PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : XNAPE PVPGN - WARCRAFT3 & DOTA SUNUCUSU

Emusnica
09/06/2011, 16:21
Xnape & Özellikler

Xnape 2.5 yıl önce kurulan ve halen hizmetini sürdüren bir Warcraft & dota pvpgn server'ıdır.

Server versiyonu TFT 1.26a'dır

Antimh client desteklidir

Server botlarıyla oyun attıkça statslarınız tutulmakta ve bunların neticesinde skorlarınıza göre experience ve level sistemine bağlı icon sistemi bulunmaktadır.

Server'ın amacı eğlence ve rahat ortamdır. Bu bağlamda çok büyüme veya çok kişiye aynı anda hizmet amacını gütmüyoruz.

Fırsat buldukça dota lig ve turnuvaları düzenliyoruz. Şu andada mevcut bir turnuvamız bulunmaktadır. (Maçlarla ilgili canlı yayın ve sunumlarda yapılıyor.)

Server'a TC kimlik no ile kayıt alınmaktadır. Kayıt sistemini bu şekilde kullanmamızın sebebi multi kullanımı minimum seviyeye çekmekti, ilk başlarda etkili oldu ama şu anda işlevini biraz yitirmiş durumda. Ayrıca aldığımız eleştiriler doğrultusunda da yakın zamanda başka bir sistemle yer değiştirecek.

Eleştirilere açığız, proje ve fikir ortaklığına her zaman açığız ve destek veriyoruz.

Server'a giriş için gerekli dosyalar ve Adresler

Server'a kayıt forum üzerinden olmaktadır.

Xnape Forum: http://xnape.com/forum/ucp.php?mode=register

Server versiyonu 1.26a'dır, eğer oyun versiyonunuz 1.26a ise herhangi bir patche ihtiyacınız yoktur. Patche sahip olmayanlar dilerse Xnape'e ait 1.26a manual patchi kullanabilirler.

Xnape 1.26a Özel patch download : http://www.xnape.com/xnape1.26a.rar

Server'da oyun oynamak için Xshield Antimh yazılımını kullanmanız gerekmektedir.

Xshield download: http://www.xnape.com/patch/XShieldReactor.exe

Xnape regedit download: http://www.xnape.com/xnape.rar

[Mega]Murat
09/06/2011, 16:59
bende dhaa yeni servera nasıl girerim diye bakınıodum güzel paylasım thanks

WeRdeR WeReMeM
09/06/2011, 17:44
Gerçekten Mh'nin önüne geçtinizmi peki birde server hakkında biraz bilgi alabilirmiyiz.Bağlantı hızınız nedir, pc özellikleri, tahmini günlük online player sayınız kaç mesela.Exp'e göre icon güzelmiş antimh gerçekten işliyorsa bakmakta fayda var aslında.2.5 sene iyi durmuşsunuz belirli bir kadronuz vardır tabi.Benim ağzım çok yandı server açma konusunda :)

WHY YOU LITTLE
09/06/2011, 19:27
manabars kullanırken sorun çıkarmı

kUnTiGeR
09/06/2011, 22:16
İyi serverdır, mh olayına hiç rastlamadım, yöneticileri de adam akıllı kişilerdir.

Lexsarko
09/06/2011, 22:19
İyi serverdır, mh olayına hiç rastlamadım, yöneticileri de adam akıllı kişilerdir.

Serverlar arası kardeşlik!!! :D

Xnape yönetimi bayağı çalışkan, bol bol turnuva düzenliyorlar. Bu huylarını seviyorum. Pvpgn server olmaları da bence avantaj. Anti-mh sistemi ne kadar ise yarıyodur bilemem ama güzel bir olay.

Eurobattle'ı yöneten gavurların yapamadığı birşey en azından.

Emusnica
10/06/2011, 10:45
Beyler yorumlar ve değerlendirmeler için server adına teşekkür ederim.

Yorumlarınıza samimi cevaplar vermek gerekirse;

amatör bir ruhumuz var ve kullanıcılarımızla admin-user diplomasisi kurmak yerine muhabbet kurmayı ve dost olmayı tercih ediyoruz. Bu şekilde serverin aktif kullanıcı sayısı bir yana çevremiz oldukça genişledi. Bu sayede yapılan turnuva ve lig organizasyonlarımıza rabet yoğun.

Ama aktif online kişi sayımız diye değerlendirme yaparsak sürekli dalgalanma içerisinde. 50 ile 150 arasında sürekli değişim içinde. ve dediğim gibi çok kalabalık bir server olma amacında değiliz. Çevremizin bizim gibi düşünen insanlarla olması bizim için yeterli.

Antimh açıklamasına gelirsek, Mh'ler sürekli güncelleniyorlar bu bağlamda bizde programımızı güncelleştirmek zorunda kalıyoruz, 1.26a'ya geçiş aşamasında 1 aylık bir dönemde xshield deaktif durumda kaldı, onun haricinde 1.26a'dan önceki versiyonda 7-8 ay boyunca mh ile ilgili forumumuzda yalnızda bir kaç şikayet aldık oda eski versiyonun son dönemine denk geliyorki yeni mh'ler üremeye başlamıştı. Bizce %90'lık bir başarıya ulaştık ve zaten yeterince doyurucu oldu.

------------------

Lexsarko Serverlar arası kardeşlik demiş, keşke düşündüğün gibi olsa dostum. Xnape'e geçtiğimden beri bir şekilde tanıtımını yapmaya çalıştım. Ama malesef warcraft3 ve dota piyasasında yer edinmiş isimler (gerek serverlar, gerekse siteler) nedendir bilmiyorum ama birbirlerinin adına dahi tahammülü yok. Ve bence bu yüzden Türkiye'de dota anlamında bir gelişimsizlik mevcut.

Xshield projesi ile bu ortamın kırılacağını hatta belki ortak organizasyonlar ile birşeyler yapabileceğimizi düşündük. Ama malesef sonucunda birkaç kez hacklendik, ve bizlerle yoğun biçimde uğraşıldı :)

Gerçi aldığımız saldırılar sonucunda içerik korumasız olduğunu öğrenmiş bulunduk ve akabinde gelişmesine oldukça katkısı oldu. Acı tecrübelerde olsa oldukça bilgilendik bu konuda da.

Ben hala işin keşke kısmındayım, ortada kocaman Counter Strike örneği olan bir SXE mevcut. Sonuçta warcraft ve antimh yazılımıyla ilgilenebilecek kişi sayısı oldukça az. Ve biz yalnızca bir developer ile çalışıyoruz. Ortak projeler olsa idi, Türkiye'deki turnuva ve diğer organizasyonlara daha fazla yönelebilinirdi.

Lexsarko
10/06/2011, 11:23
amatör bir ruhumuz var ve kullanıcılarımızla admin-user diplomasisi kurmak yerine muhabbet kurmayı ve dost olmayı tercih ediyoruz.

Bu durum hoşuma gitti. En azından kullanıcı sayısı az iken mümkün. Daha çok kullanıcı olsa zorluklar yaratabilirdi.

Antimh açıklamasına gelirsek, Mh'ler sürekli güncelleniyorlar bu bağlamda bizde programımızı güncelleştirmek zorunda kalıyoruz, 1.26a'ya geçiş aşamasında 1 aylık bir dönemde xshield deaktif durumda kaldı, onun haricinde 1.26a'dan önceki versiyonda 7-8 ay boyunca mh ile ilgili forumumuzda yalnızda bir kaç şikayet aldık oda eski versiyonun son dönemine denk geliyorki yeni mh'ler üremeye başlamıştı. Bizce %90'lık bir başarıya ulaştık ve zaten yeterince doyurucu oldu.

Bunu duyduğuma gerçekten sevidim. Bundan umarım bundan sonra da aynı şekilde devam edersiniz.

Lexsarko Serverlar arası kardeşlik demiş, keşke düşündüğün gibi olsa dostum. Xnape'e geçtiğimden beri bir şekilde tanıtımını yapmaya çalıştım. Ama malesef warcraft3 ve dota piyasasında yer edinmiş isimler (gerek serverlar, gerekse siteler) nedendir bilmiyorum ama birbirlerinin adına dahi tahammülü yok. Ve bence bu yüzden Türkiye'de dota anlamında bir gelişimsizlik mevcut.

Rekabetten midir bilinmez bir server milliyetçiliği var. Fakat örneğin eurotürkiye, eurobattle'a bağlı olduğundan onların ellerinde olmayan bir durum. Oradan geldiğim için biliyorum.

Bizim Game Honor'ı kurmamızdaki amaç da böylesine bir server milliyetçiliği ortamı varken, sadece DotA için değil, tüm serverlardaki Türk oyuncuları birleştirmek. Burada her serverın kendini ifade etmesi tanıtım yapmasını bu yüzden istiyoruz...

Emusnica
10/06/2011, 17:58
Rekabetten midir bilinmez bir server milliyetçiliği var. Fakat örneğin eurotürkiye, eurobattle'a bağlı olduğundan onların ellerinde olmayan bir durum. Oradan geldiğim için biliyorum.

Bizim Game Honor'ı kurmamızdaki amaç da böylesine bir server milliyetçiliği ortamı varken, sadece DotA için değil, tüm serverlardaki Türk oyuncuları birleştirmek. Burada her serverın kendini ifade etmesi tanıtım yapmasını bu yüzden istiyoruz...

Valla bu server milliyetçiliği konusunda tek anlayamadığım server eurobattle diyebilirim. Mesela Xnape'te online sayısı azalınca botlar ile multirealm oyun kuruluyor ve o şekilde pub atılıyor zaman zaman. Bu botlara herhangi bir müdahele gelmedi eurotürkiye yönetiminden, bu açıdan müteşekkiriz. Lakin Antimh yazılımımız ilk çıktığında baya bi yankılandı nette, haliyle eurotürkiye forumuna da yansımıştı bu tartışma. Cevap hakkımız olduğunu düşünerek birkaç parça birşeyler yazmıştım. Amacım reklam değildi, birkaç açıklama ve olabiliyorsa en azından test aşamasında destek verilebilinir mi onu sormuştum, akabinde postum silindi ve konu kilitlendi.

Yinede server deriz geçeriz ama aynı şekilde oyun forumlarında da tepki aldık ve bu server düşmanlığından nasibimizi aldık :D

Gamehonor'u bu açıdan çok beğeniyorum. Ayrıca yönetimin geçmişteki başarıları ve özellikle dotayı türkçeleştirmesindeki atılımından dolayı gerçekten tebrik ediyorum.

Umarım beraber organizasyon yapma imkanımız olur. Benim gözümde başarıda bilgi gibidir, paylaşıldıkça büyür :)

vOdkia
10/06/2011, 20:44
Serverın ilk kurulduğu zamanlarda oralardaydım ben de,, weturkiye.com yönetiminin de yönetim kadrosunda bulunduğu bi server olduğu için gelmiştm. Ben varken xshield falan yoktu ama ortam güzel gibiydi,, cidden herkes birbirini tanıyordu :D Adminlerle falan oynuyordk hep,, farklı bi hava vardı,, eurobattle'da olmayan bi hava. Ama oyuncu sayısı azdı,, ve bi oyun için 20-30dkye kadar bekleyebiliyordk,, bu yuzden çok sarmadı,, eurobattle'a dönüş yaptm. Şimdi o accountum silinmiştr belki(Coleyenema) :(

Bu xshield olayı güzelmiş,, lys falan geçsin de bi hele :D

edit: Vay be şimdi geldi aklıma,, bi ara Coleyenema'ya giriş yapmaya çalışmıştm da silindiğini keşfetmiştm :D 72 IDsi vardı ya ne güzeldi :D vOdkia olarak ordaym :D

DreadfuL
10/06/2011, 21:16
Umarım beraber organizasyon yapma imkanımız olur. Benim gözümde başarıda bilgi gibidir, paylaşıldıkça büyür :)

Zevk duyarız :)

JocKeR
15/06/2011, 02:15
Beyler yorumlar ve değerlendirmeler için server adına teşekkür ederim.
amatör bir ruhumuz var ve kullanıcılarımızla admin-user diplomasisi kurmak yerine muhabbet kurmayı ve dost olmayı tercih ediyoruz. Bu şekilde serverin aktif kullanıcı sayısı bir yana çevremiz oldukça genişledi.
Bu yönünüz çok iyi. Ben wepladan çıkan bi oyuncuyum, sonra eurobattle ve artık garenadayım. Eurobattle ı bırakmamın sebebini hem yalakalık yapıp hemde bazı yerleri keserek anlatıyım.Öncelikle Boris artık yoktu(Yalakalık kısmı 1), ve quote olarak aldığım kısım eurobattledaki Turkey kanalında yetkisi olan arkadaşların çoğunda yok (Selam VII_Hakan Buda 2.kısım ama hakan sevdiğim bi dostumdur) ama beni eurobattle'ı bırakmaya asıl teşvik eden olay *******e^ arkadaşımızın cw sırasında SAMİMİ olmadığım halde salak jocker yazması oldu. Neden yazdığını anlamış değilim anladığım kadarıyla buraya yazacam.

Bilirsiniz yıldız yıldız yıldız yıldız yıldız yıldız yıldıze^ nickli arkadaş frastyle aynı clanda durmuş ve baya birşeyler yapmışlardı. Ama oyun lobbysinde birden frasty(Burak yada Memo) arkadışımızı yine sebebini anlamadığım halde karalamaya mh demeye başladı. Benimde doğal olarak sorum şu oldu. 1 Bu kadar nasıl emin olabiliyorsun ? 2 Hadi oldun neden aynı clanda durdun? Bu sorularım neden kızdırdı anlamadım ama şöyle bir tepki aldım "Sen neden frastyle aynı clanda durduysan bende ondan salak jocker" Ha kızdım mı ? hayır umrumda değil çünkü, ama bu yapılan hareket verilen yetkiye ve bana saygısızlık değilmidir ?

BURAYA YAZIYORUM FRASTY MH DEĞİLDİR. HEP KORUDUM HEPTE KORUYACAM.

Neyse bir başka ulusa seslenişte görüşmek dileğiyle, kendinize iyi bakın.

vOdkia
21/06/2011, 18:13
Bu yönünüz çok iyi. Ben wepladan çıkan bi oyuncuyum, sonra eurobattle ve artık garenadayım. Eurobattle ı bırakmamın sebebini hem yalakalık yapıp hemde bazı yerleri keserek anlatıyım.Öncelikle Boris artık yoktu(Yalakalık kısmı 1), ve quote olarak aldığım kısım eurobattledaki Turkey kanalında yetkisi olan arkadaşların çoğunda yok (Selam VII_Hakan Buda 2.kısım ama hakan sevdiğim bi dostumdur) ama beni eurobattle'ı bırakmaya asıl teşvik eden olay *******e^ arkadaşımızın cw sırasında SAMİMİ olmadığım halde salak jocker yazması oldu. Neden yazdığını anlamış değilim anladığım kadarıyla buraya yazacam.

Bilirsiniz yıldız yıldız yıldız yıldız yıldız yıldız yıldıze^ nickli arkadaş frastyle aynı clanda durmuş ve baya birşeyler yapmışlardı. Ama oyun lobbysinde birden frasty(Burak yada Memo) arkadışımızı yine sebebini anlamadığım halde karalamaya mh demeye başladı. Benimde doğal olarak sorum şu oldu. 1 Bu kadar nasıl emin olabiliyorsun ? 2 Hadi oldun neden aynı clanda durdun? Bu sorularım neden kızdırdı anlamadım ama şöyle bir tepki aldım "Sen neden frastyle aynı clanda durduysan bende ondan salak jocker" Ha kızdım mı ? hayır umrumda değil çünkü, ama bu yapılan hareket verilen yetkiye ve bana saygısızlık değilmidir ?

BURAYA YAZIYORUM FRASTY MH DEĞİLDİR. HEP KORUDUM HEPTE KORUYACAM.

Neyse bir başka ulusa seslenişte görüşmek dileğiyle, kendinize iyi bakın.

Uu beybi. Güzel hikaye,, en azından bırakmak için bi sebebin var :D ******e^ veya RememberTheGangbang deil de TheGizlijojuk ve dryad tarzlarını sevdiğim adminler,, BalonDalon da işini iyi yapıyor. Tabii ki benim sevmediğim yöneticilerin de samimi oldukları var,, ama yönetici oldukları bazılarını hakir görebiliyorlar,, ya da bana böyle geldi,, belki de server çok kalabalık olduğu içindir. Eski yönetim iyiydi,, yönetim yenilendikçe oyunculardan uzaklaştılar. Herr ile taşak muhabbeti yapabiliyorken TR channelda 2 muhabbet arkasından channel ban yediğim çok oldu(guardlar tarafından deil tabii ki).

Genelde çoğu oyuncu bunun farkında olduğu için yaklaşmıyorlar bile yöneticilere,, tabii bikaç yönetici hariç. Forumlardaki polemiklerde hep bazı yöneticiler ön planda oluyor. Neyse ya,, EU'da server ortamı hiç kötü deil ama bazıları bunu istemeden de olsa baltalıyor.

Xnape'te tam tersi,, server ortamı zaten güzel,, yöneticiler de bunun içinde. Tarz tarz yöneticiler var,, çözebildiğim kadarıyla Emusica işini yapan çok ortalıkta gezmeyen tiplerden(d_s gibi işte,, ama agresif olduğuna hiç rast gelmedim şu ana kdr) :D Tidus da çatlak profesör havalarında. Bazıları bizim gibi forumda taşak muhabbetiyle vakit geçiren yöneticiler. Xnape oyuncuları bu yöneticiler sayesinde servera bu kdr bağlı galiba :D "xnape kapanırsa dotayı bırakırım" diyenler bile var :D