PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : invoker ghost walk + teleport

TheNameJin
23/10/2013, 19:55
geçen gün rastgele bir oyun izleyeyim dedim adamın teki ghost walkla aynı anda teleport kullandı baya bi denedim araştırdım ne becerebildim nede nasıl olduğu hakkında birşeyler bulabildim bunun nasıl mümkün olduğu hakkında bilgi sahibi olan varsa açıklayabilir mi ?

napstar
23/10/2013, 20:16
Fade time bitches!

TheNameJin
23/10/2013, 20:20
fade time 0 :D

napstar
23/10/2013, 21:16
Var azıcık :d

Eren Jeager
23/10/2013, 21:31
dota1 de olmaz dota2 deyse bu tarz şeyler çok normaldir. fade time ın kaç yazdığına skilin kaç vurduğuna aldırmadan göz kararı oynaman lazım dota2 yi, çünkü yapan adamlar bunun için yapmış. Bu duruma benzer o kadar çok şey var ki bu nasıl oluyo şu nasıl yapılıyo imkansız falan filan diye kafa yormaya kalkarsan hem sinir olduğunla kalırsın hem de değişen hiçbirşey olmıyacağından her gördüğünde aklını kurcalar boşu boşuna.

özet:beta sürümündeki bir oyundan bahsediyor(muyuz?)uz.

TheNameJin
23/10/2013, 21:38
dota 1 de olan bir kaç özellik burda yok invoker adına mesela kendine eul kullanarak uçurduğunda havada q w e yi değiştirebiliyodun ve bu çok büyük bir avantaj sağlıyordu ya da cold snap roshanın shieldine takılmadan kullanılabiliyodu ama dota 2 de bunlar yok bu arada bugün şahit oldum bu olaya beta sürümündeki bir oyundan değil

napstar
23/10/2013, 21:53
Bütün mekaniği ince ayrıntılarıyla yazacaklar mı?

Eren Jeager
23/10/2013, 22:01
Bütün mekaniği ince ayrıntılarıyla yazacaklar mı?

hayır sadece skill de 0 cast time diyosa 0 gerçekten 0 olacak. shackle gerçekten doğru doğrultuda işe yarayacak, üzerinde orb efekt yazanlar birbiriyle çalışmayacak örneğin. yani herşeyi yazmasınlar tamam ama orada yazanlar bari doğru olsun, şaşırtmaca için mi veriyorlar bilgileri?

sehnoc
23/10/2013, 22:29
when( hero_use_skill_ghost_walk)
{
a=nearest_ally_building;
use_teleportation_scroll_to a;
}

bu kodu invokerı pickledikten sonra konsola yaz ghost walk bastıgında oto tp atar.

Raichoxunrefleksleri
23/10/2013, 22:37
dota1 de olmaz dota2 deyse bu tarz şeyler çok normaldir. fade time ın kaç yazdığına skilin kaç vurduğuna aldırmadan göz kararı oynaman lazım dota2 yi, çünkü yapan adamlar bunun için yapmış. Bu duruma benzer o kadar çok şey var ki bu nasıl oluyo şu nasıl yapılıyo imkansız falan filan diye kafa yormaya kalkarsan hem sinir olduğunla kalırsın hem de değişen hiçbirşey olmıyacağından her gördüğünde aklını kurcalar boşu boşuna.

Yahu mekanikten gram haberiniz yoksa mekanik konuşmak neyinize bir söyleyin ya? Arkadaşın da aynıydı sen de aynısın.

Şaka mısın ya sen?

DotA 2 İÇERİK OLARAK (Artık gameplay mi dersiniz, ne dersiniz bilmem) birkaç kasti olarak yapılan mekanik değişikliği ve buglar dışında DotA 1'in aynısıdır. Zaten böyle olmasaydı İsminde "DotA" bulunmazdı. Oyunlar Konsept olarak aynı yani (birkaç ufak mekanik değişikliği ve buglar hariç)

Üzerinde Orb effect yazıp birbiriyle çalışan hangi itemler var bir söyler misin? EoS sadece lifesteal orbuyla stackleniyor. Mjollnir sadece proclandığında orb. WR'nin shackle zaten bilinen bir bug.

CoolStoryBro
23/10/2013, 22:42
when( hero_use_skill_ghost_walk)
{
a=nearest_ally_building;
use_teleportation_scroll_to a;
}

bu kodu invokerı pickledikten sonra konsola yaz ghost walk bastıgında oto tp atar.

Haleluyah kardeş ruhani bir paylaşım.(ghost yakın ya ruhaniye ondan :d)

Dj.Kimimaro
23/10/2013, 23:22

hangi beta? senin oynadığın betaysa biz ne oynuyoruz? benim bildiğim geçtiğimiz yaz betadan çıktı.

ayrıca arpharazona katılıyorum bana sadece çalışması gerektiği gibi çalışmayan 5 tane örnek ver. sen hiç 300 damage vuran spellin (base magic resistancela beraber ve magic damage) itemsiz ve skillsiz 225 vurmadığını gördünmü?
veya 3 saniye atması gereken stunun yanlışlıkla 1 saniye attığını gördünmü?

fikho
23/10/2013, 23:42
geçen gün rastgele bir oyun izleyeyim dedim adamın teki ghost walkla aynı anda teleport kullandı baya bi denedim araştırdım ne becerebildim nede nasıl olduğu hakkında birşeyler bulabildim bunun nasıl mümkün olduğu hakkında bilgi sahibi olan varsa açıklayabilir mi ?

önce tp sonra ghost gondar clinkz nyx nasıl yapıyorsa aynı o sekilde

Lsx
23/10/2013, 23:48
önce tp sonra ghost gondar clinkz nyx nasıl yapıyorsa aynı o sekilde
Dağılabilirsiniz.

fikho
23/10/2013, 23:53
Dağılabilirsiniz.

yazmadan önce dedimki bi okıyımda elemanın sorusunu cevaplayan olmusmudur diye bakayım dedim :D alayı troll :D

Eren Jeager
24/10/2013, 00:56
Yahu mekanikten gram haberiniz yoksa mekanik konuşmak neyinize bir söyleyin ya? Arkadaşın da aynıydı sen de aynısın.

Şaka mısın ya sen?

DotA 2 İÇERİK OLARAK (Artık gameplay mi dersiniz, ne dersiniz bilmem) birkaç kasti olarak yapılan mekanik değişikliği ve buglar dışında DotA 1'in aynısıdır. Zaten böyle olmasaydı İsminde "DotA" bulunmazdı. Oyunlar Konsept olarak aynı yani (birkaç ufak mekanik değişikliği ve buglar hariç)

Üzerinde Orb effect yazıp birbiriyle çalışan hangi itemler var bir söyler misin? EoS sadece lifesteal orbuyla stackleniyor. Mjollnir sadece proclandığında orb. WR'nin shackle zaten bilinen bir bug.

weaver ve moon rider- desolator, batrider ın haritanın dışına çıkması, ejderhaların uçmaması, elder titanın uyutmasının eğer çık hızlı vuruyorsan ilk 2-3 vuruşta bozulmaması, bir sürü yanlış skill cast time ı ve yanlış range ayarı, kule atak zamanlaması bunların hepsi bilerek farklı yapılan şeyler midir yoksa becersiksizlik ya da başka birşey midir?

sana cevap verdiğim için şu anda kendimden utanıyorum ancak burada seni tanımayan kimseler var ve onları yanlış yönlendiriyorsun, yapma. Ben dota1 den değişik yapılmaya çalışılmıştır demedim, oyunun bu kısımlarına sıfır özen gösterilmiş bu da oyuncuya "ayrıntısını boşver göz kararı oyna" mesajı vermektir. Oyunun zevk almamızı bekledği kısmı görsel öğeler, kozmetik vs. gameplay değil. Ancak senin bunu tersinden anlaman çok normal tabi ki, kişiliğinden kaynaklı durumlar için sırf seni yargılamak yanlış olur.

bana cevap vermeden önce 3 defa düşün lütfen ve mümkünse verme.

Eren Jeager
24/10/2013, 00:59
hangi beta? senin oynadığın betaysa biz ne oynuyoruz? benim bildiğim geçtiğimiz yaz betadan çıktı.

ayrıca arpharazona katılıyorum bana sadece çalışması gerektiği gibi çalışmayan 5 tane örnek ver. sen hiç 300 damage vuran spellin (base magic resistancela beraber ve magic damage) itemsiz ve skillsiz 225 vurmadığını gördünmü?
veya 3 saniye atması gereken stunun yanlışlıkla 1 saniye attığını gördünmü?

benim göstermeme gerek yok son güncellemelerde ki gameplay kısmının altına bir göz atarsan şu tarz şeyler göreceksin.
-fixed spirit breakers charge's stun duration being too long.
-fixed centour ultimade debuff duration being too short
-fixed veil of discord active "raducing magic resist" is so much.

bunun gibi bir sürü şey. Yani sorunun cevabına gelirsek EVET GÖRDÜM, HERKES GÖRMÜŞTÜR.

Dj.Kimimaro
24/10/2013, 01:25
benim göstermeme gerek yok son güncellemelerde ki gameplay kısmının altına bir göz atarsan şu tarz şeyler göreceksin.
-fixed spirit breakers charge's stun duration being too long.
-fixed centour ultimade debuff duration being too short
-fixed veil of discord active "raducing magic resist" is so much.

bunun gibi bir sürü şey. Yani sorunun cevabına gelirsek EVET GÖRDÜM, HERKES GÖRMÜŞTÜR.
bu olaylar sürekli böyle mi oluyor zannediyorsun bilmiyorum ama benim bildiğim sadece nadir rastlanan olaylar ve oyunun akışı sırasında kimsenin farketmediğine eminim ayrıca oyuna direkt olarak etki eden bug pek fazla yok. sadece bazı abuselar hala devam ediyor. ayrıca bir önceki postundaki weaver deso olayıysa dota 2 mekaniğinden kaynaklı bir olay(orb farkı) aynı şey gyro gibi orbu olan herolar için de geçerli ve biz bunu dota 2 de farklı görüyoruz ki bu bug değildir mekanik farkıdır. 3 saniye olan bir stunun 1 saniye işlediği bir olay dota 2 ilk çıktığında olmuş olabilir ancak.
ama senin dediğine göre hala BETADA olan bir oyun dota 2. bu yüzden belki hala görüyor olabilirsin ancak ben rastlamıyorum.

Eren Jeager
24/10/2013, 01:35
bu olaylar sürekli böyle mi oluyor zannediyorsun bilmiyorum ama benim bildiğim sadece nadir rastlanan olaylar ve oyunun akışı sırasında kimsenin farketmediğine eminim ayrıca oyuna direkt olarak etki eden bug pek fazla yok. sadece bazı abuselar hala devam ediyor. ayrıca bir önceki postundaki weaver deso olayıysa dota 2 mekaniğinden kaynaklı bir olay(orb farkı) aynı şey gyro gibi orbu olan herolar için de geçerli ve biz bunu dota 2 de farklı görüyoruz ki bu bug değildir mekanik farkıdır. 3 saniye olan bir stunun 1 saniye işlediği bir olay dota 2 ilk çıktığında olmuş olabilir ancak.
ama senin dediğine göre hala BETADA olan bir oyun dota 2. bu yüzden belki hala görüyor olabilirsin ancak ben rastlamıyorum.

aslında orada hem betada olmayıp hem de hala bu tarz şeyler gördüğümüzden dem vurmak istemiştim o yüzden şöyle yazmıştım betada olan bir oyundan bahsediyor(MUYUZ)uz. dota1 ve dota2 arasındaki farklılıklardan haberim var ancak orada yazan şey dota1 de de aynı dota2 de de. yani sanki farklılık yokmuş gibi yansıtılıp farklılık olması zaten benim bahsettiğim başlıca sorun.

napstar
24/10/2013, 13:28
Bilinen bug'lar ve bilerek yapılan değişiklikler dışında bir fark yok. Bu neyin tartışması? :d

SuicideBomber
24/10/2013, 16:33
weaver ve moon rider- desolator, batrider ın haritanın dışına çıkması, ejderhaların uçmaması, elder titanın uyutmasının eğer çık hızlı vuruyorsan ilk 2-3 vuruşta bozulmaması, bir sürü yanlış skill cast time ı ve yanlış range ayarı, kule atak zamanlaması bunların hepsi bilerek farklı yapılan şeyler midir yoksa becersiksizlik ya da başka birşey midir?

sana cevap verdiğim için şu anda kendimden utanıyorum ancak burada seni tanımayan kimseler var ve onları yanlış yönlendiriyorsun, yapma. Ben dota1 den değişik yapılmaya çalışılmıştır demedim, oyunun bu kısımlarına sıfır özen gösterilmiş bu da oyuncuya "ayrıntısını boşver göz kararı oyna" mesajı vermektir. Oyunun zevk almamızı bekledği kısmı görsel öğeler, kozmetik vs. gameplay değil. Ancak senin bunu tersinden anlaman çok normal tabi ki, kişiliğinden kaynaklı durumlar için sırf seni yargılamak yanlış olur.

bana cevap vermeden önce 3 defa düşün lütfen ve mümkünse verme.

dostum bu weaver ve moon rider'ın olaylarını izah edeyim kısaca sana: warcraft 3 ün zamanında mükemmel fakat çok kesin kodlama sınırları olan bir map editoru olduğu için blizzard ın SADECE moon rider için yaptığı moon glaives skilli ile (ki normal warcraft mekaniğinde bu ünite bir hero değildir ve orb alamaz) orblar çalışamaz.

batrider, broodmother, spectre vs. map dışına çıkabilmesi ise warcraft'ta bir mapin belli büyüklüğünün dışına çıkılamaz kesinlikle bu sebepten ötürü.

dota 2 de tabi apayri kodlar daha yeni motorlar vs olduğu için böyle şeyler dota 2 yi etkilemiyor ve kısıtlamıyor. muhtemelen gelecekte çok daha değişik özellikleri olan herolar gelecektir ve dota 1 eski kodları yüzünden buna ayak uyduramayıp yok olacaktır.

diğer söylediğin dalgalar ise genelde bug ve zaten oyunda olmaması gereken şeyler belki de 2 gün sonra invoker ghost walk + teleport (ki ben görmedim) fixlenecektir veya invoker a cast point ekledik diyeceklerdir ama şu ilk 2 örneğin ve muhtemelen daha fazlasının sebebi dota 1 in büyük bir oyunda sadece bir custom map dota 2 nin çok da eski olmayan bir oyun olmasından ibaret.

kısaca bunlar işte hep seks

edit: ah unuttum mesela razor'un sağ kliğin delaylı gitmesinin sebebi de orjinal warcraft'ta razorun attağının chimeara'nın atağı olması ve geliştirme ile açılan pasif bir skill olmasından (sanırım) kaynaklanıyor. tabi dota 2 de böyle bir sıkıntı yok ama adamlar bozmak istememişler orjinalliğini. eğer böle çekomastik olayların neden yaşandığını merak ediyorsan sotdrp diye bir map var mapgnome.org'dan indirebilirsin o mapte istediğin her şeyi yapabiliyorsun skill ekleme vs. çoğu bugu vs ögrenebilirsin sebebini

[SNO]
24/10/2013, 18:29
bu normal bişi çoğu görünmezlik büyüsüye çalışıyor zaten, aynı anda basarsan 2 sini görünmez bi şekilde tp olursun icefrog bunu istediği büyülerde kaldırdı istediği büyülerdede bıraktı dota1 dede böyle bu durum bug değil.

Hex
24/10/2013, 18:59
Bug diyenler, oyun bu yüzden oynanmıyor diyenler; kolaysa siz düzeltin bunları. :D

Krizalid
24/10/2013, 19:41
;214178']bu normal bişi çoğu görünmezlik büyüsüye çalışıyor zaten, aynı anda basarsan 2 sini görünmez bi şekilde tp olursun icefrog bunu istediği büyülerde kaldırdı istediği büyülerdede bıraktı dota1 dede böyle bu durum bug değil.

Aynı anda basamazsın. Önce Teleport'u basman daha sonra Meld haricinde base ability'si Wind Walk olan bir invisibility kullanman lazım (Phase Boots'u saymıyorum). Diğer tüm invisibility çeşitlerinde Teleport'u bozarsın. Tek istisnası Nature's Guise'dır, başka hero üzerinde kullanılırsa Invisibility; Rooftrellen üzerinde kullanılırsa Permanent Invisibility olur, fade time'ı da 0 olduğu için Invisibility kırılmaz.

Icefrog bilinçli olarak "şu hero invis iken TP atabilsin, şu hero invis iken TP atamasın" gibi bir ayarlama yapmış değil. Hangi heroların bunu başarabildiği kullandıkları görünmezliğin türüyle alakalı. Wind Walk olanlar atabiliyor, diğerleri atamıyor. Sadece Lanaya'nın Meld'inde heronun durması söz konusu, o da invis iken TP atmak ile falan alakalı değil.

Hex
26/10/2013, 18:38
herkese söylemem ama shift ile çok rahat yaparsın böyle şeyleri

napstar
26/10/2013, 19:47
herkese söylemem ama shift ile çok rahat yaparsın böyle şeyleri

Eyvallah be hsehasansanhsesan be :d

TheNameJin
07/04/2014, 04:10
nvoke ghost walk first. tp away. hit hotkey for ghost walk
http://www.youtube.com/watch?v=LdADy_tI_xg bu videoda var