PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ben Atatürkçü Değilim..!!

gorkemaga11
05/05/2009, 16:52
Gazi (ATATÜRK) gözlerini açtı,doğruldu,çevresine baktı,birtakım adamlar toplanmış.
Sordu:
-Ne yapıyorsunuz?
-Her yıl bugün yas tutuyoruz,eğlence yerlerini kapatıyoruz,içkiyi yasak ediyoruz Atam.
-İyi halt ediyorsunuz,başka ne yapıyorsunuz?
-Senin kurduğun "CHP" yi kapattık Atam.
Gazi kaşlarını çattı:
-Neden?
-.....
-Peki başka ne yaptınız?
-Öğretim birliği devrimini yıktık Atam!Artık iki başlı eğitim yapıyoruz,imam liseleri açıyoruz.İmamlar öylesine çoğaldı ki hepsini önemli devlet görevlerine getiriyoruz.
-Madem ki böyle işler yapıyorsunuz,neden mezarımın başında toplanıyorsunuz?
-Seni seviyoruz Atam!
-Susun maskaralar!Anlatın başka neler yaptınız?
-Senin vasiyetini yırtıp,çöp kutusuna attık Atam.
-Yaaa!Nasıl yaptınız o işi?
-Hukuk devleti ilkelerini,medeni kanunu,miras hukukunu çiğnedik;özel vasiyetnameni değistirdik;Türk Dil ve
Tarih Kurumlarının özerkliğini yok ettik;kişiliklerini sildik.
-Nasıl oldu bu?
-Oldu bir kere Atam.
-Sonra?
-Laik Cumhuriyeti korumak çok zor Atam!Şimdi Türk-İslam sentezini devletin resmi ideolojisi yapmaya çalışıyoruz.
-Yapabildiniz mi?
-Direniş var,daha tam başarı kazanamadık Atam.
-Sonra?
-Atam!Sen kalk,ben yatam.
-Susun,saçmalamayın!Nereden çıktı bu münasebetsiz laf?
-Seni sevenler çıkarmış Atam.
-Hay sevmez olaymışlar.
-Hayat zorlaştı Atam!Artık sensiz yaşıyoruz,ama Amerikasız yaşayamıyoruz.
-O ne biçim laf öyle?
-Biçimsiz bir laf Atam.
-Peki,neden söylüyorsunuz?
-Söyleyene değil,söyletene bak Atam!Amerika artık bizim herşeyimiz Atam.
-Ben böyle mi öğretmiştim?
Borçlandık Atam,36 milyar dolar dış borcumuz var Atam,ABD'ye teslim olduk Atam.
-Teslim mi oldunuz?
-Halkevlerinin canına okuduk Atam,eski yazıyı canlandırmak istiyoruz Atam,siyaset namazı kılıp,seçim orucu tutarak iktidar olabiliyoruz Atam,Washington'un desteklemediği,CIA'in tavsiye etmediği adam tasfiye ediliyor Atam,Amerika'dan icazet almadan iktidar olunamıyor Atam.
-Söylediklerinizi kulağınız duyuyormu?
-İşler bildiğin gibi değil Atam,biz Amerikasız yaşayamayız Atam,köşeyi dönmek için başka çare yok Atam.
-Ne demek köşeyi dönmek?
-Artık ülkede iki temel siyaset var Atam;birincisi köşeyi dönelim,ikincisi dön baba dönelim,hacılara gidelim Atam.

-Peki,Cumhuriyeti emanet ettiğim gençlik ne yapıyor?

-Gençliği ezdik Atam!Çeyrek yüzyıldan beri başkaldıran gençleri öldürüyoruz,asıyoruz,işkenceden geçiriyoruz,ceza evlerine kapatıyoruz;geriye kalanları da ya imam okullarına ya YÖK'e bağlıyoruz,ama seni çok seviyoruz Atam,sen kalk,biz yatalım Atam.Gazi,kalabalığa mavi mavi bakti:

-Siz kimsiniz yahu?

-Biz Atatürkçüyüz Atam!

Gazi:

-Yaaa!..dedi,öyleyse "Ben ATATÜRKÇÜ değilim!.."

Umarım bişeyler hatırlatabilmişimdir yapabildiysem ne mutlu bana artık inşallah Atamıza küfür eden şer.....i dinlemezsiniz..!! (umarım)

bora
05/05/2009, 16:55
Güzelmiş herkesin okuması gerekiyor ;)

_NakatA_
05/05/2009, 21:35
Beni çok duygulandırdı eline sağlık böyle düşünen insanlar gördükte sevinyorum ama olanları gerçekleri görüncede üzülüyorum ne yazıkki bu durumdayız forumla ilgili olmamış ama bunu herkesin okuması gerekiyor ......

DeathRoll
05/05/2009, 22:02
Bunu sen yazdıysan düşünce güzel ama üslup çirkin.Bir M.Kemal öyle konuşmaz.Ama dediğim gibi düşüncen çok güzel.Hiç olmazsa etrafında yaşananları görebiliyorsun.

!turin!
05/05/2009, 22:48
Eline sağlık

gorkemaga11
06/05/2009, 10:20
Bunu sen yazdıysan düşünce güzel ama üslup çirkin.Bir M.Kemal öyle konuşmaz.Ama dediğim gibi düşüncen çok güzel.Hiç olmazsa etrafında yaşananları görebiliyorsun.
Bunu ben yazmadım buldum gerçekten çok beğendim ve sizinde okumanızı istedim paylaştım..Üslup konusundada haklısın üslup kötü olabilir fakat olanları anlatıcak başka bir üslup kaldımı sence bence en iyi şekilde anlatılmış burda her ne kadar biraz kaba bir üslup olsada..başka yolumuz kalmadı artık ne desek anlamıyorlar belki atatürkten bunları okuyunca akılları başlarına gelir bazı kişilerin :)

DeathRoll
06/05/2009, 16:06
Bunu ben yazmadım buldum gerçekten çok beğendim ve sizinde okumanızı istedim paylaştım..Üslup konusundada haklısın üslup kötü olabilir fakat olanları anlatıcak başka bir üslup kaldımı sence bence en iyi şekilde anlatılmış burda her ne kadar biraz kaba bir üslup olsada..başka yolumuz kalmadı artık ne desek anlamıyorlar belki atatürkten bunları okuyunca akılları başlarına gelir bazı kişilerin :)

Unutmaki varolan zihniyeti hiçbir zaman değiştiremezsin ;)

Erdi.39
06/05/2009, 16:53
Çok güzel ellerine sağlık.

gorkemaga11
07/05/2009, 17:47
Doğru söz ne denir..Keşke hiç değiştirmek zorunda kalmasaydık :)

Zinedrok
14/05/2009, 18:05
Harbi şu an halimiz bu

Memooo
14/05/2009, 18:32
ßasLıgı gördüm biraz bozuldum

okudum gecti (:

cok güzel Laik demokrat bir ülkede ölmek temennisiyle.

oRion
02/03/2010, 19:08
Ellerine sağlık birileri bişeyleri anlamıştır umarım..

ilhan
02/03/2010, 20:22
var olan düşünce değişmez! o zaman neden Kurtuluş Savaşında o birlik beraberliği o coşkuyu o Atatürk sevgisi neden değişti! Bal gibi değişir Atatürkü unutturmaya çalışanlar utansın! Ve sunu o örümcek kafalarına soksunlar, ASLA BÖYLE BİR ŞEY OLMAYACAK!!!

mfrxn
06/03/2010, 02:05
bişey sorcam?

laikligin tanımını bilirsiniz din ve vicdan özgürlüğü yani herkes özgürdür türkiyede ister yahudi ister hristiyan ister müslüman peki özgür bi ülkeyse neden üniversitelerde başörtülü kızlar alınmıo nerde din vicdan özgürlüğü doru sölemişin hakkaten gitmiş laiklik;)

ilhan
06/03/2010, 09:35
bişey sorcam?

laikligin tanımını bilirsiniz din ve vicdan özgürlüğü yani herkes özgürdür türkiyede ister yahudi ister hristiyan ister müslüman peki özgür bi ülkeyse neden üniversitelerde başörtülü kızlar alınmıo nerde din vicdan özgürlüğü doru sölemişin hakkaten gitmiş laiklik;)

laikliğin tanımını yanlış biliyorsun. Din ve devlet işlerinin birbirlerinden ayrılması;)

baş örtü değil. Türban alınmıyor diye biliyorum. Ayrıca türban parti simgesi oldu maalesef. Birde bir hikaye paylaşmak istiyorum.
Doğruluğundan emin değilim ama bozkurt heykelleri yapılırmış eskiden. Kimse bunları sahiplenmesin diye. Daha nice böyle şeyleri sahiplenilmesin tek bünye altına girmesin diğe uğraşılmaz. Ama biz bozkurtamı tapıcaz diyerek heykelleri yıktırmışlar. Şimdi her partinin bir sembolü var.

bende bir soru sorucam sana. Madem böyle bir yorum yaptın çarşaf giyen birini ele alalım. O gire bilir mi üniversiteye? yada çarşafla okuldaki müdürle görüşmeye?

mfrxn
06/03/2010, 12:33
hmm daha savundugunuz şeyin anlamını bilmiosunuz ne diyim size...

KsK_mexican
06/03/2010, 15:27
hmm daha savundugunuz şeyin anlamını bilmiosunuz ne diyim size...

Laiklik (Fransızca: Laïcité), devlet yönetiminde herhangi bir dinin referans alınmamasını ve devletin dinler karşısında tarafsız olmasını savunan prensiptir. Fransızca'dan Türkçe'ye geçmiş olan "laik" sözcüğü, "din adamı olmayan kimse; din adamı dışında kalan halk" anlamına gelen Latince "laicus" sözcüğünden gelmektedir. Roma döneminde din adamlarına "Clerici" din adamı olmayanlara da "Laici" adı verilirdi.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın...!!!

sharkm
06/03/2010, 18:02
Ellerine sağlık birileri bişeyleri anlamıştır umarım..

oF atatürkçü anarşist :eek:

ilhan
06/03/2010, 18:38
oF atatürkçü anarşist :eek:

amacın ne?

mrfxn fazla zeki olma durumundan dolayı iyi kapak yemişsindir mexican tarafından. Önce araştır sonra yorum yap;) ayrıca savunduğun şeyin anlamını kendin bilmiyosun

Öcü
09/03/2010, 20:44
10 yıl sonra...

ilhan
18/03/2010, 23:10
ne on yılı geleceği ne çok seviyoruz daha bu günümüzü bilmezken...

babacik55
18/03/2010, 23:12
Sadece '' Şu anı'' düsünürsek Geçmişimiz başarılarla,Geleceğimizde bize hediyeler hazırlıyor oLacaktır ..

ilhan
18/03/2010, 23:14
geleceğimizde süpriz hediye almak istiyorsak başımızdaki insanları görevden almalıyız...

babacik55
18/03/2010, 23:15
Bunu bu forumdan basaramazsın yalnız .

ilhan
19/03/2010, 14:23
televizyon programına çıktığım gibi ergenekondan hapse girerim.

Spiderman
05/04/2010, 22:24

aynen öyle.çok güzel söyledin.

KingPin
08/04/2010, 21:03
Başlığı görünce kızardım ,
okuduktan sonra daha da kızardım ...

Çok güzel paylaşım teşekkürler . Ayrıca bu yazılar bazı şeyleri tetiklemiş artık bir şeyler yapmanın zamanının geldiğinin göstergesidir . Ancak bir şeyler yapmanın temelinde çalışma ve okuma vardır . Geriye kalan güç zaten damarlarındaki asil kanda mevcuttur !

Ryogo
08/04/2010, 22:02

haklısın +1
benim düşüncem çok abartılmış gibi saol paylaşım için

DieSchWest3rS
08/04/2010, 22:20
güzel paylaşımsaol

berqem
13/04/2010, 15:23
[COLOR=Lime]

Atamıza küfür eden şer.....i dinlemezsiniz..!! (umarım)
[/LEFT]

şer...i derken neyi kastettin

ilhan
13/04/2010, 19:20
şeref biziz

babacik55
13/04/2010, 22:12
televizyon programına çıktığım gibi ergenekondan hapse girerim.

beraber girerik :D

berqem
14/04/2010, 18:47
tamam o zman

tezbasar
15/04/2010, 04:55
saçma saçma cahil cahil yazılar paylaşıp mübareğin kemiklerini sizlatmayın.

mka51
15/07/2010, 01:52
aslında cok üzücü