PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vengeful Spirit - Nether Swap Tweak Önerisi

LauraBodewig
20/09/2013, 18:08
Şimdi Vengeful sevdiğimiz bir hero tabi Rubick ve Shadow Demon kadar çok fonksiyonlu ve leveldan bağımsız bir sup değil. Fakat late game için damage desteği, early game'de smoke'u bozmasada BAZEN iş yapabilen wave'i ve late game'de oyun çeviren swap'ı var

Fakat

Vengeful Spirit level almazsa oldukça sıkıntı çıkıyor neden mi?

Genelde Command Aura fulleyecek kadar level alamıyor.

600 Range= Nerdeyse çöp çok az işe yarıyor nadiren etkili bir biçimde kullanılabiliyor. 900 Range biraz daha iyi olsada hala özellikle ofansif açıdan zayıf kalıyor. Çünkü hero sup olduğu için 600 ve 900 rangede yakın olması gerektiğinden swap atamadan hemen etkisiz hale getirilebiliyor. 1200 Range'e kadar hero efektif olamıyor.

Çözüm: Range seviyesi artışı

Öneriler: 1) Range'in dostlar için 900/1200/1500 için olması. Düşmanlar için aynı kalması

Bu sayede Early Game'de gerçek bir support olabilir. Swap initiate'ini güçlendirmeyi doğru bulmuyorum çünkü rakip carry'nin oyun boyu gank yemesine ve kasamamasına sebep olur

2) Her seviyede 1200/1200/1200 olması ancak Cooldownların 135/90/45 şeklinde olması.

Bu sayede Vengeful Spirit swap kullanımı daha efektif hale gelecek ama imba olmaması için de cooldown'u artacak. Bu sayede büyüyü dikkatli kullanması ne yapacağını karak vermesi gerekecek. Kendi carry'sini mi kurtaracak rakip carry'ye mi focuslanacak.

LauraBodewig
23/09/2013, 19:10
Uplandı! Çünkü kendi önerimden çok insanların Vengeful Spirit hakkında düşencelerini merak ediyorum. Bu hero'nun zayıf olduğunu düşünen bir tek ben mi varım?

BorisPeace
23/09/2013, 19:21
Ben diğerlerini nerfleme düşüncesindeyim :/ Şu an diğer supportların yanında biraz sönük kaldığı doğru, ama senin önerilerin uygun değil bence. Nether Swap'a menzil buffı geldi zaten, şu an bekleneni yerine getiriyor. Belki Magic Missile menzili 500 -> 500/525/550/575 olabilir. VS oynarken hep Stun menzili kısalığını hissediyorum.

napstar
23/09/2013, 19:23
Venge swap'ı attıktan sonra 0.3 saniyelik bir invis veya linkens özelliği gelsin.

İyi öneri :d

Nana
23/09/2013, 19:26
ben venge'in support olarak oynanması taraftarı değilim mecbur kalınmadıkça ki bana göre semi-support venge carry veya semi-support olarak oynanabilir ama kesinlikle bana göre support değil vengeful ve zayıfta değil

Raichoxunrefleksleri
23/09/2013, 19:31
ben venge'in support olarak oynanması taraftarı değilim mecbur kalınmadıkça ki bana göre semi-support venge carry veya semi-support olarak oynanabilir ama kesinlikle bana göre support değil vengeful ve zayıfta değil

Low DPS.
Low EHP.
Low Mobility.
Late'de oyun çeviren bir ultisi var. Carry kasarsan bu ultinin ne anlamı kalacak?

Farm hızı da low :'/

Nana
23/09/2013, 19:46
Low DPS.
Low EHP.
Low Mobility.
Late'de oyun çeviren bir ultisi var. Carry kasarsan bu ultinin ne anlamı kalacak?

sen beni ignorelamıştın :( niye bu kadar yüzsüzsün daha dün atıp tutuyodun şimdi bana cevap yazıyosun ? aptal mısın nesin sen ben konuyu açan kişi için yazdım sana ne oluyo sen niye cevap yazma gereği hissediyosun ki

bucKeRudy
23/09/2013, 19:58
Valla sonradan ne değişti bir bilgim yok fakat eskien support olarak venge ve cm direkt alınır ya da banlanırdı. Sanırım diğerleri bufflandı ya da oyun tarzı değişti de geride kaldı. Ben de görmüyorum hiç sup olarak alındığını artık.

Bu arada Nana. Her konuda bir tartışma, konudışı muhabbet. Belki bu da konudışı olacak fakat gerçekten merak ediyorum. Neden özel mesaj atmıyorsun? Onun seni engellemesi, sözünü ettiğin yüzsüzlüğü bu forumda kimi ilgilendiriyor? Sevmediğin birine forumdan yazınca herkes ona önyargılı yaklaşsın, senin dediğin gibi düşünsün gibi bişi mi düşüncen gerçekten merak ediyorum. Lüften lütfen ve lütfen ikili tartışmalarınızı özel mesaj ile halledin. Bir forum insanların forumdışı ilişkilerini nasıl gözetebilir ki onun buraya yazmasını engellesin ya da senin tarafından yazılmasını istemediğini bilsin. Forumdan kâle almazsın olur biter.

Raichoxunrefleksleri
23/09/2013, 19:59
sen beni ignorelamıştın :( niye bu kadar yüzsüzsün daha dün atıp tutuyodun şimdi bana cevap yazıyosun ? aptal mısın nesin sen ben konuyu açan kişi için yazdım sana ne oluyo sen niye cevap yazma gereği hissediyosun ki

Bu konuyu bireysel muhabbete çeviremeyeceğim, sorry. Nessus Uğraşmış o kadar, iyi de bir şey önermiş.

Geçerli bir argümanın yok vengenin neden carry oynanaması gerektiğine dair. Fakat ben neden oynanmaması gerektiğini olabildiğince basit şekilde açıkladım sebepleriyle birlikte. Bu yüzden hakaret çok gecikmeden geldi. Dünkü tanıma ne kadar çok uyuyorsun değil mi? :)

Nana
23/09/2013, 20:03
Bu konuyu bireysel muhabbete çeviremeyeceğim, sorry. Nessus Uğraşmış o kadar, iyi de bir şey önermiş.

Geçerli bir argümanın yok vengenin neden carry oynanaması gerektiğine dair. Fakat ben neden oynanmaması gerektiğini olabildiğince basit şekilde açıkladım sebepleriyle birlikte. Bu yüzden hakaret çok gecikmeden geldi. Dünkü tanıma ne kadar çok uyuyorsun değil mi? :)

evet aynen öyleyim :) ve sen bunu bilmene rağmen niye hala cevap yazıyosun bana yazmazsın olur biter. ben support oynanmasına karşıyım dedim zaten support oynanmasın herkes carry oynasın demedim kendi görüşümü belirttim ben carry oynuyorum var mı itirazın ?

Krizalid
23/09/2013, 20:08
Valla sonradan ne değişti bir bilgim yok fakat eskien support olarak venge ve cm direkt alınır ya da banlanırdı. Sanırım diğerleri bufflandı ya da oyun tarzı değişti de geride kaldı. Ben de görmüyorum hiç sup olarak alındığını artık.

İki üç senede çok şey değişti hakkaten. Venge bayağı nerf aldı, meta da değişti. Picklenmemesi o sebepten. Şimdi yavaş yavaş bufflanıyor, skilleri nerflenmişti şimdi statları bufflanıyor, en son Swap mesafesi artırıldı ama hala yeterli değil. Arada sırada görülüyor yine ama bir ara fp/fb herosuydu (şimdi wisp dışında bir support fp/fb olmuyor).

Raichoxunrefleksleri
23/09/2013, 20:17
evet aynen öyleyim :) ve sen bunu bilmene rağmen niye hala cevap yazıyosun bana yazmazsın olur biter. ben support oynanmasına karşıyım dedim zaten support oynanmasın herkes carry oynasın demedim kendi görüşümü belirttim ben carry oynuyorum var mı itirazın ?

Ben yapamazsın demedim ki :'/ Kötü bir carry olduğunu söyledim sadece.

Nana
23/09/2013, 20:23
Ben yapamazsın demedim ki :'/ Kötü bir carry olduğunu söyledim sadece.

hala aynı şeyi yapıyosun :) bana göre diyorum zaten sana göre kötü olabilir ya da bütün dota oynayan insanlara göre de kötü olabilir banane onlardan benim kendi oyun tarzıma göre iyi ve ben öyle oynuyorum.

napstar
23/09/2013, 21:40
Venge swap'ı attıktan sonra 0.3 saniyelik bir invis veya linkens özelliği gelsin.

İyi öneri :d

Beyler iyi öneri :d

Hex
24/09/2013, 13:17
pub oyunda venge gelmısse bende caryy olarak kasarım, domi ile iş biter.

L

yok be abi, damage skilliyle farm çok iyi bence.
birde bakmam etmem ama pt bitirince atack speed çok iyi oluyor.
pt + domiden sonra quarter alırım genelde.

olmaz demeyin, bir maçınızı feda edip deniyiverin. :D

ViktorReznov
24/09/2013, 13:42
Bu heroyu support değil de 2. skilini değiştirip hard solo olabilecek bir hero yapsalar.

Sercan<Michaell>
24/09/2013, 14:27
Lina ve venge gerektiği zaman carry oynayabilecek herolardır benim gözümde. Bir Alchemist Void Magina vsvs değil tabii ki. Gerek farm gerek dps açısından. Fakat belki mid oynayıp devam ettirilebilir. Yani venge kastığı zaman iyi damage yaratan bir hero. Hem skilleri de 1 v 1 combatta çok kullanışlı. En son 10 ay önce carry olarak oynamışım ama zevkliydi hatırlıyorum :D Hatta kill rekorum 33 kill ile vengede hala. Takımda carry yoksa carry olarak oynanabilir.

Öneriye gelince;

2. öneri çok güzel. Swap rangesinin sabit kalması. CD üzerinde değişikliğe gidilmesi gayet güzel olmuş. Hero 11 lvl olana kadar ultisiz gibi nerdeyse.

napstar
24/09/2013, 14:42
pub oyunda venge gelmısse bende caryy olarak kasarım, domi ile iş biter.

yok be abi, damage skilliyle farm çok iyi bence.
birde bakmam etmem ama pt bitirince atack speed çok iyi oluyor.
pt + domiden sonra quarter alırım genelde.

olmaz demeyin, bir maçınızı feda edip deniyiverin. :D

Farm last hit almak mı? Flash-farming farklı yüksek damage farklı. Pub oyunda tabi ki oynarsın carry. Zeus'a da Lothar, mom kas carry oyna karışan yok :d

Nymphe
24/09/2013, 15:10
Farm last hit almak mı? Flash-farming farklı yüksek damage farklı. Pub oyunda tabi ki oynarsın carry. Zeus'a da Lothar, mom kas carry oyna karışan yok :d

Ya böyle sürekli bulaşmak gibi oluyor ama sormam lazım

Carry'nin tanimini yapabilirmisin lütfen ?

napstar
24/09/2013, 15:20
Ya böyle sürekli bulaşmak gibi oluyor ama sormam lazım

Carry'nin tanimini yapabilirmisin lütfen ?

Belli bir tanımı yok hangi carry'nin tanımını yapayım? Saçma sapan bi' soru.

Nymphe
24/09/2013, 15:23
Belli bir tanımı yok hangi carry'nin tanımını yapayım? Saçma sapan bi' soru.

Mom ve lotharla carry olan zeus daki carrynin tanimi