PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İtem karşılığında aldığım oyun

ferhatkeskin
14/02/2014, 12:52
selam arkadaşlar scyhte of vyse verdim ve dayz aldım
herşey normal aktif ettim dayzi ve oyunu indirdim sonra yattım sabah kalktım steamdan uyarı hediye iptal oldu ödemede oluşan sıkıntıdan doalyı vesaire vesaire oyunumu kaldırmış ama benim itemimi geri vermemiş ?
madem parasını almadğın oyunu nasıl başkasına sattırıyo bu steam aklım almıyo benim madem böyle bir halt yiyon benim itemim nerde arkadaş koskoca steamın yaptıgı işlere bak ticket attım bugün geri dönüş bekliyorum sizce durum ne olur daha önce başına böyle birşey gelen varsa aldığı sonuç nedir ? daha öncede cs global offensive aldım itemle onda hiç bi sıkıntı olmadı 1 aydır oynuyorum
böyle böyle işler döndüğünü ögrendm bidahada itemle oyun almam tavsiyem sizde almayın

ferhatkeskin
14/02/2014, 13:35
arkadşalar sizce itemimi geri verirlermi ? ne olur bu durumda sizce

Lexsarko
14/02/2014, 14:41
Ticketlara cevap genelde iki hafta civarında veriliyor biraz daha beklemen olası. Karşıdakini dolandırma amacıyla bir şeyler yapmadıysan derdini de düzgün şekilde anlattıysa mağdur edeceklerini sanmıyorum.

berkbegins
14/02/2014, 16:05
Çağrının dediği gibi 2 hafta beklemen lazım.

Netice alacağını sanmıyorum.

ferhatkeskin
14/02/2014, 18:16
Ticketlara cevap genelde iki hafta civarında veriliyor biraz daha beklemen olası. Karşıdakini dolandırma amacıyla bir şeyler yapmadıysan derdini de düzgün şekilde anlattıysa mağdur edeceklerini sanmıyorum.

2 haftada cok muş ya neyse itemimi versinlerde bekleriz artık napalım derdimi ingizlice olarak anlatabildiğim kadar anlattım trade ekranında trade geçmişindin ss falan alıp onuda ekledim tickete ne anlatmaya calıstıgımı iyi anlayabilsinler diye inşallah alırım itemi geri

annil
15/02/2014, 01:03
Bunu yapan ve dolandırılan çok oldu, özellikle DayZ ile baya kişi mağdur edilmiş duyduğum kadarıyla; ama sonrasında sonuç ne oldu bilemiyorum.

Gray Fox
15/02/2014, 01:55
Basima daha once 2 kez geldi, 2 kez de ne oyunu alabildim ne itemleri. Steam su dolandiricilik metodunun onune gecemedi gitti. Boyle alisverisleri reddit ten ve karsiki insanin profiline bakarak yapmani tavsiye ederim. Genellikle cok yuksek banlanma riski oldugundan, profil 1 level,1 az oynanmis oyun vs oluyor. Gecmis olsun.

ferhatkeskin
15/02/2014, 02:27
bir kaç kişi buldum başına gelmiş onlarında itemleri geri almışlar zaten olması gerekende bu steamın mallığının ceremesini niye biz cekiyoruz herşey ortada
resmen itemle alınmış oyunu siliyosun kendini kurtarıyosun oyuncunu mağdur ediyosun ya bünün önüne geçiceksin parasını tahsil etmeden oyunu vermiyceksin
yada oyunu silerken itemide vericen koskoca milyon dolarlık steamsın sen

Gray Fox
15/02/2014, 03:18
bir kaç kişi buldum başına gelmiş onlarında itemleri geri almışlar zaten olması gerekende bu steamın mallığının ceremesini niye biz cekiyoruz herşey ortada
resmen itemle alınmış oyunu siliyosun kendini kurtarıyosun oyuncunu mağdur ediyosun ya bünün önüne geçiceksin parasını tahsil etmeden oyunu vermiyceksin
yada oyunu silerken itemide vericen koskoca milyon dolarlık steamsın sen

Eger trade yaptigin kisi itemleri cikarmissa, geri alamiyorsun. Benim bildigim bu. Koskoca Steam, gift revoke olayini cozemiyor ya. Ama iyi hatirliyorsam zaten bi yerde yaziyordu riskli oldugunu yada tavsiye etmediklerini.

Edit: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5854-QWLN-2621

KEREEEEEEEEEEEM
15/02/2014, 14:29
Ben de başlığı okuyunca şey sandım. Yeniliyonuz karşıdan birine boktan bi itemi vereyim demişin de adam satmış maçı sonra kesin yenilceğiniz maçta 4v5 oyunu almışınız sandım. Bi de ss koymuştur bu dedim bir de :d

berkbegins
15/02/2014, 16:25
Eger trade yaptigin kisi itemleri cikarmissa, geri alamiyorsun. Benim bildigim bu. Koskoca Steam, gift revoke olayini cozemiyor ya. Ama iyi hatirliyorsam zaten bi yerde yaziyordu riskli oldugunu yada tavsiye etmediklerini.

Edit: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5854-QWLN-2621

Never accept a gift from someone you do not know.
Additionally, do not pay someone to gift a game to you.

en alta bu notu düşmüşler

2-3 kez bu tarz dolandırıcılıklara maruz kalmış biri olarak söylüyorum TRADE işinde steam nerdeyse hiç sorumluluk kabul etmiyor.

Hatta bunca şikayetten sonra bile 3-4 sene sonunda ancak karşı taraf item koymazsa "şuan itemleri hediye ediyorsunuz" diye uyarı yazısı koyabildiler ancak.

ferhatkeskin
19/02/2014, 00:20
ticketi attıktan 4 gün sonra cevap geldi ve mutlu son itemim geri geldi arkadaşlar adam itemi elinden cıkardığı halde :)

Gray Fox
19/02/2014, 00:50
ticketi attıktan 4 gün sonra cevap geldi ve mutlu son itemim geri geldi arkadaşlar adam itemi elinden cıkardığı halde :)

Senin icin sevindim ama benimkini neden vermediler lan :D 30k zararim var sundan -.-

ferhatkeskin
19/02/2014, 01:01
Senin icin sevindim ama benimkini neden vermediler lan :D 30k zararim var sundan -.-

tekrar ticket at bence üstünden fazla zaman geçmediyse bi kaç kişiyle konustum dediğim gibi onlarınkileride vermişler