PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TI4 Turnuva Formatı Duyuruldu

KEREEEEEEEEEEEM
17/06/2014, 20:58
baktım forumda konu açan olmamış bu yıl da format değiştiği için tartışma olabilir diye düşündüm. Format şöyle:

1. Aşama > 8 Temmuz

Elemeleri 2. bitiren 4 takım herbir maç bo3 olmak üzere tekli eliminasyon turnuva oynayacaklar. yenilen elenecek yani.

2. Aşama > 9-12 Temmuz

16 takımlı tek bir grup olacak ve ilk 2 sırada bitiren takım doğrudan kazananlar koluna yükselecek. En alttaki 6 takım da elenecek. Kalan 8 takım da playoff aşamasını oynayacaklar.

3. Aşama > 13-14 Temmuz

play off aşamasında ilk gün 7. ile 10. maç yapacak. Kaybeden elenirken diğeri 6. ile ve onun da kazananı 3. ile maç yapacak. Son 2 turda yenilenler kaybedenler koluna düşecek. İkinci günde de 8. vs 9. olacak ve geri kalanı da ilk güne benzer şekilde 5. ve 4. olacak.

Main Event > 18-21 Temmuz

3. aşamanın kazananları kazananlar kolunda başlayacak. Kaybedenler ile kaybedenler kolundan devam edecek. Eskisi gibi sadece büyük final bo5.

---------

Pek anlatamadım da buradan bakın yine resimsiz zor anlatması. http://www.dota2.com/international/format

Bana göre lig aşamasında biraz sorun var gibi. Son 6 takımın elenmesi turnuvuya erkenden bırakmalarına sebep olacak bu bana pek doğru gelmedi açıkçası. Ligi iyice çekişmeli kılacak olsa da bazı takımlar erkenden havlu atabilir.

L2ebel
17/06/2014, 21:57
büyük finalde bo7 olsaymış wpc-ace'deki gibi belki de bo9 :D

preator
17/06/2014, 22:02
6. olmanın 5. olmaktan daha avantajlı oldugu bir sistem olmus bence bu sistem daha iyi mufc gibi takımları loserda da olsa izlemeyeceğiz artık

nplm_death
18/06/2014, 00:19
Grup aşamasında galibiyet başına ödül verilerek elenmeyi garantileyen takımların maçlara asılması sağlanabilir.

Lsx
18/06/2014, 17:04
Bakıyordum anasayfaya haberi aradı gözlerim.
Sonra düşündüm ki Şampyonluk Ligi Yaz Mevsimi varken neden TI formatının değişmesi haberi yayınlansın. Ya da haftanın ücretsiz şampiyonları dururken TI4'ü kim napsın dimi.