PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Berkin Elvan

DreadfuL
11/03/2014, 13:12
#BerkinElvanÖlümsüzdür

6763

FeedGuaranteed
11/03/2014, 15:41
Yaptıkları yetmezmiş gibi sonrasındaki pişkinlikleri...

Simita
11/03/2014, 17:36
http://g.mynet.com/i/163/2509672-uykusuzkapak.jpg

Nana
11/03/2014, 17:47
Yok yok iyi akp iyi abartıyorsunuz adamlar çalıyo ama işini de yapıyo

MartinEden
11/03/2014, 17:59
Yok yok iyi akp iyi abartıyorsunuz adamlar çalıyo ama işini de yapıyo

Akp gidince daha iyisi gelmicek ki zaten

Nana
11/03/2014, 18:03
Akp gidince daha iyisi gelmicek ki zaten

ya tamam da bu mantıkla o zaman daha iyisi gelmiycek en kötüsüne razı oluruz mu ne yani en azından daha düzgün bir parti gelebilir bence hala pek inancım yok aslında ama en azından bıktım ben akp görmekten yeter arkadaş yeter ya

MartinEden
11/03/2014, 18:11
ya tamam da bu mantıkla o zaman daha iyisi gelmiycek en kötüsüne razı oluruz mu ne yani en azından daha düzgün bir parti gelebilir bence hala pek inancım yok aslında ama en azından bıktım ben akp görmekten yeter arkadaş yeter ya

Ben o ifadeyi öylesine yazdım, kardeşim :) Yani çok duyuyoruz bu kelimeyi. İlla ki Türkiyede değil, Azerbaycanda da bu kelimeyi hep söylüyorlar değişim istemeyenler

Ratz
11/03/2014, 19:19
Abi anlamadığım bir çocuk kendi polisi tarafından öldürülüyor ve bunu savunabiliyorlar... Tartışmak bile saçma.

Lexsarko
11/03/2014, 19:44
Arkadaşlar sizi sağduyuya davet ediyorum. Böylesine hastalıklı düşünceleri olan ve bir canın kaybolmasına üzülemeyen bir varlıkla aynı seviyeye inmeyin lütfen.

Yeezer
11/03/2014, 19:54
Ankara kizilayda suan belki birkaç berkin daha çıkabilir. Kendimi zor attım ulusa.

KEREEEEEEEEEEEM
11/03/2014, 20:05
Ya 3. Sayfaya gecemeden hemen silinmis :(

Ayrica o arkadas nerden bulmus ki konuyu merak ettim. Birinin fakesi dicem de degil yani.

Benim kizdigim nokta cok abartiyorlar. Basina biber gazi kapsulu mudur ne gelmis. Atan polisi bulabilirler mi bulsalar da nizami mi atmistir o polis yani suclu mudur degil midir. Sucluysa bu olumun tum sorumlusu hukumetteki herkes mi.

Uykusuz oraya bilal erdogani koymus vicdansiz demis amk calmistir babasiyla birlikte de ilgisi olmayan adami bu olenle niye iliskilendiriyorsun.

Yani herkes de mi bu zihniyet var ya. Sevmedigin hicbir zaman hakli degildir sevdigin de hep haklidir.

Facebookta osmanliyla ilgili bi sayfa vardi. Akp cilermis megersem. Ne işlerine geliyorsa paylasiyorlar. Akil suzgeci diye bi sey yok. Resim paylasmislar bi tane 6 tane haber kanalinin resmi var 5i suriyedeki kanli olaylarla ilgili haber yapiyo samanyolu da dershane kapatma davasiyla. Neyse yazmis bi de "ayni dakikada haber kanallari stvye bakin ..." mallar resme azicik baksalar kanallarin sol altinda saat vardir 20dk fark var.

Vel hasili kelam abartiyorlar. Hakli olsalar da ayni gorusten olmayanlari baydiriyorlar hep ayni seylerle.

Neyse icimi döktüm. Kusur bakmayın.

Berkantk
11/03/2014, 20:21
Ya 3. Sayfaya gecemeden hemen silinmis :(

Ayrica o arkadas nerden bulmus ki konuyu merak ettim. Birinin fakesi dicem de degil yani.

Benim kizdigim nokta cok abartiyorlar. Basina biber gazi kapsulu mudur ne gelmis. Atan polisi bulabilirler mi bulsalar da nizami mi atmistir o polis yani suclu mudur degil midir. Sucluysa bu olumun tum sorumlusu hukumetteki herkes mi.

Uykusuz oraya bilal erdogani koymus vicdansiz demis amk calmistir babasiyla birlikte de ilgisi olmayan adami bu olenle niye iliskilendiriyorsun.

Yani herkes de mi bu zihniyet var ya. Sevmedigin hicbir zaman hakli degildir sevdigin de hep haklidir.

Facebookta osmanliyla ilgili bi sayfa vardi. Akp cilermis megersem. Ne işlerine geliyorsa paylasiyorlar. Akil suzgeci diye bi sey yok. Resim paylasmislar bi tane 6 tane haber kanalinin resmi var 5i suriyedeki kanli olaylarla ilgili haber yapiyo samanyolu da dershane kapatma davasiyla. Neyse yazmis bi de "ayni dakikada haber kanallari stvye bakin ..." mallar resme azicik baksalar kanallarin sol altinda saat vardir 20dk fark var.

Vel hasili kelam abartiyorlar. Hakli olsalar da ayni gorusten olmayanlari baydiriyorlar hep ayni seylerle.

Neyse icimi döktüm. Kusur bakmayın.

Çok çok yanlış bir uçtan tutuyorsun panpiş.
Eğer ki polisin kafasına göre o kapsülü atma izni olmasa (ki en uç noktada tayyip'e bağlanır mevzu) böyle şeyler yaşanmazdı. Bir video vardı bir tanesi nişan alıp göstericiye kafasından vuruyordu ve ardından seviniyordu. Bunları görünce hepsi öyle demiyoruz tabii ki ama bunlar var.

İşin içinde abartma yok. Kimse çıkıpta o çocuk için üzülmezken, bilmem ne ülkesindeki çocuk için TV'de gözyaşı döküp ağıt yakıyorlar. Bu ayıptır, vicdansızlıktır. Rabia ile eş zamanlı olarak hamile bir Türk kadını katledildi ve tayyip tayfasının ağzından hiçbir şey duymadık. Çünkü bu halkı Türklükle değil İslamla kandırabilip, kullanabilirsin. Rabia'yı kullanmadığı yer kalmadı.

Daha çok şey söylerim de bu ülkede artık siyasetle uğraşmıyorum.

canifeto12
11/03/2014, 20:27
abarta birdiginiz kadar abartın . cünkü 1 hafta sonra cocugu ne ismini hatırlıyacaksınız nede neden öldügünü

KEREEEEEEEEEEEM
11/03/2014, 20:40
Çok çok yanlış bir uçtan tutuyorsun panpiş.
Eğer ki polisin kafasına göre o kapsülü atma izni olmasa (ki en uç noktada tayyip'e bağlanır mevzu) böyle şeyler yaşanmazdı. Bir video vardı bir tanesi nişan alıp göstericiye kafasından vuruyordu ve ardından seviniyordu. Bunları görünce hepsi öyle demiyoruz tabii ki ama bunlar var.

İşin içinde abartma yok. Kimse çıkıpta o çocuk için üzülmezken, bilmem ne ülkesindeki çocuk için TV'de gözyaşı döküp ağıt yakıyorlar. Bu ayıptır, vicdansızlıktır. Rabia ile eş zamanlı olarak hamile bir Türk kadını katledildi ve tayyip tayfasının ağzından hiçbir şey duymadık. Çünkü bu halkı Türklükle değil İslamla kandırabilip, kullanabilirsin. Rabia'yı kullanmadığı yer kalmadı.

Daha çok şey söylerim de bu ülkede artık siyasetle uğraşmıyorum.

Biliyorum Nh paylasmisti o videoyu aklimdan o gecti yazarken de olaylarin oldugu yere hukumetin polis gondermesinde bi sakinca mi var. Biber gazi kullanmasi da polisin hakki ordan burdan gordugumuz kadariyla savas alani olmus bir yerde. onceki postta da dedigim gibi polis bulunabilir mi bunlari da dusunmek gerekiyor.

2 tur dusunce var o zaman bu konuda:
1- tayyip bize karsi geliyolar gonderin polisleri ne yaparlarsa yapsinlar dovsunler vs. dedi ve polis gitti tamamen usulca eylemlerini yapanlara direk abandi
2- eylem varmis gidin bakin size saldiran tas atan falan olursa mudahale edin yoksa yapmayin bi sey dediler. Aradan 2-3 polia cikti nasilsa biber gazini bana verdiklerine dair seri no falan filan yok atayim a. koyduklarima dedi

Eylemlerde bulunmadim ama marjinal gruplarin da oraya gittigine ve polise saldirdiklarini dusunuyorum. Sonra da savas basladi. senin dedigin gibi polisler yuzunden kotu seyler oldu ama bu tum hukumetin sucu mu. Oraya polis gondermeyip marjinallere firsat mi vermeycekti yoksa tayyip gidin naparsaniz yapin mi dedi?

Ayrica tayyipe geliyor gelmesine de uykusuz bilali de koymuş o vicdansiz terazisine o da mi normal

Krizalid
11/03/2014, 20:53
Maydin yine katıksız cehaletini öttürüyorsun ya.

Bu çocuk Taksim meydanının ortasında vurulmadı ki arkadaş. Evinden ekmek almaya gitmek için çıkmış bir çocuğun nasıl bir marjinalliği olabilir, polis için nasıl bir tehdit oluşturabilir ki kafasına nişan alınarak biber gazı kapsülü sıkılıyor? Evet polise verilen bir vur emri olmasa o çocuğa o gün o kapsül sıkılmayacaktı ve hükümetin başındaki kişi bizzat "Polise vur emrini ben verdim" açıklaması yaptıktan sonra görevinden istifa etmeyen her bir kişi, yani kısacası hükümetin tamamı bu çocuğun ölümünden sorumludur.

Bilal erdoğan'ı o teraziye oturtma fikri kimden çıktıysa da iyi yapmış. Hem kendisi babası gibi hırsız ve siyasetle içli dışlı, hem de birilerinin çocuklarının öldürülmesi için emir veren ve bunu utanmadan arlanmadan dile getirebilen birinin oğlu. Yani herkes kadar suçlu ve vicdansızdır.

Yeezer
11/03/2014, 20:58
Bir çocuğun vefatına üzülmeyen zaten insan değildir, ekmek almaya giden bir çocuğu montajla falan o hallere sokup haklı yan aramak açıkcası şerefsizliktir. Ama şuda var ki eylemler de halkı maddi manevi yoruyor. Polis biber gazı attı diye laf atarlar ama polis gaz atsın diye elinden geleni yapanlar da olur. Polis izinsiz yapılan gösteriyi dağıtmak için biber gazı kullanıyor lakin bu hükümette onlara 1kez bile izin vermez. Provakatörlük caddelerde hat safhada diyebilirim, o eylemlere yakıp yıkmaya gitmeyen binlerce kişi varsa bile onları buna çekmeye çalışanlar da var. Polis görevini yapmaya çalışıyor, eylemciler kendi doğrularını, hükümet ise kendilerine düşman gördükleri bunlara karşı ne kadar sertlik varsa sanki and içmiş gibi tavır alıyor. Konuşup demek istediğim şeyler var ama buraya anlatmak kesmiyor insanı. Polisin içinde de eylemcilerin içinde de hükümette de *** var. hiçbir yanı tutmuyorum, hiçbir tarafı desteklemiyorum ama bir insan namına üzerime düşen şeyleri yapıyorum. yanlı olmamam bazı şeylerin nasıl olduğunu görmemi sağlıyor.

nplm_death
11/03/2014, 20:59
Biliyorum Nh paylasmisti o videoyu aklimdan o gecti yazarken de olaylarin oldugu yere hukumetin polis gondermesinde bi sakinca mi var. Biber gazi kullanmasi da polisin hakki ordan burdan gordugumuz kadariyla savas alani olmus bir yerde. onceki postta da dedigim gibi polis bulunabilir mi bunlari da dusunmek gerekiyor.

2 tur dusunce var o zaman bu konuda:
1- tayyip bize karsi geliyolar gonderin polisleri ne yaparlarsa yapsinlar dovsunler vs. dedi ve polis gitti tamamen usulca eylemlerini yapanlara direk abandi
2- eylem varmis gidin bakin size saldiran tas atan falan olursa mudahale edin yoksa yapmayin bi sey dediler. Aradan 2-3 polia cikti nasilsa biber gazini bana verdiklerine dair seri no falan filan yok atayim a. koyduklarima dedi

Eylemlerde bulunmadim ama marjinal gruplarin da oraya gittigine ve polise saldirdiklarini dusunuyorum. Sonra da savas basladi. senin dedigin gibi polisler yuzunden kotu seyler oldu ama bu tum hukumetin sucu mu. Oraya polis gondermeyip marjinallere firsat mi vermeycekti yoksa tayyip gidin naparsaniz yapin mi dedi?

Ayrica tayyipe geliyor gelmesine de uykusuz bilali de koymuş o vicdansiz terazisine o da mi normal

Ahmet Şahbaz denen polisi bilir misin? Ethem Sarısülük'ü vurduğu video görüntüleri ile kanıtlanan polis. O polis hiçbir ceza almadı, elini kolunu sallayarak aramızda dolaşıyor. Cinayet işleyen polis bile ceza almazken hangi polis şiddet uygulamaktan çekinir? Biber gazı kullanmak polisin hakkı ama kapsülün üstünde 45 derecelik açıyla havaya doğru uzaktan atınız yazar. Türk polisi ise hedef gözeterek, yakın mesafeden dik açıyla insanların kafasına atar. Bu da biber gazı silahını ölümcül hale getirir. Hükümet bu konuda polislere sınırlama getirmediği gibi, Tayyip çıkıp "emri ben verdim" dedi. Eylemlerde bulunmadın ama marijinal gruplar diyerek hemen suçluyu buluyorsun. Sabahın beşinde çadır yakanlar marijinaller miydi?

Krizalid
11/03/2014, 21:17
Ama şuda var ki eylemler de halkı maddi manevi yoruyor.

Eylemler yoruyor da her gün car car konuşan sorunlu siyasetçiler bu halkı yormuyor mu sence?

KEREEEEEEEEEEEM
11/03/2014, 21:23
Maydin yine katıksız cehaletini öttürüyorsun ya.

Bu çocuk Taksim meydanının ortasında vurulmadı ki arkadaş. Evinden ekmek almaya gitmek için çıkmış bir çocuğun nasıl bir marjinalliği olabilir, polis için nasıl bir tehdit oluşturabilir ki kafasına nişan alınarak biber gazı kapsülü sıkılıyor? Evet polise verilen bir vur emri olmasa o çocuğa o gün o kapsül sıkılmayacaktı ve hükümetin başındaki kişi bizzat "Polise vur emrini ben verdim" açıklaması yaptıktan sonra görevinden istifa etmeyen her bir kişi, yani kısacası hükümetin tamamı bu çocuğun ölümünden sorumludur.

Bilal erdoğan'ı o teraziye oturtma fikri kimden çıktıysa da iyi yapmış. Hem kendisi babası gibi hırsız ve siyasetle içli dışlı, hem de birilerinin çocuklarının öldürülmesi için emir veren ve bunu utanmadan arlanmadan dile getirebilen birinin oğlu. Yani herkes kadar suçlu ve vicdansızdır.

Meydanda vuruldu demedim zaten. Biliyorum ekmek almaya giderken vuruldugunu da o vuruldugu yerde de illaki bi catisma falan olmustur. Cocuk marjinaldi polis vurdu iyi olduyu degil dedigimi ima ettigimi nerden çıkardın. direk ustune nisanladiysa ve biliniyorsa o polis o zamam cekmeliydi.

Kendisi hirsiz da olsa ALAKASIZ bir seyden oturu olmamasi lazimdi.

Ahmet Şahbaz denen polisi bilir misin? Ethem Sarısülük'ü vurduğu video görüntüleri ile kanıtlanan polis. O polis hiçbir ceza almadı, elini kolunu sallayarak aramızda dolaşıyor. Cinayet işleyen polis bile ceza almazken hangi polis şiddet uygulamaktan çekinir? Biber gazı kullanmak polisin hakkı ama kapsülün üstünde 45 derecelik açıyla havaya doğru uzaktan atınız yazar. Türk polisi ise hedef gözeterek, yakın mesafeden dik açıyla insanların kafasına atar. Bu da biber gazı silahını ölümcül hale getirir. Hükümet bu konuda polislere sınırlama getirmediği gibi, Tayyip çıkıp "emri ben verdim" dedi. Eylemlerde bulunmadın ama marijinal gruplar diyerek hemen suçluyu buluyorsun. Sabahın beşinde çadır yakanlar marijinaller miydi?

Oyle gruplar olmasa sence o kadar olay cikar miydi? Katilan biri yazmisti adamlar geldi laf atti atti gaza getirdi milleti sonra baslari hadi gidelim dedi gittiler demisti diye.

Maaelef polis biber gazi kullandi devrilsin hukumet arkadaslarimizi oldurduler şeklinde dusunuluyor. Hic kimse kendinde hatayi aramiyor. Biber gazini öylesine sikmadi ki polis.

Krizalid
11/03/2014, 21:30
Meydanda vuruldu demedim zaten. Biliyorum ekmek almaya giderken vuruldugunu da o vuruldugu yerde de illaki bi catisma falan olmustur. Cocuk marjinaldi polis vurdu iyi olduyu degil dedigimi ima ettigimi nerden çıkardın. direk ustune nisanladiysa ve biliniyorsa o polis o zamam cekmeliydi.

Kendisi hirsiz da olsa ALAKASIZ bir seyden oturu olmamasi lazimdi.

Yüzsüz gibi taktın geri vitese yine. İki paragraf boyunca marjinal marjinal marjinal diyip durmuşsun, başka neyi ima ettiğini sanıyorsun?

He, farkında değilsin belki ama bu çocuk da ALAKASIZ bir şeyden ötürü öldürüldü. Ha eğer illa bağlantı arıyorsan; neden bazı insanların çocukları milyon dolarlar sıfırlamakla uğraşıyorken bazı insanların çocukları şimdi toprağın altında yatıyor? 50+ IQ'ya sahipsen (ki bundan ağır şüphelerim var maydin, kişisel al ya da alma ama öyle işte) belki bir bağıntı görebilirsin.

KEREEEEEEEEEEEM
11/03/2014, 21:40
Yüzsüz gibi taktın geri vitese yine. İki paragraf boyunca marjinal marjinal marjinal diyip durmuşsun, başka neyi ima ettiğini sanıyorsun?

He, farkında değilsin belki ama bu çocuk da ALAKASIZ bir şeyden ötürü öldürüldü. Ha eğer illa bağlantı arıyorsan; neden bazı insanların çocukları milyon dolarlar sıfırlamakla uğraşıyorken bazı insanların çocukları şimdi toprağın altında yatıyor? 50+ IQ'ya sahipsen (ki bundan ağır şüphelerim var maydin, kişisel al ya da alma ama öyle işte) belki bir bağıntı görebilirsin.

o cocugun oldugu yerde mutlaka bi catisma olmustur. Bu catismalar da taa en bastaki taksimdekilere dayaniyor. O kadar hararetli olaylar da durduk yere cikmaz. Cocuk da çatışmaya yakin bi yerdeyken vurulmustur yani. Yanlis anlasilma olabilir okuyunca ama ben cocuk marjinaldir ondan vurmustur polise dair bi seye rastlamadim.

Bilal konusunda oyle dusunuyorsan yanlis bence uzatmayacam.

Krizalid
11/03/2014, 22:04
o cocugun oldugu yerde mutlaka bi catisma olmustur. Bu catismalar da taa en bastaki taksimdekilere dayaniyor. O kadar hararetli olaylar da durduk yere cikmaz. Cocuk da çatışmaya yakin bi yerdeyken vurulmustur yani. Yanlis anlasilma olabilir okuyunca ama ben cocuk marjinaldir ondan vurmustur polise dair bi seye rastlamadim.

Bilal konusunda oyle dusunuyorsan yanlis bence uzatmayacam.

Evet, o kadar hararetli olaylar durduk yere çıkmaz. Polis ekipleri direniş öncesinde ve süresince aşırı güç kullanarak insanları tahrik etti ve olayların bu kadar ateşlenmesine sebebiyet verdi. Dolayısıyla bu işin sorumlusu bu adamlara emir verenlerdir. En başında insanların direnme ihtiyacı duymalarının sebebi de, kendisini İslam halifesi zanneden birinin 11 sene boyunca oluşturduğu paranoya, baskı ve korku imparatorluğudur. Halbuki sen Berkin'in vurulmasını da, Ali İsmail'in dövülmesini de, Abdullah Cömert'in öldürülmesini de ve diğerlerini de haklı sebeplerle direnişe katılan insanlara dayandırarak normalleştirmeye çalışıyorsun. Haksız ve pis bir şekilde karalama yapmaya çalışıyorsun. Bu kirli katil zihniyetin buradaki sesi olan seni açıkça kınıyorum ve lanetliyorum. Umarım Allah'ınızdan bulursunuz.

Yeezer
11/03/2014, 22:10
Eylemler yoruyor da her gün car car konuşan sorunlu siyasetçiler bu halkı yormuyor mu sence?

Ondan bahsetmeye gerek duymadım o yılların kafa ***mesi

ebenezer
11/03/2014, 22:48
size direk şöyle bir örnek vereyim;
ne zaman gördüğümü hatırlamıyorum ama haberler de bi ülke de gösteri yapan guruba karşı sadece duruyordu polis, ne ilerliyordu üstlerine doğru ne de geriliyorlardı. burdan şunu çıkarabiliriz, o kadar polisin, toman, aracın vs. var değil mi senin? o zaman yapacağın iş en fazla tazyikli su sukarak, göstericilerin alanını etraftan çevreliyerek daraltarak, gösterilerin etrafa daha az zarar vermesini ve orda bir kalkan oluşturduğun dolayısıyla da dışardan içeri girememelerini ve aynı şekilde içerdeki göstericilerin de dışarı çıkamamalarını sağlamak. mesela bunu yapsalar bu kardeşimiz gösteri alanına giremiyeceğinden dolayı hiç bir şekilde zarar alamazdı, diğerleri gibi.
peki bunları düşünmek kocaman bir polis teşkilatı için, devlet için çok mu zor sizce? kesinlikle, malesef, evet.
bu verdiğim örneği daraltıp sadece bunun için düşünmeyin. polisin işi iç huzuru sağlamak ise karşı saldırı ile değil, yapılan şeyleri engellemek ile sağlarsınız, çünkü siz saldırgan değilsinizdir ve göreviniz farklıdır!

AtesFrlatanDenzAnasi
11/03/2014, 22:53
şu ülkede şöyle bir sorun da var ki bdp mitinglerinde ve terör sempatizanlarının gösterilerinde hiç bir olay yaşanmazken hükümete karşı bir eylem olduğu zaman bütün prosedür en aşırı şekilde uygulanıyor gezi olayları sırasında üstlerine toma sürülen milletvekilleri de oldu sanırım veya kepçeli bişeyler vardı ama bdpli bi milletvekili apaçık apoya tezahürat yapan grubun başına geçiyor ve polisler kuçu kuçu kulaklarını indiriyor e ikisi de millet vekili ikiside dokunulmaz bir polis kendi başına kafa tutamaz e demekki bi yerden emir geliyor arkadaş

Yeezer
11/03/2014, 23:00
Peki bdp'nin "özerklik sözü aldık" lafları ne olmalı. Onlar bunları açık açık söyleyip lobileşirken suç yok ama sen twitterda gezi ile twit atarsan suç var. Akp kazanırsa bu ülke cok karışacak vede öyle olacak gibi.

nplm_death
11/03/2014, 23:11
Önce hiçbir şey yokken gaz at, tazyikli su sık. Sonra bir kaç kişi (insanlık hali) çığırından çıkıp, tam teçhizatlı polisleri en fazla gıdıklayacak şekilde saldırsın, en sonunda polisler provakasyon var diyerek Allah ne verdiyse saldırsın. Basın da bu "provakasyonları"(!) döndürüp döndürüp yayınlasın, bizim akboylar da yutsun bunu. Ne güzel dünya amk. Gezi eylemlerinde 8 tane genç ölüp bir tane polisin burnu kanamamışken provakasyon vardı demeye utanır insan.

KEREEEEEEEEEEEM
11/03/2014, 23:16
Önce hiçbir şey yokken gaz at, tazyikli su sık. Sonra bir kaç kişi (insanlık hali) çığırından çıkıp, tam teçhizatlı polisleri en fazla gıdıklayacak şekilde saldırsın, en sonunda polisler provakasyon var diyerek Allah ne verdiyse saldırsın. Basın da bu "provakasyonları"(!) döndürüp döndürüp yayınlasın, bizim akboylar da yutsun bunu. Ne güzel dünya amk. Gezi eylemlerinde 8 tane genç ölüp bir tane polisin burnu kanamamışken provakasyon vardı demeye utanır insan.

Burnu kanamadan ölen polisle birlikte 8 evet.

Nerden biliyorsun ki hiçbir şey yokken gaz atıldığını su sıkıldığını?

DreadfuL
11/03/2014, 23:19

Oradaydım?

DreadfuL
11/03/2014, 23:23
İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu TOMA'lara su vermeyi yasakladı. Valilik zorla itfaiyeden su alıyor.

Awolnation
11/03/2014, 23:24
Ya maydin konuşmıyım konuşmıyım diyorum da artık boş yapma be bilader. Daha 15 dakka önce alsancakta arkadaşlarıma plastik mermiyle saldırmışlar. Benide çağırmışlardı,gitmedim yarın sırf bu olay olduğu için inadına gidicem. Ne kadar polis varsa ruhunu s......

nplm_death
11/03/2014, 23:25

Yanlış hatırlamışım 7 genç öldü. Ölen polis köprüden kendi kendine düşerek öldü. Sık sık eylemlere katılan biri olarak polisin müdahalede bulunması için 50 kişi toplanmasının yeterli olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Dağılın anonsu yapılınca dağılmamayı provakasyon saymazsın umarım.

Xnony
11/03/2014, 23:33
#ShotsFired

Polis'ten ne istiyorsunuz abi? Ona bu emri verene sorun hesabı... Boşbakanımıza mı sorarsınız, emniyet müdürüne mi baş amire mi bilmem de, o kendi kafasına göre sıkmıyor mermileri yalnız :'/

Ben de bundan nefret ediyorum, üst taraf alt tarafı bir maşa gibi kullanıyor, olan alt tabakaya oluyor :'/

Yeezer
11/03/2014, 23:41
#ShotsFired

Polis'ten ne istiyorsunuz abi? Ona bu emri verene sorun hesabı... Boşbakanımıza mı sorarsınız, emniyet müdürüne mi baş amire mi bilmem de, o kendi kafasına göre sıkmıyor mermileri yalnız :'/

Ben de bundan nefret ediyorum, üst taraf alt tarafı bir maşa gibi kullanıyor, olan alt tabakaya oluyor :'/

+ 1 ne kadar aralarında duygusunu kaybetmiş insanlar olsa da çoğu emir kulu olup bu işi yapmak zorunda olanlar. Bugün bir Polis olsam içimden birkaç kişinin yaptıkları yüzünden küfür yeme hakkım yada aldığım emirler yüzünden küfür yeme hakkım olmamalı. Ben yapılan orantısız güce de vandalizm düşüncesini bulan eylemlere de halkı lafları ve tavırları bezdirip körükleyen hükümete de karşıyım.

nplm_death
11/03/2014, 23:45
#ShotsFired

Kafaya nişan alarak gaz mermisi sıkmak polisin elinde olan bir şey. Hiç gereği yokken silaha sarılıp havaya ateş etmek, beceremeyince adam vurmak yine polisin elinde olan bir şey. Eylemcileri yerlere yatırıp döven 10 kişilik ekibe üye olmak da polisin elinde olan bir şey.

DreadfuL
11/03/2014, 23:47
Tabi canım polisler sütten çıkmış AK kaşık.

https://www.youtube.com/watch?v=2L3zhl4Aeio

Awolnation
11/03/2014, 23:52
Emri veren belli de, bu emri polisin nasıl uyguladığı önemli olan. Biber gazı kapsülü havaya doğru ateşlenir, kafaya doğru nişan alınarak ateşlenmez. Polisin elinde büyük bir insiyatif var aslında ama hepsi hayvan bozma oldukları için ortaya bu görüntüler çıkıyor.

Apartmana kaçan gençleri apartmanın içine kadar takip edip içerde öldürüsiye dövenler mi dersin, olay yerinde ki evlerin içine sadece ipnelik olsun diye gaz atan mı dersin, kızların,kadınların kafasına yüzünü jopluyan mı dersin say say bitmez.

Bahsettiğim olayda ise montrö kapısı çevresinde bekleyen 7-8 kişilik bir gruba plastik mermi ile durduk yere taciz ateşi açılmış. Hepsi benim can ciğer kardeşim Allah korusun birtanesinin gözüne denk gelse ne olucaktı ?

Xnony
12/03/2014, 00:04
Abi sizin yaptiğiniz %100'lük bir genelleme, ben "hayvan" olanlar yok demiyorum, ama ordakilerin çoğu tabiri caizse"gariban" ve " emir kulu" olan insanlar.

Hesap vermesi gerekenler asil olarak bunlar değil, başbakana akp'ye emniyet müdürüne ve amirine soracaksiniz bunlari.

Awolnation
12/03/2014, 00:13
Ben gördüklerimi genelliyorum en azından bırak çoğunu birtane iyisine veya iyi niyetlisine denk gelmedim nedense. Ayrıca hepimiz tayyibin yanında garibanız. Şu gösteriye katılan arkadaşlarımın hiçbiri de trilyoner değil zaten merak etme, fakir edebiyatına gerek yok.

nplm_death
12/03/2014, 00:41
Abi sizin yaptiğiniz %100'lük bir genelleme, ben "hayvan" olanlar yok demiyorum, ama ordakilerin çoğu tabiri caizse"gariban" ve " emir kulu" olan insanlar.

Hesap vermesi gerekenler asil olarak bunlar değil, başbakana akp'ye emniyet müdürüne ve amirine soracaksiniz bunlari.

Başbakana ve emniyet müdürlerine hesap sorulacak illaki. Bunun yanında eylemcilere şiddet uygulayan polislerin, kamera kayıtlarından ve kask numaralarından teker teker bulunup cezalandırılması gerekmektedir. Polis gariban filan değildir, bir baltaya sap olamayıp 2500 lira maaşla işe başlayan adam nasıl gariban oluyor? En iyi üniversiteleri bitiren çoğu insan o maaşı alamıyor.

Genelleme meselesine gelince...
Genellemenin sebebi bu olayların artık sistematik hale gelmesidir. Polisin yetkileri o kadar çok ki ve öyle bir şartlandırılmışlar ki en yufka yürekli adamın bile, polis teşkilatı içirisinde bir canavara dönüşmemesi çok zor. Kafelerde yiyip-içip para vermeyen polisleri gören diğer polisler demeyecek mi "ben enayi miyim" diye? Başlık baştan kokar diye ne güzel bir söz var. Bu kadar hata yapan polislere ceza verilmiyorsa, biz de rahatlıkla genelleyebiliriz. Minibüs şoförlerinin genelinin trafik kurallarına uymaması gibi.

canifeto12
12/03/2014, 00:42
Tabi canım polisler sütten çıkmış AK kaşık.

https://www.youtube.com/watch?v=2L3zhl4Aeio

boş bi video

napstar
12/03/2014, 00:44
Girmeyeyim girmeyeyim foruma diyordum. Hapkido'yla bu konuyu tartışıyorduk. Forumda konusu açıldı gir bi' bak istersen falan dedi. Kendimi tutamadım. Bu mesajı yazıp yine uzun süreli ara vereceğim. Şimdiden okuyanlardan ARO.

Mesajların hepsini okudum. Yaklaşık 3-4 mesaj çocuğun marjinal olup olmadığı tartışılmış. Ulan bu çocuk marjinal olsa ne olur, ekmek almaya çıksa ne olur? Twitter'da bazı İslamcı beyinsizler çocuğun daha önce katıldığı eylemden sapanlı bir fotoğrafını gösterip "aha bak işte törörüstmüş bu" diyor. Beyler ağzımı bozmak istemiyorum buraya bildiğiniz bütün küfürleri getirin bu o... çocuklarına müstehak. Yemin ederim çıldırmamak elde değil. Ulan daha 4-5 ay önce Esma'nın şehit edilmesine kahroluyorduk seninle beraber ne ara bu kadar vicdansız oldun? Bir çocuğun canice katledilmesine millet olarak üzülemiyorsak (Bu Esma için de, Suriye'de ölen her çocuk için de, Türkiye'de ölen her çocuk için de AYNI) kusura bakmayın ama ben bu ülkeden en yakın fırsatta siktir olup giderim. 14 yaşında bir çocuk ölüyor. ÖLÜYOR. Neden? O... çocuğu bir polisin yanlış bir biçimde sıktığı kapsül yüzünden. Neden? Polis olmak için sınavda barajı geçmek yeterli de o yüzden. Neden? Bir hiç uğruna.

Bundan iki sene önce polislerle ilgili bir yazı yazmıştım. Eğitimsiz öküzleri nasıl polis olarak aldıklarından, hiçbir toplumsal olayın bu eğitimsiz öküzlerle engellenemeyeceğinden bahsetmiştim. 2 sene geçti hala hiçbir önlem yok. Türk eğitim sistemiyle okumadığım için sınavlara bu sene giriyorum. Dershanede sözel grubundayım. Size kimlerin polis olacağını söylüyorum. Geleceğin polisleri bizim sınıfta yanımda oturuyor; hayatında kitap okumamış adamlar, gazete okumamış adamlar, kahve ağzıyla hiçbir şey bilmeden sınıfta sikik sikik politika konuşan adamlar. Bu adam polis olacak, sonra kendine hakim olamayacak. Sıkacak bir kapsül, bir ölü daha.

Çok klişe oldu artık ama -ben yaptığımda klişe değildi- Gezi Parkı direnişinde ilk üç gün gaz yedim. Bursa maçlarından gaz yemeye alışığım ama bu kadar yoğununu ilk kez görmüştüm. Polisin yaptığı her türlü dengesizliği gördüm. Size şöyle söyleyeyim, maçlarda polisle çatışma olduğunda kafamın yanından bira şişeleri geçerken bile bu kadar korku yaşadığımı hatırlamıyorum. Resmen her an biri ölebilirmiş gibi hissediyorsun. Bunları neden anlatıyorum; bu toplumda hala polisi haklı göstermeye çalışan insanlar var.

AMA

Bunları konuşarak hiçbir yere gelemeyiz. İlk üç gün gittiğim Gezi Parkı'nda ölü sevici marjinal o... çocuklarını gördüğüm anda meydanlardan çekildim. Çevreme de çekilmeleri konusunda baskı yaptım. O adamlar senin benim ölümüne kahrolduğumuz kişileri üç kuruşluk ideolojilerinin kahramanı haline getirip sömürüyorlar çünkü. Bir çok genç bunları görmemezlikten gelerek meydanlara inmeye devam etti. Böyle "internet" direnişlerinde biri bir şey söylüyor, herkes çok çabuk gaza geliyor ve tekrar bir hiç uğruna sokağa iniliyor. Provokatörlerin ekmeğine yağ sürülüyor. Adamlar daha çok insan ölsün diye umuyor, bizim masum gençler bir şey yaptıklarını sanıp sokağa çıkıyor. Ölümler artıyor.

Ukrayna'da nasıl başladı olaylar? Rant peşindeki gruplardan bir kurşun geldi. Bir ölü. Tek bir ölü ve ülke bölündü. Burada da aynı şey olsun diye bakan onlarca grup var. Bu ölü sevicilerin eline koz vermemek için "sokağa çıkmayın" veya "bilinçli eylem yapın" çağrısı yapılmalı. Adam yarın cenazeye gelecek, bir anda birkaç kişi dükkanların camlarını indirmeye başlayacak. Polisleri ne kadar uyarsalar uyarsınlar, polis olmak için zeki olma gerekliliği olmadığı için o adam kendini tutamayacak. Tekrar çatışma çıkacak ve belki hiç istemesek de yeni Berkinler gelecek.

Sosyal medyada görüyorum. "SOKAĞA ÇIKIN", "EVİNİZDEN ÇIKIN" vs. Neden? Ölü sevicilerin ekmeğine yağ sürmek için mi? Senin sokakta el ele, kol kola yürüdüğün adam senin masumane üzüntünü sonuna kadar sömürüp kendi çıkarı uğruna kullanacak. Kimse bunun farkında değil mi? Ulan o adam daha çok Berkin çıksın diye uğraşıyor sen SOKAĞA ÇIKIN diyerek adamın amacına hizmet ediyorsun. Sonra kolay olanı yapıp eğitimsiz polise atıyorsun suçu. Polis sonuna kadar haksızdır, buna bir şey demiyorum ama önce iğneyi kendinize, sonra çuvaldızı başkasına batırın.

Polisleri görevden alamazsın. Bir anda zeki polisleri meydanlara salamazsın ama sen kendini daha çok Berkin çıkmaması uğruna değiştirebilirsin. Her olaydan sonra sokağa toplu eyleme çıkmaktan vazgeçin artık. Masum bir ölüme üzüleceğiz diye daha çok ölümün olmasını sağlıyorsunuz. "KATİL TAYYİP, KATİL POLİS" demek kolay. Milleti sosyal medyadan meydanlara çağırıp "#BERKİNÖLÜMSÜZDÜR" yazmak kolay. Zor olan kendine hakim olup daha çok ölümün olmasını engelleyecek davranışlar yapabilmek. Gezi'den ders almıştır diye umduğum sosyal medya fenomenleri yine sokağa çıkın çağrısı yapıyor, çok garip. Ben bunları zeki sanıyordum. Polis olacak zeka var çoğunda.

Peki

Bir çocuk ölmüş. Tayyip miting yapıyor, değinmiyor bile. Biz nasıl tepkimizi göstereceğiz? Adam gibi küçük gruplar halinde örgütlenip sessiz eylem yaparak. El ele eylemini araştırın, eylem nasıl yapılır görürsünüz.

Bir kitle büyüdükçe içine giren virüs sayısı artar. Provokatörleri dışarıda tutarak eylem yapmak için küçük gruplar halinde örgütlenip eylem yapmak en mantıklısı. Ama bu sosyal medyadan "HADİ SAAT 19.00'DA TAKSİM'DE" diyerek olmuyor maalesef. Böyle yaptığınız zaman virüsler çoğalıyor meydanlarda. Lütfen tanıdığınız herkese anlatın bunları. Ölü sevicilerle aynı safta yürümeyin meydanlarda.

Hadi sağlıcakla.

canifeto12
12/03/2014, 00:56
Girmeyeyim girmeyeyim foruma diyordum. Hapkido'yla bu konuyu tartışıyorduk. Forumda konusu açıldı gir bi' bak istersen falan dedi. Kendimi tutamadım. Bu mesajı yazıp yine uzun süreli ara vereceğim. Şimdiden okuyanlardan ARO.

Mesajların hepsini okudum. Yaklaşık 3-4 mesaj çocuğun marjinal olup olmadığı tartışılmış. Ulan bu çocuk marjinal olsa ne olur, ekmek almaya çıksa ne olur? Twitter'da bazı İslamcı beyinsizler çocuğun daha önce katıldığı eylemden sapanlı bir fotoğrafını gösterip "aha bak işte törörüstmüş bu" diyor. Beyler ağzımı bozmak istemiyorum buraya bildiğiniz bütün küfürleri getirin bu o... çocuklarına müstehak. Yemin ederim çıldırmamak elde değil. Ulan daha 4-5 ay önce Esma'nın şehit edilmesine kahroluyorduk seninle beraber ne ara bu kadar vicdansız oldun? Bir çocuğun canice katledilmesine millet olarak üzülemiyorsak (Bu Esma için de, Suriye'de ölen her çocuk için de, Türkiye'de ölen her çocuk için de AYNI) kusura bakmayın ama ben bu ülkeden en yakın fırsatta siktir olup giderim. 14 yaşında bir çocuk ölüyor. ÖLÜYOR. Neden? O... çocuğu bir polisin yanlış bir biçimde sıktığı kapsül yüzünden. Neden? Polis olmak için sınavda barajı geçmek yeterli de o yüzden. Neden? Bir hiç uğruna.

Bundan iki sene önce polislerle ilgili bir yazı yazmıştım. Eğitimsiz öküzleri nasıl polis olarak aldıklarından, hiçbir toplumsal olayın bu eğitimsiz öküzlerle engellenemeyeceğinden bahsetmiştim. 2 sene geçti hala hiçbir önlem yok. Türk eğitim sistemiyle okumadığım için sınavlara bu sene giriyorum. Dershanede sözel grubundayım. Size kimlerin polis olacağını söylüyorum. Geleceğin polisleri bizim sınıfta yanımda oturuyor; hayatında kitap okumamış adamlar, gazete okumamış adamlar, kahve ağzıyla hiçbir şey bilmeden sınıfta sikik sikik politika konuşan adamlar. Bu adam polis olacak, sonra kendine hakim olamayacak. Sıkacak bir kapsül, bir ölü daha.

Çok klişe oldu artık ama -ben yaptığımda klişe değildi- Gezi Parkı direnişinde ilk üç gün gaz yedim. Bursa maçlarından gaz yemeye alışığım ama bu kadar yoğununu ilk kez görmüştüm. Polisin yaptığı her türlü dengesizliği gördüm. Size şöyle söyleyeyim, maçlarda polisle çatışma olduğunda kafamın yanından bira şişeleri geçerken bile bu kadar korku yaşadığımı hatırlamıyorum. Resmen her an biri ölebilirmiş gibi hissediyorsun. Bunları neden anlatıyorum; bu toplumda hala polisi haklı göstermeye çalışan insanlar var.

AMA

Bunları konuşarak hiçbir yere gelemeyiz. İlk üç gün gittiğim Gezi Parkı'nda ölü sevici marjinal o... çocuklarını gördüğüm anda meydanlardan çekildim. Çevreme de çekilmeleri konusunda baskı yaptım. O adamlar senin benim ölümüne kahrolduğumuz kişileri üç kuruşluk ideolojilerinin kahramanı haline getirip sömürüyorlar çünkü. Bir çok genç bunları görmemezlikten gelerek meydanlara inmeye devam etti. Böyle "internet" direnişlerinde biri bir şey söylüyor, herkes çok çabuk gaza geliyor ve tekrar bir hiç uğruna sokağa iniliyor. Provokatörlerin ekmeğine yağ sürülüyor. Adamlar daha çok insan ölsün diye umuyor, bizim masum gençler bir şey yaptıklarını sanıp sokağa çıkıyor. Ölümler artıyor.

Ukrayna'da nasıl başladı olaylar? Rant peşindeki gruplardan bir kurşun geldi. Bir ölü. Tek bir ölü ve ülke bölündü. Burada da aynı şey olsun diye bakan onlarca grup var. Bu ölü sevicilerin eline koz vermemek için "sokağa çıkmayın" veya "bilinçli eylem yapın" çağrısı yapılmalı. Adam yarın cenazeye gelecek, bir anda birkaç kişi dükkanların camlarını indirmeye başlayacak. Polisleri ne kadar uyarsalar uyarsınlar, polis olmak için zeki olma gerekliliği olmadığı için o adam kendini tutamayacak. Tekrar çatışma çıkacak ve belki hiç istemesek de yeni Berkinler gelecek.

Sosyal medyada görüyorum. "SOKAĞA ÇIKIN", "EVİNİZDEN ÇIKIN" vs. Neden? Ölü sevicilerin ekmeğine yağ sürmek için mi? Senin sokakta el ele, kol kola yürüdüğün adam senin masumane üzüntünü sonuna kadar sömürüp kendi çıkarı uğruna kullanacak. Kimse bunun farkında değil mi? Ulan o adam daha çok Berkin çıksın diye uğraşıyor sen SOKAĞA ÇIKIN diyerek adamın amacına hizmet ediyorsun. Sonra kolay olanı yapıp eğitimsiz polise atıyorsun suçu. Polis sonuna kadar haksızdır, buna bir şey demiyorum ama önce iğneyi kendinize, sonra çuvaldızı başkasına batırın.

Polisleri görevden alamazsın. Bir anda zeki polisleri meydanlara salamazsın ama sen kendini daha çok Berkin çıkmaması uğruna değiştirebilirsin. Her olaydan sonra sokağa toplu eyleme çıkmaktan vazgeçin artık. Masum bir ölüme üzüleceğiz diye daha çok ölümün olmasını sağlıyorsunuz. "KATİL TAYYİP, KATİL POLİS" demek kolay. Milleti sosyal medyadan meydanlara çağırıp "#BERKİNÖLÜMSÜZDÜR" yazmak kolay. Zor olan kendine hakim olup daha çok ölümün olmasını engelleyecek davranışlar yapabilmek. Gezi'den ders almıştır diye umduğum sosyal medya fenomenleri yine sokağa çıkın çağrısı yapıyor, çok garip. Ben bunları zeki sanıyordum. Polis olacak zeka var çoğunda.

Peki

Bir çocuk ölmüş. Tayyip miting yapıyor, değinmiyor bile. Biz nasıl tepkimizi göstereceğiz? Adam gibi küçük gruplar halinde örgütlenip sessiz eylem yaparak. El ele eylemini araştırın, eylem nasıl yapılır görürsünüz.

Bir kitle büyüdükçe içine giren virüs sayısı artar. Provokatörleri dışarıda tutarak eylem yapmak için küçük gruplar halinde örgütlenip eylem yapmak en mantıklısı. Ama bu sosyal medyadan "HADİ SAAT 19.00'DA TAKSİM'DE" diyerek olmuyor maalesef. Böyle yaptığınız zaman virüsler çoğalıyor meydanlarda. Lütfen tanıdığınız herkese anlatın bunları. Ölü sevicilerle aynı safta yürümeyin meydanlarda.

Hadi sağlıcakla.

insan okucak bunu insan

Yeezer
12/03/2014, 00:58
Baştan sona okudum ve sonuna kadar hak verdim. Ben polisleri 2 postta biraz el üstünde tuttum çünkü yakın çevremde birçok polis var akraba yada yakın ilişki de olduğumuz ve çoğu da polisin bu o... hareketlerini kınayan ve genelin aksine "okumuş polisler". Ben tüm polisleri değil bu tür polisleri savunaraktan yazdım. Yoksa bir hayvandan farkı yok o zeka özürlü olanların gözümde. En basit örneği babam 2 iyi üniversite okumuş ama polislik sevdasından polis olmuş biri.

Edit: Gezi olayları başladığında bende katılmayı düşünüyorken zaman geçtikçe bunun bir duygu sömürüsü ve insanları sokağa döküp bundan nemalanmaya çalışanların oyunu hale gelmesini anlamıs insanları sokağa çıkmaması için uyardim. Sonunda ise insanları bilinçli olmaya davet eden ben ak partili diye fişlendim. Lakin ülkücüyüm buda biraz daha benden nefret etmelerine sebep oldu.

Darkelia
12/03/2014, 17:05
Kerem yazılcak birşey bırakmamış ta özet olarak bu ölümlerden sorumlu olanlar sırasıyla ,
1. Hükümet , 2. Polis ( vasıfsız, eğitimsiz, cahil, beline silah taktı diye kendini dünyanın hakimi sanan über egoya sahip , birilerinin iti olmuş mahluk hepsi için demiyorum ama malesef durum bu ) 3.İzinsiz ve serbest bir şekilde herkesin katılmasına olanak sağlayan göstericiler buradaki "herkes" vurgulamam gereken bir nokta sanırım yanlıs anlamazsınız umarım bu herkesi.

Ve son olarak aranızda burada özellikle dikkat çekenler var gözümde , forumda dahi insanların tek bir cümlesine dayanarak tipiyle , fikriyle, zekasıyla , sülalesiyle alay edenlerinizin böyle bir ölümde bukadar üzüldügünü görmekte bana çok bir samimi geldi !

hohmlec
12/03/2014, 17:40

AMA

Peki

Hadi sağlıcakla.

Okunmaya degecek cok guzel bir yaziydi.

Ayrica polisler icin diyorsunuz ki emir kulu diye ulan azicik beyni olan dusunur ben napiyom hic kimse bir isi zorla yaptirmiyor. Yapmican desin, eger zorda kaliyorsa illa adamin kafasina nisan alarak sikmak mi zorunda ,( daga tasa atsin)

hohmlec
12/03/2014, 18:09
Adami utanmasalar peygamber tanri ilan edecek(tobe tobe)
https://www.youtube.com/watch?v=1eeUz_SPXFQ&feature=youtube_gdata_player

KEREEEEEEEEEEEM
12/03/2014, 18:23
Adami utanmasalar peygamber tanri ilan edecek(tobe tobe)
https://www.youtube.com/watch?v=1eeUz_SPXFQ&feature=youtube_gdata_player

Gecen de beyinsiz milletvekilinin biri " yolsuzluk operasyonu günah işleme özgürlüğüne bir darbedir" demisti. Zaten vekillerin cogu oraya sandalye doldurmaya gidiyor. Usakta secilen adamlari secim oncesinden sonra bi daha goremedik. Adamin köyünde su yok vekil olmus onu yap bari.

berkbegins
12/03/2014, 19:34
" **Evine ekmek götürüyordu! -ki götürmüyor işte kıvırmaya gerek yok-
++Şehit polisler?
**Eylem yapıyordu Esma yaporkon eyi demi?
++Meşru hükümeti devirenlere karşı eylem yapanlar ( gerçek eylem ) ile Meşru hükümete ve vatandaşlara ve dükkanlara ve devlet malına haince saldıranlar aynı mı?
**E ama o daha çocuk
++Serap neydi? Molotof ile yakılan ? Hatırladın mı?

Kimse yalan konuşmasın katil devlet , diktatör diye ağlayanlar Suriyeye baksın.Ben demiyorum ki katil aranmasın örtelim gitsin. Adalet böyle aranmaz. Berkin öldü.Öldüren kadar ölüme gönderen de suçlu. Madem çocuktu ne işi vardı orada? Madem vatanseverdi ne işi vardı Teröristlerin arasında? Ailesi nerdeydi? Neden kimse yavrum sen evine git demedi? Bırakın bu işleri. Az kaldı az.Azcık daha sabredin. "

Awolnation
12/03/2014, 19:39
Geldi yine tipini .....

Lexsarko
12/03/2014, 19:47
Bu konunun kilitlenme zamanı geldi. Kilitlemezsem birkaç kişi kanatları takacak çünkü.