PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasap severler buyrun :)

Arliath
15/06/2011, 01:40
DotA'daki en eglenceli kahramanlardan biri olan Pudge' u biraz kurcalayalım istedim, bakalım neler elde edeceğiz.

Şimdi elimizde 2 seçenek var ilk item olarak:

-Eul
-Force Staff

Rakibi düşünmeksizin hangisini kasmak sizce mantıklı, neden?
Ve biraz uç kısımları düşünerek yazınız lütfen.
Merakla bekliyorum:)

JocKeR
15/06/2011, 01:47
Eul bence. Mana regen, ms ve saykılon (ucurması) iyi olabilir. Tabi ben soruyu şöyle anladım "sadece 2 itemden birisini kasacak olsanız hangisini kasardınız(bot bile olmayacak)" gibi çünkü force staffda bacır için etkili bir item ^^

Arliath
15/06/2011, 01:52
Evet demeye çalıştığım tam olarak o :) Cillop gibi bomboş 6 slota kasacağınız ilk item :)

BorisPeace
15/06/2011, 01:56
Force Staff parasına göre çok güçlü bir eşya. Eul o kadar da güçlü değil, Pudge o kadar mana yenilemesi kullanmıyor. Cyclone yerine göre etkili olabilir ama Force her zaman etkili bir büyü.

JocKeR
15/06/2011, 02:21
@Aquila İlla leave attıracaklar bana :D

post kasmaya girmez umarım :/

Arliath
15/06/2011, 02:22
Kanka sen her türlü livırsın zaten :D Benim favorim Force Staff bu arada daha geniş bi şekilde anlatıcam şuan dizi izliyorum da -.-

Arliath
15/06/2011, 12:24
Kanka sen her türlü livırsın zaten :D Benim favorim Force Staff bu arada daha geniş bi şekilde anlatıcam şuan dizi izliyorum da -.-

Neden Force Staff?

-Pudge için adam yakalamakta oldukça kullanışlı.
-Pudge için kaçarken kill almakta kullanılabilecek en yararlı item.
-Ve çok erken dakikalarda bitirilmiş bir FS oyunun ilk 25dk.'sını inanılmaz eğlenceli kılar. :)

Tamamen şahsi görüşlerim tabii ki.

Krizalid
15/06/2011, 12:29
Force staff broken. Oyuna getirdiğinden çok götürüsü var, değiştirilmesi lazım.

Arliath
15/06/2011, 12:45
Force staff broken. Oyuna getirdiğinden çok götürüsü var, değiştirilmesi lazım.

Biraz açar mısın konuyu.

tarhuman
15/06/2011, 13:10
Force staff en çok sevdiğim support itemi. Force staffla basamak atlamak biraz zorluyor, heroyu döndürmek için daha kolay bir yöntem var mı acaba ? Pudge'ye kesinlikle force staff öneririm; üstüne takımda bir kişi daha force staff kasınca daha da eğlenceli oluyor :).

Lexsarko
15/06/2011, 13:56
Force eğlenceli bir item. Ucuz ve neredeyse her heronun ihtiyacı olan özellikleri karşılıyor. Biraz el alışkanlığıyla dagger gibi kullanmak mümkün. +larını da unutmamak lazım. Eul ise channel bozmak için, güçlü aoe ve target spellerden kurtulmak için birebir. Dost herolar üzerinde de kullanılabilseydi kesinlikle eul derdim :)

Quim_
15/06/2011, 14:12
Dostlara atılabilseydi,şahsen ben ibneliğine kullanırdım.Combata girip aquila'yı 5 kişi arasında bırakır kaçardım mesela.Force'la yapıyorum güzel oluyor.Eul'da atılsaydı.İkisini kasar Berk'i adamların içine iter,birde uçururdumki adamların algılayacak süresi olsunda,öldürsünler diye :D.

Arliath
15/06/2011, 20:16
Evet dediğin şekilde belki ölebilirdim :)

[Mega]Murat
16/06/2011, 00:37
Force staf her türlü akıyorda o degilde pudgenin eline vercekler dageri daglara taslara ucucaz ... dager biraz abartılı oluyor ama neden dager kullanamıo pudge ve venge ?

Arliath
16/06/2011, 00:40
Murat;1832']Force staf her türlü akıyorda o degilde pudgenin eline vercekler dageri daglara taslara ucucaz ... dager biraz abartılı oluyor ama neden dager kullanamıo pudge ve venge ?

Mekanikteki arkadaşlar soruna cevap bulabilir sanırım muratcım :)

No^Ultidark
16/06/2011, 00:41
Kesinlikle force staf. İnt verir atack verir. Pudge dager kullanamadığı için sote yerlerine force sayesinde hızlıca yerleşebilir. Mesela çukur kayalıklara ya da bazı ağaçların arasına force ile sote yerler oluşturulabilir. Ayrıca pudgenin ms i az olduğundan rakiplerini yakalamak açısından çok iyi bir item olduğunu düşünüyorum. Başka bir getirisi ise önünde creep varsa hooklayamıyorsanız forceyi rakibe kullanarak hook alanına itebilirsiniz. Sizden kaçan rakibinizi fake atarken forceye basıp fake atmasını engeller bastığınız yöne doğru hook ile çekebilirsiniz.

Lexsarko
16/06/2011, 01:17
Murat;1832']Force staf her türlü akıyorda o degilde pudgenin eline vercekler dageri daglara taslara ucucaz ... dager biraz abartılı oluyor ama neden dager kullanamıo pudge ve venge ?

Abuse olayini engellemek icin. Yani venge ile haritadaki herhangi bir cukura agac arasina vs girip rakibi oraya swaplayi 1 dk boyunca oyun disi birakmak mumkun. Pudge icin de garanti kill gibi birsey. Kesemese bile daggersiz bir rakip 1 dk boyunca orada kalir.

WHY YOU LITTLE
16/06/2011, 01:17
takımda blood varken force çok eğlenceli bir item^^forceun güzel yanı herkeze atabilmen

Krizalid
16/06/2011, 13:39
Biraz açar mısın konuyu.

Uzun ve çetrefilli olmadan açayım.

Bizim oyunda adına "disable" dediğimiz olay, temelde üzerinde kullanıldığı heronun "hareket kabiliyeti"ni kısıtlamayı amaçlar. Disable'ın Türkçe karşılığı sakatlamaktır. Force Staff kullanıldığı heronun, normalde gitmeyeceği/gidemeyeceği bir mesafeyi gitmesini sağlar. Yani heroyu/başka bir heroyu hareket ettirir. Bu çok imba bir özellik.

Düşünün ki Rogue Knight 140 mana harcayıp 2 saniye stun atacak ve 340-360 ms ile hedefe yaklaşmaya çalışacak. Hedef ise sadece Force Staff'a çift tıklayarak hiç yoktan bir 600 mesafe fark açacak. Sonrasında Rogue Knight 15 saniye boyunca daha hedefini kovalamak zorunda. Ve Force Staff takip konusunda kaçışta olduğu kadar faydalı değil.Oyunda 40'ın üzerinde melee hero bulunduğunu da belirteyim.

Ayrıca Force Staff her heroya atılabiliyor ve her hero alabiliyor, yani herhangi bir limitlemesi yok.

Bir diğer sıkıntı da Force Staff'ın sağladığı hareketin itekleme şeklinde olması. Yani heronun normalde gitmeyeceği yerlere gidebilmesini sağlıyor. Power Cog, Pit of Malice, Fissure block, Chronosphere(72'de fixlendi), Kinetic Field vb büyüler Force Staff'ın öldürdüğü diğer elemanlardan. Eski Void replaylerine bakarsanız, Void'in karşısında oynayan takımda 2-3 Force Staff bulunduğunu görürsünüz.

Bu özelliğin diğer bir kullanımını da şöyle anlatayım, Force Staff ile farklı yükseklik seviyeleri arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Sentinel 1. kulenin olduğu yerde kovalanıyorsanız yüzünüzü Sentinel Ancient camp'a dogru çevirip Force açın. Sizin gittiğiniz mesafe 600 mesafedir ama rakibinizin gitmesi gereken mesafe artık 1500-2000 mesafedir.

Bu saydığım özelliklere sahip olan Kelen's Dagger of Escape, 30 cooldown'a sahipti, 2150 karşılığında sadece Blink ability'si veriyordu ve taşıyan hero sadece kendisi için kulanabiliyordu. Ancak item yine de çok sık kullanılıyordu ve şu anki bildiğimiz Blink Dagger'a değiştirildi. Force Staff ise Staff of Wizardry ve Quarterstaff'dan yapılıyor ve Force abilitysi için sadece 300 gold ödüyorsunuz, ve tüm herolar üzerinde kullanabiliyorsunuz. (toplam fiyatı 2200)

Burada sadece oyuna zararlı olduğu yönleri anlatmaya çalıştım, Force Staff'ın diğer binbir türlü kullanımı var. Değişim gerektirecek kadar iyi bir item.

Lexsarko
16/06/2011, 14:07

Bizim oyunda adına "disable" dediğimiz olay, temelde üzerinde kullanıldığı heronun "hareket kabiliyeti"ni kısıtlamayı amaçlar. Disable'ın Türkçe karşılığı sakatlamaktır. Force Staff kullanıldığı heronun, normalde gitmeyeceği/gidemeyeceği bir mesafeyi gitmesini sağlar. Yani heroyu/başka bir heroyu hareket ettirir. Bu çok imba bir özellik.

Düşünün ki Rogue Knight 140 mana harcayıp 2 saniye stun atacak ve 340-360 ms ile hedefe yaklaşmaya çalışacak. Hedef ise sadece Force Staff'a çift tıklayarak hiç yoktan bir 600 mesafe fark açacak. Sonrasında Rogue Knight 15 saniye boyunca daha hedefini kovalamak zorunda. Ve Force Staff takip konusunda kaçışta olduğu kadar faydalı değil.Oyunda 40'ın üzerinde melee hero bulunduğunu da belirteyim.

Ayrıca Force Staff her heroya atılabiliyor ve her hero alabiliyor, yani herhangi bir limitlemesi yok.

Bir diğer sıkıntı da Force Staff'ın sağladığı hareketin itekleme şeklinde olması. Yani heronun normalde gitmeyeceği yerlere gidebilmesini sağlıyor. Power Cog, Pit of Malice, Fissure block, Chronosphere(72'de fixlendi), Kinetic Field vb büyüler Force Staff'ın öldürdüğü diğer elemanlardan. Eski Void replaylerine bakarsanız, Void'in karşısında oynayan takımda 2-3 Force Staff bulunduğunu görürsünüz.

Bu özelliğin diğer bir kullanımını da şöyle anlatayım, Force Staff ile farklı yükseklik seviyeleri arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Sentinel 1. kulenin olduğu yerde kovalanıyorsanız yüzünüzü Sentinel Ancient camp'a dogru çevirip Force açın. Sizin gittiğiniz mesafe 600 mesafedir ama rakibinizin gitmesi gereken mesafe artık 1500-2000 mesafedir.

Bu saydığım özelliklere sahip olan Kelen's Dagger of Escape, 30 cooldown'a sahipti, 2150 karşılığında sadece Blink ability'si veriyordu ve taşıyan hero sadece kendisi için kulanabiliyordu. Ancak item yine de çok sık kullanılıyordu ve şu anki bildiğimiz Blink Dagger'a değiştirildi. Force Staff ise Staff of Wizardry ve Quarterstaff'dan yapılıyor ve Force abilitysi için sadece 300 gold ödüyorsunuz, ve tüm herolar üzerinde kullanabiliyorsunuz. (toplam fiyatı 2200)

Burada sadece oyuna zararlı olduğu yönleri anlatmaya çalıştım, Force Staff'ın diğer binbir türlü kullanımı var. Değişim gerektirecek kadar iyi bir item.

Kesinlikle imba bir item. Daggerdan daha sık kasıyorum. Hasar aldığında kapanma gibi bir derdi de yok.

tarhuman
16/06/2011, 21:32

Oyuna zararlı bir yönü yok, her hero kullanabiliyor. Bu herolar arasındaki eşitsizlik değil, itemler arasındaki eşitsizlik ve itemler savaşmadığına göre değişim gerektireceğini düşünmüyorum.
Peki şöyle diyelim: Rylai'de kelen var ve pudge kovalıyor, ve senin dediğin yerde rylai sentinel camp'a blink oluyor. Ama pudge kelen alamaz ve rylai kaçar.
Şimdi de ikisinde force staff olduğunu düşün. Yani şunu demek istiyorum kaçanda force varsa kovalayana force yasak mı ? Mesafe kapatılabilir. Hem biri disable oldu diye o bırakıp gidilseydi support diye birşey olmazdı.

Volta
17/06/2011, 03:27
Bence force staff herkez bir şeyler demiş zaten,fakat force staff eul gibi bir challeng bozucu olarakta çok etkili bir item,yani tp atan birine force gömüp üstüne çullandığında ya da kombat sırasında kendine takımına dönük bir oyuncuyu ittirdiğinde gerçekten çok etkili ve zorlayıcı bir item.Kullanmasını bilene.

Lexsarko
17/06/2011, 11:19
Bence force staff herkez bir şeyler demiş zaten,fakat force staff eul gibi bir challeng bozucu olarakta çok etkili bir item,yani tp atan birine force gömüp üstüne çullandığında ya da kombat sırasında kendine takımına dönük bir oyuncuyu ittirdiğinde gerçekten çok etkili ve zorlayıcı bir item.Kullanmasını bilene.

Force channel bozmaz aslancım :) forcela sadece kendi channelını bozabilirsin...

Arliath
17/06/2011, 13:46
Force channel bozmaz aslancım :) forcela sadece kendi channelını bozabilirsin...

Yani çağrı diyorsun ki ulti atmaya başlamış bir düşman enigma'ya force atarsan geldiği noktada ultisi devam eder?

Quim_
17/06/2011, 14:10
Channeling bozuyor ama TP'nin istisnası var galiba.Tp'yi bozmuyor çünkü.

Krizalid
17/06/2011, 14:12
Yani çağrı diyorsun ki ulti atmaya başlamış bir düşman enigma'ya force atarsan geldiği noktada ultisi devam eder?

Enigma hareket eder, Black Hole aynı yerde kalır.

@t[a]rhuman : Dediklerin doğru. Benim düşüncelerim öyle, seninkiler de böyle. Ama şunu söyleyeyim, eski Dagger of Escape adı üstünde ağırlıkla bir kaçış item'ıydı. Hero sadece kendi üzerinde kullanabiliyordu ancak yine de değiştirildi. Şimdi onun yerine Force Staff var ama herkese atılabiliyor, ben anlam veremiyorum hala o haliyle durmasına.

Channeling bozuyor ama TP'nin istisnası var galiba.Tp'yi bozmuyor çünkü.

TP veya Channeling bozmaz. 6.67 öncesindeki Soul Steal ve Life Drain vb channelinglerde bağın dayanabildiği bir mesafe var. Force Staff sadece bu mesafeleri aşmak suretiyle channeling bozabilir. (ki bundan da emin değilim)

Volta
17/06/2011, 15:05
neyse tp bozmuyormus olsun güzel item gene de ben force kasarım :)

Arliath
17/06/2011, 16:21
Konu ilginçleşmeye başladı -.-

berkbegins
23/06/2011, 02:11
Evet dediğin şekilde belki ölebilirdim :)

özgüven bombası patlamak üzere haberiniz olsun ;)

ben force kullanırım.Pudge mana regenden çok mana poola ihtiyac duyuyor bundan dolayı kesinlikle işe yarar bide "force" skilli cabası.

FroStly
23/06/2011, 04:38
Euleye Olan Çok Büyük Bir Sevgim Var Nedense Ama Kasaba La İkiside Kasılır Ne bu Kdr Konuşuyoruz :D

Arliath
23/06/2011, 09:34
Euleye Olan Çok Büyük Bir Sevgim Var Nedense Ama Kasaba La İkiside Kasılır Ne bu Kdr Konuşuyoruz :D

Amaç zaten daha da fazla konuşup yeni fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamak, bu fikirleri dinlemek kavga yaratmayacak şekilde tartışma konusu oluşturmak.

QQS7YLE
23/06/2011, 13:09
shift force staff combosunu kullanışlı bir şekilde yapabiliyorsanız o forcestaff hook'unuzun aganim'i gibi oluyor o yüzden 4 ewa forssstaa..

Dervish
21/07/2011, 23:39
Bir arkadaşın dediği Force Staff imba. Bizim Barathrum farmladı farmladı adamlar 2 force 1 eul yaptı oyun boyu attack veremedi. Güya adamda Charge ve Nether Strike var adam assasin sınıfında. Saçma yani 300 golda o yeteneği almak insan biraz daha pahalı yapar. Kasap için de şöyle söyleyeyim ikisini de kastığım nadirdir genelde kasap aldığım oyunlarda tek STR ben olurum Flesh Heap STR'si ve Shiva ile tanklamak zorunda kalırım. (2 dakika falan ölmüyor) Hook'u bükebiliyorsanız kesinlikle Force Staff.

D1e-_-
21/07/2011, 23:56
Neden Force Staff?

-Pudge için adam yakalamakta oldukça kullanışlı.
-Pudge için kaçarken kill almakta kullanılabilecek en yararlı item.
-Ve çok erken dakikalarda bitirilmiş bir FS oyunun ilk 25dk.'sını inanılmaz eğlenceli kılar. :)

Tamamen şahsi görüşlerim tabii ki.
Force 2150 gold olmasına rağmen çok kullanışlı bir itemdir . gerek adam kaçırmada gerek adam kovalamada çok işe yarayabilen bir itemdir . Ve Force staffla elimiz hızlı ise geriye dönmeden hook atma şansımız vardır . Tıpkı mirananın backward arrowu gibidr . Burda force , staff leap in yerini alır . Ayrıca verdiği +14 ( dü sanırım ) int işimize yarayabilir .

hylfnirr
01/03/2012, 15:53
Ability veren itemleri artık recipe fiyatlarına göre karşılaştırıyorum. Bu durumda force staff fiyatına göre imba bi item. Dagger'la karşılaştırmam bile. Eul'a da tercih ederim.

Smarty
08/07/2012, 18:11
Force staff + hook = fun. kule altından bile karsı kuleye hook yetıstırılebılıyor. gerçekten çok yararlı bir item forcestaff ve pudgeye eğlence getiriyor.

SpiRit
06/08/2012, 23:30
Force akar baba ya :D eul iskence icin 1e1 ama force-hook yapabilrsen hookun range cook imba oluyor