PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye’nin en büyük E-spor organizasyonu - Türkiye büyük finali

DOTA_BIRAKTIRAN
07/04/2014, 22:22
Türkiye Büyük Finali nerede yapılacak?

Geri sayım başladı ----> http://duyuru.tr.leagueoflegends.com/tbf/

6932

1. olan takımın 60.000 TL nakit para ödülü ve Dünya Şampiyonası'na katılmak için mücadele hakkı kazanacağı TBF 2014 Ülker Sports Arena'da!

VIDEO : https://www.facebook.com/photo.php?v=627510277329863&set=vb.161626263918269&type=2&theater

1. Takım 60.000 TL
2. Takım 30.000 TL
3. Takım 15.000 TL
4. Takım 7.500 TL

Simita
07/04/2014, 22:59
Bilecik'de

AloneOrDeaD
07/04/2014, 23:00
riottan para alıyon mu kardeş sen ?

Raichox
07/04/2014, 23:18
Büyük ihtimalle Ülker Sports Arena'yı kiralıcaklardır yada başka büyük bir basketbol sahasını.

ilhan998
07/04/2014, 23:28
sf wS?

DOTA_BIRAKTIRAN
08/04/2014, 00:30
Büyük ihtimalle Ülker Sports Arena'yı kiralıcaklardır yada başka büyük bir basketbol sahasını.

önceki turnuvalar bostancı gösteri merkezinde yapılıyordu birbirlerine yakın olması bu ihtimali arttırıyor

Raichox
08/04/2014, 00:37
önceki turnuvalar bostancı gösteri merkezinde yapılıyordu birbirlerine yakın olması bu ihtimali arttırıyor

BGM'nin kapasitesini bilmiyorum ama istek kapasitenin arttırılması üzerine olduğunu duydum bu yüzden daha büyük bi yer tercih edilecek gibi duruyor.Açık havada yapılmıştı daha önce ama pek sevilmemişti vede tutulmamıştı.Daha büyük bir yer için ve kapalı bir yer için en iyi seçenek kapalı spor salonları olur.En uygun yerde bana göre Basketbol sahaları.Fenerli değilim arkadaşlar yalnış anlamayın ama Ülker Sports Arena yeni olması ve kullanılabilirlik açısından en iyi donanıma sahip yer.Bu tarz bir yerde yapacaklardır.

Edit : BGM'nin kapasitesi 2.377 kişiymiş çok az ve talep çok karşılamıyor.Bunun sebebide bana göre talebin küçük yaş kitlesinden ve Velilerin gelme koşulu olmasından kaynaklanıyor.

Braunxx
08/04/2014, 04:46
Oyun kötü olduktan sonra..

Raichox
08/04/2014, 04:51
Oyunun kötü olduğu konusunda hem fikirim ama çok büyük bir kitleye hitap ediyor ve büyük bir organizasyon.Oynamasamda türk takımlarına bakarım arada ordan az çok biliyorum.En son Pepsi ile reklam antlaşması yapmışlardı diye hatırlıyorum adamlar zaten oyunun kötü ve iyi olmasına bakmıyor , ne kadar geniş kitle o kadar çok reklam demek.

KEREEEEEEEEEEEM
08/04/2014, 07:52
Oyunun kötü olduğu konusunda hem fikirim ama çok büyük bir kitleye hitap ediyor ve büyük bir organizasyon.Oynamasamda türk takımlarına bakarım arada ordan az çok biliyorum.En son Pepsi ile reklam antlaşması yapmışlardı diye hatırlıyorum adamlar zaten oyunun kötü ve iyi olmasına bakmıyor , ne kadar geniş kitle o kadar çok reklam demek.

Pepsi yerine taso firmalari reklam vermeliydi .s

KKROguz
08/04/2014, 08:27
çok geniş kitleye sahip olmasının sebebi ülkemizin genç* nüfusunun yüksek olmasıdır.

Axé Capoeira
08/04/2014, 11:24
sizin ön yargınıza ... Oyun belki kötü belki iyi ama türkiye'de şu an reklam yapmak için mükemmel bir durumda özellikle pepsi , cips tarzı şeyler için bence mükemmel bir reklam aracı ve türkiye'de ki takımlarda ilk 3 girdikleri sürece az çok paralar alıp yurt dışında oynama imkanını kazanıyor o yüzden DOTA mükemmel LoL aptal diye düşünenler GO HOME...

Raichox
08/04/2014, 11:28
sizin ön yargınıza ... Oyun belki kötü belki iyi ama türkiye'de şu an reklam yapmak için mükemmel bir durumda özellikle pepsi , cips tarzı şeyler için bence mükemmel bir reklam aracı ve türkiye'de ki takımlarda ilk 3 girdikleri sürece az çok paralar alıp yurt dışında oynama imkanını kazanıyor o yüzden DOTA mükemmel LoL aptal diye düşünenler GO HOME...

Aslında bende tam bunu demeye çalışıyordum.E-Spor olarak berbat halde olan bir ülkemizde 2 sene içersinde çok büyük bir kitle ve destek elde ettiler , bazı şeylere ön ayak oldular.Örnek vermek gerekirse Gençlik ve Spor Bakanlığı E-Sporcuları resmi olarak tanıdı(sadece LoL oyuncuları olsada şimdilik).Riot Games ,Türkiye'ye iyi bi yatırım yaptı ve Riot Games Türkiye yetkilileride bu yatırımı iyi değerlendirdi sonucunda Türkiye'de E-Spor artık herkes tarafından kabul edilebilir birşey oldu.

Sercan<Michaell>
08/04/2014, 15:19
Adamlar 2 senedir on numara işler yapıyorlar. Valve bunun 1/10'ini bile yapamadı. O yüzden kötüleyecek birşey yok. Tebrik etmek lazım.

Awolnation
08/04/2014, 17:15
Adamlar 2 senedir on numara işler yapıyorlar. Valve bunun 1/10'ini bile yapamadı. O yüzden kötüleyecek birşey yok. Tebrik etmek lazım.

Hahahahaha ok.

DOTA_BIRAKTIRAN
08/04/2014, 17:28
türkiyede lol turnuvaları: https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t31.0-8/892681_625647977516093_7853081341540550794_o.jpg

türkiyede dota turnuvaları: https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash2/t1.0-9/421250_292476064143425_2040878613_n.jpg

Nana
08/04/2014, 17:39
Ne kadar overrated bir oyun olduğu belli işte .d bütün otistiklerin oynayabileceği bir oyun dota öyle değil ama herkes oynayamaz.

Awolnation
08/04/2014, 17:57
Ne oldu valve türkiyeden bir şirkete ranchising verdi bizim mi haberimiz yok ? :kappa: Türkiyedeki DOTA 2 organizasyoları ile LOL organizasyonlarını karşılaştırmak çok mantıksız. Kaldı ki LOL'ün yaş ortalaması oldukça düşük ve yerlerde sürünen bir player kitlesi var Türkiye'de oraya 50bin kişi gitsede farketmez yani.

Genele bakalım Valve'nin yapamadığı , Riot games'in yaptığı ne var çok merak ettim? Competive olarak turnuva çeşitliliği ve kalitesi olarak DOTA2 zaten çok önde. Bu sene TI'ın key arenaya geçmesi , Starladder iyice büyümesi ESL Frankurt gibi büyük turnuvaların geliyor olması aradaki farkı daha çok açıcak.

Dediğim gibi DOTA2 competive alanda genel olarak çok daha önde, oyun anlamında ise tartışmaya bile gerek yok.

DOTA2 > LOL :gege:

Axé Capoeira
08/04/2014, 18:02
Ne oldu valve türkiyeden bir şirkete ranchising verdi bizim mi haberimiz yok ? :kappa: Türkiyedeki DOTA 2 organizasyoları ile LOL organizasyonlarını karşılaştırmak çok mantıksız. Kaldı ki LOL'ün yaş ortalaması oldukça düşük ve yerlerde sürünen bir player kitlesi var Türkiye'de oraya 50bin kişi gitsede farketmez yani.

Genele bakalım Valve'nin yapamadığı , Riot games'in yaptığı ne var çok merak ettim? Competive olarak turnuva çeşitliliği ve kalitesi olarak DOTA2 zaten çok önde. Bu sene TI'ın key arenaya geçmesi , Starladder iyice büyümesi ESL Frankurt gibi büyük turnuvaların geliyor olması aradaki farkı daha çok açıcak.

Dediğim gibi DOTA2 competive alanda genel olarak çok daha önde, oyun anlamında ise tartışmaya bile gerek yok.

işte körü körüne okumadan yorum yapan bir insan daha kimse dünyada LoL daha büyük demiyor sadece türkiye'de LoL daha başarılır organizasyon yapıyor ve gelir kapısı açıyor millete diyor. Bunu desteklemek yerine DOTA DOTA DOTA diye gezmek çok saçma şurada ki çoğu kişiden daha çok dotayı sevmeme ve tecrübem olmasına rağmen LoL'ün türkiye'de yaptığı işi destekliyorum. İsterse oynayanların yaşı 13 olsun ama türkiye'de ki e-spor olayını büyütsün.

Raichox
08/04/2014, 18:31

işte körü körüne okumadan yorum yapan bir insan daha kimse dünyada LoL daha büyük demiyor sadece türkiye'de LoL daha başarılır organizasyon yapıyor ve gelir kapısı açıyor millete diyor. Bunu desteklemek yerine DOTA DOTA DOTA diye gezmek çok saçma şurada ki çoğu kişiden daha çok dotayı sevmeme ve tecrübem olmasına rağmen LoL'ün türkiye'de yaptığı işi destekliyorum. İsterse oynayanların yaşı 13 olsun ama türkiye'de ki e-spor olayını büyütsün.

Hayır tutturduk Dota > LoL tamam doğrudur Dotacıyım ve benim için her zamanda böyle olucak.Ama şöyle birşey var.Bugün herhangi bir türk takımın İnternational'a veya benzeri büyük offline turnuvaya gitmesi imkansıza yakın.Adamın götünü yırtması lazım o derece.
Ama LoL de farklı , Türkiye'deki TBF yani DOTA_BIRAKTIRANIN açtığı bu konudaki turnuvayı kazanan Türk takımı Wildcard alıyor ve bu Wildcard sayesinde LoL'ün İnternational'i olarak tabir edilen turnuvasına gitme hakkı kazanıyor tabi Playoff var direk giremiyor ama bu bile büyük bir fırsat.
Hiç takip etmiyorsunuz heralde Dark Passage'ın LoL takımı Dreamhack , WCG ve Wildcard turnuvalarına katıldı.Tamam çok büyük başarı sağlamadı ama son 10 sene hangi Türk Dota takımı bu tarz bi başarı elde etti...? Hiçbiri!
Dediğim gibi oyun bizim gibiler için kötü olabilir ama oynayanı var oynayan yaş kitleside küçük olabilir ama sen oyun oynamaya 18-19 yaşında başlamadım değilmi ?Ben dotaya 2005 yılında başladım şuan 22 yaşındayım sen hesap et kaç yaşında başladım.
LoL Türkiye'de iyi yatırım var , adamlar iyi ödül havuzu oluşturdu ve bu da başta geçmişte Türkiye'deki iyi dota oyuncularının oraya gitmesine sebeb oldu.(Ametstyle , Elwind , YXXS) gibi...Sövmeyi bırakmalıyız artık adamlar Türkiye'de organizasyon olarak Dotadan 100 basamak önde.Türkiye'de dota hala kulaklık , ekran kartı , klavye , mouse gibi ödüller ile dönmeye devam etsin.
Dota > LoL ama körde olmamak lazım.

Awolnation
08/04/2014, 18:47
DP dışında şu turnuvaları kazanan başka takım varmı? Ben hiç görmedim de.. Neden dotada bir türk takımı büyük turnuvalara katılamıyor? ama LOL'de DP dremhacke falan katıldı. :kappa:

Cevap çok basit ilk olarak DOTA2 çok daha zor bir oyun bununla aynı orantıda competive arenasıda LOL'e göre çok daha zorlu. 2. olarak ilk postumda belirttiğim gibi Riot Games'in türkiyede bir şubesi var böyle turnuvalar yapıp bu turnuvalarda birinci çıkan takımın dreamhack vs gibi turnuvalara gidip sonra ilk turda elenmeleri gayet normal. Bunu niye bu kadar büyütüyosunuz anlamadım.

ilhan998
08/04/2014, 19:10
zorda başarılı olamadıkça kolayla alay etmek biraz ironik gibi. ayrıca tartışma konusu "hangisi daha zor" değil "türkiyede hangisi daha başarılı" ve bu sorunun cevabı direk lol çünkü ilgileniyorlar. açıkçası bu konu pek umrumda değil ama gerçeği kabullenmek lazım. herifler türkiye esportsunu oluşturuyor yani bende isterim ki millet sc2 ile ilgilensinde tur-1 kanalı hala 20 kişiyi geçemiyo

KEREEEEEEEEEEEM
08/04/2014, 19:16

+1

Dünyadaki turnuvalara bakarak ve oyun olarak karşılaştırma yaparsak Dota 2 tabii ki LoL den daha iyi ama Türkiyedeki turnuvalara bakınca Riot Games'i tebrik etmek lazım. Her internet cafede reklamları var ve baya bi oynayan var. Bu yaptıkları organizasyonlar da e sporun gelişmesini ve bilinmesini sağlıyor Türkiyede. Yakında HoN da gelecek. Belki dünyada iyice yaygınlaşırsa Valve oyuncu çekmek için ülkeler bazında da turnuvalar düzenleyebilir veya HoN Türkiyedeki Nfinity Games gibi distribütörlere verebilir bu işi çindeki gibi.

Raichox
08/04/2014, 19:34
DP dışında şu turnuvaları kazanan başka takım varmı? Ben hiç görmedim de.. Neden dotada bir türk takımı büyük turnuvalara katılamıyor? ama LOL'de DP dremhacke falan katıldı. :kappa:

Cevap çok basit ilk olarak DOTA2 çok daha zor bir oyun bununla aynı orantıda competive arenasıda LOL'e göre çok daha zorlu. 2. olarak ilk postumda belirttiğim gibi Riot Games'in türkiyede bir şubesi var böyle turnuvalar yapıp bu turnuvalarda birinci çıkan takımın dreamhack vs gibi turnuvalara gidip sonra ilk turda elenmeleri gayet normal. Bunu niye bu kadar büyütüyosunuz anlamadım.
Team Turquality , ESL ONE turnuvasına gitmişti.Son 2 senedir LoL büyüyor Türkiye'de bunuda unutmamak lazım son 2 senede yaptıkları başarı bu Dark Passage dışında neden bir takım gitmedi sorusuna şöyle bir cevap vereyim.Wildcard Slotu tek takımlık Türkiye için aynı şekilde WCG'de öyle , Dreamhack slotu hakkında bir bilgim yok.Şuan LoL takımları gelişiyor ve büyüyor , arkalarına aldıkları destekte git gide büyüyor.Valve illa şubemi açmak zorunda büyümesi için?Burda tartıştığımız şey E-Spor gelişimi 2 sene için birçok uluslar arası turnuvalara katılan Türk Takımları bunlar DP,WF,TT,HWA.

Dotada gidebildiğimiz en iyi yer The Defense turnuvası oldu oda hüsranla bitti.Riot Games'in Türkiye şubesinide abartma pampa xD sonuçta Global bir arena değilmi.Şimdi yok öyle destek , yok böyle destek falan deme sakın ''Başarı Olmayan Yere Destek Gelmesini Bekleme''.Türk Dota oyuncularında genelde iyi olanlarında bir Ego hakim.Adamlar durmadan takım değiştirtiriyor , oyuncu değiştiriyor bir düzen yok böyle bir yere kim yatırım yaparki veya kim destek olur sürekli Rosterların değiştiği ve düzenli train atılmayan bi yere.Dota 2'de en fazla başarı sağlayan HWA onlarda zaten dağıldı.

Woolridge
08/04/2014, 21:02
Evet büyümesi için şube açmak zorunda :D lol'ün gelişimi riotun yaptığı etkinliklerle kolay para kazanan oyuncular sayesinde oldu. Sen dotada kaç tane büyük ödüllü türk turnuvası gördün?

preator
08/04/2014, 22:13
Dünyayı uzaydan gören birinin bir sözü vardı sınırlar yok insanlar bunun işin neden kavga ediyor tarzı bişeydi. Valve içinde böyle ülke olarak olaylara bakmıyor. Ti için bir Türk takımının katılma olayıyla ingiliz takımının olayı aynı başarıya bakıyor. Lol ise her kesimi elinde tutmak için ülke olayına daha cok giriyor. Bu yüzden dota nın competitive daha başarılı bence. Türk milletinde çalışma huyu olmadıgı için da ti da takımızı göremiyoruz. Dota 2 de haftalık 300 500 dolar veren bir çok amatör turnuva var. bunları takip etmekte bize zor geldiğinden el sikte ya türk takımı neden ti da yok diyruz

Lexsarko
08/04/2014, 22:18
LOL_BIRAKTIRAN diye biri olsa Dota turnuva duyuruları yapsa fena mı olur?

Raichox
08/04/2014, 22:18
Evet büyümesi için şube açmak zorunda :D lol'ün gelişimi riotun yaptığı etkinliklerle kolay para kazanan oyuncular sayesinde oldu. Sen dotada kaç tane büyük ödüllü türk turnuvası gördün?

Hangi ülkede Valve şubesi var?Bizde Profesyonel Oyuncu yok gündelik,turnuvalık veya arkadaş arasında kurulan sıradan takımlar var hep durmadan Roster değişikliğine giden başarısız oldumu hemen dağılan.Türkiye'de öncelikle oyuncular gelişmeli sonrasında zaten birşeyler değişir.

KEREEEEEEEEEEEM
08/04/2014, 22:42
Dünyayı uzaydan gören birinin bir sözü vardı sınırlar yok insanlar bunun işin neden kavga ediyor tarzı bişeydi. Valve içinde böyle ülke olarak olaylara bakmıyor. Ti için bir Türk takımının katılma olayıyla ingiliz takımının olayı aynı başarıya bakıyor. Lol ise her kesimi elinde tutmak için ülke olayına daha cok giriyor. Bu yüzden dota nın competitive daha başarılı bence. Türk milletinde çalışma huyu olmadıgı için da ti da takımızı göremiyoruz. Dota 2 de haftalık 300 500 dolar veren bir çok amatör turnuva var. bunları takip etmekte bize zor geldiğinden el sikte ya türk takımı neden ti da yok diyruz

Çalışmaktan ziyade "ÖĞRENMEME İSTEĞİ" var. Ya weplaya girdim adam tiny oynuyo aghaim pt zaten hiç yok da dagger ya da lotharlı buildi yapmış. Neyse yaklaşıyo adamın yanına önce toss sonra stun atıyo. Ya dedim kaç kere önce stunu at sonra toss daha çok vurursun. Anlamıyolar kardeşim gerizekalı mıdır nedir. Seni kandırmışlar dedi kendim denedim oldu dedim. Bi kere denemedi o oyunda mal. Tinye aghanim kritik kastım bi kere oyun sonu tek attığımı görünce acaba ne yapmışlardır merak ediyorum sonraki oyunda bi deneyem falan diyen çıkmışmıdır.

preator
08/04/2014, 23:18
http://www.netolic.tv/?site=cups&action=details&cupID=18

3. olan twilight zone bizim takımdı skypesiz daha önce birlikte cm atmamış 5 adam oynamıştık. Biraz deneyimli bi takım 1. olabilirdi. Bu lig o aylık 1100 dolar dağıtmıştı. Tournament kısmındaki turnuvalara bakıyorsanız bir çok turnuva var bu şekilde desteksiz atmıyorum.

Zaphart
09/04/2014, 01:16
Hangi ülkede Valve şubesi var?Bizde Profesyonel Oyuncu yok gündelik,turnuvalık veya arkadaş arasında kurulan sıradan takımlar var hep durmadan Roster değişikliğine giden başarısız oldumu hemen dağılan.Türkiye'de öncelikle oyuncular gelişmeli sonrasında zaten birşeyler değişir.

Türk Dotasında birşeyler başarmak çok zor iş.En iyi Türk oyuncuları hiç dağılmayacak şekilde bir takımda tutsan bile zor yani :D Bence tamamen oyunun zorluğundan kaynaklanıyor bir takımın başarılı olabilmesi için uzun süre birlikte oynaması gerektiğini düşünüyorum.Bu da Türkiyede gerçekleşmeyecek bi durum olduğundan, Türk DOTA sı ne zaman gelişecek diye düşünmek gereksiz bence.Ama LOL öyle değil, mantığı ve oynanışı gayet basit.Oyundan anlayan yetenekli oyunculardan kurulmuş bir takım gayet rahat, kısa zamanda birşeyler başarabiliyor.Şu konuda adı geçen LOL takımları bile ne kadar kadrosunu koruyabilmiş.Hemen hemen hepsi her turnuva sonunda köklü değişiklere gidiyor.Bunu bi Türk DOTA takımı yapamıyor mesela, bi oyuncu değişikliği olsa direkt dağıtılıyor takım.

Ay çok dağıtmışım konuyu.Neyse :D

Sercan<Michaell>
09/04/2014, 10:25
Hahahahaha ok.

Şimdi şunu yazınca, o dalga geçtiğin 13 yaşındaki çocuklardan ne farkın kaldı ?

Woolridge
09/04/2014, 13:21
dota2store a bi girersen kaç tane bölgesel ödüllü turnuva olduğunu görürsün :D bir de türkiyeyi düşünürsün sonra hepimiz için iyi olur sevgili pokemon

antikcosma
09/04/2014, 16:49
2-3 seneye gidicem o dota turnuvalarına gençler konuşursunuz arkamdan

sehnoc
09/04/2014, 17:29
lol daha iyi bence.

DOTA_BIRAKTIRAN
11/04/2014, 18:27
Türkiye Büyük Finali`nin açıklanmasına saatler kaldı

Peki siz neler düşünüyorsunuz ? Bu final nerede yapılabilir , ya da yapılamaz ? Büyük bir yer seçilirse Riot ve sihirdarlar bu alanı doldurabilir mi ?

Herkes bir şeyler söylüyor, ama sabırsızlıkla da sayacın bitmesini bekliyor.

DOTA_BIRAKTIRAN
12/04/2014, 16:45
son 15dk

Woolridge
12/04/2014, 16:47
YA HE HE xd

DOTA_BIRAKTIRAN
12/04/2014, 17:06
sonunda belli oldu :O

Raichox
12/04/2014, 17:17

xD , Madalyalaları görelim.

DOTA_BIRAKTIRAN
12/04/2014, 17:23
https://www.facebook.com/photo.php?v=627510277329863&set=vb.161626263918269&type=2&theater

ilhan998
12/04/2014, 17:28
Hassiktir ordan :D

DOTA_BIRAKTIRAN
12/04/2014, 17:43
110 bin tl ödül havuzu :O

Woolridge
12/04/2014, 17:48
önceki senenin ödül havuzu kaçtı :D

CoolStoryBro
12/04/2014, 17:53
110 bin tl ödül havuzu :O

Hassiktir ordan :D
:kreygasm::kreygasm::kreygasm::kreygasm::kreygasm:

Raichox
12/04/2014, 17:58
Dark Passage LoL Takımına şimdiden 60 bin tl hayırlı olsun :) :).Bu adamlar 5-6 seneye ev araba çekerler altlarına.

DOTA_BIRAKTIRAN
12/04/2014, 18:02
1. Takım 60.000 TL
2. Takım 30.000 TL
3. Takım 15.000 TL
4. Takım 7.500 TL

KEREEEEEEEEEEEM
12/04/2014, 18:04
1. Takım 60.000 TL
2. Takım 30.000 TL
3. Takım 15.000 TL
4. Takım 7.500 TL

Topladım 110 bin etmedi. Yalancı seni .s

Raichox
12/04/2014, 18:14
Topladım 110 bin etmedi. Yalancı seni .s

Kulaklıktan daha iyidir.

Nighthawk
12/04/2014, 19:05
http://www.gamehonor.com/showthread.php/21102-T%C3%BCrkiye%E2%80%99nin-en-b%C3%BCy%C3%BCk-E-spor-organizasyonu-%C3%9Clker-Sports-Arena-da-Yap%C4%B1lacak%21