PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Quelling Blade

UnSighTeD_
15/06/2009, 06:16
Qelling Blade

http://img188.imageshack.us/img188/557/quellingblades.jpg

- Hero olmayan ünitelere Melee iseniz %36,Range iseniz %12 bonus damage vurursunuz.
- Tree Chop(active)
- Heronun ikincil bir attack stili varsa onunla değiştirir.

Tree Chop : Herhangi bir ağacı yıkarsınız.Mana istemez.

Diğer söylemek istediğim ise çok hoş bir olay :).Mesela Tidehuntera fury kasınca hangi etkiyi yapıyorsa direk bu itemlere aynı etkiyi yaratıyor her zaman dönüyor.Phantom Lancera aldığınızda sürekli Zıplayarak vuruyor.Yurneroda,axede vb.

İtemin + Ları :

+Avcı herolar için ağaç kırma çok işe yarayabiliyor.(bkz:Pudge)
+Çok kolay last hit ve denyleri yakalabiliyorsunuz.
+Çok az bir golda artık farmın kolaylaştırılması(225 gold)
+Birde göz zevkimize uyuyor.Daha 1 lvlde zıplayarak veya sürekli dönerek vuruyorsunuz :):)

İtemin - Leri :

- Farm artık kolaylaştığı için oyunu bilen bilmeyen herkes kolay farm yapabilecek.

-Biz o zıplama efektini görmek için erinmeden üşenmeden fury çıkıyorduk.Şimdi 225 golda sahip olabiliyoruz.O da bunun değerini azaltıyor :):)

İşin şakası biraz da.:)İtemin aslında o kadar eksisi yok.Bir arkadaşın item ne işe yarıyor konusunu gördüm ve yazayım dedim.

NoT : Troll melee iken onunda stilini değiştiriyormuş sanıyorum deneyin bakalım.^^

difference
15/06/2009, 10:32
ağaç kesince ne oluyo anlamadım

ike144
15/06/2009, 10:39
ağaç kesmenin asıl amacı jungle kasarken creep kamplarını stacklemek 2 kampı birden pullamak falan mym nin baya eski bi rexxar replayi war ilk yapan onlarmıs bu taktigi rexxarın baltalarıyla belirli birkaç ağacı keserek aynı anda birden fazla kampı pulluyolar. ayrıca denemedim daha ama shift+tango yeme ye basarak ağacı yutup içinden geçme numarasını bunla da yaparız gibime gelio..

HeLLGuarD_TR
17/06/2009, 22:40
Pudge la agacları keserek hook yeri yapabiliriz

Sylar
17/06/2009, 22:48
pushlamak ve farm içinde çok iyi item

fairfang
19/06/2009, 18:09
pudge için agaç kesmeye ne gerek var onu anlamadım zaten hook geçioki agaçların arasından

ByTheWay
21/06/2009, 23:47
:D pudge oyna anlarsın...

MetallicA
01/07/2009, 14:21
Furionun ilk skilline karşı alınabilir :P

SoulMate
06/09/2009, 00:59
kesinlikle furiona karsı super bi item.ben late gemede bile inv de aac yeme bulundurdugumu bilirim :D

xicaque
14/09/2009, 03:06
Jungle kasarken çok kârlı item aslında, fiyatına göre baya uygun..

.Kasatura.
12/10/2009, 20:46
Pudge var ağaç yiim yediğin yere geçiosn öle bi yer ki orası adamsana stun atsa bile çıkmıo aaçlardan takılyo kalıyo ama bs varsa oda bir masal oluyor :)

ThEcK_N!cK
12/10/2009, 20:58
pudge için agaç kesmeye ne gerek var onu anlamadım zaten hook geçioki agaçların arasından

6.63 te geçmiyor

clkpln
06/12/2009, 19:32
Trolle melee iken kasıp sonradan da range yapınca yine %36 veriyordu galiba o da range olarak büyük avantaj sağlıyor :D

nevermore92
06/12/2009, 20:16
poor man's shieldde de aynı trolü melee yapıp alıyosun sonrada range yapıyosun ama poor melee olarak kalıyo:)

BorisPeace
02/02/2010, 05:27
Bravo çok güzel bir rehber olmamış.

Bir rehber hazırlayacaksanız lütfen konu ile ilgili bütün bilgileri sunun, yarım yamalak bilgilerle birşeyler yazmayın.

kral_hades
02/02/2010, 13:31
Bravo çok güzel bir rehber olmamış.

Bir rehber hazırlayacaksanız lütfen konu ile ilgili bütün bilgileri sunun, yarım yamalak bilgilerle birşeyler yazmayın.

Baska ne yazcak bu itemle ilgili agaç kesip evimizde yakıyoruzmu diyecek.Ekliyecek birşey varsa söyle öle eleştirip gitmekle olmuyor.

BorisPeace
02/02/2010, 17:51
Baska ne yazcak bu itemle ilgili agaç kesip evimizde yakıyoruzmu diyecek.Ekliyecek birşey varsa söyle öle eleştirip gitmekle olmuyor.
Ekleyecek birşey varsa diyorsun. Rehberi yazan ben değilim, rehberi bilgi toplamadan yazmaya çalışan da ben değilim. Fakat bu seferlik eksikleri belirteceğim, o da şu anda iyi bir modda olduğum için. İşte rehberdeki bazı eksikler:

1) Quelling Blade tüm düşman creeplere, summonlara ve neutral creeplerde etkilidir. Fakat air unit'lerde etkili değildir. Yani Rexxar'ın Scout Hawk/Greater Hawk'ı ve Harpy'ler etkilenmeyecektir, onlara ekstra damage vurulmayacaktır.

2) Transformation'a sahip herolar (Dragon Knight, Troll gibi) QB'yi melee iken almalıdır. Range'e döndüklerinde QB hala +32% damage verir. QB'nin melee mi range mi olacağı item üzerinize alınırken kontrol edilir. Daha sonra range'den melee'ye ya da melee'den range'e dönmeniz QB'yi etkilemeyecektir.

3) Hiçbir hero 1'den fazla QB taşıyamaz. Kunnka 1 tane de taşıyamaz. Oyun dengesi için Tidebringer'la QB'nin aynı heroda olması yasaklanmıştır.

4) Image'larda çalışır, fakat çalışması için image'larda hiçbir orb-effect'in olmaması gerekir.

5) Feedback dışındaki orblarla çalışmaz. Örneğin üzerinizde S&Y ve QB varsa, QB asla ekstra damage'ını vurmayacaktır. Buff-placer'larla hiçbir etkileşimi yoktur, hepsiyle normal çalışır (critical strike, range EoS).

6) Çok hedefli ataklarla çalışır. Splitshot, Splash, Cleave, Bouncing Attack ve Psi Blades ile çalışır. Çok hedefli atakların tek istisnası Pulverize ability'sidir. DotA bu ability'yi kullanan tek hero Tidehunter'dır (Anchor Smash). QB Tidehunter'ın normal damage'ını yükseltir fakat Anchor Smash damage'ını yükseltmez.

7) Bunları geçtim bari Tree Chop hakkında bilgi verseydin: 15 saniye cooldown, 100 range.

8) QB heronun base damage'ını, statlardan gelen damage'ı, item ve ability'lerden gelen raw damage'ı arttırır. Bu yönüyle QB daha çok 100% 1.32x critical strike'a benzer.

Lütfen rehber yazmadan önce azıcık minnacık araştıralım, diğer rehber yazarlarının da içinde bulunduğu toplumu kötülemeyelim.

katomekzx
02/02/2010, 18:10

Cevabını fazlasyıla almıssındır sanırım ? Borise tesekkur ediyorum cok guzel acıklamıs

goktr001
02/02/2010, 18:14
Cevabını fazlasyıla almıssındır sanırım ? Borise tesekkur ediyorum cok guzel acıklamıs

aynen.................

kral_hades
02/02/2010, 18:59
Bu konu ilk açıldıgı zaman birkaç arkadaş bu itemi merak ettiği için hemen hazırlayıp açılmıstı.Bakarsan zaten arkadaş banlı ekleme yapcaksada yapamaz.Asıl boris biraz daha dikkat etip konunun sahibinin banlı oldugunu görüp elestirilerine cevap veremiyecegini anlardı.Bazı eksikler olabilir ancak yukarda belirttiğin şeylerde kunkka ve range-meele dısında pek de öle önemli bir bilgi göremedim.

BorisPeace
02/02/2010, 20:44
Küçük bir ayrıntı var yalnız. Eğer rehber yazılıyorsa, asıl önemli olmayan şey sana göre önemli olup olmamasıdır. Eğer buna 'rehber' diyorsan bütün bilgileri sunmak zorundasın. Kullanıcının banlı olduğunu farketmedim, hatta söylediğin şey yüzünden senin yazdığını düşündüm.

Yine sana göre önemli olmayabilir, bunları zaten biliyor da olabilirsin, ne yazık ki kendine hatırlatman gerekn gerçek, burada sadece senin olmadığın. Birçok yeni oyuncu bu bilgileri bulmak için bu foruma geliyor.

-> Lütfen atar yapmadan önce birazcık düşünelim. Biliyorum düşünmeyi sevmeyen bir toplumuz ama olsun deneyelim.

InterRamcho
25/04/2010, 20:08
Tidehunterda ver dönmeye,oyun başında al baltayı,farmın kralını yaparsınız :)

Hapkido
17/05/2010, 09:00
Heronun ikincil bir attack stili varsa onunla değiştirir.

ben bu açıklamayı anlamadım düşman heronun mu yoksa dost heronun mu ikincil skilli varsa değişio ve nasıl değişio?

II_Remedy_II
17/05/2010, 10:19
Heronun ikincil bir attack stili varsa onunla değiştirir.

ben bu açıklamayı anlamadım düşman heronun mu yoksa dost heronun mu ikincil skilli varsa değişio ve nasıl değişio?

Mesela yurnero ve axe bf kastığındaki gibi zıplayarak vurmaya başlıyor tide dönerek vuruyor(görüntü olarak etki olarak değil) yani bf kastığında atak şekli değişiyorsa bundada değişiyor

Öcü
22/05/2010, 12:47
Ya bir sorum var bu item orb effect ve ya buff placerle ile birlikte stocklanıyomu?

ptRlix
22/05/2010, 22:06
quelling blade çıktı mertlik bozuldu

ve orb efect-buff placer bozmaz

Twilightning
23/05/2010, 10:43
Hayır bozar.
Sadece Diffusal Blade ile çalışır.
Diğer orb efectlerle çalışmaz.

isimsiz_kaharaman
03/07/2010, 14:28
ben daha furiona karsı kullanıodum itemi ama item cdsi 15 sn furionun sprout un nerdeyse yarısı kadar arada sorun olabilio

CoNqUeReR
03/07/2010, 16:17
-ar da solo range herosu gelirse bottle ın yanında alıyorum (kaldr-never etc.) ise yarıyo...

Dhoqal_Zhebze
03/07/2010, 23:41
bu boris neden banlanmışki adam iyi biliyor

imported_OFUnsal
18/07/2010, 12:02
Tidehunterda ver dönmeye,oyun başında al baltayı,farmın kralını yaparsınız :)

dönme efekti verio ama dönme hasarı vermek zorunda değil denk geldiğinde verir sadece

gorkemaga11
08/08/2010, 12:26
bu boris neden banlanmışki adam iyi biliyor
Adamın rehberleri çalındı gelip hakkını aramaya çalışıncada ban yedi ne yazık ki.Açılmış şimdi en azından.