PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Competitive oyunlara hero sokmaca oyunu

Nymphe
22/01/2014, 20:01
Forum çok durgun lan, bende böyle bi konu açayim dedim bakalim gereksiz trollenmeden nereye kadar gidecek.

Şuanki competitive metasina hangi herolar girebilir mesela ufak değişikliklerle bunlari merak ediyorum, yaratici cevaplar gelsin :/

Burakula
22/01/2014, 20:08
Necrophos atak şekline ufak bir iyileştirmeyle mid solo olarak girebilir.

Krobelus da atak şekli adama benzerse daha sık piklenebilir.

Tuskar biraz int buffıyla agresif trilerin vazgeçilmezi olur.

geomancerı 3. skili yerine daha kullanışlı bir skill ile n0tail dışında oynayabilenler görürüz. Bunun hakkında yaratıcı fikirlerim vardı daha önceden söylediğim. Örneğin canı azalan meepo nun ms sini arttıracak bir pasif skill gibi.

ZheiLeiXu
22/01/2014, 20:13
"Atak şekline" ne demek abi?

Animasyon süresinin atak şekliyle değiştiğini falan mı sanıyorsun ne yani? :D

annil
22/01/2014, 20:26
Ya başlamayın gene arkadaş, adam gibi herkes kendi fikrini belirtsin, başkasınınki hakkında yorum yapmayın artık.

ZheiLeiXu
22/01/2014, 20:30
Ya başlamayın gene arkadaş, adam gibi herkes kendi fikrini belirtsin, başkasınınki hakkında yorum yapmayın artık.

Burda seni bağlayan kısım ne?

Post'umun forum kuralına uymayan tarafı olduğunu düşünüyorsan, ordaki "İletiyi şikayet et" butonuna basar, postumu şikayet edersin.

Nymphe
22/01/2014, 20:32
Necrophos atak şekline ufak bir iyileştirmeyle mid solo olarak girebilir.

Krobelus da atak şekli adama benzerse daha sık piklenebilir.

Tuskar biraz int buffıyla agresif trilerin vazgeçilmezi olur.

geomancerı 3. skili yerine daha kullanışlı bir skill ile n0tail dışında oynayabilenler görürüz. Bunun hakkında yaratıcı fikirlerim vardı daha önceden söylediğim. Örneğin canı azalan meepo nun ms sini arttıracak bir pasif skill gibi.

Bence necro ve krobelus, atak şekilleride dahil şuan gayet iyi durumdalar.Krobelusun metaya girememisini ben anlayamıyorum, gerçekten midde gayet güçlü, gang potensiyeli fazla değil ama fast tower pushla kapatıyor bu özelligini.Silencesini söylemiyorum bile.

fikho
22/01/2014, 20:34

yanında birde magic resistans ile attak speed versin tam olur he :D:D

Nymphe
22/01/2014, 20:43
ya hadi konuyu saptırmayında belki yaratici fikirler gelir uzun uzun tartışmak istiyorum ben

Mostar
22/01/2014, 20:56
krobelus carry daha hoş oluyor bence. yanına da abaddon çekiyorum kırılganlığı yüzünden.

- omniknight a agha buff'u geldi ama mide yollasan değmiyor gibime geliyor. sup oynatsan da melee+iteme bağımlı ki babysitter olurdu anca, o da bu metada olmaz. mid solosunu güçlendirecek bir buffla epey picklenir.

-kaldr ulti aoe'sine buff gerekli

- centaurun yatacak yeri yok. tek olasılık carry, aslında tower a sağlam vuran bir hero ama onun için str gerekiyor. yani oyunda belli bir dakika geçmesi gerekli - ki zaten o dakikaya kadar herhangi bir carry de tower dövecek duruma geliyor -

- blood un ne olursa olsun pickleneceğini sanmıyorum. anca pub gamede stompluyor. voker aldığımda ss kaçırmamak için arkadaşa aldırıyorum :D

- bir de bana göre kullanılmayan - kullanılmayı bekleyen de epey hero var. skeleton king mesela.

- brewmaster'a gelen buffla birlikte her oyun görürüz diyordum ama daha bir kere dendi oynadı dahasını görmedim.

- troll de bir süre favori pickti , özellikle bu metada neden picklenmez anlamıyorum

- ve lycan. gerçi broodmother cm'ye gelsin 494521480 tane spidere howl verince tower tek yer muhtemelen de, yine de çok iyi pusher özellikle furion ile harika rat'lanıyor. yine bilmiyorum neden picklenmez

- son olarak da wisp oyundan silinse ömür boyu picklenmeyecek herolar var. hani wisple birlikte op oldukları için buff gelmeyen cinsten. ck tiny riki diye uzar gider

Woolridge
22/01/2014, 20:56
Kaldr ve Wraith Knight

fikho
22/01/2014, 20:58
-Huskar : Moon Glaive gibisinden skil eklenebilir yada burning spear dan etkilenen heronun , 300 birimlik mesafesine yaklasan hero burning spear in verdiği hasardan etkilensin gibi gibi yoksa huskar aşırı derecede gereksiz bir hero dotanın mantığına aykırı bir hero :D

-Troll Warlord : arkadas bu hero yanlıs oyuna eklenmiş :D tekken , mortal kombat gibi oyunların herosu bu , single target kelimesinin dotada kullanılma sebebi :D bu hero olsa gerek :D , ama su hero ile en uyumlu hero bence void :D ulti acmıs bi voidi troll saglam kudurtuyor

AloneOrDeaD
22/01/2014, 21:07
timbersaw sebep sun desen belki sunamam ama heroyu seviyorum abi atlamalı zıplamalı güzel hero ya meta olsunda izleyek proların elinden daha zevkli olur izlemesi

Woolridge
22/01/2014, 21:09
Fikho iyi hatırlattı. Huskar da girebilir şuan çok iyi bir orbu var

Nymphe
22/01/2014, 21:11
krobelus carry daha hoş oluyor bence. yanına da abaddon çekiyorum kırılganlığı yüzünden.

- omniknight a agha buff'u geldi ama mide yollasan değmiyor gibime geliyor. sup oynatsan da melee+iteme bağımlı ki babysitter olurdu anca, o da bu metada olmaz. mid solosunu güçlendirecek bir buffla epey picklenir.

-kaldr ulti aoe'sine buff gerekli

- centaurun yatacak yeri yok. tek olasılık carry, aslında tower a sağlam vuran bir hero ama onun için str gerekiyor. yani oyunda belli bir dakika geçmesi gerekli - ki zaten o dakikaya kadar herhangi bir carry de tower dövecek duruma geliyor -

- blood un ne olursa olsun pickleneceğini sanmıyorum. anca pub gamede stompluyor. voker aldığımda ss kaçırmamak için arkadaşa aldırıyorum :D

- bir de bana göre kullanılmayan - kullanılmayı bekleyen de epey hero var. skeleton king mesela.

- brewmaster'a gelen buffla birlikte her oyun görürüz diyordum ama daha bir kere dendi oynadı dahasını görmedim.

- troll de bir süre favori pickti , özellikle bu metada neden picklenmez anlamıyorum

- ve lycan. gerçi broodmother cm'ye gelsin 494521480 tane spidere howl verince tower tek yer muhtemelen de, yine de çok iyi pusher özellikle furion ile harika rat'lanıyor. yine bilmiyorum neden picklenmez

- son olarak da wisp oyundan silinse ömür boyu picklenmeyecek herolar var. hani wisple birlikte op oldukları için buff gelmeyen cinsten. ck tiny riki diye uzar gider

Kaldr ve Wraith Knight

Wraith king'in ultisinin mana costu kaldırılıp, cok hafif bir agi artisi eklenirse metaya girebilme ihtimali var diyorum.Mortal strike skiline aktif bir skil denenmişti, onun benzeri ama daha güzel bir skill getirilirse kesinlikle gireceğine inaniyorum.

Omniknight çok tartışılan bir hero.Repel purge ile silinmese ve repel atilan üniteye heal atilabilse, son olarak repel degen aurayi taşısa mid-fast aghanim tarzi birşey görebiliriz..Degen aura yerine daha ofansif bir skill getirilebilir.Ayrica ultiside purge yiyor asırı derecede sacma.

Ben brewmastera gelen şeye buff değil nerf gözüyle bakıyorum.Benim düşünceme göre eski aghanim upgradesi cok daha iyiydi.

Kaldr çok ilginç bir hero.Bence bu hero agro tri lanelere cok iyi uyuyor.Bir sd kaldr kunkka combosu fena değil yani.Mükemmel bir ulti ve aghanim upgradeyle harikalar yarabilir.Bu hero metaya girmeli ya.

Nymphe
22/01/2014, 21:12
timbersaw sebep sun desen belki sunamam ama heroyu seviyorum abi atlamalı zıplamalı güzel hero ya meta olsunda izleyek proların elinden daha zevkli olur izlemesi

Abi timbersaw zaten metada 3 oyundan 1 inde timber görüyorum, niye öyle dedin ki.

ZheiLeiXu
22/01/2014, 21:16
FV'den başlayalım tartışmaya o.o

Faceless Void sorunlar listesi:

*Hiç DPS sağlayan skill'i yok. (Evet sevgili troller, Timelock 17,5 damage sağlıyor. Önemli bu :kappa: )

*Backtrack underpowered. Neden diye sorarsanız, Backtrack multiplier bir yetenek. Yani;
a)Backtrack'sız 50x EHP'niz varsa, 4 level backtrack ile 66,5x EHP'niz oluyor.
b)Backtrack'sız 100x EHP'niz varsa, 4 level backtrack ile 133x EHP'niz oluyor.

Ne kadar çok EHP'niz varsa, Backtrack'ın sağladığı EHP de o kadar artar.

Asıl sorunda burda başlıyor işte. FV'nin STR gain'i gerçekten çok az. Armor'unun da pek iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Backtrack'sız fazla bir EHP'si yok, yani Backtrack'ın sağladığı EHP artışı çok fazla değil.

*Kesinlikle BKB'ye ihtiyacı olan bir hero. Bu da size 1 slota mâl olmak demek. Hiç DPS sağlayan skill'i olmadığı için bu problem olabiliyor. Bot ve BKB dışında bir de ekstradan survivability item'ı aldınız desek geriye sadece 3 item slotunuz kalıyor.

*Skill set çok kötü. 5 Saniyelik AoE Pause ile Timelock gibi perma bash bir skill gerçekten çok uyumsuz. İkisinden birinin kesinlikle yeniden yapılması lazım. Aynı şekilde, Chrono içinde Backtrack'a da ihtiyaç duymuyorsunuz. Timelock yerine DPS sağlayacak bir skill verilmesiyle FV competitive'e kazandırılabilir.

*Timewalk'un mana cost'u ve CD'si çok fazla.

*DotA 2'ye bütün "Pause" efektleri aktarılmış durumda değil. Bu da Chrono için dolaylı yoldan nerf demek.

Maddelerin çoğunun, genel oyuncu kitlesinin düşüncelerinin tam zıttının olduğunun farkındayım. Ama mantıklı şeyler sunduğumu düşünüyorum.

Nymphe
22/01/2014, 21:29
FV'den başlayalım tartışmaya o.o

Faceless Void sorunlar listesi:

*Hiç DPS sağlayan skill'i yok. (Evet sevgili troller, Timelock 17,5 damage sağlıyor. Önemli bu :kappa: )

*Backtrack underpowered. Neden diye sorarsanız, Backtrack multiplier bir yetenek. Yani;
a)Backtrack'sız 50x EHP'niz varsa, 4 level backtrack ile 66,5x EHP'niz oluyor.
b)Backtrack'sız 100x EHP'niz varsa, 4 level backtrack ile 133x EHP'niz oluyor.

Ne kadar çok EHP'niz varsa, Backtrack'ın sağladığı EHP de o kadar artar.

Asıl sorunda burda başlıyor işte. FV'nin STR gain'i gerçekten çok az. Armor'unun da pek iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Backtrack'sız fazla bir EHP'si yok, yani Backtrack'ın sağladığı EHP artışı çok fazla değil.

*Kesinlikle BKB'ye ihtiyacı olan bir hero. Bu da size 1 slota mâl olmak demek. Hiç DPS sağlayan skill'i olmadığı için bu problem olabiliyor. Bot ve BKB dışında bir de ekstradan survivability item'ı aldınız desek geriye sadece 3 item slotunuz kalıyor.

*Skill set çok kötü. 5 Saniyelik AoE Pause ile Timelock gibi perma bash bir skill gerçekten çok uyumsuz. İkisinden birinin kesinlikle yeniden yapılması lazım. Aynı şekilde, Chrono içinde Backtrack'a da ihtiyaç duymuyorsunuz. Timelock yerine DPS sağlayacak bir skill verilmesiyle FV competitive'e kazandırılabilir.

*Timewalk'un mana cost'u ve CD'si çok fazla.

*DotA 2'ye bütün "Pause" efektleri aktarılmış durumda değil. Bu da Chrono için dolaylı yoldan nerf demek.

Maddelerin çoğunun, genel oyuncu kitlesinin düşüncelerinin tam zıttının olduğunun farkındayım. Ama mantıklı şeyler sunduğumu düşünüyorum.

Voidi ben oynamam, sevmiyorum oynamasini aslinda o yüzden pek fikrim yok bu konuyla ilgili .

Ama ultisi dost üniteleri dondurmak yerine %80 veya 90 slowlasa, yada time walk yerine her vurusta belli bir miktar as saglayan bir pasif skill getirilirse olabilir.Dediğim gibi void ile aram pek yok

Woolridge
22/01/2014, 21:47
timewalk kalkarsa voide dagger almak zorunda kalırsın :D

fikho
22/01/2014, 23:18
timewalk kalkarsa voide dagger almak zorunda kalırsın :D

aynn önerilen ilk item dagger olur

FroStly
22/01/2014, 23:45
Timewalk dustugun yerin 300aoe sine damage vursa ?

MadPandastic
22/01/2014, 23:47
Timewalk dustugun yerin 300aoe sine damage vursa ?

morph hesabı

Woolridge
22/01/2014, 23:54
o zaman çok imba olur. voidin nesini beğenmiyorsunuz anlamadım ben oyundaki en iyi single target carry :S

napstar
22/01/2014, 23:56
o zaman çok imba olur. voidin nesini beğenmiyorsunuz anlamadım ben oyundaki en iyi single target carry :S

Void'i beğeniyoruz da diğer hero'ları daha çok beğeniyoruz :d

Egomankibirlioglu
23/01/2014, 00:03
bence timewalk la atladığı yerde zaman yavaşlasın. ağır çekim gibi falan. void ise hızlansın. sonuçta zamana hükmeden bi hiro atladığı yerde zamanı konrol etsin ztn skilin adı timewalk bence çok güzel olur.

ve bence artık herolar yerine hero ekipleri olmalı.birbiriyle uyumlu herolar. 2 li pick atılmalı falan.böle 5 kişilik team oynunda heroları tek tek incelemek çoq saçma zaten.ekuri sistemi olmalı at yarışı gibi at yarışında ekurisiyle koşan atlar yarışı kazanıor tek koşunca kaybedıyor böle olmalı ama uptateler çok yavaş ilerliyor offff neyse

Krizalid
23/01/2014, 10:08
Anlaşılan maydin, sehnoc ve Nymphe permaban yemiş. Banları açılsa bile postalanıyorlar. ZheiLeiXu'ya izin nereden çıkmış anlamak güç :)

Nymphe thread > Burakula thread diyorum ve yorumumu yazıyorum.

Bir heronun competitive'de tutunabilmesi için belli başlı şeyler lazım. Sıra gözetmeden yazıyorum

1) Makul miktarda mobility
2) Makul miktarda AoE
3) Overpowered single target skiller (clinkz)

Dördüncü bir madde daha var da o kadar önemli olduğunu düşünmüyorum. Void'in ise Time Walk'ının kalkması falan değil de, örneğin cooldown'ının 8-10'a, manacostunun da 100-110'a inmesine ihtiyaç var çünkü Chronosphere bittikten sonra anayola çıkmış kurbanlık gibi sağa sola yalpadan ibaret kalıyor.

fikho
23/01/2014, 11:56
Anlaşılan maydin, sehnoc ve Nymphe permaban yemiş. Banları açılsa bile postalanıyorlar. ZheiLeiXu'ya izin nereden çıkmış anlamak güç :)

Nymphe thread > Burakula thread diyorum ve yorumumu yazıyorum.

Bir heronun competitive'de tutunabilmesi için belli başlı şeyler lazım. Sıra gözetmeden yazıyorum

1) Makul miktarda mobility
2) Makul miktarda AoE
3) Overpowered single target skiller (clinkz)

Dördüncü bir madde daha var da o kadar önemli olduğunu düşünmüyorum. Void'in ise Time Walk'ının kalkması falan değil de, örneğin cooldown'ının 8-10'a, manacostunun da 100-110'a inmesine ihtiyaç var çünkü Chronosphere bittikten sonra anayola çıkmış kurbanlık gibi sağa sola yalpadan ibaret kalıyor.

cd düsürme mana cost düsürme bencede mantıklı

ban sebepleri neler cok merak ettim acıkcası :D