PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Burning hastası olupda , SY çöp item diyen bi arkadaşımıza

fikho
10/03/2014, 18:11
6760

Awolnation
10/03/2014, 18:14
DK'yı nerdeyse tek başına taşıyan Mushiye'de kötü dememişmiydi :kappa:

Burdening.

fikho
10/03/2014, 18:17
DK'yı nerdeyse tek başına taşıyan Mushiye'de kötü dememişmiydi :kappa:

Burdening.

Napstar > Mushi dediğini duydumda :D

burda napstarımı yüceltmiş , mushiyimi küçültmüş anlayamadım :D

Sercan<Michaell>
10/03/2014, 18:56
O çocuğa pırasa diyoruz da bence pırasa kadar IQ sahibi değil.

canifeto12
10/03/2014, 19:13
burda napstarımı yüceltmiş , mushiyimi küçültmüş anlayamadım :D

mushi yi yerin dibine sokmus

annil
10/03/2014, 20:52
SY ÇÖP DİYEN, tövbe tövbe... SY BEST

Simita
10/03/2014, 20:58
wifestealer sy, ya ne olcaadı?

Lsx
10/03/2014, 21:14
Sadece gülüyorum avatrımda olduğu gibi :D
Ki bence drum&sy best naix için.

MadPandastic
10/03/2014, 21:36
naixe phase drum sy, sylar build falan filan, denedim hepsini de, KÖTÜ BE :D yani bazen işe yaramıyo demek nankörlük olur ama, KÖTÜ YANİ :D bi naix player olarak söyleyebilirim bunu.

(sy güzel item sy ye laf yok da falan filan işte :d)

Simita
10/03/2014, 22:16
bi naix player olarak söyleyebilirim bunu.

Trapemso naix player

ilhan998
10/03/2014, 22:31
sy çöp burningte öyle

MadPandastic
10/03/2014, 22:32
Trapemso naix player

huehuehue. hurdacıya on kilo altın vermişler, kilosuna 50 kuruş veririm demiş.

Yeezer
10/03/2014, 23:02
huehuehue. hurdacıya on kilo altın vermişler, kilosuna 50 kuruş veririm demiş.

Abiii ben bunu çok sevdim 😃

Xnony
10/03/2014, 23:27
Mobility'nin ve Mid game'deki team fight'ların öneminin zirvede olduğu bir dönemde, hiçbir farming skill'i olmayan ve mid game'de etkili olup ganklere katılması gereken, mobility'nin kendisi için büyük önem arz ettiği bir hero'ya (naix'e) SY gibi cost effective bir item'ın kasılması, SY'nin genel olarak trash item olmadığını göstermiyor. SY'nin çöp item olduğunu söyleyen ben de kasıyorum naix'e. Oturgaç değil de düşünme organlarınızla idrak etmeye çalışın lütfen.

@Sercan

Çok iddiasız bir konuda benle *** yarışına giriyorsun. Daha iddialı bir kulvar bulman lazım qamki :')

Ayrıca RTZ>MUSHI

Hadi öptüm bye ^_^

Yeezer
10/03/2014, 23:35
SY itemini her heroya kasilması beni ondan soguttu diyebilirim. Artık nadir çıkıyorum core olmazsa yada karşı pickler beni buna itmezse

fikho
11/03/2014, 01:02
Mobility'nin ve Mid game'deki team fight'ların öneminin zirvede olduğu bir dönemde, hiçbir farming skill'i olmayan ve mid game'de etkili olup ganklere katılması gereken, mobility'nin kendisi için büyük önem arz ettiği bir hero'ya (naix'e) SY gibi cost effective bir item'ın kasılması, SY'nin genel olarak trash item olmadığını göstermiyor. SY'nin çöp item olduğunu söyleyen ben de kasıyorum naix'e. Oturgaç değil de düşünme organlarınızla idrak etmeye çalışın lütfen.

@Sercan

Çok iddiasız bir konuda benle *** yarışına giriyorsun. Daha iddialı bir kulvar bulman lazım qamki :')

Ayrıca RTZ>MUSHI

Hadi öptüm bye ^_^

kim la bu

KEREEEEEEEEEEEM
11/03/2014, 01:12
sy nin çöp item olmasının sebebi sangeın kötü bi item olması. Naix gibi tuttuğunu bırakmayan bir heroya mobility veren yashanın yanında sange almak gereksiz.

Krizalid
11/03/2014, 01:29
Öyleyse neden Manta yapmıyorlar?

Mostar
11/03/2014, 01:49
sy'nin bu kadar dışlanma sebebini siz de biliyorsunuz. ama kısaca hatırlatayım

barat ve lycan pickleyen türkler --> her oyun auto sy

hero melee ise ---> pt vlad sy bash [ gerçekten dark seer'a bile bu build yapan gördüm EB'de ]

*bir de muhabbeti vardı barat'a pt mom sy kasan kişiler yüzünden sy'nin orbu kaldırıldı diye :kappa:

Krizalid
11/03/2014, 01:59
sy'nin bu kadar dışlanma sebebini siz de biliyorsunuz. ama kısaca hatırlatayım

barat ve lycan pickleyen türkler --> her oyun auto sy

hero melee ise ---> pt vlad sy bash [ gerçekten dark seer'a bile bu build yapan gördüm EB'de ]

*bir de muhabbeti vardı barat'a pt mom sy kasan kişiler yüzünden sy'nin orbu kaldırıldı diye :kappa:

Türklerle ilişkilendirmezse ölecek hastalığı...

Türklerle SYnin zerre alakası yok. O kadar aptalca bir laf ki şu, yanlışlamak için yazı yazmak bile saçma geliyor.

fikho
11/03/2014, 02:20
Türklerle ilişkilendirmezse ölecek hastalığı...

Türklerle SYnin zerre alakası yok. O kadar aptalca bir laf ki şu, yanlışlamak için yazı yazmak bile saçma geliyor.

+
burningdemi türk lan :D

Lsx
11/03/2014, 02:33
Bu oyunda movespeed önemli bence. Şimdi uzun uzun anlatırdım da bunu yazasım gelmedi nedense.

KEREEEEEEEEEEEM
11/03/2014, 02:47
Öyleyse neden Manta yapmıyorlar?

Buff kaldirmasi gereken bi sey varsa yapilir. Naix bkb kasmaz ve silence yerse dogrudan ekmek oluveriyor. Ms o kadar onemliyse yasha da bırakabilir bence ama bi str herosuna ms disinda verdigi hicbir sey yok.

Sy aslinda morpha iyi gider. En azindan skadiden daha mantikli.

Raichox
11/03/2014, 03:56
4-5 hero dışında hiçbir heroya gitmeyecek bir item , benzer değerdeki itemlerin statsları daha iyi olduğundan fazla tercih edilmiyor ve haklılarda tercih etmemekte.
Bunun dışında Naix 'e genelde 3.item olarak alınıyor Phase ve Armletten sonra veya buna Drum'da ekleyebiliriz bu seferde 4.item olarak.Bunun nedenide Naix'in aşırı derece Early ve Mid game etkisi.Hero zaten mobility iken birde üstüne dahada mobil yapan itemler kasınca hero cok akıcı hala geliyor.Zaten gereken hasarı Armlet+Feast'ten sağlıyor.Phase ve Drum'da bunu tamamlıyor.Üstüne birde SY alınca durdurmak zor oluyor heroyu.

Buff kaldirmasi gereken bi sey varsa yapilir. Naix bkb kasmaz ve silence yerse dogrudan ekmek oluveriyor. Ms o kadar onemliyse yasha da bırakabilir bence ama bi str herosuna ms disinda verdigi hicbir sey yok.

Sy aslinda morpha iyi gider. En azindan skadiden daha mantikli.

Bkb kasmaz derken ?Basmaz olucaktı heralde.Bu arada Morpling için Eos direk Core itemdir , Luxury değil.SY Morpling için ideal bir item değil en azından EoS varken hero zaten Hard Carry 1k farm atmaktan kaçmaz.Birde Skadi'den nasıl daha mantıklı oluyor SY açıklarmısın rica etsem.Late game Morpling genelde Travel , EB , Fly , Eos , Linken , Bkb gidiyor.Satanic'te kasılır.

ilhan998
11/03/2014, 05:05
canı sıkılmış sy kasmış işte bi uzayın la

KEREEEEEEEEEEEM
11/03/2014, 13:38
4-5 hero dışında hiçbir heroya gitmeyecek bir item , benzer değerdeki itemlerin statsları daha iyi olduğundan fazla tercih edilmiyor ve haklılarda tercih etmemekte.
Bunun dışında Naix 'e genelde 3.item olarak alınıyor Phase ve Armletten sonra veya buna Drum'da ekleyebiliriz bu seferde 4.item olarak.Bunun nedenide Naix'in aşırı derece Early ve Mid game etkisi.Hero zaten mobility iken birde üstüne dahada mobil yapan itemler kasınca hero cok akıcı hala geliyor.Zaten gereken hasarı Armlet+Feast'ten sağlıyor.Phase ve Drum'da bunu tamamlıyor.Üstüne birde SY alınca durdurmak zor oluyor heroyu.

Bkb kasmaz derken ?Basmaz olucaktı heralde.Bu arada Morpling için Eos direk Core itemdir , Luxury değil.SY Morpling için ideal bir item değil en azından EoS varken hero zaten Hard Carry 1k farm atmaktan kaçmaz.Birde Skadi'den nasıl daha mantıklı oluyor SY açıklarmısın rica etsem.Late game Morpling genelde Travel , EB , Fly , Eos , Linken , Bkb gidiyor.Satanic'te kasılır.

Rage basamadan silence falan yerse zaten o sira tum fokus da uzerinde oldugundan hero eriyiveriyor. Manta niye kasilmasin dedim bu yuzden. Kasmaz olacak orasi.

Morpha gelirsek eosu 3. Item ya da 5. Item olarak ciktigim oyunlarda etkisini goremedim. Slowu cok cok az. Verdigin paranin degerini alamiyorsun. Sadece staylar ve verdigi can cok iyi ama onun yerine daedalua bile alsan 300 vuran heroya daha yardimci olacak. Sy icin ise heronun ms si 285 cok az. Az buff yemesi de lazim bu arada. Bunu asmak icin her oyun manta kasilir. Manta yerine karsida debuffluk bi sey yoksa yasha sy yapilabilir.

Yeezer
11/03/2014, 14:06
Rage basamadan silence falan yerse zaten o sira tum fokus da uzerinde oldugundan hero eriyiveriyor. Manta niye kasilmasin dedim bu yuzden. Kasmaz olacak orasi.

Morpha gelirsek eosu 3. Item ya da 5. Item olarak ciktigim oyunlarda etkisini goremedim. Slowu cok cok az. Verdigin paranin degerini alamiyorsun. Sadece staylar ve verdigi can cok iyi ama onun yerine daedalua bile alsan 300 vuran heroya daha yardimci olacak. Sy icin ise heronun ms si 285 cok az. Az buff yemesi de lazim bu arada. Bunu asmak icin her oyun manta kasilir. Manta yerine karsida debuffluk bi sey yoksa yasha sy yapilabilir.

Ben morphun hız sıkıntısı çektiğine ve eos un gereksiz olduğuna inanmıyorum. Benim build pt linken eb butterfly eos. Vede daedalus mu eos mu dersen havada karada eos derim. Satanic veya domi varsa daedalus mantikli ama full agi yapıp canımda iyi olsun. Slow da olsun dersen kesinlikle eos derim ben. Slow melee herolara göre az olsa da sen onlara nazaran çok daha seri vuruyorsun. Vede SY mi Manta mı karşıda ilüzyonlarimi haşırt edecek adam yoksa % 100 manta

Raichox
11/03/2014, 14:44

Morpling'e pt yapmanın bi anlamı yok neden dersen Replicate ve Travel ile birlikte acayip bir split push saglıyorsun heroya ve gerçekten çok iyi farm alıyor bu şekilde.Nedir bu Morpling'e SY merakı sendeki çözemedim.EoS kasıpta iş yapamıyorsan sorunu kendinde araman lazım.EoS'un en iyi gittiği bana göre Morpling.Manta kasılırda , SY'nin kasılması başlı başına mallık bana göre.Full agi yaptığın bir Morpling için EoS inanılmaz güzel bir item.
Verdiği Statlar Morpling için çok iyi;
+25 Strength
+25 Agility
+25 Intelligence
+250 HP
+250 Mana
Bu statlarda sana 725HP , 575 mana , 25 damage , 25 attack speed , 1 mana regen/second , .75 HP regen/second, ve 3.5 armor.Bu yüzden EoS Morpling için Luxury değil Core item.

fikho
11/03/2014, 14:51
http://dotabuff.com/players/119501005

forumun en iyi morphling playerı olarak eos > sy diyorum

üzgünüm musti

Yeezer
11/03/2014, 15:24
Benim bi arkadaşım var bane alır omni alır dazzle alır ne olursa olsun wisp e bile sy kasar "abi cok iyi item ya" diye. SY hastası insan çok bu serverlarda ki ben 4 5 hero dışında kasmadığım bi item. Eos > sy.

FeedGuaranteed
11/03/2014, 15:45
Sy öyle bi item ki bence neredeyse her heroya gideri var ama her hero için de daha iyi alternatifi var o yüzden saçma bi şey işte

MadPandastic
11/03/2014, 16:05
Heroları teamden ve oyun durumundan ayrı baz alarak item seçimi tartışmak sakıncalı bi durum.

Rakip sürekli bir push durumundaysa, sizin takımınızda da çok fazla aktif slow, range stun ve ya force-dagger senkronizasyonu yoksa ve rakip combat yerine vurkaç taktiği yapıyorlarsa ms gerçekten önemli bir posizyona geçer bu durumda. Adamları yakalayamazsanız kaybedersiniz. Aynı şekilde sizin takımınız vurkaç falan takılıyosa yine ms ihtiyacınız var ki low msniz ile sizi kovalayan 5 rakipten kaçmanız pek olası değil. Ve ms gereken oyunlarda sy değil morpha manta gayet yeterli olur takımda drum varsa müthiş olur ki blinki olan bi herodan söz ediyoruz.

Ağır combatların döndüğü bir oyunda morpha sy kasmak ne bileyim, skadi den daha az avantaj sağlar. İlla kasacağım diyorsan MANTA hem ms hem stat açısından ve ilüzyon olayından dolayı sy nin yerini rahatlıkla doldurur. AYRICA MORPHA PHASE KASMAK zaten heronun temeli olan MORPH skilini yok eder. Morph gibi bi skille senkronize olan bi PT varken phase kasmak çayın şekeri fazla oldu diye tuz ekip dengelemeye çalışmak gibi.

Ve EOS ile sy kıyaslanamaz bile. Belki oyuna diff ile sy yi birleştiren 2-3k lık bir recipe koyarlarsa birleşmiş halini kıyaslayabilirsiniz.

fikho
11/03/2014, 17:11
bu arada napstar ın sy konusundaki görüşü

6764

yanlmıyorsam 1-9 yada 1-6 dan sonra 2 tane sy aldı durum ortada , sy = win

FafraGa
11/03/2014, 18:12
sy den orb kalkınca item bracerden farksız bir hal almıştı dota1 de :D ama dota2 de öyle çok kasan görmedim arada benimed gondara trollediğimiz bir oyunda eos un yanına almıştım :D bak o geldi aklıma

fikho
11/03/2014, 19:30
sy den orb kalkınca item bracerden farksız bir hal almıştı dota1 de :D ama dota2 de öyle çok kasan görmedim arada benimed gondara trollediğimiz bir oyunda eos un yanına almıştım :D bak o geldi aklıma

dota 1 de hala daha öyle :/

1 kac ay önce oynadığımda karşıda mortred var , fly kasmış riki var , bizim lifestealer sy kasıyor lan mkb kas diyorum kanka gerek yok sy kasam hepsini s.. diyor :D

MartinEden
11/03/2014, 19:56
dota 1 de hala daha öyle :/

1 kac ay önce oynadığımda karşıda mortred var , fly kasmış riki var , bizim lifestealer sy kasıyor lan mkb kas diyorum kanka gerek yok sy kasam hepsini s.. diyor :D

s... bari ? :D

Xnony
11/03/2014, 19:57
ROFL

Evet şimdi açıklıyorum SY'nin nasıl bir item olduğunu ve hangi herolar üzerinde iyi sayılabileceğini:

SY; mid game'de kasıldığı carry'nin stat açığını kapatan, yüksek oranda mobility sağlayan, carry'mizin TF'lere ve gank'lere katıldığı takdirde işe yarayacak olan bir itemdır. Bu yüzden de hard carry olmayan, mid game üzerine kurulmuş MANTA'NIN İYİ GİTMEDİĞİ soft-semi carry'lere kasılabilitesi vardır. Örnek olarak; Naix, Mirana, Dragon Knight, kendisi ne alemde bilmiyorum ama Barathrum, BH, Huskar ve Slardar verilebilir. Bunların dışındaki carry'lere kasılması aptalcadır, Özellikle de hard carry'lere. Neden mi?

Bir hard carry'seniz Eğer early'de squishy* olduğunuzu düşünüyorsanız, drums gibi bir item gidersiniz. Mid game'e geldiğiniz zaman core item'larınızı aldıktan sonra Luxury item'lara yönelirsiniz. Çünkü hard carry'ler oyunu late'te taşımaya programlanmış herolardır. Sy gibi Tier 2 mid game itemlarıyla işleri yoktur. Ayrıca çoğu hard carry'nin güçlü farm potansiyeli vardır, yoksa da farm itemlarına yönelirler fury radiance midas gibi. Neyse fazla uzatmadan, Manta çoğu zaman SY'ye daha iyi bir alternatiftir, hızlı farmlayan ve hard carry olan herolar içinse EoS SY'den çok daha iyidir.

LOL, RAICHOX AÇIKLAMIŞ ZATEN BEN BOŞUNA MI YAZDIM BU KADAR ŞEYİ?

fikho
11/03/2014, 19:59
ROFL

Evet şimdi açıklıyorum SY'nin nasıl bir item olduğunu ve hangi herolar üzerinde iyi sayılabileceğini:

SY; mid game'de kasıldığı carry'nin stat açığını kapatan, yüksek oranda mobility sağlayan, carry'mizin TF'lere ve gank'lere katıldığı takdirde işe yarayacak olan bir itemdır. Bu yüzden de hard carry olmayan, mid game üzerine kurulmuş MANTA'NIN İYİ GİTMEDİĞİ soft-semi carry'lere kasılabilitesi vardır. Örnek olarak; Naix, Mirana, Dragon Knight, kendisi ne alemde bilmiyorum ama Barathrum, BH, Huskar ve Slardar verilebilir. Bunların dışındaki carry'lere kasılması aptalcadır, Özellikle de hard carry'lere. Neden mi?

Bir hard carry'seniz Eğer early'de squishy* olduğunuzu düşünüyorsanız, drums gibi bir item gidersiniz. Mid game'e geldiğiniz zaman core item'larınızı aldıktan sonra Luxury item'lara yönelirsiniz. Çünkü hard carry'ler oyunu late'te taşımaya programlanmış herolardır. Sy gibi Tier 2 mid game itemlarıyla işleri yoktur. Ayrıca çoğu hard carry'nin güçlü farm potansiyeli vardır, yoksa da farm itemlarına yönelirler fury radiance midas gibi. Neyse fazla uzatmadan, Manta çoğu zaman SY'ye daha iyi bir alternatiftir, hızlı farmlayan ve hard carry olan herolar içinse EoS SY'den çok daha iyidir.

LOL, RAICHOX AÇIKLAMIŞ ZATEN BEN BOŞUNA MI YAZDIM BU KADAR ŞEYİ?

pırasamı lan bu?

Xnony
11/03/2014, 20:00
Lol, morphling için: Manta>sy; eos>sy

oyunun potansiyel olarak en yüksek agility'sine sahip olan heroya kasilabilecek manta'yla, sahip olacağiniz push potansiyelini tahmin etmekten aciz misiniz abi :d

Hala morphling için SY>MANTA; EOS DİYEN VAR ŞAKA BU

fikho
11/03/2014, 20:06
Lol, morphling için: Manta>sy; eos>sy

oyunun potansiyel olarak en yüksek agility'sine sahip olan heroya kasilabilecek manta'yla, sahip olacağiniz push potansiyelini tahmin etmekten aciz misiniz abi :d

Hala morphling için SY>MANTA; EOS DİYEN VAR ŞAKA BU

birader önce kendini tanıtsana kimsin sen ?

buranın en baba morp playırı olarakdan eos > sy diyorum ayrıca

KEREEEEEEEEEEEM
11/03/2014, 20:08
Sy> manta diyen yok

Yeezer
11/03/2014, 20:34
Sy> manta diyen yok

Çünkü öyle bir şey yok xd

Edit: HAHAHAHAJ abi kim steamde ismini SY yapıp resmini dota1 SY si yaptı :D