PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Get Jinxed!

BorisPeace
12/10/2013, 06:07
LoL'e yeni katılan Jinx şampiyonunun tanıtım videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=0nlJuwO0GDs

YOLO322
12/10/2013, 06:44
Çok tırt bir adc bence oynamadım ama bizim takımda varsa kaybettik hep, zorda biraz sanki.

canifeto12
12/10/2013, 11:39
vayyyyyyyyyyyyy artık lolcü mü olduk boris

napstar
12/10/2013, 13:25
LoL oynayan kötüdür. Aksini iddia eden kötüdür.

YOLO322
12/10/2013, 14:57

Kimsenin kaale almadığını bile bile konuşmak nasıl bir duygu?

Raichoxunrefleksleri
12/10/2013, 15:00

*** olmak nasıl bir duygu?

napstar
12/10/2013, 15:06

Selamun aleyküm kardeş. Nasılsın?

BorisPeace
12/10/2013, 15:12
Çok tırt bir adc bence oynamadım ama bizim takımda varsa kaybettik hep, zorda biraz sanki.

Ratzcru yanımda birkaç kere oynadı, fena değil bence. Ama konu o değil, sapmasın (: Benim konuyu açma amacım:
DotA/Dota 2'de hiçbir yeni giren kahraman ile böyle bir video görmedik. Belki de DotA daha küçük çaplı olduğu ve Dota 2'ye 'yeni' bir kahraman girmediği için, ama bu gidişle zaten Icefrog DotA'yı hep deneme tahtası olarak kullanacak ve Dota 2'ye asla 'yeni' bir kahraman giremeyecekmiş gibi duruyor (:
Videoyu çok başarılı buldum, hem müzik, hem animasyon olarak. Ayrıca şampiyonun temasını/karakterini çok iyi yansıtmışlar.

YOLO322
12/10/2013, 15:43
Vi'nin kardeşi değilmiydi bu ? Support falan olsaymış daha güzel olurmuş sanki ya. Lucian faciasından sonra.

napstar
12/10/2013, 15:56
Dota 2'de böyle bir tanıtım yapılmaması çok doğal abi. Gerek yok? :d

YOLO322
12/10/2013, 16:24
Riot video konusunda baya önde zaten.

Şöyle bir şey var benim çok hoşuma gitmişti ;

http://www.youtube.com/watch?v=PX_IQkeXq9g

Raichoxunrefleksleri
12/10/2013, 16:30
önde olmasa, LOL gibi saçmalık abidesi gibi bir oyunu zaten miilete iteleyemezler.

Gariptir ki Lol gibi bir oyunu bile bugün milyonlarca kişi oynamaktadır. Bu sayı DotA 2'den daha fazla muhtemelen. Riot potansiyeli olmayan bir oyunla harikalar yapabilirken, Valve de potansiyelli bir oyunu boşa harcamaktadır. Bugün DotA'yı Valve yüzünden bırakan insanların sayısı azımsanamayacak derecede fazla.

Riot>Valve
DotA>LoL

WeRdeR WeReMeM
12/10/2013, 16:43

Şöyle bir şey var benim çok hoşuma gitmişti ;

http://www.youtube.com/watch?v=PX_IQkeXq9g

Cidden harika yapmışlar :):)

Eren Jeager
12/10/2013, 16:50
böyle bir video yeni gelmiş bir hero için gayet hoş ama illa da heronun yeni gelmiş olması gerekmyor bence. Dotacinema iyi bir ekip, şu anda varolan heroları epikleştirebilecek çok hoş videolar üretebilirler ama onlar biraz daha farklı bir yönden yürümeyi seçiyorlar. Örneğin dotamon serisi gibi, komedi ve farklı temalar ağırlıkta tarzları.

Mesela DotA zamanında playdota da oyuncular tarafından yapılmış hero hikayeleri videoları vardı, sf, dark seer, sand king aklımda kalanlar. Warcraft üzerinden gayet zayıf grafiklerle yapılmalarına rağmen çok epik çalışmalardı, youtube dan rahatlıkla bulabilirsiniz. Aynı tarzdan dota2 üzerinden yürünülse bence çok süper şeyler yapılabilir, dotacinemada bu potansiyel var, ama dediğim gibi tarzları biraz farklı.

merak edenler için dotamon serisi (http://www.youtube.com/watch?v=Ni0xi2xbmwE&list=PLY5x_33MYB51MYjJF4LmIwgUOBRgLv2g7)
ve sözünü ettiğim warcraft videolarından shadow fiend (http://www.youtube.com/watch?v=eNkIQMKO-WQ), sand king (http://www.youtube.com/watch?v=FeQzLMwh_eI), dark seer, vengefull, moon rider etc. (http://www.youtube.com/watch?v=0Sr0lsWOQbs)

edit:wodota yazıyor ancak solo videomakerlar tarafından yapılıp daha sonra kanal tarafından sahiplenilip yayınlaşmış videolar.

BorisPeace
12/10/2013, 17:02
merak edenler için dotamon serisi (http://www.youtube.com/watch?v=Ni0xi2xbmwE&list=PLY5x_33MYB51MYjJF4LmIwgUOBRgLv2g7)
ve sözünü ettiğim warcraft videolarından shadow fiend (http://www.youtube.com/watch?v=eNkIQMKO-WQ), sand king (http://www.youtube.com/watch?v=FeQzLMwh_eI), dark seer, vengefull, moon rider etc. (http://www.youtube.com/watch?v=0Sr0lsWOQbs)

edit:wodota yazıyor ancak solo videomakerlar tarafından yapılıp daha sonra kanal tarafından sahiplenilip yayınlaşmış videolar.

http://www.gamehonor.com/showthread.php/15991-Nevermore-Requiem-%28T%C3%BCrk%C3%A7e-Altyaz%C4%B1l%C4%B1%29

(:

Fan videoları ayrı bir şey, ben Valve için söylemiştim onu.

Eren Jeager
12/10/2013, 18:03
http://www.gamehonor.com/showthread.php/15991-Nevermore-Requiem-%28T%C3%BCrk%C3%A7e-Altyaz%C4%B1l%C4%B1%29

(:

Fan videoları ayrı bir şey, ben Valve için söylemiştim onu.

işte ben de bunların d2 versiyonlarını dotacinema hazırlasa süper olur dedim. Fanlar böyle hazırlıyabiliyorsa dotacinema kimbilir neler yapabilir, üstüne sütlük dota2 nini video yapma desteği çok daha aşmış diye biliyorum.

ama belirttiğim gibi dotacinemanın tarzı farklı, zaten dota2 nini tasarım tarzı bile heroları epikleştirmekten yana değil bence, gotik ya da heroic tasarımlardan özellikle kaçınıyor, daha yuvarlak ve kalın hatlar kullanmayı, daha az egolu gözüken herolar yaratmayı seçiyorlar. Örnek vermek gerekirse antimagedeki büyük değişim: epik bir kahramandan gay antimage yaratıldı. Earthshaker, görkemli bir yersarsıcı bildiğimiz maymun oldu, heroların yüzde 80inin ayakları nedensiz bir biçimde toynak şeklinde vs... Bu tipteki herolarla yapılsa yapılsa komedi türünde işler yapılır, bu açıdan DC ya da hak vermek lazım.

FeedGuaranteed
12/10/2013, 20:07
Turnuva videosu çok hoş düşünülmüş ama yer yer fail içeriyo bende ben10 izliyomuşum havası yarattığı yerler var :D

OLMAMIŞ YANİ.

YOLO322
12/10/2013, 20:44
Hiç ben10 izlemediğimiz için bilemiyoruz tabiki. ben10 ne la?

napstar
12/10/2013, 21:01
Hiç ben10 izlemediğimiz için bilemiyoruz tabiki. ben10 ne la?

Dünyanın en iyi çizgi filmini nasıl bilmezsin :s

ben10 forever <3

Nighthawk
12/10/2013, 21:08
LoL şampiyonunun videosu LoL evreninde geçmiyor :S (LoL evreni diye bi şey bile yok mu yoksa?)

napstar
12/10/2013, 21:11
LoL şampiyonunun videosu LoL evreninde geçmiyor :S (LoL evreni diye bi şey bile yok mu yoksa?)

lol :d

FeedGuaranteed
12/10/2013, 21:14
Küçük yaşta bir akraban yoksa bilemezsin, ben ağır fanıyım .s.s

http://www.youtube.com/watch?v=nOMWuC6tpT0

Nighthawk
12/10/2013, 21:39

Kusura bakmayın da, Valve Riot'la kıyaslanamayacak çapta bir şirket. Riot'ın tek başarısı, zaten tutmuş ve sevildiği ispatlanmış bir Dota'yı alıp, daha da geniş kitleye hitap edecek şekilde değiştirmesi. Başka da ne bir oyunu, ne de ürettiği bir teknoloji var. Valve'in video yapma seviyesini atlayıp, herkesin Valve teknolojisini kullanarak kendi videolarını yapabileceği bir yazılım yayınladığını da eklemek isterim. High-school baseball team vs. New York Yankees.

2 günlük şirket Riot'ın aksine, Valve franchise'larına hype ve lore katmayı, kaliteli storytelling yapmayı becerebilen bir şirket. Dünyada dönemimizin en çok hype yaratan oyununun henüz varlığının bile belirtisi olmayan Half-Life 3 olmasının nedeni de bu başarılı storytelling'tir.

Metacritic'in (dünyadaki bulabildiği tüm müzik, oyun, film, dizi eleştirilerini birleştirerek yapımların metascore'unu hesaplayan site) skorlarına göre tüm zamanların PC oyunları listesine (http://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/all/pc?sort=desc&view=detailed) bir bakıp, kaç tane Valve yapımı var görebilirsiniz. Boris'in söylediği Valve için değil Dota 2 içindi. Ki o kırmızı vananın Boris için de bir anlamı vardır sanıyorum :)

Örnek olması adına spoilerın içine farklı Valve oyunlarından videolar ekledim. Oyunu oynayanlar, bu videoların oyunun atmosferini ve hikayesini, kahramanların karakterlerini ne kadar iyi yansıttığını iyi anlarlar.

http://www.youtube.com/watch?v=zcbrC3RCEMg

http://www.youtube.com/watch?v=WUhOnX8qt3I

http://www.youtube.com/watch?v=Jz6FCFoL3k4

http://www.youtube.com/watch?v=eBU0UAJ4sR0

YOLO322
12/10/2013, 22:00
Sen ne anlattın ya? Kim kıyasladı abi Valve ile Riotu? Bir anda Valve CEO'su kesildin, hayırdır :D Konumuz LOL ve Dota 2 videolarıydı Riot'un bu anlamda önde olduğunu düşünüyorum. Valve çok sevdiğim bir şirket olmasına rağmen Dota2 'de fail olduğunu inkar edemeyiz, ama tabii kimseyi de zorla oynatmıyorlar free sonuçta.

Nighthawk
12/10/2013, 22:07
Sen ne anlattın ya?

Düşüncelerimi.

Kim kıyasladı abi Valve ile Riotu?

"Riot Valve'den önde" cümlesi, Riot ve Valve'i kıyaslar. "LoL videoları Dota 2'den iyi", oyunları kıyaslar.

Bir anda Valve CEO'su kesildin, hayırdır :D

Para veriyorlar bana, ondan.

Dota2 'de fail olduğunu inkar edemeyiz

Bunu inkar eden milyonlarca kişi olduğuna göre, inkar edilebiliyor demekki.

YOLO322
12/10/2013, 22:42
Ya sana diyorum ki kimse şirketlerin büyüklüklerini başarılarını cari açıklarını vs kıyaslamadı, konu tamamen Dota 2 ve LOL videolarıydı sen başka bir boyuta taşıdın olayı. Valve hakkında konuşmaya ihtiyacın varmış heralde,neyse.

Nighthawk
12/10/2013, 22:50
Ya sana diyorum ki kimse şirketlerin büyüklüklerini başarılarını cari açıklarını vs kıyaslamadı, konu tamamen Dota 2 ve LOL videolarıydı sen başka bir boyuta taşıdın olayı. Valve hakkında konuşmaya ihtiyacın varmış heralde,neyse.

Ben de söylediğinden öyle anlaşıldı diyorum. Heyecanlı gençlik.

Ülkelerin cari açığı olur bu arada, şirketlerin değil.

YOLO322
12/10/2013, 23:20
Abi hem lafı saçma yerlerinden anlıyorsun sonra gelip burda CEO'luğa soyunuyorsun ondan sonra heyecanlı gençlik. Hıhı peki.

napstar
12/10/2013, 23:30
Birileri yine cahilliğini konuşturmuş. Ekonomi falan akmış gitmiş be :d

Bu adamlar üniversite öğrencisi falan ayıp ya.

AloneOrDeaD
12/10/2013, 23:47
lol hikaye konusunda çok beğendim bir oyun ya dota da heroların hikayelreini okumaya kalkıyorum sıkıcı geliyor hani ortada bir düzen yok birbiri ile ilişkili herolar çok az ama lol de öyle değil işte heroların lig dışında hayatları hikayeleri birbirine bağlantısı demacia ve noxus arasında ki savaş şehirler farklı ırklar yani hikaye konusunda geniş ve fanfiction a da yatkın bir yapısı var lol ün ayrıca riot un da animasyon konusunda ilerde olduğunu zaten lol ün cinematic videoolarında da görebiliyoruz yani lol ün böyle sağlam bir hikayesi olması çok güzel fanfiction a yöneltiyor beni yakında yazmayı da düşünüyorum lol ile ilgili bir fanfiction hikaye zaten :D :D

YOLO322
12/10/2013, 23:54
Birileri yine cahilliğini konuşturmuş. Ekonomi falan akmış gitmiş be :d

Bu adamlar üniversite öğrencisi falan ayıp ya.

Şurda öylesine söylediğim bir cümleden yürürsün ancak. Senin ne kadar cahil bi lümpen olduğunu Ergenekon davası başlığında bütün forum gördü.

napstar
12/10/2013, 23:54
lol hikaye konusunda çok beğendim bir oyun ya dota da heroların hikayelreini okumaya kalkıyorum sıkıcı geliyor hani ortada bir düzen yok birbiri ile ilişkili herolar çok az ama lol de öyle değil işte heroların lig dışında hayatları hikayeleri birbirine bağlantısı demacia ve noxus arasında ki savaş şehirler farklı ırklar yani hikaye konusunda geniş ve fanfiction a da yatkın bir yapısı var lol ün ayrıca riot un da animasyon konusunda ilerde olduğunu zaten lol ün cinematic videoolarında da görebiliyoruz yani lol ün böyle sağlam bir hikayesi olması çok güzel fanfiction a yöneltiyor beni yakında yazmayı da düşünüyorum lol ile ilgili bir fanfiction hikaye zaten :D :D

Bunu yazan kör oldu.

Osmanlıdada cuntacılık,darbecilik vardı diyen bir modelsin lan sen :D Şurda öylesine söylediğim bir cümleden yürürsün ancak. Senin ne kadar cahil bi lümpen olduğunu Ergenekon davası başlığında bütün forum gördü sen kime neyi anlatıyosun abisi?

Ahahahahah. Ya abi o kadar cahilsin ki...

Hayatınca hiç yeniçeri diye bir şey duydun mu?

Yeniçeri ayaklanması nedir bilir misin?

Kazan kaldırmak nedir bilir misin?

Saray basmak nedir bilir misin?

Celali İsyanları nedir bilir misin?

Patrona Halil ne iş yaptı bilir misin?

Genç Osman'ın hayatını bilir misin?

Bak çocuk; Dota'da laf edebilirsin bana. Dota'da haklı çıkabilirsin. -Bu zeka seviyesi ile zor ama- Ama 5 sene Sosyal Bilimler Lisesi'ne gitmiş, bütün sülalesi siyasetin içinde yaşamış bir adama bu konularda laf atarsan yamulursun. Hemde hiçbir şekilde düşünmeme bile gerek kalmaz seni yamultmak için. Refleks olarak yazıyorum bunları.

Osmanlı'da cunta yokmuş AHAHHAAHAH. Bunu her yerde söyleme millet gülmesin sana kıçıyla :'(

...

Gece gece iyi güldürdün ya cahil. Bundan sonra senin adın cahil olsun.

Ayrıca Ergenekon konusunu pek hatırlamıyorum ama hatırladığım kadarıyla yine cahilliğini göstermiştin. Ben yakın tarihte öz dedem hapse girdi darbe mevzuları yüzünden demiştim, sanırım sen de "o zaman darbe yapmasaymış ehehehe" diye cahilliğini gözler önüne seren bir laf etmiştin. Yakın tarihte darbecilerin değil, mağdurların hapis yattığını bilmediğini göstermiştin.

Neyse abi. Şu konularda laf etme yemin ederim seni böyle gömmek istemiyorum ya sanada yazık bak.

Woolridge
13/10/2013, 00:14
outplayed by napstar

YOLO322
13/10/2013, 00:20
LOL. Oğlum ya ağzınla söylüyorsun. Yeniçeri ayakanlanması? Bu ayaklanmalar mevcut padişaha karşı yapılır zira Osmanlı İmparatorluğu Monarşi adı verdiğimiz yönetim biçimiyle yönetilir. Yani örnek vermek gerekirse Genç Osmanı yeniçeriler doğradı yerine Osmanoğulları soyundan başka biri padişah olarak geçti denklem bu kadar basit.

Ergenekon konusunu ben sana hatırlatıyım, başlıkta darbe yapcaklarmış yiaa iyi olmuş falan yazan sendin. "o zaman darbe yapmasaymış ehehehe şu yazdığını aynısını o başlıkta yazan sensin aç bak. Şu forumda sıktığın hiç birşeye inanmadığım ailenin kılına tüyünede inanmamı bekleme zira nasıl bir ergen olduğunu sağdan soldan biliyorum. Ufacık çocuksun daha karşısında dilinin tutulacağı insanlara karşı burda şov yapıyorsun,senin gibi ergenler için internet 2. bir kimlik gibi tabiki bilemesek neyin ne olduğunu yiyecez.

Ha şimdi burda yine bir tartışma başlatmışım gibi gözükücek ama ortada hiç bir şey yokken "cahil" falan diye saldıranın sen olduğunu herkes bilsin. Forumda hiç bir şekilde kaale almadığım tiplerin başında sen varsın zaten. Ailesi yedi göbekten siyasal bilimci bütün dedelere paşa , Beşiktaş Çarşının kemik tayfasından Alen Markanyanın sağ kolu ama ne hikmetse bütün gün forumda,yerseeen. Neyse bundan sonra cevap yazmıycam kendini yorma boşuna sen haklısın gömdün beni. :D

Nighthawk
13/10/2013, 00:26
Herkes cevabını verdiğine göre tartışmayı bitirelim bundan sonrası bi yere varmaz :)

KEREEEEEEEEEEEM
13/10/2013, 01:20
Osmanlıdada cuntacılık,darbecilik vardı diyen bir modelsin lan sen :D Şurda öylesine söylediğim bir cümleden yürürsün ancak. Senin ne kadar cahil bi lümpen olduğunu Ergenekon davası başlığında bütün forum gördü sen kime neyi anlatıyosun abisi?

Osmanlıda cunta darbecilik yok demesi bititiyor işi. Boşuna vaktinizi okumaya vermeyin. Gidin oyun oynayan daha az zarara girersiniz.

YOLO322
13/10/2013, 02:21
Osmanlıda cunta darbecilik yok demesi bititiyor işi. Boşuna vaktinizi okumaya vermeyin. Gidin oyun oynayan daha az zarara girersiniz.

Bu muhabbet napstarın ergenekon davasıyla osmanlı zamanından beri böyle darbe girişimleri oluyor demesinden geliyor. Anlatmak istediğim konu şu Osmanlıda padişaha karşı ayaklanmalar olmuştur mevcut padişahı deviren ayaklanmalarda olmuştur. Ama hiç bir zaman yeniçeriler veya cuntacılar diyelim ülkeyi yönetmemiştir.3 gün sonra Osmanoğullarından başka biri tahta geçmiştir. Hangi yeniçeri başı ülkeyi senelerce yönetti lan? Al Kenan Evren 3 sene yönetti.

Pipinle oyna maydin.

napstar
13/10/2013, 03:13
Bu muhabbet napstarın ergenekon davasıyla osmanlı zamanından beri böyle darbe girişimleri oluyor demesinden geliyor. Anlatmak istediğim konu şu Osmanlıda padişaha karşı ayaklanmalar olmuştur mevcut padişahı deviren ayaklanmalarda olmuştur. Ama hiç bir zaman yeniçeriler veya cuntacılar diyelim ülkeyi yönetmemiştir.3 gün sonra Osmanoğullarından başka biri tahta geçmiştir. Hangi yeniçeri başı ülkeyi senelerce yönetti lan? Al Kenan Evren 3 sene yönetti.

Bütün forum camiasından özür diliyorum öncelikle, konuyu buralara getirdiğim için ama cidden yazmam gerektiğini düşündüm artık. Eh kalabalıkta yapılan atarın tenhada özrü olmayacağı için, özel mesaj olarak da atamazdım. O kadar sakin biri değilim. Buraya yazmam gerekti.

Mesajında benim ismim geçmese cevap vermeye tenezzül etmeyecektim. Bu konu hakkında yazdığım son mesajdır bu;

Tarih öğretmekten bıktım. Burası yeri de değil biliyorum ama işte tutamıyorum zamanı :(

"Ama hiç bir zaman yeniçeriler veya cuntacılar diyelim ülkeyi yönetmemiştir." demişsin. Anla diye basitleştirerek anlatıyorum.

24 Nisan 1552

Cülus bahşişi bahanesi ile yeniçeriler isyan çıkartıp (fazla para almak için) II.Bayezid'e karşı Yavuz'u tahta çıkarmaya çalıştılar. Daha sonra onların istediği oldu, Yavuz tahta geçti. Yani mevcut yönetimi askeri isyan ile değiştirdiler ve kendi istedikleri birini padişah yapmış oldular. Kısaca dediklerini, istediklerini askeri darbe ile gerçekleştirdiler.

18 Mayıs 1622

Seninde bildiğin, sürekli söylediğin "Genç Osman" olayı. Yine bir yeniçeri isyanı sonucu oluyor. Lehistan seferinde istediğini alamadığında yeniçerileri suçlayıp (zaten yenilikçi bir padişah olduğu için) onların yerine yeni bir askeri sistem gelmesi gerektiğini düşünüyor. Ayrıca haksız kazanç sağlayan yeniçerilerin de maaşını kesiyor. Eh tabi yeniçeriler de durur mu? Hemen bahane aramaya başlıyorlar ve padişahın hacca gitmesini yanlış bulduklarını söylüyorlar. Daha sonra Şeyhülislam aracılığı ile bir fetva yayınlatıyorlar falan. Buraları geçiyorum... Daha sonra Yedikule'de katledildi ve yerine yeniçerilerin istediği I.Mustafa getirildi. Neden istiyordu yeniçeriler bu adamı? Çünkü aklı kıttı ve kandırılması kolaydı. Yine bir askeri darbe. Yine yeniçerilerin istediği bir adamın tahta geçmesi olayı.

8 Ağustos 1648

I.İbrahim olayı. Şu an sebebini tam olarak hatırlıyamıyorum ama yine bir yeniçeri isyanıdır. (hatta sanırım bir vezire karşı çıkarılmıştı, daha sonra padişaha döndü isyan falan) Bu isyan sonucunda I.İbrahim tahttan indirilmiş ve yerine yedi evet yedi yaşındaki IV.Mehmed geçmiştir. Neden yedi yaşında olduğunu vurguladım? Çünkü yine yeniçerilerin kolayca istediklerini yaptırabileceği bir konumda olmuş oluyor. Zaten ülkeyi yöneten de valide o zamanlar neyse. Sonuçta yine yeniçerilerin istediği bir adam geliyor tahta ve bu girişilen cunta sonucunda oluyor.

29 Eylül 1730

Çoğunuzun bildiğini umduğum "Patrona Halil" olayı. II.Bayezid olayıyla benzerdir yine. Tek nedeni bu olmasa da yine cülus bahşişi yüzünden yapılmıştır. (genelde ekonomik nedenler) Sıkıldım yazmaktan şimdi isyanı anlatmak istemiyorum ama padişah değişikliği gerçekleşmiştir yine bu darbeden sonra. Ve yine yeniçerilerin istediği olmuştur. III.Ahmed'in yerine I.Mahmud tahta geçmiştir. Tekrar, diğerlerinde de olduğu gibi cunta sonucu olan bir padişah değişikliği olayı.

Mayıs 1807

Tek nedeni bu olmasa da; III.Selim'in kurduğu Nizam-ı Cedid ordularına karşı çıkan yeniçerilerin başlattığı isyandır. Nizam-ı Cedid'i savunan devlet adamlar katledilmiştir. Ve sonunda III.Selim çekilmek zorunda kalmış ve yerine IV.Mustafa geçmiştir. Ve bakın yine çok şaşırtıcı(!) bir olay olmuş ve IV.Mustafa Cülus dağıtmış.

...

İşte böyle. Araştır bakalım; Vaka-i Hayriye neymiş? Neden adına Vaka-i HAYRİYE denmiş?

Sadece ideolojik olarak değil, sırf para için bile cunta yapmış askerlerin olduğu bir devlet teşkilatına karşı "orada cunta yoktu, bakalım yeniçeriler mi geçmiş başa ehehe" diyebilen tek insansın dünyadaki. Gurur duy kendinle kanka. Bu arada "yeniçeri başı" ne ya? Açıklar mısın lütfen.

Bu çocuk 5 sene Sosyal Bilimler'e boşuna gitmedi yavru. Sert kayaya çarptın bu kez. Dota'ya benzemez bu yo yo :d

YOLO322
13/10/2013, 03:32
Oğlum o kadar araştırmışıp yazmışşsın iyi güzel de yine benim söylediğime geldin ? Yeniçeriler padişahı tahtından indiriyor, yerine kendi istedikleri Osmanoğullarından tahtta hak iddaa eden birini getiriyolar. Mahalleden Hüseyin abi gelmiyor ki başa. Olmadı yine, o kadar yazmışssın alıntı yapıp alıntı yapıtğın şeyi destekliyor abi yazdıkların :D

sehnoc
13/10/2013, 04:25
batının hep kötü yanlarını örnek aldık hep o yüzden.

bide Bâb-ı Âli Baskınını unutmuşsunuz . padişaha bişi olmuo ama çok şeyler oluo.

ayrıca padişahların tahta çıkınca cülüs dağıtması adettir.fatih zamanında kanun haline gelmiştir. yeniçeride bilio işini 2 de bi değiştiriyo yoksa darbe falan umrunda değil bahşiş kapmak için yapıolar hep.neyse parası verselerdi bu kadar olaya ne gerek var .s .s .s .s

Nana
13/10/2013, 04:28
konuyu nasıl lol ve dota'dan osmanlı'ya bağladınız valla bravo

ilhan998
13/10/2013, 04:39
İşin komik tarafı bazı insanlar kulaktan dolma bilgilerini kendi zayıf mantığı ve düşünceleriyle dokuyup, inanılmaz bir ifade yeteneğiyle insanlara sunması ve bunun üstüne kendilerini kesinlikle haklı görmesi az da olsa ironik değil mi? :d

JrSouL
13/10/2013, 11:02
Bu nasıl forum lan :D

Eren Jeager
13/10/2013, 12:36
İlk defa bir forum yetkilisi üşenmeyip ufak da olsa müdahale etmeye çalışmış takdir ettim:) Kanı kaynayan gençlik hiç takmamış doğal olarak orası ayrı.