PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DotA 6.79? buyrun içeri

Eren Jeager
17/10/2013, 18:59
http://dev.dota2.com/showthread.php?t=109826

fikirlerinizi alıyım:)

bunu deneyin, feci yoğunluk var link2 (http://dev.dota2.com/showthread.php?t=109826)

Nymphe
17/10/2013, 19:02
Bu web sayfası kullanılamıyor

Eren Jeager
17/10/2013, 19:02
beyler çok fazla DEVRİM var bu mapta! xp alanı değişmesi ne la, naturallersadece kesen takıma değill herkese exp vericekmiş falan:S hardlane artık hard olmaktan çıkıyor sanırım:D

ViktorReznov
17/10/2013, 19:05
Girilmiyo çok merak ettim ama

Eren Jeager
17/10/2013, 19:07
Bu web sayfası kullanılamıyor

tekrar dene linkte bi sıkıntı ok ben denedim giriyo:S

ViktorReznov
17/10/2013, 19:10
GENERAL

* Buyback prevents gaining unreliable gold (creeps, neutrals, etc) until your normal respawn time finishes
* When buying back, 25% of the remaining respawn time will be added to your next death

* Creeps now meet a bit closer to the tower in your offlane
* Ranged Heroes now get the same denied experience as melee heroes (instead of less)
* XP AoE increased from 1200 to 1300

* Non-Ancient Neutrals now split XP with all heroes in the AoE instead of just the team that killed them
* Swapped the medium pullable Neutral Camp with the small camp
* A neutral creeps camp will no longer spawn the same set of neutral creeps twice in a row
* Small reduction to the pull timing duration of the mid Radiant and mid-top Dire camp
* Satyr Mindstealer XP bounty reduced from 88 to 62
* Satyr Tormentor XP bounty reduced from 155 to 119
* Mud Golems XP bounty reduced from 119 to 88
* Mud Golems armor reduced from 4 to 2
* Dark Troll Summoner bounty XP reduced from 155 to 119
* Hellbear Smasher HP reduced from 1100 to 950
* Hellbear armor reduced from 5 to 3
* Satyr Trickster's Purge cast point improved from 0.5 to 0.2
* Dragon Ancient Neutral Camp now have flying movement capability
* Fixed Neutral Envenomed Weapons debuff dispelling regen items

* Day/Night length decreased from 6 to 4 minutes
* The following heroes now have the standard 800 night vision: Drow Ranger, Mirana, Puck, Leshrac, Enchantress, Ancient Apparition, Meepo and Treant Protector

* Roshan will respawn at a random time between 8 and 11 minutes after death
* When Aegis expires unused, it heals the hero fully over 5 seconds (regen dispels on damage from players or buildings)

* Starting gold increased from 603 to 625
* Random Gold bonus reduced by 50
* Gold for ending a spree changed from 75->600 (3x->10x) to 125->1000
* Your gold income is now 1 per 0.6 seconds, up from 1 per 0.8 seconds

* Tower last hit bonus gold increased from 100-200 to 150-250
* Melee Barracks HP regen increased from 2.5 to 5
* Ranged Barracks HP regen decreased from 2.5 to 0
* Ranged Barracks HP reduced from 1500 to 1200 and armor increased from 5 to 10 (same EHP vs physical damage)

* Evasion now stacks diminishingly
* Can no longer orb-attack while attack restricted (such as Ethereal or Frostbite)
* The following abilities no longer automatically ignore backswing time by default: Rupture, Malefice, Venomous Gale, Stifling Dagger, Flamebreak, Wave of Terror, Shadow Word and Power Cogs

Aboo bunlar ne böyle.

fikho
17/10/2013, 19:32
beyler çok fazla DEVRİM var bu mapta! xp alanı değişmesi ne la, naturallersadece kesen takıma değill herkese exp vericekmiş falan:S hardlane artık hard olmaktan çıkıyor sanırım:D

bu ciddi bir sıkıntıydı bence mükkemmel olmuş

slardar icin gelen buf da fena değil ama birde cd si düsürülse artık millet farkına varır bu heronun diye düsünüyorum
- Amplify Damage armor reduction increased from 8/14/20 to 10/15/20

barathrum
eurobattle dakiler artık sevinir :D
- Base attack time nerfed from 1.7 to 1.9

weaver
bence yerinde bi nerf
- Base attack time nerfed from 1.7 to 1.8

Hyperstone
- Gold cost reduced from 2100 to 2000
artık voide mom yerine hyperstone kasmayı düsünürler sanırsam

Crestfallen
17/10/2013, 19:32
Skywrath mage aghanimli cooldown 0 , helaaaaalll s.....

Pudge artık blink kullanabilcek helaaaaaaaaallll

elder nerf , life nerf , alche nerf , helaaaaaaaall

Crestfallen
17/10/2013, 19:34
Invoker artık direk 2 skill açabilcek helaaaaaall

Nymphe
17/10/2013, 19:35
resmiyeti varmi bunun foruma giremiyorum

böyle birşey olduysa tekrardan öğrenicez dotayi herhalde

edit : whohoasoa batriderin base damagesi nolmuş öyle ölmüş hero

batrider göremicez artik

agacida öldürmüşler

item kullanmak rikiyi aciga cikarmicak

offffffffffffff

rubicke zaten olan bir aghanim effecti gelmiş peh

fikho
17/10/2013, 19:36
Skywrath mage aghanimli cooldown 0 , helaaaaalll s.....

Pudge artık blink kullanabilcek helaaaaaaaaallll

elder nerf , life nerf , alche nerf , helaaaaaaaall

pudge icin hook attığı ilk yere gelecek yani dager la istedi yere atlasın fark eden bisi yok

Raichoxunrefleksleri
17/10/2013, 19:47
Pudge Dagger kullanabilecek? Ahahahah Napstar için DotA'ya dönme sebebi :')

Void Chronosphere AoE artık 450. 5 men chrono inc... Şaka maka artık Loda bile Void'le ulti atabilecek.

napstar
17/10/2013, 19:47
Forumun en komple üyesi olarak birazdan değişiklikleri yorumlayacağım. Beklemede kalın.

Nymphe
17/10/2013, 19:48
Broodmother ağın içinde spectre oluyor

Ağ ağaçlari yok etmiyor

ağ içinde ağaçlarin içinden geçebiliyorsun

ahahah

broodmother yeni favori herom

Ya her okudugumda farkli birşey görüyorum.

Axe heroyu öldürebilirse ultisiyle cooldowna girmiyormuş.

Crestfallen
17/10/2013, 19:48
Forumun en komple üyesi olarak birazdan değişiklikleri yorumlayacağım. Beklemede kalın.

Bekliyoruz , saygılar.

Eren Jeager
17/10/2013, 19:50
slark artık truesightla gözükmüyor. böylece public oyunlar tamamaen katledilmiş oldu.

Raichoxunrefleksleri
17/10/2013, 19:50

Saygıdeğer Napstar;

Pudge artık Blink Dagger alabilecek. Bu sizi DotA'ya geri döndürür mü? o.O

Nymphe
17/10/2013, 19:57
* Non-Ancient Neutrals now split XP with all heroes in the AoE instead of just the team that killed them
Evasion now stacks diminishingly
5978

Eren Jeager
17/10/2013, 20:04
o değil de bu güncelleme yani harite sanırım dota1 e gelmiyecek öyle uhabbetler var. R.I.P. dotA olabilir bu gelişme.

fikho
17/10/2013, 20:04
slark artık truesightla gözükmüyor. böylece public oyunlar tamamaen katledilmiş oldu.

ingilizce özürlüsü biri olarak herkesin bu cümleyi onamasını bekliyorum gercekmi ve ek olarak sentry demi göstermiycek ula zaten mid kasan slarklar genelde pro oluyor ve attıgı ganglarla oyun bası durdurulmuyor latedede 4 saniyede 10 defa vursa 30 agility belesden eaglesong kasdı adam oha

Crestfallen
17/10/2013, 20:06
ingilizce özürlüsü biri olarak herkesin bu cümleyi onamasını bekliyorum gercekmi ve ek olarak sentry demi göstermiycek ula zaten mid kasan slarklar genelde pro oluyor ve attıgı ganglarla oyun bası durdurulmuyor latedede 4 saniyede 10 defa vursa 30 agility belesden eaglesong kasdı adam oha

Malesef doğru ama nerf de yedi o ulti.

Raichoxunrefleksleri
17/10/2013, 20:10
Evasion'ların stacklenmesi imba bir şey değil. Bir MKB ile counter edilecek olmaları zaten Evasion'ı şu oyundaki en kötü anti-carry özellik kılıyor. Morted'in Trash carry olmasının başlıca sebebi de Blur'un çöp bir skill olması. Hero baştan 3 skill ile başlıyor zaten.

fikho
17/10/2013, 20:10
Malesef doğru ama nerf de yedi o ulti.

tmm ben o 10 defayı 4 saniye olarak düsündüm 5.5 olsa 12 13 dicem belesden eaglesong nedir abi :

Eren Jeager
17/10/2013, 20:13
o değil de RESMEN DOTA3 ÇIKMIŞ YAHU!!

ViktorReznov
17/10/2013, 20:14
Evasion'ların stacklenmesi imba bir şey değil. Bir MKB ile counter edilecek olmaları zaten Evasion'ı şu oyundaki en kötü anti-carry özellik kılıyor. Morted'in Trash carry olmasının başlıca sebebi de Blur'un çöp bir skill olması. Hero baştan 3 skill ile başlıyor zaten.

Allahaskına mort a 5 kişinin vurması ile sadece 1 mkb linin vurması aynı şey mi?

Crestfallen
17/10/2013, 20:15
http://i.imgur.com/jmmUO78.jpg

bu move speed ne ????

Nymphe
17/10/2013, 20:16
http://i.imgur.com/jmmUO78.jpg

bu move speed ne ????

sonic terk

Raichoxunrefleksleri
17/10/2013, 20:19
Allahaskına mort a 5 kişinin vurması ile sadece 1 mkb linin vurması aynı şey mi?

Bazı #2'ler ve #3 #4 #5 genellike büyüleriyle saldırdığı için :'/

Yani Blur'un çöp olmadığını iddia eden de gördüm ya artık... O heronun picklenmemesinin başlıca sebebi blur.

Nymphe
17/10/2013, 20:22

Yani Blur'un çöp olmadığını iddia eden de gördüm ya artık... O heronun picklenmemesinin başlıca sebebi blur.

Black king bar

:S

O değilde bs nin ms limiti kaldırılmış, ucuyor gidiyor yani.

5979

Raichox
17/10/2013, 20:26

Mortred e gelen bufflar genelde güçlü yönüne oluyor.Zaten Blur a bir buff veya remake gelse biraz daha pick havuzuna kayar, bence Mortred'in picklenmemesinin sebebi sadece blur değil birkaç özelliğide zayıf kalıyor oyun başında farm alamazsa çöp kalıyor zaten.

Raichoxunrefleksleri
17/10/2013, 20:30
Black king bar

:S

O değilde bs nin ms limiti kaldırılmış, ucuyor gidiyor yani.

5979

Sen demek istediğimden çok daha farklı bir şey söylemişsin :'/

Blur genellikle #1'lere ve bazen de #2lere karşı işe yarayan bir yetenek. Tabii çoğunlukla Carry'ler belli başlı itemlerini bitirdikten sonra mid game'de MKB bitirebildiği için Blur bildiğin çöp oluyordu.

Nymphe
17/10/2013, 20:31
http://www.youtube.com/watch?v=i03zCXiIVFg

ya :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Raichoxunrefleksleri
17/10/2013, 20:33
Mortred e gelen bufflar genelde güçlü yönüne oluyor.Zaten Blur a bir buff veya remake gelse biraz daha pick havuzuna kayar, bence Mortred'in picklenmemesinin sebebi sadece blur değil birkaç özelliğide zayıf kalıyor oyun başında farm alamazsa çöp kalıyor zaten.

Tek sebebi blur demedim zaten :)

Icefrog Blur yeteneğini çıkarıp yerine ortalama bir yetenek koysa, yine de arada sırada picklenir o hero. Sadece başlıca sebebi blur dedim.

Bir de oyun başına farm alamama gibi bir durum pek söz konusu değil Mortred ile. Karşısı çok agresif gelse bile, hatta 1v2 kassan bile dagger ile alabiliyorsun farm.

Nymphe
17/10/2013, 20:39
Tek sebebi blur demedim zaten :)

Icefrog Blur yeteneğini çıkarıp yerine ortalama bir yetenek koysa, yine de arada sırada picklenir o hero. Sadece başlıca sebebi blur dedim.

Bir de oyun başına farm alamama gibi bir durum pek söz konusu değil Mortred ile. Karşısı çok agresif gelse bile, hatta 1v2 kassan bile dagger ile alabiliyorsun farm.

Benim carryim olsana kanka, dalga geçmiyorum :(

---

Buyback nerfleri, bloodseker limiti kaldirilmasi falan

Resmi olarak dota 3 cikti.

Raichoxunrefleksleri
17/10/2013, 20:55
Blur'un çöp skill olmadığını iddia eden gördüm abi :'/

Nymphe
17/10/2013, 21:03

Carryim ol carryim ol lütfen yaa.

Ciddi ciddi supportlucam seni :S
-----

Üç dakika geçtikten sonra uçan kurye alınmıyor :D,
Riki dagon shiva etheral op

ViktorReznov
17/10/2013, 21:03

Sen söyleyince hatamdan döndüm. Çok etkilisin argümanlarla falan thanks <3

SuicideBomber
17/10/2013, 21:07
ilk 3 dakika içinde flying alınmıyor nymphe yanlış yazmışın.

bence değişiklikler güzel bloodseeker op olmuş biraz ama broodmother ı ig dışında kullanan takım görmedim pek o şarttı fakat alışacak çok şey var iyi takımların bayağı bi train atması lazım duruma alışmak için

napstar
17/10/2013, 21:07
Yorumladım bazılarını. Okuyacak ruh hastalarına şimdiden iyi şanslar :d

Genel Değişiklikler

Creep'lerin side-lane'ler için daha ortada buluşması baya iyi olay. Özellikle Radiant için sıkıntı olabiliyordu. Onun dışında offlane'leri rahatlatır.

Buyback'e neden nerf getirdiler anlamadım. Sonuçlarını görmeden yorum yapmak saçma olur şu an için ama takımarın oyunu biraz daha garantici oynaması çok sıkıcı. Umarım bu yönde etkilemez kimseyi :s

Jungle için gelen bütün değişiklikler genel olarak early-push'u engelleme gibi geldi bana. Onun dışınca jungle hero'larını zorlayacak şeyler var, ki bence gerekliydi bunlar. Adam dakika 4'de 6 level falan çıkıyor jungle'dan. Saçmaydı bu biraz.

Gece-gündüz süresiyle oynamasının nedeni tamamen early-agression abi :d Icefraud beni anlıyor resmen. Sıkıcı Dota'yı bitiriyor adam yavaş yavaş. Baya iyi :d

Roshan süresinin değişmesi resmen mükemmel ya. Böyle çılgın atmalı değişiklikler heyecanlandırıyor beni. Artık süre yazmak falan yok, gideceksin Roshan orada mı diye bakacasın ulan :d

Hero'lar

Bloodseeker hala yeterli değil. Çöp olmaktan çıkmış biraz ama bir skill'in tamamen değişmesi gerekiyor bence. Üstünde oynayarak olacak iş değil.

Broodmother mükemmel olmuş resmen. Tam bir offlane şu an.

Clinkz'de inanılmaz olmuş. Magic Immunity'ye geçer ne demek ya? Hard-carry olarak daha çok görürüz gibi. Deneyecek takım lazım sadece. #gospeedgaming

Distruptor Aghanim için mid'e geçer mi? AA için de aynısını demiştik çok fazla denemedi millet. Bu aghanim değişikliği de böyle olacak gibi. #pubgame

Elder Titan'a nerf gerekiyordu. Güzel olmuş, en azından artık 1500 range'den her 15 saniyede bir support hero'ları yarı cana indiremeyecek.

Enigma için Aghanim değişik olmuş. Ama competitive için hala lüks item olarak gözüküyor. #pubgame

Io'ya gelen nerf yerinde ama yeterli mi tartışılır. Bunun yerine ulti'sinin cooldown'u düşürülebilirdi. Ama iyidir iyi :d

Jugger'a gelen buff çok iyi bence. Sen git aghanim kas 4200 gold'a millet 1600'e ghost alsın ulti patates. Aynı Necro-HotD ilişkisi. Ona da bir el atılması gerekiyor. Üşenmeyen mail atsın :d

KOTL'a gelen değişiklik direk olarak Brood antisi olarak mı hazırlanmış lan? Hmm şrfs icefraud :d

Luna'ya hala beklediğim değişiklik gelmedi. Ulan şu skill'i kapatıp-açabilelim yauu.

Meepo cidden çok çılgın bu ne lan :d Bir süre sonra hero'nun mid game'de aşırı hızlı kasmasını engellemeye çalışmışlar galiba. Çok görmüyoruz. Bir şey diyemem.

Naga'ya gerekli nerf gelmiş. Böyle hafif bir denge gerekiyordu, iyi oturmuş. Icefrog'un önce aşırı nerf yapıp bir harita süresi boyunca hero'yu katletmesi olayı olmamış. İyi, iyi, iyi.

Furion'a beklediğim nerf gelmemiş. Sanırım meta'nın bu kadar içinde olan bir hero'ya ağır bir nerf getirmenin, onu öldüreceğini düşünüyor icefraud. Haklı tabi. Gerçi son zamanlarda ratdoto'nun çaresini buldu gibi takımlar. İyi, iyi, iyi.

NS biraz imba gibi olmuş. Ama early-agression çılgın meta'sına uyacağı için benim için sorun yok EHUEHEHEHEUHE

Omni'ye gelen değişiklik yine meta'ya sokmayacak hero'yu. Üzülelim. Zılgıt çekelim, tilililili.

OD'ye baya sağlam nerf gelmiş. Artık tranquil ve buckler'la beleş mana yok :d

PA değişik olmuş ama hero'nun uyabildiği oyun stili hala aynı.

Pudge. Hmm :d Öncelikle Flesh Heap'e gelen nerf baya sağlam. Hero'nun böyle bir dengeye ihtiyacı var mıydı, tartışılır. Aghanim artık kasılabilir hale gelmiş. Ben lüks olarak bile kasmıyordum. Ve beklenen an :d 2008'den beri beklediğim dagger gelmiş Pudge'a. Vay anasını. Dota'yı bırakmamı beklemiş yavşak icefraud AMA şimdi dagger'ın altında şöyle bir şey yazıyor ki beni değişik düşüncelere gark etti; İşte normal yollarla gidilmeyen yerlere çektiğimizde hero'yu 5 saniyelik yardırmaca kazanacak. Eee biz oralara force staff'la da çıkabiliyorduk abi? Force'la çıktığımızda da mı adam free-pathing kazanacak? Eğer öyleyse geri alsınlar değişikliği. Eğer öyleyse af edersiniz ama sikerler öyle değişikliği yani :d @pırasa Beni hiçbir güç Dota'ya geri döndüremez bu saatten sonra :d

Riki'ye gelen değişiklik gerekli miydi bilmem ama hoş olmuş. Aynı PA gibi hero'nun uyduğu stratejiyi değiştirmeyeceği için sadece normal bir buff olarak kalacak, biraz farklı tabi.

Rubick'e beklenen aghanim geldi. Zaten hero çıktığından beri konuşulan bir şey, aynılarını söylemeye gerek yok.

Skymage. 0 saniye CD ulti. Tabi o manacost'la ne kadar atabilirsek artık. Int artışı early'de çok can yakar mid lane için. Aghanim'den daha etkili bir buff kesinlikle.

Slark'ı doğru mu anladım bilmiyorum ama orada Gem yazmıyor abi, direk Truesight demiş manyaklar. Yani kuleler, ward'lar falan da göremeyecek galiba. Eğer öyleyse hoş geldin mid slark.

Sniper'a gelen değişikliği görünce baya güldüm ya. Buna ilk kez range buff'ı geldiğinde bi' arkadaş "yakında base'den vuracak eleman" falan demişti. Sanırım oraya doğru gidiyoruz sdbfasd

Spectre'de baya çılgın olmuş. Hop ordayım falan filan :d

Spacecow'a nerf gelmiş ama çok yeterli değil bence. Daha doğrusu, yerinde değil. Hero'nun olayı inanılmaz dive özelliği. Onun yerine başka yerlerden nerf gelmiş. Değişik.

Tree böyle iyiydi gibi keşke oynamasaymış daha fazla. Kaç haritadır zaten oynaya oynaya bozdu hero'yu ya yazık :s

Venge'e gelen blink, Pudge'a gelenden çok daha mantıklı. Core item oldu bence. Sağlam bir initiation'dan sonra hero patates oluyordu. Bu şekilde direk kaçacak falan filan :d

Venom'a gelen buff'lar tam yerinde olmuş. Hero'da aptal bir şeyler vardı böyle güçsüz müdür nedir belli değildi. İyi bir #4 olmuş şu an.

Visage'ı neden öldürdün ey icefraud ya :s

Eşyalar

Animal Courier'e gelen buff'a çok sevindim lan nedense. Tek vuruşta ölmeyecek WOHOOOOO

Armlet'e gelen nerf şu ana kadar bir item'a gelen en büyük nerf olabilir hatırladığım kadarıyla. Cost-effective değil lan artık resmen. Bitirmişler, yazık olmuş. 0.4 falan olsa yine anlarım da 0.7 çok fazla.

Bottle'a gelen değişiklikle icefraud benden 10 puan kazandı. Yazdım hanesine resmen. Gereksiz bottle-start'lar gözükmeyecek pub oyunlarda artık. Net, iyi değişiklik :d

Gem yakında 1k olur. Boris'in tabiriyle; küçük küçük nerf'ler geliyor :d

Necronomicon :d aaa necromomomo :d Yukarıda bir yerde Domi-necro olayını yazmıştım, kalbim temiz demek ki değiştirmişler zaten. İyi olmuş. Midas-necro'da değişmiş o da iyi olmuş :d

Linken'e neden böyle bir çılgınlık getirdiler bilmiyorum ama süper olay resmen. Böyle çılgın atmalı, beklenmedik değişiklikler görünce bir hoş oluyorum :d

Mjollnir harbi harbi kasılabilecek item'lar arasına girmiş bu şekliyle. İyi buff.

Observer kırmanın 50 gold getirmesi fakir support'lar için süper olay ya. Bu icefraud balık burcu mu nedir abi böyle acıyor zaportlara falan :d

Pipe'a kesinlikle gereken bir buff gelmiş. Göt göte girmek gerekiyordu resmen. Rahatlamış abi item. Kasan adamın üstünde baskı oluşuyordu, "lan şimdi basacam ama ya batrider'a gelmezse :s zaten köşede duruyo yavşak pff :s" gibi :d

Sentry'ye gelen değişiklik smoke için galiba. Mantıklı olmuş.

Shadow Blade'e yıllardır söylediğim nerf geldi. Mail'ler işe yaramış :d

Vanguard'a beklediğim disassemble buff'ı gelmemiş. Bu şekliyle de oyuna giremez bence. Ama yine de kasan ruh hastaları çıkabilir tabi.

Nymphe
17/10/2013, 21:09
ilk 3 dakika içinde flying alınmıyor nymphe yanlış yazmışın.

bence değişiklikler güzel bloodseeker op olmuş biraz ama broodmother ı ig dışında kullanan takım görmedim pek o şarttı fakat alışacak çok şey var iyi takımların bayağı bi train atması lazım duruma alışmak için

Aynen yanlıs okumusum, ama benim dediğim bana daha mantıklı geldi o yüzden öyle algıladım büyük ihtimal.

Raichoxunrefleksleri
17/10/2013, 21:38
Nymphe ingilizce bilmiyor beyler takmayın onu :'/

Bir özellik düşünün sadece bir item ile counter edilebiliyor. Ve bu item aynı zamanda mükemmel DPS artışı ve channeling büyüleri counter etme imkanı sağlıyor. Yani sadece o yeteneği counter etmek için alınmıyor bu item. Karşıda o yeteneğe sahip olan bir kahraman olmasa bile alınabilecek bir item yani. Ayrıca çok da pahalı olmayan bir item.

canifeto12
17/10/2013, 21:40
cok mutluyum lan

Melkor
17/10/2013, 21:43
cok mutluyum lan

Bayramlıklarını görüp fazla harçlık mı verdiler knk A:SD:ASD

Ayrıca Invoker için gelen Invoke buff'u çok iyi olmuş :D

Nymphe
17/10/2013, 21:45

Genel Değişiklikler

Creep'lerin side-lane'ler için daha ortada buluşması baya iyi olay. Özellikle Radiant için sıkıntı olabiliyordu. Onun dışında offlane'leri rahatlatır.

Buyback'e neden nerf getirdiler anlamadım. Sonuçlarını görmeden yorum yapmak saçma olur şu an için ama takımarın oyunu biraz daha garantici oynaması çok sıkıcı. Umarım bu yönde etkilemez kimseyi :s

Jungle için gelen bütün değişiklikler genel olarak early-push'u engelleme gibi geldi bana. Onun dışınca jungle hero'larını zorlayacak şeyler var, ki bence gerekliydi bunlar. Adam dakika 4'de 6 level falan çıkıyor jungle'dan. Saçmaydı bu biraz.

Gece-gündüz süresiyle oynamasının nedeni tamamen early-agression abi :d Icefraud beni anlıyor resmen. Sıkıcı Dota'yı bitiriyor adam yavaş yavaş. Baya iyi :d

Roshan süresinin değişmesi resmen mükemmel ya. Böyle çılgın atmalı değişiklikler heyecanlandırıyor beni. Artık süre yazmak falan yok, gideceksin Roshan orada mı diye bakacasın ulan :d

Hero'lar

Bloodseeker hala yeterli değil. Çöp olmaktan çıkmış biraz ama bir skill'in tamamen değişmesi gerekiyor bence. Üstünde oynayarak olacak iş değil.

Clinkz'de inanılmaz olmuş. Magic Immunity'ye geçer ne demek ya? Hard-carry olarak daha çok görürüz gibi. Deneyecek takım lazım sadece. #gospeedgaming

Distruptor Aghanim için mid'e geçer mi? AA için de aynısını demiştik çok fazla denemedi millet. Bu aghanim değişikliği de böyle olacak gibi. #pubgame

Elder Titan'a nerf gerekiyordu. Güzel olmuş, en azından artık 1500 range'den her 15 saniyede bir support hero'ları yarı cana indiremeyecek.

Enigma için Aghanim değişik olmuş. Ama competitive için hala lüks item olarak gözüküyor. #pubgame

Io'ya gelen nerf yerinde ama yeterli mi tartışılır. Bunun yerine ulti'sinin cooldown'u düşürülebilirdi. Ama iyidir iyi :d

Jugger'a gelen buff çok iyi bence. Sen git aghanim kas 4200 gold'a millet 1600'e ghost alsın ulti patates. Aynı Necro-HotD ilişkisi. Ona da bir el atılması gerekiyor. Üşenmeyen mail atsın :d

KOTL'a gelen değişiklik direk olarak Brood antisi olarak mı hazırlanmış lan? Hmm şrfs icefraud :d

Luna'ya hala beklediğim değişiklik gelmedi. Ulan şu skill'i kapatıp-açabilelim yauu.

Meepo cidden çok çılgın bu ne lan :d Bir süre sonra hero'nun mid game'de aşırı hızlı kasmasını engellemeye çalışmışlar galiba. Çok görmüyoruz. Bir şey diyemem.

Naga'ya gerekli nerf gelmiş. Böyle hafif bir denge gerekiyordu, iyi oturmuş. Icefrog'un önce aşırı nerf yapıp bir harita süresi boyunca hero'yu katletmesi olayı olmamış. İyi, iyi, iyi.

Furion'a beklediğim nerf gelmemiş. Sanırım meta'nın bu kadar içinde olan bir hero'ya ağır bir nerf getirmenin, onu öldüreceğini düşünüyor icefraud. Haklı tabi. Gerçi son zamanlarda ratdoto'nun çaresini buldu gibi takımlar. İyi, iyi, iyi.

NS biraz imba gibi olmuş. Ama early-agression çılgın meta'sına uyacağı için benim için sorun yok EHUEHEHEHEUHE

Omni'ye gelen değişiklik yine meta'ya sokmayacak hero'yu. Üzülelim. Zılgıt çekelim, tilililili.

Pudge. Hmm :d Öncelikle Flesh Heap'e gelen nerf baya sağlam. Hero'nun böyle bir dengeye ihtiyacı var mıydı, tartışılır. Aghanim artık kasılabilir hale gelmiş. Ben lüks olarak bile kasmıyordum. Ve beklenen an :d 2008'den beri beklediğim dagger gelmiş Pudge'a. Vay anasını. Dota'yı bırakmamı beklemiş yavşak icefraud AMA şimdi dagger'ın altında şöyle bir şey yazıyor ki beni değişik düşüncelere gark etti; İşte normal yollarla gidilmeyen yerlere çektiğimizde hero'yu 5 saniyelik yardırmaca kazanacak. Eee biz oralara force staff'la da çıkabiliyorduk abi? Force'la çıktığımızda da mı adam free-pathing kazanacak? Eğer öyleyse geri alsınlar değişikliği. Eğer öyleyse af edersiniz ama sikerler öyle değişikliği yani :d @pırasa Beni hiçbir güç Dota'ya geri döndüremez bu saatten sonra :d

Riki'ye gelen değişiklik gerekli miydi bilmem ama hoş olmuş. Aynı PA gibi hero'nun uyduğu stratejiyi değiştirmeyeceği için sadece normal bir buff olarak kalacak, biraz farklı tabi.

Rubick'e beklenen aghanim geldi. Zaten hero çıktığından beri konuşulan bir şey, aynılarını söylemeye gerek yok.

Skymage. 0 saniye CD ulti. Tabi o manacost'la ne kadar atabilirsek artık. Int artışı early'de çok can yakar mid lane için. Aghanim'den daha etkili bir buff kesinlikle.

Slark'ı doğru mu anladım bilmiyorum ama orada Gem yazmıyor abi, direk Truesight demiş manyaklar. Yani kuleler, ward'lar falan da göremeyecek galiba. Eğer öyleyse hoş geldin mid slark.

Sniper'a gelen değişikliği görünce baya güldüm ya. Buna ilk kez range buff'ı geldiğinde bi' arkadaş "yakında base'den vuracak eleman" falan demişti. Sanırım oraya doğru gidiyoruz sdbfasd

Spacecow'a nerf gelmiş ama çok yeterli değil bence. Daha doğrusu, yerinde değil. Hero'nun olayı inanılmaz dive özelliği. Onun yerine başka yerlerden nerf gelmiş. Değişik.

Tree böyle iyiydi gibi keşke oynamasaymış daha fazla. Kaç haritadır zaten oynaya oynaya bozdu hero'yu ya yazık :s

Venge'e gelen blink, Pudge'a gelenden çok daha mantıklı. Core item oldu bence. Sağlam bir initiation'dan sonra hero patates oluyordu. Bu şekilde direk kaçacak falan filan :d

Venom'a gelen buff'lar tam yerinde olmuş. Hero'da aptal bir şeyler vardı böyle güçsüz müdür nedir belli değildi. İyi bir #4 olmuş şu an.

Eşyalar

Animal Courier'e gelen buff'a çok sevindim lan nedense. Tek vuruşta ölmeyecek WOHOOOOO

Armlet'e gelen nerf şu ana kadar bir item'a gelen en büyük nerf olabilir hatırladığım kadarıyla. Cost-effective değil lan artık resmen. Bitirmişler, yazık olmuş. 0.4 falan olsa yine anlarım da 0.7 çok fazla.

Bottle'a gelen değişiklikle icefraud benden 10 puan kazandı. Yazdım hanesine resmen. Gereksiz bottle-start'lar gözükmeyecek pub oyunlarda artık. Net, iyi değişiklik :d

Necronomicon :d aaa necromomomo :d Yukarıda bir yerde Domi-necro olayını yazmıştım, kalbim temiz demek ki değiştirmişler zaten. İyi olmuş. Midas-necro'da değişmiş o da iyi olmuş :d

Linken'e neden böyle bir çılgınlık getirdiler bilmiyorum ama süper olay resmen. Böyle çılgın atmalı, beklenmedik değişiklikler görünce bir hoş oluyorum :d

Mjollnir harbi harbi kasılabilecek item'lar arasına girmiş bu şekliyle. İyi buff.

Observer kırmanın 50 gold getirmesi fakir support'lar için süper olay ya. Bu icefraud balık burcu mu nedir abi böyle acıyor zaportlara falan :d

Pipe'a kesinlikle gereken bir buff gelmiş. Göt göte girmek gerekiyordu resmen. Rahatlamış abi item. Kasan adamın üstünde baskı oluşuyordu, "lan şimdi basacam ama ya batrider'a gelmezse :s zaten köşede duruyo yavşak pff :s" gibi :d

Vanguard'a beklediğim disassemble buff'ı gelmemiş. Bu şekliyle de oyuna giremez bence. Ama yine de kasan ruh hastaları çıkabilir tabi.

Okudum, şaşırdım gayet mantıklı şeyler yazmışsın :P, bide ben yorumlayayim o zaman.

Genel olarak

Buyback'in daha da nerflenmesi iyi olmuş. Artık buyback atarken 2 değil 3-4 defa düşünmek gerekicek, saçma atilan buybackler daha agir cezalandirilicak, iyi birşey.

İcefrog offlane herolara acimis olmali böyle birşey yapmış, daha iyi olmuş artif offlane herolar daha cok offlane'de kalır.

Roshan işi harbiden güzel.

Herolara geçelim

Abaddon : Ultisinin doomu silmesi zaten bana cok saçma gelmişti hep, o kaldırılmış cok iyi olmuş.Armor azaltimi ve self damage arttirimi kücük nerfler ama yinede competitive oyunlardan cikmayacaktir.

Alchemist : Artık picklenirse bile hp-dps agirlikli itemleri core itemleri olucak gibi. ( sy, tarras, heaven vb ) . Yinede regenin 16 da 100 olmasi cok fazla iyi.

Ancident Apparation : Atak arttirma skili kendisi alanda olmasa bile kendisini etkilicekmiş, kücük kücük bufflar falan.Dazzlenin heali ne benzemiş, iyi olmuş ama hala competitive oyuna girecek nitelikte değil

Axe : Bu heroyu bastan yaratmişlar.Old school dota gibi 4 levelde 0.3 dönme ratesi cok iyi.Bu skilin her zaman aktif bir skill olmasini istedim ama olmadı.Artik dönerek siege ünitlere hasar verebilecek ki bu onu competitive e sokarmi bilmiyorum.Ultiyisyle adam öldürürse ultisi cooldowna girmiyor, last hitlerin hepsini axe'a kaptırıcaz demek.Aghanimli %40 ms ve artık as uyguluyor dost ünitelere ki bence artik competitive oyunlara giricek axe.

Batrider: %70 turn rateyle ilgili birşey yok ama vision-base damage nerfi ve lasso cast rangenin azaltilmasi bu heroyu competitive'den cikarmaya yeter.

Beastmaster: Artik kuşu ve domuzu ayrı ayrı iki skille cagirabiliyoruz. Ufak as buffu.

Bloodseeker: Thirstin 6000 rangesi kaltkı global oldu ,thirst aktifken 522 ms sınırı yok ve thirst artik armor yerine attack bonus veriyor.Ama hala silencenin rakibe atildiginde %120 ap vermesini çözemediler.Competitive oyunlara giremez.

Brewmaster: Midin en iyi herolarindan, drunken hazenin 10 olan aeo su 200 e cikarilmiş, agilitysi yükselmiş ve mükemmel bir aghanim buffu gelmiş.Artik Earth Pandaya thunderclap Storm Pandaya drunken haze ve Fire Pandaya critik geliyor.Kesinlikle competitive oyunlarda görülme yüzdesi articak.

Broodmother : Offlaneni yeni kraliçesi gibi duruyor şuan.Web'in ağaçlari yıkmaması ve web içinde ağaçlarin içinden ve clifflerden sorunsuzca geçmek mükemmel bir buff, icefrog bu heroyu nasi competitive'e sokarim diye bayağı düşünmüş galiba.Ayrica web in alani 600 den 1000 e cikmis.

Chen: Ultisine nerf atmişlar ama ayni şekilde competitive oyunlarda seçilecek.

Clinkz : Evet competitive oyunlarin yeni carrysine merhaba.Arrowlarin magic immunity'den geçmesi ve 10'ar damage arttirilmasi süper bir buff.

Dark Seer: Her patch vacuum nerflenmese olmuyor. Ne istiyorlar bu herodan ak anlamiyorum.

Dazzle: Bu hero bana hala yeterli gelmiyor.Cok iyi bir hero ama hala bir eksigi var ama söyleyemiyorum ne eksik.Ultisinin süresi 20 saniyede sabitlenmiş.

Thrall : Evet yine bir mid-fast aghanim rush stili görebileceğimiz bir hero.Ultisi aghanimle artik itemleride etkisiz hale getiriyor ve 2 saniye ekliyor üzerine.Competitive oyuna girme şansı azda olsa var.

Doom: Ulti atmadan üzerindeki bufflarida kaldırıyor.1-2 patch sonra doom peygamberligini ilan edicek galiba.Aghanimli ultisi, doom artik 900 range içindeyken bozulmuyor.Eski haliyle aghanim kasan görmemiştim ben, belki bu haliyle düşünebilirim.

Eartshaker: Max totem levelinde %400 ekstra ap ^^. Carry esler dolasicak etrafta.

Titan: Gerekli bir nerf değil. Daha cok passive skilinin nerflenmesini isterdim.

Enigma: Competitive oyunlarda değil ama thrall gibi pub oyunlarda cok can yakicak. Skill olan pulse ile aghanimin verdigi pulse stackleniyor.

Void : Hala competitive için yetersiz

İnvoker : Oyun basi 2 skill invoklayabilecek. En cok fb yi kim alir sorusuna cevap.

İo: Zaten zayif bir heroyu iyice zayiflatmak.

Jugger: Cok cok cok iyi bir buff, scepterin aghanimi durdurmasi kadar saçma birşey yoktu.Ward ms si artmiş.

Kotl : Clock ile birlikte anti-broodmother olmuş resmen :D

Kunkka : Kücük bufflar favori heroma.Cok iyi

Lina : Yeni sniper, 650 range ne demek la

Lifestealer : Hala yetersiz bu nerf. Ragenin başka türlü nerflenmesi lazimdi

Sonra devam ederim.

canifeto12
17/10/2013, 21:50
Bayramlıklarını görüp fazla harçlık mı verdiler knk A:SD:ASD

ulan mutlu olmasam gülmezdim ama cok mutluyum ota boka gülüyorum . bknz : alıntı

napstar
17/10/2013, 21:51
Blur çoğu carry'nin skill dizilimine baktığımızda "iyi" denilebilecek bir skill değil. Ama oyundaki bütün hero'ları tek bir auto-atack ile öldürebilecek bir hero'yu dengeleyen bir skill kesinlikle. MKB kasacak carry'de önce BKB kasacağı için üçüncü büyük item olmuş oluyor. Bu çoğu carry için dakika 25'e falan denk geliyor. PA pick'leyen bir takım zaten snowball oynamazsa kaybeder, bu yüzden Blur akıllı oynayan bir PA için dakika 25-30'dan önce gayet iyi bir skill. O dakikadan sonra oyun uzarsa Abyssal kasmayan bir PA'in karşısındaki carry'yi out-carry'leme ihtimali yok. Bu yüzden o dakikadan sonra karşı takım kafayı çalıştırıp oyunu hızlı bitirmeye giderse PA patates olur.

PA için oyun etkisi grafiği çizersek ilk dakikalarda iyi bir farmer, 10-15 dakika arası Weaver agression stiline dönebilecek bir hero. (Doğru oynanışı da bu zaten) 20. dakikadan sonra her türlü push'a uyabiliyor. Karşıdakileri iyi bir focus ile çok hızlı şekilde öldürüp, hemen kule almayı sağlıyor. 25. dakikadan sonra oyunda çok fazla üstünlük kuramadıysanız kesinlikle fight'ları dodge'lamanız lazım. (doto terimleri kullanmaya çalışıyorum sori :d) Abyssal kasana kadar combat yapmazsanız daha sonra tekrar out-carry yapabiliyorsunuz karşıdaki carry'yi.

Yani oyundaki hiçbir skill gibi direk "çöp" denemez bence Blur için. Akıllı oynadığınızda gayet iyi bir snowball skill'i.

Şöyle oluyor karşı takımın carry'si focus olayında (mkb yoksa); ABİ PA'E DALMAYALIM YA ITS NOT WORTH IT AQ :d

Raichoxunrefleksleri
17/10/2013, 22:01
@Nymphe

Void competitive'te hep situational pick olmuştu şu son Meta'ya kadar. Şu içinde bulunduğumuz meta, cidden Void gibi bir hard carry için çok elverişsiz. Genel olarak oyunun bütün aşamalarında etkisini sürdürebilecek carry'ler pickleniyordu. Naix (OP bir carry değil bence fakat içinde bulunduğumuz metada çok güçlü bir silah),Weaver, Alchemist, Gyrocopter gibi son birkaç versiyonda OP olan herolar karşısında Void'in picklenme şansı yoktu zaten. Fakat Icefrog 6.79'da bu OP carry'leri nerfleyerek, picklenmeyenleri de bufflayarak hem metayı değiştirerek hem de Void'i ufak da olsa bufflayarak bence Void'i bu metadan önce olduğu gibi situational pick durumuna geri döndürecek.

Nymphe
17/10/2013, 22:12
Okudum, şaşırdım gayet mantıklı şeyler yazmışsın :P, bide ben yorumlayayim o zaman.

Genel olarak

Buyback'in daha da nerflenmesi iyi olmuş. Artık buyback atarken 2 değil 3-4 defa düşünmek gerekicek, saçma atilan buybackler daha agir cezalandirilicak, iyi birşey.

İcefrog offlane herolara acimis olmali böyle birşey yapmış, daha iyi olmuş artif offlane herolar daha cok offlane'de kalır.

Roshan işi harbiden güzel.

Herolara geçelim

Abaddon : Ultisinin doomu silmesi zaten bana cok saçma gelmişti hep, o kaldırılmış cok iyi olmuş.Armor azaltimi ve self damage arttirimi kücük nerfler ama yinede competitive oyunlardan cikmayacaktir.

Alchemist : Artık picklenirse bile hp-dps agirlikli itemleri core itemleri olucak gibi. ( sy, tarras, heaven vb ) . Yinede regenin 16 da 100 olmasi cok fazla iyi.

Ancident Apparation : Atak arttirma skili kendisi alanda olmasa bile kendisini etkilicekmiş, kücük kücük bufflar falan.Dazzlenin heali ne benzemiş, iyi olmuş ama hala competitive oyuna girecek nitelikte değil

Axe : Bu heroyu bastan yaratmişlar.Old school dota gibi 4 levelde 0.3 dönme ratesi cok iyi.Bu skilin her zaman aktif bir skill olmasini istedim ama olmadı.Artik dönerek siege ünitlere hasar verebilecek ki bu onu competitive e sokarmi bilmiyorum.Ultiyisyle adam öldürürse ultisi cooldowna girmiyor, last hitlerin hepsini axe'a kaptırıcaz demek.Aghanimli %40 ms ve artık as uyguluyor dost ünitelere ki bence artik competitive oyunlara giricek axe.

Batrider: %70 turn rateyle ilgili birşey yok ama vision-base damage nerfi ve lasso cast rangenin azaltilmasi bu heroyu competitive'den cikarmaya yeter.

Beastmaster: Artik kuşu ve domuzu ayrı ayrı iki skille cagirabiliyoruz. Ufak as buffu.

Bloodseeker: Thirstin 6000 rangesi kaltkı global oldu ,thirst aktifken 522 ms sınırı yok ve thirst artik armor yerine attack bonus veriyor.Ama hala silencenin rakibe atildiginde %120 ap vermesini çözemediler.Competitive oyunlara giremez.

Brewmaster: Midin en iyi herolarindan, drunken hazenin 10 olan aeo su 200 e cikarilmiş, agilitysi yükselmiş ve mükemmel bir aghanim buffu gelmiş.Artik Earth Pandaya thunderclap Storm Pandaya drunken haze ve Fire Pandaya critik geliyor.Kesinlikle competitive oyunlarda görülme yüzdesi articak.

Broodmother : Offlaneni yeni kraliçesi gibi duruyor şuan.Web'in ağaçlari yıkmaması ve web içinde ağaçlarin içinden ve clifflerden sorunsuzca geçmek mükemmel bir buff, icefrog bu heroyu nasi competitive'e sokarim diye bayağı düşünmüş galiba.Ayrica web in alani 600 den 1000 e cikmis.

Chen: Ultisine nerf atmişlar ama ayni şekilde competitive oyunlarda seçilecek.

Clinkz : Evet competitive oyunlarin yeni carrysine merhaba.Arrowlarin magic immunity'den geçmesi ve 10'ar damage arttirilmasi süper bir buff.

Dark Seer: Her patch vacuum nerflenmese olmuyor. Ne istiyorlar bu herodan ak anlamiyorum.

Dazzle: Bu hero bana hala yeterli gelmiyor.Cok iyi bir hero ama hala bir eksigi var ama söyleyemiyorum ne eksik.Ultisinin süresi 20 saniyede sabitlenmiş.

Thrall : Evet yine bir mid-fast aghanim rush stili görebileceğimiz bir hero.Ultisi aghanimle artik itemleride etkisiz hale getiriyor ve 2 saniye ekliyor üzerine.Competitive oyuna girme şansı azda olsa var.

Doom: Ulti atmadan üzerindeki bufflarida kaldırıyor.1-2 patch sonra doom peygamberligini ilan edicek galiba.Aghanimli ultisi, doom artik 900 range içindeyken bozulmuyor.Eski haliyle aghanim kasan görmemiştim ben, belki bu haliyle düşünebilirim.

Eartshaker: Max totem levelinde %400 ekstra ap ^^. Carry esler dolasicak etrafta.

Titan: Gerekli bir nerf değil. Daha cok passive skilinin nerflenmesini isterdim.

Enigma: Competitive oyunlarda değil ama thrall gibi pub oyunlarda cok can yakicak. Skill olan pulse ile aghanimin verdigi pulse stackleniyor.

Void : Hala competitive için yetersiz

İnvoker : Oyun basi 2 skill invoklayabilecek. En cok fb yi kim alir sorusuna cevap.

İo: Zaten zayif bir heroyu iyice zayiflatmak.

Jugger: Cok cok cok iyi bir buff, scepterin aghanimi durdurmasi kadar saçma birşey yoktu.Ward ms si artmiş.

Kotl : Clock ile birlikte anti-broodmother olmuş resmen :D

Kunkka : Kücük bufflar favori heroma.Cok iyi

Lina : Yeni sniper, 650 range ne demek la

Lifestealer : Hala yetersiz bu nerf. Ragenin başka türlü nerflenmesi lazimdi

Sonra devam ederim.

Devam ediyorum

Lone Druid : Artik heroya değil ayiya focuslanıcaklar öyle diyim.300 exp ne demek ya

Luna : Ultisine cok iyi bir buff. Artik sınırlı sayıda vurmuyor tek kişiye, bayağı sevdim.Ayni üniteye ataklarida iki kere sekebiliyor.

Medusa : Snake stone formda pure damage vuruyor. Gerekli mi gereksiz mi tartışılır.

Naga : Rip Tide nerfi bekleniyordu, en azindan ben bekliyordum , iyi oldu böyle.

Furion : Hala ayni furion, hiçbir değişmemiş.

Night Stalker : Cok güzel bir ulti reworku daha. Ulti bastigi zaman rakibin görüş rangesi %25 azalicak, her türlü güzel.İyi bir anti -early push ve ganglerin vazgeçilmez herosu olabilir.

Nyx : İmpale artik atilacak heronun üstüne tiklayarak atilmiyacak, nyx atacagin stunu sikeyim lafini cok duyucaz.

Od : Ay şu tranquli basayim manam dolsun yok. Güzel nerf, ama ileriye dönük değil. Ayrica 3 base damage nerfi koymaz od'ye.

Pudge : Cok komik bir görüntü ak dagger'li pudge.Kesin bunun da buglari cikar.Flesh heap resist düşürülmesi aghanim buffuyla dengelenmiş.

Pugna : Life Drain canın fullse manasini cekicek artik hedeflenen heronun.Ama bu heronun competitive girmesi için baştan yaratilmasi lazim

Riki : Napstarin dediği gibi işte. Belki bir dagon 5 riki , ne bileyim shiva riki, etheral riki görebiliriz.

Rubick : Kuroky bu aghanim upgradeyi görünce ağlamıştır. 5 saniye , fazladan 400 range ve ultinin aghanimli hali.Mid-fast agha rubick , new meta.

Skeleton King : Gereksiz mortal strike aktif skili kaldırılmış.Vampiric aura range herolarida etkiliyor artik. Acaba support-semi support sk görebilirmiyiz :P

Skywrath Mage : Cogu gereksizin oha dediği bir aghanim upgradesi gelmiş.. 0 saniye 16 levelde ultisi. Ama, o ultiyi kac kere atabileceğini düşünmek lazim, hex skadi orchid agha arc bots atos varken bile 3 ten fazla atilmiyor ( diğer skilleri attiğinida sayarsak )

İnt artişiyla early gamede can yakıcak

Slardar : Sprint mana bedeli kalkmış, hızı artmış keşke acilir kapanir olsaydi birde cok iyi olurdu.Ultisine hafif bir buff, artik daha az çöp.

Slark : Eğer kule ve gemde görmüyorsa cok iyi, her ne kadar ultisi 65 saniyeye ciksada , 4 saniyeye düşsede. Ghost Scepterla cok kolay counter edilicek ama.

Spec : Hayalini kurdugum spec :P

Treant : İcefrog : - Haci treanti bi patchle bufflayaylim sevinsin competitive oyunlara girsin sonra öldürelim heroyu gitsin.

Vengeful: Competitive oyunlarin vazgeçilmez supportu, yeni batrider .

Nymphe
17/10/2013, 22:18
@Nymphe

Void competitive'te hep situational pick olmuştu şu son Meta'ya kadar. Şu içinde bulunduğumuz meta, cidden Void gibi bir hard carry için çok elverişsiz. Genel olarak oyunun bütün aşamalarında etkisini sürdürebilecek carry'ler pickleniyordu. Naix (OP bir carry değil bence fakat içinde bulunduğumuz metada çok güçlü bir silah),Weaver, Alchemist, Gyrocopter gibi son birkaç versiyonda OP olan herolar karşısında Void'in picklenme şansı yoktu zaten. Fakat Icefrog 6.79'da bu OP carry'leri nerfleyerek, picklenmeyenleri de bufflayarak hem metayı değiştirerek hem de Void'i ufak da olsa bufflayarak bence Void'i bu metadan önce olduğu gibi situational pick durumuna geri döndürecek.

Dediğin gibi weaver , alch ve az da olsa naix nerf yemiş ama başka carryleri nerflemek diğer carryleri competitive oyunlara sokarmi bilmiyorum.Bunun yerine voidin ultisi ally üniteleri dondurmak yerine %90 yavaşlatsa,( hon alıntısı oldu ama biraz, en azindan aghanim li bunu yapsın ) yada ne bileyim bat'i biraz değiştirilse bu hero cok rahat girer competitive oyunlara.

Nymphe
17/10/2013, 22:35
Ayrica suan enigma upgradesini denedim

2600 hp li centaura midnight pulse ve ulti atinca 1500 falan vuruyor

ViktorReznov
17/10/2013, 22:56
@nympe
"Nyx : İmpale artik atilacak heronun üstüne tiklayarak atilmiyacak, nyx atacagin stunu sikeyim lafini cok duyucaz."

Gülmekten devamını okuyamadım :DDDDDD

Nymphe
17/10/2013, 23:09
Nymphe ingilizce bilmiyor beyler takmayın onu :'/

Bir özellik düşünün sadece bir item ile counter edilebiliyor. Ve bu item aynı zamanda mükemmel DPS artışı ve channeling büyüleri counter etme imkanı sağlıyor. Yani sadece o yeteneği counter etmek için alınmıyor bu item. Karşıda o yeteneğe sahip olan bir kahraman olmasa bile alınabilecek bir item yani. Ayrıca çok da pahalı olmayan bir item.

me doesn't knowing english

panpa noldu carry olmıcakmısın bana :P

@nympe
"Nyx : İmpale artik atilacak heronun üstüne tiklayarak atilmiyacak, nyx atacagin stunu sikeyim lafini cok duyucaz."

Gülmekten devamını okuyamadım :DDDDDD

:D, geleceği görür gibi oldum orda.

Sprivia
17/10/2013, 23:22
Fun map gibi olmuş la bu ne :D

Lsx
17/10/2013, 23:42
Sevindim lan bir offlane olarak :D Zaten böyle çılgın değişiklikleri bekliyodum, kurbağa amca uzun süre pusudaydı 6.79'a nasipmiş. Şimdi go go train go go new meta. Kendime bir brood pick hemen. Ohh mis.

hohmlec
17/10/2013, 23:52
dota 2 bırakıp hereos of the storm a donecem cıkınca ıcefrog abartmıs

Woolridge
18/10/2013, 00:16
Sevindim lan bir offlane olarak :D Zaten böyle çılgın değişiklikleri bekliyodum, kurbağa amca uzun süre pusudaydı 6.79'a nasipmiş. Şimdi go go train go go new meta. Kendime bir brood pick hemen. Ohh mis.

* Broodmother and Slark are temporarily disabled from CM, they will be added back shortly.

tüh :d

beyler 6 tane fly kasan PA %100 miss yiyor :ddd

CallofWhale
18/10/2013, 00:16
Oncelikle neredeyse bütün int herolarına buff geldigini görünce aglayasım geldi :happy: . Caanım pudge ve venge de dagger ına kavuştu ya artık ölsem de gam yemem. En çok hoşuma giden şey de dodgelanamayan, bir supportun 25. dk dan sonra bir kere yediginde sonu genellikle saniyelerce bekleme; sinirden bir sigara yakma ayinleriyle biten skillerin dodgelanabilir olması. Beceriler daha ön plana cıktı diye düşünüyorum. Slark ve brood konusuna gelince de ulan zaten yeterince uyuzlardı. En azından cm den kaldırılmışlar ki bu da ''acaba fazla mı oldu lan?'' sorusu akıllarında demektir. Oynayıp görücez. Simdi bizi bambaşka slotlar, daha scpeter of divinity li daha diffusal blade li oyunlar bekler!!. İcefrog bi de armleti bitirmeseymiş 10 numara 5 yıldızmış diyebilirim.

ByCa0s
18/10/2013, 00:28
Türkçesi yayınlanacak mı?

ViktorReznov
18/10/2013, 00:45
Demin Bruno Cyborgmatt falan skilleri deniyorlardı, Void e 6 tane fly kastılar, fountain altında neredeyse hiç damage yemiyor :)

Simita
18/10/2013, 00:47
Şu dispellable muhabbeti ne oluyor?

lone
18/10/2013, 00:53
mirana: arrow un max stun süresi 5 den 10 a yükseltildi. böylelikle artık daha çok picklenecek.
runeler artık 5 dk da bir çıkacak gayet güzel bir nerf bence.
drow ranger: ultisinin pasifine %20 kritik şansı eklenmiş
naga: ultisi global oldu
doom: doom ile öldürdüğü rakip oyuncudan 3 str alacak
pudge: hookun range i arttırıldı
barath: charge ms si 700 e yükseltildi.
mask of madness: bastıktan sonra saldırdığınız ilk kahraman 2 saniyeliğine hex yiyecek barath için core item görevi görecektır artık mom ve baratı daha cok seyredebileceğiz.
rubick: kaldırdığı rakip havadayken ölürse buyback atamayacak

canifeto12
18/10/2013, 03:17
http://cankodota.blogspot.com/2013/10/dota-2-679-patchindeki-degisiklikler.html

türkce hali

L2ebel
18/10/2013, 03:46
o güzelim treantı öldürdünüz :SSS yazıklar olsun icefroga

88RoundsPerMinute
18/10/2013, 11:18
mirana: arrow un max stun süresi 5 den 10 a yükseltildi. böylelikle artık daha çok picklenecek.
runeler artık 5 dk da bir çıkacak gayet güzel bir nerf bence.
drow ranger: ultisinin pasifine %20 kritik şansı eklenmiş
naga: ultisi global oldu
doom: doom ile öldürdüğü rakip oyuncudan 3 str alacak
pudge: hookun range i arttırıldı
barath: charge ms si 700 e yükseltildi.
mask of madness: bastıktan sonra saldırdığınız ilk kahraman 2 saniyeliğine hex yiyecek barath için core item görevi görecektır artık mom ve baratı daha cok seyredebileceğiz.
rubick: kaldırdığı rakip havadayken ölürse buyback atamayacak

Sen ne saçmalıyon abi ya :DDDDDDDDDDDDDDDD

Eren Jeager
18/10/2013, 11:22
icefrog sınırları kaldırsa nasıl olucak diye bir deniyor bakalım. Bence oyun fazla hızlı olucak, cast timeları uzun, chaneling skilleri olan ya da dönüş hızları yürüyşleri yavaş herolar çok çekicek bu değişimlerden. Daha carry bir map görüyorum ve bence bu hiç hoş değil.

Jizy
18/10/2013, 11:26
tranquil bence cok bufflanmıs. phase + pt ye gelen nerf le beraber sürekli tranquil kullanılıcak gibi geliyor bana

fikho
18/10/2013, 12:02
zeus ref + aghanim kasdıgığında yanında bide blood varsa düşünemiyorum :(

Lsx
18/10/2013, 12:33
zeus ref + aghanim kasdıgığında yanında bide blood varsa düşünemiyorum :(
5983

Kyoshi
18/10/2013, 13:06
http://cankodota.blogspot.com/2013/10/dota-2-679-patchindeki-degisiklikler.html

türkce hali

+rep

Zegradite
18/10/2013, 13:30
Bloodseeker'ın hız limiti olmaması en can alıcı noktalardan biri bence.

JrSouL
18/10/2013, 14:01
https://www.youtube.com/watch?v=TWggkrxxPMA

4228 ms.

napstar
18/10/2013, 14:07
Bloodseeker'ın hız limiti olmaması en can alıcı noktalardan biri bence.

???????

ViktorReznov
18/10/2013, 14:22
Sayfanın altındaki taglara bakarsanız :)

5984

Eren Jeager
18/10/2013, 15:12
peki dota1 mapının çıkmamasını ve değişimin sadece dota2 ye gelmesini nasıl yorumluyorsunuz? Artık R.I.P. DotA diyebilir miyiz?

Sarge
18/10/2013, 15:43
medusayla ne güzel ancient yapıyodum :(

napstar
18/10/2013, 15:50
peki dota1 mapının çıkmamasını ve değişimin sadece dota2 ye gelmesini nasıl yorumluyorsunuz? Artık R.I.P. DotA diyebilir miyiz?

http://t.qq.com/p/t/330398060709936

Eren Jeager
18/10/2013, 15:54
http://t.qq.com/p/t/330398060709936

valla sadece kesinlikle olacak kısmını düzgün çevirebildim, sen çevirebildiysen açıklar mısın?

napstar
18/10/2013, 16:02
valla sadece kesinlikle olacak kısmını düzgün çevirebildim, sen çevirebildiysen açıklar mısın?

Değişiklikler geçecek işte.

Sercan<Michaell>
18/10/2013, 16:35
Neysek allods oynuyorum artık. Arada bir giriyodum zaten ondada görür eğlenir çıkarız. Bunedir aga. O blood nedir :/ stackleniyor birde pofus. Başlangıç paraları. Bb nerfi. Tango nası kullanılır la arkadaşın üzerinde onu da anlamadım. 4 tango bilmem kaç gold. Lan alıştığımız herşeyi bozmuşunuz canınız mı sıkıldı !!!!!

napstar
18/10/2013, 16:40
Bloodseeker neden bu kadar abartıldı abi?

KEREEEEEEEEEEEM
18/10/2013, 17:46
Sayfanın altındaki taglara bakarsanız :)

5984

Test sürümüne gelmiş. Ne şaka ama.

hohmlec
18/10/2013, 18:35
https://www.youtube.com/watch?v=TWggkrxxPMA

4228 ms.

adama hava kuvvetlerı saldırıyor fuzeler yetısemıyor vay anasını sayın seyırcıler

Raichox
18/10/2013, 19:03
Bloodseeker neden bu kadar abartıldı abi?

Bende anlamadım :D altı üstü movespeed arttı, armor artışı yerine dps artışı olcak o kadar.Eskisinden bi farkı yok bence.

Nymphe
18/10/2013, 19:42
Meeponun 4 levelde ultiye verebilmesi bence bloodseekerdan daha önemli bir olay.

4/11/18

geb555
18/10/2013, 20:08
5985

6.79 doto best doto

Simita
18/10/2013, 20:11
Merak ettiğim şey, dota 1 de meepo ultiye verdiğinde tek kişiykenki haline göre daha fazla exp kazanıyordu. Yani tam olarak yüzdesini bilmiyorum da, mesela koridorda tek kişi 1 creepten 100 exp alıyorsa, 2 kişi 60şar filan alıyordu. dota 2de de bu durum geçerli mi?

Raichoxunrefleksleri
19/10/2013, 00:24
Beyler :'/

9:53:05 Mid player: Missing MID!
9:53:10 Bot player: Fuck you mider, BS already gang me!
9:53:23 Top player: He gang me also before he call miss report mider please !

WeRdeR WeReMeM
19/10/2013, 00:25
Fazla alışmayın arkadaşlar ya Blizzard geliyor rahat olun :) :) Böyle aptal saptal güncellemelerle uğraşmayacaksınız artık :P

ViktorReznov
19/10/2013, 12:54
Fazla alışmayın arkadaşlar ya Blizzard geliyor rahat olun :) :) Böyle aptal saptal güncellemelerle uğraşmayacaksınız artık :P

"Vaay kardeş böyle mi olduk şimdi" dese Dota sana haklı şu an.

FafraGa
19/10/2013, 15:29

kanka çıkınca beraber oynar mıyız bende daha dota2 oynamam gibi

KEREEEEEEEEEEEM
19/10/2013, 16:28
Crack çıkarmazlarsa gelmem en azından deneme sürümü :S

ViktorReznov
19/10/2013, 16:36
kanka çıkınca beraber oynar mıyız bende daha dota2 oynamam gibi

How about no

preator
19/10/2013, 16:43
wisp e yapılan rezilliği gördükten sonra sağlam bir blizzard moba gelirse hiç düşünmem

Simita
19/10/2013, 17:10
Her patchden sonra aynı muhabbet ^.^ Metayı değiştirmeyi amaçlayan "popüler" heroları nerfleyip, kafasının estiği heroları bufflayan; supportları biraz daha oyuna sokmayı planlayan klasik bir update olacak.

Gray Fox
19/10/2013, 17:25
Gizli birsey icin ariyan oldu mu mapi? Bence 6.69,6.59 gibi bundada vardir ve icinde techies vardir :P

Simita
19/10/2013, 19:19
Alchemist
- Chemical Rage no longer provides 250/500/750 bonus HP
- Chemical Rage HP regen increased from 15/30/60 to 50/75/100

Bu nerf mi buff mı çözemedim 0.o , ve ben bonus mana regenin kaldırılmasını bekliyordum. 25x50 olarak düşünürsek level 6 da 1250 hp regenliyor :0

Raichoxunrefleksleri
19/10/2013, 20:32
Nerf mi buff mı çözemedim?

Ağır nerf :'/

Nymphe
19/10/2013, 23:58
Alchemist

Bu nerf mi buff mı çözemedim 0.o , ve ben bonus mana regenin kaldırılmasını bekliyordum. 25x50 olarak düşünürsek level 6 da 1250 hp regenliyor :0

Vanguard alch new meta.

Aslinda hem nerf hem buff, 6.levelde 50 regen vermesi gayet süper.

napstar
20/10/2013, 00:12
Alchemist

Biraz daha chinadoto'ya uydurmuşlar hero'yu. Garanti farm alması gerekecek, gank'lardan kaçabilme ihtimali yok artık. Ama çok rahat cangıl yapabilecek halde şu an. İyi stack yaparsa takımı daha hızlı kasar gibi gibi gibi.

kkmka
20/10/2013, 00:29
dear gamehonor stupx,
eğer dotanın geliştiricileri başından beri radikal kararlar alıp böyle değişiklikler yapmasaydı bu oyun bu seviyeye gelemezdi.
burada birkaç tane rightclick meraklısı toplanmış yok efendim alch bitti yok efendim nerde benim spacecow um yok bi hero okadar hızlı gidemez aga isyan ediyorlar aklı sıra. arkadaşlar herzaman söylerim birini veya birilerini eleştirirken kendi bulunduğunuz seviyeyi ve eleştirdiğiniz insanların seviyesini dikkate alın. emin olunki bu patch gelmeden adamlar neler olacağının nasıl tepkiler alacağının farkındaydılar . zaten onlarında istediği oldschool yeni şeyler öğrenmeye kapalı (bana göre öğrenemeyen) playlerı elinde tutmaktan ziyade oyuna verecekleri şekile uyabilecek iyi playerları elinde tutmak.
soooo, in icefrog we trust.

yours sincerely.

fikho
20/10/2013, 00:37
Biraz daha chinadoto'ya uydurmuşlar hero'yu. Garanti farm alması gerekecek, gank'lardan kaçabilme ihtimali yok artık. Ama çok rahat cangıl yapabilecek halde şu an. İyi stack yaparsa takımı daha hızlı kasar gibi gibi gibi.

bunu sen söleyince anlarlar panpa ben söleyince anlamıyolar :(

fikho
20/10/2013, 00:38
Vanguard alch new meta.

Aslinda hem nerf hem buff, 6.levelde 50 regen vermesi gayet süper.

süper derken anlamadım alchemist karsı takımdasa süpermi oluyo :D

Hex
20/10/2013, 01:03

Genel Değişiklikler

Hero'lar

Eşyalar

Güldürdün lan ne manyak adamsın sen ya

napstar
20/10/2013, 01:15
Güldürdün lan ne manyak adamsın sen ya

Ben de "lan benim mesaj kayboldu, bi' ruh hastası gelse de hortlatsa" falan diye bakıyordum. Teşekkürler aşkım <3

Raichoxunrefleksleri
20/10/2013, 02:00
Nimfe düzeldi, Hsehan düzelmedi, düzelemedi :'/

FafraGa
20/10/2013, 09:38
How about no

o zaman senle dota2 oynayalım ya da steam i açıp reklamları felan izleriz olmaz mı ?

ViktorReznov
20/10/2013, 12:57
o zaman senle dota2 oynayalım ya da steam i açıp reklamları felan izleriz olmaz mı ?

Sen bi doktor ol herşeyi oynarız söz :)

L2ebel
20/10/2013, 21:06
etiket ekleyin la şu konuya :D

ViktorReznov
20/10/2013, 21:42
etiket ekleyin la şu konuya :D

do you even doto icefraud :)

[SNO]
23/10/2013, 16:12
Borispeace den yorum videosu nezaman gelicek, sabırsızlıkla bekliyorum

hohmlec
23/10/2013, 19:07
Dota 2 yi bırakma sebebim şu patch, gerçi ders çalıştığından dota 2 oynamıyorum ama olsun yeni rts önerilerine açığım

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AxeW
23/10/2013, 21:42
Artık broodmother ın picklenmesini bekliyorum çok iyi bir offlane olmuş.

Mostar
23/10/2013, 23:27
*brood güzel olmuş, gayet dengeli ve 1 dust ile motor olmaz en azından.
*luna biraz imba olmuş. önce bufflandı sonra nerflendi şimdi yine bufflandı falan. yakında yine nerf gelir muhtemelen.

*ama asıl necrobook abartı geliyor bana. hani midas olayı falan çok saçmaydı tamam da, şimdi takımdan 2 kişinin kasacağı n3 ile sadece supportları bile kesebilirsin. bir de aklıma dota 1 de efsane bir oyun vardı fnatic in sanırım epey oldu tam hatırlayamadım. 5 kişi necro kasıyorlardı kunkkada bile vardı vs :D kısaca recipeye + gold veya necromicionlara hp nerf vs gelmeli gibi.

koalaknight
24/10/2013, 10:23
lole benzetmişler axe adam kesince ultisi 0 lanıyo ward kesince para geliyo cmon s.

L2ebel
24/10/2013, 11:14
*brood güzel olmuş, gayet dengeli ve 1 dust ile motor olmaz en azından.
*luna biraz imba olmuş. önce bufflandı sonra nerflendi şimdi yine bufflandı falan. yakında yine nerf gelir muhtemelen.

*ama asıl necrobook abartı geliyor bana. hani midas olayı falan çok saçmaydı tamam da, şimdi takımdan 2 kişinin kasacağı n3 ile sadece supportları bile kesebilirsin. bir de aklıma dota 1 de efsane bir oyun vardı fnatic in sanırım epey oldu tam hatırlayamadım. 5 kişi necro kasıyorlardı kunkkada bile vardı vs :D kısaca recipeye + gold veya necromicionlara hp nerf vs gelmeli gibi.

http://www.youtube.com/watch?v=v6Kbo478Z98

cahitgs
24/10/2013, 14:59
axe fena olmuş az önce üst üste 3 kişiyi ulti ile tak tak tak acayip eğlendim :D

Krizalid
24/10/2013, 18:44
Uncodeable things. Uncodeable things everywhere....

Sen asıl kopacak kıyameti Arc Warden Dota 2'ye geçince gör.

KEREEEEEEEEEEEM
25/10/2013, 13:07
Death Prophet'a buff gelmemiş sizce de ilginç değil mi. İcefrog unutmuş galiba onu.

Eren Jeager
25/10/2013, 13:51
Death Prophet'a buff gelmemiş sizce de ilginç değil mi. İcefrog unutmuş galiba onu.

ruhların hasarı arttı diye biliyorum?

KEREEEEEEEEEEEM
13/11/2013, 14:08
Ahahaha bunu buldum acaba hesap gerçekten onlara mı ait.

https://twitter.com/honupdates/status/390988502608797696

L2ebel
14/11/2013, 12:28
Sen asıl kopacak kıyameti Arc Warden Dota 2'ye geçince gör.

http://www.youtube.com/watch?v=PdIHKm25KCE

Krizalid
25/11/2013, 05:28
http://www.getdota.com/

JrSouL
25/11/2013, 23:18
Galiba secret quest var yine

Edit:Link buldum beyler http://dev.dota2.com/showthread.php?t=107817&page=1638

tarhuman
25/11/2013, 23:45
Evet. Gamersbook açıklamıştı zaten ama daha denemedim. Ayrıca quest'in ne olduğunu bile okumadım :D. Bir ara bakarım.

Burakula
26/11/2013, 00:29
bu sefer ki quest epey çetrefelli, güzele benziyor. Yeni gelicek heronun da tipi hiç beklemediğim birşey çıktı warcraftta öyle bir model olup olmadığını bilen var mı? yoksa dota için mi yapıldı.

ViktorReznov
26/11/2013, 02:06
bu sefer ki quest epey çetrefelli, güzele benziyor. Yeni gelicek heronun da tipi hiç beklemediğim birşey çıktı warcraftta öyle bir model olup olmadığını bilen var mı? yoksa dota için mi yapıldı.

Sasquatch

6203

Mostar
26/11/2013, 07:00
ahaha icefraud yine başlamış saçmalamaya sanırım. zaten earth spirit gibi birşeyi bulan zihniyet bunda çok zorlanmaz herhalde :D

- abi bir hero yapalım
- eee
- hem ileri hem geri itsin adamı.
- ultisi nolsun?
- o da damage falan vursun işte fazla karıştırma

veya

- abi bir hero yapalım
- bu sefer nasıl olsun
- hani ilizyonlar item kullanamıyor ya
- eee
- bununki kullansın işte
- bu yaratıcılık babadan mı geliyor ?

ViktorReznov
26/11/2013, 12:26
ahaha icefraud yine başlamış saçmalamaya sanırım. zaten earth spirit gibi birşeyi bulan zihniyet bunda çok zorlanmaz herhalde :D

- abi bir hero yapalım
- eee
- hem ileri hem geri itsin adamı.
- ultisi nolsun?
- o da damage falan vursun işte fazla karıştırma

veya

- abi bir hero yapalım
- bu sefer nasıl olsun
- hani ilizyonlar item kullanamıyor ya
- eee
- bununki kullansın işte
- bu yaratıcılık babadan mı geliyor ?

DASDSAASDASDDS

Ama niye abi earth spirit yaratıcı bi hero bence. Hem de oynaması da zor baya. Çok iyi oynasan bile aşırı işe yaramayabiliyor.

FafraGa
26/11/2013, 14:18
o değilde altta banlıların ismini görünce bir garip oldum

KEREEEEEEEEEEEM
26/11/2013, 14:34
o değilde altta banlıların ismini görünce bir garip oldum

Nedense artık NH'nin canını istediğini banladığını düşünüyorum. Pırasa banı açılmadan ban yedi ya yazık. Napstar da gitmiş. noluyo lan.

Burakula
26/11/2013, 15:50
earth spirit bence de azıcık buff gerektiren bir hero. Hem ayrıca Hondaki mıknatıslı bir herodan azcık çakma gibi geldi bana. En azından fikir ordan alınmış olabilir.

KEREEEEEEEEEEEM
26/11/2013, 15:58
earth spirit bence de azıcık buff gerektiren bir hero. Hem ayrıca Hondaki mıknatıslı bir herodan azcık çakma gibi geldi bana. En azından fikir ordan alınmış olabilir.

Hondaki mıknatıslı heroyu nerden biliyon la?

Ama ilk çıktığında düşünmüştüm bende öyle olduğunu. Yine de dotada forcestaff görevini alacak bi hero olması lazımdı eklenmiş güzel oldu.

Şimdi de hondaki martyr e benzer skilleri olan bir hero eklenmesini bekliyorum Çok zevkli oynaması ya.

Lsx
26/11/2013, 15:59
Buff gerektirdiğine emin misin ? :D

KEREEEEEEEEEEEM
26/11/2013, 16:03
Buff gerektirdiğine emin misin ? :D

Nasıl oynancağı meçhul bir hero. Mid ne oynanabilir support da. Ama damage potansiyeli az. Ultisi de atsa bile taş koyamadan öleceği için mid gameden sonra hero tırt. Bu yüzden late için bir buff gelirse güzel olur gibi görünüyor. Tabi cm ye girmeden ve biraz oynanmadan bilemeyiz.

Insomniac
26/11/2013, 16:03

azıcık buff

azıcık buff

Şu oyunda en son buff gelmesi gereken hero Hatta şuan kendisi nerflecek heroların bayrak sallayanı durumunda. :D

Edit: Zaten Phoenix'den sonra boka sardı Dota'da hero olayı.

Burakula
26/11/2013, 16:23
Hondaki mıknatıslı heroyu nerden biliyon la?

Ama ilk çıktığında düşünmüştüm bende öyle olduğunu. Yine de dotada forcestaff görevini alacak bi hero olması lazımdı eklenmiş güzel oldu.

Şimdi de hondaki martyr e benzer skilleri olan bir hero eklenmesini bekliyorum Çok zevkli oynaması ya.

fikir sahibi olabilmek için biraz oynamıştım.

Buff mevzusuna gelince. Hero sağlam playerlık ister, oynayınca da müthiş bir etki yapar burasını anlarım. Ancak hero hem sağlam playerlık istiyorsa, oynayınca da bunun karşılığını vermiyorsa o zaman buff lazım demektir. Meepo nun eski hali böyleydi mesela, n0tailden kötü oynayan herkes hem inanılmaz gayret edip hem de hala arada kaynıyordu.

Lafın kısası bir heronun tam potasniyelini kullanmak için süper ötesi bir oynayış gerekiyorsa o heroya biraz buff lazım bana göre. Dota oynayan insaların %2lik kesimi oynayabiliyor heroyla feedlemiyor oyun kazanıyor diye hero güçlü diyemeyiz.

FafraGa
26/11/2013, 17:13
Millet dota 2 oynamaya başlayınca dota 1 e eklenen heroların neye benzediğini anlamak çok güç oldu hatırlarım yılbaşı patcinde pudgeye bi santa gelmişti o oyunda tüm yeni herolar picklenmişti ondan sonra çok sıkılmıştım oyundan alışmışım oyuna tam pfff yeni herolar felan
şimdi eart sprit arc warden oracle felan isimleri bile sıkıyor insanı hero ekleme işi çok sıkıntı eklesen bi dert eklemesen bi dert benim gibi oyun atanların hala picklemdiği herolar var mesela :D birde yeni hero felan