PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Batrider'a Çözüm Arayışları

LauraBodewig
28/09/2013, 23:24
Selamlar ikinci konuda açmış bulunayım. Bu iki şeyi birden kapsıyor. Hem nerf önerileri hem de mevcut herolar içinden counter arayışları.

Batrider nedir ne yapar? Küçük bir özetlersem

Kendisi lanet bir herodur. Bir kere str stat'ı ve stat gain'i fazladır. Melee heroların hepsini rahatlıkla lane dışı edebilir bir tek kunkkada zorlanır. Range herolara da eziliyor anlamına gelmez bu. İyi bir Batrider oyuncusu birkaç istisna heroyu saymazsak onlara karşıda lane üstünlüğünü kazanbilir . Firefly ile team combatta 10 tane wardın veremeyeceği sightı verir. Firefly+Dagger+Force ile saçmasapan noktalardan ulti atıp milleti saçmasapan bir şeklinde kendi takımına çekebilir veya tepede bırakabilir. BKB'li heroların korkulu rüyasıdır. Kovalaması da zordur kovalarken ölünebilir. Hatta 2-3 kill bile verilebilir.

Özetle böyledir

Şimdi Nerf Düşüncesi olarak:

1) Firefly'ın verdiği sight'e ağır bir nerf gelebilir ve süresi kısaltılabilir. 2) Lasso kullanmışkenki Force kullanımına kısıtlamalar getirilebilir.

Hero counter'ı olarak

Şimdi batrider'ın en sinir bozucu yanı beklemediğiniz bir tarafında lasso+dagger+force kombosuna uğrayıp kombata en önemli heronuzu kaybederek başlamak. Bu yüzden hero'nun bu avantajını silebilecek birkaç şey var. Bu da uzun süreli flying sight sağlayan şeyler ( Beastmaster'ın kuşu, bazen Storm'un Remnant'ı) veya sürekli engellenemeyen görüşe sahip bir hero olabilir. Evet.

Nightstalker'dan bahsediyorum. Meta-game'de modası geçmiş olabilir ama Aghanim'li bir NS geceleri Batrider'a direkt bir cevaptır çok ağır bir counter'dır.

Not: Renklerin saçmalığı konusundan ilkokul 1.sınıftan beri resim çizmemiş biriyim. Selam :)

KONYALIYOBAZ
28/09/2013, 23:31
Vengeful

LauraBodewig
28/09/2013, 23:34
Vengeful'un kendi konusundada bahsettiğim üzere genelde lvl fakiri olduğundan swap range'ine bile girebileceğinden emin değilim. Olur da 16 olursa iyi counter ama tabiki.

MrFoseptik
28/09/2013, 23:50
Bounty Hunter, Distoraptor ve hiç kullanılmayan Slardar ile de counterlana da bilir bence. BH ve Slardarın ultilerini silinmediği sürece çok işe yarar. Ama onlarda karşılıklı enfeeble gibi kurtulamama olmaması sorun. Distaraptor'un ilk skilli artık daha uzun süre bedenin üstünde kalıyor. Bu da işe yarar.

napstar
28/09/2013, 23:55
http://www.youtube.com/watch?v=pyHtL6Bgrzo

KEREEEEEEEEEEEM
29/09/2013, 00:19

25. dk da 62 sn fazla geldi.

Bir de shopun üstündeki mavi şey ne bi kaç defa gördüm de streamlarda çözemedim.

Krizalid
29/09/2013, 00:56

Aferin napstar, lafı ağzımdan almışsın. Bu mekanik DotA'dan kopyalanmış hali, bu videoyu izleyip Valve'ye söven varsa işi bilmiyordur. Bu videoyu göz önünde bulundurursanız Vengeful Spirit'in de Batrider Lasso'ya counter olmadığını anlayabilirsiniz.

Batrider'ın şu an hiçbir counter'ı yok bu yüzden %100 banlı/pickli ki bu başarıyı elde eden hero sayısı azdır, belki de hiç yoktur. 6.79'da sağlamından bir ayar çekilmesi lazım.

CoolStoryBro
29/09/2013, 01:19
Bence sadece Firefly ve Lasso ile OP değil fakat bunların yanına Sticky Napalm ve Flamebreak gibi iki çok kullanışlı iki skill daha eklenince hero OP oluyor. Bence nerf gelmesi gereken skiller de onlar. Şu anki haliyle bu heroyla teke tek karşılaşmanız halinde eğer sağlam bir escape mekanizmanız veya itemlarınız yoksa ya da yeterince tanky değilseniz %90 ölüyorsunuz.

Firefly, Lasso kullanıp etrafınızda Napalm stackleyip dönmeye başladığında escape için kullanabileceğiniz bir nuke skilliniz olsa bile yatma şansınız yüksek çünkü birinci seviyesinde bile düşman heronun Turn Rate'ini %70 düşüren aşırı sinir bozucu bir skilli var. Ayrıca bu skill her stackte MS'inizi de düşürdüğü için 3 stackten sonra düz de kaçamıyoruz ve bunlar yetmezmiş gibi aynı skillin amplify gibi önemli bir özelliği daha var. TP atarak kaçmak istediğiniz zamanlarda ise Flamebreak ya da Lasso ile bunu çok rahat bozabiliyor ve hatta bu skillerin disable süresi de o kadar uyumlu ki Early ve Mid game'de çoğu zaman escape mekanizması olup da fazla HP'si olmayan heroları disable'dan çıkartmadan kesmenize yetiyor.

Hero Team Combatlarda aşırı kullanışlı olmasının yanında teke tekde ondan kaçılmasını çok zor hale getiren ve buna karşın kendisinin ganklerden çok kolay kaçıp hatta bazen bunu kendi lehine çevirmesi gibi heroyu OP hale getiren skillere sahip.

Benim önerim; Flamebreak skillinin TP bozmaması ve Sticky Napalm skillinin %70 Turn Rate Speed Reduce özelliğinin MS gibi her stackte artması. Örnek vermek gerekirse; ilk stackte %30 reduce'dan başlayarak her stackte + %10 reduce daha alarak gitmesi ve 5 stackte %70 reduce'da sabitlenerek daha fazla artmaması şeklinde. Çünkü bu haliyle siz disable skilini attıktan sonra dönüp kaçana kadar o çoktan skillden kurtulmuş ve size 2 stack daha eklemiş oluyor. Ve bu da sizi yardım almadan kaçılması çok zor bir durum içine sokuyor genellikle.

Counterları hakkında pek düşünmedim fakat competitive sahnede en fazla gördüğüm ve en kullanışlı bulduğum SD Disruption karşı hamlesi sanırım. Hızlı combo yapıp force ile uzaklaşmış Batridera karşı kullanmanız zor fakat daha arkada kalan ve iyi bir pozisyon almanız takdirinde sizin ranginizde kalacak olan takım arkadaşınız üstünde kullanıp Lasso sonuna kadar karşı takımdan focus yememesini sağlayabiliyorsunuz. Aslında bu da tam bir counter değil fakat Lassolu arkadaşınızı kurtarıp size combata girme vakti vermesi açısından yeterli bir counter. OD'nin Astral Imprisonment skillini de aynı şekilde kullanabilirsiniz. Bunun yanında yerinde kullandığınız bir çok Silence skilli de etkili olabiliyor özellikle Silencer hem ofansif hem de defansif açıdan gayet güzel bir Batrider counterı.

Fx
29/09/2013, 02:21
Aslında Batrider'ı counterlamak çok basit
Tek gereken Aphotic Shield skill'ini atabilen bir abaddon gerisi hikaye
Eğer Abaddon, Flaming Lasso kullanılmış birine Aphotic Shield atarsa üzerindeki negatif bufflar kalkacağından Flaming Lasso'da kalkmış olacak. Shield patladığında etrafa vuran 200 dmg de cabası.

L2ebel
29/09/2013, 02:26
ban.

problem solved

Krizalid
29/09/2013, 02:32
Eğer Abaddon, Flaming Lasso kullanılmış birine Aphotic Shield atarsa üzerindeki negatif bufflar kalkacağından Flaming Lasso'da kalkmış olacak. Shield patladığında etrafa vuran 200 dmg de cabası.

İşte bilgi bu! İşte zeka bu!

Sadece şöyle bir şey var ki, bu dediğin çalışmaz. Flaming Lasso'nun bir negatif buff olduğunu, ilk defa senden duyuyorum. (DotA)

napstar
29/09/2013, 02:53

Bu yorum şakalı mı?

Nymphe
29/09/2013, 03:36
İşte bilgi bu! İşte zeka bu!

Sadece şöyle bir şey var ki, bu dediğin çalışmaz. Flaming Lasso'nun bir negatif buff olduğunu, ilk defa senden duyuyorum. (DotA)

ahahahah

calismaz dedi ya

daha demin denedim ki denemeden öncede emindim

shield debuffu kaldırıyor.

napstar
29/09/2013, 03:52
ahahahah

calismaz dedi ya

daha demin denedim ki denemeden öncede emindim

shield debuffu kaldırıyor.

Ya tamam seni sürekli rezil eden adamlara karşı bir nefretin var, eline geçen her fırsatta onların bir açığını yakalayıp o hazzı almak istiyorsun ama bu kadar da kör olma hocam. Daha iki gün olmadı sana "okuduğunu doğru anla" diyeli ayıptır ya.

Bak adam ne yazmış;

DotA = Defence of the Ancients

Bakalım DotA'da nasıl çalışıyor Aphotic Shield - Lasso;

http://www.youtube.com/watch?v=a1JMdEEkVXE

Anlamayanlar için anlatayım; animasyon görsel olarak kalkıyor ama Lasso kalkmıyor. Falan filan.

Yav he bu konu Dota 2 mekaniğe açılmış he.

-------

Batrider kesinlikle nerf gereken bir hero ve bu nerf kesinlikle early-game laning'i azaltacak yerden gelmeli.

Krizalid
29/09/2013, 04:05
Abicim. Son defa söylüyorum. Bunu fountain hook olayında da diğer konularda da 250 defa söyledik. Dilimizde tüy bitti. Dota 2 balans ve etkileşim ayarlarında Warcraft III DotA'sını esas alır. Yani arada bir farklılık varsa ya BUG'dır ya INTENDED CHANGE yani bilinçli değişikliktir. İki listede de yoksa henüz farkına varılmamıştır ya da kabul görmemiştir.

Şimdi ben ne yaptığımı bilen bir insan olarak gidiyorum ve dev.dota2.com'dan Known Bugs List'i açıp, Ctrl-F'ye bastıktan sonra "Aphotic Shield" yazıyorum ve bak ne buluyorum:

277. Abaddon's Aphotic shield interraction with Batrider's Flaming Lasso
http://dev.dota2.com/showthread.php?t=97663

Yani bu bir "Moderate level" bir bug'dır. Yakında fixlenir. Ruhunuz duymaz. Gezersiniz ortalıkta yine "aphotic shield kaldiriyo yeee" diye.

Tekrar söylüyorum, böyle şeylerde Dota 2 tam doğru olamadığı için DotA'yı referans almakta fayda var. Bu yüzden ben her Dota 2 mekaniği konusunda DotA'daki şeklini anlatmaya devam edeceğim. Gelip saçma salak "Dota 2 mekaniğine açılmış konuda DotA'dan bahsetmesi ne kadar mantıklı" falan demeyin. Kol gibi mantıklı işte. Sıktı artık bu mevzular.

edit: türkçeleştirme ve vurgu.

Nymphe
29/09/2013, 04:09
Abicim. Son defa söylüyorum. Bunu fountain hook olayında da diğer konularda da 250 defa söyledik. Dilimizde tüy bitti. Dota 2 balans ve interaksiyon ayarlarında Warcraft III DotA'sını esas alır. Yani arada bir farklılık varsa ya BUG'dır ya INTENDED CHANGE yani bilinçli değişikliktir. İki listede de yoksa henüz farkına varılmamıştır ya da kabul görmemiştir.

Şimdi ben ne yaptığımı bilen bir insan olarak gidiyorum ve dev.dota2.com'dan Known Bugs List'i açıp, Ctrl-F'ye bastıktan sonra "Aphotic Shield" yazıyorum ve bak ne buluyorum:

277. Abaddon's Aphotic shield interraction with Batrider's Flaming Lasso
http://dev.dota2.com/showthread.php?t=97663

Yani bu bir "Moderate level" bir bug'dır. Yakında fixlenir.

Tekrar söylüyorum, böyle şeylerde Dota 2 "accurate" olamadığı için DotA'yı referans almakta fayda var. Bu yüzden ben her Dota 2 mekaniği konusunda DotA'daki şeklini anlatmaya devam edeceğim. Gelip saçma salak "Dota 2 mekaniğine açılmış konuda DotA'dan bahsetmesi ne kadar mantıklı" falan demeyin. Kol gibi mantıklı işte. Sıktı artık bu mevzular.

Cok basit kelimelerle bir soru sorucam sana.

Pudge chende dota 1 de yoktu ama 2 yıl kadar dota 2 de kaldı..

Bu ' bug' bu ' dota'da ' olmayan şey bu ' dota yi referans olarak aldıgımızda geçerli olmayan şey' internationalda bile kullanıldı.

Şimdi sen gelmiş, yakında fixlenir falan filan diyorsun.

Napstarla niye bu kadar iyi anlaştıgınızı anladim, ikinizdede birşeylerden kesin emin olma sorunu var.

Krizalid
29/09/2013, 04:14
Cok basit kelimelerle bir soru sorucam sana.

Pudge chende dota 1 de yoktu ama 2 yıl kadar dota 2 de kaldı..

Bu ' bug' bu ' dota'da ' olmayan şey bu ' dota yi referans olarak aldıgımızda geçerli olmayan şey' internationalda bile kullanıldı.

Şimdi sen gelmiş, yakında fixlenir falan filan diyorsun.

Napstarla niye bu kadar iyi anlaştıgınızı anladim, ikinizdede birşeylerden kesin emin olma sorunu var.

Olm Batrider ile Abaddon birlikte 6 yıldır DotA'dalar. Abaddon Dota 2'ye 2.5 ay önce eklendi. Bi düşün hele. Özellikle "önceden de emindim" demen çok komik. Ne kadar önceden arkadaş? :D Ben 2010'dan beri eminim. Ve hep doğru çıkıyorum. Çok çalışman lazım bu konularda. kıps...

Nymphe
29/09/2013, 04:15
Olm Batrider ile Abaddon birlikte 6 yıldır DotA'dalar. Abaddon Dota 2'ye 2.5 ay önce eklendi. Bi düşün hele. Özellikle "önceden de emindim" demen çok komik. Ne kadar önceden arkadaş? :D Ben 2010'dan beri eminim. Ve hep doğru çıkıyorum. Çok çalışman lazım bu konularda. kıps...

Hep doğru cikiyorsun ?

Bu bug yakında fixlenmezse görürüm seni.

kıps falan yazmış bide

tam bir tipebaghele ergenlerindensin, hakaret etmek icin söylemiyorum.

Krizalid
29/09/2013, 04:18
Hep doğru cikiyorsun ?

Bu bug yakında fixlenmezse görürüm seni.

kıps falan yazmış bide

tam bir tipebaghele ergenlerindensin, hakaret etmek icin söylemiyorum.

:D :D Noldu kızdın mı? O kadar cahil ve inatçı bir yaratıksın ki dalga geçmeden cevap yazamıyorum sana maalesef.

Şu senin kafana girmiyor herhalde, düzeltilip düzeltilmemesi ya da ne zaman düzeltileceği önemli değil. Önemli olan mevcut işleyişiyle bug olarak tanınmış olması. Bu kadar basit.

napstar
29/09/2013, 05:10
Beyler tamam yerlerinize geçin analiz yapıyorum.

Nimpe var diyor.

Krizalid yok diyor.

Konu Dota 2 mekaniğe açılmış. Krizalid DotA mekaniğinde olan bir şeyi söylemiş. DotA mekaniği eninde sonunda tamamen Dota 2'ye geçmek zorunda. (Bilerek yapılmış değişiklikler hariç) Yani bu bug'da kalkacak ve Dota 2'ye DotA'da olduğu gibi gelecek. Abaddon'un en yeni hero'lardan biri olduğunu göze alırsak bu çok da uzun sürmeyecektir.

Nimpe Krizalid'in mesajını okuduktan sonra (büyük ihtimalle parantez içini okumayarak) "aslında o öyle değil az önce denedim oldu" gibisinden bir mesaj atıyor. Mesajında hiçbir şekilde "bak o arkadaş Dota 2'den bahsetmiş ama sen DotA demişsin." gibi bir ifade yok.

Aynı şekilde Krizalid'in mesajında da "bu Dota 2'deki bir bilinen bir bug'dır" gibi bir ifade yok. Daha doğrusu böyle bir ifadeye gerek duymamış çünkü sürekli DotA - Dota 2 mekanik tartışmaları olan forumda görüşünü daha önce defalarca kez belli etmişti.

Sonuç; Krizalid'in asıl mekaniği hatırlatması üzerine "o öyle değil aslında" diyen Nimpe daha sonra sadece "DOTA 2 DOTA 2 DOTA 2" diyebilmiş. Keşke ilk mesajında da bunu belirtseydi de tartışma bu kadar uzamasaydı diyorum ben.

-------

Batrider OP Riot pls nerf.

Nymphe
29/09/2013, 05:13
Beyler tamam yerlerinize geçin analiz yapıyorum.

Nimpe var diyor.

Krizalid yok diyor.

Konu Dota 2 mekaniğe açılmış. Krizalid DotA mekaniğinde olan bir şeyi söylemiş. DotA mekaniği eninde sonunda tamamen Dota 2'ye geçmek zorunda. (Bilerek yapılmış değişiklikler hariç) Yani bu bug'da kalkacak ve Dota 2'ye DotA'da olduğu gibi gelecek. Abaddon'un en yeni hero'lardan biri olduğunu göze alırsak bu çok da uzun sürmeyecektir.

Nimpe Krizalid'in mesajını okuduktan sonra (büyük ihtimalle parantez içini okumayarak) "aslında o öyle değil az önce denedim oldu" gibisinden bir mesaj atıyor. Mesajında hiçbir şekilde "bak o arkadaş Dota 2'den bahsetmiş ama sen DotA demişsin." gibi bir ifade yok.

Aynı şekilde Krizalid'in mesajında da "bu Dota 2'deki bir bilinen bir bug'dır" gibi bir ifade yok. Daha doğrusu böyle bir ifadeye gerek duymamış çünkü sürekli DotA - Dota 2 mekanik tartışmaları olan forumda görüşünü daha önce defalarca kez belli etmişti.

Sonuç; Krizalid'in asıl mekaniği hatırlatması üzerine "o öyle değil aslında" diyen Nimpe daha sonra sadece "DOTA 2 DOTA 2 DOTA 2" diyebilmiş. Keşke ilk mesajında da bunu belirtseydi de tartışma bu kadar uzamasaydı diyorum ben.

-------

Batrider OP Riot pls nerf.

Yine beni haksız çıkarmana rağmen yinede tebrik ederim tüm yazilanlari falan okudugun için.

En basitinden dota 1 de çalışmaz diyince dota 2 dede çalışmasi lazim dedi arkadaş, en azından bunu ima etti, yanlışmıyız ?, bende ehehe denedim çalıştı dedim.

Bu kadar.

--------------------------------------------------------------

Neyse asıl konuya gelelim, Batrider gerçekten karşısında durulması cok güç, oyunun en iyi initationlarından, early-mid-late game demeden oyunun 3 bölümümündede her türlü iş yapan op bir hero.

Şimdi bunu nerflemek gerek evet, ama bu hero oldukça tehlikeli bir hero, şöyle ki :

-Şimdi , 5 kişinin arasına atladıgı an yanlıs karar vermemesi lazim , eğer hedefi 2 saniye içinde tutup çekemezse mundar olur.

Yinede op, kabul ediyorum.

Şöyle bir nerf gelebilir

: Artık lasso açıkken firefly, uçan ünite özelligini kaybedicek ( periyodik olarak verdigi alev hasari süresinin sonuna kadar sürücek)

Ya da

Lasso açıkken batrider %20 daha fazla büyüsel hasar alır.

Ya da

Flamebreak artik kanalize büyüleri bozmuyor.

Yanlız hatirlatiyim, batrider 6.76 dan beri her patchde nerf yiyen bir hero.

napstar
29/09/2013, 05:28
Bana ne abi yanımda çalışsın :d

-------

Konuya geri dönersek şu (http://www.gamehonor.com/showthread.php/19683-Batrider-a-%C3%87%C3%B6z%C3%BCm-Aray%C4%B1%C5%9Flar%C4%B1?p=212267&viewfull=1#post212267) iyi analiz beyler. Onu iyi okuyun :d

Batrider'ın artılarını ve eksilerini sayalım daha açık olsun.

Artıları:

• İnanılmaz hızlı jungle farm.
• Neredeyse rakipsiz bir mid lane.
• Dagger aldıktan sonra mükemmel bir roamer. Çektiği kişinin ölmeme olasılığı yok neredeyse.
• Mükemmel flash-farm.
• Çok fazla level-dependent değil.
• Level 1'i çok güçlü.
• Oyunun her safhasında counter'ı imkansıza yakın.
• Mükemmel bir escape mechanism. (HARİTANIN DIŞINA GAÇIYOR? :d)
• İyi bir str ve int gain.
• Flaming Lasso magic immunity'den geçiyor.

Eksileri:

• Kötü bir atak animasyonu.
• Kötü bir range.
• Başlangıç MS'i iyi değil.
• Dagger'dan önce gank atması çok zor ve Force Staff yoksa erken bir teamfight'da ulti'den sonra eriyebilir.
• Lane'de kasıyorsa early'de stick'e karşı yapabileceği bir şey yok.

Bunlardan yürüyün artık :d

Nymphe
29/09/2013, 05:30
Aklı olan batrideri ya mide ya ormana gönderir , bence :S

MrFoseptik
29/09/2013, 09:32
Aklı olan batrideri ya mide ya ormana gönderir , bence :S

Ban, ignore, mute, report

FeedGuaranteed
29/09/2013, 10:29
hacıabi, çalışmaz 3. tekil sahış geniş zamanın olumsuzu hani hiçbir alakası yok emir kipiyle. Hiçbir dayanağım yok ama ben thrallın geri yollayan skillinden ümitliyim azıcık ama ters de tepebilir sanki gibi gibi.

BorisPeace
29/09/2013, 11:13
Hakaret/gereksizleri sildim. Tatışmak güzel, ama konudan sapmamak lazım.

Krizalid ilk seferi olduğu için ~1 gün
Nymphe kaçıncı seferi artık bilemediğim için ~7 gün

2) Lasso kullanmışkenki Force kullanımına kısıtlamalar getirilebilir.[/COLOR]

Böyle bir nerf gelmez bence. Icefrog'un nerf yöntemine uygun değil. Bence gelecek olan nerf Dagger/Force Staff alabilme hızına yani farmına gelecektir. Firefly ile harita dışına çıkması düzeltilmesi gerekiyor uzun zamandır :/ Ormanda kasması da engellenirse orta koridorda oynanması zorlanabilir. Bence bu ikisi yetecektir kısa vadede. Bir takım Batrider aldığı zaman, "tamam Batrider ortada" diyebilmesini sağlayacak karşı takımın. Şu anda hard, orta, nc olabilecek durumda.

Nerfhammer (http://www.gamehonor.com/showthread.php/19394-Nerfhammer) konusu açmıştım bir zaman önce, dediğim nerf şuydu: "Sticky Napalm artık sadece düşman birimleri etkileyecek.", yanında bir de harita dışına çıkması düzeltilirse bence bu yerinde ve yeterli bir nerf olur. Vur deyince öldürmeyelim (:

KEREEEEEEEEEEEM
29/09/2013, 12:53
BKB'lilere ultisini atamasın? Bir carry yi çekip tüm takımı onu focuslayınca çektiği adam ölüyor mutlaka. Bu yüzden bunu engellersek OPluğu kalkar biraz. Ha kimse seçmez demeyin bazen focuslandığı hero bir support oluyor bu da yine seçilebileceğini mümkün kılıyor.

Bir de ogre magi ın stunu gibi bir stunla 5 kişinin arasına atladığında direk ölebilir bence. Reflekse bağlı ama counter olarak da düşünülebilir.

Bu arada ti2 öncesi bu herodan habersiz miydi herkes. Adı geçmezdi heronun.

carpemidiem?
29/09/2013, 13:04
Benim kafamda şöyle bir nerf önerisi var.
-Hareket hızı 285'e indi
STICKY NAPALM
-Coolstorybronun önerisi
-Duration 8'den 6,5 saniyeye indi(Duration değişikliği yerine mana cost 20 --> 35 önerisi de olabilir.)
FLAMEBREAK
-Mana costu 140 --> 120-135-150-165'e ayarlandı.
FIREFLY
-Mana costu 100 yerine 150'ye çıktı.
FLAMING LASSO
-Tuttuğu heroyu hareket ettirirse batriderin hareket hızı %20-%15-%10 düşecek.(Bağlanan hero durursa Bat'in hareket hızı değişmeyecek.)
Not:Üstteki mekanik olarak problem çıkarırsa:Bat ulti kullanırsa lasso boyunca hareket hızı %20-%15-%10 düşecek önerisi olabilir.

Başlangıç mana havuzu gayet yüksek olan Bat'in bu nerflerle erken oyundaki rakipsizliği azaltılabilir.

Raichox
29/09/2013, 13:07
Aslında Nyx spike ile bkb yoksa iyi durduruyor o sırada ölüyor zaten ama genede tam bir counter değil.Herkes zaten early game ine nerf gelmeli demişki haklılar heronun zorlandığı lane yok bile.Firefly in süresini düşürürsün.Sticky Napalm ın etkilerini düşürürsün.Aslında yapacak çok şey var ama bazen o düşündüğümüz şeyler hero yu bi anda öldürüyor.

@Maydin T12 zamanı Naga,Darkseer,Enigma,Lycan,Tidehunter falan pickleniyordu daha cok combo ve push ağırlıklı oynanıyordu oyun.O metada batrider a gerek yoktu heralde.Zaten Leshrac,Chen alan takım ilk catapult geldiğinde kuleyi zorluyordu.

KEREEEEEEEEEEEM
29/09/2013, 14:00
Benim kafamda şöyle bir nerf önerisi var.
-Hareket hızı 285'e indi
STICKY NAPALM
-Coolstorybronun önerisi
-Duration 8'den 6,5 saniyeye indi(Duration değişikliği yerine mana cost 20 --> 35 önerisi de olabilir.)
FLAMEBREAK
-Mana costu 140 --> 120-135-150-165'e ayarlandı.
FIREFLY
-Mana costu 100 yerine 150'ye çıktı.
FLAMING LASSO
-Tuttuğu heroyu hareket ettirirse batriderin hareket hızı %20-%15-%10 düşecek.(Bağlanan hero durursa Bat'in hareket hızı değişmeyecek.)Not:Üstteki mekanik olarak problem çıkarırsa:Bat ulti kullanırsa lasso boyunca hareket hızı %20-%15-%10 düşecek önerisi olabilir.

Başlangıç mana havuzu gayet yüksek olan Bat'in bu nerflerle erken oyundaki rakipsizliği azaltılabilir.

Anlama açısından problem çıkardı zaten. Bağlanan hero durursa ne demek ya. Bağladığın zaman zaten durmuş oluyor bağlanan hero.

Insomniac
29/09/2013, 14:25
Ulti kullandığın zaman heroyu hareket ettirmeyince mantık olarak Batrider'da hareket etmiyor. Bu yüzden Batrider'ın hareket hızının düşmesi hiç bir anlam ifade etmiyor. :D

Bu arada benim fikrim, Batrider dagger ile atlayıp Flaming Lasso kullandıkdan sonra force staff ile kendisini ittirdiğinde Lasso bağı kopsun yani ulti bozulsun.

Stick Napalm lane'de çok güçlü, creepler üzerindeki üstünlüğüne eyvallah ama herolar üzerinde 70%'lik dönüş hızını düşürme olayı bana çok fazla geliyor en azından seviye başına artabilir.

FireFly hakkında aklıma gelen nerf ise skill açıkken yani Batrider Firefly ile dağa taşa çıkıyorken 20%'lik bir ms düşüşü yaşasın. Bu miktar değişebilir ilk aklıma gelen 20% oldu. (=

Sonra heronun mına koduktan sonra artık kimse picklemez, bizlerde rahat bir nefes alırız. gg wp np

carpemidiem?
29/09/2013, 14:40
Anlama açısından problem çıkardı zaten. Bağlanan hero durursa ne demek ya. Bağladığın zaman zaten durmuş oluyor bağlanan hero.
Bağlanan heronun çekilmesini kastettim.Eğer bağlı heroyu çekmeden bat hareket ederse(ip belli bir rangeye gelinceye kadar çekme olmaz) bir problem olmayacak,ancak Bat bağladığı heroyu arkadaşlarına ya da zorlu bir yere götürmek için çekerse mssi düşecek.Bir nevi zorlanma yaşayacak.

ViktorReznov
29/09/2013, 15:12
Sonra heronun mına koduktan sonra artık kimse picklemez, bizlerde rahat bir nefes alırız. gg wp np

eheheh :) İşte bu. Ben bunun aynısını pl ve naix için istiyorum.

Krizalid
03/10/2013, 23:15
Hakaret/gereksizleri sildim. Tatışmak güzel, ama konudan sapmamak lazım.

Krizalid ilk seferi olduğu için ~1 gün
Nymphe kaçıncı seferi artık bilemediğim için ~7 gün

Şu forumdaki 1200'e yakın mesajımın 500'e yakınında hakaret vardır, hem de bazıları ağır hakaretlerdir bunlar. Ama 1200 mesajımın hiçbirinde "Hep doğru çıkıyorum." gibi bir ifade kullanmamıştım. İlk defa olduğu için dediğine göre herhalde bu ifadeden dolayı banladın beni.

Ehh işte, insanoğlu. Ne kadar saklamaya çalışsa da er geç bir yerden çıkıyor. Nimfeli, canifetolu , 88li forum hayatında başarılar dilerim. En haklısı sensin zaten. Yersen.

YOLO322
03/10/2013, 23:28
5942

Insomniac
03/10/2013, 23:30
5942

ASDASFASDASFasd

Abi bu ne ya tam kola içiyordum fotoyu görünce direk ekrana püskürttüm. :D Valla cük diye oturmuş :D:dAS:D:asd

SuicideBomber
16/10/2013, 15:16
rubick
vengeful
shadow demon
disruptor
tiny
beastmaster
clockwerk
abaddon (kalkan lasso yu silebilir mi bilmiyorum ama denemek lazım)
tuskar (pek önermem)
chaos knight
naga
lone druid (özellikle bi radi ile adamı oyun dışı edersin yane)
jakiro
bane
lion
od
earthshaker

eul scepter
gusino scythe
diffusal (abad gibi lassoyu siler mi blmiyorum ulti oldugu için denemek lazım #2)
linken

bu adamlar batrider için iyi counterlar herhangi bir stun ile olabilir yani batrider ı çok abartmamak lazım sadece adamın gank özelliği yüksek 5v5 de force bkb dagger lazım adamı uzaklaştırmak için çok iyi bi anda yakalamazsan o da uzun sürer kasması

napstar
16/10/2013, 18:05
Wisp en büyük counter bu arada. Batrider atladığında geriye bir yere ulti at, (combattan çok uzaklaşmadan) yakaladığı adama tether hadi gg

Dj.Kimimaro
16/10/2013, 18:29
alın bi vs,sd,nyx= gg wp
karşısına mid gelirse stickle escape skili olan bir çok hero rahatlıkla durur

ancak turn rate 1 lvlde %70 olması bence de çok fazla. eğer illa ki 70 yapmak istiyolarsa bence kademeli 70 olabilir ne bileyim 10/30/50/70 veya 40/50/60/70 tarzı falan

SuicideBomber
16/10/2013, 20:00
alın bi vs,sd,nyx= gg wp
karşısına mid gelirse stickle escape skili olan bir çok hero rahatlıkla durur

ancak turn rate 1 lvlde %70 olması bence de çok fazla. eğer illa ki 70 yapmak istiyolarsa bence kademeli 70 olabilir ne bileyim 10/30/50/70 veya 40/50/60/70 tarzı falan

aynen tek sıkıntı bazı herolar için turn rate in çok güçlü olması qop kaçamıyor mesela