PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 6.89 değişim fikirleri

Burakula
15/08/2016, 19:06
yeni patche 1 hafta kala şu anki patch ile ilgili kafanıza takılan ve değiştirmek istediğiniz kısımlar için açtığım bir konu. Geçirmek üzere olduğumuz patch viable hero sayısı ve oyun kalitesi bakımından gerçekten başarılıydı. Ancak tabi ki her patch gibi bunun da göze batan sıkıntılı yanları vardı. Herkes gördüğü sıkıntıları kendi çözüm fikriyle bu başlık altında paylaşabilir.

Ben başlıyorum.

HEROLAR

*shadow demon

-ilizyonların aldığı hasar %150 den %250 olarak değiştirildi.

shadow demonla slow siege bence bu patchin en saçma olayıydı ve neredeyse oyunların kalitesine gölge düşürecekti. Bunu bu kadar saçma yapan kısım ilizyonların dayanıklılığı. Bu dayanıklılık sayesinde morphling ultisiyle kendisinin tamamen imbalanced bir kopyasını dahi çıkarabiliyordu. Değişmesi gereken ilk şey bu.

*mirana

-aghanims specter özelliği kaldırıldı.

Mirana aghs gelmiş geçmiş en kötü aghs değişimi bana göre. Heroyu easy modda oynamak. Artık solo kill almak için ok tutturmanıza falan gerek yok. Last hit falan atmanıza da gerek yok. Sadece bir dagger alın ve hiçbir çaba göstermeksizin mirana oynayın. Çok ama çok acilen oyundan kalkması gereken bir değişim.

*timbersaw

-rective armor stack başına hp regen her levelde 1 olacak şekilde yeniden düzenlendi.

Timbersaw oyuna dahil edelim derken abartılıp imba yapılmış herolardan. Onu imba yapan kısmı da laning gücü. Armoruna dokunmadan hp regenine yapacağımız bu küçük dokunuş onu biraz olsun dengeleyecek ve yine oyunda tutacaktır.

*Keeper of the Light

-Mana leak 100 birim yürüme başına giden mana here levelde %5 ten %2 / %3 / %4 / %5 olacak şekilde değiştirildi.
-Mana leak dolum süresi 16/14/12/10 dan 18/16/14/12 olarak değiştirildi

chakra skilinin dolum süresi azaltmasıyla birleşince ilk levellerde saçmalık düzeyine gelen bir skilldi. Dengelemek gereken skillerin başında geliyordu.

*Faceless Void

- time lock skili yerine yeni bir skill "accumulated revenge"

skilli bastığınızda 5 saniye boyunca attack yapamazsınız. bu 5 saniye boyunca damage block kazanırsınız(bütün typelara karşı) 5 saniye bittiğinde ilk vuruşunuz critic vurur ve 1.5 saniye sersemletir.

lvl 1 : 60 damage block. 2.5x ciritic. 16 sn cooldown
lvl2 : 80 damage block. 3x critic. 14 sn cooldown
lvl3 : 100 damage block 3.5x critic. 12 sn cooldown
lvl4 : 120 damage block 4x ciritic. 10 sn cooldown

notlar:
- buradaki damage block mekaniği biraz farklı olacak yalnız. Örneğin 120 damage block her damage i 120 bloklamayacak. 120 nin altındakileri yemeyeceksiniz. 120 nin üstünü full yiyeceksiniz.
-vuruş damage tipi fizikseldir. magic immunity üzerinde çalışır.
-damage block miktarı bütün resistanslardan ve armordan önce hesaplanır.
-bastıktan sonra size critic ve stun verecek olan buff ın bitiş süresi yoktur. Ancak birden fazla istiflenemez.

Bir süredir üzerinde düşündüğüm bir skill. Şu anki time lock voidin yeni haline oldukça ters. Utility ve tank özellikteki voide attack speed gerektiren bir skill tamamen gereksiz. Rework olarak böyle birşey düşündüm hem voidin zamanı manimpüle etme olayına da uygun geldi. Hem de initiation öncesi basılabilecek hem ofansif hem defansif özellikte bir skill.

*slark

-dark pact efekt gecikmesi 1.5 saniyeden 1 saniyeye düşürüldü.
-dark pact damage vurma süresi 1 saniyeden 0.5 saniyeye düşürüldü.
-dark pact dolum süresi 9/8/7/6 dan 10/9/8/7 olarak değiştirildi.

burada amaç slarkın disable yiyebilme aralığını arttırmak. Böylece sadece dark pact tuşunu spamlamak yerine yerinde kullanmanız gerekecek.
önceden dark pact bastıktan sonra 2.5 saniye özgür olunuyordu. Skilin 6 saniye cd siyle ve pounce ın dodge özelliğiyle birleşince hiçbir çaba gerekmeksizin disable edilemez oluyordunuz. Aradaki disable yiyebileceğiniz süreyi 2 saniye kadar uzattım.

-shadow dance artık "sadece aktif özelliği kullanıldığında" movement speed bonusu verecek.

baseden daha hızlı regeninin yanında mapda ultra hızlı dolaşması aptalcadan da öte bir özellikti. Ayrıca bu değişim slark ın canı fullken wardları farketmesini de zorlaştıracak ve takımına verdiği inanılmaz avantajı birazcık olsun dengeleyecektir.

İTEMLER:

*Octarine Core

-artık ilizyonlarda çalışmayacak

naga ve alchemiste gerekli ve yerinde bir nerf.

*Dust of Appearance

-herhangi bir şekilde dispell edilemez.
-dolum süresi 30 saniyeden 20 saniyeye düşürüldü.

tamamen çöp bir item olmaktan çıkması ve işe yaraması açısından olmazsa olmaz değişimler.

*Yeni item: Mystic Eye

-gerekenler: buckler+gem of truesight+cloak+recipe(500)

-verdiği pasif özellikler

%20 magic resistance, 2 agi, 2 str, 2 int, 5 armor

-aktif:Adding an extra eye: size ve 500 mesafe yakınızdakilere 30 saniye süreyle 500 rangelik truesight buff ı ve 4 armor verir. Buff dispell edilebilir ve wardları göremez. cooldown=70 saniye

notlar:
-yandaş hero ilizyonlarına buff verebilirsiniz fakat bufflı kopyalar çoğaldığında yenilerinde buff bulunmaz.
-herolar ve ilizyonları dışındaki yaratıklara buff verilemez.
-rakipten gelecek herhangi bir weak dispellle dispell edilebilir.
-öldüğünüzde düşmez.

Oyunda eksik olan ve yıllardır eksikliği fazlasıyla hissedilen item. Consumable olmayan detection. Necronomicon 3 kasamadğınız oyunlar için perfect alternatif. Late game de coreların slotlarının dolması ve supportların gem taşıyıp düşürmek zorunda olması sıkıntısına çözüm.

*shadow blade ve silver edge

-shadow blade bundan böyle hero dışındaki yaratıklara vurulan damage i %15 düşürecek. (kule ve wardlar hariç)
-silver edge de aynı özelliği barındıracak.

verdiği statlar ve ucuzluğu itibariyle invis özelliğini tamamen yok saysanız bile bir yasha ya da mom a göre çok daha cost effective olan bir farm itemi shadow blade. Sonradan satın aldığınız silver edge de oyunun her safhasında her heroya karşı etkili. Ben de bu itemlerin her durumda win-win olan özelliğini biraz törpülemek ve shadow blade satın alan heroları gank atmaya zorlamak amacıyla böyle mantıklı bir fikir buldum. Böylece item carrylerin durum farketmeksizin işine yarayan bir item olmaktan çıkıp biraz daha statitional bir konuma gelecektir.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. Hoşunuza giden gitmeyen fikirlerim konusunda öneri ve yorumlara açığım

Raichoxunrefleksleri
15/08/2016, 21:35
Sen değişim yapma arap, bokunu çıkarıyorsun :kappa:

KEREEEEEEEEEEEM
16/08/2016, 01:14
voidle ilgili kısmı okumayın bence. zeka düşürebilir. hayal gücünüzü kaybedebilirsiniz dikkat.

gelecekler nerfler şunlar olacak:
sd ilüzyonların aldığı hasar nerflenecek az olmasa da.
mirana aghanim'i %60ı vurabilir. ya da miranadan 2. starfall ı kaldırabilirler aghanimli halinden. muhtemelen creepleri kesebilecek seviyeye kadar düşüreceklerdir.
timber'da reactive armor'a bi nerf gelir. nasıl bilmiyorum.
kotol'ün aghanimli spellerine bi cd nerfi gelebilir.
drow'un silence nerflenebilir birazcık ama.
et'nin stomp cd'si artacak.
void'in illüzyonları chrono içinde çalışmayabilir. biraz da timelock nerflenir.
beastmaster'ın pasifi creeplere daha az as vermeli. belki %60'ı yeterli. bu bm ye gelebilecek en iyi nerf.

bunların dışında axe oracle ve alch da minimal nerfler alırlar yeterli olur.

sehnoc
16/08/2016, 11:38
huskar eski haline gelsin.

Burakula
16/08/2016, 13:14
atladığım ve olmazsa olmaz bir başka değişiklik.

*Iron talon

-recipe fiyatı 125 ten 225 olarak değiştirildi.

Böylece 1 lvlde talon+tango başlangıcı yapılamayacak. Dotanın en büyük kanserlerinden olan lvl 1 jungler core lara gereken bir caydırıcı değişim. Offlane i boş bırakıp jungle girme işi için de en azından talonu bitirene kadar lane de durmak gerekecek.

Nana
16/08/2016, 16:02
Hocam dotayı silsek? niye bu kadar kastınız ki :d

Lsx
16/08/2016, 22:31
Dikkat ederseniz hep nerf. Çünkü her daim negatif her daim ağlak. Tam bir babyfrog

FafraGa
17/08/2016, 12:57
bıkmadınız mı daha?

Burakula
20/08/2016, 04:08
6.88c geldi mirana aghs ve shadow demon a yetersiz de olsa nerf var . Elder titan da laningine nerf yemiş. Timber tahmin ettiğim gibi reactive armor nerfi yemiş. Onun dışında TI6 da picklenmemiş herolara ufak bufflar var.

L2ebel
20/08/2016, 12:42
https://i.hizliresim.com/0y7rlZ.jpg

Tony
04/09/2016, 02:04
Ben anlamıyorum birader. yeni metada hangi hero popüler olsa nerf nerf nerf nerf nerf. SD - ET tövbe picklenmezdi 6 ay önce. nerflerden sonra ön plana çıktı hemen nerf gelsin. oyunda ağır nerf yemeyen core kaç tane kaldı. yeter be.

Raichoxunrefleksleri
04/09/2016, 15:12
Ben anlamıyorum birader. yeni metada hangi hero popüler olsa nerf nerf nerf nerf nerf. SD - ET tövbe picklenmezdi 6 ay önce. nerflerden sonra ön plana çıktı hemen nerf gelsin. oyunda ağır nerf yemeyen core kaç tane kaldı. yeter be.

CORE KONUSUNDA + REP

Yeteneksiz sup oyuncularının, coreların oyundaki etkisini azaltıp, dotayı %100 takım oyununa dönüştürmek için yapmaya çalıştıkları RUH HASTASI değişikliklerden ibaret oldu maalesef dota.

Nana
04/09/2016, 19:39
60 dakika nagayla farm yapıp sadece illusionlarla lane pushlayıp salak salak haritada dolaşmaksa sizin dota anlayışınız oynamayın pls :d böyle iyi ne güzel her dakikası heyecanlı fightlarla dolu bir dota daha ne istiyorsunuz iki sene önce rat doto diye ağlıyordunuz hala değişen bişey yok demek

3po
06/09/2016, 14:25
nagayla 60 dakikada anca farmlıyorsan lütfen oynama bu oyunu zaten

Nana
06/09/2016, 19:09
nagayla 60 dakikada anca farmlıyorsan lütfen oynama bu oyunu zaten

Örnek olarak söyledim ya niye herşeyi götünüzden anlıyonuz gerizekalı sürüsü :d türksünüz işte ondan heralde

Krizalid
07/09/2016, 00:31
Örnek olarak söyledim ya niye herşeyi götünüzden anlıyonuz gerizekalı sürüsü :d türksünüz işte ondan heralde

Canifeto ırkçılıktan yarım yıl ban yemişti. Bekliyorum sana ne ceza verileceğini.

İsmin Hakan olmasına rağmen Türkleri aşağılamaya çalışman da ayrı bir ironi.

Nana
07/09/2016, 01:22
Canifeto ırkçılıktan yarım yıl ban yemişti. Bekliyorum sana ne ceza verileceğini.

Önemli olan benim banlanmam değil sen ve senin gibiler gerizekalı olarak kalıcaksınız :d en üzücü tarafı da bu zaten forumun tadı kalmadı sizin gibiler yüzünden konu açmaya korkuyo insan iki gram beyninizle olur olmadık yorumlar atıp soğutuyosunuz insanı neyse bb

MFT
07/09/2016, 01:29

Senin de başkalarının dini inançlarına yaptığın saygısızlıklardan hatta hakaretlerden ve küfürlerden ne kadar ban yemen gerek peki ?

Edit: Nana'yı savunmuyorum

Raichoxunrefleksleri
07/09/2016, 17:57
UUUUUUUUU #fight

:kappa:

Woolridge
07/09/2016, 18:04
:d

Burakula
08/09/2016, 17:50
krizalide sataşmayın abilerine banlatır benden söylemesi.

FafraGa
08/09/2016, 19:56
O banlar hic acilmayacakti.

Krizalid
09/09/2016, 00:43
Senin de başkalarının dini inançlarına yaptığın saygısızlıklardan hatta hakaretlerden ve küfürlerden ne kadar ban yemen gerek peki ?

Edit: Nana'yı savunmuyorum

Sen dinlerin hangisindensin ki? Kesin Müslümansındır.

Bak, bu yaptığın kaypaklık. Yazdığım bir şeylerden rahatsız olduysan bunu o başlık altında yazacaktın. Başka yerde kinlenmişsin, gelip burada kusuyorsun. Başka üyeler de yapıyor bunu, sen de onlardan birisin demek ki. Böyle yaparak bir şey elde edemezsin, söyleyeyim sana.

Hele bana "ne kadar ban yemen gerek peki" diye sorarak hiçbir şey elde edemezsin. Fark etmemiş olabilirsin ama kimin ne kadar ban yiyeceğine falan ben karar vermiyorum. Yoksa yukarıda "bekliyorum" yazmazdım. Senin gücüne giden şeylerden dolayı ban atılmamışsa, gerek görülmemiştir. Benim gücüme giden şeylerden dolayı da ban atılmasına gerek görülmeyebilir. Forumun yeterince iyi yöneticileri var. Ne karar verirlerse o.

MFT
09/09/2016, 02:25
Sen dinlerin hangisindensin ki? Kesin Müslümansındır.

Bak, bu yaptığın kaypaklık. Yazdığım bir şeylerden rahatsız olduysan bunu o başlık altında yazacaktın. Başka yerde kinlenmişsin, gelip burada kusuyorsun. Başka üyeler de yapıyor bunu, sen de onlardan birisin demek ki. Böyle yaparak bir şey elde edemezsin, söyleyeyim sana.

Hele bana "ne kadar ban yemen gerek peki" diye sorarak hiçbir şey elde edemezsin. Fark etmemiş olabilirsin ama kimin ne kadar ban yiyeceğine falan ben karar vermiyorum. Yoksa yukarıda "bekliyorum" yazmazdım. Senin gücüne giden şeylerden dolayı ban atılmamışsa, gerek görülmemiştir. Benim gücüme giden şeylerden dolayı da ban atılmasına gerek görülmeyebilir. Forumun yeterince iyi yöneticileri var. Ne karar verirlerse o.

Gel ''kaypak'' yakıştırmanı beraber inceleyelim istersen. Bu link (https://www.gamehonor.com/showthread.php/22547-ek%C5%9Fi-s%C3%B6zl%C3%BC%C4%9F%C3%BCn-salaklarla-dolu-oldu%C4%9Fu-ger%C3%A7e%C4%9Fi/page3?p=246093#post246093)'te yer alan başlıkta arkadaş yorum yazmış, onu onaylar vaziyette hemfikirim anlamında ''+1'' yanıtını vermişim. Ancak beni ''kaypaklık''la suçlayan sen, orada bana cevap vermeye tenezzül etmemişsin. Bu linkte (https://www.gamehonor.com/showthread.php/22605-4-7k-solo-mmr-smurf-hesap-sat%C4%B1l%C4%B1k-70-tl) ise(farklı başlık ve 2 hafta sonrasında) daha önce belirttiğim linkteki yorumumu kullanarak bana laf sokmaya çalışmışsın kendince.

Şimdi gelelim bana üstte yazdığın mesaja: ''Bak, bu yaptığın kaypaklık. Yazdığım bir şeylerden rahatsız olduysan bunu o başlık altında yazacaktın. Başka yerde kinlenmişsin, gelip burada kusuyorsun. Başka üyeler de yapıyor bunu, sen de onlardan birisin demek ki. Böyle yaparak bir şey elde edemezsin, söyleyeyim sana.''

Demek ki sen de o sevmediğin üyelerden biriymişsin çünkü aynısını kendin de yapıyormuşsun. Yaptıklarınla söylediklerin uyuşmuyor. Sen de böyle yaparak bir şey elde edemezsin, aynısı senin de kulağına küpe olsun ...

Krizalid
20/09/2016, 23:40
Haa o eleman sen miydin? Sana sadece kaypak dememişim ki. Kültürsüz pleb, ne aklı ne fikri olan hacim israfı, beceriksiz, yancı, olmamış garip tip gibi şeyler de yazmışım.

Yani ne kadar gülünç ve vasıfsız bir tip olduğunu gayet net bir biçimde anlatmışım. Ama emin ol senden başka kimse orada kimden bahsettiğimi pek anlamamıştır. Anlayan da sallamamıştır. Bir tek sen hem anlayıp hem sallamışsın, onun da sebebi orada eleştirilen +1'leme olayını yapan kişi olman. Açıkçası mesajımın güzelliği orada. Ben seni betimliyorum, sen okuyup alınıyorsun. Başka hiçbir üçüncü kişi konuya dahil olmuyor, mesaj doğrudan hedefe ulaşıyor ve dallanıp budaklanmadan kapanıyor. Sana sonra cevap vermeme gerek bile olmuyor, ayrıca senin haklarından hiçbiri ihlal edilmiş olmuyor. Yani sonra okuduğumda hoşuma gidecek bir taşlama yapacak olsam, o mesajdan daha güzelini pek kolayca yapamazmışım. Kendimi tekrar tebrik ettim.

Kaypaklık suçlamana gelirsek, bak yukarıda "Yazdığım bir şeylerden rahatsız olduysan bunu o başlık altında yazacaktın." demişim. Suçlamamı bu cümle üzerinden kurmuşum. Yahu gidip "+1" yazmışsın, neyine tenezzül etmemi bekliyorsun? Ben senin +1 yazmandan ya da yancılık yapmandan rahatsız olmadım. Dolayısıyla cevap da yazmadım. Attığın ikinci linkte adamın başlığını trollemenizden rahatsız olduğum için hepinizi kapsayan ama boş beleş bir tip olduğun için seni daha da fazla kapsayan bir mesaj yazarak rahatsızlığımı belirttim. Bunu yaparken de üstte yazdığım üzere seni en güzel bir biçimde anlattım. Bunun sana kin kusmuş olmamla falan bir alakası yok. Çünkü sana karşı tuttuğum bir kin yok. Sadece senin kültürsüz bir pleb, ne aklı ne fikri olan bir hacim israfı, kendisini rahatsız eden bir mesaja cevap yazmayı bile beceremeyen olmamış garip bir yancı tip olmanla alakası var biraz. Bunlarla aklımda kaldığın için bunlardan bahsetmişim ki senin kişisel özelliklerindir, iyi kötü saygı duyarım.

Ben sana karşı kin tutmadığım için o başlıkta sana ve herkese isim falan vermeden ya da direkt muhatap almadan vurmuşum ama senin için herhangi bir ceza falan da talep etmemişim. Öyle ya da böyle, yazma özgürlüğünüz var. Ama Nana için ceza istedim çünkü yazdığı ırkçılık kokan metinden gerçekten rahatsız oldum ve bunu gördüğüm anda direkt olarak söyledim. Sen ise benden olan şikayetini seni rahatsız eden mesajlarımın altına değil, benim Nana'dan olan şikayetimin altına yazmışsın. Bu yaptığın kaypaklıktır.

ebenezer
21/09/2016, 04:02
Bence ego patlaması yaşayanlara oyundan sonra kendini de övme özelliği getirilse çok güzel olur.

Geçen oyunun replayını izledim de, çok iyi oynamışım. Kendimi tekrar tebrik ettim. (Bu ve bu gibi monologlar yaşayanlar için yani)

Saygılar şelale abimize.

Nana
22/09/2016, 00:00
Ayy kıyamam sana ya rahatsız mı oldun :d bana sayfalarca küfür edilirken kimse rahatsız olmuyordu ama hepiniz hahahha gülüyordunuz. baya ikiyüzlüsünüz ya daha okuduğunu anlamayan insanlar bana ırkçılık hede hödö yapıyor ya inanıllmazz :dd

Krizalid
24/09/2016, 01:33
Üstleri yarı çıplak, deri eldivenli elli kişi bu bacımıza sayfalarca küfür etmiş. Evet, bunu da yapmışlar. Görüntüleri cuma günü. Tabii. Ulan hepsi oradaymış be! Amaa biz bunu Amerikalı dostlarımıza bir türlü anlatamıyoruz...
:(

MFT
28/09/2016, 06:21
Haa o eleman sen miydin? Sana sadece kaypak dememişim ki. Kültürsüz pleb, ne aklı ne fikri olan hacim israfı, beceriksiz, yancı, olmamış garip tip gibi şeyler de yazmışım.

Yani ne kadar gülünç ve vasıfsız bir tip olduğunu gayet net bir biçimde anlatmışım. Ama emin ol senden başka kimse orada kimden bahsettiğimi pek anlamamıştır. Anlayan da sallamamıştır. Bir tek sen hem anlayıp hem sallamışsın, onun da sebebi orada eleştirilen +1'leme olayını yapan kişi olman. Açıkçası mesajımın güzelliği orada. Ben seni betimliyorum, sen okuyup alınıyorsun. Başka hiçbir üçüncü kişi konuya dahil olmuyor, mesaj doğrudan hedefe ulaşıyor ve dallanıp budaklanmadan kapanıyor. Sana sonra cevap vermeme gerek bile olmuyor, ayrıca senin haklarından hiçbiri ihlal edilmiş olmuyor. Yani sonra okuduğumda hoşuma gidecek bir taşlama yapacak olsam, o mesajdan daha güzelini pek kolayca yapamazmışım. Kendimi tekrar tebrik ettim.

Kaypaklık suçlamana gelirsek, bak yukarıda "Yazdığım bir şeylerden rahatsız olduysan bunu o başlık altında yazacaktın." demişim. Suçlamamı bu cümle üzerinden kurmuşum. Yahu gidip "+1" yazmışsın, neyine tenezzül etmemi bekliyorsun? Ben senin +1 yazmandan ya da yancılık yapmandan rahatsız olmadım. Dolayısıyla cevap da yazmadım. Attığın ikinci linkte adamın başlığını trollemenizden rahatsız olduğum için hepinizi kapsayan ama boş beleş bir tip olduğun için seni daha da fazla kapsayan bir mesaj yazarak rahatsızlığımı belirttim. Bunu yaparken de üstte yazdığım üzere seni en güzel bir biçimde anlattım. Bunun sana kin kusmuş olmamla falan bir alakası yok. Çünkü sana karşı tuttuğum bir kin yok. Sadece senin kültürsüz bir pleb, ne aklı ne fikri olan bir hacim israfı, kendisini rahatsız eden bir mesaja cevap yazmayı bile beceremeyen olmamış garip bir yancı tip olmanla alakası var biraz. Bunlarla aklımda kaldığın için bunlardan bahsetmişim ki senin kişisel özelliklerindir, iyi kötü saygı duyarım.

Ben sana karşı kin tutmadığım için o başlıkta sana ve herkese isim falan vermeden ya da direkt muhatap almadan vurmuşum ama senin için herhangi bir ceza falan da talep etmemişim. Öyle ya da böyle, yazma özgürlüğünüz var. Ama Nana için ceza istedim çünkü yazdığı ırkçılık kokan metinden gerçekten rahatsız oldum ve bunu gördüğüm anda direkt olarak söyledim. Sen ise benden olan şikayetini seni rahatsız eden mesajlarımın altına değil, benim Nana'dan olan şikayetimin altına yazmışsın. Bu yaptığın kaypaklıktır.

Hadi git kumda oyna çocuk daha ne kapak yemek istiyosun anlamadım ki kodumun veledi seni.

Krizalid
28/09/2016, 23:45
Merak etme birazdan birileri gelir +1'leyeceğin yeni mesajlar yazarlar. Belki...

MFT
29/09/2016, 00:41
Merak etme birazdan birileri gelir +1'leyeceğin yeni mesajlar yazarlar. Belki...

Sana hakaret içerikli bir mesajsa +1lemekten çekinmem merak etme

Krizalid
30/09/2016, 17:43
Öyle yapacaksın tabii. Aslına geri döneceksin.

Elinde Şubat 2015'ten kalma iki link var diye kasıla kasıla, hiç sana yakışmayan mesajlar yazmışsın. Yazım kurallarına uymuşsun, cümlelere büyük harfle başlamışsın, noktalama kullanmışsın. Halbuki sen standart bir Anadolu çomarısın. İtalik font, iki nokta üst üste, tırnak işareti, [url] takısı, mesajının sonuna eklediğin o absürt ve başıboş üç nokta. Bunlar senin kullanacağın aygıtlar değil.

Senin temel silahın "dinime küfür ediyülüü" olacak. Anlam veremediğin her çeşit olay ve olgunun dinine bir küfür olduğunu asla unutmayacaksın! Biri farklı bir görüş savunuyorsa, dinine küfür ediyordur. Birileri haklarını arıyorsa, senin dinine küfür ediyorlardır. Orman Bölge Müdürlüğü'nde mangal yapmana izin verilmezse, BİMER'e şikayet açacaksın ve "dinimize küfüredülüyüo" yazacaksın. Devlet hastanesinde prim borcun olduğunu öğrenirsen "dinime küfür ettiler" diyeceksin. Annen otobüse binerse ve kimse yer vermezse "dinime küfretmeyin ulan" diyeceksin. Dinin bu dünyadaki en önemli şey ve dinini paylaşmayan diğer insanların herhangi bir değer sahibi olma hakları yok. Her zaman bu motivasyonla davranacaksın.

En kullanışlı laflarından biri "kapak" olacak. Kapaklara olan sempatiniz çeşitli kapitaliz şirketlerin yaptığı "kapakların altında şu var bu var" türü kampanyalardan geliyor. Atasözü olarak "bedava sirke baldan tatlıdır" demiş bir coğrafyanın çomarısın. Bunu unutma! Bu yüzden kapak da önemli. Kapak sözcüğünü şu şekillerde kullanabilirsin: "atesit profesore muhtesem kapak...ewrim yalani", "Richard Dawkins'e genç seyirciden kapak soru!" veya "Kılıçdaroğlu'na AK Partili başkandan SSK kapağı" gibi. Bir diğer güzelliği de kapağın illa var olmasının gerekmemesi. Onun amacı sana var olduğunu düşündürüp akşam rahat uyumanı sağlamak. Bu açıdan diğer başka beş harfli şeylere de benzediğini söyleyebiliriz ama sen bunlara şimdilik kafanı yorma.

Fiil olarak ise favori fiilin tabii ki "koymak" fiili. Bunun "hanım çay koy", "iki kepçe koy bakalım" falan gibi yaygın ve naif kullanımları olsa da, sen bunları mümkün olduğunca az kullanacak, başkasının kullandığını duyduğun zaman da aklından başka şeyler geçireceksin. Çünkü senin türün "koymak" fiilini bir çeşit şiddet eylemi olarak kullanır. Hep aklında tut, "koy, koydum, koyduğum, koyarım, koyduk mu, koy dediniz" gibi normal insanların ilkokul diplomasının yanına gömdüğü çekimleri kullanacaksın. Burada dikkat etmen gereken, hiçbir zaman bu fiili kullanırken düzgün bir yazım kullanmayacaksın. Koyup koymadığını anlatırken mutlaka yanlış bir yazım kullanacaksın ki şanın yürüsün, herkes nasıl bir "koymak" biçimi türettiğini görsün.

Bu prensibi diğer küfürler için de kullanacaksın. Her zaman küfür edecek ama asla yazım kurallarına uygun bir küfür etmeyeceksin. Zira Türkçe kabahattir, birinin Türkçeyi senin tapınmakta kullandığın dile tercih ettiğini görürsen ne yapacaksın? İlk maddeyi hatırlayacak, "dinimize küfür edüüü" diyeceksin. O esnada mutlaka biri sana yardım edecek ve çok kutsal bir cümle olan "bir gecede cahil kaldık" cümlesini kuracaktır; bunu duyunca cevap olarak "valar dohae-" yok o değildi, "dedemizin böbrek taşlarını düşüremiyoruz" diyeceksin. Konuya geri dönersek, Türkçe küfür ederken her zaman yazımını bozacaksın; "koyduğum" yasak, "kodumun" diyeceksin. Bunu sen de sökmüşsün, yanına yardımcı olarak şunları da kullanabilirsin: "orusbu cucugu", "vatan haylini sefersiz pic" ve "kitapsız allahsız ataist mumsondurucu" falan gibi. Kendin de zamanla bu konuda uzmanlaşabilirsin, sende potansiyel görüyorum. Küfürü sadece düşüncelerin bittiğinde kullanacaksın (bu çok sık olur), kafanda zırvalayacak bir şeyler varken yani henüz küfür etmene gerek yokken hassasiyetleri olan normal bir insanmışsın gibi davranacaksın; bu da çok önemli. Yoksa kimse seni dinlemez.

Eee, onun dışında şimdilik bu kadar MFT'cim. Seni sana anlatırım demiştim, al boy boy döşedim. Sizin gibilerin özelliklerinden biri de özentilik, taklitçilik ve hırsızlıktır. Ama senin gibi düşüklerin kafaları taklit etmeye bir yere kadar yeter, o yerden sonra da "kumda oyna veled" gibi kepazelikler başlar. Keşke böyle yapmasaydın. Özellikle sondaki o üç noktayı orada yalnız ve terk edilmiş halde görmek çok üzücü bir tecrübeydi kendi adıma. Bağlaçları ayırmak zorunda kalmanın yan etkisi herhalde.

ZALIM
30/09/2016, 19:37
Hadi git kumda oyna çocuk daha ne kapak yemek istiyosun anlamadım ki kodumun veledi seni.

velet kelimesinin kullanımını yanlış yapmışsın evladım

KEREEEEEEEEEEEM
30/09/2016, 23:19

Elinde Şubat 2015'ten kalma iki link var diye kasıla kasıla, hiç sana yakışmayan mesajlar yazmışsın. Yazım kurallarına uymuşsun, cümlelere büyük harfle başlamışsın, noktalama kullanmışsın. Halbuki sen standart bir Anadolu çomarısın. İtalik font, iki nokta üst üste, tırnak işareti, [url] takısı, mesajının sonuna eklediğin o absürt ve başıboş üç nokta. Bunlar senin kullanacağın aygıtlar değil.

Senin temel silahın "dinime küfür ediyülüü" olacak. Anlam veremediğin her çeşit olay ve olgunun dinine bir küfür olduğunu asla unutmayacaksın! Biri farklı bir görüş savunuyorsa, dinine küfür ediyordur. Birileri haklarını arıyorsa, senin dinine küfür ediyorlardır. Orman Bölge Müdürlüğü'nde mangal yapmana izin verilmezse, BİMER'e şikayet açacaksın ve "dinimize küfüredülüyüo" yazacaksın. Devlet hastanesinde prim borcun olduğunu öğrenirsen "dinime küfür ettiler" diyeceksin. Annen otobüse binerse ve kimse yer vermezse "dinime küfretmeyin ulan" diyeceksin. Dinin bu dünyadaki en önemli şey ve dinini paylaşmayan diğer insanların herhangi bir değer sahibi olma hakları yok. Her zaman bu motivasyonla davranacaksın.

En kullanışlı laflarından biri "kapak" olacak. Kapaklara olan sempatiniz çeşitli kapitaliz şirketlerin yaptığı "kapakların altında şu var bu var" türü kampanyalardan geliyor. Atasözü olarak "bedava sirke baldan tatlıdır" demiş bir coğrafyanın çomarısın. Bunu unutma! Bu yüzden kapak da önemli. Kapak sözcüğünü şu şekillerde kullanabilirsin: "atesit profesore muhtesem kapak...ewrim yalani", "Richard Dawkins'e genç seyirciden kapak soru!" veya "Kılıçdaroğlu'na AK Partili başkandan SSK kapağı" gibi. Bir diğer güzelliği de kapağın illa var olmasının gerekmemesi. Onun amacı sana var olduğunu düşündürüp akşam rahat uyumanı sağlamak. Bu açıdan diğer başka beş harfli şeylere de benzediğini söyleyebiliriz ama sen bunlara şimdilik kafanı yorma.

Fiil olarak ise favori fiilin tabii ki "koymak" fiili. Bunun "hanım çay koy", "iki kepçe koy bakalım" falan gibi yaygın ve naif kullanımları olsa da, sen bunları mümkün olduğunca az kullanacak, başkasının kullandığını duyduğun zaman da aklından başka şeyler geçireceksin. Çünkü senin türün "koymak" fiilini bir çeşit şiddet eylemi olarak kullanır. Hep aklında tut, "koy, koydum, koyduğum, koyarım, koyduk mu, koy dediniz" gibi normal insanların ilkokul diplomasının yanına gömdüğü çekimleri kullanacaksın. Burada dikkat etmen gereken, hiçbir zaman bu fiili kullanırken düzgün bir yazım kullanmayacaksın. Koyup koymadığını anlatırken mutlaka yanlış bir yazım kullanacaksın ki şanın yürüsün, herkes nasıl bir "koymak" biçimi türettiğini görsün.

Bu prensibi diğer küfürler için de kullanacaksın. Her zaman küfür edecek ama asla yazım kurallarına uygun bir küfür etmeyeceksin. Zira Türkçe kabahattir, birinin Türkçeyi senin tapınmakta kullandığın dile tercih ettiğini görürsen ne yapacaksın? İlk maddeyi hatırlayacak, "dinimize küfür edüüü" diyeceksin. O esnada mutlaka biri sana yardım edecek ve çok kutsal bir cümle olan "bir gecede cahil kaldık" cümlesini kuracaktır; bunu duyunca cevap olarak "valar dohae-" yok o değildi, "dedemizin böbrek taşlarını düşüremiyoruz" diyeceksin. Konuya geri dönersek, Türkçe küfür ederken her zaman yazımını bozacaksın; "koyduğum" yasak, "kodumun" diyeceksin. Bunu sen de sökmüşsün, yanına yardımcı olarak şunları da kullanabilirsin: "orusbu cucugu", "vatan haylini sefersiz pic" ve "kitapsız allahsız ataist mumsondurucu" falan gibi. Kendin de zamanla bu konuda uzmanlaşabilirsin, sende potansiyel görüyorum. Küfürü sadece düşüncelerin bittiğinde kullanacaksın (bu çok sık olur), kafanda zırvalayacak bir şeyler varken yani henüz küfür etmene gerek yokken hassasiyetleri olan normal bir insanmışsın gibi davranacaksın; bu da çok önemli. Yoksa kimse seni dinlemez.

Eee, onun dışında şimdilik bu kadar MFT'cim. Seni sana anlatırım demiştim, al boy boy döşedim. Sizin gibilerin özelliklerinden biri de özentilik, taklitçilik ve hırsızlıktır. Ama senin gibi düşüklerin kafaları taklit etmeye bir yere kadar yeter, o yerden sonra da "kumda oyna veled" gibi kepazelikler başlar. Keşke böyle yapmasaydın. Özellikle sondaki o üç noktayı orada yalnız ve terk edilmiş halde görmek çok üzücü bir tecrübeydi kendi adıma. Bağlaçları ayırmak zorunda kalmanın yan etkisi herhalde.

Tam bir Yılmaz Özdil yazısı. Tebrikler.

MFT
30/09/2016, 23:44

Sen kendini ne bok sanıyorsun acaba sayın ''Profesör'' bey ? Benim hakkımdaki yazdığın çoğu şey bilmeden götünden uydurduğun yetmezmiş gibi üstüne de utanmadan bunlara inanarak şizofrenliğini de kanıtlamış oldun. Bu ukalalık, bu ego nereden geliyor acaba ? Haksızsın, kabul et. Bana kızdığın şeyi kendin de yaptığını görünce bir anda beynini kullanarak yazmaktansa götünü kullanarak yazmaya başladın. AKP'ye çok dolmuşsun. Bilmiyorum sana yada ailene ne yaptılar, umrumda da olmaz ama neye göre beni akp seçmeni olarak kurgulayıp da böyle kudurdun kuduz köpek gibi anlamış değilim.

Madem sen kafana göre yargılamalarda bulunabiliyorsun ben de seni anlatayım biraz. Egoist, ukala, kendini zeki sanan, herkes eşittir diyen ama kendisini daha üstün gören, sözde insanlara saygı duyan ama ağzına geleni sayıp, dökebilen; kendine dokunulduğunda da ortalığı yıkarak bağıra çağıra ağlayan itici zavallının tekisin. Senin gibilerden her zaman uzak durmaya çalışırım, öyle de lanet bir topluluksunuz. Sana acımıyorum bile, o kadar umrumda değilsin. Seninle tartışmazdım da ama haddini aştın. Sana ne söylesem boş. Çünkü sen ağzına geleni söylediğin halde benim yalnızca ''kodumun veledi'' demiş olmam bile sana nasıl dokunmuş. Dışarıdan kendine bir bak, gerçekten kuduz köpekten farkın yok ve bunu hakaret için söylemiyorum.

Beni bana anlatamamışsın bu arada. Cık, olmamış Krizalid'ciğim. Müslümanım ve Türküm. Her ikisiyle de gurur duyuyorum ve birini diğerinin üstüne koymuyorum. Anlayacağın ne kadar müslümansam, o kadar da türküm. Akp seçmeni muamelesini nasıl yaptın, nereden çıkardın o konulara hiç girmeyeceğim bile. Sana uyuz oluyorum ama. Çünkü küfür etmeyen sen konu İslamsa ağzını bozmaktan geri kalmıyorsun. Ayrıca yazılarındaki bu elit gözükme havasının kaynağını da anlamış değilim ama boşuna uğraşma olmuyor, seni birikimli bir insan gibi göstermiyor.

Seni de neden adam yerine koyup bu kadar yazdım ben de anlamadım. Değerini bil yani. Hadi sağlıcakla ve ''koyduğum gibi'' kal. Umarım bu sefer olmuştur :)

Edit: ...