PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : steam guard trade ban

dr.che
24/12/2013, 03:47
Selam

Daha önce buna benzer konular açıldı mı bilmiyorum, çok detaylı bakamadım ama bir başkasının başına geldiğini sanmıyorum =)

3 gün önce ''ilk defa kullandığım bir bilgisayardan'' steam hesabımı açtığımda herhangi bir mail istemedi ve direk steam'e bağlandı. 12.12.2013'de steam hesabınıza şuradan giriş yapıldı bu siz miydiniz? diye sordu. Ben olmadığım için hayırı seçtim şifre vs değiştirdim. Dünde her zaman kullandığım bilgisayardan steame girip trade yapmaya çalıştığımda ''Güvenlik gerekçesiyle 1 hafta boyunca bu bilgisayardan trade yapamazsınız'' dedi. Sonra bunlar bir daha başıma gelmesin diye Steam Guard'ı kapattım. Steam Guard'ı kapatınca trade yapılmadığını öğrendim tekrar açtım bu seferde Steam Guard açıldıktan en az 15 gün sonra trade yapabilirsiniz dedi. Hem saçma sapan 1 hafta trade-ban vardı (her zaman kullandığım bilgisayarın olması sebebiyle) üstüne benim bilmeyişimden 15 güne çıktı.

Ticket falan attım cevap da yok. Daha önce açılan konulardan gördüğüm kadarıyla geç ilgileniliyormuş. Bunu açmanın başka bir yolu-ayarı var mı ? Mini test şeklinde doğrulama sorularını cevaplayabileceğim ?

MadPandastic
24/12/2013, 04:39
15 gün beklemek zorundasın. ticketla falan düzelcek bişey değil, kural bu.

berkbegins
24/12/2013, 04:43
zaten 15 gün sonra ticket a cevap veriyorlar :D beklemek zorundasın.

dr.che
24/12/2013, 07:30
İlk defa girdiğim pc'de mailime kod gelmiyor-gerekmiyor, üstelik şuradan giren siz miydiniz diye mail geliyor sanki sürekli girdiğim pc'ymiş gibi.

Sistemin saçmalığından dolayı düzelteyim derken iyice batırmışım bilmeden. Ve destek denen bir şey yok. Bunlar oluyorken kural lafı saçma sapan bir boyut kazanıyor.
Ha koruma adına hesabımı tüm yerlerden trade'e kapatsın asıl pc'm dahil. 3 gün önce ilk defa kullandığım pc'de trade yapabiliyorken, aylardır girdiğim pc'nin trade'e kapalı olması çok net sistem açığı.

WoW'un en kötü private serverlarında bile ticket'a en geç 24 saat içinde cevap verilirken koca steam'in 15 gün sonra dönmesi nedir yahu :(

Lexsarko
24/12/2013, 13:34
Welcome to Valve logic :)

annil
24/12/2013, 13:59
Ben tam anlamadım sorunu da, anlamak için soruyorum, ilk defa girdiğin bir bilgisayarda onay kodu gelmesi gerekiyorken, orada mı sorun olmuş da gelmemiş?

dr.che
24/12/2013, 19:39
Ben tam anlamadım sorunu da, anlamak için soruyorum, ilk defa girdiğin bir bilgisayarda onay kodu gelmesi gerekiyorken, orada mı sorun olmuş da gelmemiş?

Sayılır, ilk defa kullandığım bilgisayarı, benim sürekli kullandığım bilgisayar kabul edip (bu yüzden mailime onay kodu gelmedi sanırım) onun dışında hiç bir bilgisayarda trade yapamıyor olmak sorun =)

Gerçi ben steam guardı kapatıp açtığımdan sonra o bilgisayardan da trade yapamam artık :(