PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ölümüne yeniliyorum

Burakula
03/02/2014, 22:45
Beyler pc mden uzak kalınca biraz heartstone sarıyım dedim. Ancak kart sıkıntısı+burakula şansı birleşince ölümüne yenilmeye başladım. Tam oyunun kontrolunu elime alabildim diyorum karşı taraf çok feci epik kartlar koymaya başlıyor. Bendeyse basic kartlar dışında toplasanız 5-6 expert kart açılmış vaziyette. Elimdeki kartlarla ne kadar taktiksel bir deste yapsam da pirate decklerle, murloc rushlarla, dragon kartlarıyla ve lord jaraxusla baş edemiyor bir türlü.

Arena atabilmek için de malum kazanmak gerek görev dediğiniz şey günde 1 defa 40 para veriyor arena atabilmek için 11 defa daha kazanmanız gerek. 4-5 defa girebildim en fazla 7 win aldım. Kazandığımız altını arenaya mı yoksa expert packlere mi yatırmak sizce daha mantıklı onu da bir sorayım.

Sözün kısası her türlü yardıma açık durumdayım. Kart yardımı olsun basic kartlarla imba kartları yenebilecek pislik taktikler olsun oyunla alakalı arkadaşlar el atarsa sevinirim. Oyuna para harcamak istemiyorum. Priestin op oluşu sayesinde oyun kazanabiliyorum ancak full priest oynamak da aşırı sıkıcı.

Kerem Zana Tanış
03/02/2014, 23:07
aynı durumda ben de varım :)

Lsx
04/02/2014, 00:11
Rogue oynuorm. Bende genellikle kaybediyorum ama taunt ve minion agırlıklı oynuyorum. Güzel spell kartları ekledikçe daha çok kazanmaya başladım gerçi. Arena mantıklı bence full kaybedince bile güzel hediyeler veriyor :D

canavar
04/02/2014, 00:40
kapalı betadayken oynadım biraz. sonra bıraktım oyunu. son 2-3 gündür tatilde olmanın verdiği sıkıntıyla tekrar oynamya başladım. bende sürekli yeniliyorum. yani 10 oyun atıyom 3-4 win.. 150 gold oldugu zaman direk arena gidriyorum. 0 a 3 çekince bile kart paketi veriyor. expert kartalarada harcayabilirsin arenayada.. ama bence arenaya harca.. sonuçta random kartlardan seçiyorsun, şansın varsa ve güzel sınıf gelirse, zekanı kullanarak oyunlar kazanıp güzel kartlar elde edebilirsin.
ama şunu bir gerçek ne akdar güzel deste yaparsan yap, uyumlu full kombolu, şans olmayınca sıfırsın bu oyunda. çok sinirmi bozuyor.

+ dedğin gibi priest gelince direk kaybettiğimi anlıyorum. tam yendim bu defa diyorum...tak bi karta oyun değişiyor. çok can sıkıcı. çok gelişmesi gereken bi oyun. hiç denge yok oyunda. mage in spell kartları falan çok imba.

Burakula
04/02/2014, 01:22
beyler iyi oynadığınız klassların vazgeçilmez expert kartlarını yazabilir misiniz. Ben de diğer kartlarımı kırarak dust umu o kartları açmaya harcar en azından 1 klassı oynanabilir hale getiririm. Warlock, druid veya paladin tercihimdir. Rogue de olabilir bu klasslara uygun epey kartım var ama halen çok eksiğim kart konusunda. Adamlara bakıp taktiklerini taklit ederek öğreniyim diyorum ancak adamların üstünlük kurmasına yardım eden kartlarını yarısı bende yok:(

Bence oyun %50 şansa %40 da paraya bakıyor. 18. ranktaki adamlarda deli kartlar var o adamların o destelerle 12-13 rankta olmaları lazım. Giriyosun yeniliyosun yeniliyosun hop 19 oluyosun, sonra deste değiştiriyosun tam tutturdum bu deste iyi çalışıyor 18 oldum derken yine karşına hayvan gibi dragon kartları, süper battlecry ı olan minionlar, pirate deckler falan gelmeye başlıyor.

Bence herkese günde 3 defa falan arena hakkı verilmeli parasız. Böylece biz fakirler de o imba kartları kullanma fırsatı bulabilir, oyuna birton para döken heriflerle eşit şekilde daha fazla kapışabiliriz. 150 gold çok fazla arena için onun 50 falan yapılması da olabilir, ödül miktarı düşsün ama 50 olsun.

KEREEEEEEEEEEEM
04/02/2014, 02:22
Ben de mage ile ranked da üst üste 5 oyun falan aldım.

AloneOrDeaD
04/02/2014, 02:38
bende şöyle bir durum var zaman ayırıp bir deste kuruyorum ulan güzel oldu diyorum sonra oyuna giriyorum şöyle üst üste 5 6 oyun kazanıyorum neşem yerine geliyor diyorrum ben bu deste ile yürürüm ondan sonra kafama kafama vurmaya başlıyorlar diyorum vay amk ne oldu hani o deste iyiydi

edit gerçi oyunu sadece arena için oynuyorum arena çok zevkli geliyor bana onun için normal ii genelde görevler için oynuyorum

Nana
04/02/2014, 02:39
Aynen bugün lanetli gün galiba ya dün ranked girdim 5 oyun kazandım üstüste bugün hepsini kaybettim hemde kıl payı hep 1 hp veya az hp kalıyo adam da koyuyo bitane acayip bilmediğim bir kart alıyo oyunu :(

Lsx
04/02/2014, 05:46
Arena yapıyım dedim..
2. maçımda roguem druide karşı..
Adamda 1 hp kaldı bende daha 28.
Sonra kim aldı dersiniz :D 1 hpli adama oyun vermek nedir ya yok +3 atak this turns kendisi + 3 minion löp löp geçirdi şerefsiz.

Krizalid
04/02/2014, 11:50
3 winden 10 gold geliyor, quest de 40-60 gold falan veriyor, iki günde bir arena yapabilmeniz lazım.

Burada bahsedilen çoğu şey zaten olması gereken şeyler, sıradışı bir durum yok. Bir buçuk aydır oynuyor olmama rağmen ne zaman deste yapsam ilk birkaç oyun karşıma Goldshire Footman falan kullanan tipler geliyor, sonra toparlanıyor durum.

Bir de basic set kartları aslında o kadar kötü değil, bayağı iş yapacak kartlar var; çeşitli oyuncular zahmet edip basic setten yapılabilecek desteler oluşturmuş, onları kopyalayıp oynamayı deneyebilirsiniz, IMHO basic kartları en iyi olan class açık farkla Rogue, oynaması en kolay olan class da Rogue gibi duruyor. Priest oyunları çok uzun sürdüğü için tercihim değil.

GHS#1'e katıldığım Rogue destesiyle çok rahat 100-140g farmlayabiliyorum bir günde, Azure Drake'lar veya Ragnaros falan yokken de aynısı geçerliydi, çok basit bir fikir üstüne kurulu nasılsa.

Burakula
04/02/2014, 13:23
ben de en kolay winleri rush yaptığım rogue larla alıyorum zaten ama dediğim gibi adamın elinde battle cry ı alan falan vuran ya da heal yapan minionlar olursa yerde minionum kalmıyor veya adamın canı yarı yapamadan spellerim silahlarım tükenmiş oluyor.

dediğim gibi classların basic olarak kullanışlı neutrallerini söyleyebilirseniz bana yardım etmiş olursunuz. Genelde kaç kartı neutrallere ayırıyorsunız? Ben 16-17 class kartı 13-14 neutrall kullanıyorum genelde mesela. Daha mı fazla minion kullanmalı yoksa spelleri mi fazla tutmalı?

Burakula
04/02/2014, 16:57
Anladığım kadarıyla oyuna para dökmek istemeyen arkadaşların uzunca bir süre ranked yerine casual oyun atması lazım. Ayrıca shaman ın gücünü keşfettim ve en azından casual oyunlarda daha sık kazanmaya başladım.

tarhuman
04/02/2014, 17:07
Sürekli yenilmenizin sebebi rank'ların sıfırlanması olabilir. Rank'lar sıfırlanınca eski yerine kavuşmak isteyenler ile şansını rank sıfırlanınca tekrar denemek isteyen oyuncular açığa çıkıyor. Bu yüzden 15. rank'ta bile çok sert oyunlar olabiliyor. Mesela ben sıfırlanmadan önce 8. rank'ta iken şuan 15. rank'ta can çekişiyorum :D. Kafayı yiyecem.

AloneOrDeaD
04/02/2014, 20:03
Sürekli yenilmenizin sebebi rank'ların sıfırlanması olabilir. Rank'lar sıfırlanınca eski yerine kavuşmak isteyenler ile şansını rank sıfırlanınca tekrar denemek isteyen oyuncular açığa çıkıyor. Bu yüzden 15. rank'ta bile çok sert oyunlar olabiliyor. Mesela ben sıfırlanmadan önce 8. rank'ta iken şuan 15. rank'ta can çekişiyorum :D. Kafayı yiyecem.

o da ayrı bir durum ben normalde 19 larda gezen biriyim hani yerimden memnunum genel olarak nötr gidiyorum aam karşıma böyle rankı sıfırlanmış eli legendry ya da iyi epiclerle dolu oyunu bilen adam gelince az bir sibirlenmiyor değilim sonuçta eşit oyun oynamak istiyorum

Ratz
04/02/2014, 20:49
Burada (http://www.hearthhead.com/decks) basic kartlarla yapılmış desteler var filtreden ayarlayabilirsiniz. Yardımcı olabilir.

sehnoc
05/02/2014, 01:19
şansa bağlı oyun. tavlayıda bu yüzden sevmıyorum. bu oynuda sevemedim bi türlü. neysee yugi oh çizgi filmini hatırlatıor onun hatrına oynuyorum...