PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Force Staff

Twilightning
13/06/2009, 14:16
Force Staff

http://img195.imageshack.us/img195/9905/ssdfk.jpg (http://img195.imageshack.us/i/ssdfk.jpg/)

Bu item oyunun önemli itemlarından biri olacak gibi görünüyor. Early mid ve late game için ideal bir item. Fiyat ve verdiği özellikleriyle Blink Dagger'ın yerini alacak gibi gözüküyor.

Fiyat: 2200

Gerekenler:

Quarter Staff (900)
Staff of Wizardry (1000)
Force Staff Recipe (300)

Kazandırdıkları:
+10 Intelligence
+10 Damage
+10% Attack Speed
Force (Aktif)

Force (Aktif):

Cooldown: 30
Manacost: 100

Bu itemın en önemli özelliğidir. 800 Range uzaklığa kadar kullanılabilir. Force skillini attığınız ünit BAKTI?I YÖNE DO?RU 500 range itilir. Ganglerde düşman heroyu bir anda kendi yanınıza çekip kill alabilirsiniz. Bu skilli ayrıca kendinizde ve takım arkadaşlarınızda da kullanabilirsiniz. (Düşman hero base yaparken skilli ona atıp kaçmasını kolaylaştırmak için kullanmayınız)

Kullanabileceğiniz yerler:

*Skilli kendinize atıp kaçan heroları kovalayabilirsiniz
*Rakip heroları kulenize çekebilirsiniz
*Kendinize atıp kaçmak için kullanabilirsiniz
*Düşman heroyu creeplerinizin arasına çekebilirsiniz
*Stuncı vb. takım herolarını gang sırasında çekip karşı takımı savunmasız bırakabilirsiniz.
*Takım arkadaşlarınıza atıp kaçma kovalamada yardım edebilirsiniz.

Kasılabilecek herolar (bu bölümü biraz uzun tuttum ama çok amaçlı bir item. Aklınıza yatmayanlar varsa lütfen belirtin):

Öncelikle tabii ki int herolarına kasılmalıdır. Takım herolarına kasılmalıdır.

:cmai: Crystal Maiden: Ultiyi atmadan önce rakip heronun yanına gitmede ya da rakip heroyu çekmede kullanılabilir.

:enig: Enigma: Ultiden önce kullanılabilir.

Crystal Maiden ve Enigma gibi ultisi için yararlı olabilecek veya channeling ultisi olan herolar:
:sand: Sandking :eart: Earthshaker :veno: Venomancer :tide: Tidehunter

Üstteki herolara kasıldığında Ganglerde ve takım oyununda çok etkili olabilirsiniz.

:gtec: Belki de Techies'in en önemli itemlarından biri oldu artık. Artık rakip heroları bombaların ve mayınların üzerine çekebiliriz.

:ench: Yanına biri yaklaştığında kullanabilirsiniz ya da adam kaçarken atarak Ultinizle daha çok damage vurabilirsiniz.

:butc: :cgob: Butcher, Clockwerk Goblin: Hook gibi kullanabilirsiniz.

:bloo: Bloodseeker: Gereksiz gelebilir ama ultiyi attığınız zaman adam yerinde dursa bile Force skillini de atarsanız rakip hero ultinin(level 3 dışında) 500 range DAMAGEİNİ YER. İtem buildde yer varsa kasılabilecek bir item.

Yeni herolardan Batrider'a gayet güzel giden bir item 3. Skille yerlere alev bırakıp adamı çekebilirsiniz.

Bunların dışında çoğu heroya iyi gidebilecek bir item. Blink Dagger yerine artık Force Staff kasılabilir. Force Staff sadece kill değil ayrıca güzel bir kaçma mekanizmasıdır.

Hangi herolara karşı kasılabilir:

Alan etkili güçlü skilleri olan herolara karşı kasılabilir, ama daha çok takımınız, kaçma ve kovalama için kasmalısınız. Örnek olarak: Crystal Maiden ultisini atınca Force skilliyle onu bulunduğu alandan uzaklaştırabiliriz. Sadece uzaklaştırmak için kullanabiliriz. Channeling skilleri kapamaz.

Umarım işinizi görür...

II_Remedy_II
13/06/2009, 14:26
Rehberle ilgili değil bu yorumum itemle ilgili

Teoride güzelde önünde geçilmiycek şeyler olunca itememesi sadece baktığın yöne doğru gitmesi bunu daggerdan çok daha dayanıksız bir item yerine sokuyor bence ancak eğlence amaçlı yapılır o aktif skili için bu itemi yapmaya değmez bence

Twilightning
13/06/2009, 14:47
Ama bunun gibi bir item daha önce yoktu. Bence takım oyununda çok önemli bir item olabilir. Blinkleneceğin yere doğru bakmak çok da zor değil :)
Daha önce hiç bu tarz bir item yoktu. Venge gibi rakip bir heroyu birden takım arkadaşlarının arasına alabilirsin. Bence çok güzel bir item olmuş fiyatına göre. Blink Dagger'dan da daha çok iş görebilir. Herkes farklı yorumlar yapacaktır bu itemla ilgili ve çoğu kişi de gereksiz bulacaktır çünkü öyle abartı damage ya da atack speed vermiyor. Early gamede kasılırsa belki 20 damagele bir şeyler yapılabilir. Benim beğenmemin nedeni orijinal bir item olması.

UbEr_LeeT_OwnEr
13/06/2009, 14:49
Rhasta için gayet ideal bir item.

againbirth
13/06/2009, 18:28
Enc in ulti coşacak bu itemle harika gerçekten...

CacA762
13/06/2009, 19:06

bence de adamı çeker tutar hayvan yapar ulti diker gg

muraldinho
13/06/2009, 20:10
silencerı unutmussun abi silencerın yakalayacak skilli yok bu yuzden cok adam kacırır bu item olayı cok farkettirebilir ayrıca kulenin yakınlarına senı kesmeye gelen her turlu melee hero bu itemle faciaya ugrayabilir fiyatına gore fazla iyi bir item.

Twilightning
13/06/2009, 20:31
Zaten özellikle takım heroları için iyi bir item. Rhasta ve Silencer da takım heroları.

EarLess
14/06/2009, 17:45
Betasında gördüğümde şaka zannetmiştim bu itemi.
Bunun daha güçlüsü boss taurenden düşüyordu :D

Insomniac
14/06/2009, 18:01
güzel iteme benziyor oyuna giriymde deniyim bi :)

Sylar
14/06/2009, 18:05
en çok gobline yakıştı bu item

CacA762
14/06/2009, 18:12
en çok gobline yakıştı bu item

dogru gobline de yakıştı adamı bombaya itmek için birebir :D

Sylar
14/06/2009, 18:17
statisleri mayınları kur bekle adam sana bakarken çek adamı gg :D

By.AbsoLuT
16/06/2009, 23:06

ilk bu itemi gördüğümden beri aklımdan geçende buydu:) rhasta eğer early de kasarsa force skilini atar kule dibine ceker 1 tutar gg

___fearless___
21/06/2009, 14:37
konu ile alakasız ama boss tauren hangi mapte var

Sylar
23/06/2009, 15:07
6.59 da var.

Blackjack
24/06/2009, 11:05
ilk bu itemi gördüğümden beri aklımdan geçende buydu:) rhasta eğer early de kasarsa force skilini atar kule dibine ceker 1 tutar gg

ona bakarsan çoğu stuncı için aynısı geçerli

Güzel rehber

spiderevil
27/06/2009, 08:43
Encle ultiyi atıp direk bunu kullansak islio mu yani xS o zmn cok guclu olr enc

NightBlooD
27/06/2009, 10:15
Encle ultiyi atıp direk bunu kullansak islio mu yani xS o zmn cok guclu olr enc

bunu kascan paraya orchid kas asd daha güclü olursun emin ol

zeeg
28/07/2009, 21:43
bu ıtem en krall batrıder olur dusunsenıze adamı tutun ultı ıle sonra staf ıle ckeın kuleye denıyın en kralll batrıder yakısıyo

Phantom Lancer
18/08/2009, 21:20
mantıklı :)

goril_abi
20/08/2009, 10:37
saol bilgi için :)

SoulMate
06/09/2009, 00:57
Valla bana kalırsa bunlar hep lafta kalıyo söyle yaparsan böyle oluyo sonra sunlar bunlar oluyo vs vs. daggerle kıyaslamakda ayrı bi olay :D

Jack
10/09/2009, 19:48
Pucka fantezi olarak kasılabilir :D

clkpln
06/12/2009, 19:36
Stunner ve disabler herolara kasılabilecek güzel bir item adamı kule yanına çekip uzun süre etkisiz bırakırsanız kuleyle birlikte kolayca kill alırsınız :D

ShadoWAssassiN
25/12/2009, 22:24
Rehberle ilgili değil bu yorumum itemle ilgili

Teoride güzelde önünde geçilmiycek şeyler olunca itememesi sadece baktığın yöne doğru gitmesi bunu daggerdan çok daha dayanıksız bir item yerine sokuyor bence ancak eğlence amaçlı yapılır o aktif skili için bu itemi yapmaya değmez bence

500 range gitmek için de 2200 vermem ben dagger alırım 1100 range giderim direk kalan 100 gold a da pot alırım :D

Asdfcizxc
11/02/2010, 12:20
Daggerdan çok daha iyi bir item bence hem verdigi statlar ve+ 10 damage veriyor hem cd az hem de daggerın 3 sn damage olayı var o yüzden ben bunu tercih ederim ayrıca batriderın ultisiyle birlikte muhteşem olur:D

ilhan
17/02/2010, 22:03
çıkılmayan yerlere bunla çıkılıyor mu? Evet ise pudge çıkar çeker geri kaçar:D

Twilightning
18/02/2010, 00:01
Kullanması ilginç. Dagger gibi kullanılabilir ama ben bu rehberi yaptığım zaman daha bir kaç kere kullanmıştım ve çok beğenmiştim. Şimdi pek kullanışlı bir item gibi gelmiyor. Ikon'u izlemiştim. Chen'e kasıyordu. Centaur'u adamların arasına itip stun vuruyordu :)

ilhan
18/02/2010, 13:16
Kullanması ilginç. Dagger gibi kullanılabilir ama ben bu rehberi yaptığım zaman daha bir kaç kere kullanmıştım ve çok beğenmiştim. Şimdi pek kullanışlı bir item gibi gelmiyor. Ikon'u izlemiştim. Chen'e kasıyordu. Centaur'u adamların arasına itip stun vuruyordu :)

peki pudgeye kasılsa. önce hook. ıssır. Döv stun mu attı yada slow mu attı. Bas forceye gec önüne blokla rottan ölsün. Veya bir köşeye çıksak çıkılmayan. Ordan hook yapsak olmaz mı?=

Gakhtur
18/02/2010, 15:29
ilk çıktığında gereksiz olarak düşündüğüm itemdi. fakat düşüncelerim deişti. dagger alınmayan herolar icin ideal , support herolar ve takım arkadaşları için kurtarıcı fakat biraz daha bufflanması lazım. Mesela düşmana veya dostuna attığı vakit 600 700 rangeye kadar itebilse.

Twilightning
18/02/2010, 17:29
peki pudgeye kasılsa. önce hook. ıssır. Döv stun mu attı yada slow mu attı. Bas forceye gec önüne blokla rottan ölsün. Veya bir köşeye çıksak çıkılmayan. Ordan hook yapsak olmaz mı?=

Dediğin mantıklı. Yapılabilir. Ama fantazi yani bence. Köşeye giderken de ağaçları kesiyor adamın kaçması zor olmaz.
Bilmiyorum, aktif özelliği için yapılmaya değecek bir item değil bence de Remedy'nin dediği gibi.

Şu item hakkında bir emin olamadım. İlk çıktığı zamandaki gazımı herhalde rehberden anlamışsındır :)

ilhan
18/02/2010, 18:07
Dediğin mantıklı. Yapılabilir. Ama fantazi yani bence. Köşeye giderken de ağaçları kesiyor adamın kaçması zor olmaz.
Bilmiyorum, aktif özelliği için yapılmaya değecek bir item değil bence de Remedy'nin dediği gibi.

Şu item hakkında bir emin olamadım. İlk çıktığı zamandaki gazımı herhalde rehberden anlamışsındır :)

hee:) bunu yapan adam dakika 9 da mı ne bitirmişti pudgeye. Bayağıda verim aldığını söyleye bilirim.

sahara
28/02/2010, 17:30
Bu itemi gorunce aklıma direk rhasta geldi onun icin super bır ıtem olmusxD

MrCekirge
28/02/2010, 17:46
Birde venge deneyin hem adamı araya alın hemde kendinize atın arkanızdan pırpır dumanlar çıkarken adamın ettiği küfürleri düşünün ve gülün :)

[Fall]Loiren
01/10/2010, 13:08
Meepo ya da fena oluyor.

makaramus
01/10/2010, 13:48
bakalım dagger 2150 g
force 2200g
tmm dagger daha uzağa atıyo fakat daggerında -si disable edile bilmesi.
bence cent bat earth fln akıyo ayrıca crix ultiliyken atarsa ultisi çok geniş bir alana ata bilmekte.axeyede spr gidiyo.canı az birinimi kovalıyoz??atın forceyi ulti gg :D
bence bu item daggerden daha değerli hem int hem dmg hemde as veriyo bence ezolar içinde gzl gidiyo.1.büyüyü at forceyle kendini kaçır.işte öle öle yapa yapa herif akıl hastanesine :D

bence int heroları ve mn ihtiyacı duyan str agi heroları için daggerden 10kat iyi bir item :)

MrCekirge
01/10/2010, 18:49
Gem alan rakiplere karşı tech ile ilacınız budur arkadaşlar sniper olmadığı sürece her heroyu kesersiniz :D ama dikkat edin 2 range gelirse sakat :F

Spiderman
01/10/2010, 20:08
çok güzel ve kullanışlı bir item.