PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Na'vi - Alliance

Simita
13/10/2013, 18:32
Starladder final maçı. Bo5. Alliance 1-0 önde başlayacak.

4e 2 veriyor, temiz maç olur gibi ^.^

YOLO322
13/10/2013, 19:05
Yarı finalde ilk maçta Alliance Zeus+Prophet denedi tutmadı. Diğer 2 maçta ise daha stabil line-uplar ile rahatça kazandılar. Na'vi Troll+Na'ix pickini çok iyi kullanıyor bu turnuvada 2sini birden vermemek lazım. Onun dışında yarı finaldeki 3. maç tam bir stomp oldu. Alliance için EGM iyice artık ön plana çıkmaya başladı dünyanın en formda supportu şu anda bana göre.

EGM 3.maçtan, Dendi'ye ders verirken. 3:04 başlıyor .

http://www.youtube.com/watch?v=p3xYs9K-I6Q

Eren Jeager
13/10/2013, 19:12
salondaki fanboylar alliance için büyük handikap, target skill tutturduklarında bile salon "navi navi!" diye inlemeye başlıyor, kapalı bir alan yok ve winner bracket finalinde bunun onları epey kötü etkilediğini görmüştüm. Maçlar bana göre pikte belli olucak, playerlik açısndan birbirlerinden çok üstün değiller, ancak lead, dreaft gibi kaptanlık becerilerinde s4 eziyor, puppey nin pikleriyse güçlü gözüken ama sinerjiden uzaak pikler oluyor genelde.

Eren Jeager
13/10/2013, 19:17
bu arada egm'in beresi zaraki nin göz bandı gibi gibi birşeymiş:D Çıkartınca aştı resmen adam:D Loda şapkasını çıkartsa kimbilir neler görücez beyler:D:D

YOLO322
13/10/2013, 19:27
Bu arada Na'vi - Alliance maçları bir nevi DOTA derbisi haline geldi, yarı finaldeki maçta chatin hali çok kötüydü. 2 tarafında fanları ağır şekilde flameliyor birbirini yarı finaldeki maçı kazanınca bizimkiler baya ağır taşşak geçti.

Loda şöyle bir şey yazmış hatta twitterdan ;

Jonathan Berg @LodaBerg 18 sa

I wish that our @theAllianceGG fans would stop flaming Na'vi when we beat them. We respect them immensly and you should too.

:D

MarkettekiLoda
13/10/2013, 20:58
Alliance fanboyları sus pus :'/

Doğal tabii, hele Loda'nın yerinde olsaydım o an emekli olurdum zaten. Pazara gitti yahu :'/

Eren Jeager
13/10/2013, 21:12
Sırf lodaya laf atmak amacıyla yeni açılmış bir acc:S arpharazon in action?

Melkor
13/10/2013, 21:28
Alliance fanboyları sus pus :'/

Doğal tabii, hele Loda'nın yerinde olsaydım o an emekli olurdum zaten. Pazara gitti yahu :'/

pırasa xdxdxdsxdxd

MarkettekiLoda
13/10/2013, 21:44
bu arada egm'in beresi zaraki nin göz bandı gibi gibi birşeymiş:D Çıkartınca aştı resmen adam:D Loda şapkasını çıkartsa kimbilir neler görücez beyler:D:D

Şöyle bir şey çıkabilir qnq :'/

http://prodota2.com/uploads/news/1343005572953.JPG

YOLO322
13/10/2013, 21:45
TI3 rövanşı oluyor resmen 2-2 oldu. Bugün Alliance'ın performansını çok beğenmedim açıkcası şu son maçta bile her an throwlucaklarmış hissi verdiler herzaman ki rahatlıkları yoktu bunda Na'vi'nin iyice bilenmesinin etkisi büyük tabi.

MarkettekiLoda
13/10/2013, 21:48
s4 Void pickle plz. 10 dakikada kazansın navi, uzayınca oyunun tadı kaçıyor :'/

Simita
13/10/2013, 22:39
4e kafasını aldık afsadasda

MarkettekiLoda
13/10/2013, 22:42
Hehe. Yalnız ilk defa S4'ün ortalamanın altında ve Loda'nın ortalamanın üstünde oynadığı bir oyuna şahit oldum :'/ Sen 50 yılda bir iyi oynuyorsun onda da takımın beyni iyi oynamıyor iyi mi :'/ Yazık oldu :'/

Easy.

MarkettekiLoda
13/10/2013, 22:45
Bu arada oyun başlamadan Oyuna kesin gözüyle bakan Alliance fanboylarımız nerde? Ağlamaya mı gittiler :'/

Dj.Kimimaro
13/10/2013, 22:45
Hehe. Yalnız ilk defa S4'ün ortalamanın altında ve Loda'nın ortalamanın üstünde oynadığı bir oyuna şahit oldum :'/ Sen 50 yılda bir iyi oynuyorsun onda da takımın beyni iyi oynamıyor iyi mi :'/ Yazık oldu :'/

Easy.
son maçı diyosan bence loda da çok kötüydü. ayrıca puppeyi tebrik etmek lazım adam gerçekten allianceı çözdü

YOLO322
13/10/2013, 23:14
İlk defa s4'un bu kadar kötü oynadığını gördüm , şu seride elder titan ile oynadığı oyun dışında gerçekten ortalamanın altındaydı. Puppey yine TI3 finalinde olduğu gibi pick dersi verdi s4'a bu sefer RatDoto kurtaramadı ne yazıkki.

napstar
14/10/2013, 01:50
Beyler ratdoto'ya nerf'e gerek yok. Beyler Puppey var ya :d

Bu arada Alliance'ın son oyunca ilk iki pick'i wisp + furion yapması çok şekerdi ya canlarım benim <3

KEREEEEEEEEEEEM
14/10/2013, 03:33
İlk defa Alliance'ı böyle gördüm ya. Oyun başlarında anlamsızac ölmeler, s4'un Dendiye kaç defa aynı şekilde ölmesi falan. Pub game atmışlardı sanki bb parası falan biriktirmeme, item seçimleri vs.

MarkettekiLoda
14/10/2013, 10:15
Alliance DK'e kolay lokma olacak. Rotk'li DK değil bu, hoş onla bile yenmişlerdi aslında :'/

Wait and see. MLG ve D2LS 4'u kaçırmayın.

Dj.Kimimaro
14/10/2013, 11:34
Alliance DK'e kolay lokma olacak. Rotk'li DK değil bu, hoş onla bile yenmişlerdi aslında :'/

Wait and see. MLG ve D2LS 4'u kaçırmayın.
dkyı bende çok merak ediyorum avrupa takımlarına neler yapıcak acaba

Eren Jeager
14/10/2013, 14:01
puppey güzel cm oynuyor gerçekten. Ama piklerde bence çok önde değildi, taktik olarak güzel hamleleri vardı ve onlarla yendi.

örneğin dendinin s4 la baş edemeyeceğini çok iyi bildiğinden kazandığı tüm oyunlarda baskıyı s4 un üzerine kurdu, kuroky ve puppey sürekli midi rahatsız etti, gankladı vs dendiyi hiçbir zaman 1e1 bırakmadı. Sadece 1 oyunda baskıyı admiral üzerine uyguladı ve s4 E.T. ile lane i kolayca kazandı, oyunu aldırdı.

onun dışında xboct 1 oyun dışında alışılmış outplaylerni hiç yapmadı, hatta son oyunda loda misali spece düz bm alması ve oyuna erken dahil olması falan güzeldi, loda son oyunda gerçekten konsantrasyondan uzaktı, puppey cm yi sağlam trainlemiş neredeyse akke kadar güzel oynadı.

salonda da çok büyük bir baskı vardı, dendi creep deny ladığında bile herkes "navi navi" diye inliyordu. Bu zaten çok normal, navi oyun dünyasındaki en şuursuz hayran kitlesine sahip bunu biliyoruz. Ama oyuncular dışarıdan etkileniyor hatta takımlar birbiriyle sohbet edebiliyor çünkü oyuncu kabini yok. Çünkü turnuva rusyada, düzenleyen rus ve taraftarlar rus olucağından bu sadece rus olmayan takımları kötü etkileyecekti, bu yüzden gerek duymadılar.

son olarak hem navi hem de alliance bence DK takımını yenmekte zorlanmaz. DK allstar bir takım ve maçlarını izlediğinizde daha takım olma aşamasındalar, sadece mushi, ice3x ve supportlarının bireysel yetenekleriyle ilerliyorlar. Burning agresif bir takım kurdu ancak kendi farmer karakterini değiştirmediğinden geri planda kalıyor. Bence takım oyununu henüz oturtmadan Alliance ya da navi karşısında kolay yenilirler, bu 2 takım da gayet süper takım oyunu oynuyor ve şu anda dünyanın açık ara en iyi 2 takımı bana göre.

ViktorReznov
14/10/2013, 14:10
Baskıyı s4 üzerine kurması Dendinin s4 ü yenemeyeceğinden değil, s4ü ezince takımın konsantrasyonunun dağıldığını ti3 de keşfetmiş olmasındandı :)

Dj.Kimimaro
14/10/2013, 14:41
puppey güzel cm oynuyor gerçekten. Ama piklerde bence çok önde değildi, taktik olarak güzel hamleleri vardı ve onlarla yendi.

örneğin dendinin s4 la baş edemeyeceğini çok iyi bildiğinden kazandığı tüm oyunlarda baskıyı s4 un üzerine kurdu, kuroky ve puppey sürekli midi rahatsız etti, gankladı vs dendiyi hiçbir zaman 1e1 bırakmadı. Sadece 1 oyunda baskıyı admiral üzerine uyguladı ve s4 E.T. ile lane i kolayca kazandı, oyunu aldırdı.

onun dışında xboct 1 oyun dışında alışılmış outplaylerni hiç yapmadı, hatta son oyunda loda misali spece düz bm alması ve oyuna erken dahil olması falan güzeldi, loda son oyunda gerçekten konsantrasyondan uzaktı, puppey cm yi sağlam trainlemiş neredeyse akke kadar güzel oynadı.

salonda da çok büyük bir baskı vardı, dendi creep deny ladığında bile herkes "navi navi" diye inliyordu. Bu zaten çok normal, navi oyun dünyasındaki en şuursuz hayran kitlesine sahip bunu biliyoruz. Ama oyuncular dışarıdan etkileniyor hatta takımlar birbiriyle sohbet edebiliyor çünkü oyuncu kabini yok. Çünkü turnuva rusyada, düzenleyen rus ve taraftarlar rus olucağından bu sadece rus olmayan takımları kötü etkileyecekti, bu yüzden gerek duymadılar.

son olarak hem navi hem de alliance bence DK takımını yenmekte zorlanmaz. DK allstar bir takım ve maçlarını izlediğinizde daha takım olma aşamasındalar, sadece mushi, ice3x ve supportlarının bireysel yetenekleriyle ilerliyorlar. Burning agresif bir takım kurdu ancak kendi farmer karakterini değiştirmediğinden geri planda kalıyor. Bence takım oyununu henüz oturtmadan Alliance ya da navi karşısında kolay yenilirler, bu 2 takım da gayet süper takım oyunu oynuyor ve şu anda dünyanın açık ara en iyi 2 takımı bana göre.
bana kalırsa picklerde de öndeydi. son oyunu ele alırsak sadece örnek olarak wispi ve np yi bıraktı allianceın bunları alıcağını biliyordu counter pick olarak batrider ve titan gibi combat gücü çok yüksek 2 hero aldı.
navi allianceı çözdü şu şekilde: navi daha öncede sürekli gank atıyodu kuroky genelde hvostun yanında pek durmuyor puppey desen zaten jungleda oluyordu genelde. ama allianceın taktiğine göre mid gank yediğinde ortaya 3 tp geliyor direk hani utanmasa loda da gelicek. puppey daha önce bunu yaptığında birini kesseler bile 1-2 kişiyi kaybediyolardı. ancak şimdiki duruma göre abaddon bile gelse gerektiğinde çok iyi gir çık yapabiliyorlar. şuan takımın koordinasyonu ve iletişimi çok iyi durumda bence. ilk ve son maçta bunu gördük. hatta hvost bile klasik throwlarını yapmadı.
sadece finalleri ele alırsak ti3 yi de haketmiş olan navi, ratdotonun kralı allianceı güzel durdurmuş oldu.

L2ebel
14/10/2013, 14:47
Tactical lose var bence :/ ukraynada oynandı çünkü

napstar
14/10/2013, 15:13
Şuursuz hayran ne demek?

MarkettekiLoda
14/10/2013, 15:17
Şuursuz hayran ne demek?

Alliance'ın lowskill fanboylarının Navi fanboylarına hakaret etmek amaçlı kullandığı söz öbeği.

Eren Jeager
14/10/2013, 19:33
Şuursuz hayran ne demek?

adam target skill attiginda bile "heyooo adama bak ne de super tikliyo dusmanin ustune" diye cosan kimselere denir. navinin hayran kitlesinin neredeyse tamami boyle, starladder ya da the int izlediysen demek istedigimi anlarsin

napstar
14/10/2013, 21:29
adam target skill attiginda bile "heyooo adama bak ne de super tikliyo dusmanin ustune" diye cosan kimselere denir. navinin hayran kitlesinin neredeyse tamami boyle, starladder ya da the int izlediysen demek istedigimi anlarsin

Ben Gökhan Töre iki dandik çalım atınca veya Fernandes isabetli uzun pas atınca "obaaa oajhdjsjsj zaaaaa ahahahah" falan diyorum statta nasıl yapalım? Bende mi şuursuzum ulan? :d

Orada olay karşı takıma baskı oluşturmak sonuçta. Adamlar şuursuz oldukları için yapıyorlar demek biraz hater'lık oluyor gibi gibi gibi gibi.

Bir de şu var; önemli olan hareketin güzelliği değil sonucu. Maçı izleyenler de böyle bakıyor. O target skill s4'u öldürüyorsa ona bağırılıyor. Veya yapılan deny lane üstünlüğü sağlıyorsa falan filan cart curt fişmekan.

Eren Jeager
14/10/2013, 22:27
starladderdakiler kabin olmadığı için karşı takıma baskı falan dedik ok, peki dendi 0-8 ken 1-8 olduğunda chatin hali? kabinli lan turnuvalarda seyircilerin durumu? şimdiye kadarki the international turnuvaları? turnuvada çok fazla rus takımı var diye kabin koymamışlar, ancak kabin olan ya da online turnuvalarda da fark yok. Yorumum tek bir maça ya da turnuvaya bakarak söylenmiş bir yorum değildi yani anlıyacağın.

şimdi beşiktaş meselesine gelince, dediğin şey şuursuz fan olmak, fanatik olmaktır evet. Acak bu iyi birşey mi kötü birşey mi orası ayrı, kimisi sneijderin i oynamadığını farkederek izlemek ister, takımının iyiliğinidüşünür ona göre yorum yapar, kimisi de atmaya çalıştığı ara paslara bakıp "abi adam aslında çok süper futbolcu,iyi oynuyo kalsın bence" diye kendisini kandırarak mutlu olur. Dotada da bu böyle, birisini naparsa yapsın iyi yapar mantığıyla yorumlar ve etrafınızda öyle bir kamuoyu oluşturmaya çalışırsanız sadece kendi takımınza zarar verisiniz. Sürekli olumlu geribildirim gören bir oyuncu kötü yanları varsa bile bunları görüp kendisini geliştiremez. Navi de sonra yine dönüp nerede yanlış yapıyoruz, oyuncu mu değiştirsek acaba napsak diye düşünmeye başlar işler her kötüye gittiğinde.

napstar
14/10/2013, 22:33
Neyse abi bence şuurla ilgisi yok. Şuur yanlış kelime yani. Fanatiklik olabilir, sonuçta orada bir Türk takım olsa biz de aynısını yaparız.

KEREEEEEEEEEEEM
14/10/2013, 23:27
Bu konunun da sapıtmaya Beşiktaş'ın oyun stilinden girip sahaya girme olaylarından devam edip de Tayyip'ten çıkmasından korkuyorum :D

napstar
15/10/2013, 00:21
Bu konunun da sapıtmaya Beşiktaş'ın oyun stilinden girip sahaya girme olaylarından devam edip de Tayyip'ten çıkmasından korkuyorum :D

Ney? Tayyip, Bilic'in 4-5-1 taktiğini beğenmeyip sahaya mı girdi? Gerçekten konuyu nerelere çektiniz ayıp be :d