PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [HD] Heroes of the Storm Trailer (Türkçe Altyazılı)

BorisPeace
13/11/2013, 20:32
http://www.youtube.com/watch?v=q7INNnjuYXM

canifeto12
13/11/2013, 20:38
olum alt yazı cok uzun ya oku oku bitmedi

berkbegins
13/11/2013, 22:41
ty boris

bucKeRudy
13/11/2013, 23:20
Nova'ya bak, yüzündeki nötr ifadeyle Lich King'e kafa tutuyor :D. Fazla cool -_-

Sercan<Michaell>
14/11/2013, 11:26
Pardon da adam Lıch king biraz o silahı bi tarafına sokması lazım aslında :D Tyreal falan gene neyse de nova falan absürt oldu gibi :/

Lexsarko
14/11/2013, 17:11
Yılların Lich King'i elinde tüfek olan liseli bi kızla kapışıyor olacak iş değil :D

olum alt yazı cok uzun ya oku oku bitmedi

Müziği de Türkçeye çevirseler olurmuş haklısın -.-

Nighthawk
14/11/2013, 17:23
Yılların Lich King'i elinde tüfek olan liseli bi kızla kapışıyor olacak iş değil :D

Karşılaşma pek dengeli değil ama Nova'ya "elinde tüfek olan liseli bi kız" demek StarCraft cahilliğini çok belli ediyor Lex :)

Lexsarko
14/11/2013, 17:28
Karşılaşma pek dengeli değil ama Nova'ya "elinde tüfek olan liseli bi kız" demek StarCraft cahilliğini çok belli ediyor Lex :)

Tüfeğin modelini bilmem de kız liseli :/

FafraGa
14/11/2013, 17:32
l@lex. çok iyidi

++++ sup

Nana
14/11/2013, 17:35
Blizzard'ın cinematicler her zaman ki gibi mükemmel ama gameplay'de önemli bakalım görücez

Krizalid
15/11/2013, 00:28
Trailer'a bakarsak koskoca Blizzard; LoL ayarında bir oyun çıkaracak gibi duruyor ahahahahah. Sana benim puanım 2 ganka. :(

Şöyle bir efsane varken böyle trailerlardan medet ummak çok ezikçe lan. He ya he blizzard çok iyi olum!!!

http://www.youtube.com/watch?v=-cSFPIwMEq4

Hayır madem ciddiyetsiz ve dandik bir tanıtım yapacaktınız arkaya şunu koysaydınız da geçmişi yad etseydik az...

http://www.youtube.com/watch?v=7Wt6XlVob_E

berkbegins
15/11/2013, 00:38
Trailer'a bakarsak koskoca Blizzard; LoL ayarında bir oyun çıkaracak gibi duruyor ahahahahah. Sana benim puanım 2 ganka. :(

Şöyle bir efsane varken böyle trailerlardan medet ummak çok ezikçe lan. He ya he blizzard çok iyi olum!!!

Hayır madem ciddiyetsiz ve dandik bir tanıtım yapacaktınız arkaya şunu koysaydınız da geçmişi yad etseydik az...

lan doğru bişey söyledin valla helal leyn!

Nana
15/11/2013, 00:41

blizzardın cinematicleriyle dota 2 ' yi kıyaslıyosan sen eziksin kusura bakma dota'yı yaratan bi nevi blizzard warcraft'ı çıkarmasaydı dota diye bişey yoktu şuan doğal olarak dota 2 de yoktu gerizekalı liseli seni

Woolridge
15/11/2013, 01:48
dota'yı yaratan bi nevi blizzard warcraft'ı çıkarmasaydı dota diye bişey yoktu şuan doğal olarak dota 2 de yoktu gerizekalı liseli seni

adam neyden bahsetmiş sen neyden :D

edit: hani laf sokayım diye paralamışsın kendini ama olmamış :d

Nighthawk
15/11/2013, 02:07
Öncelikle, kullandığın kelimelere dikkat etmelisin Nana. Bunu uyarı sayıyorum.

Nana'nın yazdığı aslında alakalı. Tabi sadece bu konuya bakınca Woolridge'in anladığı gibi alakasız görülüyor. Ama Krizalid'in Dota 2 konularında Valve'e sövdüğünü, LoL'ü de oynamadığını ve uzaktan bakarak sevmediğini, sadece Dota 1 sevdiğini bilen biri, şimdi HotS konusunda Blizzard'a da sövünce, Dota 1'in bir Blizzard oyunu içinde varolduğunu hatırlatmış. Ancak Krizalid Blizzard'ın geçmişine değil, sadece bu trailerına laf söylediği için böyle bir hatırlatmaya gerek olmayabilir.

HotS trailerı bence de Blizzard kalite seviyesinin altında kalmış. Blizzard'tan ciddi oyun bekliyorduk (ki hala bekliyoruz trailer önemli değil) ama trailer casual olmuş. Yine de kalitesiz bir oyunu çıkarmak yerine çöpe atacağını çok iyi bildiğimiz Blizzard'ı Dota 2 trailerı ile kıyaslamak da ayıp olmuş. Bunu her konuda Valve'e söven birinin yapmasıysa dikkat çekici olmuş :)

WoW expansionlarında kötü blizzard kaka blizzard diye laf yapıp, sonra aslında iyimiş ya diye deli gibi oynayan milyonları görmüşlüğüm var. Benim Blizzard'a güvenim hiç azalmadı o yüzden. Trailera bakıp "abi boktan olcak oyun i'm afk at base" moduna girmedim. Oyun Dota olmayacak. Olmasın zaten, Dota istiyorsan Dota oyna. Hem Dota'dan hem LoL'den çok daha farklı dinamikleri olacağı belli. Sonuçta kaliteli bir yapım olacaktır ve hayran bir kitle oluşturacaktır. Çıktığında oynar ve sevmezseniz bile, Blizzard'a sövmeye hakkınız yok. Çünkü Blizzard'ın size MOBA türünde sizin istediğiniz gibi bir oyun yapma gibi bir görevi yok. Adamlar kendi istedikleri gibi bir oyun yapar, seven oynar sevmeyen oynamaz.

Crestfallen
15/11/2013, 02:16

Nana'nın yazdığı aslında alakalı. Tabi sadece bu konuya bakınca Woolridge'in anladığı gibi alakasız görülüyor. Ama Krizalid'in Dota 2 konularında Valve'e sövdüğünü, LoL'ü de oynamadığını ve uzaktan bakarak sevmediğini, sadece Dota 1 sevdiğini bilen biri, şimdi HotS konusunda Blizzard'a da sövünce, Dota 1'in bir Blizzard oyunu içinde varolduğunu hatırlatmış. Ancak Krizalid Blizzard'ın geçmişine değil, sadece bu trailerına laf söylediği için böyle bir hatırlatmaya gerek olmayabilir.

HotS trailerı bence de Blizzard kalite seviyesinin altında kalmış. Blizzard'tan ciddi oyun bekliyorduk (ki hala bekliyoruz trailer önemli değil) ama trailer casual olmuş. Yine de kalitesiz bir oyunu çıkarmak yerine çöpe atacağını çok iyi bildiğimiz Blizzard'ı Dota 2 trailerı ile kıyaslamak da ayıp olmuş. Bunu her konuda Valve'e söven birinin yapmasıysa dikkat çekici olmuş :)

WoW expansionlarında kötü blizzard kaka blizzard diye laf yapıp, sonra aslında iyimiş ya diye deli gibi oynayan milyonları görmüşlüğüm var. Benim Blizzard'a güvenim hiç azalmadı o yüzden. Trailera bakıp "abi boktan olcak oyun i'm afk at base" moduna girmedim. Oyun Dota olmayacak. Olmasın zaten, Dota istiyorsan Dota oyna. Hem Dota'dan hem LoL'den çok daha farklı dinamikleri olacağı belli. Sonuçta kaliteli bir yapım olacaktır ve hayran bir kitle oluşturacaktır. Çıktığında oynar ve sevmezseniz bile, Blizzard'a sövmeye hakkınız yok. Çünkü Blizzard'ın size MOBA türünde sizin istediğiniz gibi bir oyun yapma gibi bir görevi yok. Adamlar kendi istedikleri gibi bir oyun yapar, seven oynar seven oynamaz.
Yemin ediyorum yazının sonuna kadar cidden destek çıktım böyle helal olsun çok doğru söylüyor falan diye ama seven oynar seven oynamazı görünce nedense bir çığlık gibi kahkaha attım.. Herhalde boş anıma denk geldi. Neyse Night sonuna kadar haklı çıkınca görücez oyunu , dota istiyorsanız dota oynayın bu kadar basit.

Nighthawk
15/11/2013, 02:34
Yemin ediyorum yazının sonuna kadar cidden destek çıktım böyle helal olsun çok doğru söylüyor falan diye ama seven oynar seven oynamazı görünce nedense bir çığlık gibi kahkaha attım.. Herhalde boş anıma denk geldi. Neyse Night sonuna kadar haklı çıkınca görücez oyunu , dota istiyorsanız dota oynayın bu kadar basit.

Senin yazını okuyunca da ben güldüm aynı şekilde :D Düzelttim.

Bu arada bugünkü güncelleme ile Dota 2'ye eklenmiş bir yazı:

6125

Sercan<Michaell>
15/11/2013, 09:31
Link çalışmıyor NH
@Kriz
sonuna kadar haklısın bro.

@Nana
Saçmalamışsın. Trailerin rezil rüsva olduğu oyunun lolu andırdığı çok bariz. Ben de blizzard oyunlarıyla büyüdüm. Diablo Wow Warcraft. Ama bu şuanlık olmamış gözüküyor. İleride tam anlamıyla oyunun nası birşey olduğunu görünce tekrar konuşuruz. AMa şuanki hali bence w3 mapımız çok ünlü oldu hadi bide sc2 mapı yapalım gibi olmuş. Ciddi bir oyun göremiyorum ortada.

WeRdeR WeReMeM
15/11/2013, 10:48
Ne büyüdün la blizzard oyunlarıyla diablo ve wow oynamış 3 gün büyüdü sayıyor kendini ezikkk yaaaaa

Aerogel
15/11/2013, 11:50
Birimize beta keyi ciksada daha detayli bilgilendirse

Sercan<Michaell>
15/11/2013, 11:57
Ne büyüdün la blizzard oyunlarıyla diablo ve wow oynamış 3 gün büyüdü sayıyor kendini ezikkk yaaaaa

lol. 10 yaşımda diabloya başladım lan ayıptır söylediğin şuan 24 yaşındayım :D diablo hala oynarım. 3 sene wow oynadım. warcraft 6 seneye yakın oynadım.

Nana
15/11/2013, 12:14

WoW expansionlarında kötü blizzard kaka blizzard diye laf yapıp, sonra aslında iyimiş ya diye deli gibi oynayan milyonları görmüşlüğüm var. Benim Blizzard'a güvenim hiç azalmadı o yüzden. Trailera bakıp "abi boktan olcak oyun i'm afk at base" moduna girmedim. Oyun Dota olmayacak. Olmasın zaten, Dota istiyorsan Dota oyna. Hem Dota'dan hem LoL'den çok daha farklı dinamikleri olacağı belli. Sonuçta kaliteli bir yapım olacaktır ve hayran bir kitle oluşturacaktır. Çıktığında oynar ve sevmezseniz bile, Blizzard'a sövmeye hakkınız yok. Çünkü Blizzard'ın size MOBA türünde sizin istediğiniz gibi bir oyun yapma gibi bir görevi yok. Adamlar kendi istedikleri gibi bir oyun yapar, seven oynar sevmeyen oynamaz.

sorry :( ama sen anlamışsın ne demek istediğimi np bidaha olmaz

Insomniac
15/11/2013, 12:46

Blizzard'da bu arkadaşın babasının herhalde adam öyle bir sahiplenmiş ki toz kondurmuyor. :d

Krizalid
15/11/2013, 15:58

Nasıl bir "sövmek" anlayışın var yahu.

Sevmediğim şeyleri eleştirdiğim gibi beğendiğim şeyleri de öveceğim tabii ki. Valve'ye mi aitmiş Blizzard'a mı aitmiş çok önemli değil. Bir oyun olarak Dota 2'yi beğenmiyor olabilirim ancak trailer'ını övmeme engel değil bu; adamlar yapmış. WC3 DotA'yı da seviyorum ve hala oynuyorum, Aralıkta'da Hearthstone'un açık betaya başlamasını bekliyorum ancak Blizzard'ın bu moba oyun trailer'ını beğenmedim.

Hayır; Shoujo, Romance ve Ecchi anime izlemekten kafayı yakmış oğlan çocuklarının parayla giremeyecekleri üniversitelerde okuyan büyüklerine "gerizekalı liseli" falan demesi hakikaten katlanılır gibi değil. İnternet bunlar gibi cahiller için en büyük nimet işte.

Lexsarko
15/11/2013, 16:31
Dota 2'yi bilizart yapsaydı diyorum, of diyorum :(

Heroes of the Storm da bence çok güzel bir oyun olacak. Yalnız ismi ben beğenmedim. Defence of the Ancients gibi "X of the Y" biçiminde olmasaymış iyiymiş. Böyle isim konusunda esinlenilmiş gibi duruyor :/

KEREEEEEEEEEEEM
15/11/2013, 16:42
Dota 2'yi bilizart yapsaydı diyorum, of diyorum :(

Heroes of the Storm da bence çok güzel bir oyun olacak. Yalnız ismi ben beğenmedim. Defence of the Ancients gibi "X of the Y" biçiminde olmasaymış iyiymiş. Böyle isim konusunda esinlenilmiş gibi duruyor :/

Heroes of the Storm/Newerh? Bunu kimse iplemiyor galiba. Çakmasını tanımıyoruz bu yüzden neredeyse aynı ismi kullanırız demişler anlaşılan.

Şu ortadaki büyük canavar yakında roshana uzaktan dooma benziyor.

Trailera gelirse hiç de güzel olmamış berbat açıkçası. Volvo nunki kat kat iyi.

Krizalid
15/11/2013, 17:12
heart of the swarm... hearthstone heroes of warcraft... heroes of the storm...

http://hydra-media.cursecdn.com/dota2.gamepedia.com/4/46/Weav_level_01.mp3

BorisPeace
15/11/2013, 19:30
Heroes of the Storm/Newerh? Bunu kimse iplemiyor galiba. Çakmasını tanımıyoruz bu yüzden neredeyse aynı ismi kullanırız demişler anlaşılan.

Başında heroes olunca öyle mi oldu :D Akımı 3DO başlatmıştır belki, gerçi Ubisoft'a kaldı ama (:

CoolStoryBro
15/11/2013, 19:30
Yorumları okuyunca aklımdan geçen ilk düşüncelerin çoğunu NH yazmış zaten.

Daha açacak olursam, bence fazla ağır konuşulmuş. Boris'in çıkıp "Alfa aşamasındaki bir oyundan bahsediyoruz" yazmasını bekliyorum. Keza oyun Beta'ya bile geçmedi daha. Bu arada Dota 2 Cinematic trailerıyla HotS Gameplay trailerını karşılaştırmak saçma. Hoş, Cinematic trailerı da Dota 2'nin ki kadar güzel değil; BlizzCon'a yetişsin diye fazla üzerinde durulmamış gibi geldi bana, fazla kısa. Fakat genel olarak Valve'in ya da diğer oyun firmalarının Cinematic konusunda Blizzard'a pek yaklaşamayacağını düşünüyorum.

Herneyse yorumlara bakınca oyun hakkında pek araştırma yapılmadığını görüyorum. Oyun türüne tam olarak Action-RTS ya da MOBA denilemez ve bu yüzden DotA, LoL ve HoN gibi oyunlara da pek benzemeyecek bir oyun olacak. Sc2 ve HotS'un oyun direktörü Dustin Browder başından beri yeni bir tür yaratma peşinde olduğunu açıkladı, kendilerinin bu türü "Hero Brawler (http://www.gamespot.com/articles/blizzard-explains-why-it-doesn-t-call-heroes-of-the-storm-a-moba/1100-6416084/)" şeklinde tanımladıklarını söyledi.

http://www.youtube.com/watch?v=EnhI_JotfcY
Yani oyun olduğu gibi agresif combat ve pushlar üzerine kurulu olacak. Casual ve kısa süreli akıcı bir oyun amaçladıkları için de haritaya göre değişen push yapmaya yönelik görevler konulmuş. Kiminde The Dragon Knight, Grave Golem gibi Mob'lar yardımıyla pushlarken, kiminde Korsan Gemi Bombardımanı sayesinde push gerçekleşecek. Ayrıca bu Mob yardımıyla Push olayı Wc3 DDay maplerini aklıma getirdi. Şu an birine oyunu kısaca anlatacak olsam "Sc2 motorunda Diablo III dinamiğinde DDay modu gibi abi" derdim herhalde.

Item yok, Last hit/Deny yok, Exp takımca paylaşılıyor, Oyun başı 3 skille başlayıp kısa sürede birçok ultimate edinme, Haritada +%20 MS veren bineklerle gezebilme gibi Mekanikleri olacak. Yani görüyorsunuz ki farm yönelik değil, takımca combat ve push yönelik bir oyun olacak.

Ya asıl o değil de sanki Blizzard "DotA kopyası başka bir oyun yapmayı düşünüyoruz" demişte bunu çıkarmış gibi insanlardaki bu öfke nedir anlamıyorum. Hali hazırda Dota 2 gibi dünyanın en iyi oyunları listesinde yüksek sıralarda yer alan bir oyun varken. Valve yavaş çalışıyor, oyunda buglar var, Diretide çok geç geldi diye Metacritic'te oyuna 0 puan basıp Blizzard'dan yeni Dota istemek neyin kafasıdır bilmiyorum. Genel olarak bu MOBA topluluğunda eğer bu türde oyun yapılacaksa DotA'ya, LoL'e ya da hangi oyunu oynuyolarsa ona çok benzemeli ama daha iyisi olmalı şeklinde bir kanı var. Farklı bir şey gördüklerine hemen önyargılı yaklaşıyorlar. Zaten büyük değişikler içeren patchleri ilk gördüklerinde ortalığı ayağa kaldırdıkları halde 2 gün sonra alışmaları da aynı sebepten.

Yani diyeceğim o ki; Blizzard efsane farm potansiyeli, efsane itemlar, efsane stratejiler olan bir oyun yapacağım demedi. Adamlar Blizzard evrenindeki efsane karakterlerden oluşan, takım oyununa ve pusha(PUSHAAA (http://www.youtube.com/watch?v=vJncRvrxXf8) :d) yönelik casual oyun yapacağım dedi ve onun için çalışıyorlar. Ne kadar iyi ne kadar kötü olur bilemem ama ben oynamak için sabırsızlanıyorum. Ayrıca oyunun Alfa aşamasında olduğunu unutmamak gerek, Dota 2'nin ilk hali ile son halini karşılaştırınca ne kadar değiştiğini görmüşsünüzdür. Oyunun ana hatları genel olarak belli olsa da feedbackler sayesinde resmi çıkışına kadar birçok yenilik gelecektir diye düşünüyorum. HotS şimdilik benim için Dota 2'nin yerini alamayacak gibi gözükse de eğlenceli başka bir alternatif olarak duruyor, beklemedeyim. :)

Bonus: BlizzCon'da HotS geliştiricilerinin kendi arasında yaptıkları şov maçların videosu;

http://www.youtube.com/watch?v=Zhf-OVtvML0

Lexsarko
15/11/2013, 19:40
CSB'nin mesajlarını özetleyecek yüksek maaşlı eleman aranıyor.

CoolStoryBro
15/11/2013, 19:47
CSB'nin mesajlarını özetleyecek yüksek maaşlı eleman aranıyor.

Kısaca; Pragmatist bir manifestonun edimsel imgelenmelerine öykünen yaptırımları karakterize eden kuramların tümünü gerçekleyebilme yetisine haiz bir öngörümsel önerme varyantı olarak kabul edilse de, içsel çatışıklıkları pasivize etmenin bilişsel algılanması söz konusu olduğunda pitoresk bir tümevarım sağlayabilecek bir betimlemeyi, en marjinal kulvarlarda, ayrımlanabilir ve determinist bir tarzda angaje edebilme kapasitesine sahip bir yorum yapmış.

:kappa::kappa::kappa::kappa::kappa:

Lexsarko
15/11/2013, 19:57
Kısaca; Pragmatist bir manifestonun edimsel imgelenmelerine öykünen yaptırımları karakterize eden kuramların tümünü gerçekleyebilme yetisine haiz bir öngörümsel önerme varyantı olarak kabul edilse de, içsel çatışıklıkları pasivize etmenin bilişsel algılanması söz konusu olduğunda pitoresk bir tümevarım sağlayabilecek bir betimlemeyi, en marjinal kulvarlarda, ayrımlanabilir ve determinist bir tarzda angaje edebilme kapasitesine sahip bir yorum yapmış.

Banlayın şunu :D

Nighthawk
15/11/2013, 21:14

Shameless copy paste. :ninja:

Insomniac
15/11/2013, 21:54
Beyler Merlin Kazanın'da bir haber okudum HotS Joygame aracılığı ile Türkiye'ye gelecekmiş. :D Eğer öyle olursa artık Wolfteam oynayan kankalarımız ile akarız. xD

Argon gaynak: http://www.merlininkazani.com/Heroes_of_the_Storm_Turkiyeye_mi_geliyor-oyun_haber-67844p1.html

Edit: Yorumlarda gördüm cuk oturmuş. :d
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=jmrJx32xefM

KEREEEEEEEEEEEM
15/11/2013, 22:14
Beyler Merlin Kazanın'da bir haber okudum HotS Joygame aracılığı ile Türkiye'ye gelecekmiş. :D Eğer öyle olursa artık Wolfteam oynayan kankalarımız ile akarız. xD

Argon gaynak: http://www.merlininkazani.com/Heroes_of_the_Storm_Turkiyeye_mi_geliyor-oyun_haber-67844p1.html

Edit: Yorumlarda gördüm cuk oturmuş. :d
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=jmrJx32xefM

Valla bilmiyorum da Nfinity Games HoN'u Türkçeleştiriyor ve bir tane etkinlik bile yaptı cosplay falan da vardı. LoL kadar reklam yapabilirlerse ortaokullu ve liseli arkadaşlarımız Dota 2'yi görmeden HoN'a başlayabilir. Bu yüzden üzülüyorum denebilir. LoLdeki bebeleri honda da göreceğiz galiba. Rusların olmadığı adam gibi bi orası kalmıştı :/

CoolStoryBro
15/11/2013, 22:41
Valla bilmiyorum da Nfinity Games HoN'u Türkçeleştiriyor ve bir tane etkinlik bile yaptı cosplay falan da vardı. LoL kadar reklam yapabilirlerse ortaokullu ve liseli arkadaşlarımız Dota 2'yi görmeden HoN'a başlayabilir. Bu yüzden üzülüyorum denebilir. LoLdeki bebeleri honda da göreceğiz galiba. Rusların olmadığı adam gibi bi orası kalmıştı :/

Oyun Türkçeleştirilip, Türkiye'de reklamı yapılırsa dediğin gibi Rus akınına uğrar, umarım yapmazlar. :kappa:

HotS'u Joygame'in getireceğini sanmıyorum ama getirirse de hediye isteriz beyler np.

Nighthawk
15/11/2013, 22:56
Oyun Türkçeleştirilip, Türkiye'de reklamı yapılırsa dediğin gibi Rus akınına uğrar, umarım yapmazlar. :kappa:

HotS'u Joygame'in getireceğini sanmıyorum ama getirirse de hediye isteriz beyler np.

Ne hediyesi :)

CoolStoryBro
16/11/2013, 00:30
Ne hediyesi :)

Ben Joygame'den hediye istiyorum! (https://www.facebook.com/video/video.php?v=10150612808798080)

BorisPeace
17/11/2013, 15:27

Bunu yeni gördüm, imkansız bence (:

WeRdeR WeReMeM
17/11/2013, 15:52
Tabi ki imkansız. Koskoca Blizzard Joygame mi kaldı yani öyle bir şey yapsalar da töbe oynamam zaten :D