PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TI4 Sonrası Denge Değişimleri

KEREEEEEEEEEEEM
23/07/2014, 18:37
Gelecek yeni haritada hangi herolar nerf yer vs. tartışalım hadi bakalım :3

Öncelikle şunlardan hangi herolar ne kadar picklenmiş banlanmış bakın

Grup aşaması: http://dotabuff.com/esports/events/2/picks
Sonrakisi: http://dotabuff.com/esports/events/12/picks
Main event: http://dotabuff.com/esports/events/8/picks

Lycan gruplarda 103 banla açık ara ilk sırada. yanında win yazıyor acaba banlayan takımın wini mi bilmiyorum ama %49 muş. Seçildiği 16 maçta da %62 winrate i var. Bir nerf gelecek gibi.

Brewmaster %52 kazanma oranı. Bana ilk skiline hafif bir nerf yapıcaklar gibi geliyor ama çok güçlü çünkü.

Doom %56 winrate. Bunun da 2. skiline ve ultsine nerf bekliyorum. Ultisinin verdiği hasar azaltılabilir.

En çok picklenen hero Razormuş. Ama %42 orana sahip. Ti2de de naga çok picklenmemişti ve winratesi çok azdı ama güzelce bi nerfledi icefrog. Bu yüzden razor da nasibini alabilir.

Enigmanın sadece rangesi hayvan gibi olan 3. skiline de nerf bekliyorum. Muhtemelen ya hero dışı yaratıklara yarı hasar verecek ya da bkbden geçmeyecek verdiği hasar. %60 winrate.

Son olarak earthshaker, morphling ve vipera da hafif nerfler bekliyorum.

Weaver 12 oyunun 8 ini kazanmış. Dokunulur mu bilemicem.

-----------------------------

Hiç seçilmeyen kahramanlar:

Bloodseeker: napstarın dediği gibi ultisi instakill olsun :p
Crytal Maiden: şaşırdım ben de olmadığını farkedince :'(
Huskar
Kotol
Night Stalker
Slardar
Spirit Breaker: hayır singisng 2 kere pickledi diye %90 winrate i varmış gibi nerflendi ultisi 3. skili falan. amaç ne.
Warlock: golemler hafif nerflenip diffusal atılamasa artık nasıl olur?

Nighthawk
23/07/2014, 18:43
Uygun bölüme taşındı.

FafraGa
23/07/2014, 18:55
Cm olmayan turnuva :D
Cm de 3. Ozellik cm olunce gitmesin diyorum bu buff yeterli diyorum hero turtle ekmek cok oluyor ve 3 skill heba oluyor pfff

Berkantk
23/07/2014, 19:35
Doom'un ultisi öyle çok bi' ahım şahım bir damage vurmuyor.
Lycan'ın daha fazla nerf yemesi için skillerinin değişmesi lazım. Yoksa olan skilleri nerf yerse çöp.
Brewmaster bence şu oyundaki en dengeli herolardan birisi. Belki drunken haze'e hafif bir nerf gelebilir.
Razor'da bence gayet dengeli. Belki str artışını armorunu falan hafifçene düşürürler ama sanmıyorum.
Viper yemeli bence nerf. Ama ufak bi nerf

3po
23/07/2014, 19:37
hero nerf değilde, rax ve towerlara buff düşünüyorum ben bu ti4den sonra :D

FafraGa
23/07/2014, 19:53
Yeni hero gelmez uzun bir sure

Raichox
23/07/2014, 20:52
Icefrog'un epey kafa yorması lazım nerfler için öteki türlü ya zayıf kalıcaktır yada heroları öldürecektir.Şuanda nerf gelmesi gerekenler push gücü yüksek herolar.Brew , Razor falan aşırı güçlü hero değil.Razor'un ultisini fiziksel hasardan , büyüsel hasar yapabilir.
Doom'un , Devaur sayesinde aldığı auraların gücünün düşürülmesi lazım sadece 'DOG' yiyerek Mortred gibi olması paha biçilemez.Ultisininde süresini kısaltıp hasarını arttırabilirler.Doom yedinmi iptal oluyon direk zaten doom bitene kadar combat bitiyor.Shadow Shaman'a nerf beklemiyorum neden bilmiyorum ama hero bana dengeli geliyor .Zaten skill rangeleri kısa.Doom ve Razor hariç pek ağır nerf beklemiyorum bide Lich için değişik birşeyler yapabilirler.Sacrifice için birşeyler yapabilirler hem lane i kontrol altında tutuyorsun hemde exp alıyorsun.

FafraGa
23/07/2014, 21:10
Invokera da tekrar el atar belki turnuvada cok yoktu sanirsam.

feliss
23/07/2014, 21:13
Icefrog'un epey kafa yorması lazım nerfler için öteki türlü ya zayıf kalıcaktır yada heroları öldürecektir.Şuanda nerf gelmesi gerekenler push gücü yüksek herolar.Brew , Razor falan aşırı güçlü hero değil.Razor'un ultisini fiziksel hasardan , büyüsel hasar yapabilir.
Doom'un , Devaur sayesinde aldığı auraların gücünün düşürülmesi lazım sadece 'DOG' yiyerek Mortred gibi olması paha biçilemez.Ultisininde süresini kısaltıp hasarını arttırabilirler.Doom yedinmi iptal oluyon direk zaten doom bitene kadar combat bitiyor.Shadow Shaman'a nerf beklemiyorum neden bilmiyorum ama hero bana dengeli geliyor .Zaten skill rangeleri kısa.Doom ve Razor hariç pek ağır nerf beklemiyorum bide Lich için değişik birşeyler yapabilirler.Sacrifice için birşeyler yapabilirler hem lane i kontrol altında tutuyorsun hemde exp alıyorsun.

bu zamana kadar gelen nerflerin hepsi zordu onun icin ama her zaman bi yolunu buldu tekrar en iyisini bulucaktır :)

Woolridge
23/07/2014, 21:56
geçenlerde söyledim yine söylüyorum. sky a nerf geliiiirrr -.-

fikho
23/07/2014, 23:18
Lycan kurtlarin damage dusurulup crt sansi %50 fln olsa tatli bi push nerf olur diyortjm

HTC One V cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Insomniac
24/07/2014, 00:08
Bence herolara nerf değil de tier 3 tower ve raxlara buff gelmesi lazım.

MadPandastic
24/07/2014, 00:27
bence iyi böle

BorisPeace
24/07/2014, 00:38
Lycan kurtlarin damage dusurulup crt sansi %50 fln olsa tatli bi push nerf olur diyortjm

Howl sıkıntı, kurtlar değil.

feliss
24/07/2014, 00:40
lycan kurtlarına nerf gelmıstı zaten hpsi düsürülmüstü üstüne tekrar nerf gelmez :)

MartinEden
24/07/2014, 00:42
Yeni bir item gelsin :D

FafraGa
24/07/2014, 00:46
Yeni rune ciksin atack speedi artirsin mesela.