PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Twitter'a Engel Başvurusu

Nighthawk
10/04/2014, 15:52
Artık bu site engellenecek-engellendi-açıldı haberleri için yeni bir bölüm mü açsak :)

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı AKP Milletvekili Burhan Kuzu, kişilik haklarının zedelendiği gerekçesiyle Twitter’a erişimin engellenmesi talebiyle Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruda bulundu.

Burhan Kuzu daha önce Twitter için "Gezi olaylarından sonra bu alana girdik. Ruhlar alemi midir, cinler alemi midir? nedir bilmiyorum. Sanal bir şey. Nerede olduğunu da bilmiyorsun. Yazıyoruz, gidiyor bir yere, nereye gittiğini de bilmiyoruz. Tepkisi sonradan çıkıyor, duyanlar oluyor demekki. Buna prensip olarak karşı olmak doğru olmaz. Çünkü çok yaygın bir alan. 32 milyon insan bu alanda dolaşıyor, büyük bir alan. Bu alanı yol geçen hanı gibi görmemek lazım. Önüne gelen bir twit attım kaçtım Maraş'a, he güzel beni bulsun bulabilirlerse, böyle bir şey yok." demişti.

Raichox
10/04/2014, 18:28
Twitter ve Youtube bunların elindeki oyuncak gibi oldu bir açıp bir kapatıyorlar.Sadece bunlada kalmalar yakında Grooveshark falanda kapatılmış.Saçma sapan işler yapıyorlar birde özgürlükleri biz getirdik diye nara atıyorlar.

KEREEEEEEEEEEEM
10/04/2014, 18:41
Saçma kanunların bir an önce temizlenmesi lazım. Yok Atatürkü koruma kanunu, yok gizli meseleler her birşeyde kapatıyorlar Youtube'u. Yiğitin de dediği gibi sen yasaklayınca kimsenin haberi olmucak sanki. Keşke söz verdikleri gibi yeni anayasayı yapabilselermiş.

Raichox
10/04/2014, 19:02
Aslında emin ol korumaya çalışmıyorlar sadece o kanunlar onların elinde manüpile ediliyor çok rahat , dedim ya trilyon tane hakaret eden içerik var ama işte biz bunu dersek halkta bişi demez mantığı yürüttükleri için çok rahat kapatıyorlar.

KEREEEEEEEEEEEM
10/04/2014, 19:24
Aslında emin ol korumaya çalışmıyorlar sadece o kanunlar onların elinde manüpile ediliyor çok rahat , dedim ya trilyon tane hakaret eden içerik var ama işte biz bunu dersek halkta bişi demez mantığı yürüttükleri için çok rahat kapatıyorlar.

Twitter için doğru olabilir de Youtube'daki olayda pek öyle düşünemeyiz. Sonuçta devlete ait gizli bir mesele gün yüzüne çıkmış yasada direk kapatın diyordu galiba. Muhtemelen başka ülkelerde de vardır bu. Hatta amerikada ülke güvenliğini tehdit edici bir şey olursa başkan kapatın diyebiliyor bütün interneti.

Raichox
10/04/2014, 19:47
Twitter için doğru olabilir de Youtube'daki olayda pek öyle düşünemeyiz. Sonuçta devlete ait gizli bir mesele gün yüzüne çıkmış yasada direk kapatın diyordu galiba. Muhtemelen başka ülkelerde de vardır bu. Hatta amerikada ülke güvenliğini tehdit edici bir şey olursa başkan kapatın diyebiliyor bütün interneti.
Arkadaş o belgeler oraya sızdıktan sonra erişimi kapatsan nolcak Youtube sadece Türkiye'den kapatıncamı erişilmiyor o belgelere ? Bi Türkiye'deki bilmesin yeter mantığı nedir :) :)

KEREEEEEEEEEEEM
10/04/2014, 19:59
Arkadaş o belgeler oraya sızdıktan sonra erişimi kapatsan nolcak Youtube sadece Türkiye'den kapatıncamı erişilmiyor o belgelere ? Bi Türkiye'deki bilmesin yeter mantığı nedir :) :)

Ben de öyle düşünüyorum da " kanunlar onların elinde manüpile ediliyor çok rahat" dediğin için o cevabı verdim. Kanun saçma da manipüle edilmiyor youtube konusunda.

Nighthawk
10/04/2014, 23:36
6927

Twitter'ı kapattırma başvurusunu tweet atarak duyurmuş :D :D

Şunlar da bonus

6928

6930

Umranie
22/04/2014, 09:19
Burhan kuzu'yu kapamak için aym'ye başvurabiliyor muyuz? :D