PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Crystal Maiden ne kasmalı

MartinEden
06/11/2013, 19:33
Herkese merhaba.Yalnış yere konu açmadım umarım.
Yeni üyeyim, dota 2-de de yeniyim. Genelde support karakterlerle oynuyorum.Sorularım Crystal Maiden'le alakalı.Oyunda CM-e blink mi önce alınmalı, yoksa SB mi? İkinci sorum CM-e tranquil bots mu alınır, yoksa karşı takıma uygun bot mu seçilir? :)

YOLO322
06/11/2013, 19:43
Tranquil + Magic Wand + 1 Bracer.

Opsiyonel: Meka,BKB,Scepter,Hex.

Lexsarko
06/11/2013, 19:46
SB de dagger da alınmalı. Karşı takımda dust, sentry alma potansiyeli görürsen ilk olarak dagger seçmelisin. Ancak SB'nin verdiği saldırı gücü, hızı, koşma hızı ve backstab özelliği yabana atılamaz. Ulti ile beraber kullandığında da dokunulmaz olarak 7 saniye dans edersin. O yüzden SB daima ön planda tutulmalıdır.

CM'ye hep Boots of Travel'ı yakıştırmışımdır. CM'deki koşu hızı sorununu en iyi o çözer ve öldükçe TP için para harcamak zorunda kalmazsın.

Ayrıca S&Y kasarak hem HP açığını hem de koşu hızı açığını kapatman mümkün. Başka sorun olursa sormaktan çekinme. Buradaki herkesin elinden geldiğince yanıtlamaya çalışacağından şüphen olmasın.

Aerogel
06/11/2013, 19:50
SB de dagger da alınmalı. Karşı takımda dust, sentry alma potansiyeli görürsen ilk olarak dagger seçmelisin. Ancak SB'nin verdiği saldırı gücü, hızı, koşma hızı ve backstab özelliği yabana atılamaz. Ulti ile beraber kullandığında da dokunulmaz olarak 7 saniye dans edersin. O yüzden SB daima ön planda tutulmalıdır.

CM'ye hep Boots of Travel'ı yakıştırmışımdır. CM'deki koşu hızı sorununu en iyi o çözer ve öldükçe TP için para harcamak zorunda kalmazsın.

Ayrıca S&Y kasarak hem HP açığını hem de koşu hızı açığını kapatman mümkün. Başka sorun olursa sormaktan çekinme. Buradaki herkesin elinden geldiğince yanıtlamaya çalışacağından şüphen olmasın.

push için deso denedim geçenlerde, çok iyi oldu. ulti için abbysal denemek istiyorum sence nasıl olur?

MadPandastic
06/11/2013, 19:54
item

Nana
06/11/2013, 19:58
ne kasıyım diye sormandan belli yeni olduğun ıtem buildler oyunun gidişatına göre değişebilir şunu mu kasıyım bunu mu kasıyım diye bir olay yok böyle sorarak öğrenemezsin deneyip görmen lazım botlarla felan oyna ya da birkaç arkadaşınla

Simita
06/11/2013, 20:01
Ne kasarsan kas ekmeğimsin <3

Lexsarko
06/11/2013, 20:15
push için deso denedim geçenlerde, çok iyi oldu. ulti için abbysal denemek istiyorum sence nasıl olur?

Tam tersi push için abyssal ulti için deso kasmalısın.

CoolStoryBro
06/11/2013, 20:21
Başlangıç: 1 Pot - 1 Tango - 1 Shared Tango - Queling Blade - 1 Mantle - 1 Branch

7dk içinde Midas bitirmeye çalışıyorsun ki supportluk için para ve exp sağlayabilesin. Midas sonrası PT ve Yasha bitirmeye bak hemen, böylece Hp ve Attack Speed açıklarını bir nebze olsun kapamış olursun. Artık AS'n olduğuna göre Manta bitene kadar Ancient stackleyip kesmelisin. Böylece ultiyi atmadan önce Manta basarak düşman takım focusundan kurtulursun.

Şu ana kadar herşey güzel gidiyor, ultiyi atıyor son can bırakıyorsun düşmanları ama damage'in kesmek için yeterli değilse; bu durumda CM'nin isminden gelen ve en önemli item'ı olan Crystalys kasıyorsun. Ve evet, hero'nun Core itemlarını tamamladık, artık tam bir ölüm makinesiyiz. Şimdi ramboluk yapma zamanı. Bunun içinse en güzel rambo item'ı olan dagger'ı öneririm, böylece 5 kişi arasına zıplayıp tüm focusu üzerine çekerek yemleyebilirsin(rahat ol korkma, manta'yı bunun için kastık :))) )

Devamında ise kafana göre takıl. Güzel kasmış, eziyorsan Dagon 3 ve Drum, pek iyi kasamamış damage'in öldürmeye yetmiyorsa da MKB veya Deso iyi gider. Hadi göreyim seni.

Teşekkür etmene gerek yok. İyi oyunlar, Au Revoir!

Krizalid
06/11/2013, 20:26
Üstteki mesajı okumamış ol.

Aerogel
06/11/2013, 20:28
Tam tersi push için abyssal ulti için deso kasmalısın.

deso varken kar yağmuru yağarkende armor kırıyormu peki ?

Lexsarko
06/11/2013, 20:45
deso varken kar yağmuru yağarkende armor kırıyormu peki ?

Hayır ama magic resistance düşüyor. Böylece ultinin gücü artıyor.

Insomniac
06/11/2013, 20:49
Evasionsız bir cm düşünemiyorum.

MartinEden
06/11/2013, 20:51

Teşekkürler öncelikle.
Boots of travel denememiştim. Şimdi düşününce mantıklı geliyor. Zaten heronun koşu hızı zayıf, bununla dediğin gibi açığı kapatabilirim.

MartinEden
06/11/2013, 20:54
ne kasıyım diye sormandan belli yeni olduğun ıtem buildler oyunun gidişatına göre değişebilir şunu mu kasıyım bunu mu kasıyım diye bir olay yok böyle sorarak öğrenemezsin deneyip görmen lazım botlarla felan oyna ya da birkaç arkadaşınla

Doğru, item build oyun gidişatına göre değişebiliyor. Benim bilmek istediğim genel olarak hangi itemlerin kasılması gerektiğidir.

MartinEden
06/11/2013, 20:56
Evasionsız bir cm düşünemiyorum.

Hiç kullanmadığım bir item :) Ne işe yarar ki?

MartinEden
06/11/2013, 20:58

Desolatoru ne zaman kasmaya başlamalıyım. Yani hangi hangi itemlardan sonra?

CoolStoryBro
06/11/2013, 20:58
Üstteki mesajı okumamış ol.

Adamı yanlış yönlendirme dostum.

Şu (http://www.dotafire.com/dota-2/guide/carry-crystal-maiden-1945) geçen sene hazırladığım farklı bir CM buildim. Bu ve benzeri buildlerle oynamayı biliyorsanız çok başarılı olabilirsiniz. Birkaç örneği; http://dotabuff.com/matches/240074018

http://www.youtube.com/watch?v=OfBSeuKVwvo

Lane'de sıkıntı çekersen eğer Jungle yapabilirsin :)))

http://www.youtube.com/watch?v=sZ36VUWlVNw

Farm yaparken moral için;

http://www.youtube.com/watch?v=cb9XTK3_n2Y

Hadi göreyim seni. İyi oyunlar, Au Revoir!

Nana
06/11/2013, 21:07
Doğru, item build oyun gidişatına göre değişebiliyor. Benim bilmek istediğim genel olarak hangi itemlerin kasılması gerektiğidir.

demek istediğim de buydu aslında yani sormak yerine kendin deneyerek öğrenmen daha iyi ki zaten yeni meta çok ilginç oldu artık ezber oyun mantığı bitti yani her türlü ıtem kasabilirsin ama kendin deneyip görmen lazım bol şans =)

AloneOrDeaD
06/11/2013, 21:31
eğer suppluk yapıyorsan mekayı da elden bırakmamanı öneririm hatta takımın da ki oyuncuların item alanlarında boşuk açmak için pipe ı da üstlenebilirsin gene aynı amaçla takım halinde geziyorsanız ve meele caryleriniz varsa viladmir i bile sen alabilirsin supporrtun kasması gereken takımın ihtayç duyduğu şeylerdir heronun değil benim görüşüm

MartinEden
06/11/2013, 21:50
Cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi dikkate alırım :)

berkbegins
06/11/2013, 22:10
Tranquil + Magic Wand + 1 Bracer.

Opsiyonel: Meka,BKB,Scepter,Hex.

CM ye hex kasan adamı döverim ya amaçsız ve kasmak için farmlamak gereken bi item bi supportun 2700 gold biriktirip item almaya çalışması intahar sebebidir.

KASILMAZ demiyorum daha yararlı itemler kasılabilir. Netice de force stuff gibi kaçmaya yönelik bir item çok daha işe yarar ve kasılması için kombat takibi yapan bi support olmak yeterlidir.

L2ebel
06/11/2013, 22:12
enigma gibi build yap 5x clarity + soul ring 2. skill ile jungle kas :D

MartinEden
06/11/2013, 22:23
enigma gibi build yap 5x clarity + soul ring 2. skill ile jungle kas :D

:D CoolStoryBro nun gönderdiyi videodakı gibi galiba :D

napstar
06/11/2013, 22:25
:D CoolStoryBro nun gönderdiyi videodakı gibi galiba :D

:D Ay :D nen :D

YOLO322
06/11/2013, 23:16
CM ye hex kasan adamı döverim ya amaçsız ve kasmak için farmlamak gereken bi item bi supportun 2700 gold biriktirip item almaya çalışması intahar sebebidir.

KASILMAZ demiyorum daha yararlı itemler kasılabilir. Netice de force stuff gibi kaçmaya yönelik bir item çok daha işe yarar ve kasılması için kombat takibi yapan bi support olmak yeterlidir.

Tamam şimdi buluşucaz bir net kafede beraber bir oyuna giricez ben cm'ye hex çıkıcam sende söylediğinin arkasında durucaksın.

Orda opsiyonel yazıyor sıralamada ise en sonda hex. Oyun iyi gidiyorsa biraz snowball olursan alırsın hexi. Sheep stick late gamede game-changing itemlardan biridir ki bir support heroda hex olmasının ne kadar efektif olduğunu anlatmama bile gerek yok.

Neden bu kadar low sunuz?

Aerogel
07/11/2013, 00:48

Teşekkürler maestro

Hex
07/11/2013, 03:30
6061

Oyuna başlarken ilk sen seçme, sup alsınlar önce hatta kurye alsınlar ondan sonra seç. :D

Takımdakileri mutelemeyi unutma. :D

MartinEden
07/11/2013, 12:15
Dün bir maç yaptım CM-le, boots of travel, SB, Blink, Magic Wand kasdım, 9-1-24 oldu.
Arkadaşlar fazla kill aldığıma kızdılar tabii :D

MartinEden
10/11/2013, 20:12
Arkadaşlar, tekrar merhaba. Ben dediklerinizi dikkate aldım ve oyunlarımda CM oynanışım az-çok değişti. Şimdi merak ettiğim karşı takım hangi heroyu alırsa benim CM almam yalnış pick olur, ya da yalnış olursa bile bunu birazcık da olsa oyun içinde hangi item ve mekanikle dengeleye bilirim?