PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hearthstone Bilmecesi 2!



bucKeRudy
21/09/2013, 23:46
5855

Bu sefer rakibimiz Jaina Proudmoore the Mage (http://www.gamehonor.com/showthread.php/19571-Jaina-Proudmoore), 25 canı ve elinde bilmediğimiz 4 kartı var. Masada ise Sunwalker (http://www.hearthpwn.com/cards/221-sunwalker)(Divine Shield'i aktif), Water Elemental (http://www.hearthpwn.com/cards/274-water-elemental)(1 canı kalmış halde) ve Ethereal Arcanist (http://www.hearthpwn.com/cards/125-ethereal-arcanist).

Thrall the Shaman (http://www.gamehonor.com/showthread.php/19576-Thrall) masasında Booty Bay Bodyguard (http://www.hearthpwn.com/cards/27-booty-bay-bodyguard)(1 canı kalmış ve Water Elemental (http://www.hearthpwn.com/cards/274-water-elemental) tarafından dondurulmuş), Shieldbearer (http://www.hearthpwn.com/cards/24-shieldbearer), Young Dragonhawk (http://www.hearthpwn.com/cards/629-young-dragonhawk), Stoneclaw Totem (http://www.hearthpwn.com/cards/298-stoneclaw-totem), Wrath of Air Totem (http://www.hearthpwn.com/cards/365-wrath-of-air-totem) ve Murloc Warleader (http://www.hearthpwn.com/cards/222-murloc-warleader) var.
Elinde ise Bloodlust (http://www.hearthpwn.com/cards/256-bloodlust), Lightning Bolt (http://www.hearthpwn.com/cards/10-lightning-bolt), Windfury (http://www.hearthpwn.com/cards/146-windfury), Hex (http://www.hearthpwn.com/cards/270-hex), Rockbiter Weapon (http://www.hearthpwn.com/cards/491-rockbiter-weapon), Ironbeak Owl (http://www.hearthpwn.com/cards/500-ironbeak-owl), Flametongue Totem (http://www.hearthpwn.com/cards/390-flametongue-totem) ve Lava Burst (http://www.hearthpwn.com/cards/679-lava-burst) var.

Not: Sıra Thrall'da, 7 mana kristali ve canı var. Bu turda kazanmanız gerekiyor.

tarhuman
28/09/2013, 16:25
Ironbeak Owl (http://www.hearthpwn.com/cards/500-ironbeak-owl) ile Sunwalker (http://www.hearthpwn.com/cards/221-sunwalker)'a silence atarsak hem taunt silinir hem divine shield(gerçi divine shield silinmese de olurdu biz hero'ya vuracaz nasıl olsa :D). Ardından Bloodlust (http://www.hearthpwn.com/cards/256-bloodlust) ile bütün minion'larımızı bufflayıp hurra hero'ya dalarız. Tek atıp turu kazanırız.

bucKeRudy
28/09/2013, 17:25
Booty Bay Bodyguard (http://www.hearthpwn.com/cards/27-booty-bay-bodyguard) donmuş olduğundan bu el vuramayacak.
Shieldbearer (http://www.hearthpwn.com/cards/24-shieldbearer) 0+3=3 hasar yapacak.
Young Dragonhawk (http://www.hearthpwn.com/cards/629-young-dragonhawk) (1+3)x2=8 hasar yapacak.
Stoneclaw Totem (http://www.hearthpwn.com/cards/298-stoneclaw-totem) 0+3=3 hasar yapacak.
Wrath of Air Totem (http://www.hearthpwn.com/cards/365-wrath-of-air-totem) 0+3=3 hasar yapacak.
Murloc Warleader (http://www.hearthpwn.com/cards/222-murloc-warleader) 3+3=6 hasar yapacak.
Toplamda 3+8+3+3+6= 23 hasar yapacaksın. Fakat rakibimizin 25 canı var. Yanlış cevap.

tarhuman
28/09/2013, 18:03
Ben 5 sandım onu :D. Karıştırmışım dur bakayım o zaman :D.
1.Önce Bloodlust (http://www.hearthpwn.com/cards/256-bloodlust) kulanıyoruz.
2.Sonra Shieldbearer (http://www.hearthpwn.com/cards/24-shieldbearer) ve Murloc Warleader (http://www.hearthpwn.com/cards/222-murloc-warleader) Sunwalker (http://www.hearthpwn.com/cards/221-sunwalker)'a saldırarak alaşağı ediyor.
3.Rockbiter Weapon (http://www.hearthpwn.com/cards/491-rockbiter-weapon)'u Young Dragonhawk (http://www.hearthpwn.com/cards/629-young-dragonhawk)'a basıyoruz.(Wrath of Air Totem (http://www.hearthpwn.com/cards/365-wrath-of-air-totem)'den dolayı 1 fazla ekleniyor)
4.Geriye kalanların hepsiyle hero'ya saldırıyoruz. Toplam atack (1+3+4)x2+3+3=22
5.Lightning Bolt (http://www.hearthpwn.com/cards/10-lightning-bolt) ile hero'ya vuruyoruz. Bunda da aynı totemden dolayı 1 artar. Toplam atack 22+4=26

Edit: Ben o bloodlust'ı manasından dolayı 5 sandım galiba :D.

bucKeRudy
28/09/2013, 18:39
Bu çözüm hatalı ve yanlış. Spell power Rockbiter Weapon (http://www.hearthpwn.com/cards/491-rockbiter-weapon)'ı etkilemiyor. Etkilese idi aynı mantıkla çalışan Bloodlust (http://www.hearthpwn.com/cards/256-bloodlust)'ı da etkiler, ilk çözümün doğru sayılırdı. Etkilediğini düşünerek hesaplasak bile, Sunwalker (http://www.hearthpwn.com/cards/221-sunwalker) öldükten sonra;
Shieldbearer (http://www.hearthpwn.com/cards/24-shieldbearer) öleceğinden dolayı vuramayacak.
Murloc Warleader (http://www.hearthpwn.com/cards/222-murloc-warleader) öleceğinden dolayı vuramayacak.
Booty Bay Bodyguard (http://www.hearthpwn.com/cards/27-booty-bay-bodyguard) donmuş olduğundan bu el vuramayacak.
Young Dragonhawk (http://www.hearthpwn.com/cards/629-young-dragonhawk) (1+4)x2=10 hasar yapacak(doğrusu 8 hasar).
Stoneclaw Totem (http://www.hearthpwn.com/cards/298-stoneclaw-totem) 0+3=3 hasar yapacak.
Wrath of Air Totem (http://www.hearthpwn.com/cards/365-wrath-of-air-totem) 0+3=3 hasar yapacak.
Lightning Bolt (http://www.hearthpwn.com/cards/10-lightning-bolt) 3+1=4 hasar yapacak.
Toplamda 10(8)+3+3+4=20(18) hasar yapacaksın. Fakat rakibimizin 25 canı var. Yanlış cevap.

bucKeRudy
18/11/2013, 10:48
Patch sonrası çözüm değişmemiştir. Güncel.

Krizalid
10/03/2014, 03:20
2 mana Flametongue (bodyguard'ın sağına shieldbearer'ın soluna)
2 mana Ironbeak owl (en sola, bootyguard'a) silence
1 mana Rockbiter totem (bootyguard'a)
2 mana Windfury (bootyguard'a)

Shieldbearer, Dragonhawk ve Taunt totem ile Sunwalker temizlenir.
Spelldmg totem 2 vuracak.
Warleader 3 vuracak.
10/1 Windfury'li Bodyguard 20 vuracak.
Toplam 25.