PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JFA artık Wepla tarafından resmi olarak desteklenmektedir

Vulcan
01/03/2014, 17:14
Duyuru için tıklayınız http://www.weplaes.com/forum/topic/36965-jfa-art%C4%B1k-weplada-fun-map/

AloneOrDeaD
01/03/2014, 17:25
hayrılı olsun

WeRdeR WeReMeM
01/03/2014, 17:46
Çok geç kalınmış bir proje için bence boşa çaba harcıyorsunuz.

KONYALIYOBAZ
01/03/2014, 17:50

+1

Yeezer
01/03/2014, 17:54

+1

ilhan998
01/03/2014, 17:58
Gereksiz işler ama drdlrduygarın anıtı anısına yapmaya değer bir iş

Vulcan
01/03/2014, 20:07
Geç veya erken sonuçta ben elimden geleni yapıyor ve bir ürün sunmaya çalışıyorum.

Raichoxunrefleksleri
01/03/2014, 20:23
AYNEN, hem bi kere dota'ya verilen desteğin onda biri volqan'a verilseydi bugün dota yerine JFA oynuyor olurduk .s .s

WeRdeR WeReMeM
01/03/2014, 20:32
Bence kendini Dota 2'de muhtemelen çıkacak olan custom mape sakla.

Gray Fox
02/03/2014, 00:22
Bence de harita ne kadar guzel olursa olsun artik wc3 oynayan pek kalmadi. Haritayi dota 2 ye ayarlamaya calisirsan bence daha iyi olur.

bucKeRudy
02/03/2014, 00:42
Daha geleceği muhtemel bir şeye nasıl hazırlasın adam kendini. Devam etmeli bence o kadar emek fln var, gelirse geçirir oraya zaten.

Vulcan
02/03/2014, 01:49
Sağolun yinede.

Nighthawk
02/03/2014, 03:32
Daha geleceği muhtemel bir şeye nasıl hazırlasın adam kendini. Devam etmeli bence o kadar emek fln var, gelirse geçirir oraya zaten.

Geleceği muhtemel değil, kısmen geldi ve geliyor. Dota 2 şu an modları destekliyor, hatta son 2 event (Wraith-Night ve New Bloom) mod olarak bulunuyor oyununuzda. Toolların Dota 2 branchleri (Dota 2 Authoring Tools) resmen yayınlanmadı ama elde varolanlarla mod yapanlar var şu an (bkn: Frota (https://github.com/ash47/Frota)) İşe şurdan (https://developer.valvesoftware.com/wiki/Dota_2_Addon_Portal) başlanabilir. Tabi öncelikle Source SDK'i biraz öğrenmek gerekiyor. Dota 2'deki addon sistemi Left 4 Dead 2'ye benzediği için şuradan (https://developer.valvesoftware.com/wiki/Category:Left_4_Dead_2) L4D2 level designa bakmak faydalı olur.

Özetle Dota 2'ye mod geliştirmek isteyen biri bugün başlayabilir, hatta bugünden başlarsa faydalı olur.

Vulcan
02/03/2014, 04:46
iyi güzel diyorsunuzda dota2 de warcraft 3 gibi zengin bir içerikmi var? dota 2 içerisindeki mevcut şeyleri kullanarak bir JFA yapamam ki? Elbette Warcraft IV diye bir oyun eğer çıkarsa aynen oradan devam ederim

MadPandastic
02/03/2014, 06:03
son posta kadar aklımda vulcanın yazdığı vardı, benden önce yazmış :D
iyi olmuş wepla ile şeyetmek falan. geç ama yine de wp :D

Raichoxunrefleksleri
02/03/2014, 09:13
iyi güzel diyorsunuzda dota2 de warcraft 3 gibi zengin bir içerikmi var? dota 2 içerisindeki mevcut şeyleri kullanarak bir JFA yapamam ki? Elbette Warcraft IV diye bir oyun eğer çıkarsa aynen oradan devam ederim

Bir JFA yapamasan da, aklındakileri kullanarak en azından ona benzer bir şey yaptığında DotA 2'de büyük bir oyuncu kitlesi bunu oynayacaktır. WC3'te ise oynayanların sayısı bir elin parmaklarını geçemeyecektir. WC3 artık ölü bir oyun :'/

Nighthawk
02/03/2014, 12:38
Ben olaya aynı JFA'yı yapmak olarak bakmıyorum. Ben bir işe zaman ve emek ayırmak istediğimde seçenekleri iyi değerlendiririm. Şu an bir RTS/ARTS türü mod geliştirmek istesem tüm oyunları gözden geçiririm ve seçimim 10 yıllık, oyuncu kitlesi kalmamış Warcraft 3 olmaz. Dota 2 yoksa Starcraft 2 var. Warcraft 4 10 sene içinde çıkmayacak bunu herkes biliyor.

Dota 2'deki ünite modelleri Blizzard'ınkiler kadar güzel değil haklısın. Starcraft'ın da havası Warcraft'ın yerini tutmaz. İkisine de dışarıdan model ekleyebiliyorsun, Dota 2'de diğer Source oyunlarındaki modelleri de kullanabiliyorsun. Bu da çok işine yaramasa bile sonuçta tercih oyuncu tabanı milyonlarla ölçülen oyunlara karşı oyuncusu kalmamış 10 yıllık bir oyun arasında. Dota 2'nin modları için oyun içi arayüz eklendiğinde ilk yüklenecek modlar onbinlerce kişi tarafından denenecek, sevilenler milyonlarca kişi tarafından oynanacak. Böyle bir imkanın yanında weplanın adının geçmesi bile içimi acıtır. Ha tabi dersen ki warcraft 3 haritası zaten hazır, şu an pek bir emek harcamıyorum zaten bunun için; daha fazlası için de zamanım yok; o zaman haklısın.

berkbegins
02/03/2014, 16:56
Bu zamana kada JFA hakkında hiç konuşmadım yine konuşmayacağım ama kendimi anlatıcam.

JFA hiç oynamadım. DotA dan başka MOBA sadece DDay Judgement oynamışlığım var onu da DotA ile aşağı yukarı aynı zamanda oynadım ve bıraktım belki bu deneyimimden ötürü başka MOBA hiç denemedim diyebilirim. SADECE 1 KERE onu da ilk çıktığında daha kimse bilmiyorken League of Legends oynadım.Bu kötü 2.deneyimle beraber DotAdan vazgeçemiyeceğimi anladım.

Hayatım boyunca belk başka MOBA oynamayacam ve benim gibi bir sürü insan var. JFA da 1-2 aylık bir heves değil malum senelerdir var ve popülerliği hiç artmıyor.O kadar ki Vulcan bile sıkıldı tahminimce.

Neden bunları yazdım?

NH çok güzel bişeye değinmiş illa W3 zenginlikleri yok diye boş oturacağına daha başka fun mapler yap. Mesela ben Green TD ye Footmane falan hayrandım hatta son zamanlara doğru DotA yı bırakmış onlara sarmıştım. Fun map yap belli olmaz belki milyonlar oynar bu iş şans işi ve bizde seni destekleyelim.

Vulcan
02/03/2014, 17:19
Bir çoğunuz benim iyiliğim için konuşuyorlar bunun farkındayım arkadaşlar fakat ilk önce Warcraft'ta belli bir oyuncu kitlesi yakalayayım mesela dün wepla gerçekten bereketli geçti ve ben 1 aylık bir süreden sonra ilk defa 5v5 jfa attım hemde üst üste 4 defa ve bir çok kişi oyun için bana ulaşmaya başladı.

Benim demek istediğim elimdeki mevcut imkanları kullanarak elimden geleni yapmak yani çat diye yeni bir yere geçip herşeyi sıfırdan yapıp başlamak epey zor.

KEREEEEEEEEEEEM
02/03/2014, 17:22
Custom maplerde kendi tasarladigimiz modelleri kullanabilme sansimiz olabilir mi? Yani vulcan veya baska biri skill efeckti ve hero modellerini yapacak birini bulsa farkli bir oyun ortaya cikarabilir mi?

Acikcasi oyun zevki olarak honu dota2ye getirecek birisini bekliyorum honun grafikleri cok itici

Raichoxunrefleksleri
02/03/2014, 17:24
He hon he.

Nighthawk
02/03/2014, 21:24
Bir çoğunuz benim iyiliğim için konuşuyorlar bunun farkındayım arkadaşlar fakat ilk önce Warcraft'ta belli bir oyuncu kitlesi yakalayayım mesela dün wepla gerçekten bereketli geçti ve ben 1 aylık bir süreden sonra ilk defa 5v5 jfa attım hemde üst üste 4 defa ve bir çok kişi oyun için bana ulaşmaya başladı.

Benim demek istediğim elimdeki mevcut imkanları kullanarak elimden geleni yapmak yani çat diye yeni bir yere geçip herşeyi sıfırdan yapıp başlamak epey zor.

Aynen, benim üstüne bastığım tek nokta senin vaktini getirisi en iyi olacak şekilde değerlendirmen. Başka bir oyunda mod yapmak epey zor, ama getirisi de çok büyük olacaktır. Weplayla büyüyebileceğin bir alan yok, çok küçük bir çevçevenin içine sokuyorsun kendini. Modların stand-alone'a dönüşmesi gibi bir fenomen var evet, ama artık Warcraft 3 bu evrene dahil değil.

Krizalid
02/03/2014, 21:26
Custom maplerde kendi tasarladigimiz modelleri kullanabilme sansimiz olabilir mi? Yani vulcan veya baska biri skill efeckti ve hero modellerini yapacak birini bulsa farkli bir oyun ortaya cikarabilir mi?

Acikcasi oyun zevki olarak honu dota2ye getirecek birisini bekliyorum honun grafikleri cok itici

WC3'te istediğin modeli/efekti kullanabiliyorsun. Sadece haritanın boyutu artıyor. Haritanın da boyut sınırlaması var. 8MB'yı geçemiyor bir WC3 haritası. DotA örneğin, 7.8/7.9 MB olması lazım.

KEREEEEEEEEEEEM
02/03/2014, 21:58
WC3'te istediğin modeli/efekti kullanabiliyorsun. Sadece haritanın boyutu artıyor. Haritanın da boyut sınırlaması var. 8MB'yı geçemiyor bir WC3 haritası. DotA örneğin, 7.8/7.9 MB olması lazım.

Aslında dota2 için ileride olabilir mi diye sormuştum ama sağol yine de. Haritanın içinde harici resim model hepsini kullanabiliyon yani.

Nighthawk
02/03/2014, 22:13
Aslında dota2 için ileride olabilir mi diye sormuştum ama sağol yine de. Haritanın içinde harici resim model hepsini kullanabiliyon yani.

Dışarıdan model ekleyebiliyorsun derken onu kastetmiştim. Tabii ki ekleyebiliyorsun.

NightCrawLeR
23/03/2014, 04:00
Bana kalırsa valvenin en büyük hatası fun map sorunu.Yani tamam pro game oyun atıcaklar competitive oynayacakları bi kenara koyarsak ben gibi işin zevkinde olanlar dota da değil sadece warcraft da saatler geçiriyodu.Yani ben 2 el dota atıp bi legion td girerdim.Ne biliyim vampirism fire girerdim yada pudge wars potm wars fln gezerdim.Hatta en efsanelerindne olan Hungry Fellhounds oynardım.Yani oydu aslında saatler geçirten ben gibi adamlara.Belki telif hakkı muhabbetine sıkıntı oluyodur ama cidden cüzi miktarlara o mapleri yapanlarla bu fun maplerin bazıları çıkartılabilir diye düşünüyorum.Eğerki Hereos of the storm da Blizzard böyle bi politika izlerse ki zaten main game dotadan biraz farklı dota 2 yi sadece girip 2 el atmak için görürüm ben.Neyse bakalım daha heroları tamamlayamadı volvo

MMR abuse konusuna yazmıştım.Emin ol ki o çıkan fun mapleri en çok oynayacak adamlardan biri benim ki WN ve NB bence cidden kötü fun maplerdi.İmkanım ve bilgim olsa ben girişim şimdiden fun map işine.Bence varsa giriş kafadan 1 banko adamın burda :D