PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abyssal Blade biraz overpowered değil mi?

Raichoxunrefleksleri
26/09/2013, 18:20
Bunla ilgili daha sonra detaylıca bir post yazacağım. Şu an müsait değilim ama. Kısaca AB biraz OP değil mi? Nedenleriyle fikirlerinizi söylerseniz daha iyi olur.

ViktorReznov
26/09/2013, 19:27
Öncelikle bence kesinlikle oyunda olması gereken bir item; çünkü bazı durumlarda(bkbliye de atıldıgını düşünürsek) , o olmadan karşı carryi kesmek çok zor oluyor. Fiyat olarak da yeterince pahalı gibime geliyor ama belki yapılış şekli değiştirilebilir.

Eren Jeager
26/09/2013, 19:29
aktif özelliği kuvvetli bir özellik bu yüzden ilk çıktığında recipe sinin olmamasına şaşırmıştım. Hala iteme bir recipe eklenmesi taraftarıyım fiyatı da 800 falan olabilir. Böyle düşünmemein nedeni hem fiyatına göre güçlü özellikler barındırması hem de benim için recipe sadece bazı itemlerde olup bazı itemlerde olmayan bir şey değil, bana göre itemi birleştirirken ona ekstra bir özellik katan bir imgedir dotada.

aynı şekilde hex değiştrildiğinde ve recipesi kalktığında da böyle düşünmüştüm, güçlü aktif özellikler olduğunda bana göre recipe olmalı.

Raichoxunrefleksleri
26/09/2013, 19:44
Performans/Fiyat olarak çok iyi yahu. Bi de melee carry'leri range carry'lerden çok daha güçlü yapabiliyor.

88RoundsPerMinute
26/09/2013, 21:11
Aynı fiyata alınabilecek diğer itemlerle karşılaştırıldığında bence hayır, fiyatına göre normal.

Simita
26/09/2013, 21:31
CD'de iken normal bash'ın cd si 3.5 saniye olabilir.

BorisPeace
26/09/2013, 22:14
Abyssal'ın oyuna eklenmesinin tek sebebi Basher popülerliğini arttırmaktı. Basher almayacak bir kahraman Abyssal almıyor, Abyssal sadece üzerinde zaten Basher varsa düşünülüyor, bu da az çok dengeli olduğunu gösterir. Basher'ı Abyssal yapmak için başka birkaç eşyan daha olması gerekiyor, Abyssal da oldukça pahalı. Bir oyunsonu eşyası ve bu konumda iş yapıyor. Beni düşündüren tek tarafı ranged kahramanlarda hiç görülmemesi. Yüzde farkı denge için var ama belki ranged kahramanlarda %10 -> %15 şeklinde bir buff olursa onlarda da görmeye başlayabiliriz. Aynı şey VG için de geçerli :/

ViktorReznov
26/09/2013, 22:23
Range herolarına alınmamasının asıl nedeni abysall ın cast range inin 0 olması bence.

napstar
26/09/2013, 22:25
Range herolarına alınmamasının asıl nedeni abysall ın cast range inin 0 olması bence.

Cast range 0 oluyorsa nasıl kullanılıyor lan :@

ViktorReznov
26/09/2013, 22:27
Cast range 0 oluyorsa nasıl kullanılıyor lan :@

Heh tam yazdım ve bu yorumu kesin Boris yapar diyordum ki...

0 olunca phase bot yapıp basabiliyorsun sadece.

Krizalid
26/09/2013, 22:44
Heh tam yazdım ve bu yorumu kesin Boris yapar diyordum ki...

0 olunca phase bot yapıp basabiliyorsun sadece.

Ama o mesajı ciddi yazmadın. Overwhelm'in cast range'i 140 zira.

Sercan<Michaell>
27/09/2013, 07:55
Oyunun en pahalı itemi o op olmasın da ironwood branch mi op olsun len !

napstar
27/09/2013, 12:09
İyi bir açıklama yapmanı bekliyorum karşı çıkabilmek için :d

Eğer sadece melee vs range olayıysa; Melee hero'lar range hero'lara göre çok daha iyi positioning istiyor + freefarm'da olmadıkları zaman daha sıkıntılı kasıyorlar + büyük bir çoğunluğu early'de -lane kontrolü veya kill hazırlamak için- iyi harass yapamıyorlar.

Range'lere karşı oyunun belli safhalarında bu kadar dezavantajlı olan melee'lerin de oyunun en pahalı item'ını alıp avantaj ele geçirmesi normal. :/

Sercan<Michaell>
27/09/2013, 12:11
İyi bir açıklama yapmanı bekliyorum karşı çıkabilmek için. :d

Eğer sadece melee vs range olayıysa; Melee hero'lar range hero'lara göre çok daha iyi positioning istiyor + freefarm'da olmadıkları zaman daha sıkıntılı kasıyorlar + büyük bir çoğunluğu early'de -lane kontrolü veya kill hazırlamak için- iyi harass yapamıyorlar.

Range'lere karşı oyunun belli safhalarında bu kadar dezavantajlı olan melee'lerin de oyunun en pahalı item'ını alıp avantaj ele geçirmesi normal. :/

Bilader bıdı bıdı yapacağına şu imzanı güncelle artık ! Fanlarını üzüyorsun :(

napstar
27/09/2013, 12:19
Bilader bıdı bıdı yapacağına şu imzanı güncelle artık ! Fanlarını üzüyorsun :(

Okuman yok mu lan :@

Ayrıca bana diyene bak :d

Sercan<Michaell>
27/09/2013, 14:41
Okuman yok mu lan :@

Ayrıca bana diyene bak :d

Ayın 11ine yakın demişsin de sen o imzayı çok daha önce koydun 2. 11 gelecek yani nerdeyse.

Ayrıca imzamın olayı o ztn :cool:

napstar
27/09/2013, 14:47
Ayın 11ine yakın demişsin de sen o imzayı çok daha önce koydun 2. 11 gelecek yani nerdeyse.

Ne içtin :@

KEREEEEEEEEEEEM
27/09/2013, 19:57
Phantom Assassin'e kasılmaması gereken itemler arasında olduğunu düşünüyorum. Kritikle 3300 vururken ve Abyssal'lim de varken oyunu kaybetmiştim :( Basher yerine daha fazla işe yarayacak itemler var.

napstar
27/09/2013, 23:38
Phantom Assassin'e kasılmaması gereken itemler arasında olduğunu düşünüyorum. Kritikle 3300 vururken ve Abyssal'lim de varken oyunu kaybetmiştim :( Basher yerine daha fazla işe yarayacak itemler var.

Yanlış :/

O kadar late'de carry'nin görevi = OUTCARRY

Karşında MKB kasmış bir carry varken PA ile onu kesebilme ihtimalin = ABYSSAL

KEREEEEEEEEEEEM
28/09/2013, 00:49
Yanlış :/

O kadar late'de carry'nin görevi = OUTCARRY

Karşında MKB kasmış bir carry varken PA ile onu kesebilme ihtimalin = ABYSSAL

Bunu kritikle 3300 vurduğum oyunda yanımda da magnus varken (oyunda) Storm'a abyssal stununu kullanıp dalınca kesemeyince çok da op bir item gibi gelmiyor. Magnus naix ve storma ulti atardı ölmezdi ikisi de.

Bir de bash ve kritik aynı anda tutmuyo falan diyolar. Yanında da mkb falan varsa iyice şans azalıyor. Dota2de var mı bilmiyorum (ya da dotada) ama söylemek istedim nedense. Yazmadım kabul edin doğru değilse.

napstar
28/09/2013, 01:33
Eh, başta yanlış focus olmak üzere milyon tane etken vardır o oyunu kazanamamanda. Yanlış oynayıp "bu item PA'e olmuyor" demek biraz saçma.

Bir de şu cümleyi anlamadım abi;

Bunu kritikle 3300 vurduğum oyunda yanımda da magnus varken (oyunda) Storm'a abyssal stununu kullanıp dalınca kesemeyince çok da op bir item gibi gelmiyor. Magnus naix ve storma ulti atardı ölmezdi ikisi de.

Magnus sizde mi karşıda mı? Naix nerden çıktı? Magnus ulti atınca neden Naix ve Storm ölmüyor? :d

CoolStoryBro
28/09/2013, 02:06
Magnus sizde mi karşıda mı? Naix nerden çıktı? Magnus ulti atınca neden Naix ve Storm ölmüyor? :d

Magnus onlarda Naix ve Storm karşıda. Fakat Magnus ulti atınca neden Naix ve Storm ölmüyor ben de anlamadım, ölmesi lazım. :d

Krizalid
28/09/2013, 04:46
3300'ü 4.5'e böldüm ve 733 çıktı. Şaka maka 3300 vurmak çok da zor iş değilmiş. Bi de magnus varsa tabi :\

(crit ve bashın birlikte çalışmama olayı sadece ranged herolar için geçerli. kesin doğru olduğu için yazmışım kabul edin)

Raichoxunrefleksleri
28/09/2013, 08:12
HMMMM :d :p

100 Damage
10 STR
2 saniye stun
2 sn cdli 1.4 saniye stun.

6750 gold.

Buriza, Divine, Mjollnir gibi itemlerin olduğu oyunda belki de en iyi DPS itemi değil bu item. Fakat bu item sadece DPS arttırmakla kalmıyor; 190 HP ve yüksek AS'le harika sinerjisi olan bir de bash sağlıyor. Bir de aktifi var tabii ki. Bu arada DotA 2'de PRD kullanıyor mu, emin değilim. Bir soru sorduk VOLVO yetkililerine hala cevap yok. Şaka gibi ya. (DotA'da PRD değildi) Bu bash-crit olayı da eğer acayip şekilde yanılmıyorsam DotA2'de yok. DotA'da olan şeklini de Krizalid açıklamış zaten.

Yani o oyunda kaybedip, bunu AB'nin yüzünden olduğunu iddia etmen biraz garip doğrusu. PA zaten çok aptal bir carry. (Bknz: blur) MKB'si olan her carry'nin out carry ihtimali var nerdeyse.

Hadi onuda geçtim, AB kadar oyunda iyi bir anti carry item mi var satanic hariç? PA'nin karşısındaki carry MKB kasmışsa, onu out-carry etmenin yolu napstar'ın da dediği gibi AB ve Satanic'ten geçiyor.

KEREEEEEEEEEEEM
28/09/2013, 09:56
Eh, başta yanlış focus olmak üzere milyon tane etken vardır o oyunu kazanamamanda. Yanlış oynayıp "bu item PA'e olmuyor" demek biraz saçma.

Bir de şu cümleyi anlamadım abi;

Magnus bu ikisine ulti atardı. Ben de divine falan var empower falan dalıyordum sonra 3 sn sonra AB stununu basıyodum storm kaçıyordu ya. Bu oyunu örnek verdim başka oyunlarda da denedim PA ile. Ama kasılabilirse de 6750 goldun olsun sonra kas. Önce bash kasarsam faydasını görmedim ben.