PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oyunun en gereksiz kartı?

bucKeRudy
15/12/2013, 23:11
Gayet açık. Sizce hangisi?

tarhuman
15/12/2013, 23:42
Bir ara druid ile oynamaya çalıştım angry chicken'ı. Kartı kullanıp direk buff'luyorum ama nedense bir türlü 1 elden fazla yaşatamadım :D. Ya hex yiyor ya silence ya da execute. Ama o combo'nun işe yarayacağına hala inancımı yitirmedim :D.

[SnX]LycOn
16/12/2013, 00:43
1/1 hiç bi espirisi yok ve 1 mana yiyor. imp =)
tavuk en azından beast. =)
Bloodsail işe yarıyor.

BorisPeace
16/12/2013, 22:58
Temizledim :3

Angry Chicken kartını ilk gördüğümde bu karta iş yaptırmalıyım! moduna girdim, en mantıklı da Priest destesinde olacağını düşündüm. HP arttıran kartlarla birlikte enrage'e iş yaptırmaya çalıştım ama nafile :/ Artık tüm Angry Chickenlarımı kırıyorum :3

Krizalid
12/01/2014, 02:43
Far Sight niye ankete eklenmiş yav :D

napstar
12/01/2014, 02:49
Oooo kardeşim bu nasıl teknoloji üstüne gelince resmi falan çıkıyor. Bizim zamanımızda HEEY GİDİ BE

ilhan998
12/01/2014, 03:09
Far Sight işe yarıyor.

bucKeRudy
12/01/2014, 03:42
Bu kadar işe yarıyor yazmışsınız ben çıkaramadım tam olarak ne işe yarıyor :D. Çok nadir işe yarar, aşırı nadir. Ya da bişiyler kaçırıyorum gözümden?

Berkantk
12/01/2014, 08:54
Bloodsail corsair'in nesi var :S Gayet kullanışlı olabilir. Warrior Reaper'i aktif ettiğinde +5 atak gidecek yani.

AloneOrDeaD
12/01/2014, 09:07
imp işsiz değil ya en azından demon warlock demonları sağlam bufflayabiliyor hiç bir şey yapmazsa bir el yaşatır sonra 0 manalık kartı ona atıp 5 can doldurur warlock ta hiç bir demon ziyan olmaz onun haricinde angry chicken koruması zor tek yemesi kolay zaten o kartı atınca karşıda ki bunu hemen öldürmeliyim moduna giriyor ve genelde tek atıyor

LauraBodewig
12/01/2014, 11:42
Mad Bomber şıklarda olmalıydı bence :)

[SnX]LycOn
12/01/2014, 11:55
Olur mu abi ya, Mad Bomber adamdır adam. Oyun kazandırdığı çok oldu =) Verdiği zararlar var tabi ama olsun :tick:

DreadfuL
12/01/2014, 12:08
Wisp oyunun başında geldiğinde gayet güzel bir kart bence :)

bucKeRudy
12/01/2014, 19:53
imp işsiz değil ya en azından demon warlock demonları sağlam bufflayabiliyor hiç bir şey yapmazsa bir el yaşatır sonra 0 manalık kartı ona atıp 5 can doldurur warlock ta hiç bir demon ziyan olmaz.

Bloodsail corsair'in nesi var :S Gayet kullanışlı olabilir. Warrior Reaper'i aktif ettiğinde +5 atak gidecek yani.

Wisp oyunun başında geldiğinde gayet güzel bir kart bence :)

Size katılıyorum ama artık biri bana Far Sight'ı açıklasın :D. 3 manalık bi kartla, çekeceğin kartın manasını 3 azaltmaktansa desteye bu kart yerine başka bir kart koyarım bunun yerine o gelir. En azından kartı son anda degil elimde bulunacağından öngörüsünü yapabilirim. Hatta ve hatta 3 manadan az bir kart çekersen mana olarak seni içeri bile sokuyor. Böylesine gereksiz hatta zararı olabilecek bi kartın işe yarayacağını düşündüğüm tek şey questingadventurer masadayken kullanılması. Onun dışında spell kartı olması bir avantaj sağlamıyor bunun yerine başka bir spell kartı koyun desteye en azından birşeyler yapar. Gerçekten bu kartla ilgili gözümden birşey kaçırıyor muyum?

Krizalid
12/01/2014, 20:17
Size katılıyorum ama artık biri bana Far Sight'ı açıklasın :D. 3 manalık bi kartla, çekeceğin kartın manasını 3 azaltmaktansa desteye bu kart yerine başka bir kart koyarım bunun yerine o gelir. En azından kartı son anda degil elimde bulunacağından öngörüsünü yapabilirim. Hatta ve hatta 3 manadan az bir kart çekersen mana olarak seni içeri bile sokuyor. Böylesine gereksiz hatta zararı olabilecek bi kartın işe yarayacağını düşündüğüm tek şey questingadventurer masadayken kullanılması. Onun dışında spell kartı olması bir avantaj sağlamıyor bunun yerine başka bir spell kartı koyun desteye en azından birşeyler yapar. Gerçekten bu kartla ilgili gözümden birşey kaçırıyor muyum?

Shaman uzmanı değilim, Far Sight'ım da yok ama kartı görünce aklımdan geçenler şöyle; 1:1 kartlar desteyi inceltir, bir kartı Far Sight kullanmadan çekme ihtimalin Far Sight ile çekme ihtimalinden daha düşük; "sahayı doldurup buff basıp kazanmak" gibi basit bir kazanma koşulun varsa bile Far Sight seni sonraki turlara hazırlar, ayrıca bildiğin gibi Shaman kartlarının çoğunda Overload özelliği var, yani sonraki turlara eksik manayla başlıyorsun, Far Sight da ileriki turlarda daha az manayla daha fazla şey yapmanı sağlıyor; ki 3 manaya 2 manalık bir kart çekip 0 manaya oynamaktan şikayet etmenin bir anlamı yok çünkü zaten Overload'lu kartların çoğu seni mana olarak zarara uğratıyor.

Ha öte yandan, Hearthstone'da desteler 30 kartlık; bana göre bu sayı çok az, desteye Far Sight koymak demek 29 ya da 28 kartlık bir deste ile oynamak demek, buraya da tüm istenen kartlar sığdırılabilir mi bilemem.

bucKeRudy
12/01/2014, 21:10
Shaman uzmanı değilim, Far Sight'ım da yok ama kartı görünce aklımdan geçenler şöyle; 1:1 kartlar desteyi inceltir, bir kartı Far Sight kullanmadan çekme ihtimalin Far Sight ile çekme ihtimalinden daha düşük;

Bu mantık senin de sonda yazdığın gibi, istediğin kartın gelme ihtimalini (hesap büyük ihtimal yanlış :D) %0.04 arttırmak için 30 değil de 29 kartlık bir desteyi tercih etmek değil mi? Kart çekme yüzdeni Noviceengineer ile aynı oranda arttırabilirsin. Hem 1 mana az hem de masada bir işe yarar(shamanın early destesine de fazlasıyla uyan bir kart). Hatta pandalı bir deste ile olağandan fazla işe yarayabilir. Alternatifleri: Bloodmagethalnos loothoarder manatidetotem...

"sahayı doldurup buff basıp kazanmak" gibi basit bir kazanma koşulun varsa bile Far Sight seni sonraki turlara hazırlar,

Hazırlar ama nasıl? Merak ettiğim kısım bu zaten.

ayrıca bildiğin gibi Shaman kartlarının çoğunda Overload özelliği var, yani sonraki turlara eksik manayla başlıyorsun, Far Sight da ileriki turlarda daha az manayla daha fazla şey yapmanı sağlıyor; ki 3 manaya 2 manalık bir kart çekip 0 manaya oynamaktan şikayet etmenin bir anlamı yok çünkü zaten Overload'lu kartların çoğu seni mana olarak zarara uğratıyor.

Daha az manayla daha fazla şey yapmanı nasıl sağlıyor? 3 manaya kart çekiyorsun, 3 manalık avantaj sağlıyor. 3-3=0 ( bunda işlem hatası yok -_-'). 3 manaya 2 ya da 1 manalık kart çekip bedavaya oynamaya şikayet ederim tabi başka bir türlü artısı yok.

Krizalid
12/01/2014, 22:59
Nasıl nasıl ya, Far Sight ile çektiğin kartı aynı tur oynamazsan oynadığın tura +3 manayla başlamış oynuyorsun, atom fiziği falan değil yani basit matematik.