PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nevermore - Manta/S&Y

BorisPeace
09/06/2011, 17:53
Nevermore üzerinde hangisi daha iyi bilemiyorum. Manta uzun zamandır kullanılıyor (neden olduğunu hala anlamıyorum), fakat S&Y'nin Orb olmaması işleri değiştirebilir diye düşündüm.

Sizce hangisi daha kullanışlı?

WHY YOU LITTLE
09/06/2011, 18:10
bence skadi

DreadfuL
09/06/2011, 18:41
Manta hala benim tercihim, domi gibi bir item sangenin etkisini gösterebilir bi str pt yardımı ile ve mantadan zaten yashanın agilitysi geliyor. Sözün özü s&y yerine tercih edeceğim bir sürü item var SF'de, manta, lothar, domi gibi..

WHY YOU LITTLE
09/06/2011, 18:42
oyunda sınırla sayıdaki heroya kasarım syyi :S ben hala synin çok saçma bir item olduğunu düşünüyorum

BorisPeace
09/06/2011, 18:48
Şöyle karşılaştıralım:

S&Y avantajları:
-Manta 600 altın daha pahalı ve Ultimate Orb parası toplamak zor olabiliyor.
-S&Y +%2 hareket hızı veriyor.
-S&Y +6 STR veriyor.
-S&Y +12 saldırı gücü veriyor.
-Greater Maim

Manta avantajları:
-Manta +10 AGI veriyor.
-Manta +10 INT veriyor.
-Mirror Image

Unuttuğum bir şey var mı? Greater Maim ve Mirror Image üstünlüğüne daha sonra geçebiliriz, önce listede unuttuğum bir şey olmamasına dikkat edelim.

Lexsarko
09/06/2011, 18:53
Manta hedef saptırmak için, target spelleri blocklamak için ve sf'nin soullarla beraber yüksek dmg'inden faydalanmak için kullanılabilir.

SnY ise bir miktar hız(ki bunu manta da sağlar), az miktarda dmg ve yetersiz miktarda str sağlar.

Şöyle bir bakınca SnY sf için noob itemi gibi duruyor. Sen SnY kas :D:D:D

BorisPeace
09/06/2011, 19:05
Manta ... sf'nin soullarla beraber yüksek dmg'inden faydalanmak için kullanılabilir.

Böyle bir şey olsa zaten bu konuyu açmazdım (:

Nevermore'un başlangıç saldırı gücü: 35-41 :D

Daha düşük olan sadece Techies.

WHY YOU LITTLE
09/06/2011, 19:07
Böyle bir şey olsa zaten bu konuyu açmazdım (:

Nevermore'un başlangıç saldırı gücü: 35-41 :D

Daha düşük olan sadece Techies sanırım.
başlangıç saldırısı fazla olsa saçma olmazmı

BorisPeace
09/06/2011, 19:11
Ya da stat gelişimi iyi olsa. Ama Nevermore'un ikisi de çok kötü ve böyle dengeli zaten. Traxex da aynı şekilde ama onu dengeleyen şey yine Attribute ile giderildiği için Manta hiç fena durmuyor.

WHY YOU LITTLE
09/06/2011, 19:45
peki terrore hangisi iyi gider

vOdkia
11/06/2011, 00:45
Manta-Diff kassan SnY'den kat be kat fazla iş yapmış olursun boris,, SnY-Diff de fena olmaz aslnda ama iluzyonlarn da mana yakması gibi bi durum var :D

Gerçi mesela Deso falan kasıcaksan SnY de kasabilrsn,, ama Diff kasıcaksan Manta tek tercih gibi. SnY Manta'dan sadece 6 fazla str ve %2lik bi hız farkı yapıyor,, asıl fark Maim'de. Oyuna göre kasabilrsn aslnda,, yalnız kovboy stayla oynuyorsan SnY de olur :D

BorisPeace
11/06/2011, 01:12
İlüzyonlar Necromastery'den güç almıyorlar.

Ranged ilüzyonlar Feedback orbunu kullanamazlar.

Arliath
11/06/2011, 08:42
Şimdi konuya biraz farklı bakmak istiyorum ben. CW 'lerdeki sf "item-skill" build'i ile priv,pub bir oyundaki build aynı olmaz her ne kadar oyununa göre kasarız diye düşünsek de. Kendimden örnek vermek gerekirse genelde ilk item olarak dagger alırım priv,pub oyunlarda CW ' de ise bu ister istemez BKB ' ye dönüşür. Yani demem şu SF belli bir süre sonra durdurması güç herolardan biri olduğu için tercihin manta olması CW ' ler için konuşuyorum daha mantıklı görünüyor. Genelde SF 'nin combat almasındaki en büyük etken ultisi olmakla beraber max. 700-1000 canı kalan düşman heroları tek bir raze e oturuyor banko kill varsa 2. , 3. raze kullanılabilir. Onun dışında manta burda üstün olunan combattaki üstünlüğü biraz daha arttırıyor kanımca. Bir de iliz. rune 'u bulduğumuzu düşünürsek gayet kullanışlı olabilir keza combata kolay dahil olabilmek için daggerımız olduğunu varsayıyorum kaçan bir düşman herosunu da dagger-manta kullanarak çok rahat alabilirz. Bkz. Mirror Image ' lerden biri ile block yapmak. Belki de bugüne kadar SnY ' nin orb olması bizde bunları tetikledi bunun değişmesi yeni ufuklar açabilir tabi ki. :)

WHY YOU LITTLE
11/06/2011, 09:24
Manta-Diff kassan SnY'den kat be kat fazla iş yapmış olursun boris,, SnY-Diff de fena olmaz aslnda ama iluzyonlarn da mana yakması gibi bi durum var :D

Gerçi mesela Deso falan kasıcaksan SnY de kasabilrsn,, ama Diff kasıcaksan Manta tek tercih gibi. SnY Manta'dan sadece 6 fazla str ve %2lik bi hız farkı yapıyor,, asıl fark Maim'de. Oyuna göre kasabilrsn aslnda,, yalnız kovboy stayla oynuyorsan SnY de olur :D
karşıda alanlı skill çoksa manta saçma olur ama target skill çoksa manta iyi gider

BorisPeace
11/06/2011, 11:52
^ Zaten sorun da o ya. En kötü 5li olsa karşıda (pub), en azından 2-3 AoE büyü olur.

Bir de iliz. rune 'u bulduğumuzu düşünürsek gayet kullanışlı olabilir keza combata kolay dahil olabilmek için daggerımız olduğunu varsayıyorum kaçan bir düşman herosunu da dagger-manta kullanarak çok rahat alabilirz. Bkz. Mirror Image ' lerden biri ile block yapmak. Belki de bugüne kadar SnY ' nin orb olması bizde bunları tetikledi bunun değişmesi yeni ufuklar açabilir tabi ki. :)

İnan bana kaçan birini SnY ile çok daha rahat yakalarsın (:

Oyuna göre esya almak tabi ki doğrusu, burada sadece teorik olarak konuşuyoruz. Hatta hangi oyuna göre hangisi daha mantıklı diye de konuşabiliriz. Zaten strateji bölümünün anlamı o, kafa patlatmak (:

FeedGuaranteed
11/06/2011, 12:18
skadi + manta daha iyi syden apso-apemso pro priv pub nup gamelerde tabi

Lexsarko
11/06/2011, 13:23
Zaten strateji bölümünün anlamı o, kafa patlatmak (:

Bunu bölümün açıklamasına yazsak ya :D

Mystogan
11/06/2011, 13:45
Manta ile çoğu spelin damage ini yemeyebiliriz mesela snip'in ultisi :)

Quim_
11/06/2011, 13:53
Manta'nın tek amacı disable skillerden kaçmak ve pushlarken bina yıkımlarını hızlandırmak gibi duruyor.

BorisPeace
11/06/2011, 14:43
Manta'nın tek amacı disable skillerden kaçmak ve pushlarken bina yıkımlarını hızlandırmak gibi duruyor.

Binalar ilüzyonlardan %75 DAHA AZ hasar alıyor. Bu iki sayfalık tartışmalardan anladığım kadarıyla yalnış bilgiler sebebiyle herkes Manta alıyormuş :D

Quim_
11/06/2011, 14:59
Tamam da sonuçta tek başına %100 vurursun,ilizyonlarla birlikte %150??

Ayrıca temel amaç disable skillerden kaçmak ve ilizyonlarla rakibi blocklamak ya da kaçarken falan kandırmak.

WHY YOU LITTLE
11/06/2011, 15:19
bence çok iyi kullanıyorsanız manta

BorisPeace
11/06/2011, 15:26
Tamam da sonuçta tek başına %100 vurursun,ilizyonlarla birlikte %150??

Hayır tabi ki.

Ranged ilüzyonlar %28 Nevermore'un (zaten düşük olan) saldırı gücüne sahip. Bunun yanısıra ilüzyonlar %75 DAHA AZ hasar veriyorlar binalara. Yani Nevermore'un (zaten düşük olan) saldırı gücünün %7'si kadar (%28 x %25) hasar veriyor.

Krizalid
13/06/2011, 23:57
Manta: Negatif buffların bazılarını siler. Projectile evade etmenizi saglar. BKB ile yaptiginizi yaparsiniz yani.

Geri kalan hersey icin S&Y.

Bu arada +2 str +2 int +2.4 hic fena degil hatta gayet taş..

(nevermore icin konusuyorum).

Bu arada skadi cılgınlıgı ne abi 6.62 mi oynuyoruz

WHY YOU LITTLE
14/06/2011, 00:03
peki terrore hangisi iyi gider
ee hazır sy mi manta mı konusu açılmış terrore hangisi gider onuda söyleyin bakayım

Krizalid
14/06/2011, 00:05
^TB eskisi kadar ilüzyon bagımlısı bir hero olmadigi icin S&Y su an daha iyi derim.

Quim_
14/06/2011, 06:13
Yeni Terrorblade'e bence de SY.

JocKeR
14/06/2011, 23:03
Sy de iyi mantada. Manta avatar gibi olabiliyor, sy de orb olmadığı için hem as hem hp olarak dönüyor. Tarışılır. ben lothar, divine daha çok seviyorum :D

Arliath
15/06/2011, 00:03
Eklemek istediğim şu:
Öncelikle hala stabil map olarak 6.71b gözükmekte. Bununla birlikte önceki postumda belirttiğim gibi priv oyunlar ve CW lerdeki build kesinlikle farklı olacaktır. Ve stabil mapın 6.71b olması ( Cw de kullanılması gereken map ) beraberinde S&Y ' yi tamamen hayale dönüştürüyor. CW'lerde inatla kasmak istiyorum diyen varsa tabiki kasar.

Volta
15/06/2011, 00:07
72c icin diyorum,şu dar kafalığı bırakın ve ikisinide kasın.

Arliath
15/06/2011, 00:26
72c icin diyorum,şu dar kafalığı bırakın ve ikisinide kasın.

Aslancım seninki de farklı bi yaklaşım tarzı tabi :) Fakat sy ve mantanın aynı inventoryde olmasının pek büyük bir getirisi olacağını sanmıyorum. Biraz kafa yoralım şimdi.

S&Y Cost: 4300
Manta Cost: 4900

Ortalama 4500 kadar gold harcıyoruz herhangi biri için peki biraz düşünelim 9000 gold ile neler yapabilirz? Öncelikle kendimden örnek vererek başlayacağım. SF aldığım zaman (CW) için konuşuyorum. Öncelikle kısa zaman içinde botu alıp 2 WB ve bottle ile yola çıkarım. Formaliteleri fazla uzatmayacağım. Rakibe göre bir Kelen veya BKB ile devam etmek bana göre uygundur. Akabinde BKB amaçlı olarak manta mantığıma yatmıştır hep. Yani şuan 3900 gibi bir golda BKB ve 4900 gibi bir golda da mantayı yapmış bulunuyoruz. Ve spell'leri etkisiz hale getirebilecek avantajımız mevcut. Biraz extra farm ile daggerımız da varsa bence SF için ideal builddir. Privden bahsetmek gerekirse beraber sürekli oyun atıyoruz görüyorsun klasik başlangıç + dagger bkb yine üzerine fly veya manta ile devam ederim bilirsin.

berkbegins
23/06/2011, 01:03
ben sy kasıyorum neden derseniz zaten noobum 1 tane SF yi zor kullanıyorum bide 2 tane daha mı kullanacam :o ?

dagger olduğu sürece ve ben bu noob kafa ile ancak bu kadarını yapabilirim :)

Pro olsam Manta kasardım her türlü.

Scrpnmn
23/06/2011, 18:20
Ben nevermore'a SY yerine Manta kasılması taraftarıyım. SY'den as ms ve hp geliyor. (Ekstrasıda maim) Mantadanda as ms geliyor (Ekstrasıda Image)
SY'nin baska bi getirisi yok. Ama mantanın oyunun late kısmında bi bruza ile ağlatması olayı var. Ayrıca sven stun, snip ulti gibi etkili saldırıları bertaraf etmesi durumu var. Örneğin sven'in stununda ne kadar damage yiyorsunuz sy varken. Birde mantayla sıyrılmak var. Ayrıca slardar'ın ultisinide siliyor manta. Kombatta ilizyon kaçırarak çok defa hayat kurtarıcıdır manta. Stratejik olarak manta daha avantajlıdır. Son olarak ilizyonlarla bloklayarak da adam kesebilir, yada kombat ortasına focus için fake atabilirsiniz ;)

FroStly
23/06/2011, 19:56
Oyununa Göre Kasılırki Manta veya Sy Belirli Bir Mantık Yürütmek Saçma Olur

Dervish
21/07/2011, 21:50
Focus yiyorsanız ya da adam akıllı bir siz kasmışsanız Manta diyorum ben. Birkaç item ve Manta sayesinde 5v1 motor etmişliğim oldu.

D1e-_-
21/07/2011, 21:52
pushlamak için manta kasarım . dier türlü sy tercihimdir.

Dervish
22/07/2011, 02:04
Push için Manta kasan arkadaşlar BorisPeace'in dediği gibi ilüzyonlar çok düşük vuruyor. Heronuzu geri çekin ve ilüzyonların vurduğu hasara bakın. Creep kadar vuruyorlar resmen şaka gibi. Traxex'inkiler bile o kadar çok vurmuyor ben Yasha yaptıktan sonra üstüne Domi BKB BF yapmadan Manta'ya tamamlamıyorum artık. IceFrog sağolsun her item rangelerde bir parça zayıflıyor :D

Neqroman
17/08/2011, 13:43
ee hazır sy mi manta mı konusu açılmış terrore hangisi gider onuda söyleyin bakayım

Dreadlord , neden sf ile ilgili bir soru sorulmusken konuyu bir kenera bırakıp teror e hangisi iyi gider diye bir soruyu cevaplıyalım ?? aynı şekilde konu açsan daha mantıklı olmazmı ?

Neqroman
17/08/2011, 13:48
' Nevermore'a s&y mi yoksa manta mı daha iyi ' sorusunun cevabı benim kanaatimce mantadır manta ile bir cok stun a fake atabiliyosunuz tabi mausenizin iyi olması gerekiyor tabi sadece fake atması degil ilisler sayesinde blockta atabilirsiniz yada size saldırı durumunda manta ya basıp ilisyonlardan 1 ni kacırırsanız %95 ihtimalle kacan ama gercek sandıkları ilisleri kovalarlar manta nın + sı cok s&y de iyi bir item ama sy mi mantamı derseniz ben manta derim.

D1e-_-
22/08/2011, 23:14
Aslancım seninki de farklı bi yaklaşım tarzı tabi :) Fakat sy ve mantanın aynı inventoryde olmasının pek büyük bir getirisi olacağını sanmıyorum. Biraz kafa yoralım şimdi.

S&Y Cost: 4300
Manta Cost: 4900

Ortalama 4500 kadar gold harcıyoruz herhangi biri için peki biraz düşünelim 9000 gold ile neler yapabilirz? Öncelikle kendimden örnek vererek başlayacağım. SF aldığım zaman (CW) için konuşuyorum. Öncelikle kısa zaman içinde botu alıp 2 WB ve bottle ile yola çıkarım. Formaliteleri fazla uzatmayacağım. Rakibe göre bir Kelen veya BKB ile devam etmek bana göre uygundur. Akabinde BKB amaçlı olarak manta mantığıma yatmıştır hep. Yani şuan 3900 gibi bir golda BKB ve 4900 gibi bir golda da mantayı yapmış bulunuyoruz. Ve spell'leri etkisiz hale getirebilecek avantajımız mevcut. Biraz extra farm ile daggerımız da varsa bence SF için ideal builddir. Privden bahsetmek gerekirse beraber sürekli oyun atıyoruz görüyorsun klasik başlangıç + dagger bkb yine üzerine fly veya manta ile devam ederim bilirsin.

Gangda manta sayesinde spelleri etkisiz edebilirsin ama kombatda imkansız gibi gözüküyo bence . adamların 5-10 skilli aynı anda atarsa kolay olur ama aralıklarla atarlarsa manta da da yeniden kullanım süresi var ve bkb gibi bir itemin yerini asla tutmaz . Lothar da SY dagger da Manta çıkarım .

WHY YOU LITTLE
23/08/2011, 14:48
Dreadlord , neden sf ile ilgili bir soru sorulmusken konuyu bir kenera bırakıp teror e hangisi iyi gider diye bir soruyu cevaplıyalım ?? aynı şekilde konu açsan daha mantıklı olmazmı ?
başka bir konu açmayı gereksiz gördüm altına devam edilebilir herhalde bir sorun olsaydi yöneticilerden biri mesajı silerdi ve tekrar konu açmam için msj atarlardı ?

BorisPeace
23/08/2011, 15:33
Yöneticiler her iletiyi okuyacak diye bir kaide yok :/ Konu bolluğu da hiçbir zaman bir sorun değildir, yeni konu açmaktan çekinmeyin. İleriki zamanda biri o konu hakkında sitede arama yaptığında daha kolay ulaşır sonuca (:

Volta
23/08/2011, 16:49
teröre bence sy daha mantıklı olur, zaten ilizyonu var hani belki dif çıkarsan üstüne manta kasarsın o da kasabildiğin oyunlar için geçerli,terör prosuyum diyorsan manta+dif/yok ben yeni başladım diyorsan sy

D1e-_-
23/08/2011, 17:39
Terrore SY kasılır bence manta yı tercih etmem .

Arliath
24/08/2011, 10:39
başka bir konu açmayı gereksiz gördüm altına devam edilebilir herhalde bir sorun olsaydi yöneticilerden biri mesajı silerdi ve tekrar konu açmam için msj atarlardı ?

Boris'in söylediği gibi lütfen konu açmaktan çekinmeyiniz, her postu gerçekten takip edecek durumum olmayabiliyor. Konuyu saptırmak amaçlı bir düşünce olduğunu da sanmıyorum Terrorblade ile ilgili olan yorumun, fakat Boris'in söylediği gibi konu bolluğundan hiçbir zarar gelmez :)

Volta
24/08/2011, 12:24
bırak sapmış sapacağı kadar gitmeyin adamın üstüne

Burakula
16/09/2011, 21:01
bakın ben SF'de çıkan kopyaların souldan gelen attackları tamamen vurduğunu duydum böyle bişey varsa manta tercihi çok yerinde olabilir.ama sy kadar parça parça ve kolay kasılan başka bi item de yok ve bitirdiğinde önemli miktarda yarar sağlıyor bence.

BorisPeace
16/09/2011, 21:18
bakın ben SF'de çıkan kopyaların souldan gelen attackları tamamen vurduğunu duydum böyle bişey varsa manta tercihi çok yerinde olabilir.

Tam tersi, hiç vurmuyorlar.

D1e-_-
16/09/2011, 21:41
Tam tersi, hiç vurmuyorlar.
Soulsuz olarak gözüküyor damageleri ve soulsuz olarak vuruyorlar ancak ilizyonlar yaptıkları lasthitlerin soulunu alıyorlar . bundan dolayı sf de ilizyonda hangisinin gerçek olduğunu anlamak kolay .

Burakula
16/09/2011, 23:38
hmm o zamana bence sy de gayet mantıklı hatta ben bol bol sy kasıcam bundan sonra sağolun:)

Woolridge
17/09/2011, 10:17
Soulsuz olarak gözüküyor damageleri ve soulsuz olarak vuruyorlar ancak ilizyonlar yaptıkları lasthitlerin soulunu alıyorlar . bundan dolayı sf de ilizyonda hangisinin gerçek olduğunu anlamak kolay .

Açıkçası hiç dikkat etmedim soulsuz olarak gözüküyorlar derken? 3 tane Nevermoredan hangisinin gerçek olduğunu anlayabilirmiyiz bu mudur?

D1e-_-
17/09/2011, 11:02
Açıkçası hiç dikkat etmedim soulsuz olarak gözüküyorlar derken? 3 tane Nevermoredan hangisinin gerçek olduğunu anlayabilirmiyiz bu mudur?
Aynen öle.

Woolridge
17/09/2011, 11:16
bak işte buna şaşırdım, manta fail o zaman sy mantıklı

Volta
17/09/2011, 11:27
Combatta tek tek tıklayın madem hangisi gerçek diye siz köfteyi çakana kadar biri size çakar ya da sf kaçar,sfye atak için manta kasılmaz combatta ilgi dagıtmak için kasılır,hani karşı tarafın oyuncuları ölüyse kuleyi hızlı almak için mantan varsa bas.

Nası bir mantık soulları yoksa manta fail öyle şey mi olur...

bristLy
04/10/2011, 23:52
Sen combatta hangisi never diye anlarken zaten o ara dayağını atıyor never.
Kesinlile s&y daha mantıklı.
Combat ortasında never skilleriyle is görür kanımca.Soullarla yüksek damage toplasa bile skilleriyle daha fazla iş yapıyor.Skill atarsakta belli oluyoruz.Fail -,-

Revanche
05/10/2011, 03:59
Gereksiz bir soru oyuna göre değişir.

Berkantk
05/10/2011, 09:30
oyun late kalırsa ulti-raze falan hiç bi iş görmüyor. mid game bakarsak combata dagger/lothar+ulti ile girdikten sonra manta acıldığında ölme riskiniz düşüyo + combat damage ınız yükseliyor. Ayrıca manta ile dodge ihtimalinide düşünmek gerekir.