PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HS Turnuva Formatı Anketi

Nighthawk
20/01/2014, 03:30
Özellikle turnuva isteyen arkadaşlara yönelik bir soru:

Aşağıdaki formatlardan hangisini tercih edersiniz:

1. Seçenek: Her oyuncu önceden 3 deste belirler ve turnuvadan önce bildirir. Her deste farklı bir kahramanladır. Seri maçlarda yenilen oyuncu deste değiştirmek, yenen oyuncu aynı desteyle oynamak zorundadır.
2. Seçenek: Herhangi bir kısıtlama yoktur. Oyuncular turnuva sırasında rakiplerini analiz ederek destelerini değiştirebilir.

Raichox
20/01/2014, 04:38
Friend list'im bug olmasaydı katılırdım ve 1.Seçeneği seçerdim bana kalırsa en iyi seçenekte bu en azından en adaletlisi bu.

WeRdeR WeReMeM
20/01/2014, 08:20
ben 2 yi seçtim. Hızlı ve pratik :D Zaten 3 farklı deste oluşturamam o kadar kartım yok yani. İlla hemen hemen aynı olur yani :P Ama fark etmiyor tabi turnuva olsun da :)

BorisPeace
20/01/2014, 10:01
İlk seçenek olursa, rakip oyuncunun kartlarını kontrol etme işi oyuncunun olacak, turnuva yönetiminin değil. Aklınızda bulunsun oy verirken :3

Bence her şey serbest olsun, isteyen istediği deste ile oynasın. Hatta bo3 ve bo5 olacaksa aralarda 5-10 dakika zaman dilimi olsun ki oyuncular karşıya göre kart ya da deste değişikliği yapabilsinler. Biraz daha strateji görelim :3

WeRdeR WeReMeM
20/01/2014, 10:06
Evet Boris'in dediği gibi olması daha iyi :) Herkes serbest olsun ne yani bir kavgaya girdiğimiz zaman YUMRUK yasak mı dicez ak :D :D:D

Krizalid
20/01/2014, 10:35
Evet Boris'in dediği gibi olması daha iyi :) Herkes serbest olsun ne yani bir kavgaya girdiğimiz zaman YUMRUK yasak mı dicez ak :D :D:D

Öyle demezsin ama "beyler iki dakka vurmayın benim kelebek evde kalmış" da demezsin. İkinci seçenek kart havuzu geniş olan oyuncuları ödüllendiriyor, ayrıca yaratıcı desteleri cezalandırıyor çünkü farklı bir şey gösterdiğin zaman adam gidip destesini ona göre düzenleyebilecek; turnuvaya katılacak çoğu kişinin öyle sidedecking yapacak kadar çok kartı yok,destelerde fazla bir değişiklik yapamayacak zaten çoğu kişi, ayrıca ilk seçenekte desteleri kontrol etmek o kadar zor değil; challenge menüsüne girilince çıkılmadığı sürece desteler düzenlenemiyor zaten. Katılımcılarda zaten fazla kart olmadığı için elindekilerle yapabilecekleri en iyi desteleri yapmaya çalışacaklar ve fazla alternatifi olmayacak çoğunun, arada değişiklik yapılmasına izin vermek adeta haksızlık. Zaten ilk seçenekte istediğin bir desteye geçme hakkın var, bu da yeterli.

İlk seçenek her türlü daha iyi, aksinin nasıl doğru olacağını pek düşünemiyorum. Maç arasında kart/deste değiştirmekle uğraşmak yerine doğru düzgün 1-2 deste yapmak ve hangi destenin neye karşı daha güçlü olduğunu öğrenmek daha fazla strateji gerektiriyor uzun vadede.

WeRdeR WeReMeM
20/01/2014, 10:48
Ama ben 3 farkı deste oluşturamam mesela. O kadar kart bolluğum yok yani. Gerçi fark etmiyor ben eğlence amaçlı oynamak istiyorum hedefimde final yok yani beceremem o kadar ;)

Ratz
20/01/2014, 10:54
Oğuz classların kendine özel kartları var ona göre deste yapabilirsin her classa göre. Benim o kadar kartım yok ne demek anlamadım zaten-_- En kötü akşam gel ayarlarım sana ben:D

hohmlec
20/01/2014, 11:18
Mesela ben yeni basladim daha oyle 10 tane destem yok gelen ilk kartlar var bence secenek 2 olmali

Nighthawk
20/01/2014, 12:10
Deste yapma olayını tam çözememişsiniz arkadaşlar. Bir destede olan kartlar başka destede olamaz diye bir şey yok. Oyuna dün başlamış biri bile 3 tane deste yapabilir.

tarhuman
20/01/2014, 12:24
My magic will tear you apart ! Come vs !

WeRdeR WeReMeM
20/01/2014, 12:34
Biliyom onları 3 deste yapabilirim tabi. Ama her destem hemen hemen aynı olur çok fark olmaz yani. Birine X kartı koymam diğerine X kartı koyarım mesela. Neyse halletcez bir şekilde :D

hohmlec
20/01/2014, 12:50
Deste yapma olayını tam çözememişsiniz arkadaşlar. Bir destede olan kartlar başka destede olamaz diye bir şey yok. Oyuna dün başlamış biri bile 3 tane deste yapabilir.

Ben pek onu kastetmedim, werderin dedigi gibi desteler birbirinden cok farkli olmaz.Ama suc bende acik yazmamisim

CoolStoryBro
20/01/2014, 12:53
İkinci seçenek tryhard işi. Rakiplerinin hangi deste ve stratejilerle oynadığını görüp antisini oluşturmak için kullanılır. Ve yetenek yerine deste ve stratejinin çok daha önemli olduğu bir oyunda bu olay çok önemli bir faktör, bu yüzden kullanılmamalı.

İlk seçenek ise mantıklı, hatırladığım kadarıyla BlizzCon'daki turnuvada da böyle oynanmıştı. Yalnız yenilen oyuncunun deste değiştirmek zorunda olmasına anlam veremedim. RNG'deki kötü şansın yüzünden kendinden çok emin olduğun bir desteyle bile kaybedebilirsin ama bu senin o adamı aynı desteyle yenemeyeceğin anlamına gelmiyor. Yenenin değiştirmesini yasaklamakta rakibinin onun anti deckini kullanmasına yol açacaktır.

Bence herkes 3 deste belirlesin ve o deste üzerinde oyanama yapmaya izin verilmesin. Tamam rakibi analiz edip ona göre strateji uygulamak da güzel bir olay da bu oyun için kilit nokta o zaten ve birkaç aydır oyunu oynayan amatörler arasında bir turnuva için çok ezici sonuçlar çıkartır gibi geliyor bana. Aynı sebepten kimin hangi desteyle oynadığına da karışılmamalı, turnuvaya katılacak çoğu kişi oyunda yeni olduğu için fazla kartı ve destesi yok. Onları kullanmasına da yendi ya da yenildi diye karışmak oyunu fazla oynayanların avantajına avantaj katıyor.

Ayrıca fazla kartı olmayan, 1 ya da 2 deste ile oynayan arkadaşların ikinci seçeneği seçmesinde pek bir mantık yok, eğer rakibiniz sizin hangi desteyle oynadığınızı biliyorsa maçtan önce ona uygun bir anti deck hazırlayıp sizi ezebilir. Fakat siz tek deste, aynı kartlarla oynamaya alışık olduğunuzdan ve değiştirecek fazla kartınız olmadığından aynı şekilde cevap veremezsiniz.

hohmlec
20/01/2014, 13:26
CBS olaya nokta koymuş açıklaman fikirlerimi değiştirdi. O zaman deste icin bir kac fikir alayim.

Nokta

Berkantk
20/01/2014, 15:54
Aynen csb çok iyi açıklamış. Bence de 3 deste yapılsın seçim serbest olsun da 25 oy kullanılmış :D turnuva açılsa ilgi daha yüksek olur

D1e-_-
20/01/2014, 16:37
Turnuva olsun da fark etmez asqwsdfg

Nighthawk
20/01/2014, 17:57
Aynen csb çok iyi açıklamış. Bence de 3 deste yapılsın seçim serbest olsun da 25 oy kullanılmış :D turnuva açılsa ilgi daha yüksek olur

Diğer seçeneğe oy vermişsin ama :D

Simita
20/01/2014, 19:00
Benim keyim yoh

Berkantk
20/01/2014, 20:11
Diğer seçeneğe oy vermişsin ama :D

Hadi ya :D Ya telefondan yaptım. Küçüktü ekran büyütmeye üşendim. 2. ye gitmiş demek ki :D