PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Techies nasıl bir rolde oyunda bulunabilir?

Zegradite
09/09/2014, 05:04
Merhaba,

oyuna en son eklenen kahramanız ile ilgili merak ettiğim bir nokta.Bu mayıncı arkadaşı competitive dotada hangi rolde göreceğiz?Bence şuanki hali ile bir daha ki sürüme hayli buff alarak gelicek ama yine de bu hali ile değerlendirmek gerekirse bence;

Offlane:Burada level almaya bakar ve Q seviyesini 4 yaptığı gibi malum en çok ziyaret edilen mekanları mayınlar.

-Hard Carry:(düşük ihtimal):Menzilinden dolayı saldırı ve saldırı hızı kasınca sniper 2 halini alabilir.Kastığı için öldürülürse çok para verir.Burda da suicide devreye girer. :3

-Pusher:Sürekli kulelere odaklanarak kendine ve takımına altın kazandırmaya bakar.Aynı şekilde kule savunmasında baya etkili olabilir.Bu da bir nevi Furion 2.

-Sup:Dost carry'ye atılacak olası gank noktalarını mayınlayabilir.Böylece rakip roam gezmeden önce 2 kez düşünür.Veya karşı NC campları mayınlayarak respawnı engelleyebilir.(denemedim ama %90 blocklar bence.)

-Roam:E fulleyerekrakipe tehtid unsuru olarabilir.Sürekli haritayı gezerek mid ve carry üstüne patlar.Tabi doğru zamanlama önemli.

Deminde dediğim gibi bu hali ile pek metaya girebileceğini sanmıyorum.Düzenli sentry ward ve gem rotasyonları ile kolayca counterlanabiliyor.Ama olurda bişiler değişirse aklımda olanlar bunlar.Sizin de düşüncelerinizi merak ediyorum.İyi forumlar.

BorisPeace
09/09/2014, 05:45
Turtle :3

FafraGa
09/09/2014, 08:46
Herhenagi bi role sahip olmasi icin once copetive ue girmesi gerekmiyor mu? Girdikten sonra dusunuriz bence. ( yani birileri denesin sonra karar veririz.)

ZTE-BLADE cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

BorisPeace
09/09/2014, 09:22
Herhenagi bi role sahip olmasi icin once copetive ue girmesi gerekmiyor mu? Girdikten sonra dusunuriz bence. ( yani birileri denesin sonra karar veririz.)

= prolar oynasın, biz sonra kopyalarız

MartinEden
09/09/2014, 09:42
O değilde geçen bir roshan check yapıyım dedim bammmmmmm :D

tarhuman
09/09/2014, 09:51
Dota'da kelen alıp patlayanları hatırlıyorum. Puck eski puck olsa ne güzel temizlenirdi o mayınlar.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Woolridge
09/09/2014, 12:44

:ddd

Mid dışında çöp : (

edit: camp blockluyor.

FafraGa
09/09/2014, 13:28
= prolar oynasın, biz sonra kopyalarız

Aynen oyle.:D

3po
09/09/2014, 13:30
tipik fun herosu. herhangi bir role girmesine gerek yok bol bol picklenip kanser edicek işe yaramaz hero

napstar
09/09/2014, 14:01
Şu anki metada mid veya #1 olabilir ama çok macera olur Jakiro, Pugna falan varken :d

Raichox
09/09/2014, 14:49
Mine ve Stasis trap fulluyoruz ve #4 numara olarak oynatıyoruz.Ormanda camplara devamlı stack atarak level kasıyoruz.Suicide low işi , Stasis trap yeri geldiğinde bir Black Hole , RP veya Mirana'nın arrow gibi işlev görüyor.Mines ile de Push atarken işimizi görüyoruz.1 Level suicide versek yeter %50 Respawn için.

Lexsarko
09/09/2014, 15:21
Metaya girmek zorunda mı?

FafraGa
09/09/2014, 15:47
Metaya girmek zorunda mı?

Yillarin cm sinin koca ti da picklenmedigi bi dunya da techies in metaya girip picklenmesini bekleme sorunsali.

annil
09/09/2014, 17:21
Suicide veren noob!!!'!2121212121!11!1!1

O değil de, statis trap alanı küçülmüş mü yoksa bana mı öyle geldi?

NightCrawLeR
09/09/2014, 22:37
bugün bütün millet hevesini aldıktan sonra bende bi alayım techi dedim.Seri harda gidip klasik supların hardlane i zorlamak için yandan girecekleri yeri doldurdum (radiantdaydım) fb aldık fb de hardda kaldı.sonrası malum ez aganhim ez win

Zegradite
10/09/2014, 00:09
Valla ben henüz tech alıpta kazanan bir takım göremedim.Ama metaya girmesini en çok istediğim kahraman.Düşünsenize Akke gank atmaya giderken, boom!

MartinEden
10/09/2014, 00:15
Valla ben henüz tech alıpta kazanan bir takım göremedim.Ama metaya girmesini en çok istediğim kahraman.Düşünsenize Akke gank atmaya giderken, boom!

Kazandık biz
http://www.dotabuff.com/matches/886120145

O Akke kolay-kolay düşmez tuzağa :)

Ahmet"FranJose"ÇOLAK
11/09/2014, 00:29
tech gıbı yuksek nuke'li bi carry ı oynamak zor ustelık bır kacma mekanızması bıle yok.
daha once meta da yer alan bır mıd carry karakterıydı. eskıler bılecektır kı lans arkadasımız bunu ıyı becerıyordu ve kolay lokma olmuyordu oyunlar.
lansı goren %90 tech banlıyordu. tech'ın meta da yer alması bence cok kolay boyle ıslevsel ve oyuna yon veren bır hero daha yok gıbı neredeyse.
Combatları ıstedıgınız yerde yapma ımkanı tanıyan, Harıta da gorus ustunlugu saglayabılen, rakıp sup ve roamı sureklı zorlayan, rahat lane ılerleten kule avcısı bır techıes'ten bahsedıyoruz bunların yanında focusu kesınlıkle teche atmanız gerekıyor aksı taktırde combatlardan sag cıkamıyorsunuz cıksanız dahı bır kule yada roshanı alamıyorsunuz cunku antı push ozellıgı tasıyan bır kahraman var karsınızda.
yani su an bıle aslında meta da olagan ustu ozellıkler tasıyan bır kahraman olarak goze carpıyor fakat oynayanı yok :/
tabı bu kadar pozıtıf yonlerının yanında negatıflerı de var.
ornegın mıdde baskın rol de rakıbı ezemez ve early game oyunlarda pek etkılı degıldır bazen sıfır oldugunu da goruyoruz.
bu kadar yazının kısacası bence techıes ıle bıraz vakıt gecırın ve sonra bunu cw lerde deneyın pısman olacagınızı dusunmuyorum.

Ahmet"FranJose"ÇOLAK
11/09/2014, 00:30

keske techıes oyuncusu gorseydın ustadım bu soyledıklerıne pısman olurdun belkı :/

Ali Can
11/09/2014, 00:52
Early push taktiklerinde olabilir bence, örn;

Diğer 4 kişi pushlarken techies takımının bulunduğu alana(göstere göstere) mayın serper 2-3 adet. rakip takımda pushu durdurmak için yaklaşamaz böylece. Range hero avantajı da önemli tabi.