PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DOTA 2 masaüstüsü

preator
13/03/2014, 20:03
Selamlar arkadaşlar,

Geçtiğimiz günlerde laptopumu yere düşürdüm. Adam bana 600 lira masraf çıkardı, eski performansı alamayabilirsin dedi(2 el dotadan sonra 20 fps performans ) şimdi bende bunun üstüne leptobu yaptırmak yerine kendime bir dota masaüstüsü almayı düşünüyorum. DH yi filan okuyorum birkaç gündür bir sistem toplamayamadım. Bu konularda da pek bilgili değilim açıkçası. yardımlarınızı bekliyorum.

İstediğim sabit 60 fps 5 saat dota oynatabilcek(max ayarlarda olmak zorunda değil) minumum bütçeli bir masaüstü edinmek. (Sistemi en fazla zorlayacak şey dota olacaktır). yardımcı olmak isteyenler bir sistem kurabilirler. Parçaları nasıl ucuz ve güvenli edinebileceğim konusunda bilgi verebilirler.

Bunların dışında da fikir ve önerilerinize açığım.

Not: 4-5 sene önce aldığım çalışır durumda ekranım var 21inc asus marka.ekran ihtiyacım yok.

FafraGa
13/03/2014, 20:08
6789

benim masaüstü ne kdar combat olursa olsun sabit 60 fps de en yüksek seviyede oynuyorum vatandan bütçeme göre biraz da indirim vardı dizdim o parçalar şimdi ucuzlmıştır. sen vatandan vazgeçme derim

preator
13/03/2014, 20:45
Burada gördüğüm kadarıyla sadece puanlama var parçalarının modellerini yazabilir misin?

Samoxive
13/03/2014, 22:05
Eğer 1600-1700 kadar bütçen varsa benim bilgisayarı tavsiye edebilirim.

Gigabyte GA-780T-D3L - Anakart - http://www.vatanbilgisayar.com/780t-d3l-amd-760g---sb710-soket-am3--1666mhzoc-sata-20-usb-20-anakart.html

AMD FX-6100 - İşlemci (6Çekirdekli) - http://www.vatanbilgisayar.com/fx-x6-6300-soket-am3--35ghz-14mb-cache-32nm-islemci.html

Corsair Vengeance 1600MHZ 8GB - Ram - http://www.vatanbilgisayar.com/8gb-vengeance-ddr3-1600mhz-cl10-siyah-tek-modul-ram.html

Sapphire HD7850 Overclock Edition - Ekran Kartı - http://www.vatanbilgisayar.com/hd7850-dual-x-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti.html

Zalman Z5 Plus MidTower ATX - Kasa - http://www.vatanbilgisayar.com/z5-plus-midt-atx-pencereli-siyah-kasa.html

Bu sistemle dota 2 de 120 fps combatlarda 50-80 arası fps alabilirsin.Ben bunları vatan computerda %30 indirim varken almıştım yaklaşık 1200-1300 etmişti oradakilere sorarsan sana güç kaynağı ve hard disk için yardımcı olabilirler. Bunları hafta sonu almaı tavsiye ederim çünkü %25 indirim oluyor.

WeRdeR WeReMeM
13/03/2014, 22:16
Vatan Bilgisayar zaten her hafta sonu fiyat şişirip %30 indirim yaptık diye piyasayı canlandırıyor işte. :) Kadiköy Yazıcıoğluna bak derim yakınlardaysan vatan ve gold pc 'yede bakabilirsin tabi.

preator
13/03/2014, 23:22
Cevaplar için teşekkürler. Aradığım tam olarak eğer medium da 60 da fps ile oynayabileceğim 700 lira civarı bir pc önerisi daha makbul olur bunu geçenlerde 1 ay ertelememe sebep olur.

Sercan<Michaell>
14/03/2014, 11:01
o fiyata anca 2. el bulursun dostum. Zaten anakart işlemci ekrankartı 700 lira yapar en dandiklerinden alsan.

Lexsarko
14/03/2014, 12:02
Anladığım kadarıyla laptopu tamir ettireceğin paraya masaüstü almaya çalışıyorsun. Mantıklı aslında ancak Sercan'ın dediği gibi o fiyata ancak ikinci el bulabilirsin. Bir arızası olmadığı sürece ikinci el iyi bir seçenek aslında. Çünkü şöyle bi baktım da bahsettiğin fiyat aralığındaki masaüstü kasaları max 4 gb ramli bütünleşik ekran kartı olan bilgisayarlar. Bunlarla o dediklerini yapamazsın.

preator
14/03/2014, 13:58
2. el de alabilirim fakat bana istediğim kasmadan dota oynayabilcek sistem gereksinimleri nelerdir bunlardan emin olamıyorum? Bi kaç yerden önerilen donanım özelliklerine baktım

CPU: Intel core 2 duo 2.4GHz
CPU Speed: Info
RAM: 1 GB for XP / 2 GB for Vista
Video Card: DirectX 9 compatible video card with Shader model 3.0. NVidia 7600, ATI X1600 or better
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 2.5 GB

Yukarıdakiler yeterli olmaz diye düşünüyorum. Ama önerilenler bunlar. Eğer 60 fpsde dota oynatabilecek minumum sistem gereksinimlerini oluşturursak sorunu çözmüş sayılırız.

TypeR
14/03/2014, 18:06
6789

benim masaüstü ne kdar combat olursa olsun sabit 60 fps de en yüksek seviyede oynuyorum vatandan bütçeme göre biraz da indirim vardı dizdim o parçalar şimdi ucuzlmıştır. sen vatandan vazgeçme derim

Dostum Bilgisayarından bende dizmek istiyorum yardımcı ol pls :) ne kadar masraf cıkar

FafraGa
14/03/2014, 18:27
Dostum Bilgisayarından bende dizmek istiyorum yardımcı ol pls :) ne kadar masraf cıkar

dostum ne aldığımızı çok net hatırlamıyorum ama vatandan toplama dizmiştim. kasa da monitöre gamer kalvye mouse felan 2250 civarı tutumuştu ama yüzde 25 indirimli hali o parçalar bayağı ucuzlamıştır şimdi akşama doğru hatırlarsam mesajı editlerim biraz yorgunum pek gelmiyor aklıma

TypeR
14/03/2014, 18:30
dostum ne aldığımızı çok net hatırlamıyorum ama vatandan toplama dizmiştim. kasa da monitöre gamer kalvye mouse felan 2250 civarı tutumuştu ama yüzde 25 indirimli hali o parçalar bayağı ucuzlamıştır şimdi akşama doğru hatırlarsam mesajı editlerim biraz yorgunum pek gelmiyor aklıma

2250 civarı dedin cokmuş ya ben 1000-1200 tl arasında bir toplama PC yapmayı düşünüyordum oysaki cok net bilmiyorum piyasayı ama USD(DOLAR) artış olması nedeniyle Ramler Anakartları işlemciler v.b bilgisayar parcaları pahalandı biraz bekleyip ''Vatan'' bilgisiyarından bir pc toplamayı düşünüyordum.

sana neden sorduguma gelirsek PC performansını cok iiyi degilde orta düzeylerde gördüm 2250 tllik bir pc ise eğer :)

FafraGa
14/03/2014, 18:38
2250 civarı dedin cokmuş ya ben 1000-1200 tl arasında bir toplama PC yapmayı düşünüyordum oysaki cok net bilmiyorum piyasayı ama USD(DOLAR) artış olması nedeniyle Ramler Anakartları işlemciler v.b bilgisayar parcaları pahalandı biraz bekleyip ''Vatan'' bilgisiyarından bir pc toplamayı düşünüyordum.

sana neden sorduguma gelirsek PC performansını cok iiyi degilde orta düzeylerde gördüm 2250 tllik bir pc ise eğer :)

valla dostum orta düzey dersen biraz alınır benim pc i5 felan filan ama orta düzey hakeret olur ayrıca o fiyata monitör felan da dahil sadece kasa olarak düşünsek çok da kötü sayılmaz ya :D sen vatandan bi üyelik çek parçaların fiyatlarına bak şu an ben bu pc ile max seviyelerde 60 fps sabit akıyordum :D ama dediğim gibi toplama yapmak en mantıklısı sende iyi bi takiple o fiyata dizersin böyle bişi

TypeR
14/03/2014, 18:39
valla dostum orta düzey dersen biraz alınır benim pc i5 felan filan ama orta düzey hakeret olur ayrıca o fiyata monitör felan da dahil sadece kasa olarak düşünsek çok da kötü sayılmaz ya :D sen vatandan bi üyelik çek parçaların fiyatlarına bak şu an ben bu pc ile max seviyelerde 60 fps sabit akıyordum :D ama dediğim gibi toplama yapmak en mantıklısı sende iyi bi takiple o fiyata dizersin böyle bişi

Toplama yapmak dedigin gibi en mantıklısı neyse bu güzel muhabettinden ve bilgi transferinden dolayı teşekkür ederim kardeşim :)

FafraGa
14/03/2014, 18:46
Toplama yapmak dedigin gibi en mantıklısı neyse bu güzel muhabettinden ve bilgi transferinden dolayı teşekkür ederim kardeşim :)

işlemci i5
ekran cartı amd radeon 6800 serisi
ram corsair marka 8 gb
kasa kutusu cooler master aldım modeli hatırlamıyorum ama thermal take de gidermiş :D
ana kart asus tu
valla tam modeller akılma gelmedi ama bu kadarda işini görür gibi

TypeR
14/03/2014, 18:48
işlemci i5
ekran cartı amd radeon 6800 serisi
ram corsair marka 8 gb
kasa kutusu cooler master aldım modeli hatırlamıyorum ama thermal take de gidermiş :D
ana kart asus tu
valla tam modeller akılma gelmedi ama bu kadarda işini görür gibi

Teşşekür ederim İşlemci falan uygun ama 8 gb ram gereksiz 4 gb yeter :) aklımda bu bilgiler not ettim

FafraGa
14/03/2014, 18:50
Teşşekür ederim İşlemci falan uygun ama 8 gb ram gereksiz 4 gb yeter :) aklımda bu bilgiler not ettim

bence paraya kıy 8 gb al ilerde hots olur başka oyunlar olur canın çekerde oynaymazsan koyar biraz :D hem ilerde valvenin dota 2 ye ne yapacağı da belli olmaz 1.5 gb lık güncelleme bile yapmıştı vakti zamanında

TypeR
14/03/2014, 18:54
bence paraya kıy 8 gb al ilerde hots olur başka oyunlar olur canın çekerde oynaymazsan koyar biraz :D hem ilerde valvenin dota 2 ye ne yapacağı da belli olmaz 1.5 gb lık güncelleme bile yapmıştı vakti zamanında

Hahahahah :D güldüm haklısın nolur nolmaz :D ama para sıkıntısıda var pat diye alınmıyor o ramler :D bir emek sarfederek alınıyor :D