PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fringe

DreadfuL
29/05/2011, 09:14
http://img571.imageshack.us/img571/743/fringep.jpg

Fringe, J. J. Abrams, Alex Kurtzman ve Roberto Orci tarafından kurgulanan Amerikan bilim kurgu dizisi. Dizide Ülke Güvenliği (Homeland Security) denetimi altındaki FBI'ın bir kolu olan ve Boston, Massachusetts merkezli Fringe Bölümü anlatılmaktadır. Fringe takımı korkunç ve tüm dünyayı etkileyebilecek açıklanamayan olayları açıklamak için alışılmamış bilimsel yöntemlerden ve FBI soruşturma yöntemlerinden yararlanmaktadır. Dizi The X-Files, Altered States, The Twilight Zone ve Dark Angel dizilerinin harmanlanmasından oluşmuştur.

Fringe özel ajan Olivia Dunham, çılgın bilimadamı Walter Bishop ve oğlu Peter Bishop'ın doğaüstü ve ileri düzey bilim ile ilgili konuları araştırmasını anlatmaktadır. J.J. Abrams dizinin Lost'a benzemiyeceğini ve dizinin takibinin kolay olacağını söylemiştir.

Kesinlikle izlenmesini tavsiye ettiğim diziler arasında, kaçırmayın derim :) Şu an 3. sezonda ve devam ediyor.

IMDB : 8.7/10

MooNLowe
06/06/2011, 22:12
gerçekdn güzel bi dizi hayal gücünün sınırları zorluyan yanları war ama yinede izlettırior tawsiye edermmmm..

Lexsarko
06/06/2011, 22:43
Bilimi çok iyi manipüle ediyorlar. Şu anda komite ve finalden dolayı ecel terleri döksem de normal zamanlarda severek izliyorum :)

Quim_
06/06/2011, 22:44
Çok önerdiler ama,bir izlemedim gitti.Çokça da diziyi takip ediyorum hani.Bir ara başlarım artık.

Lexsarko
06/06/2011, 22:44
Başka işin mi var!

Quim_
06/06/2011, 22:50
Kes . .

Arliath
15/06/2011, 12:22
Supernatural'den sonra izlerken en çok keyif aldığım dizi. 3.Sezon a yeni başladım sayılır, heyecanla devam ediyorum bakalım.

Ghuzultyy
27/06/2011, 23:29
Paralal evren var mı acaba harbiden diye düşündürdü beni :D

Mystogan
30/06/2011, 05:23
Bu zamana kadar kimse bana dizi tavsiye etmedi. Nedenide çok basit onlar tavsiye etmeden ben zaten başladığı gibi izlemiş olurdum. İlk defa ismini görüpte ilgimi çekmeyen sadece insanların tavsiyesiyle başlayacağım bir dizi umarım pişman olmam.
Dipnot: Pişman olursam beynini yerim Koray.