PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : invisibility çok güçlü?

Burakula
21/01/2014, 07:16
Evet bunun hakkında biraz konuşmak istiyorum. Dota gibi vision un her şey demek olduğu bir oyunda sentry wardların 200 olması, gemin tam 9 dakika cd sinin olması gibi durumlar invisibility si olan heroları bir kaç adım öne çıkarıyor.

Perma invis olabilen bir hero oyundaki iyi scouting yaptığı taktirde dakika 10-20 arası;

-nc kasamıyorsunuz

-lane de tek farmlama lane ilerletme split push vs yasak.

-supportsanız 3 kişi değilseniz 2 kişi gezmek zorundasınız.

-sneaky roshan aşırı riskli.

Bunun nedeni sentry wardlardaki pahalılık+gem deki abartılmış cd, bir supportun karşıda invisible varken takımı rahat ettirebilecek kadar sentry ward dikmesi demek 1600 para falan demek. Bu kadar parayı 2 supun bile 10-20 arası harcaması imkansız .

varnızı yoğunuzu sentrye yatırdığınızda da devreye giren şey invis herolara verilmiş diğer özellik=solo kill potansiyeli. Tam bir ekmek oluyosunuz riki, bh, nyx, clinkz vs. için.

Mid game deki bu zorlu maratonu bir şekilde az kayıpla atlattınız falan diyelim, sonrasında aldığınız gemi 5 dk boyunca düşürmiyeceksiniz ki işe yarasın. daha 2. dakikada kaptırdıysan -ki karşı takımın focusunu feci şekilde üstüne alacağın kesin- 7 dakika boyunca supportlara binen yeni bir ambargo+pasif bir oyun oynamak zorunda olmak.

Shadow blade in gücüne cd si değişene kadar uzun bir süre maruz kaldık. Hala inintation açsından güçlü, bunu legion, dk, hatta eartshaker gibi herolarda sık sık görüyoruz.

Ben diyorum ki bu dotanın en beleş özelliklerden birisine biraz nef gelmeli. Özellikle scouting yönüne. 200 range yakınımızda bir invisible varken bğir aura gözükmesi olabilir mesela. Veya gemdeki cd nin çaresine bakılmalı. Ya da gemi alan kişi bir daha bırakamasın divine gibi, böylece gemi kaptırdığınızda gidip base bırakamaz. Gemin kırılmasının kalkmasının pek bir anlamı yok çünkü bu şekilde.

ya da yeni bir item, basınca size 3 dakika boyunda görünmezleri gösteren bir aura basıcak tek kullanımlık bir şişe, fiyatı da 350. ve 1 dk cd si olucak.

Konuyu açma sebebim invis herolara yenilip sövmem falan değil, ben de hardlane oyuncusuym ve bh, clinkz, nyx, weaver gibi herolarla çok daha rahat ediyorum bu rolde örneğin. Belirgin bir sıkıntı var bana göre.

Woolridge
21/01/2014, 09:10
İnvislere karşı oynamasını bilmemek bu başka bir şey değil. Sen pushlamaya giderken yere sentry dikmeyip sf olsun es olsun bu herolardan ulti yiyorsan bu senin mallığındır shadow bladein imbalığı değil. Ayrıca aura falan o ne öyle ya. Aynı rat dota muhabbeti gibi bu sisteme karşı oynamayı bilmiyorsan imba demiyeceksin. Sentry pahalı falan değil,200 gold getirisi için az bile. Gemde de bir sıkıntı yok... Ayrıca haritaya 16 tane sentry diken adam gitsin kumda oynasın aq

Lexsarko
21/01/2014, 11:26
Sentry'nin dust ile aynı fiyata çekilmesi supportları rahatlatmak adına faydalı olabilir de görünmezliğin o kadar imba olduğunu düşünmüyorum.

Görünmezliği olan kahramanların hepsi tek hedefe hasar verebilen çok kırılgan kahramanlar. Sentry'nin dust'ın ne zaman kullanılacağını gerçek Dotacılar zaten biliyor. Woolridge'in verdiği örnekteki gibi tower push sırasında yere sentry atmıyorsan veye ota boka sentry harcıyorsan bu senin problemin. Competitive oyunlarda görünmez kahramanların dumanını çıkarıyorlar.

200 menzilde görünmez varsa uyarı çıkması kadar saçma bir öneri görmedim hayatımda. 200 menzilde bir görünmez varsa dust otomatik olarak tetiklensin o zaman :D

napstar
21/01/2014, 11:35
Abiiiiiiii çok fazla yanlış var eve gidince yazarım uzun uzun :/

ebenezer
21/01/2014, 11:44
beyler burakula haklı. [aynı ipden giriyoruz, arkadaşıyım, hak vermek için beni dövdü:( ]
sıçmış çaktırmayın

AloneOrDeaD
21/01/2014, 12:17
olmamış beğenmedim lexsarko ya katılacam ben daha çok sevdim onun yazdıklarını

MartinEden
21/01/2014, 12:38
Ward fiyatlarına indirim gelse iyi olur. Support olarak belimiz kırıldı ward taşımaktan.
Arkadaşın dediğine azcık katılıyorum gem cd si biraz düşürülmeli. Kaç kere başıma geldi: Clinkz top-lane kasıyor 4-5 lvl olunca dire jungleda terör estiriyor. wardlasam minimum 400 gold, wardlamasam bi dert. Ki eğer supportsam top lane de lasthit i carry e bırakıyorum elimi bile sürmüyorum, normal olarak warda ( ki daha bunun observer var ) para yetişmiyor, yetişse de bakıyorum dk 13 hala bot almadım.

Aerogel
21/01/2014, 15:29
bloodseeker çok güçlü! boşver sen invis herolarını.

FeedGuaranteed
21/01/2014, 15:32
haritaya atman gerekecek max sentry 6 falan zaten allah aşkına sight vermeyen şeyi sağa sola atıp napcaksın :D aura falan o saçma sapan item falan dbsbbsbs tabi 180e düşse çogzel olurdu

Simita
21/01/2014, 16:39
180 goldla bir skili iptal etmek çok imba

Burakula
21/01/2014, 17:32
yazdıklarımdan birşey anladıktan sonra yorum yapılsaydı çok iyiydi. Woolridege konusunda sizi uyarmıştım zaten, foruma hoşgeldin pırasa no:2 kardeşim. Yazdığım mesajlara sebepsiz ve saçma şekillerde karşı çıkarken sana başarılar.

birincisi ben 5 kişi kule pushlarken invisible geliyor alana tek atıyor falan demiyorum. Orada dez avantajlarını yazdım. İnvis hero demek ayaklı ward demek, yaptığı scouting ile karşı takım farm mı atmaya yönelmiş, roshana mı hazırlanıyor, push mu yapıcak bunu her türlü tam zamanında biliyorsunuz.

Ayrıca MartinEden yaşadığı sıkıntıları örnek vermiş. 8-20 min arası erken pushlamayacak biraz farm alması gereken bir takımınız varsa supportlar hareket halinde olur. Amacı lane rahatlatmak, ward dikmek, nc-ancient çiftlemek ya da nc de veya boş lane de level almak olabilir. Bu olacakların hepsinde invis özelliğine sahip olan herolar
-supportları rahatlıkla kesebilir
-lanelerdeki cary ya da mid oyuncusuna kombat initiate edebilir
-siz bunların hangisini ne zaman yapacağını hiçbir zaman bilemezsiniz. Bu yüzden 2 açıdan da temkinli oynamak zorundasınız.

hele takımınıza bir invis warken kule eksiltmiş durumdaysanız sentry ward gereken alan çok fazla büyüyor. Kule eksilen alanı sentry wardla görünür kıldınız, nc girişlerine ve mide sıkıntı olmasın diye attınız, bir de ward temizlediniz kaç sentry etti? 1600 o kadar çok mu gerçekten? Karşıda gondar verken ward için nc de 400 para kasmayı deneyin cristal maiden ile, paranız 399 olduğunda bir bıçak sesi duyarsınız ve gg.

invisible heroların en büyük özellikleri görünmezlikleri olsaydı belki haklı olabilirdiniz. Ancak bu özellik herolara tamamen ekstradan verilmiş gibi, diğer özellikleri de gayet güçlü. Nyx, gondar, clinkz, weaver bunlar bir çok yönden yeterince güçlü herolar zaten. Bunlara haritanın istediğin yerini istediğin kadar görme özelliği katılınca evet biraz imba oluyor.

Orada bu imbalığa çözüm olarak sunduğum şeyler de anlık uydurduğum çözümler. Bunlara takılıp konu dışına çıkmasak iyi olur.

ilhan998
21/01/2014, 18:11
İnvisli pick yap öyle düşünüyorsan.

FafraGa
21/01/2014, 18:16
Sadece item bazında değil de invis herolara karşı slardar gibi gondar gibi (not: son pacth de değştiler mi bilmiyorum direkt haraslamayın) herolar alsak gene bir ölçüde rahatlarız ama support slardar felan da olmaz şimdi :D
konuyu gereksiz tartışmadan uzak güzel bir şekilde ilerletsek çok iyi olur bende bu herolardan muzdarip bir low support olarak güzel yorumlarınızı bekliyorum.

napstar
21/01/2014, 18:23
Uzun uzun yazacaktım ama üşendim. İnvis olup da OP olan hero yok şu an. (Belki BroodANA biraz ama o da invis'i dolayısıyla değil)

Krizalid
21/01/2014, 18:33
Euroturkiye.net 2007 yılından başlıklar.

Ratz
21/01/2014, 18:45
Slark çok güçlü-_-

Simita
21/01/2014, 19:34
Euroturkiye.net 2007 yılından başlıklar.

Reklam kokan hareketler bunlar

Berkantk
21/01/2014, 19:38
Ya her şeyi geçtim, oyunun en kırılgan heroları. Ne bi' disable'ı var ne bir şeyi. En güçlü tarafları yüksek damage çıkartabilmeleri. Eğer reflekslerin sağlamsa atak yediğin anda (eğer ki disable'ın varsa) direk pert edebilirsin. Sadece sup'lar için sıkıntı olabilir ki onlar da takıma yakın mesafelerde kasmaya çalışıp disable'larını iyi kullanırlarsa sıkıntı olacağını sanmam. Ki oynadığım oyunların %90'ında invislerin tek sıkıntısı combat başlayana kadar gözükmemeleri.

Yeezer
21/01/2014, 19:40
Ben katılıyorum cd işi çok sinir bozucu. Doğru düzgün ward yapamıyorum support iken

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeezer
21/01/2014, 19:44
Ayrıca söyle birsey de var ama bounty brood r2 vs herolar yanına bir ranged herhangi bir hero ile cd sıkıntısı yaşanan sentryleri kırıp geçiyorlar zaten. Hem invis hemde invis wardlari kesiyorlar dust ve gemden başka çare yok

ZheiLeiXu
21/01/2014, 19:51
Hayır, invis'i olan herolara baktığınız zaman EHP'si gerçekten çok düşük olan herolar zaten. Mobility ve invis ile bu açığı gideriyorlar. Ayrıca invisibility oyunun en kolay counter edilebilen özelliklerinden.

FeedGuaranteed
21/01/2014, 19:51
sentrylerin cdsi yok sanırım ama? yazacak bi şey bulamadım daha fazla bu konuya

Yeezer
21/01/2014, 20:02
Sentry cdsi var, supportken zor zaten carry iken hex gem dust orchid kolay hallediliyor vede mirana oku aeo skiller falan kolay counter edilmesi yoksa

Burakula
21/01/2014, 20:10
ve bir adam gibi strateji tartışması denemesi daha boşa gider böylece forumda. Neyse boşverin invis varsa dust var abi basıp kesersin ki xD

napstar
21/01/2014, 20:16
Of tamam paragraf paragraf açıklatacaksın bana burakula :@

edit gelecek 5 dakikaya :@

Evet bunun hakkında biraz konuşmak istiyorum. Dota gibi vision un her şey demek olduğu bir oyunda sentry wardların 200 olması, gemin tam 9 dakika cd sinin olması gibi durumlar invisibility si olan heroları bir kaç adım öne çıkarıyor.

Sentry wardların gayet iyi bir AOE'si var ve Dust gibi debuff olmuyorlar. Ayrıca sadece hero'ları da görmüyorlar. Bu yüzden Dust'a göre daha pahalı olması normal. Gold olarak sıkıntıları yok.

Perma invis olabilen bir hero oyundaki iyi scouting yaptığı taktirde dakika 10-20 arası;

-nc kasamıyorsunuz

Bu içi boş bir argüman. Neden? Hangi hero ile NC kasamıyorsun? NC kasmak tek başına yapılan bir eylem mi? Zaten mevcut olan observer ward'ın yanına bir de sentry alacaksın ve seni kesmeye gelen invis hero'yu sen keseceksin. Veya invis olan hero ortalarda yokken tek başına NC'ye girmeyeceksin.

-lane de tek farmlama lane ilerletme split push vs yasak.

Dakika 10-20 arası tek başına farmlayan adam zaten ölmeyi hak ediyor. Split push'un da zamanı olur. Öyle her dakika gidip tp atıp push yapamazsın. SPACE = CREATED olması gerek. Öküz gibi gidersen yine ölmeyi hak edersin.

-supportsanız 3 kişi değilseniz 2 kişi gezmek zorundasınız.

Gez abi? :d

-sneaky roshan aşırı riskli.

0 risk. Tek ward ile gelen adama 5 kişi çökersin.

Bunun nedeni sentry wardlardaki pahalılık+gem deki abartılmış cd, bir supportun karşıda invisible varken takımı rahat ettirebilecek kadar sentry ward dikmesi demek 1600 para falan demek. Bu kadar parayı 2 supun bile 10-20 arası harcaması imkansız .

Gem'in cd'sinin 7 dakikaya falan düşmesi lazım katıldığım tek nokta. Sentry paralarını zaten açıklamıştım.

varnızı yoğunuzu sentrye yatırdığınızda da devreye giren şey invis herolara verilmiş diğer özellik=solo kill potansiyeli. Tam bir ekmek oluyosunuz riki, bh, nyx, clinkz vs. için.

Nyx haricinde skill'lerle solo kill alabilecek hero göremedim ben bu saydıklarında. Clinkz orchid'den sonra alır, o da 1v1 yakalarsa. 2 kişi içinden saniyeler içinde kill alıp çıkabilecek tek hero nyx. O da eğer alamazsa base gitmek zorunda kalıyor. Çünkü ulti basıp ormana daldığın zaman kimseyi bulamazsan patates oluyorsun, hatta ölme şansın bile var. Bu yüzden competitive'de Nyx'lerini öyle tek başına haldır huldur gidip düşman ormanında kill ararken görmüyoruz.

Mid game deki bu zorlu maratonu bir şekilde az kayıpla atlattınız falan diyelim, sonrasında aldığınız gemi 5 dk boyunca düşürmiyeceksiniz ki işe yarasın. daha 2. dakikada kaptırdıysan -ki karşı takımın focusunu feci şekilde üstüne alacağın kesin- 7 dakika boyunca supportlara binen yeni bir ambargo+pasif bir oyun oynamak zorunda olmak.

Dota'da gem alma zamanı = Öne geçtiğin zaman.

Öne geçtiğin zaman = 5 gezip sürekli combat ararsın.

5 gezdiğin zaman, takımda öküz yoksa o gem = Düşmez.

Shadow blade in gücüne cd si değişene kadar uzun bir süre maruz kaldık. Hala inintation açsından güçlü, bunu legion, dk, hatta eartshaker gibi herolarda sık sık görüyoruz.

Ben diyorum ki bu dotanın en beleş özelliklerden birisine biraz nef gelmeli. Özellikle scouting yönüne. 200 range yakınımızda bir invisible varken bğir aura gözükmesi olabilir mesela. Veya gemdeki cd nin çaresine bakılmalı. Ya da gemi alan kişi bir daha bırakamasın divine gibi, böylece gemi kaptırdığınızda gidip base bırakamaz. Gemin kırılmasının kalkmasının pek bir anlamı yok çünkü bu şekilde.

Özellik neden beleş abi mana istemiyor mu? XD

Gem'in cd'sinin düşmesi dışında yine katılmıyorum.

ya da yeni bir item, basınca size 3 dakika boyunda görünmezleri gösteren bir aura basıcak tek kullanımlık bir şişe, fiyatı da 350. ve 1 dk cd si olucak.

Öyle bir item gelirse fiyatı 1k olması lazım en az.

Konuyu açma sebebim invis herolara yenilip sövmem falan değil, ben de hardlane oyuncusuym ve bh, clinkz, nyx, weaver gibi herolarla çok daha rahat ediyorum bu rolde örneğin. Belirgin bir sıkıntı var bana göre.

Özet: Dediklerinin çoğunun pratikte karşılığı yok.

preator
21/01/2014, 20:18
Bence burakula cok op. Her dediği doğru

Krizalid
21/01/2014, 20:30
Sentry cdsi var, supportken zor zaten carry iken hex gem dust orchid kolay hallediliyor vede mirana oku aeo skiller falan kolay counter edilmesi yoksa

Nerede bahsediliyor Sentry Ward'un cd'si olduğundan?

Yeezer
21/01/2014, 20:32
Cd den kastım 2ser tane alınca sana 2 dk mı ne sınır koyması wardı dikme cdsi değil

Krizalid
21/01/2014, 20:33
Cd den kastım 2ser tane alınca sana 2 dk mı ne sınır koyması wardı dikme cdsi değil

Tamam, onu soruyorum ben de.

napstar
21/01/2014, 20:34
Edit geldi okumayan top. (http://www.gamehonor.com/showthread.php/20584-invisibility-%C3%A7ok-g%C3%BC%C3%A7l%C3%BC/page3?p=223109&viewfull=1#post223109)

ZheiLeiXu
21/01/2014, 21:01
Abi yapmayın ya :D :D DotA'nın en kolay counter edilebilen özelliğini burda oturup tartışıyorsunuz ciddi ciddi :D :D

Burakula
21/01/2014, 21:06
Of tamam paragraf paragraf açıklatacaksın bana burakula :@

edit gelecek 5 dakikaya :@

Özet: Dediklerinin çoğunun pratikte karşılığı yok.

-invis olan hero ortalarda yokken nc girmeyeceksin---->invis olan hero ortalarda %90 yoktur zaten. Yani dediğim gibi nc kasamazsın.

-dakika 10-20 arası lone druid, furion, am gibi herolar çoğu zaman solo şekilde farmlamak zorunda kalan herolardır. bunlara daha herolar eklenebilir, invis hero varsa da bunların cezası kesilir.

-supportsan 3 kişi gez, nc kasma, lvl alma, sentry ward al, ward al, dust al boş lane e gitme, böyle bir support hilesi varsa bana da söyleyin pls.

-sneaky roshan 5 kişi atılmaz, zaten bu yüzden sneaky dir. İnvis heroyla tek başına roshu basman gerekmiyor, aşmış scouting özelliğinle sneaky roshanı bildiğin barzo roshana çevirirsin, 5 kişi adamlara çöküp kesen sen olursun.

-sadece öne geçtiğinde gem al gerideyken onu da alama olmayan kulelerin ve paranın yetişmediği sentry wardlarla sırf tier3 altında farm atar carrylerin artık:P

-özellik beleş çünkü max 50 manaya en az 30 sn invis yapıyor yani evet mana istemiyor.

-çözümlere yenileri katılabilir. Riki ve weaver dışında ki invis skilleri nerflenip perma olması engellenebilir mesela, arada bi 10 sn falan olsa mantıklı olurdu.

ZheiLeiXu
21/01/2014, 21:09
-invis olan hero ortalarda yokken nc girmeyeceksin---->invis olan hero ortalarda %90 yoktur zaten. Yani dediğim gibi nc kasamazsın.

-dakika 10-20 arası lone druid, furion, am gibi herolar çoğu zaman solo şekilde farmlamak zorunda kalan herolardır. bunlara daha herolar eklenebilir, invis hero varsa da bunların cezası kesilir.

-supportsan 3 kişi gez, nc kasma, lvl alma, sentry ward al, ward al, dust al boş lane e gitme, böyle bir support hilesi varsa bana da söyleyin pls.

-sneaky roshan 5 kişi atılmaz, zaten bu yüzden sneaky dir. İnvis heroyla tek başına roshu basman gerekmiyor, aşmış scouting özelliğinle sneaky roshanı bildiğin barzo roshana çevirirsin, 5 kişi adamlara çöküp kesen sen olursun.

-sadece öne geçtiğinde gem al gerideyken onu da alama olmayan kulelerin ve paranın yetişmediği sentry wardlarla sırf tier3 altında farm atar carrylerin artık:P

-özellik beleş çünkü max 50 manaya en az 30 sn invis yapıyor yani evet mana istemiyor.

-çözümlere yenileri katılabilir. Riki ve weaver dışında ki invis skilleri nerflenip perma olması engellenebilir mesela, arada bi 10 sn falan olsa mantıklı olurdu.

40 yıllık tartışmacıyım böyle b**tan argümanlar görmedim :D

Nana
21/01/2014, 21:12
Dota'da imba bir hero varsa o da earth spirit denen aptal herodur net. ittiriyo çekiyo silence atıyo daha ne olsun utanmasa hook felan atıcak o derece

napstar
21/01/2014, 21:14
https://www.youtube.com/watch?v=dbhmlsVQVpU

Woolridge
21/01/2014, 21:14
gerçekten adam gibi strateji tartışması dönüyor burda helal be!

git krizalidin son zamanlarda açtığı iki tane tartışma konusuna bak örnek al aq

AloneOrDeaD
21/01/2014, 21:17
şu forumda çok fazla takılmadım ama brakula nın saçma sapan konular açıp anlamsızca şeyler yazdıktan sonra ayar yiyince yazdıklarının çok mantıklı olduğunu savunarak sizlede taktik konuşulmaz ya cahiller tavrı takınbdığına şahit oldum ne boş admmışsın ya ayar yemeene şaşmamalı sürekli bir de en az 4 5 kişi açıklama yapmışken hiç cevap verilmemiş gibi davranmalar falan aman neyse ignore atayım sana ben en iyisi boş adam

annil
21/01/2014, 21:18
Dota'da imba bir hero varsa o da earth spirit denen aptal herodur net. ittiriyo çekiyo silence atıyo daha ne olsun utanmasa hook felan atıcak o derece

12

napstar
21/01/2014, 21:20

Buna da +1 bu arada. Hatta bana öyle geliyor ki Icefrog 1 Nisan'da bir güncelleme getirip ŞAKA YAPTIM AQ AHAHAHA diyerek kaldıracak hero'yu.

fikho
21/01/2014, 21:30
Hayır, invis'i olan herolara baktığınız zaman EHP'si gerçekten çok düşük olan herolar zaten. Mobility ve invis ile bu açığı gideriyorlar. Ayrıca invisibility oyunun en kolay counter edilebilen özelliklerinden.

pırasa haklı beyler katılıyorum

ViktorReznov
21/01/2014, 22:48
r2 alcam sladar almasınlar diye bekletiyorum(dakka oldu 10)

annil
21/01/2014, 22:52

Geçende bir oyunda karşıdan biri random attı Riki geldi, ben attım Slardar geldi, bizden biri attı Gondar geldi; ama karşıdaki Riki repicklemedi, ezildi deli gibi.

FafraGa
21/01/2014, 23:51

bir 30 dk daha beklersen almana gerek kalmayacak gibi :D

Hex
22/01/2014, 01:43
Adamlar hero değil tam bir yürüyen ward.

venom53
22/01/2014, 11:15
şu forumda çok fazla takılmadım ama brakula nın saçma sapan konular açıp anlamsızca şeyler yazdıktan sonra ayar yiyince yazdıklarının çok mantıklı olduğunu savunarak sizlede taktik konuşulmaz ya cahiller tavrı takınbdığına şahit oldum ne boş admmışsın ya ayar yemeene şaşmamalı sürekli bir de en az 4 5 kişi açıklama yapmışken hiç cevap verilmemiş gibi davranmalar falan aman neyse ignore atayım sana ben en iyisi boş adam

aynısını ben yapıyorum, dota forumu çok fazla olmadığından yapacak birşey olmadığımda bu forumada uğrayıp ne var ne yok diye göz gezdiriyorumda, öyle şaçma konular açıp, o kadar mantıksız düşünceleri varki burakulanın...

sadece 180 gold ile counterlabilen, 5 gezdiğinde ve ward kullandığında her seferinde free kill bırakan bir özelliğe op demek ilginç...
takımdaki supportlar laf anlamadığı zaman carry oynamama rağmen 180 golda dust, 200 golda ward alıp, tf için pozisyon alacaksak düzgün 2 ward atıp, invis olan heronun sight vermek için yanımıza gelmesini beklemek en büyük zevklerden birisi..
hepsini geçtim invis olabilen heroların skillerine bakacak olursak kesinlikle invis skilleri sahip oldukları en zayıf skill, rikinin smoke ve backstab'i, özellikle smoke oyunun en güzel skillerinden, başka bir heronun ultisinin ufak hali diye düşünebiliriz, gondar'ın track ve jinadası, toss'un ministun durumunu saymıyorum bile, nyx'in e skilli ile oyundaki çoğu heroyu rahat counterlaması, clinkzin ultisi, Qsu ve Wsunun inanilmaz uyumu... bu 4 heroya invis yerine başka bir skill versen tek başına ezip geçer, dengelilerle tamamen invis gibi zayıf bir skille sahip olmaları. Belki weaver invis ile damage verebildiği için ve inanilmaz düşük cd'si ile focustan çok rahat sıyrılması biraz op..

fikho
22/01/2014, 12:09

sen en son hangi oyunu oynadın ? dotanın mantığına aykırı düşüncelerin var

fikho
22/01/2014, 12:15
Buna da +1 bu arada. Hatta bana öyle geliyor ki Icefrog 1 Nisan'da bir güncelleme getirip ŞAKA YAPTIM AQ AHAHAHA diyerek kaldıracak hero'yu.

bana göre de takım oyunlarında çok fazla etkili , silencesini geçdim hani o venomun ultisi gibi zehir var ya o ne ya cızt cızt , bi ara 5 kişiye yedirdi o skili CAZIRT dedi , ahanda pc patladı dedim :D

-nc kasamıyorsunuz

bak simdi rakipde invis hero yokmuş varsayıyorum; rakip laneler boşken , haritada düsman yokken nc kasmaya devammı ediyorsun ? sadece invislermi gang atıyor sana :D

ilhan998
22/01/2014, 12:25
Burakula gizliden gizliye forumu trollemeye çalışıyo gibi hissediyorum ama neyse hayırlısı ya izlemesi hoş :d

Burakula
22/01/2014, 18:30
aynısını ben yapıyorum, dota forumu çok fazla olmadığından yapacak birşey olmadığımda bu forumada uğrayıp ne var ne yok diye göz gezdiriyorumda, öyle şaçma konular açıp, o kadar mantıksız düşünceleri varki burakulanın...

sadece 180 gold ile counterlabilen, 5 gezdiğinde ve ward kullandığında her seferinde free kill bırakan bir özelliğe op demek ilginç...
takımdaki supportlar laf anlamadığı zaman carry oynamama rağmen 180 golda dust, 200 golda ward alıp, tf için pozisyon alacaksak düzgün 2 ward atıp, invis olan heronun sight vermek için yanımıza gelmesini beklemek en büyük zevklerden birisi..
hepsini geçtim invis olabilen heroların skillerine bakacak olursak kesinlikle invis skilleri sahip oldukları en zayıf skill, rikinin smoke ve backstab'i, özellikle smoke oyunun en güzel skillerinden, başka bir heronun ultisinin ufak hali diye düşünebiliriz, gondar'ın track ve jinadası, toss'un ministun durumunu saymıyorum bile, nyx'in e skilli ile oyundaki çoğu heroyu rahat counterlaması, clinkzin ultisi, Qsu ve Wsunun inanilmaz uyumu... bu 4 heroya invis yerine başka bir skill versen tek başına ezip geçer, dengelilerle tamamen invis gibi zayıf bir skille sahip olmaları. Belki weaver invis ile damage verebildiği için ve inanilmaz düşük cd'si ile focustan çok rahat sıyrılması biraz op..

sırf konuyu trollemek için millet eski hesaplardan girmeye başladı. Konuyu kilitleyin pls.

fikho
22/01/2014, 18:32
sırf konuyu trollemek için millet eski hesaplardan girmeye başladı. Konuyu kilitleyin pls.

bende trollücem olum :D , baka bak benim ceviri noldu olum ? 1 ay gecdi aradan :D

Lexsarko
22/01/2014, 19:21
Locksarko