PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Outlast" en iyi korku oyunu!!!

Owyeah
18/09/2013, 23:07
http://www.youtube.com/watch?v=2GPf3MdVOKI

İçinizde "outlast" oynayan var mı? Ya da korku oyunları ile haşır neşir olan.

Bugün "outlast"a başladım ikindi vakti. Oyunu oynayanların çoğu en fazla 1 saat dayandığını söylemişti. 15 ve 30 dakikalar çoğunluktaydı. Bende korku filmerinde bile soğukkanlılığımı yitirmeyen biri olarak ne kadar dayanacağımı tespit etmek için süreyi başlattım.

Kulaklık ve yarı ses le başladım. 12 dakika sonra sesi çeyreğe çektim. 25. dk'larda 5 dk lık mola sonra bir daha başladım 15 dk daha dayanıp kapadım.

Adi herifler en klişe korkutma yöntemini kullanarak oyun yapmışlar. Ama işe yarıyor. İnsan doğası. Korkmayan biri varsa böyle şeylerden "Dexter" ruhludur muhtemelen :D

Başlamınızı ŞİDDETLE tavsiye ederim. Özellikle gece ve tek başınıza.

Haftasonu İstanbul'a dönüyorum. Kardeşime denetmek için sabırsızlanıyorum. ZUAHZAHSXAHDSHDA.

Not: Trailer kesin izleyin derim :D

http://www.youtube.com/watch?v=1Vcgdl4xQ18

Üstteki videoyuda şimdi izledim. Oyunun ilk 30 dk sını oynayan 7-8 elemanı gösteriyor. Kesinlikle onlardan daha korkusuz ve hızlı oynadığıma karar verdim. Hele üçüncü yaratıktan kaçış bölümünü yakalanmadan bitirmem ne kadar soğukkanlı ve isabetli kararlar verdiğimi gösteren bire bir bir örnek konumunda :D

Gray Fox
18/09/2013, 23:32
oyuncularin oynadigi video abartti gibi geldi bana. Ve oyun Amnesia kadar korkutucu olduguna inanmiyorum. Tabi ikiside farkli ama.

canifeto12
18/09/2013, 23:37
korku oyunlarıyla hasır nesir olan bi arkadsım var istersen onla tanıstırım seni yanlız olmazsın hem

Insomniac
18/09/2013, 23:38
Oynadım oyunu diğer korku oyunlarına göre biraz daha iyi diyebilirim. Kamera olayı ve etkileşim olayı daha gerçekçi ama finali olmamış hatta olmamıştan ziyade resmen sıçmışlar. Ufak çaplı bir heyecan arıyorsan oynanabilir ama o kadar da abartacak bir durum yok ortada.

HelioS
18/09/2013, 23:47
Bilmiyorum ne kadar abartı ama videoyu izlerken bile korktum.

FeedGuaranteed
19/09/2013, 00:46
neden korktuğunuza bağlı beni asylum fikri çekti denemeye değer bence

napstar
19/09/2013, 04:20
Gördüğüm en kötü korku oyunu. Pewds bile sadece 5 dakikalık malzeme çıkarabilmiş koca oyundan.

http://www.youtube.com/watch?v=LbYrnK6tY1g

Nana
19/09/2013, 04:57
grave encounters'ın oyununu yapmışlar resmen ama fena değil

FeedGuaranteed
19/09/2013, 17:34
Ben beğenmedim ya pek :/

Owyeah
19/09/2013, 17:41
Valla şu oyunu oynamayıpta beğenmeyenlere bişey demiycem zaten. O sizle telepsişik özelliğiniz arasında bir hadise. Nasıl anlıyorlarsa oyunu oynamadan kötü olduğunu :D

Oyunu oynayanlarada nette biraz araştırma yapmalarını tavsiye ediyorum. Çoğu "best horror game" listesinde 1. sırada. Birinci sırada olmadıklarında da ya ikinci ya da üçüncü sırada.

Artık siz hangi gezegenden gelip oynuyorsanız bilemeyeceğim.

Ha şu doğru. Bu oyun KESİNLİKLE tek başınıza, gece ve ses en %50 seviyelerinde olacak şekilde oynanınca tesir ediyor!!!!

napstar
19/09/2013, 20:31
Valla şu oyunu oynamayıpta beğenmeyenlere bişey demiycem zaten. O sizle telepsişik özelliğiniz arasında bir hadise. Nasıl anlıyorlarsa oyunu oynamadan kötü olduğunu :D

Oyunu oynayanlarada nette biraz araştırma yapmalarını tavsiye ediyorum. Çoğu "best horror game" listesinde 1. sırada. Birinci sırada olmadıklarında da ya ikinci ya da üçüncü sırada.

Ha şu doğru. Bu oyun KESİNLİKLE tek başınıza, gece ve ses en %50 seviyelerinde olacak şekilde oynanınca tesir ediyor!!!!

Tek başıma oynamadım orasında haklısın. Hatta bir ordu ile hoparlörler tamamen açık iken gece oynamıştık. O şekilde 2 boyutlu korku oyunu oynasan da zevk verir zaten. Ama ona rağmen beklediğim zevki alamadım/alamadık. Ara ara baydı.

Ayrıca bir oyuna değerlendirme yapabilmem için başkalarının yorumlarına mı bakmam gerekiyor abi? Bana ne ya "best horror game"de birinci sıradaysa :D Bir insanı korkutmak kadar kolay bir şey yok. Onu da iyi yapamamışlar. 2/10

Gray Fox
19/09/2013, 20:44

Eger 1000 kisiden 800 kisi oyunu begendiyse geri kalan 200 kisi oyunu begenme zorunlulugu yoktur. Oyunu twitchten izledim,fena oyun degil ama bi Amnesia degil. Amnesia da psikolojik korku daha baskin. Amnesiayi oynamadiysan al yukle, gece tek basina kulaklikla oyna anlarsin.

Raichoxunrefleksleri
19/09/2013, 20:46
Loda'nın Voidli oyunları daha korkutucu. Ciddiyim yahu, Özellikle Alliance'a falan rare oynadıysanız. Böyle Creeplere falan chrono açıyor ya... Ürkütücü bildiğin :'/

KONYALIYOBAZ
19/09/2013, 20:50
Loda'nın Voidli oyunları daha korkutucu. Ciddiyim yahu, Özellikle Alliance'a falan rare oynadıysanız. Böyle Creeplere falan chrono açıyor ya... Ürkütücü bildiğin :'/

Ya şaka mı yapıyosun asıl Burning'in Void oyunları daha korkunç. Ultiyi creeplere falan atıyo moron ya

Raichoxunrefleksleri
19/09/2013, 20:55
Ya şaka mı yapıyosun asıl Burning'in Void oyunları daha korkunç. Ultiyi creeplere falan atıyo moron ya

Ya poffus sen fakesin, real YFDC değilsin ya :'/

ilhan998
19/09/2013, 22:44
amnesia > outlast

FeedGuaranteed
19/09/2013, 22:52
ben sabah oynadım da bu tarz oyunları pek sevmiyorum bi de çok klasik dediğin gibi korksan bile beklediğin için koymuyo

KONYALIYOBAZ
21/09/2013, 16:38
Ya poffus sen fakesin, real YFDC değilsin ya :'/

YFDC'yim demedim ki; Floyd Mayweath (http://en.wikipedia.org/wiki/Floyd_Mayweather,_Jr.) fanıyım sadece.