PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 6.81b Mirana Nerf

napstar
03/06/2014, 14:00
Çok büyük bir nerf olmasına rağmen Mirana oynamayan takım menajerleri tarafından nerf olarak görülmemesi beni sandalyeden düşürmüştür.

Raichox
03/06/2014, 14:18
Çok büyük bir nerf olmasına rağmen Mirana oynamayan takım menajerleri tarafından nerf olarak görülmemesi beni sandalyeden düşürmüştür.

Kötü oldu bu ya Mirana için.......Minimum hasarın 50'den 40'a düşmesi birde stun süresinin 0.5'den 0.01 olmasııııı süründürdü diyebiliriz :( :( .Şimdi rakipler 40-50 hp ile kaçar artık.0.5 deyip geçmemek lazım o stun süresince 2 kere atak yapıyorduk şimdi 1 kere yapıcaz!!!!Leap arrow ölmüş....

napstar
03/06/2014, 14:18
Leap arrow ölmüş + Double starfall ölmüş.

Raichox
03/06/2014, 14:38
Leap arrow ölmüş + Double starfall ölmüş.

RIP Mirana! Pudge ile devam :D :D :D

Krizalid
03/06/2014, 15:23
LOL, esasında nerf yazılandan daha büyük. Matematik öğrenmeyi ilkokul 3. sınıfta bırakan arkadaşlar sadece minimum değerler için yorum yapıp geçmiş ancak nerf bundan ibaret değil.

* Sacred Arrow minimum stun duration decreased from 0.5 to 0.01 (maximum duration is still 5 seconds growing linearly)
* Sacred Arrow minimum damage reduced by 40 (maximum damage is still 190/280/370/460 growing linearly)

Kısaca açıklıyorum. Sadece stun üzerinden gideyim, damage de aynısı zaten.

Aptala anlatır gibi anlatıyorum bak. Uzun bir açıklama vardı, laf kalabalığı olmasın diye sildim.

0 ile D arası ok mesafesi için 0.5 ile 5 arası bir stun süresi vardı. Bu süre 0.01 ile 5'e indi yani minimum süre azaldı. Ama ok mesafesi ile stun süresi arasındaki ilişki aynı kaldı, değişmedi. Aynı zamanda maksimum süre de aynı kaldı. Bu demektir ki aynı mesafeden vurduğunuz okun sağladığı stun süresi azaldı. Yani aynı miktar STUN vurmak için oku atmanız gereken mesafe ARTMIŞ oldu.

Bir şey daha ekleyeyim. D ile M arası bir mesafede okun vurduğu stun süresi değişmiyordu, 5 saniyede kalıyordu. Şimdi bu update ile D yükseldi, M aynı kaldı. Yani eskiden 5 saniye stun tutturduğunuz bazı mesafeler için artık 5 saniye tutmuyor.

TOO LONG DIDNT COMPUTE, minimum değer aşağı çekilince tüm değerler aşağı çekilmiş oldu. "Ben hiç dipten ok atmam kanka hep uzakçıyım beni etkilemez" diyen adamlar aptaldır.

ViktorReznov
03/06/2014, 15:37
LOL, esasında nerf yazılandan daha büyük. Matematik öğrenmeyi ilkokul 3. sınıfta bırakan arkadaşlar sadece minimum değerler için yorum yapıp geçmiş ancak nerf bundan ibaret değil.

* Sacred Arrow minimum stun duration decreased from 0.5 to 0.01 (maximum duration is still 5 seconds growing linearly)
* Sacred Arrow minimum damage reduced by 40 (maximum damage is still 190/280/370/460 growing linearly)

Aptala anlatır gibi anlatıyorum bak. Uzun bir açıklama vardı, laf kalabalığı olmasın diye sildim.

0 ile D arası ok mesafesi için 0.5 ile 5 arası bir stun süresi vardı. Bu süre 0.01 ile 5'e indi yani minimum süre azaldı. Ama ok mesafesi ile stun süresi arasındaki ilişki aynı kaldı, değişmedi. Aynı zamanda maksimum süre de aynı kaldı. Bu demektir ki aynı mesafeden vurduğunuz okun sağladığı stun süresi azaldı. Yani aynı miktar STUN vurmak için oku atmanız gereken mesafe ARTMIŞ oldu.

Bir şey daha ekleyeyim. D ile M arası bir mesafede okun vurduğu stun süresi değişmiyordu, 5 saniyede kalıyordu. Şimdi bu update ile D yükseldi, M aynı kaldı. Yani eskiden 5 saniye stun tutturduğunuz bazı mesafeler için artık 5 saniye tutmuyor.

TOO LONG DIDNT COMPUTE, minimum değer aşağı çekilince tüm değerler aşağı çekilmiş oldu. "Ben hiç dipten ok atmam kanka hep uzakçıyım beni etkilemez" diyen adamlar aptaldır.

Düşünmemiştim cidden, çok mantıklı açıklamışsın.

Nana
03/06/2014, 15:38
Dota da şuan nerf yemesi gereken bir hero varsa daha doğrusu skillerinin değişmesi gereken o da sniperdır aptal heronun her update'de range'ini arttırıyolar başka hiç bişey yok 059328958230958 range'den vuruyo iyi tamam da ee mobility yok ( early game ) için onu napcaz hiç bir escape mekanizması yok heronun ultisi desen 750 yıl casting time var aptal aptal geliyolar bide mirana nerfliyolar asıl gereken herolar duruyo zaten tek sevdiğim hero mirana geliyolar nerf yiyio saçma sapan heronun olayı zaten sacred arrow lol onu nerfliyolar ultisini felan nerfleseler dicem tamam güzel saçma sapan update bide bu dota 1 deki salak herolar gelirse ohoo yandık oynamam heralde bidaha umarım öyle bi hata yapmazlar aptal çocukları ya

L2ebel
03/06/2014, 15:47
mirananın nerflenmesi bana göre iyi oldu :( karşıma hep gelirdi mirana arrowları hep yerdim

Finarfin
03/06/2014, 16:02

Haklısın ama şöyle bir şey var, maks değer sabit kalıp minumum değer düşürüldüğü için distance başına stun süresinin artması 6.81b'de daha fazla. Yani örneğin;

6.81'de Mirana 500 distance'ten arrow attığında rakip 2x,1200 distance'ten attığında ise 3,7x süre stun yiyorsa; 6.81b'de Mirana 500 distance'ten arrow attığında rakip 1,6x süre stun yerse, 1200'den attığında 3.5x gibi bir süre stun yiyecek. Burda demek istediğim, mesefe arttıkça nerf'in etkisi daha az hissedilir olacak. Daha uzaktan arrow attıkça 6.81 ile 6.81b arasındaki stun süresi farkı azalacak.

KEREEEEEEEEEEEM
03/06/2014, 16:12
Haklısın ama şöyle bir şey var, maks değer sabit kalıp minumum değer düşürüldüğü için distance başına stun süresinin artması 6.81b'de daha fazla. Yani örneğin;

6.81'de Mirana 500 distance'ten arrow attığında rakip 2x,1200 distance'ten attığında ise 3,7x süre stun yiyorsa; 6.81b'de Mirana 500 distance'ten arrow attığında rakip 1,6x süre stun yerse, 1200'den attığında 3.5x gibi bir süre stun yiyecek. Burda demek istediğim, mesefe arttıkça nerf'in etkisi daha az hissedilir olacak. Daha uzaktan arrow attıkça 6.81 ile 6.81b arasındaki stun süresi farkı azalacak.

Zaten Krizalid in açıklamasından da bu anlaşılıyor. Senin ne dediğini anlamak için düşündüm biraz :/

Finarfin
03/06/2014, 16:14
Ben o yazıyı sondaki kısma hitaben yazdım :'(

Raichox
03/06/2014, 16:21
Biz sadece leap + arrow konuşuyorduk.

Yeezer
03/06/2014, 16:27
Biz sadece leap + arrow konuşuyorduk.

+1

CoolStoryBro
03/06/2014, 18:39
Leap + Arrow'a özellikle Mid kapışmasında büyük nerf gelmiş. O değil 0.5 sn castingi olan skile 0.01 sn min. stun süresi koyalım diyen kişi kimdir nedir bilemiyorum ama umarım kaynatası ölür. 0.1 de değil, 0.01! O ne ya o kadar düşük stun mı var oyunda? Sniper'ın ministun'ı bile 0.25 sn sürüyor. Bir de üstüne min. damage tüm levellar için 40 düşürülmüş HAYDAAAAA. Eskiden min. skill damageleri 90/180/270/360'tı şu an 50/140/230/320. Bu ilerki arrow levelları için çok önemli bir nerf değil fakat oyun başında lane'i kazanmak için riske giren Mirana'nın önünü büyük oranda kesicek bir nerf.

Örnek vermek gerekirse eskiden Leap + Arrow'la 150 range gibi yakın bir mesafeden adamı vurduğunuzda 1 sn stun atıyordu. Şimdi 0.5 atıyor, o giden 0.5 saniye stunda double starfall + 2 hit vurabilirdiniz şimdi sadece birini seçmek zorunda kalacaksınız. Arrow her 150 range'de 0.5 stun ve 10 damage artıyor. Minumum damage'i 40 düşürdükleri için, eskiden 600 range'den arrow tuttuğunda adam 2.5 sn stun ve 130 damage yerken şu an 2.01 sn stun ve 90 damage yiyecek.

Mirana gibi benzer herolar arasında base damage değeri aşırı düşük ve buna rağmen agi artışı ve AS'si yeterince iyi olmayan(Silencer'ın bile daha fazla) bir heroda o nerflenen 40 dmg + 0.5 sec stun, en az 3 hit daha fazla vurmamız gerektiği anlamına geliyor. Onlarda en az 150 damage civarı oluyor ki bu da early fightta bir heronun kaçması için oldukça yeterli bir can. Bu açığı kapatmak içinse zaten attack damage konusunda can çekişen Mirana'nın daha erken ona yönelmesi gerekir.

Krizalid doğru açıklamış aynı miktar stun ve damage vurmak için gereken range miktarı arttı. Yani bu sadece yakından stun atabilen nooblar için değil uzaktan arrow atabilen oyunculara da bir nerf. Finarfin'in açıklamasıysa yanlış. Çünkü Arrow damage ve süresi 3000 range'e göre oranlanmıyor, kendi artış grafiği var. Üstte dediğim gibi her 150 range'de 0.5 stun ve 10 damage artıyor. Yani eskiden 1500 range'de 5 sn stun ve 100 damage olarak max.lanıyor, 3000'e kadar herhangi bir artış olmuyordu. Bu gelen nerfle ise 5 sn stun için 1650 range , +100 bonus damage içinse 2100 range gerekli olacak.

Zaten böyle bir comboyu ucu ucuna yapabilen bir herodan bunu alıp, 3 patch art arda bufflanan ve şu an gereğinden daha iyi olan Moonlight Shadow'a dokunmamak çok mantıklıymış. Sırf o yaptıklarının yanlış olduğunu göstermemek için başka yanlışlar yapıyorlar. Yoksa ultiyi ve arrow'u eski cd'sine koyup ulti manasını 50 artırmak heronun combat potansiyelini yeterince düşürürdü fakat bu şekilde direk 1v1 potansiyeli düşürülmüş oldu ki 1v1'de zaten yeterince güçlü bir hero değildi. Herneyse ben böyle de ezerim ama yine de o kaynatan için her akşam beddua edeceğim Abdul "Icefraud" Ismail!

Finarfin
03/06/2014, 18:46
Maksimum damage ve stun için distance hala 1500 ise benim dediğim doğru :'(

CoolStoryBro
03/06/2014, 18:54
Maksimum damage ve stun için distance hala 1500 ise benim dediğim doğru :'(

Bu gelen nerfle ise 5 sn stun için 1650 range , +100 bonus damage içinse 2100 range gerekli olacak.

:'(

Keşke 1500 range'de sabitlense ama öyle bir şey olsaydı "For every 150 distance the arrow travels, the stun duration upon impact increases by 0.5 seconds and the amount of damage increases by 10. " maddesinin değiştiğini yazarlardı diye düşünüyorum.

napstar
03/06/2014, 18:58
Bunlar boş lakırdılar efendiler. Mid Mirana'yı hoşaf etmişler gerisi yalan.

Finarfin
03/06/2014, 19:01
O madde hala geçerliliğini koruyorsa benim yazdığım yanlış .d (Ki değiştirmemişler benimki yanlış gg .d)

OH OH İYİ OLMUŞ CANIMA DEĞSİN APTAL BİR HEROYDU ZATEN :p

Invoker denen aptal hero da nerflenmiş tam benlik patch :'(

CoolStoryBro
03/06/2014, 19:09
O madde hala geçerliliğini koruyorsa benim yazdığım yanlış .d (Ki değiştirmemişler benimki yanlış gg .d)

OH OH İYİ OLMUŞ CANIMA DEĞSİN APTAL BİR HEROYDU ZATEN :p

Invoker denen aptal hero da nerflenmiş tam benlik patch :'(

Keşke o yazıyı paragrafın sonundaki kısma hitaben yazsaydın :p :d

OH BE BEN DE SEVİNDİM ARTIK EZİNCE OP HERO DİYE AĞLAYAMAYACAK VE BENİM ÜSTÜNLÜĞÜMÜ KABUL EDECEKLER HEYOOOOO

ARROW NERFTEN KORKSAYDIK STARFALL FULLEMEZDİK HEHEEYT BE TUTAMAZSINIZ BENİİİ

Raichox
03/06/2014, 19:17
Keşke o yazıyı paragrafın sonundaki kısma hitaben yazsaydın :p :d

OH BE BEN DE SEVİNDİM ARTIK EZİNCE OP HERO DİYE AĞLAYAMAYACAK VE BENİM ÜSTÜNLÜĞÜMÜ KABUL EDECEKLER HEYOOOOO

ARROW NERFTEN KORKSAYDIK STARFALL FULLEMEZDİK HEHEEYT BE TUTAMAZSINIZ BENİİİ

:D :D :D :D aynen şimdi nerfte yedi broken hero demezler :D :D

Yeezer
03/06/2014, 19:18
Boxxy mirana best mirana,

napstar
03/06/2014, 19:28
Boxxy mirana best mirana,

LOL

Yeezer
03/06/2014, 19:29
LOL

Hastayım da mazur gör .s.s

Lexsarko
03/06/2014, 19:46
Boxxy ve napstar bo3 mirana vssi yapsin.

Raichox
03/06/2014, 19:53

Lütfen vs konularına girmeyelim en son napstar ile vs yapıcak şahıs sırra kadem bastı.

3po
03/06/2014, 21:00
hero çok popüler o zama nerfleyelim patchlerinden nefret ediyorum

napstar
03/06/2014, 21:25

Bana uyar XD

CoolStoryBro
03/06/2014, 21:47
LOL

LOL? (http://www.gamehonor.com/attachment.php?attachmentid=7172&d=1401822509&thumb=1) Bir sorun mu var kardaş?

Sercan Maykıl organizatörlüğünde 3 hafta sonra olacaksa Muhammed Ali nickiyle vs'ye çıkarım, onun haricinde yapmam. Şaqa bi yana, Twitterdan saçını merak edene bornozlu fotolarını atan bu içkili dangolozun benden 1000 maç fazla mid oynaması ve boş vakitlerinde hobi olarak vs atmasına bağlı olarak 1v1 laning ve farming'de benden tecrübeli olduğu için beni yenmesi muhtemel. Fekat bu onun benden iyi Mirana oynadığı anlamına mı geliyo? YOOO :d

Siz benim Roam/Support Mirana gibi Arrow üzerine kurulu hareketlerimi vs'de göremezsiniz kiie, vs'de arrow alanı çok kısıtlı ya Leap + Arrow atabiliyorsun ya da rakibin hata yapmasını bekliyorsun ve ikisi de yetenek gerektiren bir olay değil. Başka bir deyişle kimin daha iyi Earthshaker oynadığını öğrenmek için vs atılmaz. Herneyse napstar baya iyi ortacı Mirana oynuyor ama Arrow konusunda bir phen değil maalesef. Ama benden sonra best, hatta World Top Mirana Rank: SingSong > Phen > napsti > çuan :p

Raichox
03/06/2014, 21:53
LOL? (http://www.gamehonor.com/attachment.php?attachmentid=7172&d=1401822509&thumb=1) Bir sorun mu var kardaş?

Sercan Maykıl organizatörlüğünde 3 hafta sonra olacaksa Muhammed Ali nickiyle vs'ye çıkarım, onun haricinde yapmam. Şaqa bi yana, Twitterdan saçını merak edene bornozlu fotolarını atan bu içkili dangolozun benden 1000 maç fazla mid oynaması ve boş vakitlerinde hobi olarak vs atmasına bağlı olarak 1v1 laning ve farming'de benden tecrübeli olduğu için beni yenmesi muhtemel. Fekat bu onun benden iyi Mirana oynadığı anlamına mı geliyo? YOOO :d

Siz benim Roam/Support Mirana gibi Arrow üzerine kurulu hareketlerimi vs'de göremezsiniz kiie, vs'de arrow alanı çok kısıtlı ya Leap + Arrow atabiliyorsun ya da rakibin hata yapmasını bekliyorsun ve ikisi de yetenek gerektiren bir olay değil. Başka bir deyişle kimin daha iyi Earthshaker oynadığını öğrenmek için vs atılmaz. Herneyse napstar baya iyi ortacı Mirana oynuyor ama Arrow konusunda bir phen değil maalesef. Ama benden sonra best, hatta World Top Mirana Rank: SingSong > Phen > napsti > çuan :p

Go vs pudge? Yalnız 1v1 olayında haklısın mid oynayıp , vs atıyor :D :D

Lexsarko
03/06/2014, 21:53
Sercanmaykıl'ı boşverin bu akşam hemen noktayı koyalım şu olaya. Girin steame kuralım lobiyi :)

CoolStoryBro
03/06/2014, 21:56
Sercanmaykıl'ı boşverin bu akşam hemen noktayı koyalım şu olaya. Girin steame kuralım lobiyi :)

Peki geliyorum çağırın arkadaşı, ya şimdi ya hiç. Gelmezse kaçmış kabul ederim herkes şahidim :trihard:

Yeezer
03/06/2014, 22:02
Go vs pudge? Yalnız 1v1 olayında haklısın mid oynayıp , vs atıyor :D :D

Pudge diyorsun ama bi tarafta kerem gibi pudge ile özdeşleşmiş biri var ¿? :D

Finarfin
03/06/2014, 22:03
Finarfin kalitesiyle maçı LYS'den hemen sonra 23 haziran'da düzenlenecektir o.O

Raichox
03/06/2014, 22:03

;) ;) ;)

Yeezer
03/06/2014, 22:05
;) ;) ;)

Çarmendır arkadaşımız nepsıtar arkadaşımız tarafından heklenmiştir, bu kirli oyuna gelmeyin arkadaşlar.

CoolStoryBro
03/06/2014, 22:39

Çarmendır arkadaşımız nepsıtar arkadaşımız tarafından heklenmiştir, bu kirli oyuna gelmeyin arkadaşlar.

Sen kimle konuştuğunu bilmiyorsun sanırım? Respect Raiçoks!

7174

napstar
03/06/2014, 22:48
Beyler o vs çok saçmaydı :'(

CoolStoryBro
03/06/2014, 23:07
Beyler o vs çok saçmaydı :'(

Maçın en güzel noktası PT bitirip "bakın beyler izleyin şimdi 3 kere art arda kesicem" dedikten sonra adamı çekip ısırman ve onun dönüp seni kesmesiydi kardeşim :d Raiçoks stratejisiyle dövdü seni hala kabullenemiyorsun, büyü artık =)

KEREEEEEEEEEEEM
03/06/2014, 23:38
Benim inanamadığım sercan invoker ile napstarıo nasıl yenmişti. noob sercan nasıl yendi lan. canlı izledim bi de. napstar bahane olsun diye rage lik hareketlerde yapmıştı ama niye.