PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MOBA türü oyun yapımı için gerekenler

Vulcan
24/04/2015, 20:59
JFA'yı oyun yapmam için ulaşabileceğim, gidebileceğim yerler/kişiler hakkında "herhangi bir fikri" olan kişilerin yardımlarını bekliyorum/ruz.

JFA'yı bilen ve beni bilenler 2002 yılından beri geliştirdiğimi biliyorlar yani ortada devasa bir emek ve tecrübe var + zaten oyun yapacağım zaman çok eski olduğu için reklamı iyi yapabileceğimizi düşünüyorum + ek olarak zaten sistemler karakterler eşyalar vs vs her şey zaten mevcut ve hazır. Bu yolda sonuna kadar gidecek benim dışımda kodlama konusunda çok yardımları dokunan Türker arkadaşım var ve artık bir oyun motoru ile ahım şahım olmasa bile en azından ufak ufak ilerleye ilerleye gerçek bir oyun haline getirmek istiyoruz.

"Her türlü" yardıma açığız. Saygılarımla.

Raichox
24/04/2015, 21:56
Şu oyunu önce dota 2 şu workshop şeysinde mod olarak yapsanda bi denesek :D :D

Vulcan
24/04/2015, 22:02
Denedim kaç kişiye ulaştım yapmaya çalışmak için, hiç kimse ilgilenmedi.

Bu sefer lütfen konu üzerinde kalalım alternatif istemiyorum.
Not: Kendi forumlarında en basit bir şeyde bile yardımcı olmadılar.

Raichox
24/04/2015, 22:24
https://www.unrealengine.com/what-is-unreal-engine-4 Bu program bildiğim kadarı ile ücretsiz oldu bunun üzerinden birşeyler yapabilirsen yap tabiki kullanmayı bilmiyorum ben yardımcı olamam , onun dışında istediğin kaynağı bulmak kolay olmayabilir.

KEREEEEEEEEEEEM
24/04/2015, 22:49
Bunu bir Dota 2'nin ya da HoN'un bir modu şeklinde yapmak dışında yapabileceğini sanmıyorum. Her ne kadar etrafta oyun motoru tarzı şeyler olsa da MOBA'ya çok da uygun olduklarını sanmıyorum.

Unreal Engine ile Steam Greenlight'ta yeni yayınlanmış Türk yapımı No70 isimli bir oyun vardı istiyorsan iletişime geçmeye çalış da şansın yok gibi bence.

http://www.no70game.com

Vulcan
24/04/2015, 23:07
Tamam da yine bir oyunun parçası olmuş olacağım o yüzden basit bile olsa kendimize ait bir oyun olsun istiyorum. He tabi olur'da Warcraft 4 çıkarsa hemen oraya aktarırım ve bu sefer gerçekten büyük bir fırsat yakalamış olurum o ayrı.

KONYALIYOBAZ
25/04/2015, 03:30
Günümüzde "oynanabilir" bir oyun yapmak için oyun firmaları aylarını ve milyon dolarlarını harcıyor. Malesef artık 2005 yılında değiliz. Dota gibi bir oyun bile 2009'da popüleritesini kaybetmeye başladı ve bir çok oyuncusunu LoL'e kaptırdı. Çünkü Dota; Warcraft 3 gibi outdated bir oyunun moduydu. Ama Dota ne olursa olsun milyonlarca oyuncu tarafından aktif olarak oynanan ve daha önce on milyonlarca insan tarafından oynanmış bir oyundu. Bu sebeple Valve gibi bir oyun firmasının ilgisini çekti. Sonuç olarak aynı oyunu gelişmiş bir oyun motoru ve daha güzel grafiklerin üzerine taşıyınca aylık 10 milyon aktif oyuncusu bulunan bir oyun oldu. Ama olay şurada: Senin harcayacak milyon dolarların ve ayların var mı? Yok. Peki oyununu oynayan veya daha önce oynamış milyonlarca insan var mı? Yok. Malesef hiç bir oyun firmasının dibini görmediği kuyuya atlayacağını sanmıyorum. Bu yüzden bir oyunun parçası olmak zorundasın. Yapabileceğin en mantıklı hareket Dota 2 üzerinden bir versiyon çıkartıp Türk oyunculardan desteklemelerini istemen. Bi subreddit kurarsın, bir kaç reklam yaparsın vs. Dota 2'nin Warcraft Dotasından en üstün yanı oyunun tek platform üzerinden oynanması. Yani insanların haritanı 3rd party bir siteden indirmek zorunda kalmadan direkt indirebilecekler. Ve Warcraft limitlerine takılmadan hayalindeki oyunu yapabilirsin.

Lexsarko
25/04/2015, 10:58
Günümüzde "oynanabilir" bir oyun yapmak için oyun firmaları aylarını ve milyon dolarlarını harcıyor. Malesef artık 2005 yılında değiliz. Dota gibi bir oyun bile 2009'da popüleritesini kaybetmeye başladı ve bir çok oyuncusunu LoL'e kaptırdı. Çünkü Dota; Warcraft 3 gibi outdated bir oyunun moduydu. Ama Dota ne olursa olsun milyonlarca oyuncu tarafından aktif olarak oynanan ve daha önce on milyonlarca insan tarafından oynanmış bir oyundu. Bu sebeple Valve gibi bir oyun firmasının ilgisini çekti. Sonuç olarak aynı oyunu gelişmiş bir oyun motoru ve daha güzel grafiklerin üzerine taşıyınca aylık 10 milyon aktif oyuncusu bulunan bir oyun oldu. Ama olay şurada: Senin harcayacak milyon dolarların ve ayların var mı? Yok. Peki oyununu oynayan veya daha önce oynamış milyonlarca insan var mı? Yok. Malesef hiç bir oyun firmasının dibini görmediği kuyuya atlayacağını sanmıyorum. Bu yüzden bir oyunun parçası olmak zorundasın. Yapabileceğin en mantıklı hareket Dota 2 üzerinden bir versiyon çıkartıp Türk oyunculardan desteklemelerini istemen. Bi subreddit kurarsın, bir kaç reklam yaparsın vs. Dota 2'nin Warcraft Dotasından en üstün yanı oyunun tek platform üzerinden oynanması. Yani insanların haritanı 3rd party bir siteden indirmek zorunda kalmadan direkt indirebilecekler. Ve Warcraft limitlerine takılmadan hayalindeki oyunu yapabilirsin.

Volkancım aklın yolu bir. Yeni bir oyun yapmak için gereken paraya sahip olsan bile bunu yapmak Dota 2'yi modlamaktan çok daha zor.

Vulcan
25/04/2015, 11:26
Tamamda hem valve hem playdota forumlarında konu açtım + "bütün yöneticilere" özel mesaj attım ve editor ile ilgili çok basit bir şeyi bile yapamadım, çözemedim ve geri dönüş yapan olmadı hatta lexsarko sen hatırlarsın sen yorum yapmıştın benim konuya.

Harcayacak milyon dolarlarım elbet yok fakat "basit bile olsa" ücretsiz bir oyun motoru ile kendi imkanlarım ile elimden geleni yapmak istiyorum.

hohmlec
25/04/2015, 15:32
Tamamda hem valve hem playdota forumlarında konu açtım + "bütün yöneticilere" özel mesaj attım ve editor ile ilgili çok basit bir şeyi bile yapamadım, çözemedim ve geri dönüş yapan olmadı hatta lexsarko sen hatırlarsın sen yorum yapmıştın benim konuya.

Harcayacak milyon dolarlarım elbet yok fakat "basit bile olsa" ücretsiz bir oyun motoru ile kendi imkanlarım ile elimden geleni yapmak istiyorum.

abi tutorial izle biz de sonuçta anamızın karnından workshop çı doğmadık.İngilizce anlatan bir sürü video var . Haziranın sonu gelsin bende ilgilenmeye başlar azıcık öğrenirim elimden geldiğince yardım ederim

Vulcan
25/04/2015, 15:40
Zaten tekrar taktım kafayı dur bakayım akşama tekrar şu lanet editör indirip bakayım. Skiller ile ilgili tutorial bulamamıştım artık her yere vıcık vıcık konu açacağım sorularıma cevap alana kadar. Bıktıracam adamları kendimden.

KEREEEEEEEEEEEM
26/04/2015, 20:07
Hayır da başkası nasıl yapıyor. Valve nin mutlaka bi şey paylaşmış olması lazım. Tüm mod yapanlar valve de çalışmıyor ki

KONYALIYOBAZ
26/04/2015, 23:13
Hayır da başkası nasıl yapıyor. Valve nin mutlaka bi şey paylaşmış olması lazım. Tüm mod yapanlar valve de çalışmıyor ki

Wiki'si var.

KEREEEEEEEEEEEM
27/04/2015, 00:23
Wiki'si var.

E işte kimsenin forumlarda siklememesinin sebebi bu olsa gerek. Eğer karmaşık şeyler sorsaydı cevap alırdı muhtemelen. Böyle olunca basit bi mod bile yapamayan birinin standalone oyun yapma fikrş komik oluyor.

CoO forumlarda taa eskiden nasıl yapıyorsunuz bu oyunları ne bilmem lazım diye bir konu açmıştım kimse cevap vermemişti aynı sebeptendir.

Nighthawk
27/04/2015, 00:29
Şimdi Skyrim'e parayla mod satma desteği geldi. Gelirin %75'ini şirketler cebe atıyor ama modderların para kazanmasını kolaylaştırıyor. Bu eklemenin sonucu internette shitstorm ve Valve'in prime evil ilan edilmesi oldu ama, Valve yine de geri adım atmaz yakında bunu Dota 2'ye de getirir diye düşünüyorum. Mod yaparken aklınızda bulunsun.

Sercan<Michaell>
27/04/2015, 01:23
Şimdi Skyrim'e parayla mod satma desteği geldi. Gelirin %75'ini şirketler cebe atıyor ama modderların para kazanmasını kolaylaştırıyor. Bu eklemenin sonucu internette shitstorm ve Valve'in prime evil ilan edilmesi oldu ama, Valve yine de geri adım atmaz yakında bunu Dota 2'ye de getirir diye düşünüyorum. Mod yaparken aklınızda bulunsun.

Gabe açıklama yapmış gerekiyorsa bu konuda geri adım atarız diye ama hiç samimi gelmedi. Onun gözünde dolar işaretleri çıktığı zaman gerisi teferruat.

3po
27/04/2015, 13:55
o mod desteği diğer oyunlardan silinse bile (sanmıyorum gerçi bu saçmalığı destekleyen fanboylar bile var) dota custom mapleri parayla satılacak. dota community gabe fanboy aptallar olduğu için ses çıkarıcak halleri yok herkes basıcak parayı.

Sercan<Michaell>
29/04/2015, 08:44
Gabe açıklama yapmış gerekiyorsa bu konuda geri adım atarız diye ama hiç samimi gelmedi. Onun gözünde dolar işaretleri çıktığı zaman gerisi teferruat.

Valve modlardan para alma olayını kaldırmış :D Modlar yeniden ücretsiz.

Vulcan
06/05/2015, 16:52
Tekrar indirip tekrar kurcaladım ve ulaşabildiğim herkese ulaştım ve şu şeyleri değiştiremeyeceğim/yapamayacağım için bu iş böyle yatar arkadaşlar yani mod olarak Dota2'ye getiremem.

Kendi tasarımım olan skill/skin/animasyon. Kısacası Dota2 içerisindeki mevcut skilleri kullanarak JFA'yı yapmam imkansız.

Not: Yapılıyor diyen birisi olursa gelsin bana öğretsin beraber yapalım

ebenezer
06/08/2015, 16:17
Reborn-custom games

Tauuhunter
06/08/2015, 18:28
Adamlar dotanın içinde LoL yapıyor, FIFA yapıyor sen diyorsun ki JFA'yı yapamam asd

KONYALIYOBAZ
07/08/2015, 00:10
Yeni editörü biraz karıştırmıştım. Gerçekten herşeyi yapabileceğin bir editör yapmışlar. Oyun mekaniklerini ayarlamak için basic LUA bilgisi yetiyor. Basit 1-2 map yaptım ben bile. Güzelde bir wiki yapmışlar editör için. İnternet vıcık vıcık tutorial kaynıyor şu aralar.

https://www.youtube.com/watch?v=ZVyo8g7NyKc&feature=youtu.be

Şu basicleri anlatan gayet açıklayıcı bir video mesela.