PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Shiki(tanıtım)

tarhuman
13/12/2013, 23:10
Yazıya başlamadan önce söyleyeyim. Shiki tuttuk gibi espriler görmek istemiyorum.

6269

Tür: Korku,Seinen,Dram,Aksiyon

Özet: Shiki’de hikâye Sotoba adında, etrafı ormanlarla çevrili sakin ve sessiz bir köyde süregeliyor. Kasaba, sıradan, normal alışagelmiş bir kasabadır. Bu kasabada herkes birbirini tanımaktadır ve suç oranı sıfırdır. Doğal ölümler haricinde herhangi bir ölüm gerçekleşmez ve buradaki insanlar birbirlerine düşkün oldukları kadar dedikodu yapmayı da sevenler.

Günün birinde, yıllardır boş olan Kanemasa malikânesine birileri taşınır. Taşınan aile tüm kasaba halkının dikkatini çeker çünkü malikâneyi sanki yüzyıllar öncesinden kalma bir şato gibi inşa etmişlerdir. Kimileri bu malikâneye kıskanç gözlerle bakar, kimileri de kasabanın imajına yakışmadığını düşünür. Fakat esasında kimse ikinci defa dönüp bakmaz bile. Birilerinin Kanemasa malikânesine taşınması ile aynı zamanda insanlar garip bir hastalıktan ölmeye başlar. Elbette kimse Kanemasa malikânesine ve ölümler arasında bir bağ kurmaz. Kasabada ansızın insanlar iki – üç gün ara ile ölmeye başlarlar. Kasabanın doktoru ve saygı gören bir aileden gelen Toshio Ozaki önceleri bunun bir salgın olduğunu düşünür. Lakin doktor çok yakında asıl sebebin bu olmadığını anlar. Fakat Doktor Ozaki’den önce olayı çözmüş birisi vardır. Kasabanın gençlerinden Yuuki, insanların bir salgından dolayı değil “Shiki”ler tarafından öldürüldüğünü bilmektedir.(alıntı)

Anime başlarda ağır ilerlese de ortalarda çözülen gizemler ve son bölümlerde tavan yapan atmosfer ile baya ilgi çekici. Baya karakter var ve korku temasını çizimler ve müzik ile çok güzel hissettiriyor.(tabi kimse corpse party'nin eline su dökemez o ayrı)

Shiki'nin ne olduğunu öğrenmek isteyen spoiler'a bakabilir.
Bildiğimiz vampir :D. Ama bunlar alucard gibi güçlü değil. Normal insanlarla aynı güçteler. Zayıf ve güçlü yanları da var tabi. Bu kadar spoiler yedirdiğim yeter. Geri kalanını merak ediyorsan izlemek istiyorsundur zaten.
Arka plan müziklerinden birini paylaşayım.

http://www.youtube.com/watch?v=RuYC6U3LBRs&list=TLo0VFs7jZSwL-efLx7Zm7WnGkEsauZvO8

canifeto12
13/12/2013, 23:11
cizgifilmin neresinden korkucam lan .

tarhuman
13/12/2013, 23:17
Korku türü dememin sebebi -15'lerin animeden aşırı etkinlenme olasılığından dolayı. Lisede veya üniversitede okuyan kimsenin korkmayacağını ben de biliyorum ama bu forumda kayıt olurken herkes yaşını yazmıyor. Her ihtimale karşı önlem almak lazım. Kötü etkilenmelerini istemem. Sonuçta öğretmen adayıyız :).

turkuaz
14/12/2013, 01:37
shiki tuttuk diyemiyorsak, bizde shiki shiki baba hayni hayni yaba deriz.