PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 10. Yıl Marşı'na laf etti, salon boşaldı!

BorisPeace
06/02/2014, 18:25
Kentsel Dönüşüm Kongresi olaylı başladı. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta'nın 10. Yıl Marşı ile ilgili sözleri salondan büyük tepki topladı. Balta'nın 10. Yıl Marşı ile ilgili olarak, "Onuncu Yıl Marşı denilen şeye takılıp kalan ve demir ağlarda bir arpa boyu yol alamayan bir zihniyetten buralara geldik" ifadelerini kullanmasının ardından katılımcılar salonu terk etmeye başladı. Oluşan büyük tepki ve salonun terk edilmesinin ardından Balta, "Yanlış anlaşıldım, özür dilerim. Lütfen geri dönün" dese de salonun terk edilmesine engel olamadı.

http://www.dailymotion.com/embed/video/x1bbyzl

Linky (http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/38137/10._Yil_Marsi_na_laf_etti__salon_bosaldi_.html)

napstar
06/02/2014, 18:29
Oh iyi olmuş ohhhhhhh

AloneOrDeaD
06/02/2014, 18:45
yönetici böyle konu açıyor sonra ortallık karışınca lock, ban site tabi hayalet kasabaya döner

neyse benim umrumda olan şeyler değil

sehnoc
06/02/2014, 18:46
ben akpden bir 10. yıl marşı beklıorum zaten. hak ettiler bu kadar hizmet yatırım falan yapmalılar bir marş.

Raichoxunrefleksleri
06/02/2014, 18:50
yönetici böyle konu açıyor sonra ortallık karışınca lock, ban site tabi hayalet kasabaya döner

neyse benim umrumda olan şeyler değil

Ahaha, berk gelsin ateşlenir buralar relax :kappa:

Burakula
06/02/2014, 19:03
Salon tam olarak boşalmamış bence yarısı bile çıkmadı. Olayı tartışırken ya da süzerken söz konusu adamlar bakan ya da milletvekili olduğunu aklımızdan çıkarmayıp IQ seviyelerimizi yarıya çekerek düşünmemiz gerek. Bu açıdan bakınca o bakan yardımcısının o sözleri söylemesi de normal, o adamların o sözlerden sonra salonu terketmesi de bir o kadar normal bence.

Lexsarko
06/02/2014, 19:10
Demir ağların demiryolları olduğunu veya bu demiryollarının perişan haldeki ülkenin gelişimindeki katkısını anlayamamış birinin bakan yardımcısı olması üzücü. Bu kadar cahil bir insanın dinlemeye değer bir şey söyleme olasılığı çok düşük.

Dolayısıyla Burakula'nın dediği gibi o cehaletle o adamın bunları söylemesi de, insanların bir kısmının salonu terk etmesi de doğal.

napstar
06/02/2014, 19:12
Adam başka bir şey anlatmaya çalışmış ama zekası yetmemiş. Salonu terk edenler de adamın zekasının yetmediğini anlayamamış onların da beyni yetmemiş :d İYİ ÖZET

Krizalid
06/02/2014, 20:18
Ahaha, berk gelsin ateşlenir buralar relax :kappa:

O galiba cemaat tarafına geçti sesi soluğu çıkmıyor.

LSAfgşsfdlhşs şimdi gelip "milli irade paralel devlet virüs haşhaşi hıyaa" diye başlarsa sorumlusu ben değilim. Gerçi gülen gibi elleri kaldırıp lightning storm invokelamasından iyidir bence :D :D

nplm_death
06/02/2014, 20:21
Bu iktidarın her mensubu bulundukları her ortamda zırvalamak zorunda mı?

KEREEEEEEEEEEEM
06/02/2014, 20:42
Koskoca Antalya'da demir ağ olmaması o marşın ne kadar doğru olduğunu gösteriyor.

Nighthawk
06/02/2014, 20:48
Koskoca Antalya'da demir ağ olmaması o marşın ne kadar doğru olduğunu gösteriyor.

Yorumuna kurban. Antalya bugün Türkiye'nin en kalabalık 6. şehridir. Bahsedilen tarihte ise "Koskaca" Antalya 30 küsürüncü sıradadır, Kars'tan Yozgat'tan daha küçüktür. Antalya en çok göç alan illerimiz listesinde İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra 4. sırada gelir.

Günümüzde ise Antalya'dan daha "küçük" olan Konya'ya yüksek hızlı tren hattı yapılırken, Antalya'ya hala herhangi bir demiryolu yapılmıyor. O yüzden onu bugünün iktidarına soracaksın.

nplm_death
06/02/2014, 21:09

Nighthawk'ın dediklerine ek olarak, Toros Dağları'nı da dikkate al.

Nighthawk
06/02/2014, 21:13
Nighthawk'ın dediklerine ek olarak, Toros Dağları'nı da dikkate al.

İşte bugünün iktidarına soracak, o cevabı alacak. Doğrudan ben söylemeyeyim dedim çünkü söylenen lafın doğruluğuna bakmıyorlar, biat gerekiyor.

DreadfuL
06/02/2014, 21:13
Adam Balta, yapacak bir şey yok. Daha konuşamayan adamların nerelerde olduğunu görmek üzücü.

KEREEEEEEEEEEEM
07/02/2014, 18:21
Yorumuna kurban. Antalya bugün Türkiye'nin en kalabalık 6. şehridir. Bahsedilen tarihte ise "Koskaca" Antalya 30 küsürüncü sıradadır, Kars'tan Yozgat'tan daha küçüktür. Antalya en çok göç alan illerimiz listesinde İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra 4. sırada gelir.

Günümüzde ise Antalya'dan daha "küçük" olan Konya'ya yüksek hızlı tren hattı yapılırken, Antalya'ya hala herhangi bir demiryolu yapılmıyor. O yüzden onu bugünün iktidarına soracaksın.

Osmanlı döneminde yapılan demir yollarının Türkiye sınırları içinde kalanı yaklaşık 4400 km imiş. 1860'lardan 1910'lara kadar 50 senede yapılmış bunlar. Türkiyede ise 1940 da yaklaşık 8000 km demir yolu varmış.

Osmanlının 50 senede yaptığını Cumhuriyet 15 senede yapmış tamam iyi bir şey ama 10. Yıl Marşı'nda "Demir ağlarla ördük Ana yurdu dört baştan." diyecek kadar değil. Bu mantıkla sehnoc un bahsettiği 10. yıl marşı çıkarsa içinde "Bölünmüş yollarla ördük Ana yurdu dört baştan." geçmesi kesin görülüyor. (2002'de bölünmüş yol 6000 km, 2012'de 21.000 km)

Ayrıca içinde "Türküz, bütün başlardan üstün olan başlarız" ve "On yılda onbeş milyon genç yarattık her yaştan" geçen bir marşa kutsal kitapmış gibi bakacak değilim.

LauraBodewig
07/02/2014, 18:30
Bence bu konunun kapanmasının vakti geldi :tick:

İdeoloji farklılıklarından dolayı hararetli bir tartışmaya oldukça müsait hale geldi şu an.

AloneOrDeaD
07/02/2014, 18:35
konu kapatılsın boris e de ban atılsın (bunu söylediğim için ban yer miyim acaba gerçi yönetim kendine toz kondurmuyor pek olabilir)

Woolridge
07/02/2014, 18:49
maydin devam etsin bence ben güldüm :D

KEREEEEEEEEEEEM
07/02/2014, 18:52
Bence bu konunun kapanmasının vakti geldi :tick:

İdeoloji farklılıklarından dolayı hararetli bir tartışmaya oldukça müsait hale geldi şu an.

Eskisi kadar tartışacak değilim merak etme. Her iki taraftan da kimse diğerinin söylediğini anlamadığı yahut anlamak istemediği için gereksiz tartışmalar dönüyor.

Sadece düşüncelerimi ilettim.

napstar
07/02/2014, 19:08
10. yıl marşının yazıldığı zamana göre yorumlanması gerekir. O yüzden haklı değilsin maydin :/

Nüfus ve ekonomide çökmüş bir milleti galeyana getirmek için böyle abartılı sözlerle dolu bir marş yazılması gayet doğal. Sözlerini teker teker incelediğinizde bunu görürsünüz zaten. Bu aynı Tayyip'in "kriz teğet geçti" sözüne benziyor. Halkı gerektiği yerde manipüle edip, ekonomiyi ve sosyal hayatı korumaya almaya ve dış dünyadan gelen olumsuz etmenlerin ülkeyi etkilemesine izin vermemeye çalışmak liderlerin görevlerinden biridir. 10. yıl marşı da tamamen bundan ibaret.

Fakat şu an bazı "laik" abla ve abilerimizin dilinden düşmemesinin sebebi ise marşı, kendilerini ifade biçimi olarak kullanmaları. Yoksa şu an anlamı açısından kaale alınacak bir şey değil.

Sonuç olarak bu marşa, "o zaman o kadar demir yolu döşenmedi, nüfus o kadar artmadı" açısından bakmak yanlış.

KEREEEEEEEEEEEM
07/02/2014, 19:51
10. yıl marşının yazıldığı zamana göre yorumlanması gerekir. O yüzden haklı değilsin maydin :/

Nüfus ve ekonomide çökmüş bir milleti galeyana getirmek için böyle abartılı sözlerle dolu bir marş yazılması gayet doğal. Sözlerini teker teker incelediğinizde bunu görürsünüz zaten. Bu aynı Tayyip'in "kriz teğet geçti" sözüne benziyor. Halkı gerektiği yerde manipüle edip, ekonomiyi ve sosyal hayatı korumaya almaya ve dış dünyadan gelen olumsuz etmenlerin ülkeyi etkilemesine izin vermemeye çalışmak liderlerin görevlerinden biridir. 10. yıl marşı da tamamen bundan ibaret.

Fakat şu an bazı "laik" abla ve abilerimizin dilinden düşmemesinin sebebi ise marşı, kendilerini ifade biçimi olarak kullanmaları. Yoksa şu an anlamı açısından kaale alınacak bir şey değil.

Sonuç olarak bu marşa, "o zaman o kadar demir yolu döşenmedi, nüfus o kadar artmadı" açısından bakmak yanlış.

Yorumlar yazıldığı zamana göre yorumlanmadığı için biraz öyle oldu. Ama haklısın yani. Cumhuriyeti iyi göstermek için Osmanlı'ya atılan iftiralar da böyleydi. Gezi olayları sırasında Erdoğan'ın yabancı ülkelere hiçbir şey yok, bir kaç çapulcu olay çıkardı demesi de böyleydi. (kinaye yapmadım) Buradan şunu çıkarabilirİM o zaman: olaylar esnasında internetteki paylaşım sitelerinden ve girebildikleri her yerden #occupygezi yazıp kanlı kanlı fotoğraflar paylaşıp polisler acımasızca arkadaşlarımızı öldürdü diyenlerin siyasi bilgisi SIFIR. Madem birilerini bilgilendirmek istiyorsun niye bu yabancı ülkelerdeki turist olsun ki, git Türkiyede kime ulaşabiliyorsan ulaş.

Krizalid
07/02/2014, 20:24
Yorumlar yazıldığı zamana göre yorumlanmadığı için biraz öyle oldu. Ama haklısın yani. Cumhuriyeti iyi göstermek için Osmanlı'ya atılan iftiralar da böyleydi. Gezi olayları sırasında Erdoğan'ın yabancı ülkelere hiçbir şey yok, bir kaç çapulcu olay çıkardı demesi de böyleydi. (kinaye yapmadım) Buradan şunu çıkarabilirİM o zaman: olaylar esnasında internetteki paylaşım sitelerinden ve girebildikleri her yerden #occupygezi yazıp kanlı kanlı fotoğraflar paylaşıp polisler acımasızca arkadaşlarımızı öldürdü diyenlerin siyasi bilgisi SIFIR. Madem birilerini bilgilendirmek istiyorsun niye bu yabancı ülkelerdeki turist olsun ki, git Türkiyede kime ulaşabiliyorsan ulaş.

wat

Burakula
07/02/2014, 20:28
forumdaki en saçma tartışma olarak yazdım bunu.

Yeezer
07/02/2014, 21:37
forumdaki en saçma tartışma olarak yazdım bunu.

+1