PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alliance vs. Na'Vi

Nighthawk
08/12/2013, 15:27
Güzel yapmış eleman :)

6246

annil
08/12/2013, 16:04
Loda Twitter'dan paylaşınca görmüştüm ben de, çok hoşuma gitti

berkbegins
08/12/2013, 16:43
Yeni bir Na'Vi tartışması başlatmak niyetinde değilim ama her sene dereceye girmelerinin yanısıra neden bu kadar çok rakip görülüp sempati toplayabiliyor Na'Vi anlam veremiyorum daha doğrusu Dendi - Puppey 2lisi

Nighthawk
08/12/2013, 17:27
Yeni bir Na'Vi tartışması başlatmak niyetinde değilim ama her sene dereceye girmelerinin yanısıra neden bu kadar çok rakip görülüp sempati toplayabiliyor Na'Vi anlam veremiyorum daha doğrusu Dendi - Puppey 2lisi

Aynı şekilde Alliance da topluyor. Çünkü senin gördüğün topluluk Avrupalı topluluk, bunlar da Avrupa'nın en iyi takımlarından. Özellikle The International şampiyonluklarının büyük rolü var. Galatasaray'ın UEFA Kupası aldığı dönemdeki çocukların Galatasaraylı olması gibi.

kaynake
08/12/2013, 17:45
fan olmak zorunda değiliz bence. ben şahsen çok zaten futbolu aramam ama bu maçları izlerken futbol izlemekten daha çok zevk alıyorum

berkbegins
08/12/2013, 18:14
Aynı şekilde Alliance da topluyor. Çünkü senin gördüğün topluluk Avrupalı topluluk, bunlar da Avrupa'nın en iyi takımlarından. Özellikle The International şampiyonluklarının büyük rolü var. Galatasaray'ın UEFA Kupası aldığı dönemdeki çocukların Galatasaraylı olması gibi.

Yani şuan sence Çinde İG , Avrupa'daki Na'Vi fanlığı gibi bir fanlığa sahip midir?

Nighthawk
08/12/2013, 18:31
Yani şuan sence Çinde İG , Avrupa'daki Na'Vi fanlığı gibi bir fanlığa sahip midir?

Bilmiyoruz işte adamlar Çince konuşuyor anlamıyoruz :D

Bence sahip evet. Sadece IG değil Çinde çoğu takımın çılgın fanları var. Oyuncuların fanları da var, eskilerden Mushi, Yamateh gibi. Üstelik bunların Dota 1 döneminde daha Dendi Puppey yokken bile çılgın fanları vardı :)

canifeto12
08/12/2013, 18:51
navi giber

Lsx
08/12/2013, 18:56
Bilmiyoruz işte adamlar Çince konuşuyor anlamıyoruz :D

Bence sahip evet. Sadece IG değil Çinde çoğu takımın çılgın fanları var. Oyuncuların fanları da var, eskilerden Mushi, Yamateh gibi. Üstelik bunların Dota 1 döneminde daha Dendi Puppey yokken bile çılgın fanları vardı :)
Evvet biri de ben ne kadar Çince bilmesemde

Burakula
08/12/2013, 21:37

Aslında reklam ile çok alakalı bir durum. Alliance da Loda gibi Navi de ise Dendi gibi spiritual liderler var. İlk olarak TI11 de navi menajerleri competetive de o zamanlar çok nadir piklenen ve dotanın tartışmasız en sevilen herosu pudgenin dendinin ellerine gelmesiyle oluşan curcunayı gördü ve dendideki reklam potasniyelini farkettiler. Bundan sonrasında ayrıca dendinin semi-support rolünden tamamiyle mid rolüne adapte olması ekmeklerine yağ sürdü ve gerçekten sağlam bir reklamla ilk 20 ye zor girecek seviyedeki bir oyuncuyu bazılarına "dünyanın en iyisi" bile dedirtmeyi başardı. Bu bakımdan navi takımının sosyal kısmına hayran olmamak elde değil.

Loda'ya ise kendi reklamını yapan bir kimse diyebiliriz. Egoist kişiliği ve tavrı, ayrıca oynadığı aşmış takımlar ve geçmişinden gelen tecrubesinde yararlanarak arkasında topladığı gerçekten yetenekli kimseler onu "yaşayan efsanelerden birisi" olarak tanımlamaya yetti. Alliance ın Loda tarafında taşındığı oyunlar oluyor, ancak çoğunlukla takımındaki diğer oyuncuların yeteneği onu kazanmaya devam etmesini sağlıyor.

Bu tarz takımların ve oyuncuların failleri görmezden gelinir ve bir defalıkmış gibi davranılır, big playleri ve en ufak hareketleri ise çok çok büyütülür.(bkz:hero poolu çok ama çok dar olan dendinin pudgesinin abartılması, misery, mushi ve s4 gibi çok daha üstün oyuncuların en az dendi kadar iyi pudge oynadığını gördük.) (bkz:son epik VG vs Alliance oyununda Lodanın son 2 kombatta bkb açmayıp throwlaması değil de tek başına aldığı 2 kombatın konuşulması)

Reklam her sektörde olduğu gibi özellikle fan saysının önemli olduğu e-sportta da çok önemli.

Krizalid
08/12/2013, 21:53
Dendi semi support falan değildi. Semi support diye bir rol yok doğrusu. Tryhardların uydurması o.

Simita
08/12/2013, 22:45
Dendi semi support falan değildi. Semi support diye bir rol yok doğrusu. Tryhardların uydurması o.

#4 ve #5 yok diyorsun yani?

Krizalid
08/12/2013, 23:02
#4 ve #5 yok diyorsun yani?

O mesajdan bu sonucu mu çıkardın?

Nighthawk
08/12/2013, 23:07
1-2 yıldır dotayla uğraşan kişilerin benim 6 yıldır izlediğim ünlü oyuncuların nasıl ünlü olduğu hakkında bilmiş yorumlar yapmasını izlemek baya eğlendirici oluyor :)

2007-2008'de Uszat oyunculara yaptığı bu şakalarla popülerdi :)

http://www.youtube.com/watch?v=XC6FKwTRmGw

http://www.youtube.com/watch?v=oIDt9I2qZlY

Simita
08/12/2013, 23:08
O mesajdan bu sonucu mu çıkardın?

semi sup= #4

sup=#5

Krizalid
08/12/2013, 23:13
semi sup= #4

sup=#5

Diğer rolleri de saysana. Ona göre cevaplayayım.

Burakula
08/12/2013, 23:16
NH nin admin olduğu forumda dota konuşma kuralları:

-Eğer daha önce herhangi bir konuda NH nin bu dediği şeye değil dediyseniz kendinizi hazırlayın çünkü NH nin egosu asla peşinizi bırakmaz. Önlem alın.

-Eğer sizden daha uzunca bir süredir dota izleyen veya takip eden birisi varsa yorumlarınız ve düşünceleriniz yanlıştır ya da yoktur. Bu yüzden susun.

-Eğer dotayı 2-3 yıldır ciddi takip ediyorsanız bu geçmişi araştıramazsınız bilgi edinemez ve süzgeçten geçirip yorumlayamazsınız demektir.

-Sakın unutmayın, kimse NH den daha iyi ve doğru bilgiye ulaşamaz. Bu yüzden de kimse ondan daha doğrusunu bilemez. Şüphesiz ki o en iyi ve doğruyu bilen kişidir ve siz ölümlülerin düşündükleri onun için bir anlam ifade etmez.

Simita
08/12/2013, 23:17
Diğer rolleri de saysana. Ona göre cevaplayayım.

1-carry

2-mid

3- offlane

[SnX]LycOn
08/12/2013, 23:17
Videolar çok iyiymiş =)

Fx
08/12/2013, 23:20
NH nin admin olduğu forumda dota konuşma kuralları:

-Eğer daha önce herhangi bir konuda NH nin bu dediği şeye değil dediyseniz kendinizi hazırlayın çünkü NH nin egosu asla peşinizi bırakmaz. Önlem alın.

-Eğer sizden daha uzunca bir süredir dota izleyen veya takip eden birisi varsa yorumlarınız ve düşünceleriniz yanlıştır ya da yoktur. Bu yüzden susun.

-Eğer dotayı 2-3 yıldır ciddi takip ediyorsanız bu geçmişi araştıramazsınız bilgi edinemez ve süzgeçten geçirip yorumlayamazsınız demektir.

-Sakın unutmayın, kimse NH den daha iyi ve doğru bilgiye ulaşamaz. Bu yüzden de kimse ondan daha doğrusunu bilemez. Şüphesiz ki o en iyi ve doğruyu bilen kişidir ve siz ölümlülerin düşündükleri onun için bir anlam ifade etmez.
:tick: Adam çözmüş, %100 doğru :tick:

Nighthawk
08/12/2013, 23:23
Burakula'nın kullanıcı olduğu forumda Burakula'ya nerd-rage yaptırma kuralları:

- Eğer Burakula tek mesajda -dir ek-fiilli ve geniş zamanda 10'dan fazla cümle yazdıysa yanlış olduğunu söyleyin.

Bu kadar :ravage:

Eğer çok başarılı olursanız forumu bırakıp <isim> Jeager adında yeni hesap açarak Burakula'nın arkadaşı olduğunu forumu uzun süredir takip ettiğini ama yeni üye olduğunu iddia ederek aynı davranışlarla forumda takılmaya devam edecektir.

Krizalid
08/12/2013, 23:28
1-carry

2-mid

3- offlane

Yahu, uzun bir mesaj yazmayı düşünüyordum ancak, vazgeçtim. Hevesim kaçtı.

Carryleri ayırırken farm aldıkları koridorlara göre carry, mid ve offlane diye ayırıyorsun. Bu zaten hard carry'nin ortaya support ile gidebilmesi, hard lane'e trilane kurulabilmesi gibi ihtimalleri yok sayan, sığ bir kategorilendirme.

Easy'de kasana carry dedin, tamam bunu anladık. Mid'de kasana mid diyorsun. Offlane'de kasana da offlane diyorsun. Jungle'da kasana gelince "semi support" oluyor adı. Tutarlı değil. Eğer ki jungle'da kasmıyorsa ne özelliğiyle semi support oluyor? Dk 35'te Blink Dagger bitirmek için iki wave farmlamak #5 ile #4 arasındaki farkı tanımlamaz, kusura bakma.

Ha bana sorarsan rol ikidir. Farm alırsan carry olursun, almazsan support olursun. #12345'li numaralandırmayı sevmiyorum yani. Ama neredeyse herkes tarafından kabul gördüğü için ben de kullanıyorum.

Simita
08/12/2013, 23:28
Önce krizalidle ben tartışıcaz, sonra siz tartışın.

Nighthawk
08/12/2013, 23:31
Önce krizalidle ben tartışıcaz, sonra siz tartışın.

Krizalid haklı, bitirin tartışmayı :)

1-5 farm prioritysine göre bir scale. Burdaki sayıları mid ve offlane diye öğrenen çok oldu ne yazıkki, oyunda da sürekli denk geliyorlar laf anlatamıyorum :)

Krizalid
08/12/2013, 23:36

Sen yorumlama ulan, ayı. (http://www.youtube.com/watch?v=fwItNhDVj6E)

Simita
08/12/2013, 23:52
Yahu, uzun bir mesaj yazmayı düşünüyordum ancak, vazgeçtim. Hevesim kaçtı.

Carryleri ayırırken farm aldıkları koridorlara göre carry, mid ve offlane diye ayırıyorsun. Bu zaten hard carry'nin ortaya support ile gidebilmesi, hard lane'e trilane kurulabilmesi gibi ihtimalleri yok sayan, sığ bir kategorilendirme.

Easy'de kasana carry dedin, tamam bunu anladık. Mid'de kasana mid diyorsun. Offlane'de kasana da offlane diyorsun. Jungle'da kasana gelince "semi support" oluyor adı. Tutarlı değil. Eğer ki jungle'da kasmıyorsa ne özelliğiyle semi support oluyor? Dk 35'te Blink Dagger bitirmek için iki wave farmlamak #5 ile #4 arasındaki farkı tanımlamaz, kusura bakma.

Ha bana sorarsan rol ikidir. Farm alırsan carry olursun, almazsan support olursun. #12345'li numaralandırmayı sevmiyorum yani. Ama neredeyse herkes tarafından kabul gördüğü için ben de kullanıyorum.

Benim demek istediğim enc ile io arasında bir fark var. Bunu #4 ile #5 olarak ifade ediyorum.

berkbegins
09/12/2013, 00:08

- Eğer Burakula tek mesajda -dir ek-fiilli ve geniş zamanda 10'dan fazla cümle yazdıysa yanlış olduğunu söyleyin.

Eğer çok başarılı olursanız forumu bırakıp <isim> Jeager adında yeni hesap açarak Burakula'nın arkadaşı olduğunu forumu uzun süredir takip ettiğini ama yeni üye olduğunu iddia ederek aynı davranışlarla forumda takılmaya devam edecektir.

şuana kadar gördüğüm en iyi admin revenge idi biz buna buralarda Rache von Admin diyoruz. Bundan sonra benim gözümde RvA'sın sen NH ..

Şu sınıflandırmalarda bi bitmiyor yok Roam yok bilmem ne bence de 2 sınıf vardır o ayrı konu ama #4 ve #5 demek yeterince açıklayıcı ve neyi anlatmak istediğini ifade etmenin kolay metodudur.

Krizalid
09/12/2013, 00:30
Benim demek istediğim enc ile io arasında bir fark var. Bunu #4 ile #5 olarak ifade ediyorum.

Fark var tabii ki. #4 ve #5 demekte de haklısın. Ben sadece semi-support teriminin kullanılmasına karşıyım. Kabaca baktığımızda farm alması gereken herolardan oyunu carry kadar iyi carryleyemeyecek herolara semicarry diyoruz. Bu tanımı supportlara uygulayıp bir semi support tanımı yapmaya çalışırsan her şekilde yanlış bir sonuca varırsın, semi carry'i ya da #5'i tanımlarsın (bu kısma pek kafa yormadım).

Semi-support lafını kullanan ilk kişi galiba "Carry'nin semi'si var support'un semisi niye yok yha" demiş ("mademki insanlar maymundan geldi şimdiki maymunlar niye insan olmuyor"un dota hali) ve normalde "jungler" olarak tanımlanması gereken role "semi support" demeyi uygun görmüş. Bence yanlış bir bakış açısı. Hele oyunda jungler yoksa yanlışlığı iyice belli oluyor. Diyelim ki adam support olarak CM ve ES almış. Genel kanı ES'in Blink çıkması gerektiği için #4 olacağı yönünde, bence gayet mantıklı. Ama biri de çıkar "yahu ES'in Blink alması lazım da CM'nin BKB/Force yapması lazım değil mi?" diyebilir. Ona "CM BKB'siz de ulti açabilir" derseniz başka biri çıkıp "ES de Blinksiz ulti atabilir?" diyebilir. Başka bir örnek de ES/Visage olabilir. Blink yapması gereken 600 gold'lu ES'e mi farm aldırırsınız yoksa Aghanim bitirecek olan Point Booster ve 1800 gold'lu Visage'a farm aldırırsınız? (ikisine de aldırmam demeyin)

Kısacası bu konuda esnek olmak lazım. Supportların neredeyse tamamının lategame'e scale edilen skilleri var. #4 örneği olarak Chen, Enchantress falan dersen ona Jungler demek daha sağlıklı. Öyle değilse semisupport ile support arasında bir fark belirtemezsin. Bugün hard carry herolar ve semi carry herolar az çok bellidir. Support herolar da aşağı yukarı belli. Semisupport herolar kümesinin ise belli bir tanımı yok. Çünkü semisupportun tanımı yok. Abes/absürd/gereksiz bir terim. (yazacaklarımı unuttum mesajı kesiyorum)

Lexsarko
09/12/2013, 01:24

asdfasdfasdf başarılı :D Şukunu verdim yeşil cüce :d

Simita
09/12/2013, 01:36
Fark var tabii ki. #4 ve #5 demekte de haklısın. Ben sadece semi-support teriminin kullanılmasına karşıyım. Kabaca baktığımızda farm alması gereken herolardan oyunu carry kadar iyi carryleyemeyecek herolara semicarry diyoruz. Bu tanımı supportlara uygulayıp bir semi support tanımı yapmaya çalışırsan her şekilde yanlış bir sonuca varırsın, semi carry'i ya da #5'i tanımlarsın (bu kısma pek kafa yormadım).

Semi-support lafını kullanan ilk kişi galiba "Carry'nin semi'si var support'un semisi niye yok yha" demiş ("mademki insanlar maymundan geldi şimdiki maymunlar niye insan olmuyor"un dota hali) ve normalde "jungler" olarak tanımlanması gereken role "semi support" demeyi uygun görmüş. Bence yanlış bir bakış açısı. Hele oyunda jungler yoksa yanlışlığı iyice belli oluyor. Diyelim ki adam support olarak CM ve ES almış. Genel kanı ES'in Blink çıkması gerektiği için #4 olacağı yönünde, bence gayet mantıklı. Ama biri de çıkar "yahu ES'in Blink alması lazım da CM'nin BKB/Force yapması lazım değil mi?" diyebilir. Ona "CM BKB'siz de ulti açabilir" derseniz başka biri çıkıp "ES de Blinksiz ulti atabilir?" diyebilir. Başka bir örnek de ES/Visage olabilir. Blink yapması gereken 600 gold'lu ES'e mi farm aldırırsınız yoksa Aghanim bitirecek olan Point Booster ve 1800 gold'lu Visage'a farm aldırırsınız? (ikisine de aldırmam demeyin)

Kısacası bu konuda esnek olmak lazım. Supportların neredeyse tamamının lategame'e scale edilen skilleri var. #4 örneği olarak Chen, Enchantress falan dersen ona Jungler demek daha sağlıklı. Öyle değilse semisupport ile support arasında bir fark belirtemezsin. Bugün hard carry herolar ve semi carry herolar az çok bellidir. Support herolar da aşağı yukarı belli. Semisupport herolar kümesinin ise belli bir tanımı yok. Çünkü semisupportun tanımı yok. Abes/absürd/gereksiz bir terim. (yazacaklarımı unuttum mesajı kesiyorum)

deal

sehnoc
09/12/2013, 01:52
Ben bu naythawqin kibirli biri oldunu açiklamiştim ztn. Profil fotosuna koydugu fotodan belli.orda bile admin fotosu koymuş.normal jedi kesmiyor adami. O yüzden barakula hakli bence.

CoolStoryBro
09/12/2013, 01:58
NH'nin admin olduğu forumda Burakula olma kuralları;

- Okuduğunuzu anlamayın.

- İzlediğinizi anlamayın.

- Daha sonra bu anlamadığınız şeyler ve olmasını hayal ettiğiniz şeyleri karmanlayıp bir hikaye uydurun.

- Tepki çekin, hater olun. Kimseye eyvallah demeyin, onları hizaya getirmeye çalışın.

- Asla argümanlı konuşmayın. Karşınızda argümanlı konuşan biri varsa görmezden gelin.

- Olur da dediklerini okursanız, anlamayın ve bu anlamadığınız şeyler hakkında alakasız bir yorum yapın.

- Sevmediğiniz ya da anlamadığınız şirket, program, oyun, oyuncu, takım, ırk varsa onları flameleyin.

- Benimle çok uğraşıyorlar deyip yeni üyelik açın.

- Aynı tavırları sürdürüp ifşa olun ve bunu kabul etmeyin.

- Daha sonra dönmeyeceğim dediğiniz üyeliğinizle geri dönün ve kaldığınız yerden devam edin.

Tebrikler, artık bir Burakula'sınız. Gidin ve insanları çileden çıkarın.

Burakula
09/12/2013, 11:24
Nh nin aklına bu akşama kadar yeni bir şey gelir de postunu tekrar editlerse haber verin. Bu aralar bu forumdan başka yerde fazla gülemiyorum da kaçırmak istemem.

Açtığım fake hesap ve uğraşımın sebebi borisin bana yaptığı haskızlığı ve kayırmayı düzgün ve kurallar çerçevesinde çözemeyeceğimi anlayıp üçkağıtla çözmeye çalışmamdı.Asıl kandırmam gereken kişileri kandıramamıştım bu yüzden de başarısız oldum haksızlık ve kayırma da öylece kaldı tabi, ama orası ayrı bir konu. 3-5 tane küçük çocuk hater ım olmuş da baş edememişim falan komik şeyler bunlar. Şimdi de var hater ım olan her dediğime okumadan yanlış diyen heyecanlı kimseler, ama işte buradayım. Bununla alay etmek ya da başka çareniz kalmayınca dalaşmak için kullanmak istiyorsanız serbestsiniz tabi. Ben okuduğumda aklıma başka şeyler geliyor ve küçük düşmek bir yana gülümsüyorum:)

CoolStoryBro
09/12/2013, 12:58
Evet beyler şimdi Burakula'nın kısa bir mesaj da bile dediğim maddelerin kaçına uyduğunu göstereceğim;

~~~~~~~~~~~~

- Kimseye eyvallah demeyin, onları hizaya getirmeye çalışın.

Burakula: Açtığım fake hesap ve uğraşımın sebebi borisin bana yaptığı haskızlığı ve kayırmayı düzgün ve kurallar çerçevesinde çözemeyeceğimi anlayıp üçkağıtla çözmeye çalışmamdı.Asıl kandırmam gereken kişileri kandıramamıştım. (Özet: Üçkağıtla insanları hizaya getirmeye çalışması)

~~~~~~~~~~~~

- Sevmediğiniz ya da anlamadığınız şirket, program, oyun, oyuncu, takım, ırk varsa onları flameleyin.

Burakula: 3-5 tane küçük çocuk hater ım olmuş da baş edememişim falan komik şeyler bunlar. (Özet: Tartıştığı kişilerden 3-5 küçük çocuk diye bahsederek flamelemesi)

~~~~~~~~~~~~

Burakula: Şimdi de var hater ım olan her dediğime okumadan yanlış diyen heyecanlı kimseler, ama işte buradayım. Bununla alay etmek ya da başka çareniz kalmayınca dalaşmak için kullanmak istiyorsanız serbestsiniz tabi. (Özet: Hala insanların kendisiyle deli gibi uğraştığını düşünmesi. Yeni üyeliğe göz kırpması)

~~~~~~~~~~~~

- Olur da dediklerini okursanız, anlamayın ve bu anlamadığınız şeyler hakkında alakasız bir yorum yapın.

Burakula: Ben okuduğumda aklıma başka şeyler geliyor ve küçük düşmek bir yana gülümsüyorum :) (Özet: Okuduğunu anlamaması, aklına alakasız başka bir şey gelmesi ve gülümsemesi :d)

~~~~~~~~~~~~

Ha unutmadan yeni bir madde daha ekliyorum;

- Küçük düşmek yerine gülümseyin.

Burakula
09/12/2013, 14:17
Evet beyler şimdi Burakula'nın kısa bir mesaj da bile dediğim maddelerin kaçına uyduğunu göstereceğim;

~~~~~~~~~~~~

- Kimseye eyvallah demeyin, onları hizaya getirmeye çalışın.

Burakula: Açtığım fake hesap ve uğraşımın sebebi borisin bana yaptığı haskızlığı ve kayırmayı düzgün ve kurallar çerçevesinde çözemeyeceğimi anlayıp üçkağıtla çözmeye çalışmamdı.Asıl kandırmam gereken kişileri kandıramamıştım. (Özet: Üçkağıtla insanları hizaya getirmeye çalışması)

~~~~~~~~~~~~

Burakula: 3-5 tane küçük çocuk hater ım olmuş da baş edememişim falan komik şeyler bunlar. (Özet: Tartıştığı kişilerden 3-5 küçük çocuk diye bahsederek flamelemesi)

~~~~~~~~~~~~

Burakula: Şimdi de var hater ım olan her dediğime okumadan yanlış diyen heyecanlı kimseler, ama işte buradayım. Bununla alay etmek ya da başka çareniz kalmayınca dalaşmak için kullanmak istiyorsanız serbestsiniz tabi. (Özet: Hala insanların kendisiyle deli gibi uğraştığını düşünmesi. Yeni üyeliğe göz kırpması)

~~~~~~~~~~~~

Burakula: Ben okuduğumda aklıma başka şeyler geliyor ve küçük düşmek bir yana gülümsüyorum :) (Özet: Okuduğunu anlamaması, aklına alakasız başka bir şey gelmesi ve gülümsemesi :d)

~~~~~~~~~~~~

Ha unutmadan yeni bir madde daha ekliyorum;

- Küçük düşmek yerine gülümseyin.

:D başarılı mizah kendim okudum kendime güldüm:D

KEREEEEEEEEEEEM
09/12/2013, 15:10
:D başarılı mizah kendim okudum kendime güldüm:D

Bu sefer de mi anlamadı acaba yine gülmüş.

Burakula: Ben okuduğumda aklıma başka şeyler geliyor ve küçük düşmek bir yana gülümsüyorum (Özet: Okuduğunu anlamaması, aklına alakasız başka bir şey gelmesi ve gülümsemesi :d)

Burakula
09/12/2013, 17:39
Bana her konuda karşıt düşüncede olanların genel özellikleri ortak. Bir kısmını fanboylar ve takımlarının ya da favori oyuncularının eleştirilmesine dayanamayanlar oluşturuyor, diğer kısmını ise benim dediğim şey yanlış olamaz en doğru benim egosuna sahip olanlar. Durum böyle olunca hater dememden daha normal bir şey yok. Benim hakkımda yarası olan kişiler uydurmaya ve birbirlerini gaza getirmeye devam edebilir, sanal alemde adını sanını bilmediğim 3-5 kişi "burakula kaka" dedi diye geceleri yatmadan önce ağlıyayım mı yani, güler geçerim tabi:D

NH zamanında fikrimi değiştirecek argumanlarla gelmiştir bana, özellikle de bu 1 senedir uğraştığım MM konusunda, ama gelin görün ki tek kaynağım NH tek takibim de Gamehonor olmadı bu konuda. O da bunu kabullenemiyor, ben başka şeyler öğrenip fikrimi değiştirip tekrar buraya yazdığımda "lan daha yeni ikna etmedik mi seni ne kalın kafalı adamsın diyor." Gidip bu işle uğraşan adamlara birebir sordum araştırdım desem de uydurmuş saçmalamış falan oluyorum çünkü onun söylediklerinin ya da yazdıklarının aynısını söylememişim yazmamışım. Bu forumda yazdığım şeylerde gittiğim mantık yolunu bile yazsam ben argumansız konuşmuş oluyorum. İşte bunlar hep haterlık.

KıymalıBaklava
09/12/2013, 19:23
http://d1210.hizliresim.com/12/3/dmg5f.gif

FafraGa
09/12/2013, 19:27
Pırasa kod adlı arkadaşı özledim abi burada tartışmlarda duygu kalmadı insanlar olan biteni nesnel olarak aktarıyor.En azından pırasa ile bukula felan böyle birbirlerine nefret dolu şeyler yazardı salak aptal tu kaka felan derlredi açın pırasanın banını

Lexsarko
09/12/2013, 20:07
Burakula'nın tartışmaların büyük çoğunluğunda haksız olduğunu düşünsem de bir konuda çok saygı duyuyorum. Adam çok kişiyle tartışmasına rağmen çok fazla atar, gider, küfür vs. yapmıyor.

"Okuduğunu anlamıyorsun." denildiğinde ise malesef bunlar beni sevmiyor gibi yorumlayarak söylenilenlere kulak asmıyor. Ya da forumdakilerin ona bir şeyler anlatmak için debelenmesi ve onları çileden çıkarmak hoşuna gidiyor. Son zamanlarda ikincisinden bir hayli şüphelenmeye başladım.

Krizalid
09/12/2013, 21:09
Kappa.

bir gece baya sinirlenmiştim omegleye girip önüme çıkan yarr*k ya da başka şeylere bakmaksızın herkese eğer rus ise dota oynamamsını söyleyen ingilizce bir notu kopyala yapıştır yaptım(BİLMEYENLER İÇİN BU TARZ OMEGLE GİBİ RASTGELE VİDEO CHAT SİTELERİNİN KULLANICILARININ ÇOĞU RUSTUR)

tabi ki de yaptığım şey tam bir aptallık hatta bebelikti ama sinirimi bir yere boşaltmam gerekiyordu. Çoğu el hareketi falan çekti(belli ki dota oynayan ruslar bu sitelerde bolca takılıyor) veya rusça bir şeyler yazdı hatta gel vs diyen bile oldu ama bana iyi gelmişti:) Çok sinirlenince sen de bu tarz şeyler deneyebilirsin çoğu zaman adamı delirtiyorlar valla bu ruslar için terapiye bile gidilir.

CoolStoryBro
10/12/2013, 01:15
Lexsarko +1

Burakula belki birçok kişiden fazla araştırıyorsundur bilemem, benim gördüğüm bu araştırmaları yaparken yarım yamalak yaptığın. Ya okuduğun şeylerin yarısını anlıyorsun gerisini kendin uyduruyorsun ya da kaynak aldığın yerler yanlış. Biz de burada sana bunların yanlış olduğunu söyleyip, kanıtlarla bunu desteklediğimizde bile sen kendi bildiğini okumaya devam edip aynı şekilde yanlış yorumlar yapmaya devam ediyorsun. NH'nin senden farkı konuştuğu şeyler hakkında emin olması, kesin konuşması ve bunları kanıtlayabilmesi. Sen ise yarım yamalak, alakasız açıklamalar yapıp bunlara cevap aldığında ya da bu fikirleri nereden edindiğin sorulduğunda hiçbir şey sunmuyorsun. Ve bu yaptığın bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma muhabbetine giriyor.

Yine gelmiş bana fanboy demişsin :d Yahu insaf sana bunu anlatalı (http://www.gamehonor.com/showthread.php/20089-MLG-Columbus-2013/page6?p=217339&viewfull=1#post217339) daha 2 hafta oldu. O mesajda anlattıklarına ters düşen şeyleri yazıp benzer şekilde argümanlı bir cevap istemiştim senden. Fakat sen her zamanki gibi karşı bir argüman oluşturmak yerine cevap vermedin, çünkü verecek bir cevabın yoktu. Bir şeyleri ilk başta yanlış öğrenmen çok önemli değil fakat sen bu konuları öyle kesinmiş gibi yorumluyor ve gelen cevaplara karşı öyle kayıtsız kalıyorsun ki insan hayret ediyor. Örnek vermek gerekirse; biz sana tuvalet terliğine tapmanın ne kadar mantıksız olduğunu anlatmaya çalışıyoruz fakat sen onun doğruluğuna öyle inanmışsın ki ne desek işlemiyor.

Şahsen senin beyninde neler döndüğü, neden bu şekilde davrandığın umurumda değil. Fakat hitap ettiğin kitle umurumda. Burası bir Dota bilgi portalı ve binlerce kişiye bu konuda bilgiye ulaşma imkanı sağlıyor. Yani sen gelip tam olarak bilmediğin bir konuda biliyormuş gibi bir yorum yapınca bu konu hakkında hiç araştırma yapmamış ya da çok az yapmış birine bu mantıklı gelebilir ve çöp bilgi akımı sağlar. Bu çöp bilgi yığının oluşmaması için de NH, ben veya herhangi duyarlı birinin bilgi sahibi olduğu konuda doğru bilgiyi paylaşarak insanların yanlış bilgilendirilmesini önlemeye çalışması gerekir. Bizim yapmaya çalıştığımız bu, Burakula bizim için bir önem arz etmiyor. Kimsenin seninle uğraştığı yok, fakat bazen saçmalamakta level atlayıp insanları çileden çıkartabiliyorsun.

Bak bu konuda da doğru düzgün bilmediğin şeyler hakkında yanlış bilgiler vermişsin. TI1'de Dendi'nin eline Pudge gelince oluşan curcunadan filan bahsetmişsin fakat komik taraf şu ki Dendi TI1'de hiç Pudge oynamadı, Na'Vi'nin Pudge picklediği bütün maçlarda Pudge'ı ArtStyle oynadı ve bunu easy lane'de yaptı. Diğer komik taraf ise Dendi'nin semi-support rolünden Mid rolüne adapte olmasından bahsetmen. Bunu nereden çıkardın? Dendi TI1'deki düşük hero pool ve kendi stratejilerine uyduğu için çoğu kez AA oynadığı için mi? Peki AA'in bütün oyunlarda Mid'de farmladığını farkettin mi? Dendi bütün turnuva boyunca Mid'de AA ve Viper oynadı, bunun haricinde 1 kere Mid Puck ve 1 kere offlane Enigma oynadı. Krizalid'in dediği gibi semi-support diye bir rol olmadığı gerçeğini bir kenara bıraksak bile 3 sene önce rol değiştirdiğini söylediğin adam 7 senedir competitive sahnede Mid oynuyor. Yani dün yazdığım maddelerde ki gibi, sadece okuduğunu değil izlediğini de anlamıyorsun sen.

Son olarak yine Dendi haterlığı yapmayı unutmayarak "misery, mushi ve s4 gibi çok daha üstün oyuncuların en az dendi kadar iyi pudge oynadığını gördük" demişsin. O oyuncuların yetenek olarak Dendi'den pek farkı olmayabilir belki, ama competitive'deki Pudge tecrübesi açısından çok farkları var ve öyle bir kıyaslama yapabilmek için Pudge pickleyip iyi oynadıkları 1-2 maçı değil çok daha fazlasını kıyaslaman gerekir ki başarı yüzdesini ortaya koyabilesin. 1-2 maç oynadığın heroyla iyi oynayarak %100 win rate yapman o heroda harika olduğun anlamına gelmez.

Evet Burakula'cım şimdilik diyeceklerim bu kadar. Pek atacağını düşünmesem de senden yine dediklerimi çürütecek bir yazıyı umarsızca bekliyorum. Belki bir gün gelir diye...

FeedGuaranteed
10/12/2013, 02:33
ben başta üzülüyodum aşırı ve mantıksız yükleniyolar gibi gelmişti ama şimdi daha iyi anladım olayı ve hala üzülüyorum onun için :(

Nymphe
10/12/2013, 14:38
beyler noluyo burda