PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 150 TL'ye Kadar Kulaklık Önerileriniz

Lexsarko
28/10/2013, 13:02
Arkadaşlar uzun süredir kullandığım ve memnun olduğum(kulaklığa fazla para bayılmak istemiyorum diyorsanız tavsiye ederim bası kuvvetli ve yalıtımı iyi bir kulaklık) Creative ep-630 kulaklığımın ömrünü yavaş yavaş doldurmaya başlaması üzerine yeni kulaklık arayışına girdim.

Kulaklıktan esasen memnunum ancak farklı bir kulaklığa geçiş yapmak istiyorum. Ucuz bir kulaklık ama gidip aynısının yenisini almak fikri hoşuma gitmiyor. Biraz da mevcut kulaklığımın sesinden sıkıldım sanırım çünkü daha kötü bir kulaklıkla müzik dinlediğimde hoşuma gidebiliyor. Kısacası bana yeni bir tat lazım.

Kulaklıkta aradığım özellikler:

150 TL'yi kesinlikle geçmemeli.
Kulakiçi veya kancalı olmalı çünkü müzik dinlerken çoğunlukla hareket halinde oluyorum. Kafaüstü düşünmüyorum.
Sesleri dengeli olmalı, belki biraz bas ağırlıklı olabilir.

Lütfen bildiğiniz, kullandığınız kulaklıklar varsa onlardan bahsedin. Buraya deneyen insan tavsiyesi almak için konu açtım. Google aramasını ben de yapabiliyorum çünkü :)

DreadfuL
28/10/2013, 13:43
http://www.vatanbilgisayar.com/kulaklik-ve-mikrofonlar/sennheiser-11748-cx-200-ii-street-kulakici-kulaklik--(siyah)/productdetails.aspx?I_ID=50430

Uzun süredir kullanıyorum sorunsuz bir şekilde. Bas ve tiz olayları gayet dengeli. Fiyat/Performans olarak alabileceğin en iyi ürün bence.

Gözün kapalı alabilirsin yani :)

http://en-de.sennheiser.com/stereo-earphones-sound-isolating-earphones-cx-200-street-ii

Gray Fox
28/10/2013, 14:28
Senin tarz kulaklik degil ama bakmani tavsiye ederim.

http://www.vatanbilgisayar.com/Kulakl%C4%B1k%20ve%20Mikrofonlar/logitech-981-000342-h600-kablosuz-usb-headset/productdetails.aspx?I_ID=59042

zApdos
28/10/2013, 15:20
sennheiser bu modeller biraz sorunlu. Benimkinin tek tarafından az ses gelmeye başlamıştı, garantiye verdim yenisini verdiler ama 3 ay gibi bir süre içinde onun da tek tarafından az ses gelmeye başladı. artık kabullendim ve böyle kullanıyorum.

Lexsarko
31/10/2013, 00:32
Bu konunun bu kadar yüksek ilgi görmesine binaen bu tarz konulardan bolca açma kararı aldım. Kapıdan içeri tek bir troll bile girmemiş olması da bi hayli ilginç oldu.

Yine de öneri sunan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Koray'ın önerdiği CX 200 modelini aldım ve hoşuma gitti. Zapdos'un söylediklerini göz önünde bulundurup mümkün olduğunca korumaya çalışacağım ki aynısı benim de başıma gelmesin.

Krizalid
31/10/2013, 00:39
Bu konunun bu kadar yüksek ilgi görmesine binaen bu tarz konulardan bolca açma kararı aldım. Kapıdan içeri tek bir troll bile girmemiş olması da bi hayli ilginç oldu.

Yine de öneri sunan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Koray'ın önerdiği CX 200 modelini aldım ve hoşuma gitti. Zapdos'un söylediklerini göz önünde bulundurup mümkün olduğunca korumaya çalışacağım ki aynısı benim de başıma gelmesin.

İçeri troll girmemesi sana duyulan saygıyla alakalı.

Nighthawk
31/10/2013, 02:17
... Ve forumdaki kendi aptallıklarını kendi kendilerine kendilerinin troll olmasına bağlayan kendisinin yarı yaşındaki çocukların kendine saygı duyduğunu öğrenen Çağrı Batu gece yatağına mutlu olarak girdi ve yüzünde huzurlu bir gülümsemeyle uykuya daldı.

DreadfuL +1, öbür tip düşünürsen de şunu (http://steelseries.com/products/audio/steelseries-4h) tavsiye ederim 2 sene sorunsuz kullandım 2. senenin sonlarında kabloda hafif temazsızlık oldu, servisine gönderdim %100 para iadesi yaptılar. Türkiye fiyatı 150-160 TL.

Sarge
31/10/2013, 04:38
http://www.vatanbilgisayar.com/Kulakl%C4%B1k%20ve%20Mikrofonlar/sennheiser-12155-cx-300-ii-precision-kulakici-kulaklik--(siyah)/productdetails.aspx?I_ID=50432
150 lira sınırla bunu al derdim ama geç kalmışım :)
cx 200 de mükemmel kulaklık aslında pek bi farkları da yok :D
almayı düşünen arkadaşlar varsa ucuz kulaklık kullanıp bunlardan kullanınca daha önce müzik dinlemediğinizi anlıyosunuz :)
arkadaşın da dediği gibi gözü kapalı alın

Lexsarko
31/10/2013, 10:15
Kafaüstü önerilerini de yazdım bi kenara. NH'nin önerisindeki toparlanabilen mikrofon olayı hoşuma gitti.

CX 300 için çok iyi yorumlar var hakikaten. CX 200 ile arasında fark olduğuna eminim yine de 200 yeterince iyi. Sesler dengeli ve ayrıntılı. Benim aradığım da buydu zaten :)

WeRdeR WeReMeM
31/10/2013, 12:43
Ortak Media Marktan ürünlere baksana. Eğer oradan bir kulaklık beğenirsen tanıdıklarım var 200TL de olsa olsa sorun olmaz 150 ye bağlarım sana ben. Kargolarım sana burdan sorun olmaz ama aradığın ürün media marktta varmı bilmiyorum. Orada çok iyi kulaklıklar var 3000Tl bile kulaklık var :) Senin beğendiğinde illaki olur diye tahmin ediyorum.

Owyeah
31/10/2013, 13:02
... Ve forumdaki kendi aptallıklarını kendi kendilerine kendilerinin troll olmasına bağlayan kendisinin yarı yaşındaki çocukların kendine saygı duyduğunu öğrenen Çağrı Batu gece yatağına mutlu olarak girdi ve yüzünde huzurlu bir gülümsemeyle uykuya daldı.

DreadfuL +1, öbür tip düşünürsen de şunu (http://steelseries.com/products/audio/steelseries-4h) tavsiye ederim 2 sene sorunsuz kullandım 2. senenin sonlarında kabloda hafif temazsızlık oldu, servisine gönderdim %100 para iadesi yaptılar. Türkiye fiyatı 150-160 TL.

Çok önemli birşey soracağım:

Paranızı iade ettiklerinden sonra aldığınız yeni kulaklığın markası da steelseries miydi?

Lexsarko
31/10/2013, 13:10
Ortak Media Marktan ürünlere baksana. Eğer oradan bir kulaklık beğenirsen tanıdıklarım var 200TL de olsa olsa sorun olmaz 150 ye bağlarım sana ben. Kargolarım sana burdan sorun olmaz ama aradığın ürün media marktta varmı bilmiyorum. Orada çok iyi kulaklıklar var 3000Tl bile kulaklık var :) Senin beğendiğinde illaki olur diye tahmin ediyorum.

Sagol ortaam kafaustu alcagim zaman ilk oraya bakarim o zaman :)

g0ldm00n
31/10/2013, 13:10
Ben şuan ipod kulaklığı kullanıyorum ve 2 küsür sene oldu artık temazsızlık basladı arada sesler kayıyor falan . Ses kalitesi çok iyi olmasa da o sag kulaklıgın yanındaki 2 tuş ile ses açma kapama bi sonraki şarkıya falan alma özelliklerinden dolayı tekrar aynısından mı alsam diyorum ama burada da sennheiser çok övülmüş . Bu markanın yanında ses tuşları olanı var mı acaba ?

edit: biraz araştırıp şunu (http://www.vatanbilgisayar.com/sennheiser-10109-mm-30i-mikrofonlu-iphone-kulakligi--(siyah)/productdetails.aspx?I_ID=58096) buldum yorumlar da baya iyi ve fiyatı da uygun . apple ürünleriyle kullanacak arkadaşlar bunu göz önunde bulundurabilir

Nighthawk
31/10/2013, 14:07
Çok önemli birşey soracağım:

Paranızı iade ettiklerinden sonra aldığınız yeni kulaklığın markası da steelseries miydi?

Evet bu sefer steelseries siberia aldım.

Owyeah
31/10/2013, 14:08
Güzel bir satış stratejisi. Robert B Cialdi'nin ellerinden öper, saygıyla karşısında eğilirim.

Nighthawk
31/10/2013, 14:10
Güzel bir satış stratejisi. Robert B Cialdi'nin ellerinden öper, saygıyla karşısında eğilirim.

:D parayı banka hesabıma yatırdılar aslında, istediğim bir şey alabilirdim ama steelseriesin kalitesinden memnunum zaten. Para iadesi yapmasalardı da steelseries almayı düşünüyordum.

Owyeah
31/10/2013, 14:11
:D parayı banka hesabıma yatırdılar aslında, istediğim bir şey alabilirdim ama steelseriesin kalitesinden memnunum zaten. Para iadesi yapmasalardı da steelseries almayı düşünüyordum.

Yok almakta sonuna kadar haklısınız zaten. "İki taraflı kazanç" ilkesini uygulayan şirket boş olamaz!

FeedGuaranteed
29/12/2013, 17:03
Ben de kulaklık almayı düşünüyorum kulakiçi bu konuyu hortlatayım dedim 40-60 liraya bassları olabildiğince çok bi kulaklık öneriniz var mı

Lexsarko
29/12/2013, 18:29
İlk mesajimda yazdigim creative ep-630. Creative kulakliklarin genel olarak basslari kuvvetlidir zaten. Senin fiyat araliginin da altinda fiyati su an. Kulakici ve yalitimi da cok iyi.

hohmlec
29/12/2013, 18:48
Kulaklik olarak Creative evo zxr ve zx