PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mid Meka

Sercan<Michaell>
05/11/2013, 13:37
Bu aralar oyunlarda çok görüyorum. Competitive dotayı çok eskiden takip etmiyordum o yüzden eskiden böyle bir olay varmıydı bilmiyorum. Bu yeni bi strateji mi ? Bu stratejinin eksi artı yönleri nedir ? Bunu tartışmak istedim. Mide hangi hero giderse gitsin bottledan sonra fix meka çıkıyor. 6.79 da meka da bir değişiklik olmadığı halde neden birden bu kadar popüler oldu anlayamadım.

Fikirler pls.

Sarge
05/11/2013, 14:10
boşver napçaklarını şaşırmış bunlar :D

Simita
05/11/2013, 15:02
Çünkü hızlı kasılan bir meka, early ve mid gamede combat kazandırır.

KEREEEEEEEEEEEM
05/11/2013, 15:38
6.79 dan önce competitive maç izlememeişin anlaşılan. 6 aydır mid meka rağbette.

BorisPeace
05/11/2013, 16:37
6.79 dan önce competitive maç izlememeişin anlaşılan. 6 aydır mid meka rağbette.

Rağbet dediğin Destroyer'dan ibaretti, o da Buckler boşa gitmesin diyeydi. Artık o da yok.

Bottle'dan sonra Meka giden kim var ki?

MadPandastic
05/11/2013, 17:08
Rağbet dediğin Destroyer'dan ibaretti, o da Buckler boşa gitmesin diyeydi. Artık o da yok.

daha bu sabah tongfu - rstars maçında midde viper ve alch ikisi de meka kastı.

Sercan<Michaell>
05/11/2013, 17:09

Oha TI3 de kaç tane mid meka gördün Destroyerden başka ? Yorum yapmak için yorum yapıyosunuz ya.

@Boris
Valla şu 1 haftadır şu çin takımlarının oldugu turnuvayı izliyorum en basitinden bugun tongfu r.stars viper ve alchemist mid oynadı ikisi de meka kastı. Yeni çin metası mide meka snrm :D O turnuvada hep izledigim maçlarda meka kasıldı.

Sercan<Michaell>
05/11/2013, 17:12
Çünkü hızlı kasılan bir meka, early ve mid gamede combat kazandırır.

Bu zamana kadar aklı nerydeydi milletin o zmn ? Onu anlamıyorum ben. Meka ne işe yarar biliyorum. Buff gelmedi birşey gelmedi birden herkesin meka kasası tuttu. TI3 de kaç maçta dest harici meka gördük neydeyse sıfır. Şimdi baba gibi kasıyolar her heroya :D

L2ebel
05/11/2013, 18:08
combat ve push için iyi bir item

meka > vanguard belki.

Burakula
05/11/2013, 18:21
Oha TI3 de kaç tane mid meka gördün Destroyerden başka ? Yorum yapmak için yorum yapıyosunuz ya.

@Boris
Valla şu 1 haftadır şu çin takımlarının oldugu turnuvayı izliyorum en basitinden bugun tongfu r.stars viper ve alchemist mid oynadı ikisi de meka kastı. Yeni çin metası mide meka snrm :D O turnuvada hep izledigim maçlarda meka kasıldı.

önceden meka supportların işiydi iyi giden bir oyunda dakika 20-25 arası biterdi, sonrasında hardlane heroları daha çok bu görevi üstlendi ve iyi giden oyunlarda 10-15 arasına indi istisnalar hariç. demek ki yeni metada daha da erken bir meka gerekli görülüyor ki midlere verilmeye başlanmış bu görev. zaten yeni metada erkenden kalabalık kombatlar gördüğümüzden mantıklı geldi bana.

Krizalid
05/11/2013, 18:41
25 versiyonluk bir taktik için "6.79da mı popüler oldu" diye sorulacağını hiç tahmin etmezdim. Vay arkadaş bazılarınızın cehaleti ufkumu genişletiyor.

Sercan<Michaell>
05/11/2013, 18:41
önceden meka supportların işiydi iyi giden bir oyunda dakika 20-25 arası biterdi, sonrasında hardlane heroları daha çok bu görevi üstlendi ve iyi giden oyunlarda 10-15 arasına indi istisnalar hariç. demek ki yeni metada daha da erken bir meka gerekli görülüyor ki midlere verilmeye başlanmış bu görev. zaten yeni metada erkenden kalabalık kombatlar gördüğümüzden mantıklı geldi bana.

aynen farm farm farm diyen çin dotası sonunda early combat için bir taktik geliştirmişe benziyor. İstediğim cevap buydu thank you.

Sercan<Michaell>
05/11/2013, 18:42
25 versiyonluk bir taktik için "6.79da mı popüler oldu" diye sorulacağını hiç tahmin etmezdim. Vay arkadaş bazılarınızın cehaleti ufkumu genişletiyor.

6.79 da mı popüler oldu demedim ( hay dilim kopsaydı da 6.79 demeseydim ). Iteme buff falan gelmedi bir anda nedir early meka sevdası diye sordum. Brakula cevap verdi saolsun.

Not: Noobsun.

Not 2 : Brakula bile cevap verdi başka veren yok düşün.

Not 3: Bence brakula hepinizi döver.

CoolStoryBro
05/11/2013, 19:59
Item'a buff gelmedi, meta değişti pushlara ve early fightlara buff geldi. Early fightlarda da gerek defansif gerek ofansif olsun takım için en yararlı item Meka'dır, yani ne kadar erken biterse o kadar avantajlı konuma gelirsin çoğunlukla. Ama bu tabi senin ne kadar agrasif ya da defansif olabileceğine ve Mid'in heronun Core itemlarına göre değişebilir. Bunun yanında 6.79'la gelen buff'ı ve Early Fightlarda durabilty'i artırma amaçlı Vanguard kasıldığını bile görüyoruz artık.

Ayrıca Carry'lerin bile ilk item Necro kasabildiği bir metada Mid'in Mek kasması gayet normal.

Ve şunu da belirtmek gerekir ki; Mek. ne kadar önemli olsa da, aşırı pusher bir takıma karşı oynamadıkça veya tersi bir durum olmadıkça çoğu Mid herosu için Core itemlar yerine hala pek tercih edilmez. Bir arkadaş da yazmış hatta "Alc - Vip kastı, gördüm" diye. Onların kasmasının nedeni asıl rollerinin Mid olmaması ve o role girdiklerinde sadece skilleriyle bile iş yapabilecekleri için hem kendileri hem takımları adına durability itemlarına yönelmeleridir. Benzer örnekleri Timbersaw, Dest, DS, DP, Titan, Clock ve Pugna'da da görebilirsiniz. Ama hala Storm, QoP, Puck, TA, Bat, Magnus, SF, Skywrath vb. birçok Mid herosunda çok gerek duyulmadıkça Mek. kasılmaz ilk item olarak. Bunun nedeni heroların Core itemlarının daha önemli olmasıdır. Diğerlerindeyse Core itemlar fazla şart olmadığı için dayanıklılığa önem verirler.

Nighthawk
05/11/2013, 21:55
CoolStoryBro arkadaşıma katılıyorum :) :gege:

Krizalid
05/11/2013, 22:00
6.79 da mı popüler oldu demedim ( hay dilim kopsaydı da 6.79 demeseydim ). Iteme buff falan gelmedi bir anda nedir early meka sevdası diye sordum. Brakula cevap verdi saolsun.

Not: Noobsun.

Not 2 : Brakula bile cevap verdi başka veren yok düşün.

Not 3: Bence brakula hepinizi döver.

Burakula'nın verdiği cevap yalan çünkü trilane karşısına trilane koyulduğu zamanlarda supportlar bırak 30'dan önce mekansm bitirmeyi, çoğu arcane'i bile zar zor uplıyordu. Burakula o zamanları bilmez tabi.

Not: 38 kere daha söyle belki gerçek olur.

Sercan<Michaell>
06/11/2013, 12:38
Item'a buff gelmedi, meta değişti pushlara ve early fightlara buff geldi. Early fightlarda da gerek defansif gerek ofansif olsun takım için en yararlı item Meka'dır, yani ne kadar erken biterse o kadar avantajlı konuma gelirsin çoğunlukla. Ama bu tabi senin ne kadar agrasif ya da defansif olabileceğine ve Mid'in heronun Core itemlarına göre değişebilir. Bunun yanında 6.79'la gelen buff'ı ve Early Fightlarda durabilty'i artırma amaçlı Vanguard kasıldığını bile görüyoruz artık.

Ayrıca Carry'lerin bile ilk item Necro kasabildiği bir metada Mid'in Mek kasması gayet normal.

Ve şunu da belirtmek gerekir ki; Mek. ne kadar önemli olsa da, aşırı pusher bir takıma karşı oynamadıkça veya tersi bir durum olmadıkça çoğu Mid herosu için Core itemlar yerine hala pek tercih edilmez. Bir arkadaş da yazmış hatta "Alc - Vip kastı, gördüm" diye. Onların kasmasının nedeni asıl rollerinin Mid olmaması ve o role girdiklerinde sadece skilleriyle bile iş yapabilecekleri için hem kendileri hem takımları adına durability itemlarına yönelmeleridir. Benzer örnekleri Timbersaw, Dest, DS, DP, Titan, Clock ve Pugna'da da görebilirsiniz. Ama hala Storm, QoP, Puck, TA, Bat, Magnus, SF, Skywrath vb. birçok Mid herosunda çok gerek duyulmadıkça Mek. kasılmaz ilk item olarak. Bunun nedeni heroların Core itemlarının daha önemli olmasıdır. Diğerlerindeyse Core itemlar fazla şart olmadığı için dayanıklılığa önem verirler.

büyük adamsın kardeş. ibretle okudum.

KEREEEEEEEEEEEM
06/11/2013, 14:38

Tidehunter, Beastmaster ilk aklıma gelenler.

kaynake
22/11/2013, 03:29
combat ve push için iyi bir item

meka > vanguard belki.

aynen bu yüzden. Özellikle Viper, Outworld ve Pugna midde kasılıyor. Hepsi rahat bir şekilde kasıyor ve daha early game fight ta meka oluyo elinde, support kassın diye 25. dk yı beklemiyolar.

kaynake
22/11/2013, 03:32

Bu mükemmel açıklama olmuş işte :) ...