PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : WP DotA Ödüllü 1v1 Online Dota 2 Turnuvası

cherisyourlife
15/05/2014, 19:51
Arkadaşlar bildiğiniz gibi WP DotA adı altında 5v5 online dota 2 turnuvası düzenliyoruz.
5v5 Turnuvamızda son 3 takım kaldı ve cumartesi akşamı büyük final oynanacak.
5v5 Turnuvamız bitti anda ertesi gün 1v1 Turnuvası düzenlemeye karar verdik.
16 Takımlık 1 turnuva olacak ve yine ödüllerimiz güzel olacak :)

Turnuva Kuralları :

Turnuva Girişi ücretlidir ve kişi başı 3 keydir. Turnuvamıza kayıt yaptırmak isteyenler kayıt olmadan önce keylerini teslim edeceklerdir. ( isim yazdırıp sonradan çıkmaması için. )

Turnuvada bizler tarafından belirlenmiş yaklaşık 25 hero havuzundan kura ile her maç için 3 tanesini seçeceğiz ve 2 oyuncu birer heroyu banlayarak kalan heroyla Vs atacaklar.

Turnuvada herhangi bir item sınırlaması yoktur ve Rune almak kesinlikle yasaktır. Alan oyuncu otomatik olarak lose alacaktır.

Bottle Crow yasaktır. ( Kuryeyle bottle götürüp getirmek )

Turnuva maçları 8 oyuncu elenene kadar bo1 olacak ve 8 oyuncu kaldıktan sonra bo3 şeklinde olacaktır.

Turnuva esnasında rakip oyuncu yahut turnuva yöneticisine herhangi bir hakaret ve saygısızlık eden oyuncu direk olarak turnuvadan diskalifiye edilecektir.

Turnuva 4 gün içinde son bulacak ve ödüller sahibini kısa sürede bulacaktır.

Katılım için Steam profili : http://steamcommunity.com/id/cherisyourlife3

facebook sayfamızda gerekli bilgilendirme ve duyurular sürekli olarak yapılacaktır.

facebook sayfamız : www.facebook.com/wpdota

katılan oyuncuları görmek için : https://binarybeast.com/xDOTA21405153/participants

Lexsarko
15/05/2014, 20:40
bo3 maçın 2 sini alan turnuvada tur atlayacaktır.

Bo3(best of 3) zaten 3 maçın ikisini kazanan anlamına geliyor. Bu kısmı silmelisiniz.

Turnuva esnasında rakip oyuncu yahut turnuva yöneticisine herhangi bir hakaret ve saygısızlık eden oyuncu 1. de lose alacak 2. sinde turnuvadan diskalifiye edilecektir.

Hakaret direk diskalifiye sebebi olmalıdır. Saygısızlık ibaresini kaldırmanızı öneririm çünkü çok yuvarlak ve kişiye göre değişebilen bir kavram.

Turnuvada bulunan oyunculardan herhangi bir tanesi turnuvayı kötüleyecek sözler sarf ederse turnuvadan diskalifiye edilecektir.

Oyuncuların turnuvadan memnun kalmama ve bunu dile getirme hakları her zaman vardır. Bu kuralı kaldırmanızı öneririm.

İyi niyetlisiniz ve çaba gösteriyorsunuz. Yazdıklarımı dikkate alırsanız güzel bir turnuva olacaktır. Bol şans.

cherisyourlife
15/05/2014, 21:04
Bo3(best of 3) zaten 3 maçın ikisini kazanan anlamına geliyor. Bu kısmı silmelisiniz.

Hakaret direk diskalifiye sebebi olmalıdır. Saygısızlık ibaresini kaldırmanızı öneririm çünkü çok yuvarlak ve kişiye göre değişebilen bir kavram.

Oyuncuların turnuvadan memnun kalmama ve bunu dile getirme hakları her zaman vardır. Bu kuralı kaldırmanızı öneririm.

İyi niyetlisiniz ve çaba gösteriyorsunuz. Yazdıklarımı dikkate alırsanız güzel bir turnuva olacaktır. Bol şans.

öneriler için teşekkürler. dikkate alıyorum. hepsi zamanla oturacak teşekkürler.

220051778
16/05/2014, 01:45
Bu turnuva düzenlemeye kalkan yürüyen ego keylerimizi çaldı.3. lük keylerimizi de vermiyor.Keyleri istedik bu hırsız vermeyeceğini söyledi.Buyrun bu da kanıt: http://i.hizliresim.com/0VEGGo.jpg - http://i.hizliresim.com/38Ep6j.jpg siz siz olun bu hırsızın düzenlediği turnuvalara katılmayın.
Dipnot:Turnuvada en az 3. olmayı garantilemiştik.

cherisyourlife
16/05/2014, 02:07
Evet sayın arkadaşlar yukarıda ki şahıs ( Bearer ) Takımının bir oyuncusu yada takım kaptanı tam olarak kim olduğunu bilmiyorum.

Gelelim açıklamalara umarım okursunuz biraz uzun kalabilir.

Arkadaşlar bu Bearer takımı turnuvama katıldığı ilk günden itibaren ilk maçlarından beri sorun çıkarmaktalar.
ilk maçlarında oyunlarına soktuğum hakemle seviyesiz şekilde konuşmaları alay etmeleri ve bunun ardı arkası kesilmemesi bugün bu olaylara yol açtı.
ilk yaptıkları terbiyesizlikte herhangi bir şekilde tepki göstermedim ve sadece uyarmayı tercih ettim.
ikinci yaptıkları maçta yine ahlaksız bir biçimde hakemlerle tartıştılar ve laubali bir şekilde yöneticilerle dalga geçercesine konuştular. ikinci yaptıkları hatada bende bearer takımının kaptanı olarak ekli olan ve turnuvaya katılım dahil bütün gerekli konuşmaları yapan kişiyi skype aldım vede turnuva hakemlerinin tamamı ile görüştürerek kendimde dahil arkadaşla aramızdaki problemi çözdük saygısızlık yaptığını kabul edip bir daha tekrarlanmayacağını söyleyerek bizden özür diledi ve çıktı.
üçüncü yaptıkları maçta sorun çıkarmamaları için şahsen maçlarına ben girdim ve benim girdiğim maçta bile all chattan karşı takıma gereksiz yazılar yazdı ve daha önce uyarmama rağmen buna kulak asmadı.

şimdi bu arkadaşı toplamda 3 kez ikaz etmiş oldum. Turnuva kuralları gereği 2. seferde diskalifiye edilecekti zaten ama ben diskalifiye etmedim ve turnuvaya devam etmelerini sağladım. Diğer turnuva hakemleri ve 3 tane takım ağır şekilde rahatsız olsada bu kişiliksiz lerden oluşmuş takımı ben sırf winer grubunda oldukları ve diğer takımlara haksızlık olmaması için turnuvam da tutmaya devam ettim.

Bunların yanı sıra bu arkadaşlar gerek stream yayınlarında gerek oyun lobilerinde sürekli olarak turnuva hakkında kötü sözler sarf ederek turnuvayı kötülemeye çalışmış insancıklardır.

Şimdi gelelim bugün ki olaya. Arkadaşın maç sonunda bana ''LAN'' demesi ki hiç sevmediğim konuşma tarzı kesinlikle de kullanmam. Lan ? diyip uyarmama rağmen arkasından yine LAN yazması. Oto lose veriyorum maç oynamayacaksınız dediğimde ''KES LAN İT'' demesi. ve bunun üzerine diskalifiye ettiğimde de arkadaşı engelleyip steamdan silmem olarak sonuçlandı.

yaklaşık 30 dakika önce de malum şahsın arkadaşı beni ekledi ve aramızda şu tarz bir konuşma yaşandı. Buyurun kararı siz verin.

Caps 1 : http://i.hizliresim.com/qqGJQW.png
Caps 2 : http://i.hizliresim.com/59DGEq.png
Caps 3 : http://i.hizliresim.com/JLQO8B.png
Caps 4 : http://i.hizliresim.com/Gn9yW7.png
Caps 5 : http://i.hizliresim.com/p46GML.png

Biz WP DotA adı altında kimsenin hakkını yemedik ve kimseye de haksızlık etmedik. Turnuvamıza katılan diğer takımların oyuncuları varsın buraya yorumlarını yapsınlar. En ufak saygısızlık ve hak yeme söz konusu olduysa ben bütün keyleri bu vatandaşlara heba edeceğime söz veriyorum.

Ben ne 15 keyin köpeğiyim nede turnuvam da bu tarz takımlara muhtacım.
Yaklaşık olarak 2 saatir hırsız olarak hitap ediyor ve hakkında gerekli işlemleri yapacağım.

Hepinize saygılar diliyorum. Umarım bu tarz yalancıların laflarına itimat etmezsiniz.

İyi forumlar.

mamakclub
16/05/2014, 02:24
Turnuva yönetimi olarak kendi maçlarımda bir sıkıntı görmedim, belki serilerin uzunluğu açısından daha farklı şeyler olabilirdi ama düzenledikleri ilk turnuva, onun acemiliğine veriyorum. Admin arkadaşla aralarında nasıl bir konuşma geçti bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla admin sabırlı ve seviyeli bir arkadaş, bizim maçta da kendi takım arkadaşımın yaptığı ve onay vermedim bazı all chat olaylarına göz yumdu, Bearer takımındaki elemanın iddia ettiği gibi key çalma yürütme işine girecek olsa keyleri herkesten topladıktan sonra arazi olurdu, 160 keyin yanında 15 keyin lafı olmaz sonuç olarak. Bearer takımındaki elemanların da kaptan olarak seçtiği kişinin turnuva kurallarını kavrayacak ve ona uygun olarak hareket edecek kapasitede olmasına dikkat etmesi gerekiyor bana kalırsa, boşuna insanları karalamaya çalışmayın, bir bardak su içip başka adla önümüzdeki turnuvalara katılın, sonuçta insanlar sizi artık flamer olarak hatırlayacak, benden söylemesi ;)

EosUranos
16/05/2014, 02:39
Bearer 2 maçındada uyarıldı ve defalarca uyarıldı kendilerine çeki düzen vermelerini bekledik burda kimsenın kimseye saygısızlık yapmaya hakkı yok ben ilk maçlarını yönettim bana sorulmadan oda şifresi vermiş takım arkadaşları kimsenın haberi olmadan izleyici streamer sokulmuş üstüne alaycı tavırlar ben riot ve nfintygameste hakemlik yapıyorum ilk günde böyle birşeyi yapardım ama saygınlığımı bozmak istemedim ikinci maçlarındada bu tarz olaylar oldu burda 16 takımın 15 i bizden şikayetçi değilse bi kalite söz konusudur.
Merak edenler SSLere ulaşabilir ilk maçtaki loby diyalogu
1 : http://b3.raptrcdn.com/img/screenshots/orig/6edf8afbacd72a4017d0f8a96f2c0076.c4a33d3c391a71371 e56dc2921854e24.jpeg
2 : http://b9.raptrcdn.com/img/screenshots/orig/6edf8afbacd72a4017d0f8a96f2c0076.353ad7d8d5054525d 529e1b7765314d2.jpeg
3 : http://b5.raptrcdn.com/img/screenshots/orig/6edf8afbacd72a4017d0f8a96f2c0076.b96a885c93f898b52 b4039952465d4cc.jpeg
4 : http://b4.raptrcdn.com/img/screenshots/orig/6edf8afbacd72a4017d0f8a96f2c0076.ded75aeeb5b85aac2 f396a3e8b772130.jpeg
5: http://b6.raptrcdn.com/img/screenshots/orig/6edf8afbacd72a4017d0f8a96f2c0076.13f7f83453049c29e dcc686ddfe7832f.jpeg

herşeyi kayıt altında tutulmakta ikinci maçın ssleride diğer hakemde mevcut kimse kimseye hırsız kelimesini kullanamaz kurallar uyarılar defalarca söylenildi diskalifiye olmak için ellerinden geleni yaptıkları için bearer takımını burdan kınıyorum bu işin 4 yıldır içindeyim 1 yıldırda firmalar üzerinde çalısıyorum prosedürü bundan bile katıdır her takıma tolerans sağladık diskalifiye olan takımda bunlara dahil kendi seçimleri başka bir turnuva etkinliğinde kesinlikle yer almıyacaktır bu takım fazlada olayı büyütmek istemiyorum kimse sebebsiz bi şekilde diskalifiye edilmez.

Beneficencepro
16/05/2014, 02:53
WP 5v5 online turnuvasının yöneticileri ve oluşum bakımından hemen hemen hiçbir eksigini görmedim. hiç görmedim demememin sebebi ise fazla tolerans lı hatta fazla sabırlı insanlar olmalarıdır.
mamakclubunda belirttigi gibi bizim macta TAZ adlı oyuncunun seviyesiz allchatine karsılık takım arkadaslarımı zor susturdum ve hicbirsekılde ustune birsey yazmadım..
bunun ustune sabırla beklediler stream replayın de ise umarım yanlıslıkla yazmıstır gibi iyi bi tutum sergilediklerini duydum. bunlar insanları mutlu eden şeyler..

turnuvaya katılım ucreti adı ustunde katıldınmı kardesim katıldın elenınce geri alıcaksın diye bi kural okumadım yada duymadım bizde elendik bizde geri alalım ozaman depozitomu veriosun ?

ayrıca insan icine cıkamıycak bi haldeyken cıkıp benim keyler noldu dmk gercekten acı verıcı ...

bu gibi insanların yaptıgı hersey karakterini yansıtır ilk maclarından bu yana yaptıkları saygısızlıkları turnuvayı takıp eden herkez gördü . tüm bunlara ragmen forumda bile boylesine aglamak nedendir ?

bu gibi insanlar flamer olmaktan öteye geçemez...
1-2 capulcunun troluyle iyi niyetlı türk dota camiyasını gelıstırmek guzellestirmek isteyen toplum kurul kurulus veya insanları yıldıramassınız...

hersey ss lerle ortada zaten...

adamın koydugu ss resmen paint ekle cıkart ve bir kısmı ki hic bisey yok

yönetimin koydugu ss ler ise acık ve net...

bende turnuvaya katılan bi clan olarak bu gibi bir karalamaya sadece gülüyorum sizlerinde gülüp gecmenizi tavsiye ederim...

iyi forumlar

oznckr
16/05/2014, 15:30
Bu arkadaştan biz verdiğimiz keyleri talep etmiyoruz.En az 3. olmayı garantilediğimiz için 3. lük keylerini istiyoruz.Ki bu hırsızın cebine girmesin.Yoksa 10 15 20 keyle kimse zengin olmaz fakir olmaz.

Asıl nokta şu dotanın d sinden anlamayan adam dota turnuvası düzenlerse böyle olur.240p stream yapıp oyundan izlemeyi kapatmak nedir.Üstüne üstlük açar mısın dediğimde seni 1 kez uyardım gibi bir tavır sergiledi.Yani keyler bende ya streamde 240p izle yada defol gibi bir tutumu vardı turnuva boyunca.Aynı şeyi yaşayan birçok arkadaş var benim birebir konuştugum SD takımının kaptanıydı.O da aynı şeyi söyledi.Bunun amacı da 2dk delaylı ward söylerlermiş.Keşke o zaman capsleri alsaydım bana twitchten veya steamden yazdıklarının ama aklıma gelmedi böyle bir hırsız olabileceği.

Herneyse bir de şöyle bişey var ki 22.00 da olan maça 21.50 de 10 dknız var yoksa lose alırsınız.Gibi insanı sıkboğaz eden seviyeden uzak konuşmalar geçti sürekli.İlk kez tanıştığı insanlarla kendisi ve hakem dediği 1k lı elemanlar dahil senli benli emir kipiyle konuştu sürekli.
Son maçta olanlara gelirsek.İlk oyun dire fp aldı randomla.2. oyun biz dire iken pm den first pick dire yapacak mısın? diye sordum.bana random geliyor dedi.Lan saçmalama öyle olur mu dedim.lan?lan? diye 2 kez tekrarlardı.Bak kardeşim sence 2 mac üst üste aynı takım fp alsa mantıklı olur mu bo3 de dedim.Bi baktım ki lobiden bearer takımı elendi gibi bişeyler yazmış.

Bence bu hırsız keylerin üstüne yatabilmek için böyle birşey yaptı.Söyleseydi yollardık hesabına para karnını doyururdu belki 240p stream den 480p ye falan geçerdi de neyse.Sonuç olarak ego sahibi dotanın d sinden anlamayan bi arkadaş turnuva düzenledi üstüne de 10 keyimizi çaldı.

Lexsarko
16/05/2014, 15:50
Bu arkadaştan biz verdiğimiz keyleri talep etmiyoruz.En az 3. olmayı garantilediğimiz için 3. lük keylerini istiyoruz.Ki bu hırsızın cebine girmesin.Yoksa 10 15 20 keyle kimse zengin olmaz fakir olmaz.

Asıl nokta şu dotanın d sinden anlamayan adam dota turnuvası düzenlerse böyle olur.240p stream yapıp oyundan izlemeyi kapatmak nedir.Üstüne üstlük açar mısın dediğimde seni 1 kez uyardım gibi bir tavır sergiledi.Yani keyler bende ya streamde 240p izle yada defol gibi bir tutumu vardı turnuva boyunca.Aynı şeyi yaşayan birçok arkadaş var benim birebir konuştugum SD takımının kaptanıydı.O da aynı şeyi söyledi.Bunun amacı da 2dk delaylı ward söylerlermiş.Keşke o zaman capsleri alsaydım bana twitchten veya steamden yazdıklarının ama aklıma gelmedi böyle bir hırsız olabileceği.

Herneyse bir de şöyle bişey var ki 22.00 da olan maça 21.50 de 10 dknız var yoksa lose alırsınız.Gibi insanı sıkboğaz eden seviyeden uzak konuşmalar geçti sürekli.İlk kez tanıştığı insanlarla kendisi ve hakem dediği 1k lı elemanlar dahil senli benli emir kipiyle konuştu sürekli.
Son maçta olanlara gelirsek.İlk oyun dire fp aldı randomla.2. oyun biz dire iken pm den first pick dire yapacak mısın? diye sordum.bana random geliyor dedi.Lan saçmalama öyle olur mu dedim.lan?lan? diye 2 kez tekrarlardı.Bak kardeşim sence 2 mac üst üste aynı takım fp alsa mantıklı olur mu bo3 de dedim.Bi baktım ki lobiden bearer takımı elendi gibi bişeyler yazmış.

Bence bu hırsız keylerin üstüne yatabilmek için böyle birşey yaptı.Söyleseydi yollardık hesabına para karnını doyururdu belki 240p stream den 480p ye falan geçerdi de neyse.Sonuç olarak ego sahibi dotanın d sinden anlamayan bi arkadaş turnuva düzenledi üstüne de 10 keyimizi çaldı.

Olayların içinde olmadığım için kim haklı kim haksız yorum yapamam. Ancak Dünya'nın hiçbir yerinde, hiçbir spor veya oyunun turnuvasında diskalifiye olduğunuzda ödül talebinde bulunamazsınız. Ancak olay tam olarak anlattığın gibiyse "lan" demen tek başına diskalifiye sebebi olmamalı.

EosUranos
17/05/2014, 14:55
Bu arkadaşlar turnuvanın ilk gününden beri herşeye muhalefet oldular açıklamalar yaptık düzgün bi şekilde alaycı tavırlar sergilediler bundan önceki 2 maçtada defalarca uyarıldı bütün maçlarda oynanılar kurallar ile oynanıldı kimsenin keyinde falan değiliz burda bearer takımı hariç 15 takım daha var ödüller turnuva bittiği gün stream ile birlikte dağıtılcaktır diskalifiye olan bi takım hiç bi şekilde hak talep edemez dediğiniz gibi biz kimseye saygısızlık etmedik bu turnuvada kimsede edemez para veya key verdi diye kimse kimseye saygıszlık yapmaya hakkı yok
Daha fazla uzatmıyorum final maçındaki arkadaşlara burdan başarılar

KONYALIYOBAZ
17/05/2014, 18:13
Bu arkadaşlar turnuvanın ilk gününden beri herşeye muhalefet oldular açıklamalar yaptık düzgün bi şekilde alaycı tavırlar sergilediler bundan önceki 2 maçtada defalarca uyarıldı bütün maçlarda oynanılar kurallar ile oynanıldı kimsenin keyinde falan değiliz burda bearer takımı hariç 15 takım daha var ödüller turnuva bittiği gün stream ile birlikte dağıtılcaktır diskalifiye olan bi takım hiç bi şekilde hak talep edemez dediğiniz gibi biz kimseye saygısızlık etmedik bu turnuvada kimsede edemez para veya key verdi diye kimse kimseye saygıszlık yapmaya hakkı yok
Daha fazla uzatmıyorum final maçındaki arkadaşlara burdan başarılar

"Diskalifiye olan takım hiç bir şekilde hak talep edemez" ibaresi katılımı ücretli bir turnuva için fazla bence. O zaman katılımı 10 key olan 16 takımlı bi turnuva düzenleyeyim, 160 keyi alayım turnuva başlamadan herkesi yada sırıtmasın diye 3-5 takımı diskalifiye edeyim keyler bana kalsın.

Eğer olay arkadaşın anlattığı gibiyse, turnuvalarda genelde ilk fp; bir oyun bir takım, öteki oyun öteki takım şeklinde ayarlanır. Arkadaşta size bunu normal bir şekilde sormuş ve cevap alamamış. Sizden cevap alamayınca "orada mısınız?" tarzında "Lan?" demiş. Tasvip edilir bir soru şekli mi? Hayır. Saygısızca mı? Evet. İnsanların para verip katıldığı bir turnuvadan diskalifiye sebebi mi? Bence kesinlikle hayır.

Kişisel önerim:

İlk turnuvanız olması dolayısıyla biraz acemi olmuş. Bence haklı bile olsanız arkadaşlara katılım için verdikleri keyleri iade etmeniz, geriye kalan keyleri (Turnuvadan 3. takım çıkmamış sanırım) facebook sayfasında falan filan çekilişle dağıtmanız Gelecek turnuvalarda kural listesini "tamamen anlaşılabilir, tartışmaya mahal vermeyecek şekilde" hazırlamanızı öneririm.

KEREEEEEEEEEEEM
17/05/2014, 19:15
Bence bir takım diskalifiye edilirse o anki durumundaki maçta yenik sayılır ve skor tablosu ona göre şekillenir. Yani arkadaşlar 3.lüğü garantilediyse yenik sayıp keylerini vermeleri gerekir. 3.sü olmayan bir turnuva düşünmek saçma geliyor.

cherisyourlife
17/05/2014, 20:47
"Diskalifiye olan takım hiç bir şekilde hak talep edemez" ibaresi katılımı ücretli bir turnuva için fazla bence. O zaman katılımı 10 key olan 16 takımlı bi turnuva düzenleyeyim, 160 keyi alayım turnuva başlamadan herkesi yada sırıtmasın diye 3-5 takımı diskalifiye edeyim keyler bana kalsın.

Eğer olay arkadaşın anlattığı gibiyse, turnuvalarda genelde ilk fp; bir oyun bir takım, öteki oyun öteki takım şeklinde ayarlanır. Arkadaşta size bunu normal bir şekilde sormuş ve cevap alamamış. Sizden cevap alamayınca "orada mısınız?" tarzında "Lan?" demiş. Tasvip edilir bir soru şekli mi? Hayır. Saygısızca mı? Evet. İnsanların para verip katıldığı bir turnuvadan diskalifiye sebebi mi? Bence kesinlikle hayır.

Kişisel önerim:

İlk turnuvanız olması dolayısıyla biraz acemi olmuş. Bence haklı bile olsanız arkadaşlara katılım için verdikleri keyleri iade etmeniz, geriye kalan keyleri (Turnuvadan 3. takım çıkmamış sanırım) facebook sayfasında falan filan çekilişle dağıtmanız Gelecek turnuvalarda kural listesini "tamamen anlaşılabilir, tartışmaya mahal vermeyecek şekilde" hazırlamanızı öneririm.

kalan 15 key zaten sayfada dağıtıldı.

www.facebook.com/wpdota girip bakabilirsiniz. + olarak bir turnuvada 16 takımın 15 i memnun iken sadece 1 takımın sivrilmesi sence biraz ilginç değil mi ? katıldıkları diğer turnuvanın yöneticisi de ilk maçtan uyarısını yapmış zaten orada bile sivrilmişler ilk maçtan. Ben daha öncede söylediğim gibi 15 keye muhtaç yada 15 kere göz koyacak kadar muhtaç birisi değilim. Ama kendi yüzlerine de söylediğim gibi değil 15 key 1 tane Treasure bile alamazlar benden. Burada takıma destek vermeden önce diğer 15 takımın memnuniyetini sorgula ve eğer şikayetleri var ise bizden yana ben suçlu olduğumu kabul edip keylerini vereyim. Pazartesi günü hakaret ve iftira sözleri yer alan cümleleri ile mahkemeye veriyorum bilişim suçları artık oldukça ilerledi ve bu tarz şeyleri ciddi görüyorlar sağ olsunlar.

He bu arada Turnuvanın acemice kalan tek yönü streamın görüntü kalitesi geri kalan her şey 10 üzerinden 15 puan aldı. Bunu katılan bütün takımlara ( Bearer ) hariç sorup öğrenebilirsiniz. Bilginiz olmadan lütfen yorum atmayın.

KONYALIYOBAZ
17/05/2014, 21:14
kalan 15 key zaten sayfada dağıtıldı.

www.facebook.com/wpdota girip bakabilirsiniz. + olarak bir turnuvada 16 takımın 15 i memnun iken sadece 1 takımın sivrilmesi sence biraz ilginç değil mi ? katıldıkları diğer turnuvanın yöneticisi de ilk maçtan uyarısını yapmış zaten orada bile sivrilmişler ilk maçtan. Ben daha öncede söylediğim gibi 15 keye muhtaç yada 15 kere göz koyacak kadar muhtaç birisi değilim. Ama kendi yüzlerine de söylediğim gibi değil 15 key 1 tane Treasure bile alamazlar benden. Burada takıma destek vermeden önce diğer 15 takımın memnuniyetini sorgula ve eğer şikayetleri var ise bizden yana ben suçlu olduğumu kabul edip keylerini vereyim. Pazartesi günü hakaret ve iftira sözleri yer alan cümleleri ile mahkemeye veriyorum bilişim suçları artık oldukça ilerledi ve bu tarz şeyleri ciddi görüyorlar sağ olsunlar.

He bu arada Turnuvanın acemice kalan tek yönü streamın görüntü kalitesi geri kalan her şey 10 üzerinden 15 puan aldı. Bunu katılan bütün takımlara ( Bearer ) hariç sorup öğrenebilirsiniz. Bilginiz olmadan lütfen yorum atmayın.

16 takımın 15'inin mutlu olması geriye kalan tek takımın suçlu olduğunu göstermez.

Bu arada bahsettiğim şey şu idi. Haklı olduğunuzu düşünesinz dahi karşı tarafında haklı olduğu yerler var. Katılım ücreti için ödedikleri 10 key'i geri iade edin, turnuvadan 3. çıkmadığı için (3.lük ödülü 15 key idi yanılmıyorsam) geriye kalan 5 key'ide giveaway ile dağıtın. Dağıttığınız keylerle gelen üyelerden sizde mutlu olun, öteki takım en azından katılım ücretlerini geri aldıkları için mutlu olsun, sayfadaki üyelerde key kazansın mutlu olsun. Gelecektede artık bu takımı ve üyelerini turnuvalarınızdan banlarsınız.

cherisyourlife
17/05/2014, 21:44
16 takımın 15'inin mutlu olması geriye kalan tek takımın suçlu olduğunu göstermez.

Bu arada bahsettiğim şey şu idi. Haklı olduğunuzu düşünesinz dahi karşı tarafında haklı olduğu yerler var. Katılım ücreti için ödedikleri 10 key'i geri iade edin, turnuvadan 3. çıkmadığı için (3.lük ödülü 15 key idi yanılmıyorsam) geriye kalan 5 key'ide giveaway ile dağıtın. Dağıttığınız keylerle gelen üyelerden sizde mutlu olun, öteki takım en azından katılım ücretlerini geri aldıkları için mutlu olsun, sayfadaki üyelerde key kazansın mutlu olsun. Gelecektede artık bu takımı ve üyelerini turnuvalarınızdan banlarsınız.

Ben o takıma yukarıda da belirttiğim gibi bırak 15 keyi 1 truasure bile vermeyeceğimi söyledim. Dünyanın hiçbir yerinde diskalifiye olan bir takım hak talep edemez. Ben 16 takımın 15 tanesini mutlu edip turnuvam da tek takımı diskalifiye etmişsem burada suçu bende arayamaz ve diğer takımı hiçbir şekilde haklı bulamazsın. Bunu kimse bulamaz. Key verdik istediğimizi yaparız tavırlarıyla hareket eden 3-5 tane çocuk yaştaki insan için ne ben kişiliğimden ödün veririm ne rahatsız olan insanlar umurumda olur. Kişilik olarak saygısızlığı kesinlikle kabul etmeyen ve af etmeyen bir karakterim var.

Ha ben o 15 keyin üzerine mi yatacağım ? istesem bunu yaparım Turnuva düzenledim ve elime tek 1 common item bile geçmedi bu benim hakkım aslına bakarsan ama ben ne yapacağım ? o saygısız çocuklardan kalan keyleri de sayfamda dağıtacağım. Çünkü daha önce de belirttim ne keye ne iteme nede saygısız bir takıma ihtiyacım yok. Bu buraya attığım son posttur istersen arkasını getir istersen devam et karşı takıma destek olmaya. Zerre umurumda değil bilgin olsun.

Herkese iyi forumlar.

preator
17/05/2014, 22:55
Ben o takıma yukarıda da belirttiğim gibi bırak 15 keyi 1 truasure bile vermeyeceğimi söyledim. Dünyanın hiçbir yerinde diskalifiye olan bir takım hak talep edemez. Ben 16 takımın 15 tanesini mutlu edip turnuvam da tek takımı diskalifiye etmişsem burada suçu bende arayamaz ve diğer takımı hiçbir şekilde haklı bulamazsın. Bunu kimse bulamaz. Key verdik istediğimizi yaparız tavırlarıyla hareket eden 3-5 tane çocuk yaştaki insan için ne ben kişiliğimden ödün veririm ne rahatsız olan insanlar umurumda olur. Kişilik olarak saygısızlığı kesinlikle kabul etmeyen ve af etmeyen bir karakterim var.

Ha ben o 15 keyin üzerine mi yatacağım ? istesem bunu yaparım Turnuva düzenledim ve elime tek 1 common item bile geçmedi bu benim hakkım aslına bakarsan ama ben ne yapacağım ? o saygısız çocuklardan kalan keyleri de sayfamda dağıtacağım. Çünkü daha önce de belirttim ne keye ne iteme nede saygısız bir takıma ihtiyacım yok. Bu buraya attığım son posttur istersen arkasını getir istersen devam et karşı takıma destek olmaya. Zerre umurumda değil bilgin olsun.

Herkese iyi forumlar.

kendi reklamını yapmak youtube da videolarının daha çok hit alması bir kazanç değil midir? böyle bir sponsorluk yaparak adının duyurulması bir kazanç değil midir? Bence %100 haklı değilsin ama aldıgın kararı değiştirmenin bir erdem oldugunu değilde karakterinden ödün vermek oldugunu düşündüğün için daha fazla birşey yazmayacağım ben.

tr dota ya yapmaya calıstıgın katkılar gene de kıymete değer teşekkürler.

KONYALIYOBAZ
18/05/2014, 01:14
Dünyanın hiçbir yerinde diskalifiye olan bir takım hak talep edemez. Ben 16 takımın 15 tanesini mutlu edip turnuvam da tek takımı diskalifiye etmişsem burada suçu bende arayamaz ve diğer takımı hiçbir şekilde haklı bulamazsın.

-------------

Key verdik istediğimizi yaparız tavırlarıyla hareket eden 3-5 tane çocuk yaştaki insan için

Senin gösterdiğin tavır ne peki? Keyler elimde veririm vermem istediğimi yaparım. O zaman sende çocuk yaştaki bir insan oluyorsun demiyorum aksine sana lan dedi diye diskalifiye ettiğin kişilere hakaret etme ironisini gösterdiğin için tebrik ediyorum.

-------------

ne ben kişiliğimden ödün veririm

aldıgın kararı değiştirmenin bir erdem oldugunu değilde karakterinden ödün vermek oldugunu düşünmek

-------------

Ha ben o 15 keyin üzerine mi yatacağım ? istesem bunu yaparım Turnuva düzenledim ve elime tek 1 common item bile geçmedi bu benim hakkım aslına bakarsan

Hakkın mı? Buna gerçekten güldüm işte. Hepimiz biliyoruz ki, kimse babasının hayrına yada karşısındaki insanların kaşına gözüne kurban olduğu için turnuva düzenleyip, saatlerce uğraşıp, stream yaparak adil kullanım kotasını bitirip-tüketip, onlarca kişiyle muhattap olmaz. Bunu yapmandaki tek sebep:

kendi reklamını yapmak youtube da videolarının daha çok hit alması ek olarak facebook sayfanın beğenilmesi vs vs.

-------------

Seni ismen tanırım, herhangi bir sorunumun olmaması yanında severim de. Turnuvadan diskalifiye ettiğin kişilerin hiçbirisini tanımam etmem. Ancak haksızlık gördüğüm zaman neyi doğru görüyorsam onuda söylemekten çekinmem.

kekeleite
18/05/2014, 02:35
ben bearer takımından ffy. ilk elendiğimizde ne kadar zoruma gitse de konuyu kapatmıştım aslında ama burada yazılanları yeni görme şansım oldu.

http://i.hizliresim.com/qqGJQW.png

bu konuşma ve turnuvayı düzenleyen arkadaşın bir maçı stream yaparken aynı saatteki diğer maça stream yaptırmaması aslında birçok şey anlatıyor ama birkaç şey de kendimden eklemek istiyorum.

-abiler maçında rakibin mid oyuncusu all chat ile bizim midimizi harasslıyor, streamde çok hoşuna gidiyor kahkaha atıyorsun göstermelik olarak all yok yazıyorsun.
-bütün maçlardan önce kibarca yerine geçermisin yada biraz seri olabilirmiyiz demek yerine sürekli emir vererek yerine geç! , çabuk ol! gibi ifadeler kullanıyorsun.
-first pick yada dire/radiant seçimi yaptırmayı ve bo2 ve üzeri maçlarda fp sırayla değişeceğini bilmiyorsun.(futbol maçına yazı tura atışı yapmadan başlamak ve 2 devrede de aynı takımın maça başlaması gibi bişey)
-16 takımın 15'i diyorsun ama daha ilk maçımızda streame izin verilmemesine ve hakemin emir vererek konuşmalarına rakip takım da tepki gösterdi. biz tepkimizi gösterirken dalga geçtiğimiz için o arkadaşa battı sanırsam ki bizim adımız aklında kaldı.
-bu 3. oluyor demişsin. ilk maçta hakemle eğlenmemiz ve son maç dışında bir olay hatırlamıyorum ben. aydınlatırsan sevinirim.
-belki bizim üslubumuz bazı yerlerde yanlış olabilir ama bu tartışmaların nedeni ilk maçta da son maçta da first pick ve dire/radiant seçimiyle ilgiliydi. yani sizin cahilliğinizde ısrar etmeniz ve sürekli emir vererek konuşmanız sinirleri gerdi diyebilirim.

valla ben işin keyinde değildim. sadece buraya kadar geldiğimiz turnuvayı bitirmek istiyordum o kadar. ilk mesajımda da dediğim gibi buradakileri gördükten sonra bu düşünce değişti. senin bende kesinlikle hakkın olamaz ona eminim ama benim ufacık dahi olsa hakkım yendiyse eğer sana hakkımı helal etmiyorum kardeşim bunu da bilesin.

ha bak bir de bundan sonra benim turnuvalarıma katılamaz yazmış :)
ya senin gibi cahilin turnuvalarına para versen katılmam bundan sonra için rahat olsun :)

hadi kal sağlıcakla

Moo2e
18/05/2014, 03:02
birinci olaraktan saçma sapan konuşmalarınızla beni deli ettiniz çocuk gibi http://i.hizliresim.com/RyDQRY.png küfür'de ettiniz ek olaraktan söyleyeyim ben hakem'dim ve emir vermedim vermem'de 2. olarak gelirsek orada bende güldüm gayette komikti tabii'kide gülecek gereğinide yapar gösteriş değil bu. bunun bir bilincinde ol önce saçma sapan konuşup birde yüzsüz yüzsüz skype gelip böyle böyle oldu dediğinizi unutmadım muahatap'ta olmadım olmam da gereksizsizdiniz çünkü cheris'in emir kipi vermediğini tanıyan herkes bilir sadece oyun oynarken verir oda kaptanlık bilgisi var. buraya gelip ne kadar yüzsüz olduğunuz belli etmeniz bile beni sadece güldürüyor muhatabım değilsin daha ne yazarsan yaz cevap vermeyeceğim hadi iyi geceler :)

preator
18/05/2014, 10:22
birinci olaraktan saçma sapan konuşmalarınızla beni deli ettiniz çocuk gibi http://i.hizliresim.com/RyDQRY.png küfür'de ettiniz ek olaraktan söyleyeyim ben hakem'dim ve emir vermedim vermem'de 2. olarak gelirsek orada bende güldüm gayette komikti tabii'kide gülecek gereğinide yapar gösteriş değil bu. bunun bir bilincinde ol önce saçma sapan konuşup birde yüzsüz yüzsüz skype gelip böyle böyle oldu dediğinizi unutmadım muahatap'ta olmadım olmam da gereksizsizdiniz çünkü cheris'in emir kipi vermediğini tanıyan herkes bilir sadece oyun oynarken verir oda kaptanlık bilgisi var. buraya gelip ne kadar yüzsüz olduğunuz belli etmeniz bile beni sadece güldürüyor muhatabım değilsin daha ne yazarsan yaz cevap vermeyeceğim hadi iyi geceler :)

size amk yazmış diye aklanmanızı mı bekliyorsunuz? Streamer yok diye cheer stream yapıyorum yoksa cok istediğimden değil demişti burada hazır streamer var ona izin vermemişsiniz karşı taraf birşey dememesine rağmen sorun cıkartmışsınız sonra amk lafıyla deli olmuşsunuz karşınızdakinin deli olma ihtimali düşünüp empati yapsaydınız sayın dota türkiye admini best trader wallpaper sharer :D

Simita
18/05/2014, 15:45
Bence, bu arkadaşlar ilk 3 e kadar gelmiş; lan dediler diye diskalifiye edilir ya da edilmez o kurallara göre olan bir şey. Ama bu adamların diskalifiye edilme nedeni ettikleri lan lafıysa 3. lük ödülü verilmeli. Sonuçta bir hile yapıp, kural dışı bir oynatım vs. olmamış ama aynı kefeye konuluyor. Ha illa vermeyeceğim dersen o keyleri 4. ve 5. olan takıma dağıtman daha mantıklı.
Ha bir de fp nin random verilmesi aşırı saçma, side ı da ilk gelen mi kapıyor?

Sarge
19/05/2014, 11:49
ben bearer takımının eski bir oyuncusuyum ,üslubları laubali olabilir ama hiçbiri sebepsiz yere kimseye hakaret edecek kişilikte insanlar değil,sen ortaya bi amk yazılmış diye bunu kendine küfür olarak algılıyorsan bil ki sende bi problem var,kaldı ki adamların derdi de o 15 key değil gelmiş burda ben 15 keye tamah edicek adam değilim öyleyim böyleyim diyorsunda 15 keyi dağıtarak prim yapıyorsun,dediğin kadar kişilkli bi insansan bi 3. çıkarırsın turnuvandan o keyleri ona verirsin,burda keyler bende istediğimi yaparım diye dolanmazsın

NightCrawLeR
19/05/2014, 12:07
kaç lira ulan bi key

https://www.youtube.com/watch?v=2RmkjRQzNRc

oznckr
20/05/2014, 02:12
Son maçımızda joker diye bi oyuncu girdi lobiye koç olacağını söyledi bizim hırsız da tabi tabi geç dedi.Orda aralarında bi muhabbet geçti isimleriyle hitap ettiler birbirlerine.Tuğrul diye bi isim de geçti.Sonra bu arkadaş koçluktan caster a geçti ve oyun başladı.Ben de pm attım bu adam castera geçti diye rmk oldu oyun.Arkasından joker geldi lobiye 'çoq aqlıyonuz bebeler gl hf' yazdı.Bu arkadaş hırsızla ismiyle hitap eden birisiydi.Biz buna sesimizi bile çıkarmadık her zaman karşı takıma saygılı konuştuk maç saatine zamanında geldik.Yeri geldi rakip maç erteledi kabul ettik.Ama bu hırsızın egosu yüzünden her şey karıştı.Önce 240p stream istemediğimiz için haras yedik.Uyarıldık.Oyundan izlemek isteğimiz için hakarete uğradık.Twitch kanalında bir kişi ward söylenir yazdı kanala.Bu hırsız da ne anlar onlar dedi.Bi sen anlıyorsun dotadan.Hayatında pro maç izlememiş fp nedir meta nedir bilmez.Kalkmış gelmiş turnuva düzenliyor.Üstüne insanların keylerini çalıyor.Uğraşma bu kadar söyle para yollayalım aç karnını doyur 480p ye geç.
edit:http://i.hizliresim.com/aqlLdO.png
http://i.hizliresim.com/8naMPV.png
Şehir dışında olduğum için konuya cevap vermemiştim.Adam hırsızlar çetesi kurmuş insanları tehdit ediyor.Lan dediğim için Bearer takımı diskalifiye edildi.Tamam ben hatamı kabul ediyorum diğer oyuncuların keylerini ver en azından dediğimde size kutu bile yok diyor.Resimlerde Berkay'ın yazdığı biz onu kovduk takımdan falan da hikaye.Baktım bu çakal hırsızlık yapacak.Bari siz devam edersiniz turnuvaya ben oynamam dedim.O yüzden o tarz yazışmalar geçti.Yoksa kimsenin gerçek düşüncesi o değil.Tekrar söylüyorum biz bu hırsızın wepladan youtube sayfası falan çaldığına inanmamıştık.İlk konusundaki.Siz inanın bu adam hırsızdır.Hiçbir küfür veya hakaret olmadan laubali konuştuğunuz için makara yaptığınız için sizi diskalifiye eder.240p izlemek istemiyoruz oyundan izleyelim maçları dediğinizde seni 1 kez uyardım.Nasıl olsa bi daha trollediğini görürüm gibi şeyler yazar.O yüzden siz siz olun bu hırsıza hiçbir şekilde güvenmeyin.

oznckr
20/05/2014, 02:33
Keşke konuşmaların hepsini koysaydın.'lobi şifresini kim verdi?Bi daha olmasın!' yazarsan üstüne aldığın tepkiyi o an twitch yayınından herkes izlerken cherisyour life a bana böyle böyle dediler herifler napayım diskalifiye mi edeiym gibi şeyler söylersen nasıl bi tepki vermemi bekliyorsun?Sen önce ilk kez tanıştığın insanlarla senli benli konuşmamayı öğren.

natureissupreme
20/05/2014, 04:21
ya ohhhhhhhhoooooooooooo küfür etti diyince bende ana avrat girdi sandim bi amk dedi diye dörttür ayni capsi küfür etti diye paylaşıyor ya.

Ben o kadar turnuva izledim fuck, shit, vb vb dedi diye banlanan bir takım görmedim ki bunlar sizin o basit turnuvanizdan kat ve kat daha üstün prestijli turnuvalar sen gelmişsin adam amk dedi diye neler diyorsun ya.

Ya onu geç saygısız insanlarla işim yok hadi bb ne kaç yaşındasin dostum sen ?.

Adama amk dedi diye bir ton laf edip facebooktan sg yazmakta çok iyiymiş.Ben 3.olsam ve lan dedi diye sen beni elesen turnuvadan sana ana avrat düz giderdim bu arkadaşlar yine iyi dayanmiş.

Çevremdeki insanlara senin içinde bulunduğun turnuvalara katılmama konusunda uyarmaya calisicam.

Nana
20/05/2014, 05:29
oznckr denen kişiyi az çok biliyorum bir kaç oyun atmıştık ve türkiye kanalında bana da defalarca küfür etmişti. yani cherisyourlife haklıdır büyük ihtimal tabi takımındaki diğer kişileri bilemem ama oznckr elenmeyi haketmiştir heralde

Raichox
20/05/2014, 06:32
Mafia Wars :D :D

Jeay
20/05/2014, 11:37
Sen bir "lan" kelimesini kaldıramayacak kadar narin bir insansan ve karşındakine insancıklar diyebilecek kadar hor görüyorsan senin turnuva düzenlememen lazım zaten. Oyuncular klasik türk dota oyuncuları bence bir problem göremiyorum. Facebooktaki ve Skypetaki chatte turnuvayı düzenleyen kişinin konuşma tarzı çok çok daha kötü. Klasik bir top benim oynatmam vakası bu. Eline bir güç geldiğinde nasıl kullanacağını bilmek lazım kesinlikle yoksa böyle durumlar ortaya çıkıyor :(

Finarfin
20/05/2014, 17:44
Bütün kötüler toplandık, toplandıık.