PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Konuşturun fikirlerinizi

Vulcan
22/11/2014, 13:09
Şu an JFA Orpg'de paraları dağıtımlı yapmayı düşünüyoruz. Yani last hit yapan değil de, o bölgedeki herkese verilecek para. Fakat asıl sorun şu, yaratıkların paraları kime, neye göre dağıtılacak.

Şu an kendi yaptığımız experience sistemi var ve aynı sistemi para için uygulayacaz ama bunun için ilk önce sistemi söyleyeyim size.

- Exp Sistemi -
JFA ORPG'de aynı takımdaki 1'den fazla oyuncu beraber exp kasarken ölen yaratığın verdiği exp miktarı yakındaki oyuncular
arasında paylaşılır.Oyuncuların aldığı exp miktarı kahramanlarının ve ölen yaratığın levelı ile hesaplanır.
Tek başınıza bir yaratık kestiğinizde alınacak exp miktarı aşağıdaki formül ile hesaplanır.

Exp = [(25 * 1) + (Yaratık level * 5) + 5] / 4

*Hero yaratıktan 6 level veya daha üstün
0 exp

*Hero 5 level üstün
%20 exp

*Hero 4 level üstün
%35 exp

*Hero 3 level üstün
%50 exp

*Hero 2 level üstün
%100 exp

*Hero 1 level üstün
%100 exp

*Hero ile yaratık aynı level
%100 exp

*Hero 1 level düşük
%90 exp

*Hero 2 level düşük
%80 exp

*Hero 3 level düşük
%60 exp

*Hero 4 level düşük
%40 exp

*Hero 5 level düşük
%20 exp

*Herl 6 level veya daha düşük
%10 exp

Örnek 1:Level 5 oyuncu ile level 50 oyuncu beraber level 5 yaratık kestiler.
Level 5 oyuncu - %50 exp(yanınızda yüksek level birinin olması miktarın bölünmesine neden olur, o kişi exp almasa da)
Level 50 oyuncu - 0 exp

Örnek 2:Level 5 oyuncu ile level 50 oyuncu level 50 yaratık kestiler.
Level 5 oyuncu - 0 exp
Level 50 oyuncu - %100 exp

Örnek 3:Level 5 oyuncu tek başına level 11 yaratık kesti
Level 5 oyuncu - 0 exp

Sorum şu, sizce para dağıtım işini nasıl yapmalıyız?

Amacımız Experience işinde de olduğu gibi şu, yüksek seviye oyuncu düşük seviye oyuncuyu kastıramayacak

Fikirlerinizi bekliyorum.

Laguna
22/11/2014, 13:13
para dağıtımı sıkıntılı biraz %100 olursa 2 carry beraber kasarken creepi kimin aldıgı farketmicek ama bir support ve carry olursa yada tank carry bu sefer last hit yapmanın anlamı kalmayacak herkes eşit kasmış olcak bunu önleyecek birşey lazım

KeMCek
22/11/2014, 22:47
Kesilen yaratığın seviyesine göre para gelsin mesela x yaratığını kesince bütün oynculara 5 gold gelsin kesen kişiye fazlada 2-3 gold gelsin.

Komagene
23/11/2014, 00:24
Şu an JFA Orpg'de paraları dağıtımlı yapmayı düşünüyoruz. Yani last hit yapan değil de, o bölgedeki herkese verilecek para. Fakat asıl sorun şu, yaratıkların paraları kime, neye göre dağıtılacak.

Şu an kendi yaptığımız experience sistemi var ve aynı sistemi para için uygulayacaz ama bunun için ilk önce sistemi söyleyeyim size.

- Exp Sistemi -
JFA ORPG'de aynı takımdaki 1'den fazla oyuncu beraber exp kasarken ölen yaratığın verdiği exp miktarı yakındaki oyuncular
arasında paylaşılır.Oyuncuların aldığı exp miktarı kahramanlarının ve ölen yaratığın levelı ile hesaplanır.
Tek başınıza bir yaratık kestiğinizde alınacak exp miktarı aşağıdaki formül ile hesaplanır.

Exp = [(25 * 1) + (Yaratık level * 5) + 5] / 4

0 exp

*Hero 5 level üstün
%20 exp

*Hero 4 level üstün
%35 exp

*Hero 3 level üstün
%50 exp

*Hero 2 level üstün
%100 exp

*Hero 1 level üstün
%100 exp

*Hero ile yaratık aynı level
%100 exp

*Hero 1 level düşük
%90 exp

*Hero 2 level düşük
%80 exp

*Hero 3 level düşük
%60 exp

*Hero 4 level düşük
%40 exp

*Hero 5 level düşük
%20 exp

*Herl 6 level veya daha düşük
%10 exp

Örnek 1:Level 5 oyuncu ile level 50 oyuncu beraber level 5 yaratık kestiler.
Level 5 oyuncu - %50 exp(yanınızda yüksek level birinin olması miktarın bölünmesine neden olur, o kişi exp almasa da)
Level 50 oyuncu - 0 exp

Örnek 2:Level 5 oyuncu ile level 50 oyuncu level 50 yaratık kestiler.
Level 5 oyuncu - 0 exp
Level 50 oyuncu - %100 exp

Level 5 oyuncu - 0 exp

Sorum şu, sizce para dağıtım işini nasıl yapmalıyız?

Amacımız Experience işinde de olduğu gibi şu, yüksek seviye oyuncu düşük seviye oyuncuyu kastıramayacak

Fikirlerinizi bekliyorum.

Dota2 map edıtoru kullanamayı bılıyorsanız sızınle 1 map yapabılırız ? bana buradan mesaj atabılırsın saygılar.

Vulcan
23/11/2014, 01:15
Dota2 map edıtoru kullanamayı bılıyorsanız sızınle 1 map yapabılırız ? bana buradan mesaj atabılırsın saygılar.

Denedim, kurcaladım, araştırdım, konular açtım, sorular sordum yapamadım ilgilenen olmadı.

Krizalid
23/11/2014, 19:21
Aynısını koy işte asd.

0 exp

Level 5 oyuncu - 0 exp

Yanlış yazdın sandım ama enter'a basıp aynı hatayı yine yapmışsın.

Denedim, kurcaladım, araştırdım, konular açtım, sorular sordum yapamadım ilgilenen olmadı.

Buradaki çoluk çocuğun gazına gelirsen öyle olur tabii.

Vulcan
23/11/2014, 21:39
:) olur öyle hatalar sen orasını boşver gold dağıtımı ile ilgili fikir lazım bize.

Karakterin düşük seviye yaratıklardan level farkı kaç olursa olsun para kazanması zaten dert olmaz çünkü level 35 karakterin level 5 yaratıktan kazanacağı para şaka gibi.

Bizim için önemli olan level 5 karakterin level 75 arkadaşı ile gittiği yerde kesilecek yaratıktan ne kadar kazanacağı. Sanırım level farkı 3 ve üzeriyse hiç para kazanmaması en mantıklısı gibi geliyor bana. Yani 3,4,5 civarı.

Edit: Yok şimdi baktım hata yok. Seviye 5 oyuncu Seviye 11 ve üzeri yaratıklardan experience alamıyor.