PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vanguard (Block Damage)

imported_Storm
08/02/2009, 00:32
Niye öyle bir konu actıgımı düşünebilirsiniz. Nedeni forumdakilerin hemen hemen %90 ı blocklama özelliğini bilmemesidir. Bu bölümde hem tidehunter a vanguard kasmanın israf olduğunu hemde 2 vanguard kasmanın israftan başka birşey olmadığını anlıyacaksınız.

Dota da bize yapılan saldırıların belli bir kısmını yada tamamını blocklamaya yarayan 3 öge vardır.

1- http://www.dota-allstars.com/images/lists/BTNImprovedUnholyArmor.gifStout sheld: Bu item sayesinde size gelen damagelerden %40 şansla 30 damage blocklayacaksınız.

2- http://www.dota-allstars.com/images/lists/BTNAdvancedUnholyArmor.gifVanguard: Bu item sayesinde size gelen damagelerden %65 şansla 40 damage blocklayacaksınız.

3- http://www.dotastrategy.com/images/skill/krakenshell.gifKraken Shell: Bu Skill Sayesinde Tidehunter Kendisine gelen damagelerden %100 şansla 28 damage blocklar.

Not: Damage bloklama,armor reduction (zırhtan gelen hasar azaltımı)’dan önce gelir ve fiziksel atakların verdiği zararı düşürür.

Bir örnek verecek olursak:
Bir heronun 4 armoru ve 1 Stout Sheldi varsa:
Normal gelen damageleri %19 azaltırız. (Armor reduction sayesinde)
Bize 100 damage vuran bir herodan alacağımız 2 cesit damage vardır.
a) %40 şansla 56.7 damage alırız. (Stout sheld devreye girer 40 damage blocklar.)
b) %60 şansla 81 damage alırız. (Stout sheld devreye girmez)

Eğer birden fazla blocklama iteminiz varsa bu itemler onları edinme sırasının tersi yönünde işleyecektir ve sadece bir tanesi çalışacaktır.

Bunu anlamadıysanız Bir örnek vereyim:

Örneğin inventory mizde sırasıyla 1 vanguard ve 1 stout sheld var. Bize gelen bir damageyi blocklamak için ilk önce stout shelde bakılır. Eğer stout sheld blocklarsa vanguarda bakılmaz. Eğer stout sheld blocklayamazsa vanguarda bakılır.
Bu nedenle eğer çok sayıda damage bloklayan item alacaksanız,önce Stout Sheild’larınızı ,ardından Vanguardları alın.

Neden Tidehuntera Vanguard kasmak Saçma?

Bunları okuduktan sonra bir çoğunuz bunu söyleyeceksinizdir. Hemen bir açıklama getireyim. Örnek olarak Siz ilk önce vanguard kastınız sonra kraken Shell skiline verdiniz. Kraken Shell %100 Şansla damage blocklayacaktır ve asla vanguarda bakılmayılacaktır. Ama ilk önce kraken Shell i fulleyip sonra vanguard kasarsanız ilk önce vanguarda bakılır. Vanguard blocklamazsa kraken Shelle bakılacaktır. ''Bunun neresi sacma ben ozaman vg mi sonradan kasarım'' diyorsanız. Size bir şöyle bir öneride bulunuyorum. Eğer vanguard kasarsanız %65 sansla 40 damage blocklıcaksınız eger blocklayamazsanız 28 damage blocklarsanız. Vanguarda verceginiz 2275 lik parayerine 1 perveserence ve 1 bracer alın. Saniyede 5 canınız dolacağı için sürekli 33 damage blockluyor gibi olacaksınız. Ve fazladan 10 damage str agi int de cabası. Artık kasarmısınız kasmazmısınız bu size kalmış tamamen. Ama çoğunuz bunun çok saçma olduğunu anlayacaksınız.

Bazı basit işlemler:

1 Stout Shield
40% şansla 30 az zarar
60% şansla normal zarar

2 Stout Shield
64% şansla 30 az zarar
36% şansla normal zarar
*Üst üste eklenebilen diğer itemlardan farklı olarak,2 stouttan çift etki alamazsınız.Sadece bloklama şansı yükeselecektir.

2 Vanguard
87.75% şansla 35 az zarar
12.25% şansla normal zarar

1 Stout Shield sonra 1 Vanguard
65% şansla 35 az zarar
14% şansla 30 az zarar
21% şansla normal zarar

1 Vanguard sonra 1 Stout Shield
40% şansla 30 az zarar
39% şansla 35 az zarar
21% şansla normal zarar

Memooo
08/02/2009, 00:34
:)

saqlam olmus bence vg nc icin yaratılmıs ..
bknz:Axe cent bide belki tide

Deligiyla
09/02/2009, 06:54
ellerine sağlık

celil45
09/02/2009, 20:53
çok güzel olmuş eline sağlık

ThEcK_N!cK
09/02/2009, 21:59
bide şu vg sevdasını yok etsek çok güzel olucak her heroya kasılıyor ve buda beni sıkıntıya sokuyo trolle de vg kasan var daha bir sürü... emeğine sağlık

alikemal284
10/02/2009, 05:15
güzel olmuş sağol

Lord_Ogi
12/02/2009, 19:19
Eyvallah çok işime yaradı bu anlattıkların;)

Viceroy|Blue
20/02/2009, 00:17
eurodaki oyuncuların yarısının oyuna vg ile başladıgını düşünürsek kullanıslı bi rehber olmuş diyebiliriz..

undying
23/02/2009, 11:02
Adam iventorysini fullemis 25 lvl olmus hala vanguardla dolasıyo.Butür arkadaslarda var adamlar itemleri kasmıs damgeleri bilmem kac olmus hala o 40 damage blockun onu krtaracagını sanıyo saka gibi.Hadi yokyere 1 item kastın ettin bir hata sat bari artık dimi.

Sky4nGeL
23/02/2009, 11:13
Acıkladıgın içn tşk.ler :)

msakca1990
19/03/2009, 15:50
Ben vg için sizin kadar karamsar deilim. Oyuna başlayalı 4 ay oldu ama vgnin bir noob itemi olduğunu sanmıyorum. sırf verdiği hp bile işini görür. yani anti ye kassan kötümü.
Ayrıca bişey sorcam: 2 Stout Shield alarak başlasam oyuna birini vg yapsam dieri kalsa bu olasılıklar nasıl olur?

II_Remedy_II
19/03/2009, 17:39
Ben vg için sizin kadar karamsar deilim. Oyuna başlayalı 4 ay oldu ama vgnin bir noob itemi olduğunu sanmıyorum. sırf verdiği hp bile işini görür. yani anti ye kassan kötümü.
Ayrıca bişey sorcam: 2 Stout Shield alarak başlasam oyuna birini vg yapsam dieri kalsa bu olasılıklar nasıl olur?

antiye vg kasmak yerine 2 bracer çıkıp pt yide str olarak saklarsan yine o ihtiyacını gidermis olursun

UbEr_LeeT_OwnEr
20/03/2009, 20:03
1 noob bi proyu kesiyorsa 3 ihtimal vardır

o noobun vanguard'ı vardır
o noob paso fury kasmıştır
o noob permabasher herosudur.

vg otçul yaşam itemi.

msakca1990
27/03/2009, 14:08
Tavsiyelerin için saol Remedy...
Belkide haklısınızdır:D

BlackMambA
04/04/2009, 10:57
Gerçekten güzeL oLmuş Emeğe saygı : ))

zeeg
10/04/2009, 01:29
r2 vg kasananlar war cokk r2 vg gereksızzzz bence ama karsıda slardar warsa vg sart gıbı gelıyo bana

Memooo
10/04/2009, 19:12
Oyunda vg kadar gereksiz bir item yok

UbEr_LeeT_OwnEr
12/04/2009, 09:51
bi noob bi proyu kesiyorsa onda vanguard var diyedir.

Memooo
12/04/2009, 11:13
aynı fikirdeyim vanguard sacmalıktan baska birsey deil slot + para kaybı

ike144
12/04/2009, 11:52
vg 3-4 heroya çıkılabilcek bi item ve bnce. 1- axe banko. bnim çıktgm bi hero da death prophet pb vg bloodstonela saglam tank oluo. ama hzlı kasarsanız bloodu atlayablrsiniz vgyi.3- olarak kotu farmlarken spectreye çıkılabilir. 3. skilliyle çok ii çalısio diemicem ama lanede durmanızı kolaylastırabilio tabi ki diff kasarsanız daa ii ama ole oyunlar oluo ki roh almak zorunda kalıosnz ve aldınız mı da onu vg yapmak daa ii snradan. son olarak da orbu olan agi herolarına çok zorlanıosanız kasılabilir orn. anti, weaver

[Low]Dr.CuLa
02/05/2009, 18:49
abi bi kere int herolarına wg asla kasılmaz wg yerine 2 bracer kas daha ii bence ben genelde öyle yaparım yanlız bisim bazı noblar war int herolarına wg kasıolar sinir oluorm :D

II_Remedy_II
02/05/2009, 21:14
Dr.CuLa;40605']abi bi kere int herolarına wg asla kasılmaz wg yerine 2 bracer kas daha ii bence ben genelde öyle yaparım yanlız bisim bazı noblar war int herolarına wg kasıolar sinir oluorm :D

Bencede int herolarına hiç vg kasılmaz bizimde bazı nooblar var int herolara vg kasıyor

By.AbsoLuT
08/06/2009, 22:26
Zaten vg nin blokclama özelliği o kadar gereksizki...Bence açıklamana bile gerek yok:)neymis %65 şansla 40 dmg blocklicakmmsız:)arkadaşlara katılıyorum...Vg yerine pt(str) veya 2 bracer çok daha mantıklı.Zaten ben eger 1 heroya pt kasıyorsam kesin str yapıyorum(tabi bi yerden sonra primary at. çeviririm).2 tane bracerin verdiği hp de hiç az deil.12*19=221 hp gayet iyi.(79 hp de eksik kalsın).Fiyatını bilmiyorum çünkü hiç bakmıyorum:D(125+150+185 diye hatırlıyorum 460 gold eder toplam 920 gold)1 de preservence kas 1750 gold toplam 2670 gold eder.Vg 2275 goldtur arada 395 gold var ama yine de preservence kasmak daha mantıklı.Preservence Herosuna göre başka bir iteme çevrilebilir(hatta çevrilir). ve sizin +5 hp/mana regen +6 agi/int +12 str olur...Ama malesef %65 şansla 40 dmg block olmuyo:D

luna_imaginary
04/07/2009, 12:43
ya bıktım şu vanguarddan millet herkeze her heroya vanguard kasıyo yeter ama zaten 1 str gelsin direkmen ring alıp vg vg vgg vg vg bıktım ya zaten bi vg bide vlad bide fru yakıncıysa bir noob yüzde yüz bir vlad bifru bide vg kasar bıktım artık bu itemlerden euroda nerdeyse bütün heroalra kasıyolar ya allah allah adam linaya canı az diye vg kasyo süper dimi

haa bide r2 var ya adama senin agi kasamn gerekiyo ki hemn kill alabilesin ama millet ilk vg kasıyo r2 ye off sinir oluyorum yaa internete ne zaman gitsem dota oynıyorlar ne zaman baksam hangi hero olursa olsun aynı item herpsinde var vg bıktım ya karşıya gire kasmıyolar naıldaha iyi olur diye aksıyolar

Memooo
04/07/2009, 13:48
aramıza hoşgeldin kardeşim ( :

MetoLeto
04/07/2009, 15:03
Aynı fikirdeyim :) Daha demin oyundaydım adam rikiye vg kasmıştı bizde rexx var diye^^

imported_HIPq
12/07/2009, 18:40
bnce nc kasmıcaksan kendi creeplerinden önce gidip karşının creepleri almıycaksan axe ye bile kasmaya gerek yok adam vg kasmış ama lasthit yapıo combat ta zehir atıyo

caddedeki adam
11/08/2009, 14:18
abartmayın be o kadar kötü değil.
karşınızdaki elemanın mesela 100 damagesi varsa vurduğunun %25 -%30 unu blokluyor.
artı oyun başında ring le başlandığı taktirde kolay kasılabilmeside ayrı bişey.

artı kombat sırasında saçma sapan bir şekilde creeplerden damage almanızıda engelliyor.
ama ben onun yerine amulet kasarım az biraz daha ödeyerek orası ayrı.

en iyi visageye olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim 3 üncü skilli ile creep tanklayarak takım arkadaşlarının canını baya iyi doldurabiliyor.

Bloody.Lucifer
11/08/2009, 14:22
Vg oyundaki en imba itemdir kasılmayacak hero yoktur.Ama oyunun cıvkını çıkarır mal eder zevkini kaçırır vg kastığım 2 hero var rhasta - bristleback

StyX
11/08/2009, 14:35
Arkadaş visage a kasarak can dolduruyorum demiş
Vanguardın blockladıgı dmg ile başkasının hpsi dolmaz
Skillin yapısı gereği azalan canınla orantılı heal verilir

caddedeki adam
11/08/2009, 14:54
Arkadaş visage a kasarak can dolduruyorum demiş
Vanguardın blockladıgı dmg ile başkasının hpsi dolmaz
Skillin yapısı gereği azalan canınla orantılı heal verilir

yo abi denedim şimdi tekrar oluyo gibi :D
-noherolimit yazdım yanıma bi riki cektim.
canını 300 den aşağı düşürdüm creeplerin önüne geçtim kısa bi sürede canı tekrar doldu.
ama evet sanki biraz yavaş doluyordu.
kıllanmadım değil.

Memooo
11/08/2009, 14:55
bende dolmadıgını düsünüyorum.

mars
14/08/2009, 18:58
zannetmiyorum, rehber için saol güzel çalısma

Spiderman
10/11/2009, 20:06
çoğu kişi her heroya vg kasıyor.oyunun zevkini kaçırıyor.

ilhan
22/01/2010, 21:34
ya bişiyi merak ettim. Vg tamam güzel noob itemi. Ama turnuva maçlarında harika caryler vg kastı. Bunlara çıkıpta neden vg kastın diğen olmadı. Hızlı farmlana bilirse iyi sonuçlar doğurur. Fakat şöyle bir durumda var. Void karsı full agi ilk kastığı item ney? Vanguard. Karsıdakilerin hepsi agi ekmek tam voidlik. Ha dakikada 20 mom yok pt yok. Burda vg kasmak salaklıktır. Fakat genel olarak bakıldığında çok saçma değil

_Geniculata_
22/01/2010, 22:24
bence voide vg kasmak cok sacma
r2 trol phantom mort .......
bunları bırakın traxa ve weavera bile vg kasanı gördüm :D
vg yi ben sadece axe ursa ve centte kasarım o kadar :D
agacada bazen kasıyom duruma göre :D

AyKuT06
22/01/2010, 22:37
:)

saqlam olmus bence vg nc icin yaratılmıs ..
bknz:Axe cent bide belki tide

Enigmaya kasanı bile gördüm çift VG çift Fury :D
Ben cent alırdım hpler dib dibe olurdu :D

Eichhörnchen
23/01/2010, 00:50
weavera kasmanın nesi bu kdr saçma geldi

nevermore92
23/01/2010, 01:31
weavere hp istiyosan 3x bracer akar sonrada radini bilmem neni kasarsın

Hollowkoray
23/01/2010, 05:41
ulan kuroky kunkka'ya vg yaptı diye tr'de yapmayan adam kalmadı

Doctor
23/01/2010, 10:09
Bunların hepsi hikaye kendi oyun tarzınız nasılsa öyle oynayın,ona göre item kasın...
Nob adamda bir gün öğrenir oyunu vazgeçer vgden merak etmeyin...

_Geniculata_
23/01/2010, 15:23
weavera kasmanın nesi bu kdr saçma geldi

sana sacma gelmediyse bence bırakmalısın dotayı bunca insanın oyununu mahvetmeye hakkın yok bence weavera vg kasmak oyunda yapılacak en büyük hatadır yani anlamıyorum weavera vg kasarken neyi amaclıyosunuz ya sizi nekadar korur bu item onun yerine 4 wb kasın bi pt zaten invis var kacmak isediginde kolayca kacarsınız ki ultide iyi kullanıldıgında canı fullüyo vgye ne gerek var
hata en son olarak vgyi rangelere KASMAYIN diye ÖZELLİKLE degiştirdiler (meleelere verdigi blokun yarısını veriyo ve hala rangelere kasmaya devam ediyosunuz yuh ya yuh)

zukkerkraul
27/01/2010, 01:05
bence oyunda zorlanılıosa her heroya vg cıkılabilir

sahara
28/02/2010, 19:07
Tide konusunda haklısın tamamen sacmalık ama bence bu ıtemde sacmalık belkı earl gamede işe yarayabılır ama mıd ve sonrası ıcın bos bır ıtem bana gore sonucta 40 damage blocklasan ne olur blocklamasan ne olur...

DeppeR
28/02/2010, 19:53

evet aga ben goblinle zorlanırsam 4 vg çıkıyorum..

SHUT UP
07/03/2010, 13:09
evet aga ben goblinle zorlanırsam 4 vg çıkıyorum.. gobline vg sart aga.ben 4 tane yapiyorum 2 tanede yanimda tavukla getiriyorum :D

yigit87
09/04/2010, 17:59
oyunumda vg kasanı herhangi bir heroya farketmez direk atarım

ilhan
09/04/2010, 19:38
bence mantıksız değil. Oyunda pro brood varsa alına bilir.(ömürceklerden dolayı) Sonra mesela plye alınır ekmeğe bağlamadan kurtarır. Spec earlyde kasması en zor herolardan biridir. Çok zorlanır vg fastlana bilir. Hİç bi item saçma değildir. Ha rangeye fury kasarsanız söverim o ayrı.

§i®?In?egral
09/04/2010, 20:23
Vg Dandik Bir İtemdir Ama İşe Yarıyor Late Gamede Bir Boka Yramıyor Ona Laf Yok ! Rangelere Kasmakta Saçmalıktır.Ama Vg Kasmak Noobluk Değildir :)

Legandry_fire
09/04/2010, 20:37

zorlanıyosan tarak çık vg late gamede bi b*k yapamaz

StrideR
18/09/2010, 11:10
antiye vg kasmak yerine 2 bracer çıkıp pt yide str olarak saklarsan yine o ihtiyacını gidermis olursun

bracer ve pt'nin (str olarak) regen verdiğini sanmıyorum.. bu itemi ezmeyi bırakın artık, işlevine göre oldukça ucuz bir item..her heroya kasılmasına ben de karşıyım, strsi düşük olan bazı agi. herolara ve tanklara kasılır.. Bfury 6 hp reg. vg 5 hp reg. kastığım herolar : cent, axe, viper, mirana, traxex, magina, luna..

TerrorDrone
18/09/2010, 23:25
Her heroya kasarım :)

makaramus
21/09/2010, 17:31
2 Vanguard
87.75% şansla 35 az zarar
12.25% şansla normal zarar

ben axeye bzn 2 vg kasıyom nadirem ama 2si aynı anda blocklasın die değil block sansı artsın diğe.bi düşünek 87.75 ihtimalle 35 az dmg bu nedemek??damage redusuz 35 armor demek.yani troll size 100 100 vuruyorsa 65 65 vuracaktır 3 defada 105 hp avantaj.yerine normal armor veren itemler daha iyi savunuyo belki tmm ama bunda bişi daha var oda hp+hp regendir.tmm kasmıyom fakat axe aldımmı arada sırada alıyom böle ardından taraq kasarken bitmesine 1100 gold kdr kalıncada satıyom.2vg1taraq savunması sağlıyo bence axeye ama bm kasacaksam ksnlikle 2vg kasmıyom 1 kastığım oluyo tmm ama 2 asla

StrideR
21/09/2010, 17:53
ben axeye bzn 2 vg kasıyom nadirem ama 2si aynı anda blocklasın die değil block sansı artsın diğe.bi düşünek 87.75 ihtimalle 35 az dmg bu nedemek??damage redusuz 35 armor demek.yani troll size 100 100 vuruyorsa 65 65 vuracaktır 3 defada 105 hp avantaj.yerine normal armor veren itemler daha iyi savunuyo belki tmm ama bunda bişi daha var oda hp+hp regendir.tmm kasmıyom fakat axe aldımmı arada sırada alıyom böle ardından taraq kasarken bitmesine 1100 gold kdr kalıncada satıyom.2vg1taraq savunması sağlıyo bence axeye ama bm kasacaksam ksnlikle 2vg kasmıyom 1 kastığım oluyo tmm ama 2 asla

2. vg hangi hero içn olrsa olsn tamamen fantezi itemi olr.. sonuçta hp reg. vermicek, böyle büyük bir özelliği eksikken orada o ring of healt'e 875 para verip birleştirmek saçma olr.. illa block dmg istiorsan git poor man's shield veya stout shield al ;)

ForLighT
22/09/2010, 10:05
ya bişiyi merak ettim. Vg tamam güzel noob itemi. Ama turnuva maçlarında harika caryler vg kastı. Bunlara çıkıpta neden vg kastın diğen olmadı. Hızlı farmlana bilirse iyi sonuçlar doğurur. Fakat şöyle bir durumda var. Void karsı full agi ilk kastığı item ney? Vanguard. Karsıdakilerin hepsi agi ekmek tam voidlik. Ha dakikada 20 mom yok pt yok. Burda vg kasmak salaklıktır. Fakat genel olarak bakıldığında çok saçma değil

Katılıyorum balaya vg çıktı adam ölmeden 1 gecede kaç tane kill aldı daha sonra aganim domi kasınca oyun bitmişti zaten. Vanguard yaptığını gördüğümde bu team gg olur diye düşünmüştüm xD umduğum gibi olmadı.

ForLighT
22/09/2010, 10:12
Ayrıca ben vgyi daha çok support itemi olarak görüyorum combatta support ne kadar dayanırsa o kadar kardır bence ama her supportada değil omniye kasmam mesela gerçi ben bristle harici kasmıyorum.

StrideR
22/09/2010, 16:32
bence omni mana sorununu hallettiyse team combatta fena item olmaz, kendisine heal-repel vs. atacağına millete atar.. guardian angel basma vakti gelene kadar dayanmasını sağlayabilir :) daha önce kasmadm tabii onca item varken kasmak salaklık diyen de olacaktır ama denemeye değer ;)

Sylar
22/09/2010, 16:46
bence mantıksız değil. Oyunda pro brood varsa alına bilir.(ömürceklerden dolayı) Sonra mesela plye alınır ekmeğe bağlamadan kurtarır. Spec earlyde kasması en zor herolardan biridir. Çok zorlanır vg fastlana bilir. Hİç bi item saçma değildir. Ha rangeye fury kasarsanız söverim o ayrı.

Zaman insanı ne kadar değiştiriyor.

ForLighT
22/09/2010, 20:35
Zaman insanı ne kadar değiştiriyor.

İyi anlamdamı ? kötü anlamdamı söyledin ? ilhan ın yaptığı yorumda ben çelişki gördüm 2 kapıyada çıkabiliyor ama senin fikrin ortaya koyar benim aklımdakini :D

ForLighT
22/09/2010, 20:41
bence omni mana sorununu hallettiyse team combatta fena item olmaz, kendisine heal-repel vs. atacağına millete atar.. guardian angel basma vakti gelene kadar dayanmasını sağlayabilir :) daha önce kasmadm tabii onca item varken kasmak salaklık diyen de olacaktır ama denemeye değer ;)

Yok usta bence olmuyor mana itemini karşılamak bile omni için fazla bişey support oynuyacaksa onunla ugrasana kadar hood yapsın lateye pipo hazırlasın daha iyi. (support için carry oynayacaksam zaten kasmam ki o kadar carry hero varken omniyi carry oynamakta gereksiz ama duruma ve kişiye göre değişir bu tamamen stratejiye bağlı sen ben carry oynar ezerim dersen yolun açık olsun :D. )

Bende hangi konuya bulaşsam alakasız yerlere dönüyor k.bakmayın simdiden özür diliyorum. :D Lundback kızar falan xD

StrideR
23/09/2010, 16:53
Yok usta bence olmuyor mana itemini karşılamak bile omni için fazla bişey support oynuyacaksa onunla ugrasana kadar hood yapsın lateye pipo hazırlasın daha iyi. (support için carry oynayacaksam zaten kasmam ki o kadar carry hero varken omniyi carry oynamakta gereksiz ama duruma ve kişiye göre değişir bu tamamen stratejiye bağlı sen ben carry oynar ezerim dersen yolun açık olsun :D. )

Bende hangi konuya bulaşsam alakasız yerlere dönüyor k.bakmayın simdiden özür diliyorum. :D Lundback kızar falan xD

atacker hero varsa karsıda sup. oynarken dayanmak içn kasılabilr diyorum, kasmayı zorunlu kılmıyorum.. ilhan'ın da söylediği gibi, range heroya fury kasmadığn sürece bütün itemler mantıklıdır..

ForLighT
23/09/2010, 17:03
atacker hero varsa karsıda sup. oynarken dayanmak içn kasılabilr diyorum, kasmayı zorunlu kılmıyorum.. ilhan'ın da söylediği gibi, range heroya fury kasmadığn sürece bütün itemler mantıklıdır..

yaa tabiki kasılır ama ben kasmam kasmayıda omnide sevmem ama olabilir neden olmasın benim görüşümde omni için vg yatmıyor gerçi çoğu hero için yatmıyor ama bilmem kasan kasar herkesin kendi tercihi.

StrideR
23/09/2010, 17:14
yaa tabiki kasılır ama ben kasmam kasmayıda omnide sevmem ama olabilir neden olmasın benim görüşümde omni için vg yatmıyor gerçi çoğu hero için yatmıyor ama bilmem kasan kasar herkesin kendi tercihi.

bence de omni'ye yakışacak bir item değil ama karşıdaki herolar imba nuker herolarsa, repel'i kendine değil carry'e atması gerekir, guardian angel'ı da aç gibi combat öncesi basmak bence aptallık olur.. bu durumda taras fln kasmak mantıklı olr bence, taras kasana kadar da vg fena olmaz..

ForLighT
23/09/2010, 17:35
bence de omni'ye yakışacak bir item değil ama karşıdaki herolar imba nuker herolarsa, repel'i kendine değil carry'e atması gerekir, guardian angel'ı da aç gibi combat öncesi basmak bence aptallık olur.. bu durumda taras fln kasmak mantıklı olr bence, taras kasana kadar da vg fena olmaz..

oyuna göre değişir tabiki karşıda dediğin gibi bi olay varsa yapılabilir tabi o durumda mana sorununu hallettiysen yoksa vg kasıpta carry e heal atamayacak durumdaysan yine supportlugun bi anlamı kalmamış olur ayrıca vg yerine nukerlere karsı bence hood daha güzel gider :D .

CoNqUeReR
23/09/2010, 17:46
Cok guzel ve acıklayıcı bir rehber sadece guncellenmesi gerekiyor... Scour shiledın %100 sansla 20 hero dmg blockladıgı etc. eklenirse cok guzel olur... Bu rehber sayesinde ilk scout sonra vg kasmayı ogrendim eyw.

NeVeR_
23/09/2010, 19:35
Ben önce ring sonra scout la başlıyorum.Bu kadar aşşalancak cinsten bir item değil.B.furry bence range yede kasılır.İlla cleave atakını düşünmeyin.+65 atak mana ve hp regen de çok güzel.Ek olarak weaver a canguard o akdar kötü olmayabilir :) Sonuçta combatlarda 1 stuna öleceğine biraz dayanıklılık ve hp verir.Hem dmg çıkacağımız için biraz def can ve regen olsun ki dayanıklı olsun bi stuna ölmesin ^^

WaterAlchemist
23/09/2010, 21:36
Çok iyi açıklamışsın gerçekten teşekkür ederim. Bu yüzdeleri taslak olarak hesaplıyodum ama hangi herolara daha iyi gideceğini bilmek de önemli :)

NeVeR_
24/09/2010, 18:02
Early gamede iş gören bir item zaten (Kule altı vs lerde ve oyun başı verdiği block iyi)Hem de hp regen hem de verdiği hp kayda değer.Genelde tanklara kasarım

>>>Cent,D.K. gibi tanklara fena değil.

4ever
13/06/2011, 12:49
Yıl 2011 Dün Tide 'a Eu Da Hemde Priv Oyunda Üstelik Oyun Td idi Adam Kastı Vg Sini Tartısıncada Paşa Paşa Tüm Takıma Ana Avrat Küfretti Sonrada İtemleri Kırıp Leavini Attı ? Varmı Böyle Playerlık ?

Indestructible
07/07/2011, 18:51
Ben önce ring sonra scout la başlıyorum.Bu kadar aşşalancak cinsten bir item değil.B.furry bence range yede kasılır.İlla cleave atakını düşünmeyin.+65 atak mana ve hp regen de çok güzel.Ek olarak weaver a canguard o akdar kötü olmayabilir :) Sonuçta combatlarda 1 stuna öleceğine biraz dayanıklılık ve hp verir.Hem dmg çıkacağımız için biraz def can ve regen olsun ki dayanıklı olsun bi stuna ölmesin ^^

bencede rangelere kasılır. mesela razor mana regen işi hallolur oyun başı hp regen güzel olur +65 atack da mis oh kebap.

Iavenger4I
21/07/2011, 18:44
Cok güzel.Eline sağlık...

hylfnirr
17/11/2011, 13:14
Axe, cent, bristle dışındaki herolara kasmam.
Kasılırsa da late gamede satılmalı, işlevini yitiriyor.
Tarask, çok daha fazla hp ve hp reg veriyor. VG'nin blok özelliği late gamede işe yaramıyor zaten.

Pash4
20/11/2011, 02:29
Öncelikle pro değilim 6 aydır dota oynuyorum :) Herkez pro herkez vg düşmanı harika da unutulan bir şey var.40 block saçma , Allah belasını versin vg nin , vg kasan kicklenir , 2 bracer kas aynı şey ve hatta vg yerine taras kas(!).Yahu 1. olarak vg yi kimse (tanıdığım kimse) block için kasmaz.Verdiği hp regen ve hp hayatta kalmaya inanılmaz bir katkı sağlar.Vg hiç bir şekilde 2 tane olmamalı ona katılırım.Ancak vg yi hiç bir oyun hiç bir heroya kasmamak yanlış gelir bana.Sizin söylemeye çalıştığınız pro işi hayatta kalma itemlerinin daha iyi olduğu.Örnek vereyim kelen's dagger veyahut forcestaff veyahut lothar(pek pro işi olmasada).Bunlar hayatta kalmak için daha yararlı ancak ananızın karnından dota bilerek çıkmıyorsunuz ve dota da hiç bir itemin tamamen gereksiz olduğunu söylemek çok yanlıştır.Vg ilk 20 dk da kasılması gereken bir item (tabi farmlamada zorlanırsak).20 dk dan sonra satmanın da bir alemi yok.Vg kuleye tanklamayı sağlayan bir item aynı zamanda.Lane de kalmayı sağlar.Herkez vg nin blocku saçma diyor da,vg yi kasarken block için sadece 250 gold harcıyoruz.250 gold u da mazur görünüz lütfen:) Benim bir arkadaş var.Kazanılacağı garantilenen,rakibin domine edildiği oyunlarda 5 vg kasmayı dener her zaman:D Şimdiye kadar max 4 görebildim (whisp üzerine kastı) . Yani evet vg bir hastalık :D:D Ama bu gereksiz bir item olduğunu göstermez.