PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HoN Öğrenecek Adam Aranıyor

KEREEEEEEEEEEEM
04/02/2014, 00:36
Evet gençler. HoN Türkiye sunucusu açıldı açılacak. Şimdi Elwind ve Stansfield HWA'da Türkiyenin en yukarısındaykeneler LoL geçtiler ve 5 aydır HWA nın as takımına yükseldiler. Dün de final oynandı. Bunlar işşiz ama niye söyledim bilmiyorum.

Neyse şimdi HoNu Türkiyede yapan firma bir çok turnuva falam filam düzenler. İyi oynayan da çok yok. Şimdi biz elwindin yarısı kadar öğrensek honu türkiye şampiyonu oluruz. Zaten dotadaki 50 hero neredeyse aynı. Çok uzun sürmez.

Bu yüzden 3-5 kişi toplansak küçük haritalarda 3-3 2-2 maç yapıp öğrensek kimler gelir diyorum :D:D::D:DD:

Raichoxunrefleksleri
04/02/2014, 00:38
Hon=Trash game

Hontrash :kappa:

ilhan998
04/02/2014, 00:51
Amaç çöp oyunlarda best olmaksa lol yeter bence.

KEREEEEEEEEEEEM
04/02/2014, 01:24
Amaç çöp oyunlarda best olmaksa lol yeter bence.

Lol de best olmak kolay mı sanıyon o kadar oynayanı var 5 yaştan başlıyo sınır.

Ayrıca dota2deki siktiriboktan matchmaking sistemi varken bahsettiğiniz trash oyundaki gerek oyuncu kalitesi gerek mm sistemi insanı daha fazla eğlendiriyor.

Sercan<Michaell>
04/02/2014, 09:34
Maydin haklı bence. Ama samimi söyleyim benim dota 2 için düşüncelerim bu kadar negatif değil. Competitive Dota 2 Türkiye'de gelişim gösterecek. Göstermek zorunda.

KONYALIYOBAZ
04/02/2014, 10:04
Maydin haklı bence. Ama samimi söyleyim benim dota 2 için düşüncelerim bu kadar negatif değil. Competitive Dota 2 Türkiye'de gelişim gösterecek. Göstermek zorunda.

Göstermeyecek.

berkbegins
04/02/2014, 10:16

Göstermek zorunda değil Çin varken.

Ayrıca Çin yeni yılı diye kutlamalar bile yapan Dota 2 nin bizim Kurban bayramında " My Offering " diye etkinlik yapması çok eğlenceli olurdu ama olmayacak yani falam filam kerem styl4

Sercan<Michaell>
04/02/2014, 10:38
Göstermek zorunda değil Çin varken.

Ayrıca Çin yeni yılı diye kutlamalar bile yapan Dota 2 nin bizim Kurban bayramında " My Offering " diye etkinlik yapması çok eğlenceli olurdu ama olmayacak yani falam filam kerem styl4

Çin-Türkiye kıyaslaması baya komik olmuş abi zaten. Türkiye'ye gelene kadar daha çok ülke var. Onlara da etkinlik yapılmıyor ? Napsın şimdi Dendi lole mi geçsin ? Loda falam filam xd ....

berkbegins
04/02/2014, 10:40
Amaç bişeyler kazanmak progamerlıksa zaten Dota 2 üzerinde ısrar etmek mantıksız.

He amaç eğlenmek ve hedefler doğrultusunda güzel etkinliklere katılmak hobi olarak kasmak bişey beklememek ama kafa yormaksa tamam.

sehnoc
04/02/2014, 10:41
hainler her yerde hainler görüyorum...bunca yıllık emek fedekarlık ne karşılığında satılıyor...

ölüm sizi sessiz ve ani bulsun tanrılar çığlıklarınızı yok saysın.

Sercan<Michaell>
04/02/2014, 10:54
Ya o kadar basit değil. Lol dediğin oyun 27 Ekim 2009 çıkışlı bir oyun. Dota 2 betadan 9 Temmuz 2013 de çıktı. Şuanki durumun çok kötü olduğunun ben de farkındayım fakat yapılmayacak şeyler değil. Baktığın zaman Starladder pro da oynayan Türk takımı var. Joindota ligler yapıyor. Lol ile tabii ki kıyaslayamazsın şuanda ama Lol de ilk senesinde bunlara sahip değildi. Bu kadar olumsuz bakmayın bence.

KEREEEEEEEEEEEM
04/02/2014, 12:07

Elbet bir gün Türkiyede de LoL'deki kadar turnuva etkinlik vs. olur ama bu Valve'ın para gelirse hepsi benim cebime girsin bakış açısından dolayı baya zor görünüyor. En azından Nfinity Games resmen Türkiyede HoNu sahiplendi. LoL kadar olur mu bilmiyorum ama yakın zamanda Dota 2'den çok çok daha etkinlik olacağı kesin.

hohmlec
04/02/2014, 12:19
Elbet bir gün Türkiyede de LoL'deki kadar turnuva etkinlik vs. olur ama bu Valve'ın para gelirse hepsi benim cebime girsin bakış açısından dolayı baya zor görünüyor. En azından Nfinity Games resmen Türkiyede HoNu sahiplendi. LoL kadar olur mu bilmiyorum ama yakın zamanda Dota 2'den çok çok daha etkinlik olacağı kesin.

ben bu hafta oynayabilirim sonra okullar acılıyor ygs lys falan filan ıstersen takılabiliriz biraz

Burakula
04/02/2014, 12:34
bu oyunda balance anlayışı çok düşük. Bu da sinir bozuyor ve oynayasını kaçırıyor insanın.Yoksa biraz oynamışlığım ve bir alışkanlığım mevcut bir haftaya epey ilerlemiş hale gelirim ama oyunu hatırlayınca hiç oynayasım gelmiyor.

KEREEEEEEEEEEEM
04/02/2014, 12:57
bu oyunda balance anlayışı çok düşük. Bu da sinir bozuyor ve oynayasını kaçırıyor insanın.Yoksa biraz oynamışlığım ve bir alışkanlığım mevcut bir haftaya epey ilerlemiş hale gelirim ama oyunu hatırlayınca hiç oynayasım gelmiyor.

herolar dotaya göre biraz daha imba olduğu için oyunun dönmesi yahut çabucak bitmesi çok oluyor. Zevkli yani wc3 gibi bir motora bağımlı olmadıkları için çok farklı skiller olması. Bir de izlerken istediğini açıp izleyemediğin için ve turnuva olursa mecburen twitchten takip etmek zorunda kaldığın için öğrenmesi biraz zor.

edit: nereden çıkardım balance bozuk olduğunu

Ben de dota2den sıkıldım mallarla oynamaktan eklerseniz lobiden 1-2 oyun atabiliriz. nickim orada A_BullDog (ilki maydindi de oyunda bi bozukluk olduğu için 3-5 kere oyuna giremeden bağlantı kesildi. sonra baktım 150 oyun mu 250li mi ne lobide oyun atmam lazımmış leaverlartan dolayı. mmye giremeyince bunu aldım hem öğrenme hesabım oldu xd)

annil
04/02/2014, 19:45
<artismode>HoN biliyorum, deli gibi oynadım, iyiydim de, arkadaşlarım da vardı bir dolu, gold accountum bile var</artismode> ama çok bayık be abi, geçenlerde gireyim dedim, üşenmedim indirdim, girdim, oynadım, herkes pt vg hood yaptı, gege dedim, bitti oyun, çıktım, sildim.

ScReaM0fPain
04/02/2014, 20:01
Beyler dota mota lol hon boş iş bugün anladım vallaha ya. Acayip bir baygınlık geldi artık dota oynamaktan. Zaman öldürecek başka bir şey olsa keşke de ona zaman ayırsak.

FafraGa
04/02/2014, 20:11
Ben amacı tam anlamadım yorumlarda biraz sapmış gibi konu tam bi açıklık getirsen.
Şimdi takım kurup oyunda çok ilerlemek mi yoksa oyunu bilen birilerinden veya lobi maçlarla öğrenmek mi tam çıkaramadım ben ?

KEREEEEEEEEEEEM
04/02/2014, 21:33
Ben amacı tam anlamadım yorumlarda biraz sapmış gibi konu tam bi açıklık getirsen.
Şimdi takım kurup oyunda çok ilerlemek mi yoksa oyunu bilen birilerinden veya lobi maçlarla öğrenmek mi tam çıkaramadım ben ?

3-5 kişli toplanıp oyunu öğrenmek maksat tek başına çok sıkıcı oluyor.

<artismode>HoN biliyorum, deli gibi oynadım, iyiydim de, arkadaşlarım da vardı bir dolu, gold accountum bile var</artismode> ama çok bayık be abi, geçenlerde gireyim dedim, üşenmedim indirdim, girdim, oynadım, herkes pt vg hood yaptı, gege dedim, bitti oyun, çıktım, sildim.

Abi türk sunucusuna girmedin mi sen orada oyunu yeni öğrenip de önerilen ne varsa kasmışlardır. Ben pull nedir stack nedir hepsini hondaki azıcık oyunlarımda öğrendim. Ben euroda millet lunaya lothar+ aghanim kasarken honda fly manta çıkıyorlardı.

FeedGuaranteed
04/02/2014, 21:57
ben pullu yıllar önce kendim keşfettim (enemy creepleri çekiyo olsam da xd) ama herkesten lowum bu bi şey kanıtlamaz .s diğer oyunları da bence bu kadar ezmemek lazım tabanları kötü diye

KEREEEEEEEEEEEM
04/02/2014, 23:24
ben pullu yıllar önce kendim keşfettim (enemy creepleri çekiyo olsam da xd) ama herkesten lowum bu bi şey kanıtlamaz .s diğer oyunları da bence bu kadar ezmemek lazım tabanları kötü diye

Abi eurobattleda 6 ay oynayıp tek bir pull, trilane yahut offlanedeki adamı kastırmama görmeden honda her oyunda bunlardan en azı biri karşına çıkınca oyunculuk seviyesini farkettiyor. Yoksa ilk oyununda bile öğretirsin bunları. demek istediğim o değil.

Nighthawk
04/02/2014, 23:49
Ben eurobattleda en son pull ne bilmeyen gördüğümde son harita 6.48'di. Kimlerle oynadığınıza göre değişiyor heralde :)

Neticede Dota ve HoN player baselerinin seviyesini kıyaslayacaksanız eurobattleda kendi girdiğiniz oyunlara göre yapamazsınız. Şu anki Dota 2 public MM'e göre yapılabilir kıyaslama.

KEREEEEEEEEEEEM
05/02/2014, 00:02
Ben eurobattleda en son pull ne bilmeyen gördüğümde son harita 6.48'di. Kimlerle oynadığınıza göre değişiyor heralde :)

Neticede Dota ve HoN player baselerinin seviyesini kıyaslayacaksanız eurobattleda kendi girdiğiniz oyunlara göre yapamazsınız. Şu anki Dota 2 public MM'e göre yapılabilir kıyaslama.

eurobattleda noobluk seviyesinde 6 ay oynadım ve sonra honda 1 ay (belki 15 gün) oynadım. Yaptığım karşılaştırma başlangıç seviyelerinde. Üst seviyeler nasıl bilemem tabi.

KONYALIYOBAZ
05/02/2014, 02:01

-TRUE STORY ALERT-

3-4 sene önce Darer'de barat alıp 1-25 oynayan adamın bugün 6k ratingi var. Bunu yapan geçen seneler değil, Dota 2'nin oyunculara sunduğu replaylere kolay ulaşma ve neticesinde kendini geliştirmeyi hızlandırma, canlı oyun izleyebilme, neredeyse her profesyonel oyunun streaminin olması vs vs en düşük mmr'dan en yükseğine kadar en azından oyuna 1 tane oyunun genel hatlarını (stack, pull, warding, farming vs) bilen adam düşüyor. Bu da en newbie-noob oyuncuyu bile kendini geliştirmeye yöneltiyor. Dota 1'de bu böyle değildi. Günlük bütün platformlarda (çoğunda oynadım) oynanan oyunların %95~'inde support mantığı olmadan, mide gidenin kurye-ward aldığı, uçurma karşılığında share verdiği oyunlar vardı. Dota 2 geldi geleli bu mantıklar artık en basit pub oyuncularının bile mantığına oturdu.

TypeR
05/02/2014, 08:55
HoN'u ögrenmenin veya daha iyi oynayabilmenin tek yolu TR sunucusu degilde EN sunucusu daha iyi olur diye düşünüyorumm :D oradada lol gibi olmasın :D

KEREEEEEEEEEEEM
05/02/2014, 18:50
HoN'u ögrenmenin veya daha iyi oynayabilmenin tek yolu TR sunucusu degilde EN sunucusu daha iyi olur diye düşünüyorumm :D oradada lol gibi olmasın :D

Global sunucuda öğrenip tr sunucusunda liseliler doluşmadan hatrı sayılır bir rating yapmak amaç. Sonra da turnuvaları domine etmek amaç. Yoksa dota2 oyun izleme falam filam açısından hondan çok daha iyi. Arkadaşlarının oyunlarını izin verirse onun gözünden izleyebiliyorsun da kendini geliştirme imkanı az. Bir de başka herolara tıklayınca skillerini okuyamıyorsun çok koyuyo.

Chen gibi heroları oynarken de tüm birimleri ve gerikalanları seç olmadığı için çok zor oluyor. Geçenlerde kurye itemi alıp sana getiriyo tek klavye hareketiyle o iyi oldu.

annil
05/02/2014, 19:29
Sponsorun, garanti takımın var mı? Varsa gelirim.

Ratz
05/02/2014, 19:48
Türkiye'de HON'nun önü açık. Güzel turnuvalar olacak para ödülü olsun, kazananı yurt dışına gönderme olsun vs vs. Dota2 de hiç olmayacak şeyler HON'da gerçekleşecek diyebilirim Türkiye için. Yani oyundan gelir elde etme amacında olanlar varsa(Elwind Styla) ve MOBA türünü seviyorsa HON en mantıklı seçim şuan için. Ama cidden HON dünyanın en bayık oyunu bana göre. Grafiklerden sanırım bildiğin karanlık bi oyun... Adamın içi kararıyor-_-

KEREEEEEEEEEEEM
05/02/2014, 20:55
Türkiye'de HON'nun önü açık. Güzel turnuvalar olacak para ödülü olsun, kazananı yurt dışına gönderme olsun vs vs. Dota2 de hiç olmayacak şeyler HON'da gerçekleşecek diyebilirim Türkiye için. Yani oyundan gelir elde etme amacında olanlar varsa(Elwind Styla) ve MOBA türünü seviyorsa HON en mantıklı seçim şuan için. Ama cidden HON dünyanın en bayık oyunu bana göre. Grafiklerden sanırım bildiğin karanlık bi oyun... Adamın içi kararıyor-_-

Grafikler olarak blizzardın oyununa benzettim ben ama honda gerçekten harita karanlıktı. HoN 3 ten sonra biraz düzeldi ama yine de iyi değil. Bir de skiller anlaşılmıyor çok alışmayınca. Oysaki blizzardın oyununda hiçbirşey bilmeden bile anlayabiliyordun skilleri.

Aynen ha elwind stayla .d

Ha bir de lolde nasıl oyun izlemedir şudur budur merak ettim.

FafraGa
05/02/2014, 22:22
kendini geliştirmede forumlarında etkisi çok bence bakınız: FafraGa