PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hearthstone ile alakalı bir kaç soru

Berkantk
04/01/2014, 18:16
Sorularım şu şekilde;

1-) Şu class üstün, bu class ezik olayı var mı?
2-) Bir class en fazla kaç level'a kadar gidiyor
3-) Ranked da daha mı iyi kartlar elde edebiliyoruz?
3-) Arena modu nasıl açılıyor?

Nighthawk
04/01/2014, 18:29
1) Imba yorumları her oyunda yapılır ama genellikle Blizzard denge konusunda en iyi şirketlerden biri, HS'de de bence iyi bir denge var. Ezik class yok. Güncellemelerle balans değişimleri geliyor, dolayısıyla değişiyor.
2) Levelın pek bir önemi yok. 60'a kadar gidiyor. 1-10 arasında basic cardlar açılıyor. 11-60 arasında kartların golden yani süslü versiyonları açılıyor. Linky (http://hearthstone.gamepedia.com/Level)
3) Kart elde etmenin 2 yolu var. Ya parayla kart paketi satın alıyorsun, ya da arena oynayarak ödül olarak kart paketi kazanıyorsun. Bir kart paketinden rastgele 5 kart çıkıyor, bunlardan en az 1'i rare kalitesinde oluyor. Play modunda (casual/ranked) kart paketi kazanmıyorsun (şu an).
4) Tüm classları açtıktan sonra açılıyor.

tarhuman
04/01/2014, 18:39
2,3 ve 4'ü nh söylemiş. Ben 1. şık üzerinde duracağım. Ezik class yok tabi ki de :). Ezik deste dersek daha doğru olur. Yüzlerce kart olduğuna göre 30 kartlık deste kombinasyonunun sayısı zilyon tane diyebiliriz. Her oyunda %100 win aldıran deste yok. Olsaydı oyunda şimdiye oyuncu kalmazdı :D. O yüzden kartlar ve hero'ların kendi arasında denge farkı çok az.(zaten güncelleme ile dengeler eşitleniyor) Ama şunu da belirtmek isterim ki bu oyunda stratejinin yanında şansta bolca bulunmakta. Mesela sen rogue'de kartın çabuk bitmesin diye destene sprint alırsın ama oyunda eline en son o kart gelirse sinirden delirirsin :D(daha bir çok örneği var bunun). Böyle de olayı var oyunun.

Edit: 60 level olunca son süslü kartını kazanıyorsun ve exp kazanımı duruyor. Blizzard ileride şu 60 level olanlara efekt falan eklese çok güzel olacak. Mesela hero profili altın olsa, Jaina'm göz kırpsa çok güzel olacak :D.

Krizalid
04/01/2014, 18:57
Hunter diğerlerine göre biraz daha oynanıyor gibi. En yaygın class da Paladin galiba.

canifeto12
05/01/2014, 00:21
ranked ın önemi ney ? anlamadım casual ile arasındaki farkı

Nighthawk
05/01/2014, 00:56
ranked ın önemi ney ? anlamadım casual ile arasındaki farkı

http://www.gamehonor.com/content.php/983-Hearthstone-4217-G%C3%BCncellemesi-ve-1-Sezonun-Ba%C5%9Flang%C4%B1c%C4%B1

Berkantk
05/01/2014, 01:40
Şans olayına tamamen katılıyorum. 19 canım var ve adama light spawn geldi. 2 kere Double health bastı oldu sana 20/20. Elimde sheep yok ve destemde 2 tane sheep var. 2 kere draw "3 card" 1 tane de battlecry'ın da "draw card" olan card bastım ve sheep gelmedi. Adamın 10 canı var 8 damage çıkardım 2 canı kaldı. Hiçbir şey yapmadan tek attı gitti.

canifeto12
05/01/2014, 22:54
bu oyunu telefon üzerinden oynama sansımız var mı ?

bide su ranked ta rütbeleri yazan bi site felan var mı ?

Berkantk
06/01/2014, 09:19
Yeni bir sorum daha olacak yeni konu açmayıp bunu up'layım dedim.

Dün son hero açıldı. Arenayı merak ettim girdim. İlk oyunu kaybettim. Sonra gelen ekranda benim heronun aldında "retire" vardı. Dedim herhalde baştan başlayabilirim. Sonra tabii başlayamadım. 1.79€ veya 150 gold istiyor. Ben ne zaman girebilirim arenaya?

[SnX]LycOn
06/01/2014, 09:56
Arenaya farketmişsin zaten gold ile giriliyor, gold günlük görevleri yaparak kazanılabiliyor. Play mode ile casual ya da ranked oyun kazanarak(3 win = 10 gold) ile de gold kazanabilirsin. Oyunun başında bazı gizli görevler var onlar da biraz gold kazanmana yardımcı olur. Arenada kazandığın oyun sayısına oranla verdiğin goldu geri alabilirsin. 7 win 150+ gold garantili. Retire deme bi daha =)

Berkantk
06/01/2014, 14:16
Ya ilkini beleş girdim ya bundan sonra da beleş olacak sandım. Retire etmem de merakti :D arenada sanırım seçtiğiniz kahramanin yaratacagi tek fark hero power herhalde?

tarhuman
06/01/2014, 14:36
Ya ilkini beleş girdim ya bundan sonra da beleş olacak sandım. Retire etmem de merakti :D arenada sanırım seçtiğiniz kahramanin yaratacagi tek fark hero power herhalde?
Doğru değil. Her hero'nun kendine has kartları var. Hangi hero'yu seçersen ona özel kartlar karşına gelebilir. Mesela priest'te prophet velen veya mage'te pyroblast gelebilir.

[SnX]LycOn
06/01/2014, 14:43
Doğru değil. Her hero'nun kendine has kartları var. Hangi hero'yu seçersen ona özel kartlar karşına gelebilir. Mesela priest'te prophet velen veya mage'te pyroblast gelebilir.

Warrior deck yaptım silah yoktu 1 tane bile =) 30 kartın 4 ü warrior kartıydı :D

tarhuman
06/01/2014, 15:04
Her zaman olacak diye birşey yok. O senin şansın :D.

Berkantk
06/01/2014, 20:35
Ya kartlar rastgele gelmiyor mu ? Shaman seçmiştim. Arada warrior, druid kartları falan da geldi

CoolStoryBro
06/01/2014, 20:48
Ya kartlar rastgele gelmiyor mu ? Shaman seçmiştim. Arada warrior, druid kartları falan da geldi

Neutral'dan gelmiştir, onlar bütün classların kullanabildiği desteden kartlar. Custom deck oluşturursan seçmediğin kartlar gelmez.

Nighthawk
06/01/2014, 20:50

Her classın kendi kartları ve bir de her classın seçebildiği neutral kartlar var. Warrior kartı shamanda olamaz, böyle bir şey yok. Senin warrior, druid kartı sandıkların neutralmış.

Kartları arayıp taramak için şurayı (http://www.hearthpwn.com/cards) kullanabilirsin.

AloneOrDeaD
06/01/2014, 20:53
ben de bir soru sorayım main i mi duruid olarak belirledim yalnız arenaya girdiğimde önüme sadece 3 seçenek sundu warlock priest paladin ben de warlock kurdum neden diğer clasları seçenek olarak sunmadı?

NightStalker
06/01/2014, 21:08
ben de bir soru sorayım main i mi duruid olarak belirledim yalnız arenaya girdiğimde önüme sadece 3 seçenek sundu warlock priest paladin ben de warlock kurdum neden diğer clasları seçenek olarak sunmadı?

Class seçimide tamamen şansına geliyor.

canifeto12
06/01/2014, 21:12
6361

hheheehehehehe

Krizalid
06/01/2014, 21:14

Çünkü RANDOM :D :D

Berkantk
06/01/2014, 21:36
Her classın kendi kartları ve bir de her classın seçebildiği neutral kartlar var. Warrior kartı shamanda olamaz, böyle bir şey yok. Senin warrior, druid kartı sandıkların neutralmış.

Kartları arayıp taramak için şurayı (http://www.hearthpwn.com/cards) kullanabilirsin.

Ben Arena için sormuştum.

tarhuman
06/01/2014, 21:43
Ben Arena için sormuştum.

Arenada da aynı. Mesela hunter seçtin diyelim. Karşına seçmek için gelecek olan kartlar hunter ve neutral kartları olacaktır. Diğer class'ların kartlarının gelmesi imkansız. Bu yüzden warrior veya druid kartı sandığın kartlar neutral karttır.

Berkantk
07/01/2014, 08:18
Peki son 1 soru geliyor.

Arena da önceden sahip olduğun kartların önemi yok sanırsam ? Çünkü bende olmayan bir dünya kart seçmiştim

Insomniac
07/01/2014, 09:00
Peki son 1 soru geliyor.

Arena da önceden sahip olduğun kartların önemi yok sanırsam ? Çünkü bende olmayan bir dünya kart seçmiştim

Arenada her şey random kardeş. Sanırım açıklayıcı olmuştur yorumum.

canifeto12
08/01/2014, 20:04
envanterimde aynı karttan 2 den fazla olmuyor mu ?

tarhuman
08/01/2014, 20:27
Silmezsen 2'den fazla tutabilirsin envanterinde ama deste yaparken aynı karttan en fazla 2 tane seçebiliyorsun. Bu yüzden 2'den fazla kart tutmanın bir anlamı yok.

Berkantk
08/01/2014, 22:54
Arenada her şey random kardeş. Sanırım açıklayıcı olmuştur yorumum.

Tamam ya niye kızıyorsun ki.

ViktorReznov
08/01/2014, 23:57
Silmezsen 2'den fazla tutabilirsin envanterinde ama deste yaparken aynı karttan en fazla 2 tane seçebiliyorsun. Bu yüzden 2'den fazla kart tutmanın bir anlamı yok.

Oradan dust kasılır hakkaten mantıklıymış :)

Insomniac
09/01/2014, 01:15
Tamam ya niye kızıyorsun ki.

Kızmadım kardeş, sonuna gülücük koymayı unutmuşum sadece. :)

Krizalid
09/01/2014, 01:53
Oradan dust kasılır hakkaten mantıklıymış :)

Zaten bir karttan 3 tane olduğu zaman Crafting Mode'da "Disenchant Extra Cards" kısmı açılıyor. Oyun kendisi söylüyor yani "bu kartları yak, fazla bunlar" diye.

Berkantk
09/01/2014, 23:55
Negatif etkileri kaldırmanın bir yolu var mı? Frog, sheep, silence gibi?

tarhuman
10/01/2014, 00:04
Transform: Transform yeteneği, masadaki etkilediği bir kartı, belirli başka bir karta dönüştürür. Dönüştürdüğü kartın yeteneklerini ve etkilerini siler. Dönüşen kart, Silence ile geri getirilemez.

Silence'ı silence'lamak saçma olur. Silence o kart üstündeki herşeyi siler. Yani önceki silence'ı silipte yetenekler geri gelse bile o yetenekleri de sileceği için birşey farketmez. Mesela ilk silence 5x0=0 , bu da ikinci silence 0x0=0 . Böyle özetleyebiliriz.

Krizalid
10/01/2014, 00:26
Silence'ın counter'ı kartı eline geri almak. Diğerlerininki yok.

tarhuman
10/01/2014, 00:37
Mage'te zamanı geri alan kart getirseler aslında çok güzel olur. Tabi uberpower bir kart olacağından kullanmak için bir takım şartları olmalı.
Kartın adı: Gate of Time
Kartın değeri: epic(mor)
Kartın özelliği: Sahadaki kartların hepsini 1 el(2 kişi de 1 kere oynamış sayıyoruz) öncesindeki durumlarına getirir. Ölen minion'lar tekrar gelir. Sahaya gelen kartlar ise kaybolur(kart oyuncuya dönmez).
Kartı kullanmak için istenen mana ve şartlar: 6 mana + kullanan oyuncunun sahasında en az 3 kart olmalı.
Böylece bu kişi için her zaman avantaj oluşturmayabilir.

ViktorReznov
10/01/2014, 01:54
Dispel şart aga.

Raichox
10/01/2014, 04:10
Mage'te zamanı geri alan kart getirseler aslında çok güzel olur. Tabi uberpower bir kart olacağından kullanmak için bir takım şartları olmalı.
Kartın adı: Gate of Time
Kartın değeri: epic(mor)
Kartın özelliği: Sahadaki kartların hepsini 1 el(2 kişi de 1 kere oynamış sayıyoruz) öncesindeki durumlarına getirir. Ölen minion'lar tekrar gelir. Sahaya gelen kartlar ise kaybolur(kart oyuncuya dönmez).
Kartı kullanmak için istenen mana ve şartlar: 6 mana + kullanan oyuncunun sahasında en az 3 kart olmalı.
Böylece bu kişi için her zaman avantaj oluşturmayabilir.
Bu kart ancak Warlock a gidebilir diye düşünüyorum.Mage e cok abes kaçar zaten yapısına uymuyor bence.

Berkantk
10/01/2014, 08:51
Bence de dispell şart. Mesela priest'te bütün oyunu hemen hemen bir kartın üstüne kuruyorsun ve bir negatif buff bütün oyununu bitirir.