PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hearthstone Bilmecesi 6!



bucKeRudy
18/11/2013, 17:07
6153
Rakibimiz 20 canlı ve 7 armorlu Garrosh Hellscream the Warrior (http://www.gamehonor.com/showthread.php/19578-Garrosh-Hellscream?p=211032#post211032). Masasında Coldlight Oracle (http://www.hearthpwn.com/cards/88-coldlight-oracle), Sunfury Protector (http://www.hearthpwn.com/cards/372-sunfury-protector), Acolyte of Pain (http://www.hearthpwn.com/cards/428-acolyte-of-pain)(2 canlı ve tauntlu) ve Ravenholdt Assassin (http://www.hearthpwn.com/cards/518-ravenholdt-assassin) var.

Jaina Proudmoore the Mage (http://www.gamehonor.com/showthread.php/19571-Jaina-Proudmoore) masasında ise yalnızca Mana Wyrm (http://www.hearthpwn.com/cards/263-mana-wyrm)(2 canlı) var. Elinde ise Ancient Mage (http://www.hearthpwn.com/cards/176-ancient-mage), Fireball (http://www.hearthpwn.com/cards/522-fireball), Voodoo Doctor (http://www.hearthpwn.com/cards/410-voodoo-doctor), Kobold Geomancer (http://www.hearthpwn.com/cards/479-kobold-geomancer), Frostbolt (http://www.hearthpwn.com/cards/177-frostbolt), Arcane Explosion (http://www.hearthpwn.com/cards/56-arcane-explosion), 2 tane Ice Lance (http://www.hearthpwn.com/cards/188-ice-lance) ve Coldlight Oracle (http://www.hearthpwn.com/cards/88-coldlight-oracle) var.

5 canımız, 10 mana kristalimiz var. Amacımız yine tek roundda Jaina'nın kazanmasını sağlamak.

Insomniac
18/11/2013, 19:26
Normalde çözüm yolunu buldum da, elindeki kartlar bittikten sonra her çekişte ne kadar damage aldığını bilmediğim için yapamıyorum.:D Ama Acolyte of Pain ve Coldlight Oracle üzerinden oynayacağımız kesin belki +1 spell damage ortaya koyarak oynama çeşidi de olabilir. İlk önce o yoldan gidiyordum ama kartların bittiğini fark edince taunt ve murlocun olayını anladım. :D

bucKeRudy
18/11/2013, 19:42
Oyun hakkında bilgilerin sınırlı ise bunu çözmen imkansız. Kolay bir tane dene bknz Bilmece 4. (http://www.gamehonor.com/showthread.php/20040-Hearthstone-Bilmecesi-4!)

[SnX]LycOn
18/11/2013, 20:08
Warriora kart çektirdiğin vakit kaç hp si gidecek ? 3 den mi başlayacak ?

bucKeRudy
18/11/2013, 20:33
Tam olarak anlamadım sanırım. Kart çekince karakterlerin canı inmiyor.

[SnX]LycOn
18/11/2013, 20:35
Kart çek demiyorum, warrior fatique dan kaç damage yiyecek ?

Nighthawk
18/11/2013, 20:39
Tam olarak anlamadım sanırım. Kart çekince karakterlerin canı inmiyor.

Kartın kalmadıysa kart çekince hp gitmiyor muydu?

Edit: Yeni öğrendim her turn artıyormuş fatigue damage. Lyc0nun sorunu mantıklı yani.

[SnX]LycOn
18/11/2013, 20:43
Tam alıntı yapıyordum =) Taunt işi o hesapta bozuyor NH. Fatiqueden 3+4 damage yemesi gerekiyor benim hesaplarıma göre ki kartların oynanış sırası da bu yönde.

DN: Son anda hesaplar karıştı =)

Nighthawk
18/11/2013, 20:50
Sorunun orjinaline baktım da orda da söylememiş.

[SnX]LycOn
18/11/2013, 20:58
Tamam ya, gerek yok o bilgiye ama açıklık getirsin diye yazılsa olurdu.
wormu acolyte a salıyoruz.
doctor ile acolyte a heal atıyoruz.
hero power ile acolyte a vuruyoruz.
arcane explosion
frostbolt acolyte. ( gariban ölüyor sonunda.)
En son olarak da oracle ile 2 kart daha çektiriyoruz.

-1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 = -21 Sıra garrosha geçince -7 daha

Nighthawk
18/11/2013, 21:08
İyimiş :)

bucKeRudy
18/11/2013, 21:36
LycOn;216546']Tamam ya, gerek yok o bilgiye ama açıklık getirsin diye yazılsa olurdu.
wormu acolyte a salıyoruz.
doctor ile acolyte a heal atıyoruz.
hero power ile acolyte a vuruyoruz.
arcane explosion
frostbolt acolyte. ( gariban ölüyor sonunda.)
En son olarak da oracle ile 2 kart daha çektiriyoruz.

-1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 = -21 Sıra garrosha geçince -7 daha

Şimdi anladım demek istediğini. Sorunun onunla ilgili olduğunu bilmiyordum yeni farkettim. Bravo :).

Insomniac
18/11/2013, 23:59
Şimdi anladım demek istediğini. Sorunun onunla ilgili olduğunu bilmiyordum yeni farkettim. Bravo :).

Kanka benimde anlatmak istediğim olay oydu. :D Sen direk şutlayınca bizi diğer bilmeceye üstüne düşemedim. Bu arada onuda yaptım vaktim olunca yazacağım Windfury ve enrage dalgası. .d

bucKeRudy
19/11/2013, 00:05
Benim hatam. Daha önce bilmediğin için bayağı temel şeyleri sormuştun ondan ihtimal bile vermedim. Belki sen bile değildin o emin değilim. Kusura bakma. :D

BorisPeace
19/11/2013, 18:02
Edit: Yeni öğrendim her turn artıyormuş fatigue damage. Lyc0nun sorunu mantıklı yani.

Her turn değil, her kart çekildiğinde :3

Ratz
19/11/2013, 18:14
Her turn değil, her kart çekildiğinde :3

İbretlik tespit-_-