PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garena Türkiye Odaları Yönetimi

Lundbeck
03/06/2011, 14:31
Konu tarafımca kaldırılmıştır.

WeRdeR WeReMeM
05/06/2011, 13:42
Kusura bakmada usta kötülemek gibi olmasın gerçekten berbat bir yönetim biçiminiz var.Beceremiyorsunuz bu işi

BorisPeace
05/06/2011, 13:45
Daha yeni başladılar, bir gelişim süreci olur elbette.

kUnTiGeR
05/06/2011, 14:34
Kusura bakmada usta kötülemek gibi olmasın gerçekten berbat bir yönetim biçiminiz var.Beceremiyorsunuz bu işi

Abi hiç kötülememişsin gerçekten, daha dur ne oldu da böyle diyorsun?

CryingToDeath
05/06/2011, 14:48
room3>all artık <3

Mystogan
05/06/2011, 15:19
Aramızda garena yı tercih eden çok kişi var Oğuz ve heralde gelişme aşaması baya bir uzun süreç :)

Lundbeck
05/06/2011, 15:58
Yetkiler verileli 3 gün oldu hayırdır ?

Nighthawk
05/06/2011, 17:29
Werder_weremem yetkilerin kime ne zaman verildiğini bilmeden genel olarak garena yönetimini eleştirmiş belli ki. Garenadaki hackerlardan çok çekti ve garenayı bilenler bunu da bilirler ki garena yönetimi bu gibi konularda hiç yardımcı olmaz. Ben de yanılmıyorsam 2008'den beri ara ara garenada oynuyorum ve takip ediyorum neler olup bittiğini. Üst yönetimdeki saçmalıkları dün açılan platformlarda bile bulamazsınız, garena üst yönetimi görülebilecek en kötü yönetim bence. TR yönetimi ise 2008'den beri zırt pırt değişiyor, kimi neye göre seçtikleri belli değil ve sonuç olarak da hep başarısız olunuyor. Bu sefer neye göre seçtiler yine belli değil ama umarım başarılı olurlar (ama başarılı olunsa da çok geç kalınmış bir iş bence, yeni platformlar yeni oyunlar var artık. Eurobattle TR'nin 2007'de yaptığı işi Garena TR 2011'de hala yapmaya uğraşıyor). Odalarla ilgili saçmalıkları önceki yönetimlere anlatamamıştık, zekaları kaldırmıyordu, bu yönetim hemen düzeltmiş olması gerektiği gibi yapmış, güzel başlangıç.

Lexsarko
05/06/2011, 20:04
Werder_weremem yetkilerin kime ne zaman verildiğini bilmeden genel olarak garena yönetimini eleştirmiş belli ki. Garenadaki hackerlardan çok çekti ve garenayı bilenler bunu da bilirler ki garena yönetimi bu gibi konularda hiç yardımcı olmaz. Ben de yanılmıyorsam 2008'den beri ara ara garenada oynuyorum ve takip ediyorum neler olup bittiğini. Üst yönetimdeki saçmalıkları dün açılan platformlarda bile bulamazsınız, garena üst yönetimi görülebilecek en kötü yönetim bence. TR yönetimi ise 2008'den beri zırt pırt değişiyor, kimi neye göre seçtikleri belli değil ve sonuç olarak da hep başarısız olunuyor. Bu sefer neye göre seçtiler yine belli değil ama umarım başarılı olurlar (ama başarılı olunsa da çok geç kalınmış bir iş bence, yeni platformlar yeni oyunlar var artık. Eurobattle TR'nin 2007'de yaptığı işi Garena TR 2011'de hala yapmaya uğraşıyor). Odalarla ilgili saçmalıkları önceki yönetimlere anlatamamıştık, zekaları kaldırmıyordu, bu yönetim hemen düzeltmiş olması gerektiği gibi yapmış, güzel başlangıç.

Katılıyorum. Ancak hala eksikler var. Backdoor, oyunu mahvetme gibi şeyler şikayet edilebiliyor :D Komik geldi.

Bu konuda eurobattle tr yönetimini incelemenizi tavsiye ederim.

Ayrıca oyunun garena üzerinden oynandığını nereden anladığınızı merak ediyorum.

Normal leave (oyundan cıkma)

Kanıt gerekir: Scoreboardun gorundugu ve "Leaver has left the game"(oyuncu oyundan cıktı) mesajının gorunduğu bir anlık ekran goruntusu (screenshot)
Gerekli bilgiler: Gerek yok.

Ben LAN'dan oyun kurup 10 kişi toplayıp herbirinin oyuna farklı bir isimle giriş yapmasını sağlayıp adamın banlanmasını sağlayabilri miyim? Buna nasıl engel olmayı düşünüyorsunuz?

xhromex
05/06/2011, 20:20
Ben LAN'dan oyun kurup 10 kişi toplayıp herbirinin oyuna farklı bir isimle giriş yapmasını sağlayıp adamın banlanmasını sağlayabilri miyim? Buna nasıl engel olmayı düşünüyorsunuz?

LAN'a gerek yok. Replay editlenebiliyor :D

Edit: Hmm... Replaya gerek yokmuş galiba. Eu yla karıştırdım.

Lexsarko
05/06/2011, 21:08
Sadece SS istiyorlar. En azından "şikayet nasıl yapılır" konulu başlıkların hepsinde böyle yazıyor(abuser hariç).

WHY YOU LITTLE
05/06/2011, 21:15
çok saçma hakketen adamın o oyunda olduğu nasıl kanıtlıyacaksınki :S

Nighthawk
05/06/2011, 21:36
Replay editlenebilir mi, teorik olarak evet. Ancak çok teknik bilgi ister ve yapabilen varsa da bir elin parmaklarını geçmez tahmin ediyorum.

Ancak screenshot kanıt kabul ediliyorsa gamehonor olarak tüm garenayı banlatabiliriz arkadaşlar, hadi bakalım :)

Yeni yönetimden umutlu olmak istiyordum ama yine oyuncu şikayeti incelemede oyuna dün başlayan adamdan daha fazla bilgisi olmayanları yetkili yaptılar sanırım :/ Ayrıca lexsarko'nun alıntıladığı mesaj Lundbeck tarafından 3 gün önce, daha önce eskiden de yönetimde olan Asim tarafından 20 Nisan'da yazılmış. Yeni yönetimi kendisi de yönetimden anlamayan Asim mi seçti acaba?

Lexsarko
05/06/2011, 21:50
MS Paint yeteneklerini kullanan BorisPeace tüm garenayı banlatmak için kolları sıvadı haberini anasayfaya taşıyorum?

WHY YOU LITTLE
05/06/2011, 21:52
Replay editlenebilir mi, teorik olarak evet. Ancak çok teknik bilgi ister ve yapabilen varsa da bir elin parmaklarını geçmez tahmin ediyorum.

Ancak screenshot kanıt kabul ediliyorsa gamehonor olarak tüm garenayı banlatabiliriz arkadaşlar, hadi bakalım :)

Yeni yönetimden umutlu olmak istiyordum ama yine oyuncu şikayeti incelemede oyuna dün başlayan adamdan daha fazla bilgisi olmayanları yetkili yaptılar sanırım :/ Ayrıca lexsarko'nun alıntıladığı mesaj Lundbeck tarafından 3 gün önce, daha önce eskiden de yönetimde olan Asim tarafından 20 Nisan'da yazılmış. Yeni yönetimi kendisi de yönetimden anlamayan Asim mi seçti acaba?

tmmda lexsarkonun dediği gibi adam toplar localden yapar banlatır

Lundbeck
06/06/2011, 00:07
O konular yenilenicek Garena Head Admini cumartesi pazar yatıyor heralde hiç online olmadı yarın öbür gün bitircek bütün işleri sanıyorum.

Localden isim girme konusuna gelirsek,hangi isimle girerseniz girin garena clienti üzerinde oyununuza giren oyuncunu orjinal nicki clientte yazıyor.Onun SS'i de istenecek,extra olarak çıkan kişinin UID'si de alınacak herhangi bir edite karşı.Nick ve UID uymazsa o ss'i veren kişi ceza alıcak.Çeki düzen vericez çok katı bir yönetim bekliyor Türkiye odalarını.Herhangi bir ban konusunda kullanıcı 10 odadan birden olmak üzere en az 10 gün süre ile ceza alıcak vs..

Nighthawk
06/06/2011, 00:46
O konular yenilenicek Garena Head Admini cumartesi pazar yatıyor heralde hiç online olmadı yarın öbür gün bitircek bütün işleri sanıyorum.

Localden isim girme konusuna gelirsek,hangi isimle girerseniz girin garena clienti üzerinde oyununuza giren oyuncunu orjinal nicki clientte yazıyor.Onun SS'i de istenecek,extra olarak çıkan kişinin UID'si de alınacak herhangi bir edite karşı.Nick ve UID uymazsa o ss'i veren kişi ceza alıcak.Çeki düzen vericez çok katı bir yönetim bekliyor Türkiye odalarını.Herhangi bir ban konusunda kullanıcı 10 odadan birden olmak üzere en az 10 gün süre ile ceza alıcak vs..

UID işini anlamadım çıkan kişinin UID'si nasıl alınacak, o da editlenemez mi sonuçta istediğimiz nickin UID'si neymiş diye bakıp bulabiliyoruz.

@DreadlorD ben de aynı şeyi yazdım zaten hocam neden "tamam da ..." diye cevap yazdın benim yazıma :)

Mystogan
06/06/2011, 02:55
UID işini anlamadım çıkan kişinin UID'si nasıl alınacak, o da editlenemez mi sonuçta istediğimiz nickin UID'si neymiş diye bakıp bulabiliyoruz.

@DreadlorD ben de aynı şeyi yazdım zaten hocam neden "tamam da ..." diye cevap yazdın benim yazıma :)
Her an iç savaş ayaklanma çıkıcak gibime geliyor o.O

Lexsarko
06/06/2011, 13:45
LAN olayı bence hala mümkün. Kanaldan seçeceğimiz bir adamın kanalda ss'ini alırız. Ardından UID'sini öğreniriz hatta profilinin ss'ini alırız. Daha sonra da LAN üzerinden kurbanımızın ismiyle bir arkadaşımızı sokup küfür bd :D oyunu mahvetme :D gibi 9 kusurlu hareketten birini yaptırıp adamı size banlatırız.

DN: Yapacağımızdan değil tabiki de ihtimallerden bahsediyoruz.

WHY YOU LITTLE
06/06/2011, 14:39

yanlış okumuşum pardon :D

xhromex
06/06/2011, 22:29
LAN olayı bence hala mümkün. Kanaldan seçeceğimiz bir adamın kanalda ss'ini alırız. Ardından UID'sini öğreniriz hatta profilinin ss'ini alırız. Daha sonra da LAN üzerinden kurbanımızın ismiyle bir arkadaşımızı sokup küfür bd :D oyunu mahvetme :D gibi 9 kusurlu hareketten birini yaptırıp adamı size banlatırız.

DN: Yapacağımızdan değil tabiki de ihtimallerden bahsediyoruz.

Banlatmak istedikten sonra banlatılır adam.
Eurobattle da oyunda ping alırsın. Replay'a küfür eklersin. Hatta bir adamın da nickini değiştirirsin. Küfürden şikayet edersin, namespoofer ı görmemiş gibi. Hack team namespoofer da var der :D

Lexsarko
06/06/2011, 22:36
Replay editleyebiliyorsan yaparsın da o kadar kolay bir iş değil. Hele birini banlatmaya değmez o kadar uğraş. Ayrıca adam kendi replayini koyarsa sen zararlı çıkarsın.

Garenadaki durum tamamen farklı...

xhromex
06/06/2011, 23:10
Autosave replay yapan kaç kişi var ki. Last replay dan koyar diyorsan birkaç gün sonra şikayet et.
Bu arada replayde yazı, nick editleme bir program yardımıyla patch kurmak kadar kolay.
Ama Garena'da banlatmak daha kolay gibi.

DotA2 akar. HF

WeRdeR WeReMeM
08/06/2011, 08:16
Bazı şeyleri bilmiyorsunuz konuşmayın boş yere.Biz biliyoruz kimlerin neler yaptıklarını bundan önceki yöneticiler kimlerin hesaplarına el koydular sonradan başkalarına sattılar o hesapları id düşük lvl yüksek hesapları.Akılları sıra Türkiye'ye alışverişi kapattırmış bi uyanık isim vermiyeceğim.Gidip adamdan alıyorsunuz Garena pointleri ( hatırlayamadım adını tam o yüzden Garena point yazdım).Neyse siz en iyisi olursunuz inş.Yeni başladığınızı bilmiyordum ama ümidim yok sizdende her gelen aynı şeyi yaptı.Bu arada ortak o nick değiştirdinmi sadece sen öyle görüyon karşı tarafta senin orjinal nickin gözüküyor diye biliyorum ben belkide yanlış biliyorumdur...

WeRdeR WeReMeM
08/06/2011, 08:32

çoluk çocuklara yönetimi devrederlerse ne bekliyordunki ;) Asim dediniz kişi daha kaç yaşında 18-19 yukarısı yok.

DreadfuL
08/06/2011, 09:29
Ben Garenadan resmen soğudum açıkcası, özellikle Türk odalarından. Tabi sadece yönetimi kastederek demiyorum bunu, bizim insanlarımızdanda bahsediyorum. Yeni yönetim umarım iyi olur ama çok katı bir şekil almalı bence şöyle ki benim elimde olsa o yönetim, türk üyelerin yarısı bir süre garenaya giremez.

Lexsarko
08/06/2011, 09:33
Bazı şeyleri bilmiyorsunuz konuşmayın boş yere.Biz biliyoruz kimlerin neler yaptıklarını bundan önceki yöneticiler kimlerin hesaplarına el koydular sonradan başkalarına sattılar o hesapları id düşük lvl yüksek hesapları.Akılları sıra Türkiye'ye alışverişi kapattırmış bi uyanık isim vermiyeceğim.Gidip adamdan alıyorsunuz Garena pointleri ( hatırlayamadım adını tam o yüzden Garena point yazdım).Neyse siz en iyisi olursunuz inş.Yeni başladığınızı bilmiyordum ama ümidim yok sizdende her gelen aynı şeyi yaptı.Bu arada ortak o nick değiştirdinmi sadece sen öyle görüyon karşı tarafta senin orjinal nickin gözüküyor diye biliyorum ben belkide yanlış biliyorumdur...

Garenada öyle. Ben garenaya bağlanmadan direk LAN üzerinden dedim. Cafe gibi yani.

WeRdeR WeReMeM
08/06/2011, 09:33
Ben Garenadan resmen soğudum açıkcası, özellikle Türk odalarından. Tabi sadece yönetimi kastederek demiyorum bunu, bizim insanlarımızdanda bahsediyorum. Yeni yönetim umarım iyi olur ama çok katı bir şekil almalı bence şöyle ki benim elimde olsa o yönetim, türk üyelerin yarısı bir süre garenaya giremez.
Boşuna uğraşmasınlar bence Dota2 felan çıkınca yalan olur hepsi ;) Öteki oyunlarda sürdürlermi bilemem tabi dota platformlarının çoğu söncek dota2 geldiği zaman, eurobattle bile.

Mystogan
08/06/2011, 10:36
Hayatım boyunca bir kere bile Garena'da oyun atmadım atıcağımıda düşünmüyorum :D

AnTu
08/06/2011, 15:41
bikaç kez oynadm garenada hiçbirindede 5v5 tamamlanmadı oyun.adam fb verior çıkıor :D ama clanwars için gayet ii :)

kUnTiGeR
08/06/2011, 23:15
Hepinizin görüşlerinize saygı duyuyorum. Umarım yaptığımız-yapacağımız işlerle; dediklerinizin aksine garenayı iyi bir server haline getirebiliriz.

çoluk çocuklara yönetimi devrederlerse ne bekliyordunki ;) Asim dediniz kişi daha kaç yaşında 18-19 yukarısı yok.
Açıkçası ben çocukluğun ve saçma işler yapmanın yaşla çok ilgili olduğunu düşünmüyorum; bu arada, ben 23 yaşındayım,yönetimde benden de büyük arkadaşlarım abilerim var. Eğer düşünce tarzınız, yaş gerekli diyorsa.

WeRdeR WeReMeM
09/06/2011, 06:06
vallahi sizden önceki yönetim dediğim gibi berbat birşeydi.Yaş muhabbeti okadar önemli değil doğrudurda bana göre yönetim kadrosunda önemli normal sıradan yönetici olmuyorsunuz orda.Yaptığınız iş ağır ve büyük o yüzden kaldıramaz o çocuklar o işi yoksa zekalarından değil yani.

TesLa
09/06/2011, 20:09
Bir süre bende oynadım da ayıklanması gereken çok adam var o kadar ağzı bozuk ufaklık var ki tiksindiriyorlar. ET yi Et yapan prosundan daha çok samimiyetidir. Uğradığın haksızlığın dinlenilmesi ve gereken cezayı tamamen tarafsız olarak değerlendirebilmesidir. Yenilik yapmıyorlar o ayrı mh için safe bir kanal yapamadılar o ayrı ...

RRstyle
19/06/2011, 22:33
Garenada replayla evet ban atıyoruz yada ss ile evet...Daha iyi bi secenegimiz yok baska turlu sanal bi platformu nasıl kontrol halinde tutabiliriz..Ve bd olayında ne yanlıs anlıyamadım bd kalkması nedir hangi turnuvada bd kalkmıstır?

Nighthawk
19/06/2011, 22:40
Garenada replayla evet ban atıyoruz yada ss ile evet...Daha iyi bi secenegimiz yok baska turlu sanal bi platformu nasıl kontrol halinde tutabiliriz..Ve bd olayında ne yanlıs anlıyamadım bd kalkması nedir hangi turnuvada bd kalkmıstır?

Hangi turnuvalarda BD yasak? Benim bildiğim hepsinde serbest. Dreamhackte 2008'de bile BD yasak değilmiş mesela. RGC, SMM, F4F, WDC ... hiçbirinde yasak değil. In-house liglerde yasak değil.

Replay SS olayında neyi eleştirdiğimizi bile anlamamışsın. Biz "ban atmayın" mı dedik ki "atıyoruz başka çaremiz" yok diyorsun :D Sadece SS'in yetersiz kanıt olabileceğini söyledik.

RRstyle
19/06/2011, 22:48
Konusma tarzı sorunlu birisine benziyosun ben fikir alısverisi yapmak icin gelmistim yoksa kimseden ogrenicek biseye ihtiyacım yok..Senin bd anlayısını cidden dinlemek isterdim ama politikası saldırı olan biriyle paylasıcak biseyim odluguna inanmıyorum eger degistirilmesini istedigin yada sorun yasadgın bisey varsa garena forumuna actıgın baslıga saldırgan deilde duzgun sistemle cvp verilir..Ve turnuvaların cogunda bd kuralı vardır verdigin orneklerin cogunda ben player olarak oyun oynadım ve hatırladıgım kadarıyla vardı.Bd kuralılın olup olmadıgını senden ricam mymym yada diger prestijli takımlara sormanı e onların verdigi bilgi ile tekrar gozden gecirmeni isterim..

Nighthawk
19/06/2011, 22:50
Konusma tarzı sorunlu birisine benziyosun ben fikir alısverisi yapmak icin gelmistim yoksa kimseden ogrenicek biseye ihtiyacım yok..Senin bd anlayısını cidden dinlemek isterdim ama politikası saldırı olan biriyle paylasıcak biseyim odluguna inanmıyorum eger degistirilmesini istedigin yada sorun yasadgın bisey varsa garena forumuna actıgın baslıga saldırgan deilde duzgun sistemle cvp verilir..Ve turnuvaların cogunda bd kuralı vardır verdigin orneklerin cogunda ben player olarak oyun oynadım ve hatırladıgım kadarıyla vardı.Bd kuralılın olup olmadıgını senden ricam mymym yada diger prestijli takımlara sormanı e onların verdigi bilgi ile tekrar gozden gecirmeni isterim..

Konuşma tarzımda ne var, nereden çıkarttın sorunu? Sanırım eleştirel yazılar sorunlu konuşma tarzı senin gözünde, oysa az önce eleştirilere sonuna kadar açığım diyordun.
Dreamhack, RGC, SMM, F4F, WDC çoğunda oynadın öyle mi? Tamam başka cevap istemiyorum :D

RRstyle
19/06/2011, 22:55
Beni tanıdıgını dusunuyosun deilmi?Yada kim odlugumu bildigi dusnuyosun.O sekilde alaycı bbi kac cumle kurarakmı gosu oluyosun?.Yapılanlar degistirilemez kusura bakma hayalkırıcıda olabilir ama malesef oynadım oralarda...

Nighthawk
19/06/2011, 23:09
Beni tanıdıgını dusunuyosun deilmi?Yada kim odlugumu bildigi dusnuyosun.O sekilde alaycı bbi kac cumle kurarakmı gosu oluyosun?.Yapılanlar degistirilemez kusura bakma hayalkırıcıda olabilir ama malesef oynadım oralarda...

RGC dışında, sadece üst düzey takımların davet edildiği, Türk takımlarının katılmadığı turnuvalar bunlar. Türk değilsen, ya da yabancı bir takımında kendini yabancı olarak tanıtıp oynuyorsan tamam. Yoksa bu turnuvalarda oynamadığına eminim.

DucK.G
20/06/2011, 00:18
proyuz ezeriz

NidderuN
21/06/2011, 19:26
4 sayfayida okudum ancak yıkıcı elestiriler yapiyorsunuz.Biraz yapıcı eleştiri yapıp yol göstermeyi deneyin;madem çok iyi biliyorsunuz...

Lexsarko
21/06/2011, 19:32
4 sayfayida okudum ancak yıkıcı elestiriler yapiyorsunuz.Biraz yapıcı eleştiri yapıp yol göstermeyi deneyin;madem çok iyi biliyorsunuz...

FM biraz sert eleştirir ama bugüne kadar haksız eleştiri yaptığına rastlamadım. Garena yönetiminin de eleştiriler doğrultusunda kurallarda değişikliğe gideceğini öğrenmiş durumdayım. Yani eleştirilerin ne kadar sert olursa olsun amacına ulaştığını söyleyebiliriz. Sert eleştirinin karşısında kırılmamayı bilmek gerekir.

Folamour söylemiş zaten ama ben de tekrar söyleyeyim. Hiçbir servera karşı veya hiçbir serverın yanında değiliz. Yani Garena'yla bizim bir problemimiz yok, olamaz. Onların da bizimle olduğunu sanmıyorum. Kurallarda değişikliğe gidildiğinde onlar da buradan bilgilendirme yapacaktır.

Şimdilik herkes beklemede kalırsa, sorun çözülecektir.

NidderuN
21/06/2011, 20:16
Haklı ve ya haksız demiyorum da biraz daha yol gösterici eleştiriler olursa yol alırken kolaylaşır işleri.
Kurallar ve foruma bir çeki düzen gelirse güzel olacak gerçektende.

Krizalid
22/06/2011, 08:49

MYMYM diye takım da mı varmış yav. EHOMEHOMEHOME'yi biliyorum ben bir tek. :(

Mystogan
05/08/2011, 14:59
Yetkiler verileli 3 gün oldu hayırdır ?
Uzun bir süreç derken 10 sene 20 sene demek istemedim. Onu geçtim (Hayırdır?) Böyle gereksiz seviyesizliğe teşvik eden kelimeler bir yönetim üyesine yakışmıyor.
Dpnt: Daha yeni görüyorum. -.-

Mystogan
05/08/2011, 15:02
Akıl yaşta değil baştadır. Oğuz'cuğum.

LazraiL
05/08/2011, 15:12
şöyle söliyim eb yönetimi gibi olamaz neden garenada adminleri kim seçiyo yabancı biri ebde tr adminlerini dryas özenle seçti zaten garena ne ya gayarena gibi

kUnTiGeR
05/08/2011, 16:19
Fikirlerinize saygı duyuyoruz, bu arada şu anda tr head admini: Rincer; tr adminleri: Ben ve Pier0ws. Diğer arkadaşlar su anda admin değiller. Bu arada adminleri seçen arkadaşlar da yabancı kişiler değil, herkesin tanıdığı bildiği kişiler. Tabii bizimle ilgili bir sıkıntınız olursa, üst seviyedeki adminlere contact admins adlı, forum bölümünden rahatlıkla ulaşarak sorunlarınızı çözebilirsiniz. Saygılar.