PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : WoW'u alsam mı?

ilhan998
29/12/2013, 04:00
%75 indirimde var bilmiyorum retaili çok sarar mı? Zamanında privatede çok zaman tükettim ama retaili çok övdüler indirimi görüncede alsam mı diye düşündüm. Bişeyler diyin la :mad:

Nighthawk
29/12/2013, 04:10
Private serverda oynayan WoW'un en fazla %10'unu görmüştür, öyle diyim.

Ama oyunun kendisine vereceğin para, aylık ücretin yanında küçük kalıyor her halikarda. Euro'nun 3'e çıkması da kötü vurdu. Şu anda oyun tüm expansionlarla 15 euro (45 lira). Aylık ücreti gittigidiyordan falan en ucuz ayda 33 liraya getirebilirsin.

ilhan998
29/12/2013, 05:06
Private serverda oynayan WoW'un en fazla %10'unu görmüştür, öyle diyim.

Ama oyunun kendisine vereceğin para, aylık ücretin yanında küçük kalıyor her halikarda. Euro'nun 3'e çıkması da kötü vurdu. Şu anda oyun tüm expansionlarla 15 euro (45 lira). Aylık ücreti gittigidiyordan falan en ucuz ayda 33 liraya getirebilirsin.

Peki parasına değer mi sizce? Ona göre oynarım o kadar sıkıntı değil.

Ratz
29/12/2013, 08:44
Değer tabi abi-_-

DreadfuL
29/12/2013, 11:32
Hiç bir gamer WoW'un tadına bakmadan hayattan kopmamalıdır :)

Berkantk
29/12/2013, 11:49
Sıkıntı bende mi bilmiyorum ama 2 ay önce aldık oyunu 5 arkadaş. Şuan Rogue, Warlock ve Warrior 90 yaptım. Hemen hemen herkeste 3 tane 90 var. Sadece pvp oynuyoruz ve her charın grevious setleri bitti neredeyse. Ama bu oyunun pvp'sinden pek zevk alamadım. PvE'de uykum geliyor. Bilemiyorum yani

WeRdeR WeReMeM
29/12/2013, 13:01
Eskisi gibi sarmıyor abi 25 man random raid atıyor millet ne kadar zevk verebilir ki :) Eskiden tek tek itemlerin incelenirdi, archilere bakılırdı ve yalvar yakar girerdik raidlere şimdi patates olmuş wow :) Yani sıkılıyorsun artık oynarken önceden oynarken sıkılmıyordum ben

Nighthawk
29/12/2013, 14:36
Sen eskiden de noobtun hala noobsun ben değişen bir şey göremiyorum Werder :)

WeRdeR WeReMeM
29/12/2013, 14:48
Sen eskiden de noobtun hala noobsun ben değişen bir şey göremiyorum Werder :)

Noob moob sonuçta sarmıyor eskisi kadar :D

xXxSHEQILxXx
29/12/2013, 15:50
alma.

Owyeah
29/12/2013, 15:59
alma.

lan tam "alma." yazmak içi girmiştim asdxaacasdas :P

WeRdeR WeReMeM
30/12/2013, 00:42
alma.

Niye almasın bari onuda açıkla ? Priv serverlar da oynamış isen konuşmaya hakkın yok zaten de. Eğer orjinal server da oynadıysan neden almaması gerektiğini açıklarsan seviniriz. Bana göre gelmiş geçmiş en iyi MMO-RPG oyundur World Of Warcraft.

Insomniac
30/12/2013, 00:53
Beraber oynayacağın arkadaşların varsa al ömür boyu oyna eğer yoksa hiç bulaşma. gg wp ty np sf

CoolStoryBro
30/12/2013, 00:59
Bana göre gelmiş geçmiş en iyi MMO-RPG oyundur World Of Warcraft.

Hımm o zaman sana göre en iyi MMORPG yani Mindless Meaningless Overrated Repetitive Pointless Game = WoW ha? 6333

bgcndbk
30/12/2013, 01:34
WoW un RPG tarafı diye bişi kalmayalı çok çok uzun zaman oldu. Bırakmıştım fakat Pandaria için bi döneyim dedim aman tanrım. Dungeonlar acılana kadar quest yap sonra yernden bile kıpırdamadan random dungeon girerek 85 ol. Pandariada az biraz kas lvlı fulle zaten timeless isle da yoldaki sandıkları açsan 496 item atıyo. Random Raid, Random Flexible herşey random yerinden bile kıpırdamıyosun. Ben sıkıldım şahsen. Sanırım lore yönünden insanları sıkmaya başladı herkes kaçıyo ve fiyattaki indirimde bunun kanıtı.

Son olarak RPG yönünden zengin bi oyun istiyosan GW2 öneririm şu an oynadığım oyunlardan bi tanesi. Diğeride FFARR oda fena değil. Biraz beklersen WildStar geliyo 2014te herkesin çok büyük beklentileri var bakalım nasıl olucak.

ziyahan
30/12/2013, 02:38
Şu oyundaki son seviyedeki raidleri yapmadan vs bişi yapmadan konuşulmasını anlamıyorum. Pandaria'yı oynamadan "aaa pandalar bok gibi amk beyninizi sikim sizin" tarzında yaklaşan insanlar var. Sarmıyor diyorsunuz, afedersiniz de kızın bekaretini bozduktan sonra "hiçbir zaman ilk günkü zevki alamıyorum yaauuhhhh" demek garip değil mi? (niye böyle bir örnek verdiysem) İnsanlar doyumsuz, adamlar ne yapsa tatmin edemez bizi:) Birde bir sürü char. kastım diyen arkadaş koreli misin bilader derler adama? 2 aydan neden 3er kastınız:/ ben elf druid kasarken 1 ayda kastım inanilmaz zevkli bir şekilde. Bu senin elinde, r.a.f ile yüzde 400 xp aliyorsunuzi sonra" niye 1 haftada 90 olduk sıkıldık" diyorsunuz onu da anlamıyorum.

wowun pvp'sinden sıkılmışsınız da wow pve tabanlı bir oyun zaten ki ben hiç pvp ile ilgilenmiyorum. nasıl uykunuz geliyor ilginç. Haftada 4 gün boss kesen hardcore bir raide girerseniz vallahi bayağı eğlenirsiniz.

son olarak wow oynanır parasının hakkını sonunda kadar verir. fakat önemli uyarı: ÖZEL HAYATINIZI ÖPER OKUL HAYATINIZLA SEVİŞİR ÇOK NET.

AloneOrDeaD
30/12/2013, 02:53
Hımm o zaman sana göre en iyi MMORPG yani Mindless Meaningless Overrated Repetitive Pointless Game = WoW ha? 6333

meaningless=pointless neden iki kere yazdın ki şimdi :(

ben çok düşündüm wow almayı hatta son dönemde alacaktım da bethesta elder scroll online ı duyurdu elder scroll fanboy u olduğum içinde hemen vazgeçtim fanboyluk görevim olarak da ''abi elder scroll online wow u tahtından indirecek boş verin almayın'' cümlesini kurmam lazım

Insomniac
30/12/2013, 02:58
meaningless=pointless neden iki kere yazdın ki şimdi :(

ben çok düşündüm wow almayı hatta son dönemde alacaktım da bethesta elder scroll online ı duyurdu elder scroll fanboy u olduğum içinde hemen vazgeçtim fanboyluk görevim olarak da ''abi elder scroll online wow u tahtından indirecek boş verin almayın'' cümlesini kurmam lazım

Kardeş o kadar büyük bir hayal kırıklığı olacak ki aylar sonra gelir bu foruma bakarsın, iç çekerek ağlarsın. :D ESO online olarak intihar etti daha oyun çıkmadan topa tutuyorlar firmayı, bakalım neler olacak. Ben onların yerinde olsam 1 yıl daha ertelerim adam akıllı bir şey koyarım ortaya yoksa çook FANBOY kaybeder. :D

AloneOrDeaD
30/12/2013, 03:01
ne ağlayacam ya :D fanboyluk eso tutmazsa hala skyrim im oblivion um morrowind im var sonuçta 6 da bir hata oranı göz yumulabilir ;)

Sarge
30/12/2013, 03:02
Kardeş o kadar büyük bir hayal kırıklığı olacak ki aylar sonra gelir bu foruma bakarsın, iç çekerek ağlarsın. :D ESO online olarak intihar etti daha oyun çıkmadan topa tutuyorlar firmayı, bakalım neler olacak. Ben onların yerinde olsam 1 yıl daha ertelerim adam akıllı bir şey koyarım ortaya yoksa çook FANBOY kaybeder. :D

bende eso bekleyen biri olarak sorabilirmiyim nesi falso?

AloneOrDeaD
30/12/2013, 03:13
yani ben cyroddil savaşlarını merakla bekliyorum mesela 200 kişilik pvp bir savaş alanı cazip geliyor bana

ilhan998
30/12/2013, 05:18
Alıyom

dr.che
30/12/2013, 06:54
Hem orijinal hem private serverda oynamış biri olarak alma derim.
WoW biteli yıllar oldu bence, yukarıda değişik benzetmeler yapılmış ama Burning Crusade-Lich King oynadıktan sonra Cata ve MoP'dan zevk alanlar çok garip geliyor bana.

Private serverlarda bug hile olabilir, müdahele edilmesi bazen uzun zaman alıyor ve en kötüsü oyunun dengesini bozabilecek şeyler eklenmiş. Stat ve resistance veren tabard t-shirt backpack falan. Bazı görevler tam çalışmadığı için achievement kasmak sıkıntı. Portal bolluğu olduğundan bir yerlere giderken fazla vakit harcamazsın

Orijinal serverda bug hile vs yoktur, olsa bile hemen müdahale ediliyor. Portallar çok az sayıda ve genelde şehirlerde var, gitmek istediğin yere binekle ya da taksiyle gideceksin bazen çok uzun sürüyor :(

Yanında arkadaşın yoksa kesinlikle başlama.
Ben bugün tekrar wow oynamak istesem orijinal hesabım varken gider private'de oynarım icc 25hc'nin tadı hiç bir yerde yok =)
Bu arada private'de oynayacak olursan Molten-wow'dan başka yerde oynama

Nighthawk
30/12/2013, 13:50
BC-WotLK-Cata-MoP oynamış biri olarak söylüyorum; BC-WotLK'ta atmosfer ve hikaye çok daha iyiydi. Ama Cata oynadıktan sonra dönüp baktığımda, raidler eskiden ne kadar dandikmiş diyordum.

dt_offical
30/12/2013, 14:27
Lich King'den sonra hikaye,konu tat vermemeye baslamisti..arthas öldü kurgu bitti :D..ama arkadaslarla oynanabilitesi var bu kadar ucuzlamisken

ilhan998
30/12/2013, 18:27
Lich King'den sonra hikaye,konu tat vermemeye baslamisti..arthas öldü kurgu bitti :D..ama arkadaslarla oynanabilitesi var bu kadar ucuzlamisken

Abi diriltsinler artas paşayı ya özledim icc25de marrowgarda spike vurmayan arkadaşlarımla hunharca gülmek istiyorum o hava çok iyi ya xd

wotlkyi o kadar özledim ki tek başıma 5 saat boyunca 25lik pug raid toplayıp 5 dakika wipelemeye razıyım.

http://www.youtube.com/watch?v=-_jmoFkZrW4

hikayesi falanda zirvedeydi güzeldi yani :d. bir de o catadaki moptaki olayları gördükçe pvpden soğuyorum ya ona öyle wotlk best alayına rest :d

Insomniac
30/12/2013, 19:21
EOS bekleyen tayfa, oyunun nesi faso filan demişsiniz de sanırım Bathesda'nın ESO videolarını takip etmiyorsunuz. Adamlar bu işe başlarken boylarından büyük laf ettiler 'MMO Piyasasını susturacaz, İsmimiz yeter.. vs' gibi açıklamalar yaptılar. Aylar sonra birkaç tanıtım videosu koydular hepsi birbirinden berbat, özellikle karakterlerin kütük gibi hareket etmeleri, fps'de oldukça kötü gözükmesi ve animasyonların iğrenç olması, benim ve birçok kişinin hoşuna gitmedi. Beta aşaması filan diyebiliriz fakat oyunun çıkmasına çok az bir zaman kaldı. Nisan'da çıkacak oyun ve bu süre içerisinde bizim 'oha süper olmuş' diyebileceğimiz bir özellik katacaklarını hiç sanmıyorum.

Oyunun aylık ödeme ile oynanacağını da göz önünde bulundurursak durum iyice vahim oluyor. Sen 2014 yılında oyun çıkaracaksın, aylık ödeme ile oyuncuya sunacaksın ve 10 sene önce çıkmış wow ile sidik yarıştıracaksın :D Valla sizleri tatmin eder mi bilemem ama beni bu şekliyle kesinlikle tatmin etmez. Grafikleri hiç hoşuma gitmedi hatta tahminime göre Skyrim'dan bile daha kötü bir grafik bizleri bekliyor. Herkesin oynayabilmesi için grafikleri kısacakları kanaatindeyim.

Söyleyeceklerim bu kadar. Başta da dediğim gibi benim beklentim çook büyüktü ama adamların bize gösterdikleri videolardan hiç etkilenmedim elle tutulur bir yanı yok. Eğer sizin beklentiniz Cyrodiil savaşlarında 200 kişi görmekse sizi fazlasıyla tatmin eder ama benden zınnıh çıkmaz bu oyun için. :D

Edit: Al sana Cyrodiil savaşı :D

http://www.youtube.com/watch?v=lLcQCkJFsG0

Berkantk
30/12/2013, 20:24
Şu oyundaki son seviyedeki raidleri yapmadan vs bişi yapmadan konuşulmasını anlamıyorum. Pandaria'yı oynamadan "aaa pandalar bok gibi amk beyninizi sikim sizin" tarzında yaklaşan insanlar var. Sarmıyor diyorsunuz, afedersiniz de kızın bekaretini bozduktan sonra "hiçbir zaman ilk günkü zevki alamıyorum yaauuhhhh" demek garip değil mi? (niye böyle bir örnek verdiysem) İnsanlar doyumsuz, adamlar ne yapsa tatmin edemez bizi:) Birde bir sürü char. kastım diyen arkadaş koreli misin bilader derler adama? 2 aydan neden 3er kastınız:/ ben elf druid kasarken 1 ayda kastım inanilmaz zevkli bir şekilde. Bu senin elinde, r.a.f ile yüzde 400 xp aliyorsunuzi sonra" niye 1 haftada 90 olduk sıkıldık" diyorsunuz onu da anlamıyorum.

wowun pvp'sinden sıkılmışsınız da wow pve tabanlı bir oyun zaten ki ben hiç pvp ile ilgilenmiyorum. nasıl uykunuz geliyor ilginç. Haftada 4 gün boss kesen hardcore bir raide girerseniz vallahi bayağı eğlenirsiniz.

son olarak wow oynanır parasının hakkını sonunda kadar verir. fakat önemli uyarı: ÖZEL HAYATINIZI ÖPER OKUL HAYATINIZLA SEVİŞİR ÇOK NET.

RaF kullanmadık. Heriloom olmadan çalıştığım halde çok rahat 3 haftada 90 oldum. Heriloomlar ile 2 haftada olunuyor. Ben bu oyuna sırf PvP'si için başlamıştım. Artık DotA ve LoL'ün combatları zevk vermiyor diye. Şimdi dönüp bakıyorum DotA çok daha zevkliymiş. Uzun süredir MMO-RPG oynamıyordum hazır imkanlarım varken başlayayım dedim. O kadar da kötü değil ama beni tatmin etmedi. Arkadaşları ikna edebilirsem GW2'ye başlamayı düşünüyorum.

Simita
30/12/2013, 21:45
Şu 10 dolarlık ve 30 dolarlık arasındaki fark ne ki?

WeRdeR WeReMeM
30/12/2013, 21:52

paket farkı vardır.

Simita
30/12/2013, 21:57
paket farkı vardır.

0.o

L2ebel
30/12/2013, 22:34
şöyle (http://www.geek.com/games/world-of-warcraft-loses-another-600000-players-only-7-7-million-now-subscribe-1563574/) bir haber gördüm bence alma

dt_offical
31/12/2013, 02:33

deluxe edition mu 30 dolarlik dedigin

Simita
31/12/2013, 02:58
deluxe edition mu 30 dolarlik dedigin

yep

ilhan998
31/12/2013, 15:00
Deluxede saçma sapan ekstra binek ve diğer oyunlarda hiç işine yaramayacak bazı hediyeler veriyor. Değmez

ilhan998
01/01/2014, 16:55
Yilbaşini wow alsam mi almasam mi diye kafami yiyerek geçiriyorum sdfg

dt_offical
02/01/2014, 04:07
Deluxede saçma sapan ekstra binek ve diğer oyunlarda hiç işine yaramayacak bazı hediyeler veriyor. Değmez

aynen pet ve mount icin degmez